De Peelkorf strijdend onderuit tegen Be Quick Sportnieuws -info Wie wordt de sportman van Venray? Bridge in Venray e.o. Herstel voor Merselo Eerste verlies Oostrum Bij Oranje Wit scoort iedereen Korfbal HBSV-Merselo 11-16 (7-7). Doel punten Merselo: Anja van Dijck en Marijke Loonen (ieder 5x), Angela van Tilburg (3x), Loes Jacobs, Diana van der Duyn en Adrie-Jella Beunder. Na twee opeenvolgende nederla gen moesten de korfbalsters van Mer selo het opnemen tegen HBSV (Hout- Blerick). Vorig seizoen (in de tweede klasse van de zaalcompetitie) werd ook al tegen Blerick gespeeld maar toen nog tegen het tweede team. Het eerste van HBSV werd ook slachtoffer van de dadendrang van de Merselose korfbalsters: 11-16. De twee middenmoters gingen gedurende de eerste helft gelijk op. Merselo was vanaf het begin van de wedstrijd zeer gedreven qua spel. Het rondspelen ging lekker en verschil lende afstandsschoten werden omge zet in doelpunten. HBSV bleef deson danks ver van de dame verdedigen en Merselo maakte hier dankbaar gebruik van. Halverwege de eerste helft trok Merselo de stand uit elkaar tot 3-6. Hierna ging HBSV kort op de dame verdedigen waardoor ze terug kwamen in de wedstrijd. De ruststand was 7-7. Als gevolg van de zeer warme hal klonk het rustsignaal voor beiden partijen dan ook als muziek in de oren. De tweede helft ging op dezelfde voet verder. Merselo creëerde meer kansen om hierna via doorloopballen te scoren. Ook kregen de dames in het begin van de tweede helft een vrije worp die fraai werd benut door Marijke Loonen. De laatste loodjes van de tweede helft bleef Merselo goed spelen. Zeer doordacht werd de bal telkens onderschept en zonder risico naar het aanvalsvak gebracht. Loes Jacobs wist net voor tijd nog te scoren via een goed ingestudeerde afworp HBSV 3-SV Oostrum 9-5 (4-2). Doelpunten Oostrum: Fieke Kuenen (3x), Dessie Janssen en Mieke Stam Er is een einde gekomen aan de zegereeks van de korfbalsters van SV Oostrum in de zaal. In Hout-Blerick werd met 9-5 verloren van HBSV 3 Vanaf het eerste fluitsignaal zette de ploeg uit Hout-Blerick de toon en liep de Oostrumse ploeg achter de feiten aan. HBSV was veel feller en de kan sen werden optimaal benut. Na tien minuten stond SV Oostrum dan ook met 3-0 achter. De verdediging van HBSV zat goed in elkaar, mede daar door kwam de aanval van SV Oostrum niet van de grond. Na de 4-0 van HBSV kon Fieke Kuenen net voor rust twee keer scoren en hield hiermee Oostrum in de wedstrijd. Na de rust kwam SV Oostrum iets beter in het spel en via doelpunten van Fieke Kuenen en Dessie Jansen bleef de voorsprong van HBSV beperkt tot twee doelpunten, 6-4. De laatste vijf tien minuten van de wedstrijd kreeg de Oostrumse ploeg meer kansen maar de doelpunten wilden niet val len. SV Oostrum kreeg nog de kans om dichterbij te komen via een straf- worp maar deze werd gemist Na de 7-4 voor HBSV, scoorde Mieke Stam de 7-5. HBSV schoot in de laatste minuten met scherp en kon nog twee keer scoren, 9-5. Dit bleef de eind stand en betekende het eerste verlies van SV Oostrum in de zaal. Prinses Irene-Oranje Wit 3-12 (1- 6). Doelpunten Oranje Wit: Rian Derikx, Caroline Michels en Petra v.d. Haghen (allen 2x), Kristie Ambrosius, Inge Smits, Moniek Houben, Loes Janssen, Loes Kate- man en Annelie Reintjes. De korfbalsters van