irootste disco in de Benelux De Peel vaart wel bij veehouderij en natuur J_ rfiirx .L m ïkJË i JL Vrijwil ligersprijs voor Vrijwillige Thuiszorg Ingezonden Dansworkshop en gezellig trefbaltoernooi lecialisten in irminale luiszorg TAXATIES TARIEVEN 15 EN MAAS Donderdag 15 december 2005 - Pagina 9 jdagavond opening The Zenith Provinciale CDA vestigt aandacht op belang Peelregio Als het aan het CDA in de Provinciale Staten ligt, dan wordt de Peelregio voortaan 'TriPeel' genoemd. Het CDA komt binnenkort met voor stellen om aan TriPeel meer vorm en inhoud te geven. In de eerstvolgende vergadering van de commissie Ruimte en Groen verschijnt een discus siestuk. Het initiatief is ont staan, omdat de Peelregio een belangrijke gezamenlijke uit daging kent: het natuurgebied De Peel met daaromheen de intensieve veehouderij. Natuur, cultuur en de agrari sche sector hebben een eigen problematiek. De verweven heid van schijnbaar tegenstrij dige functies vraagt om een integrale benadering. TriPeel is gevormd uit de sterke punten van de regio: 'Peel', 'Pork' en 'Poultry'1. Deze drie P's hebben de laatste decennia een belangrij ke stempel gedrukt op de ontwik keling in deze regio. Het zijn dus danig krachtige elementen dat ze ook voor de toekomst de belang rijkste basis blijven. In het TriPeel- project worden nieuwe kansen ontwikkeld vanuit de samenhang van de drie P's Thans is de regio om twee rede nen heel bekend: 1Het natuurschoon en cultuur historie van de Peel; 2. De aanwezigheid en econo mische betekenis van de intensie ve veehouderij. Feitelijk vindt in deze regio de vlees- en eierenproductie plaats voor de circa 30 miljoen consu menten in Eindhoven, Venlo, de Tripooi in Zuid-Limburg, de regio Arnhem-Nijmegen en het Duitse Ruhrgebied. Deze positie geeft de regio een sterke economische betekenis; de voedselschuur voor een groot gebied. Het gebied omvat een groot ondernemerspotentieel, creativi teit en een grote bereidheid tot samenwerking. Elementen die kansen bieden voor nieuwe uitda gende ontwikkelingen. De Peel is de gemeenschappelijke basis voor meer dan tien gemeenten. Een regio op de grens tussen twee provincies, met een provincieo- verstijgende problematiek. Deze unieke kenmerken vormen de ingrediënten om de uitdaging aan te gaan die natuur en intensieve landbouw economische welvaart voor de regio kunnen brengen. TriPeel is de noemer waaronder dit gebied een impuls kan krijgen voor verdere integrale ontwikke ling. Dat kan omdat er als basis de volgende uitgangspunten liggen: - Identiteit; de mensen herken nen zich als bewoner van de Peel, met een sterk gevoel voor saam horigheid. ondernemerschap en liefde voor de omgeving; het 'Rowwen Hèze gevoel'. Samen de schouders eronder zetten, is het devies. - Geografie; er wordt aanslui ting gezocht bij de restanten van het oorspronkelijke hoogveenge bied. De Peel is van oudsher een geheimzinnig moeras, waarin maar weinigen de weg wisten. Het is nu een kansrijke omgeving, met een 'achtertuin' van 30 mil joen consumenten. Samenwerking; alle Peelgemeenten, ook in Brabant, voelen zich aangesproken zich in te zetten voor hun gebied. - Economie; het hart van de TriPeel vormt de intensieve vee houderij. Dit is een bindende fac tor in de regio. Veel van de bedrij vigheid is daaraan gerelateerd. Hiermee ligt er een unieke voe dingsbodem om een nieuw con cept tot bloei te laten komen. Het initiatief wordt TriPeel genoemd. Dat wil niet zeggen dat de contou ren al duidelijk zijn. Wel zien wij de noodzaak om eraan te werken en denken erover om de TriPeel vorm te geven middels projecten. Daarbij valt .e denken aan: - Agrarische vestigingsterreinen versneld ontwikkelen, door bin nen deze gebieden met snellere vergunningprocedures te werken. - Het ontwikkelen van op de Peel gerichte producten en pro- duct-markt-combinaties. Zoals de Versmarkt naar het voorbeeld van Rungis in Parijs. - Bevordering van recreatie en toerisme. - Verdere ontwikkeling en behoud van natuurwaarden. - Organiseren van evenementen en festivals: 'Moulin Blues' en 'Peelgrass' bijvoorbeeld. