m andeltocht de Natuurvrienden KRO-programma borstel ling Pinokkio oed voor acht volle zalen Koester uw monument Guus en Jo 60 jaar gelukkig getrouwd Verzet tegen Turks internaat blijft Oude Oostrumseweg 19A telefoon: 0478-550407 I Deze aanbieding geldt voor de maanden December en Januan Wij werken met en zonder afspraak Laat uw haar feestelijk opsteken en/of stylen. Voor een complete glamourlook kunt u zich hierbij ook nog op laten maken door onze visagiste voor 7,50 (normaal 15,00) interesse voor activiteiten van Merselose wandelvereniging f! linds 1963 organiseert elsportvereniging De irvrienden uit Merselo andelingen per jaar. De gstelling voor de toch- groot. Dat blijkt niet uit het aantal leden van reniging (145, waarvan igdleden) zelf, maar ook grote interesse om mee organiseren vijf keer per :en wandeling met een Zo hebben we komend 5 maart, de eerste zondag ïaval, een stiltewandeling, georganiseerd door de vertelt Gonnie Franssen al 25 jaar lid van de rvrienden en tevens vice- tter. gezien de eerstvolgende tbijzijnde deelnemende :nte aan deze stiltetocht of Dordrecht is, verwacht tuinvrienden veel deelne- üeelden van deze tocht zul- het KRO-programma 'De :ling' worden uitgezonden, der organiseren we elk en Sinterklaastocht, drie rserie-tochten en een rtocht, Er is ook twee keer ar een Euraudax-wandel- vanuit Horst. De Euraudax- s een Franse variant van de Amerika overgewaaide tdymars. Je loopt in een samen met een baankapi- :en afstand van 25, 50, 75 0 kilometer, met een delde van 6 kilometer per ertig jaar lang wordt op de zondag van november de Üaastocht gehouden, is deze tocht kunnen kinde ren met de Sint praten, en ont vangen ze lekkernijen en soms een medaille. Ze mogen ook de staf van de Sint dragen, en natuurlijk zijn hand schudden. "Een leuke activiteit, waarvoor de ouders een kleine bijdrage beta len. Toch hebben we elk jaar weer te maken met veel zwartlo- pers. Mensen die niet betaald hebben, en tóch meelopen met de wandeltocht. En dat terwijl de bijdrage maar 1,50 bedraagt, of 2,50 als de kinderen een medaille willen ontvangen. Een speculaaspop is bij beide prijzen inbegrepen." Afgelopen zondag werd in win terse omstandigheden de Sinterklaastocht van dit jaar gelo pen. Aan de wandeling deden ruim 280 mensen mee. En dat was beduidend minder dan de voorbije jaren, toen waren er gemiddeld 500 tot 800 wande laars. De reden laat zich gemak kelijk raden: de slechte weersom standigheden. TEMPO Naast de georganiseerde wan delingen, met thema's, kunnen de leden van de Natuurvrienden elke zondag een wandeling maken in een zelf uitgekozen groep, of alleen. "Zo voorkomen we dat mensen zich enorm uit putten om de ander bij te hou den, en worden er groepjes naar tempo geformeerd. Iedere groep bepaalt zelf wanneer en hoe lang ze wil wandelen." Afgelopen zondag stond opnieuw de Sinterklaas wandeling op het programma. Franssen wandelt zelf elke zon dag zo'n tien tot vijftien kilome ter met een groepje van vijf dames. Ze zoeken meestal een tocht uit in een plaats die niet al te ver weg is. "Ik heb ook vaak de Kennedymars gelopen en de Nijmeegse Vierdaagse." De Natuurvrienden heeft in totaal twintig uitgeschreven wan delingen op papier staan. "Dat betekent dat met zo'n vijf georga niseerde wandelingen per jaar, we maar één keer in de vier jaar dezelfde wandeling lopen. Verder zijn er per wandeling ook nog verschillende routes