Volledige metamorfose Bewust samenwerking zoeken Ondernemers en wetenschap Belangrijke spil-functie Bundeling van kwaliteiten op 5 januari toegekend Venrayse Ondernemersprijzen worden Rich Art Kappers Wanssum, het bedrijf van Richard Bindels en Judith Gellings, is genomineerd door de Limburgse Organisatie van Zelfstandige Ondernemers (LOZO) afde ling Meerlo-Wanssum. Het is een in het kappersvak breed georiënteerd bedrijf. Rich Art Kappers richt zich met hair- styling en verkoop op de parti culier, met Art For Hair op jonge mensen die zich willen bekwa men als hairstylist en met Try Out, een groothandel in kap persartikelen, met name op vak genoten. Sinds kort is Rich Art Kappers ook betrokken bij het project Good Looking. Volgens LOZO zijn Richard en Judith bij uitstek mensen die de samen werking opzoeken. Zowel bin nen de branche als daarbuiten. Zo is Richard al een aantal jaren voorzitter van de plaatselijke ondernemersvereniging, waar binnen hij samenwerking enorm stimuleert. "Alleen zo kweek je goodwill, aanzien en bekend heid naar elkaar en naar de con sument." Andere samenwer kingsvormen zijn het Rich Art Bonnenboekje, de dinerbon in samenwerking met de horeca in Horst en Venray en de inkoopor ganisatie die mede dankzij de inspanningen van Richard en Judith tot stand is gekomen. Beide ondernemers hebben ook aan de basis gestaan van het Good Looking concept. Hierbij kunnen mensen een volledige metamorfose ondergaan mid dels een bezoek aan een kapper en visagist, eventueel aangevuld met nieuwe kleding, een fotore portage en een diner. Over samenwerking zeg gen Richard Bindels en Judith Gellings: "Alleen zijn of alleen ondernemen kent zijn grenzen. Door met de juiste mensen samen te wer ken en gebruik te kunnen maken van de kennis die zij bezitten, ontstaan een onge kend enthousiasme en onbegrensde mogelijkhe den." Rich Art Kappers, Geystersweg la, 5861 BK Wanssum, tel. 0478-531383. www.richart.nl PEEL EN MAAS Donderdag 29 december 2005 - ParfflET. Gommans en De Wit Ysselsteyn staat onder lei ding van Wim Gommans en Jeu de Wit. Het bedrijf is genomineerd door VZO afde ling Heide, Leunen, Merselo Veulen, Vredepeel, Ysselsteyn. Gommans en De Wit is een veelzijdige onderneming met een garagebedrijf, eenautolèase- maatschappij, een tafckkftitk)#, bedrijf voor de productie van trussen (Interal BV). "Samenwerkers pur sang", noemt de VZO het duo in haar motivatie. "Het tweetal zoekt bewust de samenwerking met derden." Want zo is het bedrijf in 1984 ook gestart. Jeu de Wit was automonteur en Wim Gommans autohande laar. Zij hadden gezamenlijke klanten en liepen beiden met dezelfde plannen rond. Een gesprek op een zondagmiddag leidde ertoe dat beiden de samenwerking aangingen en de geboorte van het garagebedrijf op het. industrieterrein in Ysselsteyn was een feit. Diezelfde samenwerking heeft er ook toe geleid dat naast het oorspronkelijke garagebedrijf nog diverse andere ondernemin gen zijn opgestart. En met suc ces. Zo timmert Interal, het jongste bedrijf van beide onder nemers, internationaal flink aan de weg. Trots zijn zij op de reali satie van een dragersysteem in de vorm van een kroon, bij gele genheid van het 25-jarig jubi leum van koningin Beatrix. Ook intern staat samenwerking hoog in het vaandel. Door de platte organisatie, Wim en Jeu staan als het ware zelf dagelijks op' de werkvloer, is er een hoge betrokkenheid van het personeel. Die instelling komt de bedrijfsvoering alleen maar ten goede. Over samenwerking zeg gen Wim Gommans en Jeu de Wit: "Aangezien we steeds meer alléén in deze maat schappij leven, wordt samenwerken steeds belang rijker." Gommans en De Wit, Gezellenbaan 8, 5813 EA Ysselsteyn, tel. 0478-541945. www.gommansendewit.nl KnowHouse, onder leiding van Rinus van de Waart, is genomineerd door Agri Business Groep Venray e.o. Het bedrijf is een interme diair tussen ondernemers met innovatievraagstukken en kennisleveranciers. Het slaat een brug tussen weten schap en praktijk. KnowHouse is twee jaar gele den opgericht door een aantal initiatiefnemers uit de regio; kennisinstellingen, overheden, maatschappelijke