"Hardlopen geeft me een enorme kick" Marcel Lenssen gaat er een jaar tussenuit GGZ komt met zorgprogramma IKL herstelt landschap Dierenkliniek stapt over op digitale röntgen BEZORGEN? ftiJr Niets! FEEL EN MAAS DC D'n Oldtimer Dartclub D'n Oldtimer houdt op zaterdag 10 december haar jaarlijkse clubkampioenschappen in café D'n Oldtimer in Venray. Iedereen die zich hiervoor heeft opgegeven dient uiter lijk om 19.45 uur aanwezig te zijn. Vanaf 20.00 uur begint het koppel- toernooi, gevolgd door het singletoer- nooi. De Piëlhaas In café De Piëlhaas wordt op zater dag 10 december het whiskeydarten gehouden. Aan dit toernooi kan ieder een deelnemen. Inschrijven kan tot 20.15 uur via tel. (0478)582187. Aan vang 20.30 uur. Uitslag darten: Winnaarsronde; 1 Pascal Janssen. 2. Jos Heesen. 3- Geert van Hoof. 4. Dennis Smits. 5. Roland van de Voort. 6. Peter van de Berg. 7. John Tebarts. 8. Rob van Dooren. Verliezersronde; 1 Dennie Plum. 2. Henk van Moorsel. 3- Lou Janssen. 4. Albert Moorrees. 5. Rob Vermeulen. 6. Jolanda Gisberts. 7. Bianca van de Voort. 8. Danny Korsten. Er werd twee keer 180 gegooid door Peter van de Berg en een keer door Dennie Plum. De hoogste finish was voor Pascal Janssen met 112 pun ten. Uitslag Peellandcompetitie beker; Bull Eyes won met 10-3 van De Peer uit Mierlo. The Killer Bees wonnen met 9-4 van Oranje. De Old Stars ver loren met 13-0 van Huukske 1 uit Deume. The Rabbits wonnen met 10-3 van Midnight Shooters uit Bakel. Spio In Blerick is de tweede wedstrijd vrije slag in de LAC competitie gezwommen. Er verschenen tien zwemmers van startgemeenschap Noord-Limburg aan de start. Allen zwommen zij een persoonlijk record. Geoff Ebskamp haalde ruim vijftien seconden af van zijn beste tijd en zwom daarmee een limiet voor de Nederlandse kampioenschappen. Dion Dreesens had zich hiervoor al geplaatst, maar scherpte zijn tijd met maar liefst 22.42 seconden aan, Lisa Dreesens, die met de "Nederlandse jeugd mee traint, zwom 1500m maar liefst 1.12 minuut sneller dan haar beste tijd ooit. Met al deze persoonlij ke records doen de zwemmers een gooi naar hoge klasseringen in de lan delijke Lange Afstandscompetitie. Uitslagen: 400m vrije slag; 1) Minke Janssen 5.17.08 (-5-05). 1) Stan Gorree 5.15-04 (-15.81). 3) Alex Bos 6.10.46 (-2.49). 800m vrije slag: 1) Inge Arts 10.27.33 (-9 18). 2) Dion Dreesens 9.58.90 (-22.03). 3) Geoff Ebskamp IO.31.IO (-15-16). 4) Jelle Crooymans 10.38.69 (-4.70). 1500m vrije slag: 1) Lisa Dreesens 18.39 44 (- 72.66). 1) Job v. Duijnho- ven 18.51.52 (- 18.11). 2) Alec Ebs kamp 21.25.53 (- 3973). PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur TV Venray In de dikke pak sneeuw van vorige week liepen toch een aantal bikkels de Meinwegcross. Een glooiend par cours, dat helaas na verloop van tijd wel erg modderig werd. De komende twee weekeinden zijn de laatste wed strijden van de dagblad crosscup. Helaas verdwijnen er komend jaar ook enkele wedstrijden van de kalen der, de duathlon van Weert normali ter gehouden in april en de duathlon van Soesterberg, worden komend jaar niet meer gehouden. De winterduath- lon van Weert gaat wel door. Trainingen: dinsdag jeugd en senio- renzwemmenl9.15 tot 20.15 uur zwembad de Sprank Venray. Donder dag jeugdlopen 18.15 tot 19 uur atle tiekbaan Venray. Seniorenlopen 19-00 tot 20,45 uur atletiekbaan Ven ray. Zaterdag senioren;open 15.00 tot 17.00 uur, vertrek vanaf Peter Scheres (Gastendonkstraat 19, Horst). Zondag jeugd en senioren zwemmen 9.00 tot 10.00 uur zwembad de Sprank, Ven ray. Senioren fietsen (ATB) vertrek om 10.15 uur vanaf de Sprank. Uitslagen: 