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Het duo Lei en Hay We zijn "terug" in het jaar 2030. In mijn 30 verdieping tellende Leunse bejaardenflatje blik ik terug op de gestage ondergang van Venray "durp ien de Piel". Op 6 december 2005 sprak de voltal lige gemeenteraad in de maanden lang slepende BMW-affaire haar vertrouwen in wethouder Lei Heidens en zijn bedrijvengenera- tor Harry Maessen uit. Overmand door blijdschap en staande de ver gadering toverde Lei met zijn toverstafje 70 hectare maagdelij ke landbouwgrond van Harry om in hoogwaardige industriegrond. Met deze kleine geste van 30 miljoen euro steeg Harry met stip 100 plaatsen in de quote van 500 rijkste Nederlanders. Geroerd door zoveel onnozelheid beloofde Harry een stukje grond op de Hulst 2 aan de gemeente terug te verkopen, zodat deze met de ver koopwinsten hiervan de ontslui tingen voor zijn industrieterrein "De Blakt" kon realiseren. Verguld van Harry's betrokkenheid en met blozende wangetjes beloof den Lei en zijn ambtenaren, dat zij ook voor de toekomst vast zou den houden aan hun beleid om de overige ondernemers en burgers zoveel mogelijk te tergen en te dwarsbomen, teneinde de pro jectontwikkelaars de vrije hand te geven. Het duo H&L (Hay en Lei) oogstte veel lof voor zijn succes volle co-producties en werd ook elders gevraagd zijn toverkünstjes te etaleren. Hooggeleerde ambte naren en politici konden maar niet begrijpen hoe H&L het steeds maar weer flikte om van een goedkoop stukje landbouwgrond hoogwaardige industriegrond te maken. Het optreden van het H&L-duo was zo succesvol dat in 2007 besloten werd om Hay en Lei aan de lopende band te gaan klonen, zodat ook andere politici en ambtenaren van hun kunstjes zoudep kunnen profiteren. Als kroon op zijn werk benoemde Hay zich in 2008 tot burgemees ter van Venray en ontsloeg daarbij alle ambtenaren en bestuurders. Lei werd door hem benoemd tot graaf van het landgoed "Casselse Paes". Vanaf die tijd ging het gestaag achteruit met dé wereld. De originele versie en de klonen van het H&L-duo kochten in rap tempo bedrijven over de hele wereld op totdat iedereen uitein delijk in dienst was van "Maessen Bedrijven". In 2025 was de aard bol bezaaid met hallen van het zelfde formaat en waren de men sen verworden tot zombies. En Hay en Lei? Lei was zichzelf niet meer. Hij was zijn identiteit verlo ren. In 2026 hebben ze Lei voor het laatst zien rondwaren in de "Casselse Paes", althans de ongek- loonde versie. En Hay dan? Hay hechtte altijd al minder waarde aan zijn imago en is daarom bur gemeester van Venray gebleven. Nadat u het voorgaande gelezen heeft, zult u zich afvragen of de toekomst nog gunstig te beïnvloe den is. Wellicht kunt u bij de komende verkiezingen een halt toe roepen aan het gefoezel en gekonkel van de gemeente met projectontwikkelaars en haar een zijdige afwenteling van gemeen schappelijke kosten op burgers en zwaar ondergewaardeerde Venrayse ondernemers. Kortom, de keuze is aan u. Leo Reintjes, Leunen Voor jongeren van zeven tot en met achttien jaar houdt Synthese in Venray op woensdag 21 december een trefbaltoernooi en een dansworkshop in de sportza len en in de kiosk van het