Eindelijk zege jieren Rooyse VK 5 5 Sportnieuws -info Wie wordt de sportvrouw van Venray? Zwarte band Dewi en Shamira In de prijzen! Rens Philipsen kampioen jeugdbridge ina MEL EN MAAS Donderdag 8 december 2005 - Pagina 27 en spannende set. Ook in deze set gingen de ploegen weer gelijk op. Tegen het einde van set was ook op de tribune de spanning te snijden Werd dit een vijfde set of kon de thuisploeg ook deze set winnen? Het publiek van de Rooyse ging duidelijk achter de volleybalmannen staan. Nadat beide teams meerdere malen op setpoint hadden gestaan was uit eindelijk de thuisploeg die met 33-31 de setwinst naar zich toetrok. De eer ste maar o zo belangrijke winst van 3- 1 was binnen. Zaterdag spelen de Venrayse volleybalheren in de Wette- ling tegen DKJÖ uit Mierlo. Rooyse VK Programma zaterdag 10 december Dames Rooyse VK 1-Hovoc 2 a.16.15 Rooyse VK 2-Olsredlem 1 a 18.00 Rooyse VK 3-Peelpush 6 a. 18.00 Rooyse VK 4- MVC '64 3 a.16.15 Heren Rooyse VK i-Digo 2 a. 18.00 Rooyse VK 2-Civitas 7 a.16.15 Rooyse VK 3-AV Flash/Klei 3 a. 14.30 Meisjes B Rooyse VK 1-Havoc 2 a.14.30 Rooyse VK 2-VC Meterik 1 a.12.45 Meisjes C Rooyse VK 1-TSL Activia 2 a. 11.00 Rooyse VK 2-Achilles 2 al 1.00 Rooyse VK 3-SVS 1 a.12.45 Jongens B Rooyse VK 1-Avance 1 a.12.45 Jongens C Rooyse VK 1-MVC '64 1 a.11.00 Programma zondag 11 december Rooyse VK 1 naar Grashoek v. 12.30 Rooyse VK 2 naar Sevenum v. 12.30 Circulatie 1-3 Rooyse VK 1 t/m5 naar Horst Heren vet. Rooyse VK 1-HV 1 Kessel 2 Rooyse VK 2-Velden 2 Programma dinsdag 13 december Dames Veteranen VC Velden 1-RooyseVKl Avoc 2-Rooyse VK2 Set Up Uitslagen Heren Havoc-Set Up 3-1 Dames Set Up-Stravoc 04 Set Up 2-Summa Peelpush 3 3-1 Set Up 3-Hovoc 3 3-1 Set Up 4-MVC '64 3 3-1 Jeugd Set Up MB2-MSC 3-1 Heren Recreanten Set Up 3-Vokon 2 1-3 Summa Peelpush-SetUp 3 2-3 Set Up 4-VC Meterik 2 2-3 Dames Recreanten Beker: Set Up 1-Oldtimers 3-1 Set Up 3-VC Athos 2 4-0 Set Up 4-Tupos 4 1-3 Tupos 6-Set Up 5 04 Programma zaterdag 10 december Heren Set Up-MVC "64 2 17.00 Dames SetUp 1-Vludoc '98 17.00 Set Up 2-Achilles 19-00 Set Up 3-VC Athos '70 2 19.00 Programma zondag 11 december Nivo Set Up Nivo 6 in Grashoek 14.00 Set Up Nivo 5 in Broekhuizenv, 11.30 Set Up Nivo 4-1 in Broekhuizenv. 10.00 Set Up Nivo 4-2 in Sevenum 14.00 Circulatievolleybaltoemooisporthal Dendron Set Up 1niveau 1 10,12 Set Up 2, niveau 2 11.12 Set Up 3, niveau 3 11.36 Heren Recreanten Set Up 2-Summa Peelpush 2 10.00 Set Up 3-VC Athos 3 10.00 Set Up 4-Vokon 2 10.00 Beker VCH/Tartwijk-Set Upl 12.00 Pansign-Set Up MB 12.00 Holyoke-Set Uo MB 13.00 Programma dinsdag 13 december Dames Recreanten VC Pansign 2-Set Up 1 21.00 Programma donderdag 15 decem ber Set Up 5-Aspargos 2 20.30 Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS V.l.n.r. Debby Connor, Liesbeth Koonings en Sabina Larmené die alle drie genomineerd zijn als sportvrouw van het jaar. Wie wordt de sportman van Venray dit jaar? Wie de sport vrouw? En welke sportploeg wordt uitgekozen tot de beste van Venray in 2005? Vragen die zater dag 17 december worden beant woord. Die avond vindt in de Schouwburg weer het prestigieu ze Sportgala plaats. Als opmaat voor het sportfeest van het jaar stelt Peel Maas de genomineer den voor. Deze week de drie sportsters die zijn genomineerd voor de titel sportvrouw van Ven ray 2005: tafeltennisspeelster Sabina Larmené, honkbalster Debby Connor