organisaties en financiers die van mening waren dat de kloof tussen ondernemers en wetenschap in de agrarische sector wel erg groot was. De Agri Business Groep heeft KnowHouse geno mineerd omdat het bedrijf het stimuleren van innovaties door ondernemers en het bij elkaar brengen van kennisleveranciers als doelstelling heeft. KnowHouse heeft dit in zijn nog korte bestaan nadrukkelijk bewezen. De resultaten van de inspanningen van KnowHouse zijn direct een eigen kennisver breding en indirect een verbete ring van de toekomstmogelijk heden voor de regionale ondernemers in de agribusiness en foodbusiness als gevolg van succesvolle innovaties. Enkele succesvolle projecten in de regio zijn onder andere het Nieuw Gemengd Bedrijf, Greenport Venlo en Glastuinbouw met Toekomst waarde. In Venray is het Innovaticcafé Venray er één van. In het Innovatiecafé kunnen onderne mers met elkaar nadenken over kansen en bedreigingen, evenals het verbeteren van het onderne mersklimaat in en de uitstraling van Venray. Samen met de gemeente en de Rabobank moet dit project leiden tot impulsen in de agribusiness en met name in de intensieve veehoense waardoor nieuwe innije zoi gerealiseerd worden. Over samenwerking Rinus van de Waart: "K krachtig: KnowHou samenwerken." KnowHouse, Dr. Dfl weg 11, 5964 NC Horj 077-3981221. www.knowhouse.info! MKB-Limburg afdeling Venray heeft Personato genomineerd. Personato, onder leiding van Elroy Jansen, is een bedrijf dat personeel op MBO-, HBO- en universitair niveau voor vaste contracten werft en selecteert voor bedrijven en instellingen. Het begeleidt ook werkzoe kenden in hun zoektocht naar (nieuw) carrièreperspectief. Personato is gespecialiseerd in de vakgebieden techniek, logis tiek, bancair-financiële dienst verlening en functies op bedrijfseconomisch en commer cieel vlak. "De hoofdactiviteit van Personato is samenwerken in de breedste zin van het woord", zo motiveert MKB-Limburg de nominatie. "Het bedrijf staat centraal in de Venrayse onder nemerswereld. En gezien de goede positie die dit jonge bedrijf inmiddels op de markt heeft verworven heeft het suc ces." Elroy Jansen ziet Personato dan ook als een spil tussen werknemers en ondernemers. Het bedrijf kan uit een databank van ruim 7000 kandidaten put ten. Op basis van criteria die de klant neerlegt maakt Personato een eerste selectie. Die selectie wordt vervolgens voorgelegd aan de klant. Die nodigt vervol gens zelf de potentiële kandida ten uit voor een gesprek. Personato garandeert daarbij optimale inspanning, want de werkwijze van het bedrijf is geheel gebaseerd op het no cure no pay-principe. Over samenwerking zegt Elroy Jansen: "Samen werking is in mijn optiek de belangrijkste basis bij mijn bedrijfsvoering. Ik dien dit op een perfecte manier te doen met ons team, de klan ten, de kandidaten en alle overige relaties." Personato bv, Keizersveld 43, 5803 AM Venray, tel. 0478- 630930. www.personato.nl Praktijkonderzoek Plant en Omgeving (PPO) onder leiding van Marc Kroonen is genomi neerd door de Limburgse Land- en Tuinbouw Bond (LLTB). Het bedrijf, in de volksmond Proefboerderij Vredepeel, doet onderzoek in onder andere akker bouw en vollegrondsgroentege- wassen. Daarbij komen zowel teeltkundige- als omgevingsvraag stukken aan bod. LLTB: "PPO Vredepeel is hét bedrijf binnen de gemeente Venray dat het thema ondernemerschap en samenwer king op het lijfis geschreven." De proefboerderij kent tal van samen werkingsvormen. Doel is immers om oplossingen te vinden voor een aangegeven probleem. Hiervoor zijn samenwerkingspart ners nodig, elk met hunspecifieke kwaliteiten. Deze partners zijn divers van aard: andere onder zoeksinstellingen, waterschap pen, zaadfirma's, gewasbescher mingsmiddelenfirma's. Daarnaast levert PPO een bijdrage bij de implementatie van zijn ken nis. De daarbij betrokken paltijen presenteren zich tijdens de jaar lijkse akkerbouwmanifestaties. In praktijknetwerken wordt kennis geïmplementeerd en 'op maat gesneden' voor de gebruiker. PPO doet ook onderzoek aan innovaties, zoals groene energie en