Brukske. Voor deelname aan het trefbaltoernooi kan men zich tot donderdag 15 december inschrij ven. Inschrijfformulieren zijn ver krijgbaar tijdens de sport- en spel activiteiten op woensdagmiddag of bij Synthese. Inschrijven voor de dansworkshop is niet nodig. Het trefbaltoernooi duurt van 12.30 tot 14.00 uur groep 10-18 jaar sportzaal 1 (brukske). Het trefbaltoernooi duurt van 15.15 tot 16.45 uur groep 7- 9 jaar sport zaal 2 (brukske). De eerste dansw? orkshop duurt van 13.00 tot 14.00 van 7 t/m 9 jaar en de twee de dansworkshop van 15.00 tot 16.00 van 10 t/m 14 jaar. Voor vragen en informatie kan men contact opnemen met jongeren werk Synthese Venray via tel. (0478)517317 (vragen naar Karlijn Verstegen of Bram van Lierop). Overleg dorpsraden In De Kemphaan in Venray wordt door Stichting Dorps- radenoverleg Venray op maandag 19 december vanaf 20.00 uur een vergadering gehouden. Er wordt onder meer gesproken over de verplaatsing circuit de Peel en de afronding van het traject website dorpsradenoverleg. Koopzondag Zondag is het weer koop zondag in Venray. De Venrayse winkeliers hebben hun zaken geopend van 12.00 tot 17.00 uur. Het Winterfestival is dit jaar weer grote attractie in het cen trum. Op de Grote Markt kunnen liefhebbers van de schaatssport de ijzers onderbinden. Daarnaast heeft de organisatie van het schaatsfestijn natuurlijk ook gezorgd voor een natje en een droogje. De kerststal heeft dit jaar een plekje bij de kerk gekregen. Op donderdag 22 december is er bovendien nog een extra kerst koopavond tot 21.00 uur. Op koopzondag is het parkeren gratis, wel dient u zich aan de par keerregels te houden. Tijdens de koopavonden is het parkeren niet gratis. Shoppen bij Plus Verbeeten Woensdag 21 december staan de PLUS Verbeeten supermarkten in Overloon en Vierlingsbeek extra sfeervol in de schijnwerpers. Onder het motto 'Moonlightshopping' organiseert de creativiteits- groep van PLUS Verbeeten een avondje gezellig winkelen. De kerstperiode is natuurlijk de periode bij uitstek om lekker te winkelen. Alle gasten zijn welkom van 18.00 tot 21.00 uur. De gas ten worden ontvangen met een gezellig stukje muziek en een warm drankje. In de winkel, die sfeervol verlicht is, zullen diverse proeverijen plaatsvinden. De gasten maken via het rad van avontuur kans op gratis bood schappen, een korting van 25% of 50% of op geen prijs. Voor elke koper staat een leuke en lekkere kerstverrassing klaar. De mede werkers van PLUS staan te pope len om u te ontvangen in deze zeer bijzondere ambiance. Het parkeren is zoals altijd gratis in Overloon en Vierlingsbeek. Geslaagd De oud-Venrayse Jacqueline Kerkhoff is in Amsterdam gepro moveerd tot dokter in de middel eeuwse geschiedenis. Discotheek The Zenith gaat vrijdagavond officieel open. hadden we een plek tegenover Intratuin aan de Deumeseweg op het oog, maar dat plan was niet haalbaar. Vervolgens werden we gewezen op De Hulst 2. Die plek zag ik toen nog niet zo zitten, maar dat veranderde toen de plan nen van de woonboulevard bekend werden. Die liggen inmid dels al in de prullenbak. Wij zijn echter gebleven en erg trots op wat we nu gerealiseerd hebben", aldus de ondernemer, die begin 2002 nog de hoop had eind dat jaar te kunnen starten. Het werd dus eind 2005. ZEVEN ZALEN The Zenith is opgebouwd uit een centraal 'dorpsplein', waarop de bezoekers voor een momentje rust en/of een snack kunnen kie zen. Dan zijn er nog zeven ver schillende ruimtes waarin diverse muziekstromen te horen zijn zoals feestmuziek, club, r&b, rockclassic, top 40-muziek, een cocktailbar met loungemuziek en zelfs een Cubaans café. Het is dui delijk dat