en handboog schutter Liesbeth Koonings. Waarom, denken jullie, zijn jullie genomineerd? Debby Connor: "Ik denk dat ik geno mineerd ben omdat ik deel uitmaak van de Nederlandse söftbalselectie en met dat team derde ben geworden op het EK afgelopen zomer. Bovendien hebben we ons geplaatst voor het WK in augustus 2006 in Peking." Sabina Larmené: "Ik denk door de resultaten die ik afgelopen jaar heb behaald: NK-B, derde B-meerkampen, derde Limburgse kampioenschappen, eerste Maaslandtoemooi, kwartfinale NK-Aen naar hoofdronde ppen Line Masters." Liesbeth Koonings: "Ik denk dat ik genomineerd ben, omdat ik tweede ben geworden op de Nederlandse kampioenschappen veld schieten." Zijn jullie al eens eerder genomi neerd geweest? Connor: "Twee jaar geleden was ik ook genomineerd voor de titel sport vrouw van het jaar van Venray. Toen ook omdat ik was opgenomen in de Nederlandse selectie en derde was geworden op het EK in Italië. Ik heb destijds de prijs van sportvrouw van het jaar gewonnen." Larmené: "Ja, vorig jaar was ik ook genomineerd. Ik denk dat het toen ook met mijn resultaten te maken had. Inge Lenssen was vorig jaar de terechte sportvrouw van het jaar." Koonings: "Nee." Wie gaat er volgens jullie met de prijs vandoor? Connor: "Moeilijke vraag. Ik gun het iedereen, we hebben ons alle drie zo goed mogelijk ingezet voor onze sport. En als dat met een prijs wordt beloond, is dat mooi. Ik heb geen flauw idee wie met de prijs naar huis gaat, maar ik weet wel dat degene die de prijs wint, het heeft verdiend." Larmené. "Ik zou het niet weten wie er dit jaar gaat winnen. Ik ken de resultaten van de andere genomineer de sportvrouwen niet." Koonings: "Ik zeg altijd: wie het beste resultaat heeft neergezet, mag van mij winnen." Is er in de gemeente Venray genoeg waardering voor jullie prestaties? Is Venray een sportge- meente? Connor: "Ik denk dat Venray wel een sportgemeente is, maar dan moet je het niet zoeken in de softbal/honkbal- sport. Deze tak van sport is in de regio niet zo bekend en dat is wel jammer. De dichtstbijzijnde hoofd klasse honkbal/softbalclub is in Oos terhout, nabij Breda. Softbal is geen volkssport zoals voetbal: het is onbe kender en ik denk dat de sport zeer zeker een heleboel meer aandacht kan gebruiken. Hoeveel mensen in Venray weten eigenlijk dat er ook daadwerkelijk een honkbal- en soft- balclub is in Venray...ik denk niet veel." Larmené: Ja, er is veel publiciteit op de kabelkrant en in Peel en Maas. Venray is in mijn beleving een sport gemeente. Er word veel gesport op hoog niveau, er zijn veel sportvereni gingen, dus de jeugd heeft volop keuze." Koonings: "Venray is zeker een sport gemeente. Er worden zoveel sporten beoefend. In Peel en Maas lees je veel over sport en hoe goed de prestaties zijn. Handboogschieten is echter een sport waar je eigenlijk weinig van hoort. Wij hebben een schitterde locatie in Ysselsteyn waaraan met man en macht is gewerkt en waar we trots op mogen zijn." Wat zijn jullie sportieve plannen voor het komende jaar? Connor: "Ik ga in januari naar Ameri ka om daar tot en met mei te softbal len. Ik vertegenwoordig dan een col lege in Florida: Gulf Coast Community College in Panama City. Ook ga ik me met het Nederlands team voorbereiden op het WK in augustus, in Peking. Daar hoop ik dat we ons plaatsen voor de Olympische Spelen. Het is de laatste kans voor softbal, omdat de