Oranje Wit behaalden een royale zege in de uit wedstrijd tegen Prinses Irene: 3-12. Opvallend: alle speelsters van de Leunse ploeg wisten een of meerdere malen te scoren. In de eerste klasse poule B blijft het een spannende race om de titel. Hoewel Korloo een paar punten los staat van de andere teams is er nog van alles mogelijk. De pun ten worden ieder weekend weer anders verdeeld en ook na dit week end zijn de standen weer veranderd. Oranje Wit moest uit richting Prinses Irene uit Heesch die net een plek boven Oranje Wit stonden in de com petitie. Binnen het team van Oranje Wit heeft een kleine vakwissel plaats gevonden waardoor Rian Derikx nu in het aanvalsvak speelt. Moniek Hou ben uit het tweede team startte in de basis door afwezigheid van onder andere zus Linda Houben. Oranje Wit begon fel aan de wedstrijd en via een mooi afstandschot van Caroline Michels kwam de uitploeg al snel op voorsprong. De opdracht van Coach Jonkers was kort te verdedigen zodat het schot van de tegenpartij goed werd geblokt. Hierdoor kwam Prinses Irene niet aan aanvallen toe en liep Oranje Wit gestaag uit naar een grote voorsprong. Na twintig minuten in de eerste helft verloor Oranje Wit ietwat concentratie waardoor er verdedi gend wat meer druk op de ploeg kwam en de eerste tegentreffer viel. Echter was het verschil tussen de teams duidelijk en dit was dan ook terug te zien in de ruststand van 1-6 voor Oranje Wit. Ook na de pauze bleven de doel punten vallen. Mooie kansen werden gecreeerd in beide vakken en zowel afstandscoten, doorloopballen en kleine kansen werden benut. Na tien minuten werd Oranje Wit iets te gre tig waardoor het aanvalsvak de bal iets te kort in bezit hield. Echter door goed verdedigen werd hiervan niet geprofiteerd. De laatste tien minuten van de wedstrijd kwam invalster Loes Jansen uit het tweede team in de ploeg. Zij kon in haar eerste wedstrijd bij het eerste team meteen tot scoren komen. De eindstand werd 3-12. Oranje Wit stijgt door deze winst naar een gedeelde derde plaats met Astran- tia. Dit is de tegenstander van komen de zondag. De Peelkorf Uitslagen De Peelkorf I-Be Quick 6-12 De Peelkorf 2-Vonckel Girls 1 8-8 De Peelkorf 3-Kraanvogels 2 4-10 De Peelkorf 4-SVOC'Ol 3 9-1 Programma zondag 18 december Spes 1-De Peelkorf 1 15.15 Olympia(O) 1 -De Peelkorf' 2 10.15 Olympia(O) 2-De Peelkorf 3 9.00 tekstm:De Peelkorf 5-01ympia(0)3 20.30 Midako-Recreanten 21.00 Uitslagen De Peelkorf Al-TOG Al 2-6 DES 2-Welpen 2 0-8 De Peelkorf Bl-SVOC '01 BI 6-1 SVOC 1-Welpen 1 0-2 De Peelkorf Cl-SVOC '01 Cl 2-3 Welpen 2-Oranje Wit 1 5-0 De Peelkorf C2-SVOC '01 C2 6-3 Welpen 1-Oranje Wit 1 2-3 De Wilma's Dl-De Peelkorf Dl 3-5 Oostrum 1-Welpen 3 0-0 SVOC '01 D2-De Peelkorf D2 2-3 Welpen 3-Welpen 4 0-3 DOS (A) D3-De Peelkorf D3 4-4 Oranje Wit 3-Welpen 4 0-0 Olympia (O) El-De Peelkorf El 0-5 Programma zaterdag 17 december De Wilma's Al-De Peelkorf Al 15.50 De Wilma's Bl-De Peelkorf BI 14 50 De Horst Cl-De Peelkorf Cl 14.40 Oostrum Cl-De Peelkorf C2 10.05 De Peelkorf Dl-Miko '76 Dl 9 55 De Peelkorf D2-Nas Dl 9.00 De Peelkorf El-DOT (V) El 11.05 Peelkorf F2-MerseloFl 13-25 Peelkorf F2-Oostrum F1 14.05 Peelkorf Fl-Oranje Wit F1 14.50 Oostrum F2-Peelkorf F1 15-30 SVOC'OI korfbal Uitslagen SVOC Al-De Korfr.Al 19-4 Gazelle 1-SVOC 1 8-7 SVOC A2-Lottum Al 7-5 