Vaar is de kerstsfeer? Bomen zijn illegaal gekapt" ipruimingsfinale 50°/o KOOPZONDAG 18 december CDA boos op Van de Vorle fERBOUWINGS KORTING Venray bedankt Zwerf AfvalPakkers Buitengebied aangesloten op riolering Steun voor WAO Belangen Vereniging ZONDAG 18 DECEMBER GEOPEND VAN 12.00 TOT 17.00 UUR DE HELE MAAND DECEMBER ALLES r~ Centrum Venray -> venray j/ac/ï/fnp MAN WOMAN >agi _el uonaeraag ib aecemoer zuub - pagina b I kritiek op uitstraling Venrays winkelcentrum et winkelcentrum was een de thema's van het politie- lodium dat Samenwerking ray zondag in de schouw- o organiseerde. Uit de zaal rklonk veel kritiek en er weinig positiefs te mei- De Grotestraat is onbe- nbaar en wordt gedomi- rd door eenheidsworsten irogisterijen en schoenen- ijcels die op een kluitje zit- De Venrayse hoofdwin- itraat is ongezellig en lasieloos en de gezellige stsfeer ontbreekt. gemeente zet in de nieuwe iihandelsnota zwaar in op hoppen'. Maar volgens de iekers leent het Venrays win- art zich helemaal niet voor shoppen'. Het is vooral bood- ppen doen en het winkelple- vindt wel plaats in Nijmegen, hoven, Venlo of Roermond, ib Julicher, bestuurslid van ray Centraal, erkende de kri- Hij wees erop dat~Vent|y Centraal een grote achterban moet hebben om een vuist te maken. Maar veel centrumonder nemers weigeren lid te worden of hebben hun lidmaatschap alweer opgezegd. Ze zijn het jarenlange gepraat en getouwtrek om het winkelcentrum meer dan beu. Er gebeurt toch niets, zo luidt de kri tiek. Ingeborg de Barbanson is ook geen lid meer van Venray Centraal. "We moeten beginnen bij de basis. Zorg eens voor een fatsoenlijke bestrating. Want het is onmogelijk zonder je nek te breken door de Grotestraat te lopen. Een oudere dame kon laatst met haar rollator niet eens de Hema binnenkomen. De bol len van de verlichting zien er niet uit en hebben alle kleuren van wit en geel. Het gevelplan duurt ook veel te lang", meent de onder neemster, die ook kritiek uitte op Venray Centraal. "Ze zijn veel te positief. Ze zeggen steeds dat we op de goede weg zijn, maar er gebeurt al twintig jaar niets. Kijk eens naar die lelijke etalage van Kruidvat. Je kijkt tegen de verwar ming en de achterkant van de winkel aan. Terwijl kleinere win kels juist hun best doen de etala ges nog leuk te maken." Wendy Busser vindt dat er voor de jongeren weinig te beleven valt. "In Venray zijn allemaal dezelfde winkels. Drie keer Kruidvat, drie keer Action en drie keer Schoenenreus. Leuke kle dingzaken zijn er niet. Er is geen variatie. Jongeren die gezellig wil len winkelen doen dat wel in Nijmegen, maar niet in Venray." Theo Schrooten vindt dat de winkeliers zo weinig fantasie heb ben. "Het ontbreekt aan een leuke uitstraling. Waar is de kerstsfeer in het centrum? Het eigen initia tief van de ondernemers is zwaar onder de maat." Petra van Duijnhoven merkte op dat het zaterdagmiddag na slui tingstijd akelig stil en donker is. "Na vijf uur is het helemaal don ker in de Grotestraat. Er loopt helemaal niemand meer, want er gebeurt ook niets meer. Terwijl er dan nog van alles te doen kan zijn waar de mensen op afkomen." PUBLIEKSTREKKERS Rob Julicher vertelde dat de supermarkten Albert Heijn en Edah samen met Hema en een paar lokale ondernemers de grote publiekstrekkers zijn. Venray Centraal accepteert het daarom ook niet dat de supermarkten richting de singels verplaatst wor den, zoals de gemeente van plan is. "De locatie