sport na 2008 niet meer in het programma van de Olym pische Spelen wordt opgenomen. Verder hebben we voorafgaande aan het WK een toernooi in Canada en in Manilla." Larmené: "Door een vervelende bles sure moet ik me nu beperken tot de competitie en kan ik me nog geen doel stellen. Mijn gezondheid is nu belangrijker voor me." Koonings: "Lekker door schieten en ik zie wel wat er allemaal van komt. Bijna de hele familie schiet. Mijn man Gerard Koonings schiet zelfs op hoog niveau, dus ik kan niet alles en zeker niet met drie kinderen waarvan'er twee ook schieten. Ik vind handboog- schieten heel leuk, maar ik kan het niet op hoog niveau beoefenen." De Peelrunners Dinsdag baantraining 19-00 uur Kastiëlse Baan. Donderdag duurloop 10 tot 20 km. 18.30 uur. Startplaats 8/12 Ton Besseling, de Zumpel 5, Grubbenvorst. 15/12 familie Mooren, Dr Lemmenstraat 4, Meterik. 22/12 Jac Geurts, Herstraat 21, Horst. Zater dag bostraining 15.30 uur parkeer plaats Schadijker Bossen. Wedstrijdkalender: 11/12 Sevenum Steegbergcross, 18/12 Velden Molen dijkcross, 26/12 Horst Kasteelloop. Uitslagen; Bij de Zevenheuvelen- loop liep Wim Philipsen de 15 km in 1.11:29 u., waarmee hij zoon Bas een kleine zeven minuten achter zich liet. Verder stond ook Joop Zanders op het podium tijdens de Meinwegcross. Deder plaats korte cross M40! Vier Peelrunners gingen van start in de Montferland Run in 's-Heerenberg, een goed verzorgde wedstrijd over 15 km op een heuvelachtig parcours. Onder vrijwel ideale weersomstandig heden werden de volgende tijden gelopen: Petra Mooren 1.11:09, Rinie Ebisch 1.14:24, Wim Ebisch 59:54, Leon Mooren 1.02:08. Steegbergcross op 11 december: Start en finish zijn bij Manege d'n Umswing op het evenemententerrein aan de Schorfvenweg in Kronenberg. Inschrijven kan vanaf 9.15 uur in de manege. Programma: 10:30 u. 930 m jon gens en meisjes t/m 11 jr. 10:45 u 1835 m jongens en meisjes 12 t/m 15 jr. 11:00 u. 5 km vrouwen t/m 34 jr. en v.a. 35 jr., mannen t/m 39 jr., 40 t/m 49 jr. en v.a. 50 jr. -11:45 u. 10 km mannen t/m 39 jr., 40 t/m 49 jr. en v.a. 50 jr. De Peelrunners die zelf niet meelopen worden verzocht zoveel mogelijk mee te helpen. Voor al na afloop wordt iedereen verzocht (ook degenen die gelopen hebben) even een handje toe te steken met opruimen. Niels Stevens vijfde In Nijmegen zijn de Nederlandse kampioenschappen voor studenten gehouden. Niels Stevens van Sportin stituut Verhagen deed hieraan mee. Aan dit toernooi mogen alleen men sen deelnemen die een HBO of een hogere opleiding volgen Stevens die een eerste jaar HBO verpleegkundige opleiding volgt was kanshebber voor het eremetaal. Als een van de jongste deelnemers verloor hij in de voorron de een wedstrijd daardoor kon hij nog alleen nog derde worden. In de verliezersronde won hij twee partijen overtuigend met Ippon (vol punt). Daarna moest hij nog een partij winnen en was hij derde geworden, maar helaas was zijn tegenstander toch iets slimmer en werd hij derde. Stevens werd dus vijfde en kwam daardoor niet op het erepodium te staan. Volgend week doet hij een gooi naar een Limburgs titel voor senioren. VK-Hovoc 2: 3-1. Setstan- 19-25, 25-23, 25-21 en 33-31 De volleybalheren van Rooyse VK de eerste zege behaald in de klasse. In sporthal de Wetteling zaterdagavond gewonnen van 2: Bjom Emonts, speler van het twee team, was ingehuurd om de vele binnen de selectie op te Deze