27-11 Meinwegcross, Herkenbosch: Kort: Joop Wijnhoven: 21.55, Jos Martens: 26.03. Lang: Peter Scheres: 40.14. Ludy Verstappen: 46.14. Twan Jeuken: 48.53. Programma: 11-12: ATB-duathlon Groesbeek; Info: www.tvcerberus.nl. 11-12: Steegbergcross, Sevenum (DCC): Info: www.peelrunners.nl. 18-12: Molendijkcross, Velden (DCQ: Info: www.lopersgroep-alv.nl. 18-12: ATB-tocht Swalmen (30/45/60km.): start: 8.30 tot 10.30 uur café 't Klumpke, Rijksweg Zuid. Informatie over TV Venray: e-mail: martien@twenray.nl of tel. (0478)511545, www.twenray.nl. Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Nobel In Wanroij zijn selectiewedstrijden verreden. Luca de Rijck startte in de klasse AL1 op pony Black Beauty. Ze reed een nette proef en behaalde de tweede prijs met 163 punten.Ook Klinte de Rijck reed in Wanroy een selectiewedstrijd. Met pony Hollanda S startte ze in de CL2 en behaalde een eerste prijs met 171 punten. Jeanine Huijbers nam deel met haar pony Kel- sey in het DZ1. Ze behaalde een twee de prijs Bij de promotioncup in Zee land behaalde ze een eerste prijs in het DZ1. Christel van Dijck is naar de wedstrijd van Merselo geweest met paard Uiver. Ze behaalde in de klasse B een eerste prijs met 172 en 173 punten. St. Jan Merselo LR St. Jan uit Merselo heeft in manege Hermkushof een dressuur- wedstrijd verreden. Het was voor de paarden de tweede selectiewedstrijd. De combinaties werden door twee juryleden beoordeeld. De eigen rui ters en amazones waren goed verte genwoordigd en gingen met een groot aantal prijzen naar huis. In de klasse B vielen de volgende combina ties in de prijzen. Ellen van Dijck behaalde met Simona een vierde prijs met 171 en 162 punten. Dit was de eerste wedstrijd van deze combinatie. Susan Hendriks behaalde met Unique D de derde prijs met 161 en 169 pun ten. Ingrid Arts eindigde met Utair op de vijfde plaats met 162 en 161 pun ten. janine van Ooi sloot de rij met Urielle D en eindigde op de zesde plaats met 164 en 156 punten. In de klasse LI behaalde Esther Boumans de vierde prijs met 156 en 168 pun ten. Karin Winnen eindigde met Uran- ca op de tweede plaats met 166 en 177 punten. In de klasse L2 kwam maar een combinatie uit Merselo aan de start. Ingrid Arts reed met Tari een zeer nette proef die werd beloond met de tweede prijs met 170 en 170 punten. In de klasse Ml eindigde Janine van Ooi met Narlando op de vijfde plaats met 163 en 167 punten. In de klasse M2 werd Marie-José Clevers met Nat halie vijfde met 155 en 155 punten. Petra van Dijck die lang twijfelde of ze wel of niet zou starten zag haar proef met Jumpdolivio Z beloond met 188 en 194 punten. Zij eindigde hier mee op de vierde plaats in de klasse Zl. De ponyruiters verreden hun laat ste selectiewedstrijd dressuur in Wan roij. Liz Arts liet zien dat zij en Scooby goed in vorm waren en eindigde op de tweede plaats in de klasse DL2 met 167 punten. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Atletiek Venray Tijdens de traditioneel sterke bezette Zandboscross in Deume (Lim- Bra), heeft Robin Teunissen bij de jongens B een uitstekende overwin ning behaald. Robin legde de 3838 meter af in 14.01 min. Hij had een voorsprong van vijf seconden op zijn belager Tibor Peeters uit Tilburg. Ook Femke Riensema kon na haar over winning in Helmond opnieuw het hoogste ereschavot betreden. Zij won opnieuw in de categorie meisjes pupillen B de afstand over 1086 m in 5.10 min. Bij de jongens C behaalde Niek Aarts een prima vierde plaats met een tijd van 13-26 min. over 3282 meter. Angelique van Rens werd tweede bij de recreanten in de korte