van garage Van Haren ligt weliswaar op loopaf stand, maar het is te ver weg. Het centrum is tot en met het gemeentehuis en niet verder." Venray Centraal vreest dat door het vertrek van de twee super markten het bezoek aan het win kelcentrum drastisch zal dalen. De ondernemersvereniging betreurt het eveneens dat steeds meer familiebedrijven verdwij nen. Hun plek wordt meestal ingenomen door landelijke ketens. Julicher: "De kleine plaat selijke ondernemers zijn juist gezichtsbepalend. Als die allemaal verdwijnen, dan is er geen onder scheid meer met een winkelcen trum in een willekeurige andere plaats." Julicher meent dat het funshop- pen in Venray nog toekomstmu ziek is. "Daarvoor ontbreekt in Venray een echte trekker. Je kunt door de Grotestraat op en neer lopen, maar dan houdt het op. Daarom moet De Bleek dringend een publiekstrekker krijgen. Zodat de loop door het centrum komt." Het bestuurslid van Venray Centraal meent dat er nog veel werk aan de winkel is. Zo zien de meeste toegangen naar het win kelcentrum er niet uitnodigend uit. Hij noemt de voetgangers doorgang bij Albert Heijn als een slecht voorbeeld. Maar ook vanuit allerlei andere hoeken moeten de entrees dringend verbeterd wor den. "Ook de parkeergelegenheid is een probleem. Als dadelijk de Gouden Leeuw op de schop gaat, dan blijven er weinig parkeer plaatsen meer over." en bedrijventerrein De Brier kwaad op gemeente Venray De groep burgers verdenkt de gemeente Venray van kwaaie opzet, de gemeente zegt echter 'te goeder trouw' te hebben gehandeld en legt de zwartepiet geheel neer bij de rechtbank, die haar verkeerd geïnformeerd zou jeans and casual wear for men. UITGEZONDERD JEANS! Vanaf maandag 9 januari zijn wij wegens verbouwing gesloten. mannenmode, jeans and casaal wear for men Bleek 82 Uenray Tel. 0878 - 512 306 hebben. Maar de groep bewoners van de Aubadestraat en de Serenadestraat heeft alle vertrou wen in de gemeente Venray en een eerlijke gang van zaken verlo ren, vertelde woordvoerder L. Vrencken maandagmorgen in de commissie bezwaarschriften van de gemeente Venray. Hij liet er geen enkel misverstand over bestaan dat de kap van 48,25 are aan bomen en beplanting langs het trapveldje aan de Acaciastraat het vertrouwen tussen beide par tijen ernstig heeft geschaad. "Na de ontwikkelingen van vorige week vraag me af of wij nog wel serieus genomen worden?" De Venraynaar vindt het niet te verteren dat de gemeente donder dagmiddag pas in actie kwam, ter wijl hij de ambtenaren woensdag avond via een fax al geattendeerd had op het feit dat het vellen van de tientallen bomen en struiken illegaal was omdat er een bezwaarschrift tegen de kapver- gunning was ingediend. De buurt ging ervan uit dat de kapwerk- zaamheden donderdagmorgen meteen gestopt zouden worden. "Maar pas 24 uur later wordt de kap stilgelegd. En donderdag wor den er zelfs nog extra manschap pen opgetrommeld om de laatste bomen om te hakken." Toen rond 15.30 het werk werd stilgelegd, waren de meeste bomen en strui ken al verdwenen. GEEN KWAAD BEWUST Volgens woordvoerder Jan Zanders heeft de gemeente echter 'te goeder trouw gehandeld'. "Er is bij de. rechtbank tot drie keer toe geïnformeerd of er een bezwaarschrift tegen de kapver- gunning was ingediend. Drie keer was het antwoord daarop ontken nend. Toen de kapvergunning onherroepelijk was, is aan 3W toestemming verleend om de bomen te kappen." Nadat de buurt vorige week aan de