uitge stippeld, die vooraf worden gecontroleerd. Zo voorkomen we nare verrassingen tijdens het wandelen." KORTINGEN "Ook is het belangrijk om ervoor te zorgen dat we niet op dezelfde dag of in dezelfde regio wandelingen plannen. Wij hou den rekening met Afferden, Venlo of Deurne. Anders verlie zen we deelnemers aan andere verenigingen. We regelen het altijd zo, dat we op minimaal 50 kilometer afstand van elkaar wan delen." Van de dertien wandelsport verenigingen die er ooit zijn geweest in Venray, is de Natuurvrienden de enige groep die nog bestaat. "Hoewel we zeker geen tekort hebben aan leden, zijn nieuwe mensen zeer welkom. De leeftijd maakt niet uit. Wij hebben leden van 4 jaar, maar ook van 76! Zolang ze con tributie betalen, kunnen wij ze naast wandelingen en routes ook vele kortingen bieden op wande lingen bij andere verenigingen. In het landelijk wandelprogram ma kun je precies zien waar die dag een wandeling is. Verder ben je met een lidmaatschap van De Natuurvrienden ook lid van de KNBLO-NL." Mensen die geïnteresseerd zijn in de Natuurvrienden, kunnen zich melden bij het secretariaat van de club: Secretariaat W.S.V. De Natuurvrienden p/a Ria van den Heuvel Merseloseweg 188 5815 AP Merselo Tel. 0478-548200 Deze week: Villa Josephine, Stationsweg 142 in Oostrum, een gemeentelijk monument. De villa is in 1913 in opdracht van A.J.J. Poels, gehuwd met Josephine A.J. van Liebergen, gebouwd. Tot aan de tweede wereldoor log is de villa bewoond door de families Poels en Douven. In de oorlog hebben de kelders onder dak geboden aan bewoners die door oorlogsgeweld geen woning meer hadden. Na de oorlog is het gebruikt door het Rode Kruis en instanties die zich bezighielden met de wederopbouw. In latere tijd is de villa gegeven aan de kerk die het weer heeft verkocht aan huidige eigenaar. Het gebouw heeft een rechthoekig grondvlak en bestaat uit drie bouwlagen onder een afgeplat schilddak met Hollandse pannen en geverfde noklijsten. De voorgevel gevat in pilasters met fantasie-kapitelen, wordt asymetrisch gedeeld door de monumentale ingangspartij. De pilasters, die tot over drie bouwla gen doorgaan, en de dakgoot met daarboven een kroonlijst op goot- klossen. De bovenlichten beneden in de ramen zijn voorzien van glas en lood. Boven op de zolderver dieping een tableau van geel geglazuurde tegels met het opschrift, in Jugendstil-stijl: Villa Josephine. In het linker dakschild is een dakkapel met twee kruis- vensters geplaatst en rechts een dakschild met drie kruisvensters. Verdelingen van deur en raampartijen, balkon met sierhekwerk, het glas en lood, de uitkragende schoorstenen door de dakrand gebouwd geven de villa een bijzonder aanzicht. Aan de wand lijken de schoorstenen op de lisenen waartussen, op de begane grond een houten deur met klein venster erin en een bovenlicht met fraai gebogen roe den, zoals ook op de eerste verdie ping schuiframen met roeden zijn geplaatst. Het geheel is uitgevoerd in baksteen, in gemetseld kruisver band en wit gesaust. Alle ramen hebben hardstenen dorpels. De fraai gerestaureerde villa(1949) is een fraai voorbeeld van Venrays welvaren na de aanleg van de spoorweg. Het is omgeven door bomen, die tussen de 65 en 100 jaar oud zijn, die mede gezichtsbe palend zijn voor de monumentali teit van de villa. Wilt u reageren of wilt u een (digitale) foto ter beschikking stel len? Die kunt u sturen naar het secretariaat