financiële tegenvaller kermis Museumbus Van Gogh bezoekt Castenray lensen helpen met Computerproblemen Van Stelten en Heidens voeren CD A-I ijst aan Aanpak illegale onderhuur Verbod op 'diefstalbestendige' boodschappentas Gunhoek TAXATIES "De Hoveniers Najaar! van der putt Advocaten VERKEERSONGEVAL? I EN MAAS Donderdag 24 november 2005 - Pagina 5 Leiding attracties op grasveld bij Grote Kerk nrayse kermis is dit jaar nfronteerd met een finan- H tegenvaller van 54.000 I De sterk gestegen ener- ten vormen een extra pnpost van 32.000 euro. Last vielen de opbreng- uit staangelden 22.000 I lager uit dan verwacht. V Holtackers (CDA) en Cor tort (Samenwerking) stelden lidag vragen in de commissie Pjk Beheer. "Er moet een jssing gevonden worden jidit in de toekomst voorko- i wordt", zei Holtackers. iniissielid Vervoort sprak van ioverschrijdingen'. "Dit kun- ]e ons niet goed voorstellen, tóten moeten vooraf beter tod worden." Wethouder Driessen (CDA) ver klaarde dat de energiekosten de laatste jaren flink gestegen zijn. "Dit komt niet alleen door de prijsstijgingen. De attracties 'vre ten' steeds meer energie. Waardoor de exploitanten veel meer stroom afnemen." Driessen wil ook een einde maken aan de monopoliepositie van het bedrijf Van Stratum uit Horst voor de elektriciteitsvoorziening. "We gaan voortaan meerdere offertes aanvragen zodat we de prijzen kunnen vergelijken. Daarnaast zullen we de hogere energielasten gaan doorberekenen aan de exploitanten", zei de wethouder. Holtackers waarschuwde ervoor dat exploitanten steeds vaker eigen aggregaten inzetten. "Dat moeten we niet toestaan van wege de geluidsoverlast." Volgens Driessen gaat het momenteel niet goed in kennis land. "De kermissen hebben de tijd niet mee. Want het publiek besteedt steeds minder. En dit leidt ook tot lagere pachtsommen voor de gemeenten." De gemeente Venray heeft daar om bijna alle attracties voor 2006 in de openbare inschrijving gezet. Driessen verwacht door de con currentie op de vrije markt hoge re staangelden te kunnen innen. Drie topattracties zijn al op voor hand vastgelegd. "Anders lukt het niet deze publiekstrekkers naar te Venray halen." De kermisattracties raken in Venray steeds meer in het gedrang. Dit komt door de bomen op de pleinen die ieder jaar groter worden. Daarnaast heeft de hore ca de terrassen steeds verder uit gebreid. De gemeente was daar om al langer op zoek naar een nieuwe locatie in het centrum om zo de compacte kermis te behou den. Bij de kermisevaluatie in augustus het Driessen weten dat het oog is gevallen op de parkeer plaats bij Edah in Blekersveld. Na overleg met de supermarkt blijkt dit geen optie te zijn. "Want con tractueel is vastgelegd dat Edah recht heeft op een minimaal aan tal parkeerplaatsen." De gemeente is vervolgens in overleg gegaan met het kerkbe stuur over het grasveld bij de Grote Kerk. "Het kerkbestuur reageerde enthousiast. Er moet wel aan een aantal voorwaarden worden voldaan, zoals een goede afzetting. Het is de bedoeling dat hier vooral kinderattracties komen." Driessen hoopt met een kleine uitbreiding van het aantal attrac ties, grotere opbrengsten én kos tenreducties de Venrayse kermis uit de rode cijfers te halen. Mogeüjk kan het vuurwerk toch behouden blijven. Dit moet voortaan worden afgestoken vanaf een plek buiten de bebouw de kom. Toestemming van de pro vincie is hiervoor vereist. De wet houder verklaarde dat twee locaties in beeld zijn en dat wordt overlegd met de eigenaren. "Of het vuurwerk er komt, dat hangt vooral van exploitanten af. Want zij zullen het moeten betalen." |óte belangstelling voor cursussen van Computerclub Regio Venray n ,Vi\ mputerclub Regio Venray jrt dit jaar haar vijftienjarig Ueum als helper van men- t computerproblemen, pblemen die te maken kun- |n hebben met hard- en/of Iware. De vereniging houdt schillende keren per jaar pputercursussen, en de 55 komen iedere vrijdag- 1 samen in het wijkge- f van Veltum om te dis- Issiëren over het 'echte' pputerwerk. 