U Nieuwe bewegwijzering in Venray-Centrum gemeente Ven ray Impuls in het kader van Kwaliteitsplan Centrum Kijk ook op www.venray.nl De Brier beter bereikbaar Explosievenonderzoek Venray-Noord Extra raads vergadering Breed gesprek over circuit Bezoek aan groenste stad anten jmeente heel ivreden nderzoek efficiëntere ergunningverlening it?i EN MAAS Donderdag 1 december 2005 - Pagina 17 Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Openingstijden Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief en Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uu dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Week 48 Venray, focus op mensen De stuurgroep Kwaliteitsplan Centrum heeft enkele voorstellen gedaan om een aantal voorzieningen in het centrum een kwali teitsimpuls te geven. Het college van B en W heeft deze voorstellen integraal overgenomen en goedgekeurd. Het gaat om een totale investering van maximaal C 125.000. De stuurgroep Kwaliteitsplan Cen trum (KpC) is in 2004 in het leven geroepen om een verbeterslag in het centrum mogelijk te maken. Ze gaat na 1 januari 2006 over in het centrumpanel. Dat gaat als aan spreekpunt voor de gebiedsgerichte aanpak in het centrum functioneren. De stuurgroep heeft in haar laatste vergadering besloten om het geld dat ze nog ter beschikking heeft toe te wijzen aan een aantal projecten en maatregelen. Deze dragen bij aan een verbeterde aantrekkelijk- heid van het centrum en staan al enige tijd op de lijst van het KpC. Vijf projecten De gemeente voert de vijf projec ten van het KpC in onderstaande volgorde uit: - voetgangersbewegwijzering in het centrum (lees hierover elders op de gemeentepagina meer); - mogelijkerwijze aanbrengen van een toplaag op parkeerterrein Mgr. Goumansplein, afhankelijk van de instemming van de eigenaar; - onderhoudsbeurt van de licht masten en bolarmaturen in het centrum; - in de looprichting draaien van een aantal prullenbakken in het cen trum; - uitvoeren van de navolgende fases van het fietsenstallingenplan binnen het totale geoormerkte budget. Het college van B en W heeft besloten dat bedrijventerrein De Brier in de toekomst beter bereikbaar wordt. Er komt een extra ontsluiting op het bedrijventerrein ter hoogte van de bestaande afrit van de Deurneseweg (N270). De ontsluiting is voor Venray van groot belang vanwege de bijdrage aan de economische en ruimtelijke ontwikkeling van bedrijventerrein De Brier in het bijzonder en Venray-Zuid in het algemeen. Daarnaast vergroot de nieuwe weg de bereikbaarheid van het terrein. Over het definitieve ontwerp is er in principe overeenstemming met de Provincie Limburg. De formele procedures moeten nog wel worden doorlopen. De aanleg van de weg wordt voorzien medio 2006. In Venray-Noord is tot nu toe ongeveer 24 hectare grond onderzocht op de aanwezigheid van niet gesprongen explosieven (NGE'n). Dat is gebeurd in de gebieden Brabander Aan den Heuvel, Brabander ruimte voor ruimte Beekweg, Brabander Nieuwe Overloonseweg en Brabander Laagheide. De onderzoeken zijn uitgevoerd door NGE- bedrijf Reaseuro. De gemeente heeft u in fasen verteld over wat er allemaal wordt gedaan om tot uitvoering van de NGE-werkzaamheden over te kunnen gaan. De informatie was opgesplitst in historisch onderzoek, voorbereiding bodemon derzoek en als laatste het benaderen van de explosieven. Daarnaast is er in de publiekshal van het gemeentehuis in juli en augustus een aantal dummy projectielen uit de verzameling van de heer A. Beuving tentoongesteld. Deze materialen zijn niet in het gebied Venray-Noord gevonden maar dienden als voorbeeld hoe bepaalde NGE'n er uitzien. Vondsten Tijdens de onderzoeken in Venray-Nóörd zijn onder andere soldatenhelmen, munitiekisten, stalen drinkflessen en etensblikken, raketten en geleide projectielen en hand- en geweergranaten gevonden. De gevonden voor werpen, met uitzondering van de munitie, zijn ter beschikking gesteld aan het museum Blitterswijck voor de expositie 