alle muziekliefhebbers in de megadiscotheek aan hun trekken kunnen komen. DISKJOCKEYS In The Zenith zijn bovendien regelmatig optredens en er treden eigen maar ook externe diskjoc keys op. Zo staan voor 30 decem ber enkele TMF-diskjockeys geboekt en neemt één keer per maand Ben Liebrand, de uitvinder van de mix, een avond voor zijn rekening. Ook zijn er goede con tacten met Radio 538. The Zenith biedt op een zater dagavond werk aan ruim 130 medewerkers, van toiletjuffrouw tot barkeeper, van caissière tot diskjockey. Daarnaast zijn er dan nog dertig veiligheidsmedewer kers in en om het gebouw actief. "Veiligheid staat bij ons voorop. Zo zijn er ruim voldoende vlucht wegen en is er goed overleg met politie, brandweer en gemeente." De gemeente Venray heeft onlangs de bedrijfsrisicoanalyse van The Zenith goedgekeurd en is zeer tevreden over de samenwer king met Van Dijck. Verder zijn er afspraken gemaakt met de politie die de eerste weken met extra mensen aanwezig zal zijn. "Begin volgend jaar gaan we de gang van zaken evalueren", aldus Ton van Dijck The Zenith mikt niet alleen op het publiek uit de directe regio, maar ook uit Duitsland, België en de rest van Nederland. Er is ook een landelijke reclame campagne van start gegaan. "Iedereen vanaf 18 is bij ons wei- De Vrijwillige Thuishulp is een vrijwilligersorganisatie die oppas- hulp, gezelschap of activiteiten hulp biedt aan chronisch zieken, hulpbehoevende ouderen, men sen met een verstandelijke en/of lichamelijke beperking en hun eventuele vaste verzorgers. Naast de Vrijwillige Thuishulp waren ook de Algemene hulpdienst en het Maatjesproject van de GGZ- groep genomineerd. De prijs is gebaseerd op een uitgebreid jury rapport. Hierin valt te lezen: "De Vrijwillige Thuishulp is een orga nisatie die de begeleiding, de waardering en ondersteuning van haar vrijwilligers hoog in het vaandel heeft staan. De vrijwil liger streeft ernaar om door mid del van zijn vrijwillige inzet met name het sociale leven van de ander in stand te houden, te ver beteren en te veraangenamen. Deze geboden specifieke hulp heeft als bijkomend effect dat de hulpvrager beter en hopelijk lang duriger kan blijven functioneren binnen zijn/haar levenssituatie en als medeburger geïntegreerd blijft binnen de Venrayse samenleving. De Vrijwillige Thuishulp is van grote betekenis voor de individu ele medeburger en de mantelzor- gers alsook indirect voor onze gemeenschap." De prijs bestaat uit een kunstwerk van de Venrayse kunstenaar Piet Hermans dat symbool staat voor mantelzorg en een oorkonde. Lia Oostdam van de Vrijwillige Thuishulp Noord-Limburg is in haar nopjes met de prijs en het non Af* ic t*t*n kroon op ons werk. Zeker voor alle vrijwilligers die bij onze cliën ten komen." De Vrijwillige Thuishulp heeft onderdak bij Thuiszorg Noord- Limburg.Thuiszorg Noord- Limburg biedt behalve Vrijwillige Thuishulp ook alphahulp, huis houdelijke, persoonlijke en gespe cialiseerde verzorging, verple ging, dagopvang en advies, instructie en voorlichting. Nieuwe zorgdiensten zijn Hulp op afroep, Zorg TV en de consul tatiefunctie voor senioren. De Vrijwillige Thuishulp is bereik baar via Lia Oostdam, telefoon 0478-526213. PEEL EN MAAS een abonnement waard kom", aldus Ton van Dijck, die samen met zijn echtgenote Marijke en dochter Marga de lei ding heeft over The Zenith. Desgewenst kan het publiek met bussen worden opgehaald of weer naar huis worden gebracht. Binnen een straal van bijna 70 km wordt de reis verzorgd door Munckhof Reizen uit Horst. Reserveren kan via internet. Daarnaast zijn arrangementen in samenwerking met hotel Asteria mogelijk. Vrijdagavond