'nze wekelijkse bijeenkom- zijn altijd druk bezocht", !t secretaris Frans Janssen, middeld komen er ongeveer HO mensen. Iedereen is wei- Mok niet-leden dus. Iedereen ird ook geholpen. Wordt een töleem van een niet-lid niet gelost tijdens de avond zelf, J zoeken we verder, maar dan igen we wel een kleine vergoe- g.» is de laatste jaren veel veran- in de computerwereld. Daar et de Computerclub alles van. wen: "Ik ben zelf bijvoorbeeld ionnen met een Commodore Deze computers zijn nu bijna Üek. Binnenkort koop ik de :uwste Pentium 5, die is nog eller en nog meer geheugen eft dan mijn huidige computer. I. |de tijd van de Commodore wer- alle gegevens opgeslagen SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN icfcrwriA AAtaA door middel van tape. De tape werd opgevolgd door de floppy, diskette, CD en nu wordt de meeste informatie opgeslagen op een DVD. Niemand weet waar dit gaat eindigen. Op de vrijdagavon den zijn er vaak discussies over deze ontwikkelingen. Deze bij eenkomsten hebben geen officië le agenda, dus we praten vooral over computerproblemen en hoe we die op kunnen lossen. Of we computernerts zijn? Nee, vind ik niet. Maar in de categorie freaks vallen we soms wel. We hebben daarom ook heel veel te bieden aan anderen met computerproble men. Zo leert iedereen van ieder een, dat is het mooie ervan." Voor mensen die zich willen verdiepen in tekstverwerken, is er een cursus Word, voor het maken van spreadsheets is er de cursus Excel. Er zijn ook cursussen over grafische programma's zoals pho- toshop. "De cursussen lopen heel erg goed, iedere cursus die we geven zit altijd helemaal volge boekt. Laatst hadden we voor de cursus Word zoveel aanmeldin gen, dat we drie avonden in de week vol hadden kunnen zitten. We zijn nu bezig met de ontwik keling van een cursus internet voor beginners. Veel mensen weten nog niet goed hoe ze met "Onze wekelijkse bijeenkomsten zijn altijd druk bezocht", weet secretaris Frans Janssen van de Venrayse computerclub. internet moeten omgaan en wij denken dat we hen veel kunnen leren. Er valt ook veel te leren op computergebied. En dat zal ook zo wel blijven, want de ontwikke lingen gaan gewoon door. Wij vin den het belangrijk dat mensen worden geholpen. Niet alleen in de zin van een virusveilig compu tersysteem, maar ook een veilig sociaal computersysteem. Mensen worden al vaak genoeg opge licht." "Als mensen interesse hebben, kunnen ze tijdens de clubavonden binnenlopen. Een clubleider ont vangt nieuwkomers en draagt zorg voor hen. Hij zal zorgen dat vaktaal verstaanbaar en begrijp baar wordt voor iedereen. Het reglement en verdere informatie is te lezen op de website http://crv.isonzeclub.nl. Dus echte computerproblemen kun nen vanaf nu echt verleden tijd zijn." Iedereen die geïnteresseerd is, kan iedere vrijdagavond vanaf 19.00 uur terecht in het wijkge- bouw in Veltum. LTe|. 