cross over 3838 meter. Zij finishte na 18.01 min. Bijna vijftig atleten van AV Venray-Regio namen deel aan de cross in Deume. Zondag 11 december wordt in Am- hem een indoorwedstrijd gehouden. De wedstrijden beginnen om 10.30 uur en het vertrek is om 9.00 uur vanaf clubgebouw 't Wisselpunt. Voor vervoer zie www.atletiekven- ray.nl. In verband met werkzaamheden aan de vloer van sporthal de Weert kan van maandag 2 tot en met vrijdag 6 januari vanaf 17.00 uur geen gebruik worden gemaakt van de sporthal de Weert. Het e-mailadres van AV Venray-Regio is gewijzigd in info@atletiekvenray.nl. Op vrijdag 16 december om 20.00 uur wordt in het clubgebouw 't Wisselpunt de najaars vergadering gehouden. Op de agenda staan een vooruitblik 2006, bestuurs verkiezing en de begroting 2006. Zie ook www.atletiekvenray.nl De trainingen zijn als volgt: Pupil len woensdag zaal de Weert van 18.00 tot 19-00 uur. Zaterdag (verzamelen De Sprank) 11.00 tot 12.15 uur. C/D junioren maandag junioren D zaal de Weert van 18.00 tot 19.00 uur. Maandag junioren C zaal de Weert van 18.00 tot 19 00 uur. Donderdag Oooptrai- ning) 18.15 tot 19-30 uur, (technisch) 19.00 tot 20.30 uur. A/B en senioren dinsdag 19 00 van 20.30 uur, donderdag van 19-00 tot 20.30 uur, zondagochtend in overleg trainer. NSG-atleten Raayland donder dag 18.30 van 19-30 uur. Lopersgroep/ alle niveaus Dinsdag 19-00 uur baan- training. Donderdag (start atletiek baan) 19.00 uur baan, bos of wegtrai- ning. De baantrainingen worden op de kunststofatletiekbaan gehouden (Sportpark De Wieën). Telefoon tij dens trainingen 585522: bij de trai ners of tel. 588217: www.atletiek- venray.nl. Iedere zaterdag is de papiercontai ner van AV Venray - Regio, geplaatst aan de Weg in den Berg kruising Vel- tumse Kleffen. Agendag; 11 december Arnhem Indoorwedstrijd junioren, 11 decem ber Sevenum Steegbergcross (DBCC), 16 december Venray jaarvergadering, 18 december Velden Molendijkcross "Scheidsrechters hebben te veel invloed gekregen" Marcel Lenssen stopt na drie seizoenen bij SVEB uit Broekhui- zenvorst. De voetbaltrainer uit Geijsteren, die jarenlang Oostrum onder zijn hoede had, gaat er minimaal een jaar tussenuit. Hij is vooral afgeknapt op de scheids rechters die in zijn ogen te belangrijk zijn geworden en steeds minder kunnen incasse ren. Door Henk Willemssen Lenssen had nog een optie van één seizoen bij vierdeklasser SVEB. Daar maakt liij geen gebruik meer van. Het bestuur reageerde dan ook verrast op het besluit van de trainer. "Ik heb niet meer de energie om straks weer aan een nieuw seizoen te beginnen. Het ligt echt niet aan SVEB of aan de spe lers. Ik wil er een jaar tussenuit om de accu op te laden. Trainen is voor mij een hobby. Maar het is bijna mijn werk geworden. Ik ben zeven dagen in de week zo intensief met voetbal bezig. En dat al twaalf jaar lang. Ik moet aan mezelf denken. Er zijn ook andere dingen belangrijk in het leven. Ik heb ook nog een gezin." Marcel Lenssen (42) maakt van zijn hart geen moordkuil. Dat deed hij ook bij Oostrum niet, wat wel eens stevig botste. De voetbalman in hart en nieren vindt dat hij zijn taak niet meer goed kan uitoefenen. Hij wijst met de beschuldigende vinger naar de arbitrage. Lenssen is afgeknapt op de scheidsrechters. "Ze willen zich steeds meer profileren. Arbiters vin den zich zo belangrijk en hebben tegenwoordig zoveel invloed op het spel. Daar kan ik niet meer mee over weg. Ik heb al een berisping gehad. Terwijl ik de scheidsrechter alleen maar in bescherming wilde nemen. Je kunt tegenwoordig niets meer zeg gen. Een paar jaar geleden kon je nog roepen 'scheids, waar ben je mee bezig?'