Fotoboek brengt 'Jong in Venray' in beeld Chris klaar voor de toekomst Vreemde gezellen PANTALONS 29?5> Boek Grote Kerk bijna uitverkocht Open dag Mistralle Infozuilen een noviteit HEMDEN i Gea, i nn itjens- sstraat AV V en Luc 2.30 e D.OO uu ivenser eestda skig ni r Will m stef Portief en gekleed AGE) ns ove sunisst lenstra ten 04' (m vrij 1.30-1 Donderdag 15 december 2005 - Pag gjg II l =1+4 =i J. I zj=4z 'aa9 gepri/sd* y a. 7 Vakbekwaam personeel Prettige bediening Goede service Grotestraat 32 - Venray - Tel. 0478-586387 PEEL EN MAAS Burgemeester Waals neemt cheque in ontvangst Inge Baltussen ontvangt van Leon Frissen de hoofdprijs uit de Anjerloterij 2005 Het Prins Bernhard Cultuur Fonds Limburg stelt 10.000 euro beschikbaar voor een kunstproject in Venray. Het betreft de ontwikkeling van een fotoboek met als thema 'Jong zijn in Venray'. Dat kondigde Leon Frissen, de commissaris van de koningin in Limburg, dinsdagmiddag in het gemeentehuis aan tijdens de prijs uitreiking van de eerste prijs van de Anjerloterij Limburg 2005. De keuze voor het fotoboek sluit aan bij de visie van de provincie over 'Jong zijn in Limburg' en bij de strategische visie van Venray, waarin jeugd en jongeren de rode draad vormen. De burgemeester heeft de cheque samen met de kunstenaar die het fotoboek zal maken, Mijntje Wismans, in ont vangst genomen. Burgemeester Waals gaf aan dat hij blij was dat het boek door een Venrayse jonge kunstenaar wordt gemaakt: "Daarmee stimuleren we jong Venrays talent." Het boek zal foto's bevatten van jongeren, variërend van jonge pubers tot jonge ondernemers of boeren. Zij worden gedurende het hele jaar en door alle seizoenen heen geportretteerd. Eind volgend jaar zal het boek gepubliceerd wor den. Tevens werd de hoofdprijs van de Anjerloterij Limburg 2005 uit gereikt. De gelukkige winnaar, Inge Baltussen uit Venray, kan een droomreis uitzoeken ter waar de van 10.000 euro. Het Prins Bernhard Cultuurfonds Limburg, een regio nale afdeling van het in Amsterdam gevestigde landelijke Prins Bernhard Cultuurfonds, stelt jaarlijks ongeveer 550.000 euro ter beschikking voor ondersteu ning van projecten en initiatieven op het gebied van cultuur en natuurbehoud in onze provincie. Daartoe worden naast amateuristi sche muziekbeoefening ook gere kend letterkunde, toneel, dans, beeldende kunst, film, fotografie, wetenschap, natuur- en monu- mentenbehoud en culturele vor ming. De Anjerloterij is een belangrij ke bron van inkomsten voor het Prins Bernhard Cultuurfonds Limburg. Deze inkomsten worden mede gerealiseerd dankzij de inzet van de verenigingen en stichtingen bij de verkoop van de Anjerloten. Bovendien is het mogelijk door de samenwerking met het ABP om aan bepaalde projecten een hogere bijdrage te kunnen toekennen. Het Prins Bernhard Cultuurfonds Limburg laat ieder jaar ten behoeve van het prijzen pakket van de Anjerloterij dat bestaat uit 100 prijzen, een 45-tal kunstwerken vervaardigen door een Limburgse kunstenaar. In 2005 is dit een Anjerschaal van Maurice Mentjens uit Holtum. Overname TNT Logistics De Groep Norbert Dentres- sangle heeft bekendgemaakt een overeenkomst te hebben gete kend voor de overname van de meeste logistieke activiteiten van TNT in Frankrijk alsook een deel van haar transportactiviteiten. Dit overnameproject werd voorge steld aan, en goedgekeurd door, de verschillende ondernemingsra den van de betrokken onderne mingen. Het kreeg eveneens de instemming van het Directoraat- generaal voor concurrentie, con sumptie en fraudebestrijding (DGCCRF). Wat de logistiek betreft neemt de groep de bedrij ven en de activa over van de fir ma's Aixor, Copal en Cemga:een totaal van 25 warehouses die voornamelijk in de regio Parijs en de PACA (Provence-Alpes-Cöte- d'Azur) gelegen zijn. Met 490 000 m2 opslagruimte heeft de groep een compleet aanbod van dien sten verworven voor de grote namen uit de