0478-512772 Fax 0478-512768 Martin Wijnhoven (Samenwerking) wil een nieuw artikel in de APV (Algemene Plaatselijke Verordening) laten opnemen. Het raadslid doet het- voorstel een verbod op 'diefstal- bestendige' tassen in Venray in te voeren."Daarmee ondersteunen we de Venrayse winkeliers in hun strijd tegen diefstal", zei Wijnhoven maandag in de com missie Stedelijk Beheer. Winkeldieven beplakken hun tas sen en koffers met een anti-detec- tiefolie. Hierdoor kunnen ze onge stoord de winkels uitlopen omdat de detectiepoorten dan niet reageren. "Er moet snel een ver bod komen op deze geprepareer de boodschappentassen", vindt het raadslid van Samenwerking. Burgemeester Waals wil zover nog niet gaan. "We bespreken momenteel winkeldiefstal en vei ligheid in het centrum met alle partners die daarbij betrokken zijn. Voordat we zo'n verbod in de APV opnemen wil ik eerst weten of daarvoor draagvlak is bij de middenstand. Wellicht dat met een aanpassing van de winkels diefstal ook kan worden terugge drongen." Waals zou veel liever zien dat verkopers van deze tassen wor den aangepakt. "Want zij zetten aan tot het plegen van een mis drijf en dat is strafbaar." Wijnhoven reageerde: "Die verko pers krijg je nooit te pakken. Daarom is het beter maatregelen te nemen voordat het misdrijf gepleegd kan worden." Overval De politie heeft zaterdagmiddag een 16-jarige jongen uit Meerlo- Wanssum aangehouden die kort daarvoor een winkel op de Kloosterstraat in Grubbenvorst had overvallen. De jongen betrad met een capuchon over zijn hoofd en een sjaal voor zijn mond de winkel en eiste op enig moment geld van een kassabe- diende. Hij hield hierbij een mes in zijn handen. De werkneemster weigerde echter geld af te geven waarna de verdachte met mede neming van enkele pakjes sigaret ten de winkel verliet. Aan de hand van het signalement wist de poli tie hem op het Legert in Swolgen aan te houden. Hij is inmiddels ingesloten voor verder onder zoek. De sigaretten werden bij de jongen thuis aangetroffen. De gemeente Venray gaat zo snel mogelijk overbewoning en illegale onderhuur aanpak ken. Momenteel kan de gemeente weinig uitrichten omdat een verordening ont breekt Het vermoeden bestaat dat enkele panden overbewoond zijn of illegaal worden verhuurd aan bijvoorbeeld buitenlandse werk nemers. "Binnenkort hebben we weer een ouderwetse kamerverhuur- verordening", verklaarde burge meester Waals maandag in de commissie Stedelijk Beheer. "Daarmee kunnen we de huisves tingsproblemen grootschalig aan pakken. Want momenteel is er onvoldoende handhaving moge lijk bij illegale verhuur." Volgens Waals ondersteunt woningcorporatie Wonen Venray de aanpak. "Vroeger in mijn stu dententijd in Groningen werden de kamers ook regelmatig gecon troleerd op brandveiligheid en allerlei andere zaken. Wij weten nu vaak niet eens hoeveel mensen ergens wonen. Met de verorde ning kunnen we controle uitoefe nen." tijd voor een complete najaarsbeurt van uw tuin levering van alle tuinplanten nl Oirlo-Venray 0478-571800 Het Van Gogh Museum en de Rabobank zijn partners. De beroemde Nederlandse kun stenaar inspireert bezoekers van het museum. En inspiratie drijft Rabobank om samen met haar klanten grenzen te verleggen. Doel van de samen werking is onder andere om de kennis over Vincent van Gogh en het Van Gogh Museum bij de Nederlanders te vergroten, vooral óók bij jongeren. In dit kader is in september 2004 een bijzonder educatiepro ject gestart onder de naam Van Gogh Outreach. Het brengt Vincent van Gogh en het Van Gogh Museum dichterbij de leer lingen van de groepen 7 en/of 8 van alle basisscholen in heel Nederland. Een Amerikaanse schoolbus, speciaal ingericht voor scholieren, in Van Gogh stijl, reist door Nederland om kinderen naar het Van Gogh Museum te brengen of komt op bezoek in het werkge bied van de bank. Ook in deze regio wordt Van Gogh extra onder de aandacht gebracht. In de komende periode tot en met 2007 komt de Van Gogh Museumbus naar de