Venray Bouwpartners naar Brabander Gemeente Dualisering medebewinds- wet Kijk ook op www.venray.nl Openbare bekendmakingen Deze week Herinrichting groen Veltumse Kleffen rjj PEEL EN MAAS Donderdag 8 december 2005 - Pagir De eerste woningen in Aan den Heuvel zijn opgeleverd. Burge meester en Wethouders bezoch ten vorige week de nieuwe woningbouwlocatie. Het college van B en W trok de laar zen aan voor het bezoek aan de Brabander samen met haar partners voor de ontwikkeling van dit gebied - het terrein was nogal modderig. De Brabander is de grootste, nieuwe woningbouwlocatie van Venray die bestaat uit het gebied Aan den Heu vel en Laagheide. In het veld kregen de deelnemers 'live' uitleg over de voortgang van de projecten. Er werd ook ruim aandacht besteed aan za ken als ruiming van niet gesprongen explosievën, de stedenbouwkundige opzet, de architectuur en de bouw van de woningen, de inpassing van bestaande groenvoorzieningen en het systeem van waterinfiltratie. Welkom eerste bewoners Deze maand zijn de eerste wonin gen in cluster 1 van Aan den Heuvel opgeleverd en de uitreiking van de eerste sleutel was daarin een mijl paal. De eigenaren van deze eerste sleutel werden verrast met een bezoek van het college van Burge meester en Wethouders van Venray en vertegenwoordigers van Loobeek Ontwikkelingsmaatschappij. Wet houder Lei Heidens heette de heer en mevrouw Van de Hoogens wel kom met een boeket bloemen. "Niet alleen de economische voorspoed en lage rentetarieven, maar vooral ook de eendrachtige samenwerking tussen publieke en private partijen, de plankwaliteiten en de gunstige ligging van het plangebied nabij het centrum van Venray dragen in belangrijke mate bij aan het succes van Aan den Heuvel", aldus een enthousiaste wethouder Heidens. Op 4 oktober is door de Eerste Kamer het Wetsvoorstel Duali sering gemeentelijke mede- bewindsbevoegdheden aangeno men. Op 8 maart 2006, direct na de gemeenteraadsverkiezingen, treedt deze wet in werking. Van een medebewindswet is sprake als gemeenten wordt opgedra gen de wet in enigerlei vorm mee uit te voeren. Met deze wettelijke regeling wordt beoogd de bevoegdheidsverdeling in medebewindswëtten (raad - college van Burgemeester en Wethouders) in overeenstemming te brengen met de uitgangspunten van de Wet dualisering gemeentebestuur. De kern daarvan is dat de gemeente raad zich concentreert op kaderstel ling en besturen op hoofdlijnen. En het college van Burgemeester en Wethouders op de uitvoerende bevoegdheden. Dit betekent dat een groot aantal bestuursbevoegdheden door de gemeenteraad wordt over gedragen aan het college. Overigens brengt de dualisering van de mede- bewindswetten geen nieuwe taken en bevoegdheden met zich mee. In het verlengde van de wettelijke aanpassingen zullen ook diverse ge meentelijke verordeningen worden aangepast. Bouwplannen Bestemmingsplannen Aangevraagd Bouwvergunningen en vrijstellingen - Schans 1, 3, 5, 7 en 9 - gedeeltelijk vergroten woning (nr. ba050517) - Kennedystraat 19 - bouwen garage en erker (nr. ba050518) - Keizersveld 16 - bouwen opslaghal (nr. ba050519) - Hoofdstraat 28 - veranderen basisschool (nr. ba050520) - Boterbloem 45 - vergroten/veranderen basisschool (nr. ba050521) - Heidseweg 44 - veranderen basisschool (nr. ba050522) - Mastbos 2 - vergróten woning (nr. ba050523) Sloopvergunningen - Lollebeekweg 28 - gedeeltelijk slopen schuur (nr. slp050064) De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze indienen. Voorgenomen vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor zover nodig met gebruik van artikel 17 of artikel 19, lid 1, 2 of 3 en artikel 15 WRO en/of artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet bouwvergunning te verlenen voor de navolgende bouwaanvragen: - Serenadestraat 19 - tuinhuis (nr. ba050401) - Sleutelbloem 2 - vergroten woning (nr. ba050516) - Maasheseweg 68d - tuinkamer (nr. ba050463) - Julianasingel - bouwen 3 appartementen (nr. ink0506339) - Van Berlostraat - bouwen 4 vrijstaande woningen met garages (nr. ink0506783). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 9 december 2005 t/m 20 januari 2006 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een monde linge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van ge dachten te wisselen. U zult dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze zal een verslag worden gemaakt. Tegen het besluit kunt u alleen later beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Voorgenomen vrijstelling of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen met toepassing van artikel 15 WRO en/of artikel 50 lid 4, 5 of 6 Woningwet voor: - Zwarteklef - woning (nr. ba050448) U kunt de betreffende stukken van 9 december 2005 t/m 23 december 2005 (2 weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemees ter en Wethouders. Voorgenomen vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen - voor zover nodig met toepassing van artikel 15; artikel 17; artikel 19, lid 1, 2 of 3 Wet ruimtelijke ordening en artikel 50, lid 4, 5 of 6 Woningwet - voor: - Wanssumseweg 8 - garage (nr. ba050494) U kunt de desbetreffende stukken van 9 december 2005 t/m 6 januari 2006 (4 weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemees ter en Wethouders. Verleend Bouwvergunningen en vrijstellingen - Hofstraat 6 Julianasingel 8b - wijziging van verleende bouwvergunning (nr. ba050452, ba040494, verzenddatum 02/12/2005) Sloopvergunningen - De Vlies 41 - pand (nr. slp050062, verzenddatum 02/12/2005) U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzienlngenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift wSèèê Goedgekeurd bestemmingsplan Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 22 november 2005 het volgende bestemmings plan goedgekeurd: - 'Servaashof' Het plan voorziet in een bouw- en gebruiksregeling voor de ontwikkeling van het, ten oosten van het centrum van Venray gelegen, St. Servatius-terrein. Centraal daarin staat de bouw van een nieuw psychiatrisch ziekenhuis in een parkachtige omgeving en de realisatie van 430 woningen aan de randen van het terrein, welk omsloten wordt door de Henri Dunantstraat, de Stationsweg, de Oostsingel en de Servatiusweg te Venray. U kunt de desbetreffende stukken van 9 december 2005 t/m 19 januari 2006 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - tijdig een bedenking bij Gedeputeerde Staten hebt ingediend - belanghebbende bent en aantoont dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest tijdig een bedenking bij Gedeputeerde Staten in te dienen. Het goedkeuringsbesluit treedt in werking met ingang van de dag na die waarop de beroeps termijn afloopt. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afde ling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051 of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Wet milieubeheer Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Gunhoekweg 15 te Oirlo - een revisievergunning te verlenen aan H. Maessen, Peelweg 12 te Ysselsteyn voor een vleesvarkens- en vleeskalverenhouderij - Keizersveld 18 te Venray - een revisievergunning te verlenen aan Hekon Kunststof techniek BV, Keizersveld 18 te Venray voor een spuitgietproductiebedrljf Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 8 december 2005 t/m 18 januari 2006 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. U kunt - schriftelijk en gelijktijdig met de zienswijze - vragen uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indie nen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. De aanvrager wordt hiervoor uitgenodigd. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u een belanghebbende bent en. aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluit Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Timmermannsweg 64 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Mts. Wlsmans, Timmermannsweg 64 te Ysselsteyn voor een varkenshouderij. Aan de vergunning zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 8 december 2005 t/m 18 januari 2006 inzien. U kunt van 9 december 2005 t/m 19 januari 2006 - een beroepschrift (in tweevoud) Indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit hebt ingediend - belanghebbende bent en aantoont dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit In te dienen De besluiten treden in werking na afloop van de beroepstermijn. Het beroepschrift moet wor den ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afde ling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051 of vla www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Ontheffing Stookverbod Voornemen Burgemeester en Wethouders zijn van plan een ontheffing te verlenen van het verbod om afvalstoffen te verbranden op de locatie: - Gertrudisstraat 12 te Oirlo - te verlenen aan P.M.J.W. Thoonen voor het verbranden van kerstbomen ten behoeve van het gezond houden van de aanplant bij boomkwekerijen - Engesteeg 6 te Leunen - te verlenen aan A. Claessens-Nagel voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting - Horsterweg 14 te Leunen - te verlenen aan L.J.M. Goumans voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of 2oveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 8 december t/m 22 december 2005 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u