bio-vergisting. PPO zoekt niet alleen in de agrarische sector, maar ook daarbuiten, nationaal en internationaal, continu naar samenwerking. Maar ook op lokaal niveau, met organisaties als Agerland, Kroef, Innovatief Platteland en loonbedrijven. En uiteraard met agrariërs in de regio. Enerzijds om teeltkundig het bedrijf gezond rond te zetten, anderzijds als toetsplaats voor gevonden oplossingen. Samenwerking met onderwijsin stellingen moet gestalte krijgen een kennis- en expertisecentrum. Uitbreiding van de locatie in gebouwen is hiervoor, onder steund door onder andere LLTB en gemeente, gepland. Over samenwerking zegt S ièi Mare Kroonen: werking loopt als een draad door onze organ Samenwerken is in mijn een bundeling van kwaliteiten en levert, goed georganiseerd, het resultaat." Praktijkonderzoek Plat Omgeving Akkerbouw, ruimte en Volleg groententeelt, Vredewe 5816 AJ Vredepeel, tel. 538240. www.ppo.wur.nl cht :nir Cen ante, root ebru :nte Op donderdag 5 januari a.s. treft ondernemend Venray en omgeving zich weer in de schouwburg van Venray voor de jaarlijkse uit reiking van de Venrayse Ondernemersprijzen. Een happening die elk jaar steeds meer ondernemers bij elkaar brengt. Het centrale thema dit jaar is "Samenwerking" Afgelopen maanden hebben tien ondernemers uit Venray, Meerlo en Wanssum zich voor de jury gepresenteerd, die inmiddels bepaald heeft wie dit jaar de Loek Nelissenprijs in ont vangst mag nemen. De jury heeft alle bedrijven kritisch tegen het licht gehouden. Ondernemerschap en de wijze waarop de bedrijven intern en extern samenwerken om hun ondernemersdoelen te realise ren waren daarbij van groot belang. De jury bestond dit jaar uit Jos Waals (voorzitter), Jos Vervoort, Harry Loozen en Harry Clevis. Zij zijn daarbij niet over een nacht ijs gegaan. Alle genomineerden hebben een bedrijfspresentatie moeten indienen op het moment dat hun nominatie bekend werd gemaakt. Vervolgens hebben juryleden de genomineerde bedrijven bezocht en tot slot hebben alle kandidaten zich per soonlijk gepresenteerd aan de jury. Bij de bekendmaking van de Loek Nelissenprijs op 5 janu ari ontvangt elke genomineerde een juryrapport met bevindin gen en aanbevelingen. Daarmee is dit rapport tevens een bedrijfsadvies, waarmee de genomineerde verder zijn voor deel kan doen. Tijdens de ondememersavond zelf zullen de tien genomineer den zich aan het publiek presen teren. Zij krijgen daar ieder vier minuten voor. De genomineer de ondernemers zijn dan ook druk in de weer met het voorbe reiden van deze publiekspresen- tatie. De in de zaal aanwezige ondernemers bepalen uiteinde lijk welk bedrijf met de Rabobank Publieksprijs naar huis gaat. Deze publiekspresentatie is de laatste jaren uitgegroeid tot een evenement waar ondernemers niet alleen hun commerciële, maar vooral ook hun creatieve kwaliteiten tonen. In vier minu ten tijd maken zij aan collega- ondernemers duidelijk waar hun ondernemerskwaliteiten zitten. Het winnen van de sympathie van de collega's is daarbij een belangrijk aandachtspunt. De genomineerden ervaren dit deel van de wedstrijd als een uitda ging die wel vergeleken wordt met het afleggen van een exa men. Ook dit jaar blijkt weer dat alle registers worden open getrokken om daarbij goed voor de dag te komen. Zij beseffen dat een presentatie voor 500 collega-ondernemers een belangrijke reclame voor de eigen producten en diensten kan zijn. De ervaringen van afge lopen jaren hebben aangetoond dat er in Venray en Meerlo- Wanssum veel ondernemers zijn die met recht trots zijn op hun bedrijf en die daar ook met over tuiging voor uit willen komen. Tegelijk met de uitreiking van de Venrayse ondernemersprij zen is er ook de nieuwjaarsre ceptie voor ondernemers. Ondernemers die er op 5 januari bij willen zijn, kunnen kaarten bestellen bij de secretariaten van de tien Venrayse onderne mersverenigingen. De winnaars van vorig jaar, Jan Thomassen (Vivaral.) en Twan van Casteren (BAS) die met respectievelijk de Loek Nelissenprijs en de Rabobank Publieksprijs naar huis gingen.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 28