Peelkorf 4-SVOC 3 9-1 De Peelkorf Bl-SVOC BI 6-1 De Peelkorf Cl-SVOC Cl 2-3 De Peelkorf C2-SVOC C2 6-3 VIOS Dl-SVOC. Dl 1-2 SVOC D2-De Peelk.D2 2-3 Welpen 2-Welpen 1 4-1 Welpen 2-DES 2 64) Welpen 2-Welpen 1 4-1 Programma zaterdag 17 december SVOC AlRosolo Al 17.20 SVOC A2-KSV Lier. Al 16.05 Odio Bl-SVOC BI 10.55 De Eendr.Cl-SVOC Cl 17.05 Wittenhorst Cl-SVOC C2 18.50 DES Dl-SVOC Dl 10.40 SVOC D2-Odio D2 15 05 SVOC El-DOS El 14.20 Oostrum F2-SVOCF1 14.30 Oranje W.F1-SVOC F1 15.10 Oostrum Fl-SVOC F2 13-05 Merselo Fl-SVOC F2 14.05 Programma zondag 18 december De Horst 2-SVOC 1 15.10 Oostrum 1-SVOC 2 1505 Programma donderdag 22 dec. SVOC. 3-De Merels 3 22.15 Mudhunters Een select gezelschap heeft aan mountainbiketocht deelgenomen in Malden in de kop van Noord Limburg. Door de modderige ondergrond en het moeilijkere parcours kwam ieder een fors aan het werken. Ook voor komend weekend staat er weer toch ten op de planning, een tocht in Swal- men en een tocht in Deurne. Bij de Mudhunters kunnen belangstellenden een tijdje meedraaien. Alles wat gevraagd wordt is het vermogen om 25 tot 30 kilometer door het bos te kunnen fietsen. In de kerstvakantie zijn er diverse kansen. Kijk hiervoor op WWW.mudhunters.nl Agenda; Zondag 18 december ver trek 8.00 uur voor een tocht in Swal- men 30, 45 of 60 km. Tevens zondag 18 december vertrek 8.30 voor een tocht in Deurne 30 of 45 km. Zondag 25 december training rond Venray. Vertrek altijd vanaf de Sprank. fPEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Pag PEEL EN MAAS Loes Eibers (met bal) van De Peelkorf zoekt de combinatie. voel naar huis te gaan. Meteen vanaf het beginsignaal werd er verzorgd gespeeld en goed gezocht naar de kans. Verdedigend werd de tegen stander dichtgezet en kon de Peelkorf veel ballen onderscheppen. Be Quick kon de score openen met een door loopbal door een verdedigend foutje van de Peelkorf. Korte tijd daarna bracht Loes Eibers de Peelkorf op gelijke hoogte door een strafworp te verzilveren. Be Quick gebruikte zijn snelheid eoed en. kwam hierdoor regelmatig vrij op een doorloopbal. Tweemaal scoorde de ploeg hieruit en eenmaal werd een afstandschot benut. De Peelkorf kwam op een ach terstand van 1-4. Nicole Tielen wist deze achterstand te verkleinen door tweemaal te scoren uit een afstand schot. Be Quick wist voor het rustsig naal toch nog driemaal te scoren. Hiermee kwam de ruststand op 3-8. In de eerste helft kon Be Quick her haaldelijk vrii komen uit dezelfde situ atie. De verdedigende opdracht voor de Peelkorf in de tweede helft was dan ook deze situatie te verhinderen door te vóórkomen dat de aangeefpo- sitie ingenomen werd. Hierdoor wist de Peelkorf het de aanval van de tegenstander moeilijker te maken. Helaas had de ploeg zelf ook moeite in de aanval. Er werden te weinig kan sen afgemaakt om op gelijke hoogte met Be Quick te komen. Driemaal wist de Peelkorf nog te scoren. Be Quick verzilverde nog vier afstand schoten. De eindstand kwam daar mee oo 6-12. SV Merselo mislagen SV Lierop D1 -Merselo D1 0-8 e Wilma's Cl-Oranje Wit Cl 0-2 BSV Bl-Oranje Wit B2 8-3 -IS Bl-Oranje Wit B3 6-2 hiosa Al-Oranje Wit Al 1-10 1SV 1-Merselo 1 11-16 ogramma zaterdag 17 december leelkorf F2-Merselo F1 v. 12.55 lerselo Dl-De Eendracht Dl a. 13-25 Iranje Wit Cl-Spes Cl 11.50 Oranje Wit B2-Flamingo's