etrov. Fiets n 'Musical Strings' eter Winnen eer op de Fiets! Kunst Cultuur Doe mee met het literair café Alice's Restaurant in De Evenaar Jubilarissen popkoor Venrode Happening De Vrienden van Kreij Alle motoren motorscooters 2006 ad de jaarwisseling pre- jert Schouwburg Venray programma's: cabaret met Schieten, een multimedia ikel van Peter Winnen en muzikale reis langs de Itepunten in het musical- jaretgroep Niet Schieten! vrijdag 30 december vanaf uur het spektakelstuk Pet laar de Venrayse schouw- iind 1999, begin 2000 speel- groep het stuk Petrov Dit :en groot succes en het :k bleef om hen vragen. Een van het Petrov werd een nu staan ze in Schouwburg De heren van Niet Schie- lebben behoorlijk wat suc- op hun naam staan. Petrov zesde avondvullende pro- na. Het verhaal speelt zich af iland, 1927. Elke dag staat de me, onooglijke Petrov, eld door Onno Innemee, op ierron van het Russische je Tsaartsaarderin om de n uit te zwaaien. Nooit geeft id hem enige aandacht. Tot n dag de mooie Anouschka de trein terug lijkt te zwaai- in neemt Petrov een roeke- esluit. Hij gaat in Nebranska >ek naar zijn grote liefde jchka. Hij ondervindt hulp ider van drie geestverschij- n, twee stiefzussen, een nan en een merkwaardig rwanger stelletje met een Na veel liefde, lol, haat en j lijden bereikt deze absurde tory zijn climax in een ver- ïd slot. De voorstelling is in ieuwe jas gestoken. Voor dit iche wintercabaretsprookje p ier gastacteurs geëngageerd, cabaretier Onno Innemee, e rol van Petrov op zich t. Verder spelen de televi- r Cynthia Abma (Kleine en De Erfenis) en musical- jmadar Monsinos (Anatevka, Mia) rollen. Petrov is een 2 fietverhaal dat geschikt is voor leen vanaf tien jaar. Er zijn parten voor deze voorstelling ijgbaar. Op dinsdag 3 januari 120.00 uur wordt het publiek nouwburg Venray meegeno- jop de fiets. Peter Winnen en palinckx schreven een multi- 3 spektakel over het beklim- jran een berg. Op de flanken de beroemdste Alp uit de J (jde France vertilt een bonte te stoet zich aan de 21 boch- ie de weg naar boven marke- lig jde legende, de hysterische eejalist, de femme fatale, de Jogenloze ijsventer, de dui- d<£ OÊ 3« velse supporter, de blinde soig- neur, de mecanicien, de verveelde televisiekijker, de waterdrager. Een lijdensweg in 21 staties. En aan het eind wacht de loutering: de dood of de gladiolen. Drieons speelt een voorstelling over het beklimmen van een berg, het ver leggen van grenzen, over uitput ting als metafysische ervaring, over goede benen en dikke nek ken, over heroïek en afgebladderd heldendom. Over de innige drie hoeksverhouding tussen wieler sport, media en commercie. Het pact met de Duivel. Fiets wordt een fysieke compositie voor spe lers, strijkers, hoorn, electronica, camera's en machines. Een halluci nerende beklimming, elke haar speldbocht een statie waarbij we stilstaan bij fietsfeiten en fietsfic- tie. Het idee voor Fiets komt van Jacq Palinckx, musicus, compo nist en een vlijtige wielertourist met duizenden klimkilometers in de benen. Oud-wielrenner en auteur Peter Winnen schreef exclusief voor Drieons de tekst van deze voorstelling. Peter Win nen heeft in Venray een trouwe aanhang. Het aantal verzoeken om deze voorstelling bij te wonen heeft ervoor gezorgd dat het geen toneel op toneel voorstelling meer is, maar dat het een grote zaal voorstelling wordt. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar. Op woens dag 4 januari vanaf 20.00 uur is het de beurt aan More Musical Strings. In 1999 groeide het idee van een groot strijkorkest, dat in genres van barok tot jazz inzetbaar is. Met Max Smeets als dirigent, die overigens ook al zeven jaar de vaste dirigent is van popkoor Ven rode in Venray, werd er gebrain stormd over een naam. Violen, cello, bas en een piano geven samen 277 snaren. Maar Max en 'zoveel' corde zou niet echt klin ken. Uiteindelijk kwam men op Max en duizend snaren: Maxemil- lecorde. In februari 2000 werd het orkest'Maxemillecorde ten doop gehouden, met een concert in de Handelsbeurs ter ere van de uitrei king van de Gouden Metropool van de Gazet van Antwerpen. De normale samenstelling van Maxe- millecorde bestaat uit een vleugel piano, vier eerste violen, drie Niet Schieten! brengt Petrov op de planken. tweede violen, twee altviolen, twee cello's, een bas en uitgebreid slagwerk. In de afgelopen jaren heeft MMC verscheidene solisten begeleid, zoals Marjon Lambriks, Liliane St Pierre, Hans Peter Jans- sens, Ann Lauwereyns, Daan Van Den Durpel en vele anderen. De laatste twee jaar staan ze borg voor de succesvolle producties The Broadway Musical Show, Musical Strings, Movie Strings en Baroque Delight. Na het succes van Musical Strings vorig seizoen brengt Maxemillecorde dit sei zoen een nieuwe productie op de planken: More Musical Strings. Woensdag 4 januari staat het orkest van Max Smeets op de plan ken in Venray. Het publiek beleeft dan een muzikale reis langs de hoogtepunten van het musicalgen re met hits uit o.a. West Side Story, Chicago en Andrew Loyd Webber producties. Maar ook klassieke musicalfilms als Mary Poppins en The Lion King worden aangedaan. EN MAAS gramma Schouwburg Venray van zijn hand onder de titel 'Valse start'. Deze werden in 2004 gevolgd door Stoempwerk en andere verhalen. Momenteel schrijft Peter Winnen columns voor NRC handelsblad en het maandblad Fiets. Daarnaast is hij nog regelmatig te gast als wieler- conimentator bij tal van (interna tionale) radio- of tv-stations. Kort om hij zit niet stil. Op verzoek van wielerfanaat Jacq Palinckx maakt hij nu voor Drieons dus zijn debuut als theaterauteur. 'Fiets is een fysieke compositie voor spelers, strijkers, hoorn, electronica, camera's en machi nes. Een hallucinerende beklim ming, elke haarspeldbocht een statie waarbij we stilstaan bij fietsfeiten en fietsfictie. Een voor stelling over het beklimmen van een berg, het verleggen van gren zen, over uitputting als metafysi sche ervaring, over goede benen en dikke nekkën, over heroïek en afgebladderd heldendom. Over de innige driehoeksverhouding tussen wielersport, media en commercie. Het pact met de Dui vel. 9 December ging Fiets! in première in de Verkadefabriek in Den Bosch. Speciaal voor deze Limburgse première van Fiets! houdt Winnen een inleidend ver haal houden over de voorstelling en zijn creatieve proces. Dinsdag 3 januari om 19.15 uur start het. Wie meer informatie of kaarten wil reserveren, kan contact opne men via tel. (0478)530999 of een kijkje nemen op www.schouw- burgvenray.nl. Peter Winnen een trou- nhang heeft in Venray streken is gebleken. De telling Fiets! stond nd in Schouwburg Ven als een toneel-op-toneel rstelling. Het publiek zou het podium het wieler- ktakel bij kunnen wonen, (ens ontzettend grote Ingstelling is besloten om publiek te verplaatsen de grote theaterzaal wat jmdt dat er nu weer kaar- verkrijgbaar zijn. Bd-wielrenner en auteur r Winnen schreef exclusief Drieons de tekst van deze Stelling. Peter Winnen, gebo- jin Ysselsteyn nam in 1980 5 aan de Olympische spelen in Moskou. In 1981 en 1983 won hij in de Tour de France de rit naar Alpe d'Huez. In 1983 eindigde hij als 3e in het eindklassement van de Tour. Ook in de Ronde van Zwitserland wist hij enkele ritten te winnen. In 1990 won hij het Nederlands Kampioenschap. Na een ongelukkige aanrijding tij dens een training stopte hij in 1991 met wielrennen. Stilzitten is echter een onbekend begrip voor Winnen en na zijn actieve wieler- loopbaan, begon bij nog een stu die aan de kunstacademie. Zijn krachten bleken niet alleen in zijn fysiek te zijn maar ook mentaal. Hij is een briljant schrijver. In 2000 debuteerde hij met 'Van Santander tot Santander: brieven uit het peloton'. In 2002 ver scheen een verzameling columns Donderdag 29 december 2005 - Pagina 23 Popkoor Venrode heeft bij gele genheid van de