bel trok, besloot de gemeente don derdagmorgen nogmaals bij de rechtbank te informeren of er echt geen bezwaar tegen het kap pen van de bomen was binnenge komen. En, u raadt het al: er bleek inderdaad een bezwaarschrift te zijn ingediend. De gemeente gaat volgens woordvoerster Claudia Hendrickx in overleg met de rechtbank. "We willen weten hoe dit heeft kun nen gebeuren. Er is ergens een fout gemaakt bij de rechtbank. Wij betreuren dit ten zeerste." De bomen zijn gekapt om de weg vrij te maken voor zogeheten perifere detailhandel op De Brier. De gemeente heeft het terrein als pdv-locatie aangewezen en pro jectontwikkelaar 3W Vastgoed gaat het bedrijventerrein, waarop keuken- en badkamerzaken en doe-het-zelfzaken zich kunnen vestigen, ontwikkelen. De bewo ners en enkele ondernemers ageerden maandagmorgen onder meer tegen het verlenen van een bouwvergunning aan 3W Vastgoed voor de bouw van vier pdv-gebouwen aan de Acaciastraat. De burgers vrezen dat door de bouw van enkele nieuwe bedrijfspanden op De Brier hun woongenot wordt aan getast. Ook vrezen ze - net als de ondernemers- dat er te weinig parkeerplaatsen in het gebied komen en zijn ze bang voor een verkeerschaos op de wegen op en rond de pdv-locatie, De buurtbe woners eisen dat de plannen zodanig worden aangepast dat ook met hun wensen rekening wordt gehouden. De gemeente Venray bedankt vijf van haar inwoners voor hun speciale inzet bij het schoon houden van hun eigen leefomgeving. Op donderdag 15 december (vandaag) heeft wethouder Jan Driessen deze vrijwilligers in het zonnetje gezet. Op deze derde donderdag in december belonen tientallen gemeenten in heel Nederland mensen die zich het afgelopen jaar op eigen initiatief hebben ingezet om faun omgeving zwerfafvalvrij te maken. De initiator van de actie, Stichting Nederland Schoon, noemt deze vrijwilligers ZwerfAfvalPakkers (ZAP). De gemeente Venray heeft een aantal geschikte kandidaten die regelmatig op pad gaan om hun omgeving schoon te houden voorgedragen: G. Strijbos en R. van Eek uit Castenray, A. Knapen uit Veulen, C. Bijl uit Venray en S. Buise uit Ysselsteyn. In het kader van het Convenant Verpakkingen III hebben landelijke overheid (VROM), gemeenten (VNG) en het bedrijfsleven (SVM.PACT, MKB Nederland en het VNO-NCW) afgesproken aandacht te geven aan het vraagstuk zwerfafval. In het deelconvenant Zwerfafval hebben de partijen heldere en meetbare afspraken opgenomen over de reductie van zwerfafval in de komende jaren. Stichting Nederland Schoon is in 1991 opgericht door het bedrijfsleven, de overheid en belangenorgani saties. De ZAP-actie valt geheel binnen de doelstelling van Nederland Schoon. WINTERFESTIVAL MET O.A. LEVENDE KERSTSTAL, IJSBAAN EN KERSTMARKT Elke vrijdag koopavond 22 DECEMBER koopavond Geen rijbewijs De politie heeft in de nacht van woensdag op donderdag een 15- jarige bestuurder uit Venlo aange houden op de Bachstraat voor overtreding van de toegestane snelheid en het negeren van een stopteken. Ook had de jongeman geen rijbewijs. De politie kwam tijdens de surveillance een auto tegen die met grote snelheid over Prins Bernhardstraat reed. De politieagenten reden de auto ach terna en hierbij negeerde de bestuurder het stopteken. Doordat de auto zichzelf klem- reed in de Bachstraat, konden de bestuurder en de inzittenden (16 en 21 jaar) uit Venlo worden aan gehouden. Die twee werden ver volgens direct in vrijheid gesteld. CDA-voorzitter