Sportief jaaroverzicht 2005 en succesvol portjaar 2005 - 1 EN MAAS Donderdag 29 december 2005 - Pagina 25 De volleybalheren van Rooyse VK leveren een fantastische pres tatie door in promotiewedstrijden tegen VC Pansign uit Panningen en Civitas uit Venlo promotie af te dwingen. Biljartbond Maas en Peel is de naam van de de nieuwe biljart bond die het gevolg is van de fusie tussen de Venrayse Biljartbond (VBB), opgericht in 1959, en de Biljartkring Horst en Omstreken, opgericht in 1955. vrijeslag, opnieuw Limburgs snel ste zwemster. Inge Arts behaalt tijdens diezelfde kampioenschap pen twee keer goud. Februari Amateurwielrenner Norbert Poels doet mee aan de internatio nale wielerklassieker Kuurne- Brussel-Kuurne. Het is de eerste keer dat hij de strijd aanbindt met grote namen als Bettini, Boonen, van Petegem, Knaven en Van Heeswijk. Frank Brands vertrekt met het Nederlands zaalvoetbalteam naar Tsjechië. Het Europees kampioen schap is het eerste grote interna tionale toernooi voor de Venrayse zaalvoetballer. Taekwondovereniging Tong-il behaalt bij de Open Nederlandse kampioenschappen als enige Nederlandse ploeg een gouden plak bij de senioren. Annette van Deursen wint de eerste prijs in de categorie -72 kilogram. De Peelkorf sleept de titel in de korfbal hoofdklasse B in de wacht gesleept. Na een zenuwslepende korfbalthriller wordt Rosolo 2 in Reusel met 7-8 aan de kant gezet en is het kampioenschap een feit. In het nieuwe seizoen acteren de Ysselsteynse korfbalsters weer tussen de grootmachten in de top klasse. Maart Tijdens de alternatieve elfste- denstocht óp het Sylvan Lake in Canada eindigt Henk Hendriks uit Ysselsteyn bij de recreanten op een fraaie zesde plaatst. Hendriks legde de 200 kilometer af in een tijd van 8.45 uur. Venray, wint op de Nederlandse kampioenschappen in de klasse dames senioren -67 kg goud. April De 17-jarige wielrenner Wout Poels uit Blitterswijck wint met overmacht de 100 kilometer lange bergachtige klassieker Rund um Düren in de Duitse Eiffel. "Ik was op het laatst wel kapot. Maar iemand die wint voelt na afloop geen pijn", is de nieuwste erva ring van de jonge Blitterswijckse klimgeit. Het eerste handboogteam van Ons Genoegen Ysselsteyn weet het Nederlands kampioenschap voor recurveteams op de eigen banen af te sluiten met een bron zen medaille. Het team bestaat uit Jos en Ton Hellegers, Rick Philipsen en Dave v.d. Coelen. Peter Scheres wint de Zwemloop Venray. De Horstenaar is oppermachtig in de strijd over een kilometer zwemmen en tien kilometer in een tijd van 50.21 minuten. Tijdens de halve finale van de Nederlandse kampioenschappen turnen voor heren in Roermond legt Bram Verhofstad van GV St. Christoffel uit Venray beslag op een bronzen medaille. Onder grote publieke belang stelling houdt AV Venray-Regio de jaarlijkse Schoolatletiekdag. Basisschool De Keg wint dit jaar de wisselbeker voor de beste prestaties per school. Op de Europese jeugdbowling- kampioenschappen in België, waaraan 234 spelers uit 23 Europese landen plus Israel en Zuid-Afrika deelnemen, weten Jochem Magermans en Nicky Claessens, die beiden deel uitma ken van het Nederlands jeugd- team, geen potten te breken. Inge Vermeulen van Sjoelclub Venray wordt in Barneveld Nederlands kampioen in de jeugd- klasse B. Armand van der Smissen en Ulrike Schwalbe winnen de Europese kampioenschappen duathlon (lange afstand) die in Venray worden gehouden. Door een 1-2 zege in de uitwed