kerstviering een drietal jubilarissen in het zonnetje gezet, dit zijn Leentje Manders, Maria Lommen en Hannie Albers. Deze jubilarissen zingen reeds 25 jaar bij Venrode en kregen daar om de nieuwe verenigingsspeld en de daarbijbehorende oorkonde uitgereikt tijdens een sfeervolle kerstbijeenkomst. Nog steeds wordt door deze leden met veel plezier wekelijks gezongen en ook zij bereiden zich voor op het 50-jarig koorjubileum in 2007. Een jubileum waarvan zij toch de helft van het aantal jaren meege zongen hebben, met allerlei repertoire en verschillende diri genten. Maak kans op twee vrijkaartjes Zondag 15 januari van 14.00 tot 20.00 uur vindt er een unieke, zeer bijzondere happening in Schouwburg Venray plaats. Een voorstelling die alleen in de schouwburg van Venray te bewonderen zal zijn. De foyer van de schouwburg wordt omgeto verd tot een grote expositieruim te voor wel zeer bijzondere kun stenaars. Niet alleen is er deze middag een expositie te bewon deren maar ook kunt u genieten van diverse optredens in de grote theaterzaal en een hapje en drank je nuttigen tijdens het bewonde ren van de prachtige kunstwer ken. In de editie van donderdag 8 december jongstleden, heeft er een groot artikel over deze voor stelling, De Vrienden van Kreij, in Peel en Maas gestaan. De lezers van het Venrayse nieuwsblad maken nu kans om vrijkaartjes te winnen voor deze voorstelling. Er is een prijsvraag bedacht, waar van het antwoord is terug te vin den in het artikel van donderdag 8 december over de voorstelling De Vrienden vab Kreij. Weet u het antwoord op onderstaande vraag, stuur dit dan, vóór 10 januari 2006 naaf: Schouwburg Venray t.a.v. prijsvraag De Vrienden van Kreij, Postbus 88, 5800 AB Ven ray. Wie weet maakt u kans op twee vrijkaartjes voor de middag voorstelling/expositie van De Vrienden van Kreij. De vraag luidt: 'Hóe is het idee voor deze voorstelling ontstaan?'. Het antwoord is terug te vinden in de Peel en Maas editie van don derdag 8 december. Veel succes en wellicht maakt u zondag 15 januari deel uit van deze bijzonde re voorstelling. Mocht u meer informatie willen, of kaarten wil len reserveren, dan kunt u bellen naar het nummer 0478-530999 of een kijkje nemen op website www.schouwburgvenray.nl De Locht Streekmuseum De Locht in Mel- derslo is van Kerstmis tot Drieko ningen in kerstsfeer ingericht. Ook zijn er speciale activiteiten. Woensdag 28 december is De Locht geopend van 18.00 tot 22.00 uur. De muziekgroep Malle moer brengt een programma van volkse kerst- en nieuwjaarslieden uit diverse landen en de bakker bakt kerstbroden. Verder is er een gratis consumptie voor elke bezoeker. Ook op donderdag 29 december is het museum extra geopend van 18.00 tot 22.00 uur. Er zijn dan optredens van gospel koor Spirit of Love uit Tegelen en een speciaal muziekensemble. De bakker bakt kerstbroden. Bijzon der aardig is ook de tijdelijke minikermis in het daglonerhuisje. Kerstmis in De Locht is bedoeld om in alle rust te laten genieten van de kerstsfeer. Kijk ook op www.delocht.nl. "t Lönse Vlak "t Lönse Vlak in Overloon vier de op 3 juli 2004 een grootse reü nie. Het was honderd jaar geleden dat dit gebied werd ontgonnen. Van de boerderijen en de reünie is een samenvatting van anderhalf uur op dvd gezet. Deze is tot 1 februari te bestellen bij Piet Cre- mers via tel. (0478)641230. Nieuwjaarconcert Op de Servaashof in Venray vindt zondag 1 januari van 14.00 tot 16.00 uur een nieuwjaarscon cert plaats met een optreden van het salonorkest Sans Souci uit Roermond. Dit salonorkest bestaat uit vijf muzikanten, name lijk op de fluit: Arend van der Munnik, klarinet: Fer Verbeet, viool: Leon van den Essen, cello: Johan Wijnberg en piano door Leni van den Essen. Het program ma van deze zondagmiddag zal bestaan uit licht klassieke muziek, van walsen, rumba tot jazz-rock. Wilt u graag met ons het nieuwe jaar inluiden kom dan zondag 1 januari naar