B2 13 50 )ranje Wit B3-Spirit BI 12.50 Oranje Wit Al-Emos A2 15.50 ifogramma zondag 18 december jerselo 1-Vonckel Girls 1 1305 SV Oostrum Uitslagen Welpen Oranjewit-Oostrum 1-0 Oostrum-Peelkorf 0-0 Pupillen E HBSV-Oostrum 2-1 Aspiranten KSV-Lierop-Oostrum 7-0 Senioren 1 HBSV-Oostrum 9-5 Programma zaterdag 17 en zon dag 18 december Pupillen 1 OostrumF 1-SVOC 13.05 OostrumFl-Peelkorf 14.05 Pupillen2 Oostrum F2-SVOC 14.30 OostrumF2-Peelkorf 1530 Pupillen E De Merels-Oostrum 18 .00 Aspiranten Oostrum-Peelkorf 10.05 Senioren 1 Oostrum-SVOC 15.05 Oranje Wit Recreanten-Erica 6-1 Diosa Al-Junioren Al 1-10 Astrantia BI-Aspiranten BI 2-7 HBSV BI-Aspiranten B2 8-3 SVSH BI-Aspiranten B3 6-2 De Wilma's Cl-Aspiranten Cl 0-2 SVSH C2-Aspiranten C2 1-7 Pupillen Dl-SVO Dl 2-1 Pupillen El-SVSH El 04) it 2lPeelkorf 2-Welpen 1 5-0 0(v Peelkorf 1 -Welpen 1 2-3 Peelkorf 4-Welpen 2 24) 'u Welpen 2-Welpen 3 4-0 0'° Des 1-Welpen 3 0-1 Welpen 3-PeeIkorf 4 04) Des 1-Welpen 2 0-0 Welpen 2-SVOC 2 2-2 Welpen 2-Oostrum 1 1-0 Welpen 2-DES 1 2-1 -Welpen 3 0-1 Welpen 3-Peelkorf 4 0-0 Prinses Irene I-Senioren 1 3-12 MKV1-Senioren 2 12-2 Programma zaterdag 17 december Junioren Al-Emos A2 15.50 Aspiranten B1 -SPES (M) B1 14.50 Aspiranten B2-Flamingo's (M) B2 1350 .Aspiranten B3-Spirit (L) BI 12.50 Aspiranten C1 -SPES (M) C1 11.50 Aspiranten C2-Roka Cl 10.50 Klimop (K) Dl-Pupillen Dl 11.55 MKV El-Pupillen El 10.30 Peelkorf F1-Pupillen F1 14.50 nipillen Fl-SVOC F1 15.10 programma zondag 18 december Senioren 1-Astrantia 1 13-50 senioren 2-De Treffers 1 12.35 Programma maandag 19 dec. Swift (V) 4-Midweek 3 21.00 Programma donderdag 22 dec. Recreanten-Swift 21.00 e Peelkorf-Be Quick 6-12 (3-8). oelpunten De Peelkorf: Nicole ITlelen (4x), Loes Eibers en Mayke "~n Ass. De Peelkorf heeft de strijd en het Itertrouwen terug gevonden. De LP'oeg had in de afgelopen twee wed strijden mentaal wat klappen te ver reken gekregen. Afgelopen zondag ptond het team er echter weer en d er voor iedere bal gestreden. De Wedstrijd werd met 6-12 verloren Haar de korfbalsters uit Ysselsteyn •loefden deze keer niet met een rotge- Donderdag 15 december 2005 - Pagina 31 Wie wordt de sportman van Venray dit jaar? Wie de sport vrouw? En welke sportploeg wordt uitgekozen tot de beste van Venray in 2005? Vragen die zater dag 17 december worden beant woord. Die avond vindt in de Schouwburg weer het prestigieu ze Sportgala plaats. Als opmaat voor het sportfeest van het jaar stelt Peel Maas de genomineer den voor. Deze week, tot slot, de drie sporters die zijn genomi neerd voor de titel sportman van Venray 2005: taekwondoka Ferry Greevink, ruiter Mathijs van Asten, en handboogschutter Ron van der Hoff. Waarom, denken jullie, zijn jullie genomineerd? Ferry Greevink: "Ik denk dat ik ben genomineerd vanwege mijn sportieve prestaties van afgelopen seizoen. Ik heb namelijk brons op het Europees kampioenschap en de Universiade behaald. De Universiade zijn de wereldspelen voor studenten." Ron van der Hoff: "Ik heb dit jaar een goed seizoen gehad, waarbij mijn Nederlands kampioenschap natuurlijk hét hoogtepunt was. Ook met het Olympische team stonden we niet stil en wonnen we twee van de drie grand prix wedstrijden dit jaar, in Polen en Bulgarije. Verder heb ik me toch weer eens een klein beetje bemoeid met het