leerlingen van verschillen de basisscholen in Venray en Meerlo-Wanssum. Op maandag 28 november heeft Basisschool De Stek uit Castenray als eerste de eer om met de Van Gogh Museumbus op pad te gaan. Dankzij dit bijzondere educatieve project, komen de scholieren oog in oog te staan met de originele kunstwerken van Vincent van Gogh in het museum. Via interac tieve opdrachten en intensieve begeleiding van een museumdo cent beleven ze een spannend museumbezoek. PROGRAMMA Tijdens voorbereidende lessen maken leerlingen op speelse manier kennis met het onderwerp kunst, verzamelen, een museum en de kunstenaar Vincent van Gogh. Een inspirerende ontmoe ting met kunst en cultuur. Aan boord van de Van Gogh Museumbus bevindt zich een replica van het Japanse lakdoosje, een voorwerp uit de persoonlijke bezittingen van Vincent van Gogh, en les- en tekenmateriaal. Het totale programma staat onder leiding van een museumdo cent. In de les na het museumbe zoek staat de eigen interpretatie van de leerlingen centraal.Dit pro ject onderschrijft de merkwaar den dichtbij, betrokken en toon aangevend van Rabobank Venray Meerlo-Wanssum, aldus Jan Vinkenvleugel, directeur van Rabobank Venray Meerlo- Wanssum. e-mail: redactie® vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Kerkdorpen opvallend goed vertegenwoordigd De al eerder gekozen lijst trekker Gerda van Stelten voert samen met wethouder Lei Heidens de CDA-verkie- zingslijst aan. De ledenverga dering gaf afgelopen donder dag zijn goedkeuring aan de advieslij st waarin de dorpen opvallend goed vertegen woordigd zijn met negen kan didaten bij de eerste elf. Van de huidige acht raadsleden staan er zes in de top van de lijst. De namen van Jan Classens en Martin Leenders komen er niet meer op voor. Martin Leenders is zoals bekend vorige week overgestapt naar Samenwerking Venray. Hij stond aanvankelijk tiende op de de lijst. Jan Classens uit Ysselsteyn keert op eigen ver zoek niet meer terug in de raad waarin hij één periode zitting had. Fractieleider Gerda van Stelten werd in september al tot lijsttrek ker gekozen. Zij volgt wethouder Jan Driessen op die bij de verkie zingen van 1998 en 2002 de CDA- kar trok. Driessen (60) verdwijnt na deze raadsperiode helemaal uit de politiek. De andere wethouder Lei Heidens staat net als vier jaar geleden op de tweede plaats. Voor het CDA is hij dé wethou derskandidaat. Bij de PvdA en WD staat de beoogde wethouder op de allerlaatste plek als lijstdu wer. Heidens staat op twee omdat hij - mocht het CDA niet in het college komen - wil terugke ren als 'gewoon' raadslid. Een mogelijke tweede CDA- wethouder is nog niet bekend. Voorzitter Jan Loonen zegt dat deze persoon of uit de fractie of van buitenaf komt. "Dit zal in een later stadium bekeken worden." De zes raadsleden die door wil len gaan staan allemaal hoog genoteerd. Gerda van Stelten (le), Ton Teeuwen (3e), Rein Dupont (4e), Toon Loonen (6e), Patrick van der Broeck (7e) en Jeanne Hendrix (9e). Opvallend is dat de top elf slechts twee Venraynaren telt: Gerda van Stelten én Lei Heidens, die afgelopen zomer verhuisde van Ysselsteyn naar Antoniusveld. De plaatsen drie tot en met elf zijn vertegenwoordigers uit de kerkdorpen waarin de drie groot ste dorpen (Leunen, Oostrum en Ysselsteyn) allemaal twee kandi daten leveren. Hoogste nieuwkomer is John Michels op nummer vijf. Michels (36) heeft een bouwkundig adviesbureau in zijn woonplaats Ysselsteyn. Hij zit sinds kort in de commissie Stedelijke Ontwikkeling en is in Ysselsteyn ook dorpsraadlid. Paul Litjens (28) is op de acht ste plaats een grote onbekende. Hij komt uit Leunen