speelgoed-, cosmeti ca-, telefonie- en industriesector. Wat het transport betreft neemt de Groep de bedrijven en de acti va over van Nord Mendy, de vesti ging van Nicolas in Clermont- Ferrand, alsook de aandelen van de firma's LRF en Barco, met een vloot van 240 trucks en 336 opleggers. Deze overname door de Groep Norbert Dentressangle betekent een jaarlijkse omzetbij- drage van meer dan 130 miljoen euro met een totale personeelsbe zetting van 1514 personen. Deze transactie ligt in de lijn van de strategie van de onderneming, Challenges 2008, die in drie jaar tijd een omzetcijfer van twee mil jard euro ten doel stelt met een operationele rentabiliteit van 5 van het omzetcijfer. Tevens voor ziet deze strategie de ontwikke ling van een dienstverlening uit gebreid met nieuwe sectoren. Met deze nieuwe transactie wordt de Groep Norbert Dentressangle nummer twee van Frankrijk in logistiek, versterkt ze haar vestigingen in twee strategi sche regio's en heeft ze toegang tot nieuwe klanten. Wat het trans port betreft kan de groep, dankzij de overgenomen activiteiten, de dichtheid van haar netwerk aan vullen, de verrichte service voor bepaalde klanten verrijken en haar aanbod distributietransport en voertuigverhuur, gewijd aan de grote distributiesector, verster ken. In Nederland wordt de Groep vertegenwoordigd door ND Logistics Nederland BV. Ze beschikken over vier warehouses: één in Oss en twee in Venray met een totale opslagruimte van 120.000 m2 en een grote bedrijfs vestiging van 85.000 m2 voor IKEA in Oosterhout. Het hoofd kantoor is gevestigd in Oss, waar zij tevens een wagenpark van 65 vrachtwagens hebben waarvan 50 voor Europees transport, Toen de Stichting Behoud en Restauratie Beeldenschat Sint Petrus' Banden Kerk in Venray erover nadacht om een boek uit te geven, waarin aandacht geschonken zou worden aan de beeldenschat en de andere kunstschatten die deze kerk rijk is, kon ze nooit vermoe den dat het boek op zo'n korte termijn gerealiseerd kon wor den, op tijd uitgegeven zou worden én dat het bovendien zo'n bijzonder boek zou zijn. Bij de contractbespreking met de uitgever werd afgesproken dat de Stichting Beelden 1000 boeken zou afnemen en de uitgever zelf 4000, een fors aantal. Nadat het eerste exemplaar van Kathedraal van de Peel op 4 november tij dens een indrukwekkende plech tigheid in de Grote Kerk overhan digd was aan Mgr. Frans Wiertz, bisschop van Roermond, kon het boek aan de Venrayse bevolking aangeboden worden, en wel voor een lage prijs van 24,95 euro. Uit de reacties van de kopers, hun familieleden en kennissen, mensen die Venray en de Grote Kerk een warm hart toedragen, blijkt dat Kathedraal van de Peel goed ontvangen is. Geen beter bewijs hiervan is het feit dat het boek inmiddels, bijna zes weken na de presentatie, praktisch uit verkocht is. Momenteel is er nog slechts een kleine voorraad boe ken voor de verkoop beschikbaar. Deze boeken kunt u kopen bij de Stichting Beelden, per adres Dr. Poelsstraat la, tel.584930. Daarnaast is het boek nog beperkt voorradig bij boekhandel Van den Munckhof, Grotestraat in Venray. Mochten er na 31 decem ber nog boeken beschikbaar zijn, wordt de prijs 39,95 euro. Kerstconcert in Leunen In de kerk in Leunen wordt op zondag 18 december om 19.00 uur een concert in kerstsfeer gehouden. De bezoekers worden onder andere verrast door het duo Loriën uit Andelst. Samen met toneelvereniging Comedia, Scouting Don Bosco Leunen en harmonie St. Catharina Leunen- Veulen-Heide vormen zij de ingrediënten voor dit concert. Het programma is afwisselend, van Stille Nacht tot Polish Christmas Music. Dit alles staat onder de deskundige leiding van dirigent Geert Jacobs. Na afloop van het concert is men welkom in de herberg van Piet en Mien. Ook hier zal het duo Loriën nog enkele nummers ten gehore brengen om het kerstgevoel nog even vast te houden. De kaartverkoop start vanaf donderdag 8 december. Autistenclub MEE Noord- en Midden Limburg, een organisatie voor ondersteu ning aan mensen met een beperking, zoekt vrijwilligers die mensen met autisme willen begeleiden. Het gaat om een dub die maandelijks in het weekeinde vrijetijdsactiviteiten onderneemt. De vrijwilliger biedt in teamverband, ondersteuning en structuur bij de organisatie en begeleiding van activiteiten De kring maakt diverse uitstapjes als, zwemmen, stadsbezoek of naar de bioscoop. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Jacqueline Mooren, consulent bij MEE, via tel. (077)3961515 of e-mail j.mooren@mee-nml.nl. Op zondag 18 december is het twintig jaar geleden dat Mistralle op de Eindstraat 16 in Venray is gestart De eerste weken nog onder de oude naam Zonnestudio Venray, daarna gewijzigd in de huidige naam Mistralle. De eerste negen tien jaar hebben zij zich voorna melijk bezig gehouden met de zonnestudio en verkoop en ver huur van zonneapparatuur daar naast met kunstnagels, schoon heidsverzorging en pedicure. De zonnestudio, alsmede de verhuur en verkoop van zonneapparatuur hebben zij vorig jaar gestaakt. Het nieuwe jaar zijn zij gestart met een praktijk voor natuurgenees kunde en verkoop van gezond heidsproducten. Huidverzorging en pedicure zijn in aangepaste vorm blijven bestaan. Na een stu die van vijf jaar aan de Hogeschool voor Natuurgeneeskunde in Arnhem is Wilmy Verbaandert afgestudeerd als natuurkundig therapeut. Haar specialisaties zijn iriscopie (oog diagnose), Fito (kruidengenees- kunde), voeding en Schüssler zou ten (geneeskrachtige minerale zouten). De consulten worden (gedeeltelijk) vergoed door zorg verzekeraars, tegenwoordig ook doorVGZ. In de gezondheidswinkel vindt u een ruim assortiment aan gezondheidsproducten. Heeft u interesse en belangstelling, loop dan gerust vrijblijvend eens bin nen. Verder bent u natuurlijk wel kom om het 20-jarig jubileum samen met de medewerkers te vieren. Dit kan zondag 18 decem ber van 13 00 tot en met 16.00 uur. Bonsaiboom gestolen Van superklein naar groot Chris 1 uurs foto heet voor taan Chris Studio Photo Art. Het kleine winkeltje van de Overloonse fotograaf Chris van Glabbeek heeft na 15 jaar plaats gemaakt voor een ruime moderne winkel met aandacht voor tal van nieuwe aspecten die met fotografie te maken hebben. "Ik liep al lang met plannen rond om te verhuizen. Maar ik moet zeggen dat er in Venray niet veel vrij is. Uiteindelijk ben ik iets verderop in de Schoolstraat terecht gekomen. In mijn oude winkel stond veel wat niet tot haar recht kwam. Dat is nu anders". Het is nu een echte snuffelwin- kel geworden waar je ook terecht kunt voor lijsten en ppsters. Veel van die posters komen uit de eigen collectie van Chris. Lijsten zijn in alle maten te krijgen en kunnen desgevraagd op maat gemaakt worden. "Vooral het lijst werk krijgt een vlucht. Mensen printen meer thuis uit maar komen dan toch nog naar ons voor een lijstje. Daarbij kunnen we ook passé partouts op maat maken." Ook de studio van Chris is gro ter geworden. "Had ik voorheen alleen maar ruimte voor portretfo to's, nu kan ik in mijn studio ook gezinsfoto's maken. Net als bij andere fotografen constateert Chris een terugloop in het gebruik van filmrolletjes. Toch zal dit volgens hem nooit weggaan "Sterker nog, ik zie mensen die digitaal fotograferen, ook regelmatig met een rolletje aankomen". Digitale foto's kun nen bij Chris worden geprint in de Kodak Kiosk. "Tot het formaat 15x20 cm kan dat hier gebeuren. De mensen kunnen de foto's selecteren en zelfs nog bewerken. Grotere formaten worden bui tenshuis geprint. Daar gaan drie werkdagen overheen voordat de foto's terug zijn," aldus een trotse Chris van Glabbeek. Sint-Nicolaastentoonstelling in 't Freulekeshuus (6) Vuurwerk bij Intratuin Intratuin Venray is gest w.wooi de verkoop van vuurwe www.intratuin.nl/vuurwin men het vuurwerk beki bestellen. Daarnaast woi folders en bestellijsten inl bezorgd. Op donderdag! vrijdag 30 december kui bestellingen worden afgelj wordt tevens de losse gehouden. Zaterdag 31 is alleen bedoeld voor verkoop. Het vuurwerk li slagen in een aparte ruim het tuincentrum. Deze i toegankelijk via een gang; parkeren kan voor! Uiteraard zijn alle regels en voorzorgsmaaj in acht genomen om de v van klanten, omwonenj personeel te garanderen, d is geopend dagelijks vanl 18.00 uur, op vrijdag to uur en zaterdag tot 17.