zal er voor genodigden een officiële opening zijn tussen 19 00 en 22.00 uur. Daarna gaat The Zenith open voor het publiek. Zondagmiddag is er vanaf 16.00 een open dag in The Zenith. "Iedereen is welkom. We willen die dag natuurlijk onze fraaie discotheek laten zien, maar ook de ouders laten weten waar hun kinderen in het weekeinde vertoeven. Dat is in onze ogen erg belangrijk", besluit Ton van Dijck. Afgelopen zaterdag is de Vrijwillige Thuishulp Noord- Limburg in de gemeente Venray uitgeroepen tot dé Venrayse Vrijwilligers organisatie van 2005. Lia Oostdam van de Vrijwillige Thuishulp Noord-Limburg ontving de prijs uit handen van de organisatie Match, het Steunpunt Vrijwilligerswerk Venray. liszorg Noord-Limburg t sinds een halfjaar met igen team van verpleeg- igen dat is gespeciah- - in nachtzorg, ook wel nale thuiszorg genoemd. s verpleegkundige zorg 51 nachts wordt verleend nninale cliënten, wege de toenemende vraag Jo team op korte termijn wor- 39 itgebreid. Mensen die in de levensfase verkeren, willen in de eigen vertrouwde tstl blijven en daar sterven. 3Sllnale thuiszorg maakt dit ijk. "Nachtzorg of terminale org is intensieve zorgverle- vaarbij de kwaliteit van de levensfase van de cliënt |M staat", verduidelijkt Theo en, unithoofd Verpleging Thuiszorg Noord-Limburg. ten worden 's nachts door verpleegkundigen vakkun- verpleegd, onder- beid en begeleid. Ook onder- ee de verpleegkundige de vrienden en bekenden die kTI' >1 spelen bij de verzorging IEI pleging van de cliënt. Dit i om specifieke deskundig- GE o vaardigheden." Voor ter- QJ thuiszorg is een indicatie van het CIZ. Hiervoor dient 1 verklaring te zijn van de ts of het ziekenhuis dat de In terminaal stadium ver- Thuiszorg Noord-Limburg ondersteunt bij het aanvragen van deze indicatie. Het komt ook voor dat er naast de zorg van Thuiszorg Noord-Limburg gebruik wordt gemaakt van de Vrijwillige Terminale Thuiszorg. De uren waarin de familie de zorg niet meer alleen aankan, kunnen wor den ingevuld door medewerkers van de Vrijwillige Terminale Thuiszorg. Thuiszorg Noord- Limburg levert ook de professio nele verpleegkundige zorg aan Hospice Zenit, dat binnenkort in Venray van start gaat. Wanneer in de laatste levensfase verblijf thuis niet mogelijk is, biedt Hospice Zenit een alternatief waarin de thuissituatie wordt benaderd. Ook voor het hospice is Thuiszorg Noord-Limburg nog op zoek naar uitbreiding van het ver pleegkundig team. Naast termina le thuiszorg of nachtzorg biedt Thuiszorg Noord-Limburg alpha hulp, huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging, verpleging, dagverzorging (ook op de zorgboerderij) en advies, instructie en voorlichting. Nieuwe zorgdiensten zijn Hulp op afroep, Zorg TV en de consul tatiefunctie voor senioren die hun gezondheid gratis willen laten tes ten. Voor meer informatie over het aanvragen van zorg en de zorgdiensten kan men terecht bij Thuiszorg Noord-Limburg via tel. (0478)526262. i-anjdagavond om 22.00 uur t zover. Na jaren van lereiding zal The Zenith, scotheek van de familie j )ijck, op De Hulst haar n openen. In totaal kan zo'n 5000 mensen jk herbergen. Tijdens de dag die zondag om 16.00 legint, is iedereen wel- de zeer fraaie en ultra- Wie discotheek. 1 a discotheek De Steeg in Ldig n haar deuren ooit zou slui- dat er een nieuwe disco- komen, stond wel vast. Iwanneer en waar is lang «geweest. De plannen van "an Dijck zijn al vele jaren "Die zijn destijds ontstaan wij ons ook wilden gaan ruin op bedrijfsfeesten. Dat :hter niet op de locatie van A :eg. Toen zijn we verder ;oeken", vertelt Ton. "Zo f

Peel en Maas | 2005 | | pagina 9