40-45. Tijdens het zoeken naar NGE'n wordt de grond in het gebied direct opgeschoond. Eventueel aanwe zig puin of overige ongewenste materialen worden meteen verwijderd. De grond kan dan direct bouwrijp worden gemaakt onder het motto 'werk met werk maken'. Op verzoek van het college is er een extra openbare raadsvergadering op dinsdag 6 december om 19.30 uur in het gemeentehuis. Het college van B en W geeft dan openheid in en duidelijkheid over het verloop van het acquisitiedossier van be drijventerrein De Hulst 2. Als basis voor het debat heeft het college stukken verzonden aan de raads leden waarin ze verantwoording aflegt voor het acquisitieverloop, Daarnaast is op verzoek van de co alitie de Engelse Tuin op de agenda gezet. Hiervan is onlangs bekend geworden dat de raad op basis van onjuiste informatie is geïnformeerd en er een budgetoverschrijding is. In december plaatst de ge meente nieuwe voetgangers bewegwijzering in het Venrayse centrum. "Een kwaliteitsslag voor alle bezoekers van Venray", vindt wethouder Jan Driessen. "Die zullen ontdekken dat Venray heel fraai is." Een knipoog van de wethouder naar het feit dat hij verheugd is met de komst van het nieuwe bewegwijze ringsysteem. Het bestaande systeem uit de jaren tachtig voldoet niet meer aan de huidige normen en is niet meer actueel. De plannen voor een nieuw systeem lagen al een aantal jaren klaar maar de financiën om deze te realiseren ontbraken. Wethouder Driessen is dan ook erg tevreden dat in samenwerking met het Kwaliteitsplan Centrum (KpC) en de Stichting Fraay Venray en met middelen van het KpC de centrum bewegwijzering nu kan worden uitgevoerd. De bewegwijzering is gericht op publiek dat niet in Venray bekend is. Deze verwijst naar locaties die lopend goed te bereiken zijn, een maatschappelijke en/of recreatieve functie hebben of een hoge aantrekkingskracht van buiten hebben. De bewegwijzering geeft ook de looproute vanuit het centrum terug naar de drie grote parkeerplaatsen aan. Het systeem wordt onderhoudsvriendelijk en van- dalismebestendig uitgevoerd. Woensdag 23 november heeft de gemeente overleg met afgevaar digden van diverse organisaties over circuit De Peel gehad. De cen trale vraag was of de gesprekspartners condities wilden en konden bedenken waaronder de activiteiten op het circuit op aanvaardbare wijze kunnen worden uitgeoefend. Voor het overleg waren afgevaardigden van de Inspectie VROM, ministe rie van Landbouw Natuur en Voedselkwaliteit, werkgroep Behoud De Peel, Milieufederatie, Groep Geleide Wapens (GGW), vereniging Vrij-uit, Motor sport Stichting (MSS) De Peel, centraal dorpsradenoverleg en de Provincie Limburg uitgenodigd. De aanwezigen spraken onder leiding van wethouder Hans Teunissen met medewerkers van de gemeente over de activiteiten van MSS De Peel. Er was een positieve instelling bij alle aanwezigen. Mogelijkheden Op de agenda stonden onderwerpen zoals het geluidsniveau, de kaders en regels, compensatie van natuur, welzijn van mensen in de omgeving en de mogelijkheid van andere locaties zoals de zoeklocatie aan de Sinnesstraat. De bijdrage van de provincie was belangrijk voor het gesprek. Zij gaf aan dat zij op een creatieve manier probeert om te gaan met de kaders en regels, zodat er mogelijkheden ontstaan. De gemeente moet dan wel kun nen aangeven dat het om een maatschappelijk belang gaat en dat ieders belang ook wordt geaccepteerd. En andere locatiemogelijkheden moeten in beeld worden gebracht. Pas dan kan er verder worden gepraat. De Inspectie VROM kon helaas niet aanwezig zijn, maar liet schriftelijk weten dat ze van mening is dat het circuit moet sluiten. De leden van de commissie Stedelijke Ontwikkeling hebben een gespreksverslag toegezonden gekregen voor hun discussie over het locatieonderzoek voor circuit De Peel afgelopen dinsdag. Op dinsdag 20 december neemt de gemeenteraad hierover een besluit. Zwolle werd op 12 oktober in het kader van de nationale groencompetitie, de Entente