Sportief jaaroverzicht 2005 •EN SPORTIEF EN GEZOND 2006 wenst u de sportredactie van Peel en Maas fcL EN MAAS Donderdag 29 december 2005 - Pagina 27 gi Aan het jubileuiptoernooi van Midgetgolfclub Buitenlust uit Venray nemen tachtig midgetgol- fers uit heel Nederland deel. Thuisspeler Harrie Lenssen wint in de klasse heren senioren A. In Tsjechië weet motorcrosser Emile Cox zijn Europese titel in de 125 cc jeugd te prolongeren door alle manches op zijn naam te schrijven. Voor het vierde jaar op rij pakt Venray 2 de Venray Cup. Het Venrayse reserveteam is in de finale met 3-1 te sterk voor Ysselsteyn. Aanvaller Tom Hendriks was flink op schot tegen zijn oude club. Met drie treffers velde hij het lot. Frank Brands speelt met het Nederlands zaalvoetbalteam een oefeninterland tegen België. In de Rotterdamse Topsporthal wint Oranje met 4-1Brands, die dit sei zoen uitkomt voor SK Konica, behoort ondanks de matige pres taties van zijn club tot het keur korps van bondscoach Vic Hermans. In het bowlingcentrum in Oostrum wordt voor de 25e keer het schoolbowlingtoernooi voor de groepen 6, 7 en 8 van alle basisscholen van de gemeente Venray georganiseerd. De Landweert gaat verrassend met de wisselbeker voor de beste school aan de haal. Bart van Rens van Bowling Vereniging Venray wordt door de commissie topsport van de Nederlandse Bowling Federatie geselecteerd voor de voorlopige selectie van het herenteam onder 23 jaar dat in juli 2006 deelneemt aan de wereldkampioenschap pen. Het bekerduel tussen Merselo en SV Venray eindigt in een royale 0-11 zege voor de voetballers van de eersteklasser. De volleybalkraker tussen het eerste en tweede damesteam van Rooyse VK eindigt in een duide lijk 4-0 zege voor het vaandelteam van de Venrayse volleybalvereni ging. De 44-jarige Jack Lenssen uit Oostrum wordt zevende tijdens het NK wintertriathlon in Assen. De wintertriathlon bestaat uit 10 km lopen, 50 km fietsen en 20 km schaatsen. en op het nummer discuswer- in de categorie mannen 50+ tweede bij het kogelstoten nnen 50+. n een jubileumduel ter gele- iheid van het 60-jarig bestaan eft het feestvierende Venray de tpenselectie van de trainers ud Janssen en Jan Poels af: 4-2. Mike Teunissëri, de 12-jarige wielrenner uit Ysselsteyn, wordt in de stromende regen in Emmen voor de derde achtereenvolgende maal Nederlands kampioen op de weg. Twee atleten van AV Venray- Regio winnen medailles bij de Nederlandse atletiekkampioen- De Wanssumse nierpatiënt John Wijers (18) wint bij de World Transplant Games in totaal maar liefst vier medailles. Wijers wint goud op de 400 meter vrije slag, zilver op de 100 en 200 meter vrije slag en brons op de 50 meter vlinderslag. Carmen Ebus wint het De tafeltennisdames van Red Stars zijn in hun competitiede buut in de eredivisie kansloos tegen regerend kampioen Fürst- Manderveld. De gasten winnen eenvoudig met 0-7. September Tijdens de Nederlandse kam pioenschappen handboogschie- ten op Olympische afstand in Baarschot behaalt Ron v.d. Hoff van Ons Genoegen uit Ysselsteyn de nationale titel. Tijdens de Nederlands kam pioenschappen springen voor pony's op de Hippiade in Ermelo wint Iris Jeurissen van Ponyclub De Jumpers uit Oirlo de nationale titel in de categorie DM met Tinka's Boy. Dave van der Coelen van hand boogvereniging Ons Genoegen uit Ysselsteyn wordt op het EK veldschieten in Slovenië knap vierde. Het herenteam (Twan Cleven, Dave v.d. Coelen en Johan van Dongen) verliest van Duitsland in de kwartfinale. De achttienjarige basketballer Sjors Poels uit Meerlo verhuist van de Nijmeegse topclub EiffelTowers naar de Groningse Hicham Hlimi (24) beleeft wei nig plezier aan zijn terugkeer bij SV Venray. De verdediger kan geen basisplaats afdwingen en mist het vertrouwen van trainer Jan Pruijn. De voetballer besluit daarom abrupt te stoppen. November Het damesteam van TTV Summa/Red Stars overwintert in de eredivisie tafeltennis. AA- Drink/FvT (Rotterdam) wordt met 4-3 verslagen, waardoor de voor sprong op de nummer zeven (Brandersstad) vijf punten bedraagt. Venray-vrijwilliger Jan Bonants wordt er bijna moedeloos van. "Dit is verdorie al de derde week op rij", verzucht hij terwijl hij vlak voor de aftrap van Venray-Geleen Zuid een groot gat in het doelnet met een touw dichtknoopt. "Het zijn spiksplinternieuwe netten", weet Bonants. "Ik vermoed dat konijnen de boosdoeners zijn." Tijdens de jaarvergadering van sportvereniging Oostrum (SVO) wordt penningmeester en waar nemend voorzitter Ton Broeren benoemd tot erelid. Broeren is een boegbeeld voor SV Oostrum. Hij is de laatste jaren vooral een stuwende kracht achter de fusie besprekingen met de korfbal- en voetbalvereniging geweest. Met een 14-4 zege is een Indiaas gelegenheidshockeyteam te sterk Ron Koenen, Henk Lammen, lenk Willemssen en Jan Leijsten schappen voor AB-junioren. Pim Stevens wordt in de categorie jon gens B tweede bij het hoogsprin gen en Suzan van Dijck werpt