. Dat mag nu niet meer. Ze staan gelijk bij je. En de KNVB houdt ze allemaal de hand boven de kop. Daarom houd ik voortaan maar mijn mond dicht. Afgelopen zondag was het weer dramatisch wat die man presteerde. Hij onthoudt ons twee zuivere strafschoppen en hij loopt ondertussen maar populair te doen. Daar kan ik absoluut niet tegen. Ik heb me tomeloos geërgerd. Daar ga ik kapot aan. Maar ik ben apathisch op het bankje blijven zitten en heb mijn mond gehouden. Alhoewel dat hele maal niet mijn aard is. Ik zit daarom niet meer prettig in mijn vel." Lenssen wil niet alle arbiters over één kam scheren. "Want er lopen in deze regio ook genoeg heel goeie rond. Maar die maken meestal snel promotie." Een telefoontje van een nieuwe interessante club kan hem niet over de streep trekken. "Nee, want dat is niet eerlijk ten opzichte van SVEB. Bij die club had ik nog een jaar moeten blijven. Maar helaas, het is zonde..." De ex-speler van Geijsteren en Vol harding vindt dat het trainersvak ook steeds meer vergt. Het is veel meer dan twee trainingen in de week en het coachen op zondag. "Je moet steeds meer overleggen. Je wordt bij het beleid van de club betrokken en bij het jeugdplan. Er gaat zoveel ener gie in zitten. De laatste tijd'begon ik steeds meer te twijfelen. Of ik het nog wel kan opbrengen. Daarom kan ik beter nu zeggen dat ik stop dan dat het tijdens het komende seizoen gebeurt. Het zal inderdaad best afkic ken zijn. De meeste mensen denken dat ik helemaal niet kan stoppen. Maar ik heb niet meer de energie. Dit seizoen maak ik naar eer en geweten af en dan neem ik minimaal een jaar rust. En wat daarna komt dat zie ik dan wel weer." Het GGZ Centrum Roermond heeft in coproductie met de psychologen- praktijk van Van Roosmalen, in Roer mond, een zorgprogramma voor patiënten met persoonlijkheidsstoor nissen vormgegeven. Dit initiatief is ontstaan naar aanleiding van vragen die er vanuit de regio bestaan naar een meer specifiek aanbod voor deze patiëntengroep. De beoogde doel groep kenmerkt zich door het heb ben van veel problemen, een chro nisch intens lijden en veelvuldig beroep doen op diverse instellingen, zowel GGZ, als verslavingszorg en maatschappelijke dienstverlening. Patiënten houden zich niét aan afspra ken, breken de behandeling af, raken in crisis of willen acuut opgenomen worden. De begeleiding en behande ling komt dan vaak niet veel verder dan het beheersbaar maken van de symptomen zonder dat er daadwerke lijk behandeld wordt. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de beschrijving van het zorgprogramma voor patiënten met een persoonlijk heidsstoornis. Binnen dit zorgpro gramma, welke opgebouwd is uit deelprogramma's met diverse modu les, wordt een samenhangend pro gramma van zorg aangeboden. Het zorgprogramma is gebaseerd op nieu we wetenschappelijke en empirische inzichten en biedt goede mogelijkhe den om patiënten met een persoon lijkheidsstoornis daadwerkelijk te behandelen. De specifieke kennis en ervaring psychologenpraktijk van Van Roosmalen met de dialectische gedragstherapie en de schemagerich- te therapie wordt gebundeld met de (dag)klinische kennis en ervaring en mogelijkheden binnen de GGZ Groep Noord- en Midden-Limburg (opname- vervangende deeltijdbehandeling, PIT, verslavingszorg en groepspsy chotherapie). Specifieke aandacht zal hierbij uitgaan naar de groep patiën ten met een borderline persoonlijk heidsstoornis, daar dit de meest kwetsbare groep is met risico van veelvuldige en soms langdurige opna mes. De voorbereidingen hiervoor zijn