veldschieten, een discipline waarin ik in 2003 nog nationaal kampioen was. Ik schoot mee met de regiokampioenschappen waarbij ik meteen de hoogste nationa le seizoensscore neerzette. Ook tot mijn verbazing, omdat mijn laatste wedstrijd drie jaren geleden was." Mathijs van Asten: "Ik ben dit jaar Nederlands kampioen bij de senioren springruiters geworden. Bovendien ben ik derde geworden op het WK voor jonge paarden." Zijn jullie al eens eerder genomi neerd geweest? Greevink: "Ik ben een aantal jaren De drie genomineerden voor sportman van het jaar, v.l.n.r. Ferry Gree vink, Ron van der Hoff en Mathijs van Asten. genomineerd geweest. In voorgaande jaren heb ik ook al medailles op EK's en WK's behaald. Volgens mij heb ik twee of drie keer het Sportgala van Venray gewonnen, maar dat weet ik eerlijk gezegd niet meer precies." Van der Hoff: "Ik ben in 1996 tijdens het eerste gala genomineerd en ook tot sportman van het jaar benoemd. Verder ben ik nog enkele keren geno- mineerd geweest, zoals vorig jaar toen Leopold van Asten de titel kreeg." Van Asten: "Ik ben drie keer genomi neerd geweest en heb de prijs ook drie keer gewonnen. Dat kwam tel kens omdat ik het WK jonge paarden had gewonnen." Wie gaat er volgens jullie met de prijs vandoor? Greevink: "Weet ik niet, want ik ben niet op de hoogte van de prestaties van de andere genomineerde spor ters." Van der Hoff: "Ik vind dit een moeilij ke vraag. Vooral omdat ik niet goed weet wat de prestaties van de mede- genomineerden zijn. Enkele presta ties heb ik wel vernomen en daaruit concludeer ik dat het een moeilijke beslissing zal worden voor de jury. Ik ben er overigens van overtuigd dat wie het ook mag worden van ons drieën, hij de prijs ook verdient." Van Asten: "Ik moet eerlijk bekennen dat ik niet zo goed weet wat de ande re genomineerden hebben gepres teerd. Ik ken de andere twee sporters wel. Ook zij zullen goede prestaties neergezet hebben, want anders wor den ze niet genomineerd. Het zal een verrassing worden." Is er in de gemeente Venray genoeg waardering voor jullie prestaties? Is Venray een sportge- meente? Greevink: "De waardering voor de sporters blijkt uit het jaarlijkse Sport gala. Echter, dat is niet de enige vorm van waardering, Het hangt samen met een aantal factoren, en niet alleen van één dag in het jaar een aantal sporters in het zonnetje zetten. Dat moet, vind ik, vanuit een breder perspectief wor den bekeken. En dan komen we bij de vraag of Venray een sportgemeen- te is. Taekwondo Vereniging Tong-il, waar ik lid van ben en bij train, heeft nog steeds geen geschikte locatie gevonden. En de locaties dié tot nu toe zijn gevonden, hebben we zelf moeten zoeken. We zijn inmiddels al jaren bezig om een geschikte locatie te vinden, maar dat is nog steeds niet gelukt. De gemeente Venray kan dit niet realiseren voor Taekwondo Ver eniging Tong-il. Ik vind dit ook een vorm van waardering: een geschikte locatie zoeken waar sporters zich op een ideale manier kunnen voorberei den op toernooien en wedstrijden. Vooral als je kijkt naar de prestaties die Tong-il de laatste jaren heeft neer gezet: bronzen medailles op het Euro pees kampioenschap voor junioren in 1996 en 1997, zilver op het Wereld kampioenschap voor junioren in 1998, een bronzen medaille op het Wereldkampioenschap in 2000, een gouden