restaurant Le Tam- bourin op de Servaashof aan de Stationsweg in Venray. De organi satie is in handen van het Intern Activiteitencentrum en restaurant Le Tambourin van de GGZ-groep Noord- en Midden-Limburg. Funk en disco in De Tijd In café De Tijd in Venray kan men op zondag 1 januari genie ten van een optreden van funk- band Specfeddafunk. Vorig jaar verrasten de twee dames en vijf heren Venray met hun frisse en spectaculaire presentatie van covers uit de 70er jaren tot heden. Maar liefst twee boegbeel den kent deze band (Angela en Angelique) die met hun zwoele stemmen nieuwe en oude hits in hoog tempo afwisselen. De dames worden begeleid door Rene (drum), Jean Paul (bas), Maurice (gitaar), Robert (toetsen) en Venraynaar Marcel (Barents) op percussie. Specfeddafunk staat garant voor een avondje swingen en ouderwetse gezellig heid. Aanvang 18.00 uur. Country Line Dance De Mountain-Hill Country Dan cers starten met een nieuwe cur sus Country Line Dance op dins dag 3 januari vanaf 19 00 uur in Siebengewald bij café-zaal De Hei debloem aan de Gochsedijk. De cursus is bedoeld voor jong of oud, dus kom eens vrijblijvend meedansen. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Pieter of Ans Driessen via tel. (0485)342876 of 06-51981253- Lezing over uilen De (Kerk)uilenwerkgroep Maas Peel houdt op maandag 9 januari een lezing. De lezing wordt gegeven door Johan de Jong, de grote animator achter het kerk en steenuil bescher mingsplan in Nederland. De lezing wordt gehouden in zaal de Kei (het Trefpunt) in Geysteren. De Jong is landelijk coördinator voor de kerk en steenuilen werk groepen en houdt zich bezig met het uilengebeuren in Nederland. Hij heeft meerdere boeken geschreven over met name de kerkuil in Nederland. Aanvang 20.00 uur. Bezoek ook www.IVN-Geysteren- Venray.nl/uilen. Het poëziejaar 2005 is voorbijgesneld. Weer een jaar waarin de poë zieliefhebbers in Peel en Maas aan hun trekken hebben kunnen komen via deze rubriek van het Literair Café Venray-regio. Een jaar ook waarin goede oplossingen, dankzij de website van het Literair Café, www.Iite- rair-cafe-venray.nl, binnenkwamen van ver buiten de regio. Hulde aan de inzenders van de goede oplossingen. Soms was het niet makkelijk en moesten tientallen andere gedichten gelezen worden om het goede te vinden. Hopelijk hebben zij ook daarvan genoten. Volgend jaar kan men in deze rubriek weer genieten van poëzie: de wedstrijd gaat dan zijn veertiende jaar in! J. P. Rawie was de dichter van het gedicht, waaruit de regels, die de opgave vorige maand vormden, kwamen. Het gedicht heet Weerzien en gaat over de confrontatie van twee vroegere gelief den. Let op de dubbele betekenis van 'verbindingen' in het eerste en 'spoorden' in het tweede kwatrijn. In het sextet wordt bevestigd "wij zijn voor elkaar toch niet meer te genieten"-<iat "de verbindingen beroerd waren". De ik-figuur moet nu maar het beste van zijn leven maken, want de kans om jong te sterven is voorbij! Weerzien De trein die mij naar mijn voorbije liefde voert heeft net als vroeger weer aanzienlijke vertraging. Het geeft niet wie er wie bij toerbeurt achternaging, haast altijd waren de verbindingen beroerd. Een tijdlang heb ik zelfs gedacht dat het zo hoorde, dat je elkander mist om bij elkaar te zijn; na jaren, in de herfst, weer in dezelfde trein, denk ik alleen maar dat we niet zo erg goed spoorden. Wanneer ze mij begroet kus ik haar op de wang, want wij zijn voor elkaar toch niet meer te genieten en hebben al genoeg verkankerd en verpest. Het is misschien ook niet van wezenlijk belang: ik heb de kans om jong te sterven laten schieten en moet nu maar het beste maken van de rest. J.P. Rawie Na deze opgave kan de eindstand van 2005 opgemaakt worden. Op 22 januari wordt mevrouw L. Colsen gehuldigd. Zij is de winnares van dit jaar met 80 punten. In de uitslag wordt zij gevolgd door mevrouw R. van Daal met 60 punten. De