zo ver gevorderd dat eind dit jaar daadwerkelijk gestart wordt. Aanstu ring en uitvoering van het zorgpro gramma zal in eerste instantie een coproductie zijn van beide instellin gen, waarbij ernaar wordt gestreefd om een zo breed mogelijke ketenzorg te realiseren waar mogelijk in samen werking met de andere zorgaanbie ders in de regio. Wat gebeurt er als u niet adverteert PEEL EN MAAS In Limburg konden dit jaar maar liefst 38 groene landschaps elementen opgeknapt worden met steun van de Nationale Post code Loterij. In totaal ging het om een investering van circa 150.000 euro door de stichting Instand houding Kleine Landschapsele menten. Ruim (105.000 euro) is afkomstig uit de inleg van de loterij. Jaarlijks stelt de Postcode Loterij 200 miljoen euro beschikbaar aan meer dan veer tig organisaties. De stichting Instand houding Kleine Landschapselemen ten, een van de goede doelen van de loterij liet de financiële steun geheel ten goede komen aan het herstel van een kleine veertig landschappelijk waardevolle gebieden, verspreid over de buitengebieden van negentien gemeenten in Limburg. Het merendeel van de middelen is geïnvesteerd in het plaatselijk herstel van natuurlijke afwisseling in een der tiental kleinere bossen. Met name op de Noord- en Midden Limburgse zand gebieden waar deze boselementen op grotere schaal voorkomen, voerde IKL werkzaamheden uit. Deze bosge bieden zijn medebepalend voor het landschappelijk beeld in de regio. Overigens geschiedde dit beheer niet uitsluitend in het noorden van de pro vincie, maar ook in het zuiden, van Gennep tot Voerendaal. In Zuid-Limburg ging een substan tieel deel van de geldelijke steun naar het noodzakelijk herstel van twee markante holle wegen en dertien karakteristieke graft en. Deze land schapselementen op de hellingen zijn als begroeide steilranden te herken nen. Verwijdering of verwaarlozing van graften kan leiden tot erosie. Ten slotte besteedde IKL ook een deel van de middelen aan het beheer en her stel van graslanden met zeldzame en bedreigde planten en aan het onder houd van oude knotbomen. Mede met steun van de Nationale Postcode Loterij kan de stichting Instandhou ding IQeine Landschapselementen in Limburg borg blijven staan voor het herstel van dit voor Limburg zo belangrijk groene erfgoed. Bij de bevordering van het herstel van natuur en landschap in de Limburgse buitengebieden kan IKL rekenen op de steun van duizenden vrijwilligers, grondeigenaren, gemeenten, Rijk en Provincie. Voor meer informatie kan men contact opnemen met de Stich ting IKL via (0475)386430 of ikl@ikl- limburg.nl. Primair Onderwijs De Stichting Primair Onderwijs in Venray en regio houdt op donderdag 15 december om 20.00 uur een verga dering op SBO Focus in Venray. De vergadering bestaat uit een openbaar en een besloten deel. Iedere inwoner van Venray kan het openbare gedeel te van de vergadering bezoeken. Aan melden via tel. (0478)516215. Proefschrift Ir. J.J.G. Koopmans uit Venray heeft met succes zijn academisch proefschrift ter verkrijging van de graad van Ph.D., (Doctor), verdedigd op de Universiteit van Sheffield, UK. Donderdag 8 december 2005 - Pagina Niek Aarts (14) in voorprogramma van EK Veldlopen in Tilburg Nee, hij mag nog niet meedoen met de grote jongens. Met de nadruk op nog. Want als het aan Niek Aarts (14) ligt, komt daar in de toekomst verandering in. De Vierlingsbekenaar is een van de vele looptaleiiten van atletiekver eniging Venray-Regio die onder leiding van trainer-coach Carolus Bouten uit Venray regionaal en nationaal flink aan de weg timme ren. Zondag komt Niek