Jan Loonen neemt namens zijn partij vol ledig afstand van de uitlatin gen die raadslid Joost van de Vorle deed tijdens de raadsver gadering van dinsdag 6 december. Van de Vorle beschuldige CDA-lid Sieb Nijssen uit Ysselsteyn van het verbreken van de geheimhou dingsplicht omtrent de komst van BMW. Een zoon van Joost van de Vorle had anderhalf jaar geleden van een broer van Sieb Nijssen al gehoord dat BMW plannen had zich in Venray te vestigen. Dit zou gezegd zijn op een voetbalveld in Helmond tijdens de wedstrijd Dijkse Boys-Venray, zo beweerde Van de Vorle in de raadsvergade ring. Voorzitter Loonen meldt in een persbericht dat de vertrouwelijk heid door Sieb Nijssen niet geschonden is. Nijssen is CDA- bestuurslid en kandidaat raadslid. Hij is tevens voorzitter van het dorpsradenoverleg en de Ysselsteynse dorpsraad. "Dit kan ook niet omdat Sieb Nijssen geen deel heeft uitgemaakt van overleg gen waar vertrouwelijke informa tie is verstrekt. Wij nodigen Joost van de Vorle uit deze verdachtma king te onderbouwen", aldus Loonen. Van de Vorle betichtte al eerder CDA-fractievoorzitter Gerda van Stelten van het lekken uit vertrou welijk overleg. Voor het CDA is de maat nu vol. De partij doet een oproep aan Van de Vorle onmid dellijk te stoppen met deze beschuldigingen. "Anders zien wij ons genoodzaakt hiertegen stap pen te ondernemen", zegt Loonen. "Het CDA bedrijft op een open en eerlijke manier politiek en verwerpt de ongefundeerde verdachtmakingen van Joost van de Vorle. Het CDA en zijn men sen, maar ook de gehele Venrayse politiek, worden hierdoor ten onrechte beschadigd." De gemeente Venray heeft de laatste aansluiting op de riolering in het buitengebied gerealiseerd. Ruim 1200 percelen in het buiten gebied van Venray zijn nu aange sloten op de riolering. Samen met de partners die mee hebben gewerkt aan het project, sluit de gemeente het project feestelijk donderdag (vandaag) af. De gemeenteraad van Venray heeft er in maart 2000 voor gekozen om alle niet-gerioleerde panden in het grote buitengebied gefaseerd op de riolering aan te sluiten. In aan tallen loopt Venray daarmee voor op in Limburg. Het project is nu afgerond en de laatste aansluiting is binnen het afgesproken tijdsbe stek gerealiseerd. Venray heeft hiermee de ongezuiverde lozin gen in Venray gesaneerd. Met een groep genodigden, onder wie de leden van de gemeenteraad en de commissie Stedelijk Beheer, maken wethouder Driessen en enkele medewerkers van de gemeente een rondrit. Het gezel schap bekijkt een aantal deelpro jecten in Venray, waaronder de wadi's in Laagheide, de regenwa terbuffers in de nieuwe wijk Aan den Heuvel, het afkoppelen van regenwater in de Oranjebuurt en de herinrichting van de Oostrumscfae Beek in de Leunse Paes. De partners die mee hebben gewerkt aan het project hebben toegezegd mee te werken aan de feestelijke afsluiting. De middag wordt afgesloten met een kort informeel samenzijn. Dankzij een financiële bijdrage van maar liefst 5.000 euro van het Oranje Fonds kan de WAO Belangenvereniging Venray haar werkplaats uitbreiden met een verdikte bank. Deze bank gaat gebruikt worden voor onder andere het schaven, op dikte maken en frezen van hout. Houtbewerking is een van de acti- Huiselijk geweld De politie heeft zondagavond een 42-jarige man uit Venray aan gehouden op verdenking van huiselijk geweld. De politie arres teerde de verdachte na een aangif te. De man zou zondag