Vrije keuze trouwlocatie Nieuwbouw Servaashof van sta rt Gemeente Venray Kijk ook op www.venray.nl tosonderhoud Sroene Hart /eltum r lesluit rovincie over iuitengebied Collectieve zorgverzekering minima? Go/no go Multifunctioneel Centrum begin 2006 Gemeenteraad, college van Burgemeester en Wethouders en medewerkers van de gemeente Venray wensen u een gelukkig en succesvol 2006! iedeputeerde Staten (GS) van imburg hebben op dinsdag 13 lecember 2005 het bestem- lingsplan Buitengebied behan- leld en grotendeels goedge- eurd. GS kunnen zich in grote ijnen vinden in de keuzes die llenray gemaakt heeft in het i/astgestelde bestemmingsplan luitengebied. GS gaan bijvoorbeeld akkoord met iet schrappen van het aanlegver- gunningstelsel, waarbij vergun ningen nodig waren voor bepaalde werkzaamheden zoals het afgraven of draineren van gronden. Verder gaan ze akkoord met het doorverta len van het beleid uit het Provinci aal Omgevingsplan Limburg en het Reconstructieplan in hêbbëstëmi- lingsplan Buitengebied. Ook de logelijkheden die geboden worden i vrijkomende agrarische bedrijfs- ebouwing en het merendeel van je agrarische en niet-agrarische louwkavels zijn akkoord gegeven, lat betekent dat er voor veel inwo ners en belanghebbenden eindelijk zekerheid en duidelijkheid is over de mogelijkheden die het bestem mingsplan Buitengebied biedt. Op onderdelen geen goedkeuring SS hebben aan een aantal onder- leien echter geen goedkeuring ge- leven. Daaronder het opnemen van ircuit De Peel op de huidige locatie in de mogelijkheid om een tweede ledrijfswoning bij een agrarisch be drijf op te richten. Verder vinden zij ook dat een aantal agrarische bouw- tavels te groot is. Het besluit van GS kunt u van vrijdag 30 december 2005 tot en met donderdag 9 fe bruari 2006 inzien. Gedurende deze zes weken kan tegen het besluit van Gedeputeerde Staten beroep worden ingediend bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. In december is de gemeente Venray gestart met het bos- onderhoud in de wijk Veltum, igeving Groene Hart, Dennen- rd, Mastbos, Kempweg en 'everstraat. Wijkbewoners dijken veel vragen te hebben iver de werkzaamheden. Vooral over het snoeien van grote 4-sIruiken waardoor achtertuinen zichtbaar werden. JEL EN MAAS Donderdag 29 december 2005 - Pagina 21 De gemeente onderzoekt of ze alle mensen in de gemeente Venray met een laag inkomen een collectieve ziektekostenverzekering kan aanbieden. Met een collectieve ziektekostenverzekering krijgt de verzekerde een collectieve korting. Dat betekent een lagere ziektekostenpremie. De collectieve ziekte kostenverzekering zal bestaan uit de verplichte basisverzekering en een aanvullende verzekering. De gemeente heeft als voorwaarde bij het zoeken naar een collectieve ziekte kostenverzekering dat deze goedkoop, maar ook kwalitatief goed moet zijn. Zij verwacht de Venrayse minima uiterlijk begin februari meer informatie te kunnen geven. Deze groep blijft dan in ieder geval verzekerd tot het moment dat ze een definitieve keuze heeft gemaakt voor een zorgverzekeraar. De huidige verzekering opzeggen kan tot uiterlijk 1 maart 2006. Mocht de gemeente er niet in slagen een betaalbare en kwalitatief goede collectieve verzekering te realiseren dan hebben de minima nog voldoende tijd zich aan te melden bij een zorgverzekeraar naar keuze. Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Openingstijden Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief en informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uu dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9,00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 l-luipaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Week 52 Voor de wet trouwen in de gemeente Venray mag voor taan op een pittoresk plekje naar keuze. Voorwaarde is wel dat de gemeente instemt met de locatie, omdat er wettelijke voorschriften aan verbonden zijn. Verdere afspraken maakt u met de beheerder van de locatie en de gemeente. Het blijft ove rigens ook mogelijk om op het gemeentehuis of in het Theehuis te trouwen. Voor trouwen in