medaille op het Wefeldkanv pioenschap in 2001, tweë Europees kampioenen in 2002, bronzen medail le op het Europees kampioenschap in 2005. De prestaties spreken voor zich en het feit dat zo'n vereniging nog steeds geen geschikte locatie heeft, is triest." Van der Hoff: "Het feit dat dit Sportga la er is, zegt dat er zeker op de presta ties gelet wordt. Ik vind het moeilijk om kritisch te zijn, omdat ik er zelf direct mee te maken heb, maar ik denk dat Venray veel meer uit 'zijn' topsporters kan halen. Vooral motive ring van de jeugd zou met behulp van deze 'iconen' in de sport heel goed zijn voor toekomstige talenten. Meer activiteiten op bijvoorbeeld scholen of jeugdtrainingen met behulp van de topsporters zijn volgens mij metho den om van Venray nog meer een sportgemeente te maken. De jeugd wil en kan beter worden dan de hui- dige generatie topsporters. Het is aan ons om ervoor te zorgen dat dit gebeurt!" Van Asten: "Ik denk van wel. Natuur- 1 lijk krijgt een sport als voetbal veel belangstelling, maar ik denk dat wij 1 als niet-voetballers niets te klagen hebben. Als je naar de sportwereld in Venray kijkt, dan zijn er veel discipli- 1 nes waarin goed wordt gepresteerd." Wat zijn jullie sportieve plannen voor het komende jaar? Greevink: "In mei 2006 staat het Euro- pees kampioenschap voor de deur. Dat is voor mij het belangrijkste toer nooi in 2006. In mei is er ook nog een WK voor studenten en begin juli het EK voor landenteams. Verder is er eind september het WK voor landen teams. Het WK voor landenteams is voor mij ook vrij belangrijk, aan de andere twee kampioenschappen doe ik waarschijnlijk niet mee, omdat die niet gunstig vallen in het wedstrijd programma." Van der Hoff: "Het komende jaar gaat er veel veranderen binnen de interna tionale handboogsport. Zo komt er bijvoorbeeld een nieuw wereldbe kerklassement, waarbij vier toernooi en over de hele wereld voor een ran king gaan zorgen. De hoofdprijs in deze competitie is een zeer fors geld bedrag. De verwachting is dat de toer- nooien zeer sterk bezet zullen zijn. Ik zal op deze en andere internationale i toernooien gaan schieten, waarbij het mijn doel is om op de Europese kam pioenschappen te pieken. We heb- ben veel specialisten vanuit het NOC'NSF erbij gehaald voor specifie ke kracht- en conditietraining. Ik ben dus zeer gemotiveerd om aan het vol gende outdoor seizoen te beginnen. Maar eerst hebben we nog de winter, waarin het EK indoor hét grote toer- nooi in maart is." Van Asten: "Door de Nederlandse titel ben ik weer een stap dichter bij de plaatsing voor de Wereld Ruiter Spe len, het WK voor jonge paarden. Dat is mijn doel. Er mogen vier Nederlan- ders naar toe en daar wil ik bij zijn." BC Harten Drie De Kemphaan De vrije bridgeavond tussen sinter klaas en Kerstmis is goed bezocht In groep A waren Trees v.d. Beele en Wim Teunissen de winnaars met 67.42 procent, gevolgd door Peter Kooien en Jeu Steeghs met 64.20 pro cent. Derde waren Jos van Soest en Wim Vervuurt met 54.50 procent. In groep B waren Harrie Arts en Anneke Schoonbeek de besten met 65 pro cent. De tweede plaats was met 61,67 procent voor Nellie en Pierre Wien- tjens en met 59,17 procent waren Maria en Cees Vierhout derde. Volgende week wordt de kerstdri ve gehouden. BC Common Sense De eerste competitieronde is