( Zondag 18 december is he zondag van 11.00 tot 17.0(1 In een serie van negen arti kelen schenkt Peel en Maas aandacht aan de Sint- Nicolaastentoonstelling die op dit moment in museum 't Freulekeshuus in Venray te zien is. Dit gebeurt aan de hand van ansichtkaarten die in het museum te bezichtigen zijn. In deel 6: Vreemde gezel len. Van de goede bisschop is bekend dat hij streng maar recht vaardig is en uiteindelijk ook bereid om - uit de goedheid zijns harten - de ergste booswichten te vergeven. Zo wil het althans de traditie. Sint weet echter als geen ander dat kwaad het beste met kwaad bestreden kan worden. Vandaar de vreemde gezellen die hem op deze fotokaart uit Oostenrijk eind jaren '50. Hun voornaamste taak is niet het uitde len van de geschenken - dat doet hun meester - maar belhamels schrik aan te jagen en onverbeter lijke deugnieten mores te leren, zo niet erger. Om de demonen enigszins in te tomen, houdt de directe helper van de Sint, der Kraxenmann met de staf, er een tje vast aan zijn ketting.Onze hui dige zwarte piet steekt tegen die woeste gezellen maar bleekjes af. Hij mag niet eens meer een roe bij zich dragen om de kinderen ermee te dreigen. Daardoor ver dwijnt wel een heel wezenlijk deel van het sinterklaasgebeuren: het spel van het evenwicht tussen goed en kwaad. Wie zoet is krijgt lekkers, wie stout is Precies, daarin zit 'm nu juist de clou. Joep van Goch is op een bijzondere haagbeu woensdagavond is gestoi een achtertuin van een h de Blauwververstraat. Het een bonsaiboom met een! van circa 80 centimeter, vijftien jaar aan de boom om hem in de juiste vorm gen", vertelt Van Goch. D< beuk staat in een groene, hoekige schaal van 60 centimeter." Hij hoopt dati weet waar de boom is et ook aangifte gedaan van bij de politie. Weet u waar de boom dan Joep van Goch, tel: 5j De I magine infozuilen, ont wikkeld door Websdesign en Helotech, zijn een succes. Onlangs kreeg de gemeente Bergen 26 modern vormgege ven informatiebronnen. De zuil is ontwikkeld voor bin- nengebruik, maar de toepassin gen zijn legio. In gemeentehui zen, sportcentra, winkels, overal kan de I-magine geplaatst worden, al dan niet als presentatiescherm of als internetverbinding. Ook op beursen en in theaters wordt de I- magine al toegepast. In Bergen worden de zuilen voorzien van toeristische informatie. "Het idee is ontstaan vanuit een andere wijze van denken. Internet is heel breed, maar er zijn ook plekken waar specifieke informatievoor ziening voldoende is. Wij noemen dat narrowcasting", aldus Carl van Hal van Websdesign. De I-magine heeft de beschik king over een touchscreen, maar kan ook voorzien worden van een toetsenbord. Van Hal voorziet een grote toe komst voor dergelijke systemen. "In het huis van de toekomst zul je steeds meer beeldschermen tegenkomen. Ook is er al vraag naar in hoogte verstelbare zuilen, die door gehandicapten kunnen worden gebruikt." Van Hal is inmiddels ook al in gesprek met enkele andere gemeenten in de regio. Daarnaast wordt momenteel bekeken of er ook zuilen kunnen worden gere aliseerd die vandalismebestendig zijn, zodat ze ook buiten geplaatst kunnen worden. "Het is overigens niet alleen de buitenkant die de zuil interessant maakt De gehele infrastructuur aan informatie die er achter zit en de wijze waarop deze kan worden bijgehouden, is van essentieel belang", aldus Van Hal.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 36