van stichting Venray- Monumentaal, p/a Groene Hart 7, 5801 SX Venray. E-mail: venray- monumentaal@hccnet.nl indenlang zocht ze naar ste motoriek en mimiek, foto van de musical [kio op internet zette öp het spoor van knie- en fe logschermers. En toen I Nicole Franken hoe ze de bewegingen van de i m pop eigen kon maken. -) et succes. De Overloonse lkte op uitstekende wijze >1 van Pinokkio in de namige voorstelling van emona Dance. )kkio was de voorbije goed voor acht volle zalen rschot en Overloon, waar gmiddag de laatste voorstel- B laatsvond. En de laatste was ste, vond Joop van Heulen, 1 aal leider van Desdemona L "De toneelspelers improvi- Dat is de beste graadmeter dat het goed was." Voor het tiende jaar op rij brachten de acht Overloonse dansgroepen van Desdemona Dance afgelopen weekeinde een voorstelling op de planken. In totaal waren liefst 140 dansers van Desdemona Dance betrokken bij de voorstelling Pinokkio. Joop van Heulen (40) geeft lei ding aan dertig dansgroepen in onder meer Oirschot, Oisterwijk en Overloon. De acht groepen in Overloon tellen 140 leden, die in leeftijd verschillen tussen de 4 en de 53 jaar. Ze brachten de voor bije jaren al 'Annie', '101 dalma- tiërs' en 'De Tovenaar van Oz'. Bijzonder aan de voorstellingen is het feit dat dans wordt gecombi neerd met toneel en zang. "Elk jaar doet een toneelgroep van ongeveer acht personen mee, van wie er ook vier meedansen en twee zingen tijdens de uitvoe ring." Nicole Franken kreeg de hoof drol in de voorstelling Pinokkio. Van Heulen zelf speelde de rol van Gepetto, de vader van Pinokkio. Regisseur van de toneel gedeelten was Ans Siebers. Joop van Heulen tekende voor de cho reografie van de dansen en gaf alle groepen les. Nicole Franken (34) typeerde haar rol als 'spannend'. "Het was spannend, omdat ik heel lang heb geworsteld om de juiste bewegin gen te vinden. In het begin leek ik op een robot. Het was te hoekig, te mechanisch. Pas nadat ik op internet een foto had gezien waar op Pinokkio knie- en elleboog- schermers droeg, kreeg ik de beweging beter te pakken. Het was lang zoeken naar de juiste balans tussen houterig bewegen met menselijke trekjes." De dag na de laatste voorstel ling had de Overloonse nog moei te om uit haar rol te komen. "Ik heb zondagnacht nog zeker hon derd keer de voorstelling nage speeld. Pinokkio bleef maar door mijn hoofd spoken. Maar dat zal snel genoeg verdwijnen, ik ben nu al weer met de volgende pro ductie bezig." Franken zal onder meer te zien zijn in de kindermu sical Te Gek! van het Cliëntenadviesbureau Noord- en Midden-Limburg, die in mei 2006 in première gaat. "De voorstelling van Alice in Wonderland is volgend jaar op 9 en 10 december te zien in Overloon", vult Van Heulen aan, die bekent dat ook hij de dag na de voorstelling moest omschake len. "De dag na de voorstelling valt altijd tegen. Van de drukte en veel mensen om je heen naar stil te en rust." Van Heulen is tevreden over de voorstelling Pinokkio. "Acht voor stellingen, acht volle zalen, zo'n 2800 bezoekers. Meer dan we de voorbije jaren hebben gehad. Dat heeft er, denk ik, ook mee te maken dat we geen zaterdagmid dag voorstelling meer doen, maar twee voorstellingen op zondag. De zaterdagmiddag is toch een lastig moment voor veel mensen. Ze moeten dan nog zoveel ande re dingen doen." Voor meer informatie: www.desdemonadance.nl of neem contact op met Joop van Heulen: 