strijd tegen SVC2000 wordt SV Venray glorieus voetbalkampioen in de tweede klasse. dagen durend jubileumprogram ma met tal van activiteiten. Na in december 2004 de indoortitel behaald te hebben, lukt het Laurine Palmen van Tennisclub Venray om in het de vijfde klasse door een klinken de 4-0 zege op Hapse Boys. Beide voetbalteams spelen volgend sei zoen een stapje hoger. In Stramproy verliezen de voet baldames van SV Venray de beker- Nederlands team. Tennisclub Rodhe viert het 25- jarig jubileum met een tenniscli- nic en een jeugddisco, een recep tie voor genodigden en (oud)leden en aansluitend een feestavond voor de leden van de De zeventienjarige nierpatiënt John Wijers uit Wanssum zorgt tij dens een oefenwedstrijd voor de World Transplant Games voor een daverende verrassing door twee nieuwe wereldrecords te zwem men. De tranen vloeien rijkelijk in de sporthal in Bakel. Voor het twee de opeenvolgende jaar zien de korfbaldames van Oranje Wit de titel aan hun neus voorbijgaan. In een beslissingsduel wint SVSH uit Someren-Heide met 9-12. Tranen van vreugde zijn er bij de handbalheren van Manual die door een 23-15 zege tegen Sittardia de titel pakken in de derde klasse A. In de derby tegen Volharding schiet Venray-speler Said Yahia zijn ploeg in de 96e minuut naast de rivaal uit Vierlingsbeek: 1-1 is de eindstand. Tijdens de Nederlandse kam pioenschappen springen voor paarden in Ermelo wordt Petra van Dijck van St. Jan uit Merselo met haar paard Ivestor achtste in de hoogste klasse springen ZZ. Ylona van Deutekom, lid van taekwondovereniging Tong II uit De voetbaldames van SV Venray grijpen voor het derde opeenvol gende seizoen naast de titel in de tweede klasse van het vrouwen voetbal gegrepen. Op sportpark De Wieën gaat naaste concurrent Almania met een 0-2 zege aan de haal, pakt de titel en promoveert naar de eerste klasse. Wel vreugde in Merselo. De zes- deklasser pakt door een klinkende 7-2 zege op EWC het kampioen schap en promoveert naar de vijf de klasse. Gerald Arts uit Ysselsteyn wint in de zwaarste klasse de samenge stelde wedstrijd op het nieuw aangelegde terrein in Castenray. Deelnemers van formaat uit Nederland en enkele buitenlandse gasten onderwierpen zich in Castenray aan drie takken in de ruitersport: een dressuurproef, een springrubriek en een crosscountry. De broers Ruud en Frank Brands kiezen voor een overstap naar SK Konica. De zaalvoetbal club uit Goirle wist zich dit sei zoen te handhaven in de eredivi sie. Frank Brands (24) maakt de overstap van LZV/Kuijpers uit Lichtenvoorde waar hij één jaar actief was. Ruud Brands (28) ver laat na vele jaren HVC/Taxi Verstraaten. Na het kampioenschap in de zaal pakken de korfbalsters van SV Merselo ook de veldtitel door een 1-18 zege op Swift 3. Door een 0-1 zege tegen Wanssum wint TOP'27 de nacom- petitie in de zesde klasse. Swolgense Boys doet hetzelfde in Patrick v.d. Beuken van Sportinstituut Verhagen uit Venray wordt tweede tijdens de Europese G-judokampioenschap- pen voor mensen met een ver standelijke beperking in België. Jessie Wismans van sportschool Verhagen wordt derde op de open Nederlandse judokampioen schappen in Eindhoven. Voor de pas 11-jarige Jessie is het haar eer- behalen. Sabina Larmené wordt Nederlands tafeltenniskampioene bij de B-licenties in Panningen door in de finale teamgenote Kelly Willems met 3-1 te verslaan. Tijdens het Nederlands junio renkampioenschap zwemmen korte baan in Vlissingen