zich naar een bronzen medaille bij het speerwerpen. Juli Op de Open Turkse kampioen schappen in Izmir wint taewon- doka Ferry Greevink uit Venray in de klasse heren +84 kg de gouden plak. Springruiter Mathijs van Asten levert een puike prestatie door in Mierlo het nationaal kampioen schap voor springruiters te win- Vlakwater tennistoernooi. In een TC Venray onderonsje verslaat Ebus Marleen Custers met 7-5 en 64. In de afsluitende finalewed strijd van de GP-serie in het Bulgaarse Sofia levert Ron v.d. Hoff van Ons Genoegen met het Nederlands handboogteam prach tige prestaties. Door in de finale Japan te verslaan, pakt Oranje het goud. De 18-jarige Kelly Willems uit Oostrum maakt voor de derde keer in haar carrière deel uit van de nationale selectie, ditmaal als juniore. Zij doet mee aan de Europese jeugdkampioenschap pen tafeltennis in Tsjechië. Tijdens een EK-wedstrijd op de baan van MCC Venray pakt motor crosser Emile Cox uit Wanssum een fraaie derde plaats. Augustus De Nederlandse softbaldames worden tijdens het EK in Praag derde. De Venrayse Debby Connor laat zich gelden in het Nederlands softbalteam. Zij wordt gekroond tot beste slagvrouw van het toernooi. topclub MPC Capitals. De succes volle Poels is jeugdinternational en basketbalde voor EiffelTowers uit Nijmegen. Springruiter Leopold van Asten laat weer van zich laten horen. In het Duitse Donaueschingen wint hij met zijn merrie Think Twice de Grand Prix die meetelt voor het klassement van de Riders Tour. Oktober Norbert (22) en Wout Poels (18) uit Blitterswijck zetten hun handtekening onder een éénjari ge verbintenis bij de sterke Fondas-P3 Transfer wielerploeg. De semi-profploeg is een opstap voor jonge wielrenners naar het profpeloton. Holthees-Oostrum, de topper in de zesde klasse E, gaat niet door op sportpark De Halt. Consul Van Kempen van Holthees keurt zon dagochtend in alle vroegte het hoofdterrein af. Oostrum ver trouwt het niet en schakelde dis trictsconsul Theo Krebbers uit Wanssum in. Krebbers gaat in allerijl naar Holthees en keurt het veld wél goed. Het duel wordt toch niet gespeeld. voor de Venrayse spelers. Dit levert deze keer echter geen grote teleurstelling op, maar een bedrag van 8500 euro voor de slacht offers van de aardbeving in India en Pakistan. December Marcel Lenssen stopt na drie seizoenen bij SVEB uit Broekhuizenvorst. De voetbaltrai- komen handboogschutter Ron van der Hoff, softbalster Debby Connor en de korfbaldames van De Peelkorf uit de bus. Jos Eibers, erevoorzitter van Swolgense Boys, overlijdt op 68- :tra van Dijck van St. Jan uit selo wint het Masters ngen tijdens het driedaagse :rfestijn van Rijdt met Beleid leerlo. In een bijzonder span- Ide strijd rekent de 21-jarige Dijck met haar paard Ivestor barrage af met amazone ne van Vegchel uit Meerlo. fenraynaar Rob Hermans wit tijdens de NK Masters in t Nederlands atletiekkam- Zwemmer Dion Dreesens wint in Dordrecht tijdens de Nederlandse Jaargangfinale 2005 tweemaal goud en bewijst eens te meer zijn positie als snelste zwemmer van Nederland bij de jongens. Bram Verhofstad van GV St. Christoffel uit Venray wordt in Emmen Nederlands kampioen tij dens de nationale C-lijn turnen. nen. De 26-jarige Ysselsteyner blijft met zijn 13-jarige merrie Kwidanta op beide wedstrijdda gen foutloos. Met gemengde gevoelens stapt wielrenner Norbert Poels in Moskou op het vliegtuig naar Nederland. De Europese kam pioenschappen wegwedstrijd voor wielrenners onder de 23 jaar brengen de 22-jarige Poels niet wat hij ervan verwacht. Rob de Bakker wordt uitgeroe pen tot de beste g-judoka tijdens het derde internationaal Shenshu judotoernooi in Venray. ner uit Geijsteren, die jarenlang Oostrum onder zijn hoede had, gaat er minimaal een jaar tussen uit. Hij is vooral afgeknapt op de De Peelkorf heeft het als nieu weling moeilijk in de topklasse korfbal. In sporthal De Wetteling verliezen de Ysselsteynse korfbal- sters met 14-19 van Swift uit Velden. Het herenteam van TTV Summa/Red Stars is opnieuw kampioen geworden in de twee de divisie tafeltennis. In een beet je anticlimax-stijl wordt met 6-4 verloren van Heksenberg-Heerlen. scheidsrechters die in zijn ogen te belangrijk zijn geworden en steeds minder kunnen incasseren. Tijdens de Nederlandse kam pioenschappen taekwondo in de A-klasse pakt Nadia Janssen uit Venray, lid van Oh Do Kwan, de titel. In Schouwburg Venray worden de sportkampioenen van 2005 gehuldigd. Als beste sporters Tijdens de Nederlandse kam pioenschappen zwemmen korte baan in Amsterdam pakt Dion Dreesens de titel op de 1500 meter. De Inter Chalet Kasteelloop in Horst is met 400 deelnemers een enorm succes. Bij de korte cross over 4800 meter is Twan Lensen van AV Venray-Regio een maatje te groot voor de concurrentie. jarige leeftijd. Eibers was achttien jaar voorzitter, van 1983 tot 2001, en, hét boegbeeld van de Swolgense voetbalclub.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 27