Florale, uitgeroepen tot groenste stad van Nederland. Sindsdien is er veel interesse vanuit het hele land voor de groene aanpak van Zwolle. Wethouder Jan Driessen en ambtenaren van de gemeente Venray bezochten de stad maan dag 14 november. Daar lieten zij zich bijpraten over de verkiezing van Zwolle. En uiteraard namen wethouder en ambtenaren een kijkje in de stad. nten van de gemeente Venray rderen de dienstverlening de gemeente met een 8. blijkt uit onderzoek naar de ojj nttevredenheid in november :ne 4 en juni 2005. Gedurende weken heeft de gemeente toekers gevraagd een vragen- pq tin te vullen. Die ging over H tevredenheid van de klanten w er het gemeentehuis, open- lingtijden en contact met de dewerkers. De gemeente is met de eindresultaten. De fers spreken voor zich. ^waardering voor het gemeen- is gestegen. De nieuwe ihal levert duidelijk een waardering op. In november scoorde het gemeentehuis j7,3. In juni 2005 was dat een ipecten als parkeergelegen- toegankelijkheid, bewegwij- ig en uitstraling van de wacht- Itezijn hierbij meegewogen. De :ellingtijden krijgen tijdens onderzoeksmomenten een De wachttijd scoort in novem- [2004 een 7,6 en in juni 2005 7,2. Naar aanleiding van deze iltaten verruimt de gemeente ipenstellingtijden in de drukst :hte maanden (meestal mei en li) voor producten waar dan een vraag naar is: rijbewijzen en 'jjJsdocumenten. Door extra avond- To enstellingen zullen de wachttijden minderen, ook op de overige gen in de piekweken. De data van extra avondopenstellingen maakt gemeente in het eerste kwartaal 2006 bekend, jni ntact )ro nten zijn erg tevreden over de Indelijkheid van medewerkers eesf'de gemeente. Het persoonlijk tact scoort zowel in november •4 als in juni 2005 een 8,5. Hier- |is onder meer gelet op presen ce, uitstraling, beleefdheid en de d die de medewerker voor de klant ef Ps4e ig-f neemt. Het inhoudelijke contact krijgt in november 2004 een 8,2 en in juni 2005 een 8,3. Deze score is opgebouwd uit de tevredenheid over ónder andere de deskundig heid, het meedenken, begrip tonen en de snelheid van werken. Alle resultaten zijn opgenomen in een rapportage die u kunt terugvinden op www.venray.nl. p 15 november heeft de gemeente besloten om de bouwvergun- gverlening te onderzoeken. Zij wil namelijk een lerende organi se zijn. Dit onderzoek past in het voornemen jaarlijks producten, fensten of afdelingen te onderzoeken om te zien of processen Iter, slimmer en efficiënter kunnen worden georganiseerd. Igemeente wil haar focus op de klant(waarde) vergroten. De bouwver- pningverlening staat in nauwe relatie met de klanten van de gemeente. Indien js in samenwerking met diverse externe partijen dit proces in zijn pneenheid onder de loep genomen. Ook daarbij is vast komen te staan F het wenselijk is een onderzoek'uit te voeren. Omdat aan het vergun- P9verleningtraject ook ruimtelijke ontwikkelingsprocedures verbonden heeft de gemeente besloten ook die aspecten in het onderzoek mee te [toen. Denk hierbij aan de vrijstellingsprocedures bestemmingsplannen, |zogenoemde artikel 19 procedures. Op grond hiervan kan de gemeente terzoeken in hoeverre zij kan meewerken aan ingediende bouwverzoeken Iniet in een bestemmingsplan passen. Het onderzoeksteam hoopt eind fember 2005 de resultaten bekend te kunnen maken. Allereerst hadden de Zwolse amb tenaren een presentatie voorbereid over de lange traditie op het gebied van natuurvriendelijk groenbeheer en integratie van groen en water in de stedelijke planvorming. Daarnaast bespraken zij een aantal beleidsplannen ten aanzien van het groen. Al snel bleek dat Zwolle het groen hoog in het vaandel heeft staan en dat het goed in de organi satie is verankerd. Vervolgens werd per fiets een bezoek gebracht aan de meest in het oog springende groene locaties in Zwolle. Ook hier bij kwam duidelijk naar voren dat Zwolle met de vele, grote parken in de stad een groene stad is.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 17