Aarts in actie in het voorprogramma van het EK Veldlopen in Tilburg. Kamiel Maase, Patrick Stitzinger en Gert-Jan Liefers zijn drie van de Nederlandse senioren die zondag vanaf 14.30 uur bij de mannen strij den om de Europese titel, en Lomah Kiplagat is dé Nederlandse troef op Europees eremetaal bij de vrouwen. Enkele uren eerder loopt echter ook een jeugdig lid van AV Venray-Regio zijn wedstrijd: Niek Aarts. Hij kwalifi ceerde zich onlangs tijdens de Waran daloop in Tilburg voor het voorpro gramma van het EK en komt in de junioren C-klasse in actie. Niek is er maar wat trots op en kijkt al weken uit naar de wedstrijd. Het is weliswaar geen echt EK, maar hij mag zich toch meten met de beste leeftijdsgenoten uit Nederland, België en Duitsland. "Tijdens de Waranda loop eindigde ik als tiende Nederlan der op de dertiende plaats. Vlak voor de cross kreeg ik te horen dat de eer ste tien uit Nederland mee mochten doen aan het voorprogramma van het EK. Ik doe altijd mijn best, maar tij dens deze wedstrijd heb ik extra hard gelopen", zegt de Vierlingsbekenaar met een brede grijns op zijn gezicht. Hij is trots op zijn prestatie, en terecht. Want al zijn trainingsarbeid begint z'n vruchten af te werpen. Niek Aarts is pas drie jaar lid van de Venrayse atletiekvereniging en is nog niet zo lang alleen maar bezig met atletiek. In de zomer besloot hij te stoppen met voetballen in de jeugd van Volharding en zich alleen maar te Niek Aarts: "Ik vind het al een hele eer om mee te mogen lopen, maar ga natuurlijk mijn uiterste best doen en vooral genieten. richten op het hardlopen. "Het was niet langer te combineren. Ik trainde op dinsdag- en donderdagavond bij Volharding en dat ging toch ten koste van het lopen. Nu loop ik bijna elke dag, samen met mijn vader in Vier lingsbeek of bij AV Venray onder lei ding van Carolus." DISCIPLINE Vervelen doet Niek Aarts zich dan ook absoluut niet. School en sport slokken heel wat uurtjes in de week op. Op maandag en woensdag traint hij in Vierlingsbeek volgens een sche ma dat hij van zijn trainer heeft mee gekregen, en op dinsdag, donderdag en zaterdag is hij of op de atletiek baan in Venray of in het bos te vin den, meestal samen met de overige looptalenten van de Venrayse atletiek vereniging. "Als ik thuis train, loop ik van Vierlingsbeek naar Holthees en terug en doe ik vooral intervaltrai- ning. Mijn vader fietst met me mee en geeft aan wat voor oefeningen ik moet doen. Zoveel meter hinkelen, zoveel meter sneller lopen en ga zo maar door. Op dinsdag en donderdag train ik op de atletiekbaan en zater dags in het bos. Dan geeft Carolus echte looptraining." En in het weekend volgt er in de winterperiode meestal op zondag een wedstrijd. "Eigenlijk heb ik alleen op vrijdagavond vrij en af en toe in het weekend een dag. Maar dat vind ik niet erg. Lopen is veel te leuk om te doen en ik wil het hoogste bereiken." TALENTEN Niek Aarts is samen met Robin Teu nissen uit Venray, An Lenders uit Sevenum, Berly de Groot uit Tienray en Jolan Knol uit Overloon een van de talenten over wie Carolus Bouten zich de laatste jaren ontfermt. Bou ten, die jarenlang de succesvolle Ven rayse hardloper Twan Lensen onder zijn hoede had, is een topper, vindt Niek Aarts. "Ik ben met sprongen vooruitgegaan sinds ik bij hem train. Maar dat komt ook doordat ik nu veel meer train en niet meer voetbal. Ik steek nu veel meer energie in het lopen." Hij is blij dat hij ruim drie jaar gele den lid werd van AV Venray-Regio. "Ik ben gevraagd door voorzitter Hans Teunissen. In die tijd voetbalde ik nog en deed ik voor de lol mee