het gemeentehuis is vanaf 1 juli 2006 de raadszaal beschikbaar. De huidige trouwzaal werd te weinig gebruikt en voldeed niet aan de verwachtingen (bron: fèvSlüatie huwelijken 2004). Do'ÖiC.O het afstoten van de trouwzaal gaat de kostprijs van een huwelijk fors omlaag. De leges binnen kantoor tijden zijn nu 430 (januari 2006) en per juli 2006 is dat 265. Bij een huwelijk elders, bijvoorbeeld het Theehuis, bedragen de kosten 199 binnen kantoortijden. Dat was 217. Op een locatie naar keuze trouwen is per direct mogelijk tegen betaling van 217 tot 1 juli 2006 en na die datum kost dit 199 (nieuw tarief). De gemeenteraad moet de nieuwe legesbedragen namelijk nog vaststellen. Bij een huwelijk elders is het voortaan ook mogelijk om op zon- en feestdagen te trouwen. De beheerder van de locatie moet daar dan uiteraard wel toestemming voor gevëri en 'de Koisten wordëri' hogèr. Toekomst De gemeente Venray gaat er vanuit dat er straks meer huwelijken buiten het gemeentehuis worden voltrok ken. En dat er meer huwelijken in Venray plaatsvinden doordat mensen kunnen kiezen voor maat werk. In 2006 trekt zij dan ook meer Bijzondere ambtenaren van de bur gerlijke stand (Babsen) aan. Verder kunt u straks via internet een keuze maken voor de Buitengewoon amb tenaar van de burgerlijke stand die u graag uw huwelijk wilt laten sluiten. Het nieuwe beleid wordt eind 2006 geëvalueerd. Voor meer informatie over het nieuwe beleid en de nieuwe tarieven kijkt u op www.venray.nl. De wijkbewoners zijn heel betrokken bij het bosgebied. Dat blijkt uit de grote opkomst tijdens een rondlei dingen oktober, waar de gemeente een Toelichting hield op de noodzaak van snoeien. Ter plekke werden situaties bekeken en kon men vra gen stellen. Wensen van bewoners zijn op basis van bosbouwkundige argumenten beoordeeld en hebben zo mogelijk een plaats in het plan gekregen. Vanwege de vele vragen na de start van het bosonderhoud heeft de gemeente een tweede rondleiding gegeven om uit te leg gen waarom zoveel beplanting is gesnoeid. Snoeien Door achterstallig onderhoud dreigde het boskarakter in het eerder genoemde gebied verloren te gaan. Bomen groeiden te dicht op elkaar, beplanting werd te groot en stond te dicht op de randen van het pad. Ingrijpen was nodig om het bos in stand te houden. Door snoeien wil de gemeente het karakter van het bos, met eiken, grove dennen en een enkele berk, behouden. Daar naast kijkt ze of een boom toekomst waarde heeft en veilig is voor de omgeving. Aan de randen zijn grote struiken en bomen verwijderd, om dat deze niet meer te onderhouden waren. Takken hingen over het pad en boomwortels drukten de verhar ding op. Bovendien was er weinig overzicht. Grote struiken, zoals laurier, overheersten de overige be planting en moesten worden terug gezet om kans te geven aan typi sche bossoorten als hulst en taxus. Nieuwe beplanting In januari plant de gemeente nieuwe soorten aan die thuishoren in een bosgebied, zoals grove dennen, ro dodendrons, hulst en bodembedek kers. Over een halfjaar ziet het bos er dan heel anders uit: bomen en struiken staan in blad, struiken zijn uitgelopen en de nieuwe beplanting heeft door voldoende licht de kans gekregen aan te slaan. Het bos is weer gevarieerd en krijgt kansen voor het ontwikkelen van vele bos- eigen soorten. Op het terrein van de GGZ Groep Noord- en Midden-Limburg aan de Stationsweg is op 12 december de bouw van de Servaashof van start gegaan. De Servaashof wordt een parkachtig woongebied waarin zorg, wonen en recreëren straks hand in hand gaan. De Servaashof is vrij toegankelijk. In 1993 ondertekende de GGZ Groep het zogenoemd convenant Zorgver nieuwing. Sindsdien is er door de instelling hard gewerkt aan het ontwik kelen van plannen, het sluiten van overeenkomsten, het overwinnen van tegenslagen en uiteindelijk het tekenen van contracten. Ook tussen de gemeente en de GGZ Groep bestaat een nauwe samenwerking. Beide in stanties delen het belang van de goede werkgelegenheid en zorg die de GGZ Groep biedt. Daarnaast past de nieuwe woonwijk bij de filosofie van Venray, waarvan