06-51034019. Reanimatiecursus Bij de Stichting Algemene Hulpdienst Venray hebben meld puntmedewerkers de cursus reanimatie met goed gevolg afge sloten. In het kader van de Arbowet hebben meldpuntmede werkers de cursus Bedrijfshulpverlener gevolgd met als afronding de reanimatiecursus. De reanimatiecursus werd gegeven door een externe docen te. Docente Brouwers reikte het diploma reanimatie uit aan de Dames Baltissen, Bekenes, Van Hegelsom en Wethly. Ook de heren Bekenes, Filon, Hazeleger, Philipson en Stevens kregen het diploma. Het komt niet meer iedere dag voor. Bruidsparen die zestig jaar lief en leed met elkaar delen. Afgelopen maandag vierden Guus (83 jaar) en Jo Hiilsken-Hendriks (85) hun diamanten bruiloftsfeest. In het bijzijn van hun drie kinde ren, acht kleinkinderen, familie, vrienden en bekenden werd in besloten kring een gezellig feestje gevierd met het diamanten bruid spaar als middelpunt. Guus en Jo De bewoners van de Langstraat blijven zich verzetten tegen de komst van een Turks studiecentrum annex internaat in hun straat. Ruim een jaar geleden ontstond er grote consternatie toen een Turkse initiatiefgroep de voormalige winkel van A&S Buitensport wilde gaan verbouwen. De plannen zijn toen teruggenomen omdat ze beter uitgewerkt moesten worden. De buurt keert zich niet tegen een studiecentrum met huiswerkbegeleiding. Maar een internaat zien de straatbewoners helemaal niet zitten. Ze vrezen voor rondhangende jeugd omdat er rondom het pand nauwelijks ruimte is voor vermaak en recreatie. Op 20 december neemt de gemeenteraad een besluit. Joop Vorst, woordvoerder van de omwonenden, maakte dinsdag in de commissie Stedelijke Ontwikkeling gebruik van het spreekrecht. "De plannen zijn ongewijzigd gebleven. Dus ook ons standpunt verandert niet." Gerrit Verkoeijen (Samenwerking) wilde van wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) weten wat het verschil is tussen het huidige en het vorige plan. "Er zijn geen verschillen", bekende Temdssen. "Het is alleen duidelijker omschreven en beter onderbouwd." leerden elkaar kennen in Venlo, maar wonen al meer dan twintig jaar in Venray. Tot vorig jaar in de Pr.. Bernhardstraat, nu in De Zuiderpoort. Guus was van beroep elektricien, terwijl echtge note Jo in al die jaren de zorg voor het huishouden voor haar rekening nam. Naast hard wer ken, was vooral op vakantie gaan een favoriete bezigheid van de twee nog steeds gelukkig getrouwde Venraynaren. Honaerazesentwintigste jaargang - week 48 - aonaeraag i aecemoer zuub seerden en er ontstond een geweldige chemie met het publiek." Pinokkio was een lange zit voor de toeschouwers. De voorstelling duurde, inclusief pauze, bijna drie uur. Maar hooguit een enkeling zal verveeld op zijn horloge heb ben gekeken. Pinokkio boeide, omdat het een eigentijdse combi natie van vooral dans, toneel, humor en het bekende verhaal van Pinokkio was. Joop van Heulen: "Het grootste compliment was dat ook de kin deren in de laatste vijf minuten van de voorstelling, als Pinokkio tot leven komt, nog geboeid zaten te kijken. Als kinderen zich gaan vervelen, dan merk je dat snel. Maar dat was bij geen van de acht voorstellingen het geval. Tot het laatst hadden we hun aandacht. Aanleg zwembaden Onderhoud zwembaden Infraroodsauna's Traditionele sauna's öuOUF pOOlS l0iSUf0 Whirlpools spa's inssum, Venrayseweg 4, 0478-532747

Peel en Maas | 2005 | | pagina 15