aan stra- tenlopen en veldcrossen waarvoor je geen licentie van de bond nodig had. Zoals de Maasheggenloop in Boxmeer eri de wedstrijden uit het Dagblad- crosscircuit." De Vierlingsbekenaar viel op door zonder specifieke training in zijn leef tijdscategorie toch vaak als winnaar over de streep te komen. "Ik ben blij dat ik toen lid ben geworden van AV Venray. Ik heb eerst proefgedraaid onder leiding van trainster en ex-loop ster Katja Broers en ben daarna meteen lid geworden." In de eerste twee jaar ging Niek Aarts al met stappen vooruit, mede dankzij de inspanningen Lex Biessels, die vooral de looptechniek van de ruwe diamant bijschaafde en hem leerde kennismaken met alle onderde len van de atletiek. Ook Niek Aarts moest bijvoorbeeld hoogspringen, discus- en speerwerpen, maar zijti liefde voor het hardlopen bleef. Met een lengte van bijna 1.60 meter en een gewicht van 44 kilogram ziet hij er ook bepaald niet uit als een kracht patser. Niek Aarts is klein van stuk, maar heeft energie voor tien en een echte winnaarsmentaliteit. Het komt niet zelden voor dat hij met het schuim op zijn mond de finishlijn pas seert. "Ik vind dat wel lekker", grijnst hij. "Ik wil me helemaal geven en win nen, want ik kan niet zo goed tegen mijn verlies." Sinds hij lid is van AV Venray-Regio heeft de Vierlingsbekenaar al heel wat prijzen in de wacht gesleep: r"77ï" werd bijvoorbeeld als D-junior burgs kampioen op de cro« 3\ sprint indoor, de duizend metert E0OC het verspringen. Ook gooit hij al hoge ogen in crosscompetities de Limbracross, de wedstrijdenq van de KNAU over acht wedstr> in Limburg en Brabant. TOEKOMST CENRl Alles staat echter in het teket de toekomst. Want Niek Aarts 1 niet alle wedstrijden die hij zot len lopen. Speciaal voor hem overige looptalenten van AV Ve Regio heeft trainer Carolus B een uitgekiend 'toekomstplan' stippeld om te voorkomen d jeugdige talenten als senior totaal geblust zijn. En dat betekent dat® FIE1 Aarts nu moet investeren in zich jeunis om later de vruchten van de traint Bsenst| arbeid te kunnen plukken. Ooi komende jaren staan nog in hettc van leren, luisteren en vooral' ervaring opdoen. "Daarom verlit nu soms van jongens van wie ik jaar geleden nog won. Nee, dat is leuk, maar ik begrijp en vertrom trainer daarin helemaal. TUI HUIS I.WOI Wat hij verwacht van zooi "Nou, een plek bij de eerst tien a niet in. De beste junioren van No land, België en Duitsland doen aa? wedstrijd mee. Ik vind het al eenl rqmF eer om mee te mogen lopen, ma natuurlijk mijn uiterste best does ÜL) vooral genieten. Elke wedstrijd s EParatje weer als een nieuwe uitdaging. A! Ivag/R] weer een goede wedstrijd loopt, g 10TM je dat een enorme kick." tl.5464 In de toekomst wil Niek Aarts 1 vooral gaan richten op de middd ge afstanden, de 800 en 1500 nx op de baan. "Ik moet mijn inhoudi 'rtjaPP verbeteren. Dat is iets waaraan iki moet werken. Ik behoor nu zo'nt* je tot de beste tien van Nederig mijn leeftijdsklasse en dat is Ifl te'- maar het plezier blijft voor mij;' belangrijkste." ruit; G mestst KOOI tstborcu onen en Sinds kort beschikt Dierenkliniek Horst met onder andere een vestigign in Oostrum,, als eerste dierenartsen praktijk in deze regio, over mobiele, digitale röntgenapparatuur. De voor delen zijn legio. Het is milieu- en arbeidsvriendelijker omdat er geen chemicaliën gebruikt worden en niet in de laatste plaats is de kwaliteit van de foto's veel beter, Bovendien is met digitale fotografie veel meer mogelijk: details zijn uit te vergroten en er zijn metingen te verrichten. Een ander voordeel is dat digitale foto's