partij moest gewonnen om het moreel binnen het hoog te houden. In de eerste set jngen de partijen aardig gelijk op, T dai Beide teams waren zeer aan elkaar liScScvraagd en aan beide kanten van het De Kemphaan BCDe Kemphaan heeft een bridge- gehouden. In oranje was de plaats voor Jan Janssen en Frans Mertens met 69,58 procent. De tweede plaats met 62,92 procent was voor Francien Haegens en Dorry Driessen. Derde waren Truus Buijssen en Use Tummers met 55 procent. In rood was de eerste plaats met 59,17 procent voor Cis en Jan Selders, gevolgd door Mieke van Osch en Mientje Wester met 55,42 procent. Derde met 53,67 procent waren Frie- ds Kalkman met Annelies Rooyakkers jenJoLinders met Wim Rambags. In groen waren Riet en Jan Aarts de leste met 67,08 procent. Tweede saren Diny Steegs en Huub Linders met 63,33 procent en op de derde ilaats met 57,92 procent eindigden IdGorree en Jan Voesten. Overloonse Bridgeclub Op de laatste novemberwoensdag is er een Sinterklaasdrive gespeeld. Dezes best geplaatste, die de hoogste score haalden zijn: 1. Toon den Brok en Jack Huis met 66.25 procent. 2. Wiel en Miny Verhoeven met 65.63 e procent. 3. Bert en Nelly Vloet met 61.25 procent. 4. Sef en Mia Lommen iet 57.64 procent. 5. Harry en Riet fillems met 57.50 procent. 6. Antoi- net Coppus en Maria van Boekei met 55 21 procent. NRBC De Sinterklaasdrive is gespeeld. In de gele lijn was de eerste plek voor Toon den Brok en Theo Jakobs met •2,08 procent. Tweede waren Jac queline en Jan van der Slik met 58,75 irocent, gevolgd door Leon Bollen en lob Keijzer met 57,92 procent. In de rode lijn waren Antoinette Coppus en Riet Willems de winnaars met 63,75 procent. De tweede plaats ging naar Diny en Teun Heetkamp met 62,08 procent. Derde waren Frans van Lies hout en Jan Steinvoort met 57,50 pro cent. In de groene lijn waren met 64,06 procent Margriet Poels en Maja van der Wee de winnaars. Tweede svarenjopie en Jan Emmen met 58,85 procent en de derde plek was met 57,29 procent voor Maria en Harrie lenkens. In de blauwe lijn waren Mia Koopman en Annie Visser de win- I. naars met 62,60 procent, gevolgd door Mientje en Toon Jakobs met 59,38 procent. Met 59,22 procent waren Margriet Mater en Charlotte Olislagers goed voor de derde plaats. BC Doublet Sinterklaas heeft geen kans gezien de Sinterklaasdrive bij BC Doublet te vereren met een bezoek. Er was wel een individuele drive met per ronde een andere partner. De Sint had voor ille leden een presentje. Veel pieten hadden de moeite genomen origineel voor de dag te komen, niet alleen door hun surprise maar ook door de gedichten die soms alleen maar zijde lings met bridge te maken hadden, fnnie Karagozyan had de hoogste individuele score. BC Klavertje Vier Bridgeclub Klavertje Vier heeft de voorlaatste competitieronde gespeeld. In geel was de eerste plaats voor Maria Cuppen en Leny Jennis- rcns met 64.58 procent. Tweede met 58,75 procent waren Yorgo Canlo en frank Cornelissen, gevolgd door Jan pggeloven en Martien Verheijen met 56 67 procent. In de groen lijn waren lony Spekhorst en Helene Moree de winnaars met 64.93 procent. De tweede plaats was voor Betty Janssen toToos Smits met 64.58 procent en derde waren Frieda en Thom Kalk man met 62.15 procent. De volleyballers van Rooyse VK behaalden zaterdagavond hun eerste zege in de eerste klassse. net werd vechtlust getoond, hetgeen mooie momenten in de