vernielin gen aangericht hebben in de woning van de ex-vriend van zijn dochter. Agenten hebben de man aangehouden en naar het politie bureau overgebracht. Na onder zoek is hij in vrijheid gesteld. De zaak wordt afgehandeld via snel recht. Verkeersongeval De politie heeft in de nacht van woensdag op donderdag geassi steerd bij een verkeersongeval dat rond 05.20 plaatsvond op de rotonde op de Wanssumseweg. Bij dit eenzijdig ongeval raakte een 44-jarige motorrijder uit het Duitse Goch gewond. De man reed op zijn motor op de rotonde waar hij door onbekende oorzaak met zijn motor is gevallen. Het slachtoffer is ter observatie over gebracht naar het ziekenhuis in Boxmeer. viteiten van de vereniging die elke donderdagmiddag plaatsvinden in het verenigingsgebouw aan de Prins Bernhardstraat in Venray. De WAO-vereniging houdt diver se ontspanningsactiviteiten door en voor WAO-ers en hun partners. Hiermee sluit zij prima aan op de doelgroep van het Oranje Fonds. Het Oranje Fonds is het grootste, nationale fonds op sociaal gebied. Per jaar keert het ongeveer vijf tien miljoen euro uit aan organisa ties en projecten in Nederland en op de Nederlandse Antillen en Aruba. Hierdoor bevordert het Oranje Fonds sociale cohesie, par ticipatie, integratie en sociale vei ligheid en vermindert het sociale uitsluiting. Ronald Van der Giessen, directeur: "Het Oranje Fonds staat voor een samenleving waar het goed samen leven is en waarin mensen tot hun recht komen. We verwachten dat onze bijdrage dit bijzondere project een goede stimulans geeft en dat zo onze doestelling weer meer bereikt wordt." Wie geïnteres seerd is in de mogelijkheden voor een project kan contact opnemen met mevrouw Boesjes van het Oranje Fonds. e-mail: redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS De Smid wint De stimuleringsprijs Beste woonzorginitiatief van ouderen ter waarde van 15.000 euro is gewonnen door project De Smid in Ysselsteyn. De prijs is vorige week vrijdag uitgereikt in het Triavium in Nijmegen. De oude renbonden ANBO, PCOB en Unie KBO en de organisaties LOC en LOREP hebben deze prijs in het leven geroepen om de particulie re initiatieven rond wonen en zorg landelijk te promoten. Project De Smid is een initiatief van de lokale ouderenvereniging in Ysselsteyn. Deze vereniging heeft met kleine stappen, onop houdelijke daadkracht en vertrou wen haar doel heeft bereikt: een woonzorgcomplex voor de Ysselsteynse o.udecen njfet behoud van de eigen' identiteit en huisves ting met zorggarantie. Dronken Aan de Vierlingsbeekseweg heeft de politie in de nacht van woensdag op donderdag een 37- jarige automobiliste uit Overloon aangehouden die met drank op achter het stuur zat. De vrouw kreeg een rijverbod van 5 uur en heeft een procesverbaal gekre gen. Zij is in vrijheid gesteld. PAUL BROUWER MODE wilhelminastraat 2-4 venray telefoon 0478 510943 www.paulbrouwer.nl PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray 5800 AA Venray Tei. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Wülemssen :redactie@vandenmunqkhof.nl Adverteftties: Arie Snellen e-mail: asnellen@vandenmuncldiof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail; advertentie@vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur, Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur, Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,95 (postcode 58..) 33,50 (overige binnenland)

Peel en Maas | 2005 | | pagina 3