en heeft een melkveebedrijf. Toch heeft Litjens al heel wat bestuurlijke ervaring opgedaan bij het LAJK (Limburgs Agrarisch Jongeren Kontakt) en de jongerenraad van Campina. Op de tiende plaats staat met Remie van de Craats nog een Leunse nieuwkomer. Van de Craats is secretaris van de dorps raad. Naast John Michels schuift Ysselsteyn met Sjoerd Ewals (1 le) en Sieb Nijssen (14e) twee nieuwe namen naar voren. Alhoewel Sieb Nijssen allang geen onbekende meer is. Nijssen is zowel voorzitter van het dorps- radenoverleg als van de Ysselsteynse dorpsraad. Na Van Stelten en Heidens is Susanne van Tiel de derde Venrayse kandidaat op de twaalf de plek. Henri van de Ven uit Castenray onderneemt een nieuwe poging op plaats dertien. Vier jaar gele den redde Van de Ven het niet toen hij vijf plaatsen hoger stond. Opvallend is dat de meeste kan didaten uit de kerkdorpen tevens dorpsraadlid zijn. Zo is Vredepeel met voorzitter Jan Classens (21e) en secretaris Theo Kooter (18e) goed vertegenwoordigd. "We hebben voor de dorpen vooral gekozen voor herkenbare gezich ten", zegt voorzitter Jan Loonen. "Met Gerda van Stelten en Lei Heidens hebben we de fractie voorzitter en de wethouder op één en twee staan. Zij vormen een herkenbaar blok en komen beiden uit Venray. De discussie tussen de dorpen en Venray heeft trouwens helemaal niet gespeeld op de ledenvergadering." De lijst telt ook nog een familie relatie. Annie Reintjes-Jenniskens (23 e) uit Leunen is de weduwe van oud-raadslid Jan Reintjes én de moeder van Wim die op de 16e plaats staat. Wim Reintjes is evenals Sieb Nijssen CDA- bestuurslid. Jan Loonen zegt 'een tevreden voorzitter'te zijn. "We hebben een goede lijst. Met een goede afwisseling van jong en oud en man en vrouw. Uit iedere kern, op Smakt na, hebben we iemand op onze lijst staan. We vinden vernieuwing en doorstroming belangrijk. Bij de eerste acht staan dan ook twee nieuwe jonge mensen waarvan we veel ver wachten." De volledige CDA-lijst 1. Gerda van Stelten (Venray) 2. Lei Heidens (Venray) 3. Ton Teeuwen (Oostrum) 4. Rein Dupont (Oostrum) 5. John Michels (Ysselsteyn) 6. Toon Loonen (Heide) 7. Patrick van der Broeck (Oirlo) 8. Paul Litjens (Leunen) 9. Jeanne Hendrix (Merselo) 10. Remie van de Craats (Leunen) 11. Sjoerd Ewals (Ysselsteyn) 12. Susanne van Tiel (Venray) 13- Henri van de Ven (Castenray) 14. Sieb Nijssen (Ysselsteyn) 15. Gerard Eversteijn (Venray) 16. Wim Reintjes (Venray) 17. Cees de Weert (Veulen) 18. Theo Kooter (Vredepeel) 19- Wiske Koster (Venray) 20. Ed Cadirci (Venray) 21. Jan Classens (Vredepeel) 22. Frans Claessens (Ysselsteyn) 23- Annie Reintjes (Leunen) 24. Lauran Geurts (Oirlo) 25. Nelleke van Reeuwijk (Venray) 26. André Verheijen (Venray) 27. Anton Schueler (Venray) 28. Antoon Verheijen (Heide) 29. Huub Muijsers (Merselo) 30. Toon Theeuwen (Venray) De letselschade-advocaat helpt u vaak kosteloos om uw schade te verhalen! Wist u dat een letselschade-advocaat u meestal kosteloos kan bijstaan?! De afdeling aansprakelijkheid en letselschade van Van der Putt advocaten bestaat uit drie gespecialiseerde advocaten, die allen lid zijn van de Vereniging van Letselschade-Advocaten LSA: mr. P.C.M. ten Brummelhuis mr. A.J.F. van Dok mr. W.H.M.J. Pelckmans Wanneer u meer informatie wilt over uw rechten, neemt u dan vrijblijvend telefonisch contact op met Henri Pelckmans of Arthur van Dok. Wij kunnen u in een gratis intakegesprek vertellen wat de mogelijkheden zijn. Van der Putt Advocaten Patersstraat 15-17 5801 AT Venray Tel: 0478-556677 Fax: 0478-556678 E-mail: info@putt.nl Internet: www.putt.nl

Peel en Maas | 2005 | | pagina 5