wedstrijd opleverde. Een zeer goed verdedi gend Hovoc wist echter deze set naar zich toe te trekken met 19-25. Met een 0-1 op het scorebord, lieten de Venraynaren de gasten uit Horst meteen vijf punten uitlopen. Na een tactische wissel aan Rooyse zijde kwa men de heren terug. Beide partijen waren ook in deze set aan elkaar gewaagd. Dit keer was het Rooyse VK dat aan het langste eind trok. Met name Leon Langenhuizen had een hoog aandeel in de winst van deze set doordat hij de bal vanuit alle posities in het veld wist te scoren. De set werd binnen gehaald met een nipte 25-23. In de derde set speelden de mannen van coach Vincent Camps met een andere opstelling, een mid denaanvaller werd op de buiten gezet en vice versa. Deze opstelling bleek een succes want ook deze set werd gewonnen door de thuisploeg met 25-21. De vierde set werd een mooie BC 2002 RV BC 2002 RV heeft de Sinterklaasdri ve in één lijn over twee groepen ver deeld gespeeld In de ene groep was het echtpaar Toos en Wim Spreeu- wenberg verreweg de beste met de zeldzaam hoge score van 72,92 pro cent. Een mooie tweede plaats met 65,97 procent ging naar Doortje van Melick en Annemie Vossen en een prima derde plaats was er voor Loes Engel en Theo Jakobs met 63,19 pro cent. De grote winnaars in de andere groep waren Mia Koopman en Annie Clermonts met 68,75 procent. Goede tweede werden Piet van Aar en Sef Raedts met 59,03 procent. De derde plaats ging naar Toon den Brok en Theo van Raaij met 51,39 procent. Op 8 december begint de tweede clubcomoetitie. BC Venray Een prijzentafel en de mededeling dat de telkastjes besteld zijn nodigden uit tot een Sinterklaasdrive, In de gele lijn waren de ereplaatsen voor Annet Paris met Mieke Stappers, Agnes Bloe men met Jan Simons en het echtpaar Willemsen. In de rode lijn waren Wil Gielen met Frans Seuren iedereen te slim af, zij werden gevolgd door Ger- rit Boekholt met Herman Verheijen en Hermine Darmstadt met Caroline Wikkers. In de groene lijn was de eer ste plaats voor Corry Borssen met Cisca Voss, gevolgd door Riet Blok met Fonny Kousemaker en Herbert Janssen met Wim Vervuurt. De komende avonden worden een aantal vrije avonden gehouden en begin januari start het derde competitie- blok. In Utrecht zijn de Nederlandse kampioenschappen voor jeugdbridge- viertallen gespeeld. In de aspiranten klasse van zestien tot twintig jaar wist de 16-jafige Rens Philipsen met zijn vaste speelpartner Vincent Broersen uit Alkmaar en het nevenpaar Ernst Wackowitz jjit_Hoofddorp/ Rik Ver beek uit Gouda na vier ronden beslag te leggen op de eerste plaats. Een hele mooie prestatie voor dit jeugdige team, waaivan de leden elkaar al lan ger kennen. Niet alleen via de ver schillende toernooien en selectietrai ningen waar ze aan deelnemen, maar ook via de uitwisselingen van jeugd clubs en het jeugdbridgekamp dat door de NBB georganiseerd wordt voor jeugd en minibridgers tot zestien jaar. Omdat ze dit jaar te oud waren voor dit jeugdkamp had een deel van het team een vakantie afgesproken in Oostenrijk waar ze volop tegen ande re bridge-enthousiastelingen, waaron der flink wat jeugdspelers uit andere landen, konden spelen. Dat het spe len in een internationale omgeving ze goed is bevallen blijkt uit de plannen die nu gemaakt worden om met een grotere groep jeugdspelers dit jaar in te schrijven voor een bridgeweek. Het is daarom voor het viertal