direct te beoordelen zijn via een monitor. Dus geen omslachtige ontwikkelingspro cessen meer maar direct de uitslag van uw huisdier. Digitale foto's zijn ook makkelijker te archiveren. Han dig voor de kliniek omdat röntgenfo to's worden opgeslagen in het digitale dossier van uw huisdier en dus altijd direct weer oproepbaar zijn. Maar ook handig voor u als eigenaar. U kunt een kopie van de foto's meekrij gen op Cd-rom, als fotoprint of toege stuurd krijgen via uw email. Belangrijke gegevens zoals chip- nummer en gegevens van de eigenaar worden in de digitale foto's inges- cand. Eigenaren van fokdieren kun nen op deze manier een compleet digitaal dossier aanleggen met alle foto's die van belang zijn voor de fok waarde, de handel en de verzekering. De apparatuur is mobiel. Dat bete kent dat zowel in de kliniek als thuis kwalitatief hoogwaardige foto's gele verd kunnen worden. Met name voor paardeneigenaren betekent dit dat het niet langer noodzakelijk is met hun dieren te reizen. En de foto's kun nen ook ter plekke direct beoordeeld worden door één van de erkende paardendierenartsen. Er zijn grofweg drie redenen om röntgenonderzoek toe te passen: -het vaststellen van een afwijking -het volgen van het verloop van een afwijking -screenen van dieren op bepaalde afwijkingen. Bijvoorbeeld bij aan- of verkoop van dieren of bij dieren bestemd om mee te fokken. Röntgenfoto's worden vooral gemaakt bij aandoeningen van het skelet. Maar ook bij benauwde of hoestende dieren kan een foto van de borstholte nodig zijn. Ook bij buik klachten, zoals braken en diarree kan een foto behulpzaam zijn. Voor een röntgenologisch onder zoek zal het dier meestal een rustig makend middel toegediend krijgen. Het onderzoek is voor het dier zo minder stressvol, maar het dier moet ook rustig blijven liggen of staan tij dens het onderzoek. Voor meer informatie over de mogelijkheden van deze nieuwe apparatuur: Dierenartsenpraktijk Horst e.o tel 077-3982169 of www.vooralledieren- hetbeste.nl Benoeming Venraynaar Henk-Jan Staal ïsi naf €3 ingang van januari 2006 bij F. vanli ssen, F schot Bankiers benoemd tot dircüfrlo van de nieuwe afdeling Operatic Market Risk Control. Staal is si: JOPJE 1990 in dienst van Van LanschoH rmoQi| sinds 1996 verantwoordelijk voor! erc risicobeheer van de bank. ffl is vei 18-527: HUU1 Autistenclub MEE Noord- en Midden Limbi een organisatie voor onderstel aan mensen met een beperking, zoi amej^: vrijwilligers die mensen met autia willen begeleiden. Het gaat om#* club die maandelijks in het week: de vrijetijdsactiviteiten ondernefl De vrijwilliger biedt in teamverbn ondersteuning en structuur bij 8RSTB organisatie en begeleiding van act ime kei teiten. j^.OO1 MEE Noord- en Midden Limbi tijscon heeft een aantal clubs voor me®1 Uionswc met autisme. Deze zijn alleen mof 1,0478-.' lijk door de inzet van vrijwillige Ervaring met mensen met autis heeft de vrijwilliger niet nodig. Hii jQ[ zij krijgt ondersteuning van eend sulent van MEE. Samen met anck vrijwilligers en de groep worden viteiten gehouden en wordt er vo gezorgd dat deze goed verlopen i club die nieuwe vrijwilligers noc heeft is de vriendschapskring ■RSTB mensen met autisme vanaf acliil*| lot 2,5 jaar. De club komt maandelijks op 2® agriebrc dag bij elkaar op een locatie in V» unen De kling maakt diverse uitstapjes» zwemmen, stadsbezoek of naar' bioscoop. »<e> tdrix Voor meer informatie kan contact opnemen met Jacquc Mooren, consulent bij MEE, via (077)3961515 of j.mooren@mee-nml.nl. 0 ;rstb ielii 'Kluit leijers c-m»tcee' aa 'ij Boei

Peel en Maas | 2005 | | pagina 28