heren A, Kroft, J. Bekenes en P. Weerts heb ben ieder 40 punten en de heren A. Leijssen, J. Craghs 130 punten. De dames Tr, Cuijpers en L. Geurts staan op een totaal van 20 punten. Tien punten scoorden mevrouw M. Kateman-van Opbergen, mevrouw A. van Velzen en de heren J. Cruysberg, R. Quast, A. Verhaegen, J. Janse en G.Vromen. Aan alle poëzieliefhebbers in Venray en wijde omgeving doet het Literair Café de oproep om ook volgend jaar weer de hand schoen op te pakken. Het literaire jaar 2006 opent met de uitreiking van de Raadselige rozen voor proza en poëzie op 22 januari. Het is reeds de dertiende keer dat deze Venrayse literaire prijzen worden uitgereikt! De aanwezigen bij de prijsuitreiking kunnen niet alleen kunnen genieten van de prijswinnende gedichten en verhalen maar ook van Quirien van Haelen, die uit eigen werk gaat voordragen. Het Literair Café houdt op 17 maart in de schouwburg, na het toneelstuk Champagne van Thomas Verbogt, een boekenbal. Op zondag 26 maart in het Theehuis van het St. Odapark is hët woord aan de schrijver P.F. Thomésë (onder andere auteur van Schaduwkind). Vervolgens is voordrachtskunstenaar Pierre Wüms op zondag 23 april te gast in het Theehuis met een poëzievoor- dracht. Op 16 mei kan men in de schouwburg: Nesdo's Uitvreter door Johannes Kemkens, bezoeken. Het seizoen wordt op zondag 21 mei besloten met Tom Lanoye. De muziek wordt verzorgd door Ad en Anouk Haans. Wie donateur wil worden van het Literair Café Venray- regio, tegen betaling van een minimale bijdrage van €16.00 per jaar, kan contact opnemen met het secretariaat. Daarmee steunt men de acti viteiten van het Venrayse Literair Café en krijgt men het programma thuisgestuurd. Verder ontvangt men reductie op de entreekosten van de bijeenkomsten. Informatie over het werk van het Literair Café is'ver- krijgbaar bij het secretariaat: Rochusstraat 1, 5801 RR in Venray, tel. (0478)582948 maar ook op www.literair-cafe-venray.nl. Lekker genieten van muziek. Zonder protocol, gewoon luiste ren, meezingen, klappen, dansen of er door heen kletsen. Het maakt allemaal niet uit. Dat is de sfeer waarin Alice's Restaurant graag muziek maakt, ongedwongen en dicht bij de mensen. De band brengt muziek vanuit een Iers/Amerikaanse folkachter- grond. Van oude Ierse klassiekers zoals Irish Rover tot Strange Boat van de Waterboys, van Amerikaan se blues tot Bob Geldofs Great song of indifference. Lekker gezel lige folk waar je zeker goede zin van krijgt. Alice's Restaurant bestaat uit Yvonne (fluit, banjo en zang), Hans (accordeon en zang), Peter (gitaar en zang), Henk (per cussie en zang), Hay (mondharmo nica, bestek en zang) en Gerard (viool, bass, banjo en zang). Het optreden in café De Evenaar op zondag 1 januari begint om 17.00 uur. De entree bedraagt 2,50 euro. Boekrecensie in Peel en Maas De verkoopaantallen van moto ren (nieuw en gebruikt) zijn rede lijk stabiel de laatste jaren. Vol gens de RAI worden jaarlijks rond de 17.000 nieuwe motorfietsen verkocht. Daarnaast wisselen jaar lijks tussen de 35.000 en 40.000 gebruikte exemplaren van eige naar. In Alle motoren motor scooters 2006 nieuws van de bekende fabrikanten. Opvallend is dat fabrikanten vooral in de sportieve middenklasse echt modelnieuws hebben voor 2006. Zo voert Kawasaki de ER-6 (met of zonder kuip), komt Suzuki met de GSR 600 terwijl Yamaha de nieuwe FZ6N in de strijd werpt. Triumph wil met Daytona 675 een inhaalslag maken en BMW presenteert de nieuwe F 800 S, ook in een ST-uitvoering. Specta culair is de uiterst agressief ogen de Yamaha FZ1, terwijl Ducati aan de succesvolle Monster-reeks de Monster SR 1000 toevoegt. In het boekwerk probeert Ruud Vos een zo compleet mogelijk over zicht te geven van de ontwikkelin gen in motorenland. Alle motoren motorscooters 2006 is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 10,50 euro.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 23