schriftelijk of mondeling uw zienswijze over het voornemen indienen bij Burgemeester en Wethouders. Milieueffectrapportage Een beoordeling van de aanmeldingsnotitie milieueffectrapportage heeft plaatsgevonden voor: - Steegse Peelweg 77 te Veulen - Mts. Derikx-van Rengs, Begijnhofweg 5 te Heide voor het oprichten van een vleesvarkenshouderij Vanwege het ontbreken van bijzondere omstandigheden waaronder de activiteiten plaatsvin den is er geen noodzaak tot het opstellen van een milieueffectrapportage. U kunt de desbetreffende stukken van 8 december 2005 t/m 18 januari 2006 inzien. Deze beslissingen zijn niet vatbaar voor bezwaar of beroep, tenzij deze beslissing de belangheb bende los van het voor tè bereiden besluit rechtstreeks in zijn belang treft. Kennisgeving Onteigeningswet (art. 80) De gemeenteraad is van plan het volgende perceel en perceelsgedeelte te onteigenen: - gelegen aan de Buitenweg te Venray, het perceel kadastraal bekend gemeente Venray, sectie C, nummer 9857 geheel en het perceel sectie C nummer 9855, gedeeltelijk, ten behoeve van de realisering van het bestemmingsplan Brabander, deelgebied Laagheide. Bestemmingsplan: de onteigening geschiedt ten name van de gemeente Venray ter realise ring van de bestemming Woondoeleinden I en Groenvoorzieningen in het bestemmingsplan Brabander. Aard en strekking vén de werken waarvoor onteigend wordt: in het deelgebied Laagheide zullen de verlengde Westsingel en 140 nieuwe vrijstaande woningen met bijbehorende voor zieningen worden gerealiseerd. U kunt de desbetreffende stukken (het ontwerpraadsvoorstel- en besluit tot onteigening, de zakelijke beschrijving en grondplantekening en de lijst van de te onteigenen onroerende zaken, het bestemmingsplan met bijbehorende plankaart, het beeldkwaliteltsplan Laagheide 2003 en de verkavelingsopzet) vanaf 9 december 2005 gedurende zes weken inzien bij de afdeling Publieksdiensten. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u, tijdens de inzagetermijn, een (gemotiveerde) schriftelijke zienswijze indienen bij de gemeenteraad, t.a.v. de afdeling Wonen en Werken. Tijdens deze termijn kan een zienswijze ook mondeling ingediend worden op afspraak via de afdeling Publieksdiensten, Donderdag 8 december 2005 Burgemeester en Wethouders van Venray Een aantal van de mooiste archeologiscl fj! vondsten uit Limburg is nog tot en met 14 december te zien in het informatiecentrums van het gemeente huis in Venray. Daarbi ook voorwerpen die in Venray zijn gevonden t Verder is er een apart ƒ1 presentatie van de e Archeologische Werk- lusd irt op groep Venray die zich z li de l al jarenlang met veelfje. i succes bezighoudt met opgravingen in dttavij gemeente Venray. 10 december - Dag van de vrijwilliger, Foyer Schouwburg Schouwburgplein Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Claudia Hendrickx, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers, Venray Fotografie Gé Hirdes, Mijntje Wismans Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray wee vrijd; thus i Ipaal werk aten nbee en o] rk zie iten 2 dag' geva kstuk 0ii looi ii het b< embe in He invai en sci 9, die Se op reersi bew naakt, 'e exi sentai nlderi, irbij i: eent ih de maakt. erd voi Jrbee 8en. ar bee De gemeente is op 6 december gestart met de werkzaamheden aan het groen rondom de gerenoveerde flats bij de Veltumse Kleffen. De herin richting van de Veltumse Kleffen is een onderdeel van het programma Stedelijke Vernieuwing. Dit programma is ontstaan vanuit de bewoners die in samenspraak met Wonen Venray en gemeente een plan van aanpak hebben opgesteld. In het project-worden zoveel mogelijk werkzaamheden gecombineerd; aanpassingen aan het groen en de openbare verlichting en verhardingen. Partijen streven hiermee naar een leefbaar en sociaal veilig gebied rondom de gerenoveerde flats. De gemeente is deze week gestart met de werkzaamheden aan het groen. Het bomenbestand wordt gedund en de onderbegroeiing wordt verwijderd om meer openheid te creëren. Aansluitend worden de verlichting en de verhardingen aangepakt. Tijdens de werkzaamheden is er in het Veltumse wijkcentrum elke woensdag van 15.00 tot 16.00 uur een inloopuur. Dan kunnen bewoners en omwonenden de plannen inzien en vragen en/of opmerkingen plaatsen. Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 •Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Openingstijden Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 u Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief en informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 3i Week

Peel en Maas | 2005 | | pagina 20