gespeeld. In geel was de eerste plaats met 58,85 procent voor Annie en Onnic Karagozijan. Tweede waren Jo Linders en Jo Kok met 55,21 procent, gevolgd door Tiny Schaminee en Frans Oudenhoven met 54,69 pro cent. In rood waren Irma Huijs en Adele van Leuken de winnaars met 56,77 procent. Op de tweede plaats twee paren met 55,73 procent, en wel gelegenheidspaar Thea Janssen met Piet Linders en Thea Lamers met Ger Wiegman. BC 2002 RV De eerste zitting van de tweede clubcompetitie is gespeeld. Na pro motie en degradatie is de spits eraf In de hoge lijn waren Loes Engel en Theo Jakobs de besten met 62,08 pro cent. De tweede plaats was voor Toos Spreeuwenberg en Wim Spreeuwen- berg met 57,50 procent en derde waren Frans Mertens en Nellie Taxs met 55 procent. In de rode lijn waren Kika van Nieuwenhuijzen en Mieke Verstraelen de besten met 68,75 pro cent, gevolgd door Doortje van Melick en Annemie Vossen met 64,58 procent. Derde was gelegenheidspaar Bèr Poels en Tom Kuijpers met 51,39 procent. Er is gespeeld in drie lijnen. In oranje was de eerste plaats met 59,17 procent voor Jeanne Korsmit en Jac. Huijs. De tweede plaats was met 57,08 procent voor Jan Janssen met Frans Mertens en Jo Linders met Wim Rambags. In rood waren Annie van Bindbergen en Corrie Borssen de win naars met 58,75 procent, gevolgd door Tiny en Frans Oudenhoven met 58,25 procent. Derde met 55,83 pro cent waren Zus Verschuiten en Tonny Wijnhoven. In groen ging de eerste plaats naar Jos Linders en Anton Volleberg met 60 procent en met 56,17 procent waren Hennie en Charles Rohrich tweede. De derde plaats was voor Tonnie Claessens en Wim Hermans met 55.75 procent. BC Klavertje Vier De laatste competitieavond van de eerste ronde is gespeeld en nu is het afwachten wie er promoveert en wie degradeert. In geel was de eerste plaats voor het echtpaar Verhoeven met 68.75 procent, gevolgd door de heren Tiggeloven/Verheyen met 56.77 procent. Derde waren de dames Dik en Rooyakkers met 54.69 procent. In groen ging de eerste plaats naar de dames Bisterveld en Van Meyel met 59 50 procent. Twee de was het echtpaar Kalkman met 58,75 procent en de derde plaats was voor de dames Van Binsbergen en Van Klink met 56 procent. Ook werd er geviertald voor het district. Klaver tje vier 1 heeft met 18-12 gewonnen van Horst 6 en klavertje vier 2 won met 25-5 van de Bock 15. BC Venray Op de vrije avond kwamen zeven tig leden de krachten met elkaar meten. Het aardige van deze avond was dat men paren trof die men de rest van het jaar aan de speeltafel niet tegenkwam. Daarom waren er ook diverse verrassende scores en uitsla gen. In de gele lijn waren Agnes Bloe men en Jan Simons de besten, gevolgd door Fieke Arts met Miets Verstappen en Annie Boekholt met Emelie Kuiper In de rode lijn waren Lucv Keizers en Thea«Martens de bes ten, met op de tweede en derde plaats Ger Keizers met Wim Teunis sen en Ans van Hooft met Janny Jung- slager. In groen waren Ria Liebrand en Mientje Wester de winnaars. Frans van Lieshout en Wim Manders waren tweede en derde waren Uona Orosz en Wim van Schoonhoven. IMRBC Venray De vijfde avond van de tweede competitieronde is afgewerkt. In de gele lijn waren Rob Keijzer en Piet Vos de winnaars met 62,08 procent. Tweede waren Jacqui Coenen en Peter de Groot met 59,58 procent en de derde plaats was