is Angèl Koenen (junior 1) uit Oirlo op het koninginnenummer, de 100 m Venrayse tennisvereniging. Springruiter Mathijs van Asten boekt in het Italiaanse Arezzo de grootste overwinning uit zijn car rière. De Ysselsteynse springrui ter verrast met zijn 13-jarige mer rie VDL Groep/Kwidanta de complete springelite. Derdeklasser Leunen wint ver rassend het indoortoernooi in Tenniscentre De Maaskant in Bergen. De oranjehemden van de scheidende trainer Noud Jansen winnen in de serie A-finale van het organiserende Volharding met liefst 4-1. Springruiter Freek Mijling uit Venray levert een fantastische preatatie door tijdens de zeer hoog gedoteerde finale van de jumping jackpot competitie op internationaal concours Jumping Amsterdam een vierde plaats te Geeke Blenk slaagt er als 16-jari- ge in om als achtste te eindigen bij de Nederlandse atletiek meer kampkampioenschappen voor junioren A (17- en 18-jarigen) in Emmeloord. komend seizoen alle teams aan de KNVB-competitie deel. De korfbaldames van de Peelkorf worden kampioen in de hoofdklasse en promoveren naar de topklasse. straf omdat hij na afloop uitwedstrijd tegen Graus de bal hard in de richting scheidsrechter trapte. Valley toont zich opnieuw rkste in de zaalvoetbalder- gen ZW Leunen. De winnen met 6-4 :erder in het seizoen de formatie al met 5-3 werd pinksterweekend de titel op gra vel te veroveren. finale tegen eersteklasser RKTSV uit Kerkrade met 4-0. Bowlster Inge Lenssen uit Venray behaalt een fraaie veer tiende plek tijdens de Irish Open in het Ierse Dublin met 200 gemiddeld. Mike Teunissen, de 12-jarige jeugdwielrenner uit Ysselsteyn, wordt in Schijndel-Eerde met overmacht kampioen van Nederland veldrijden in zijn leef tijdsklasse. Tijdens het eigen danstoernooi in De Houtwerf in Ysselsteyn pak ken de Peeldancers drie eerste, twee tweede en een derde plaats. Januari aalvoetballer Danny Fasen irdt door de KNVB voor zes dstrijden geschorst. De aan- rder van TVF OTTO krijgt die 5 Hockeyclub Venray viert het 50-jarig jubileum met een twee De Venrayse jeugdbowler Lars Lenssen (Junioren) sleept in Nieuwegein op de Dag der Kampioenen de bronzen medaille in de wacht door met 1562 pins (195,25 gemiddeld) in de finale als derde te eindigen. Donderdag 26 mei was een his torische dag in de voetbalgeschie denis van Meerlo en Wanssum. De leden van beide clubs stem men die avond in met het samen voegen van hun verenigingen. Onder de naam SV United nemen Handboogschutter Ron v.d. Hoff uit Ysselsteyn behaalt tijdens de tweede GP in het Poolse Sopot een gouden medaille met het e gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum hebben weer een uitste- d sportjaar achter de rug. In 2005 werd er door de sporters in beide ieenten op een heel hoog niveau gepresteerd. Lokaal, regionaal, lelijk, maar ook op Europees en wereldniveau. Peel en Maas blikt s ieder jaar weer terug op de hoogtepunten van het sportjaar, maar op de dieptepunten, terwijl tevens memorabele en ludieke nenten de revue passeren. Prestaties om trots op te zijn. De redac- n Peel en Maas is er dan ook trots op om al deze aansprekende esultaten in het afgelopen jaar in woord en beeld te hebben n verslaan. In 2006 gaan wij op dezelfde voet verder om de sport- n in Venray en Meerlo-Wanssum op de voet te vólgen. redactie wenst u veel leesplezier met een greep uit de sportieve epunten uit 2005, zonder de pretentie te hebben om compleet te I

Peel en Maas | 2005 | | pagina 25