extra leuk dat ze hun inspanningen van de afgelopen trainingen en kampioen schappen beloond zagen met de uit nodiging van de Commissie Top Bridge om deel te nemen aan de Channels-Trophy, een landenwed- strijd voor jeugdspelers uit Neder land, België, Frankrijk en Engeland dat dit jaar op 16-17-18 december in Oostende wordt gehouden. Een mooie kans om op internationaal jeugdtopniveau wedstrijdervaring op te doen. In Venray kan er ook door jeugdspelers gebridged worden; op de lagere scholen kan in groep 7 en 8 worden begonnen met minibridge, een vereenvoudigde vorm van deze denksport. Voor degenen dié de smaak te pakken hebben gekregen en verder willen, of voor degenen waar minibridge niet op school kan plaats vinden, kan er op de woensdagavond worden geoefend en gespeeld in een jeugdgroep. Voor meer informatie over minibridge, jeugdbridge en de mogelijkheden hiervan op school of in de jeugdgroep te spelen kan men contact opnemen met J. Hinssen via tel. (0478)579 590 of joanhinssen@freeler.nl. Op de onlangs gehouden dangraad examens zijn weer twee jeugdleden van taekwondovereniging Tong-Il geslaagd voor hun eerste poom (jeugd zwarte band). Dewi Eibers (12 jaar) en Shamira Bikkelhaelen (14 jaar) lieten in sporthal De Stigt in Uden de examencommissie zien dat hun intensieve voorbereiding niet voor niets was geweest en slaagden overtuigend. Op 15-jarige leeftijd mogen de jeugdleden hun behaalde jeugd-dan inwisselen voor een volle dige zwarte band. Tevens ontvangen Dewi en Shami ra het felbegeerde internationaal erkende zwarte band diploma dat wordt afgegeven door de World Taek wondo Federation die haar zetel heeft in Seoul Korea. Wil je ook graag ken nismaken met deze zèlfverdediging- sport kom dan gerust eens vrijblij vend kijken of een keer mee doen. Zie voor trainingstijden of meer infor matie www.tong-il.nl Op het pupillen- en aspiranten Fit- land taekwondotoernooi is taekwond overeniging Tong-Il uit Venray er opnieuw in geslaagd in de prijzen te vallen. Tong-Il nam deel met een nieu we groep onervaren spelers bij de pupillen 8 t/m 10 jaar en aspiranten 11 t/m 13 jaar. Voor velen onder hen was het of de eerste ervaring met het wedstrijdsparren of had de overgang gemaakt naar een nieuwe klasse. In Mill werden de wedstrijden over twee keer anderhalve minuut gespeeld in een van de mooie sportza len die Sportcentrum Fitland rijk is. Voor Lisa en Charlotte Deenen, Josep hine van Lin, Devon Sonneveld, Sjuul Bindels, Bas Jeurissen, Amber Pant sers en Marvin Mommen waren er mooie medailles voor de 4e prijs. Mar cel Monshouwer pupillen jongens C- klasse -50 kg speelde de finale en behaalde een tweede plaats. Hij mocht de bijbehorende beker in ont vangst nemen. Voor Rutger Driegen, jongens B-klasse asp. -36 kg en Dre Hendriks, jongens B-klasse 40 kg waren er fraaie derde plaatsen. Voor hen was het hun eerste toernooi in de B-klasse groene tot en met blauw rode band. De pechvogel van de dag was zeker Roy Donders, op voor sprong om de derde plaats verstapte hij zich en kon daardoor zijn eerste wedstrijd bij de aspiranten niet uit spelen. Als ervaringstoernooi kan de groep op een nuttig toernooi terugkij ken en de trainers met de opgedane informatie aan de slag gaan. De vol gende activiteit zijn de kupexamens op 11 december in de sportzaal aan de Watermolenstraat in Oostrum.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 27