woongenot een belangrijk onderdeel is. Nieuwbouw Na een lange voorbereiding is de nieuwbouw begonnen met de eerste twee complexen voor de patiënten van het psychiatrisch centrum. Deze komen in het midden van het 24 hectare grote terrein en zijn naar verwachting in het najaar van 2006 klaar. De gebouwen zijn de aanzet voor een bouwtraject dat nog zeker tot 2010 zal duren. De nieuwbouw is met hekken beveiligd, zodat patiënten en bezoekers het terrein ook tijdens de bouwperiode veilig kunnen blijven gebruiken. Het bouwverkeer wordt vooral via de ingang aan de Henri Dunantstraat geleid om de overlast tot een minimum te beperken. Infocentrum Voor meer informatie over de ontwikkeling van de Servaashof kunt u op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag tussen 10.00 en 12.00 uur terecht in het Infocentrum Servaashof (achterkant van het hoofdgebouw van de GGZ Groep aan de Stationsweg). Het haalbaarheidsonderzoek naar een Multifunctioneel Cen trum (MFC) op sportpark De Wieën is bijna afgerond. Het MFC moet vanaf 2009 onderdak gaan bieden aan diverse Venrayse verenigingen. Assistent pro jectleider Maikel van der Meer vertelt hoe het er voor staat. "Na het besluit om een haalbaar heidsonderzoek te doen, in septem ber 2005, hebben we drie werk groepen gevormd: eindgebruikers, de verenigingen dus, ruimte en financiën. Met de vijftien verenigin gen die interesse hebben in ruimte in het MFC hebben we één op één gesproken. Elke vereniging heeft een wensenlijstje op tafel gelegd. Hoeveel ruimte ze nodig heeft, hoeveel toiletten en kantoren. Noem maar op", vertelt Van der Meer. "Ver volgens hebben we de verenigingen in drie clusters verdeeld: cultuur en jongeren, sport en educatie. En per cluster hebben we op punten waar dat mogelijk was de program ma's van eisen in elkaar geschoven. Gezamenlijk hebben we daarna bekeken waar er nóg meer winst te halen viel. Want meer samenwer king betekent lagere kosten voor iedereen." Naast zoveel mogelijk voldoen aan de drie eisenlijstjes wil de gemeente ook een aantal algemene ruimtes 'realiseren. "Een vergaderlokaal en wat kantoortjes. Voor iedereen toegankelijk", zegt de assistent projectleider. "Dat zorgt voor een stukje flexibiliteit." Besluitvorming Het project heeft een hoge prioriteit, volgens Van der Meer. "Binnen het gemeentehuis zetten we alle zeilen bij om het rapport goed onderbouwd af te ronden. De werkgroep financiën is druk bezig met het berekenen van de bouwkosten en denkt na over beheerconstructies waar alle par tijen zich in kunnen vinden. En de mensen van ruimte hebben alvast in beeld gebracht welke onderzoe ken er nodig zijn op het gebied van bodem, geluid en verkeer en welke omgevingsfactoren meespelen in een eventueel ontwerp. Al die keu zes, de voor- en nadelen ervan en een advies leggen we nog voor aan het directieteam. Vervolgens gaat het plan met eventuele aanpassin gen naar het college dat zich er op 10 januari over buigt. Staat ook het college erachter dan gaat het voor stel naar de commissie Maatschap pelijke Diensten en vervolgens op 14 februari naar de gemeenteraad." Positief gevoel "Als de beslissing eenmaal is geval len of het MFC er wel of niet komt, gebeurt er hoe dan ook veel", weet Maikel van der Meer. "Mocht het onverhoopt niet doorgaan dan is er nog veel werk aan de winkel. Daar om brengen we ook die gevolgen in beeld." Hij vervolgt: "Maar Mathieu Emonts, de verantwoordelijk wet houder, is nog steeds heel enthousi ast. Ook intern heerst er een positief gevoel én, vooral heel belangrijk, de verenigingen staan achter de plan nen. Zodra we groen licht hebben en er keuzes gemaakt zijn, leggen we die vast in intentieverklaringen met elke vereniging. Ze tekenen dan overigens alléén voor wat er op dat moment zeker is. Maar daarmee leg gen we wel een stabiele basis onder het geheel. En hoe meer er concreet is, hoe meer we, van beide kanten natuurlijk, die zekerheid vastleggen. Uiteraard blijven we de verenigingen bij de verdere ontwikkeling van het MFC betrekken." ■i? Venray, focus op mensen

Peel en Maas | 2005 | | pagina 21