voor Paul Corver en Jo Sijbers met 57,92 procent. In de rode lijn voor waren met 68 procent Jacqueline en Jan van der Slik de win naars. Ber Poels en Martin Janssen waren tweede met 59,55 procent en de derde plaats was voor Tineke Meurs en Riet Muermans met 57,29 procent. In de groene 'lijn waren Maria en Harrie Lenkens de besten met 61,67 procent. Mientje en Toon Jakobs waren tweede met 61,25 pro cent, gevolgd door Carla en Bert van Kempen met 54,58 procent. In de blauwe lijn ging de eerste plaats naar Riky Erps en Ine Nillesen met 67,36 procent. Riet Blok en Betsie van de Sluis waren tweede met 58,61 pro cent en derde waren Corrie Jennis- kens en Mariet Strijbos met 57,36 pro cent. BC Doublet In de butlercompetitie en in de dis trictsviertallen zijn de laatste wedstrij den gespeeld. Kees Simons werd met Nellie Schrooten eerste in de B-lijn met 27 IMP, op de voet gevolgd door Jeanne van Haren en Ethel Hilhorst. Derde waren Nel Camps en Ine Thie- len. In de A-lijn maakten Piet van Genugten en Ron van Gaal hun lei dende positie in de tussenstand waar. Zij werden eerste met 60 IMP's. Ook Trudy Jeurissen en Ans van Hooft scoorden goed met 41 IMP's en wer den tweede in de eindstand. Ingrid de Vocht en Annie van de Munckhof waren derde. Deze week wordt gespeeld om de Johan Spee trofee en volgende week is de kerstdrive. DC D'n Oldtimer Peter Thuyls is de nieuwe clubkam pioen van Dartclub D'n Oldtimer. Na een lange avond met veel wedstrij- den, versloeg hij in de finale Marcel I Verhaegen met 4-2. De verliezerronde werd gewon nen door Bram Muytjens, hij versloeg in de finale Wiel Hendiks nipt met 3- 2. Het koppeltoemooi werd gewon nen door het koppel Arno Verhaegen en Senthen Sreetharan. Zij versloegen in de finale het koppel Peter Thuyls en Richard Arts met 3-1. De hoogste finish was voor Ben Smits met 110. Arno Verhaegen gooide drie keer een 180 score. Marcel Verhaegen, Erik Jansen en Richard Snoek gooiden allen een keer een 180 score. Op Tweede Kerstdag is er vanaf 19.00 uur een dartstoemooi in café D'n Oldtimer in Venray. Iedereen vanaf zestien jaar kan aan dit toernooi deelnemen. Voorinschrijven kan bij Café D'n Oldtimer of via tel. (0478)510431. Dit kan tot 23 decem ber en op de avond zelf. De inschrij ving sluit om 18.30 uur en het toer nooi begint om 19-00 uur. DC De Piëlhaas Zaterdxag 17 december wordt in café De Piëlhaas het jaarlijkse kerst- darten gehouden. Aan dit toernooi mogen alleen leden en hun partners meedoen. Het toernooi begint om 20.30 uur. Uitslagen winnaarsronde: 1) Roy Roelofs 2) Henk van Moorsel 3) Sascha Boothe 4) Jos Heesen 5) Roy Troisfontaine 6) Patrik Plum 7) Rob Vermeulen en 8) Dennie Plum. Uitslage verliezersronde: 1) John Tebarts 2) Lou Janssen 3) Thorsten I Gooren 4) Jolanda Gisberts 5) Pascal Janssen 6) Liane van Helden 7) Danny Korsten en 8) Daniel Daniels. Er werd 180 gegooid door Roy Roe- lofs (2x), Pascal Janssen en Dennie Plum. De hoogste finish was van John Tebarts met 140 punten. Uitslag Peellandcompetitie: TZN- Bruheze 3-7, Old Stars-Bruheze 4 3-7, The Smokey's-Oranje Bar 5 8-2, The Killer Bees-Snookertown 2 4-6, de Piëlhaas-De Foefers 1-9. The Boys-De Kontacktpuntjes 7-3, Bull Eyes-DC Internos 9-1, De Rabbits-De Klappers 5-5 en WDOB-De Stam 7 6-4.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 31