Zeven dagen per week, vijf uur per dag trainen Elk mens is uniek en verdient een unieke benadering peciale aandacht 6 oor uw huid jdens de winter lijn ervaring met hiropractie ïanio-sacraal herapie in Venray -PslENMAAS Donderdag 24 november 2005 - Pagina 25 "Wellneó& n.Wi winter komt er nu toch echt aan. We merken dit niet aan de kou buiten, en aan f ipkomen van verkoudheid en maar ook aan de manier wip onze huid reageert. Deze i mE )gt sneller uit, en wordt 9 aal of geïrriteerd. Ook jeuk, plekjes en kloofjes zullen rvoorkomen. Dit komt door- de winter de zweet- en talg- q minder actief zijn, hetgeen de uitdroging zorgt. Dit t dan nog eens versterkt een droge lucht binnens- bijvoorbeeld door centrale farming, en het dik aankleden t winter. Tijd om onze huid wat extra's te geven. Goed en ijd smeren is daarom 's win- zeer belangrijk. Om u alvast beetje op weg te helpen, drie belangrijke tips: 1. Zorg ervoor dat u uw handen goed insmeert. Let bij het aan schaffen van een handcrème erop, dat deze een verzachtende en herstellende werking heeft, speciaal bedoeld voor de winter. 2. Smeer uw gezicht dagelijks in met een dagcrème, maar ver geet in de winter vooral uw; nachtcrème niet. Ook in deze twee varianten zijn er speciale crèmes te vinden die uw gezicht beschermen tegen onzuiverheden in de winterkou. 3. Let bij producten voor uw lichaamsverzorging, zowel voor onder de douche als in de vorm van een bodylotion, goed op de hydraterende en verzachtende werking. Deze werking zal uw huid een stuk soepeler maken. zal me eerst even voor- c,|len: Mijn naam is Lianne, *n 44 jaar, getrouwd en van drie kinderen, het huishouden werk ik dagen in de week met plezier als leidster op een lerdagverblijf. de zomer van 2004 krijg ik tintelvingers, vooral in de it. Ik word er meerdere malen icht wakker van en heb veel in de vingertoppen. Ook krijg ik steeds vaker last tintelingen en heb een moe aar gevoel in mijn armen en bespreek mijn problemen familie en vrienden en krijg Ivies om een chiropractor te :ken. Ik lees een boekje over ipractie en word al snel lusiast. Het blijkt dat een chi- :tor geen kraker is zoals veel :n denken. Het woord kra- :t het klinken als een kwak- Een chiropractor is alles dat. Het is iemand die zes [estudeerd heeft (gelijk aap doktersopleiding) en zeer praktijkervaring heeft, id die alles van het menselijk im weet en daarom ook op logte is van het belang van _l gezonde ruggenwervel. Door $ej de ruggenwervel gaan zenuwen die het hele lichaam besturen. Als sommige zenuwen geïrriteerd zijn of geblokkeerd kan dat allerlei klachten veroorzaken. Door een gezonde ruggenwervel is het lichaam beter bestand tegen ziek ten en andere ongemakken. Je ruggenwervel is superbelangrijk en het advies is dan ook om alleen iets aan je wervel te laten doen door een erkende chiropractor. Juli 2005 zit ik voor de eerste keer, nadat ik ontvangen ben door een van de twee hartelijke assistentes, in de wachtkamer van chiropractor Ralf Ridderhall. De chiropractor verricht wat onder zoeken en neemt een hele vragen lijst met me door. Daarna behandelt hij mijn rug genwervel wat ik als zeer prettig ervaar. Na de eerste behandeling heb ik wat last van napijn maar slaap al veel beter. De pijnlijke tintelingen zijn al minder gewor den, bijna niet te geloven! Tijdens de volgende behande lingen worden de tintelingen steeds wat minder waarbij ook eigen inzet en geduld belangrijk is. Door de behandeling van de ruggenwervel gebeurt er veel meer in rnijrilichaam. Ik voel me fitter, heb bijna geen last meer Bodybuilder Janny Barents zoekt in wedstrijdperiodes de uiterste grenzen van zijn lichaam op De grenzen van je lichaam opzoeken, kan op diverse manieren. Janny Barents heeft ervoor gekozen om als profes sioneel bodybuilder het uiter ste van zijn lijf te vergen. De Venraynaar combineert dat met het runnen van fitness centrum Double Active in zijn woonplaats. Fit zijn heeft voor hem dan ook een dubbele functie: het is nodig voor zijn professie als bodybuilder, maar het is ook belangrijk naar zijn klanten van het fit nesscentrum toe. "Ik heb periodes dat ik 35 uur per week train, een dieet volg en werk in mijn eigen sportcen trum. Dat vergt een enorme discipline en opoffering." Al 12 jaar doet Janny Barents aan bodybuilding. "Ik heb eerst een tijdje gevoetbald. Ik heb in de A- en B-jeugd van SV Venray gespeeld. Op een gegeven moment begon ik me steeds meer te ergeren aan de mentaliteit van het voetbal. Jongens in mijn elftal doken gerust de avond voor een wedstrijd tot diep in de nacht de kroeg in, ik kon daar niet meer tegen. Een vriend van me vroeg op een gegeven moment of ik zin had om mee te gaan fitnessen. Zijn vraag kwam precies op het goede moment, ik ben met hem naar de sportschool gegaan. En nooit meer weggegaan. Ik heb er toen voor gekozen om een indivi duele sport te beoefenen, zodat ik zelf verantwoordelijk zou zijn voor mijn prestaties en ik niet mijn teamgenoten de schuld kon geven. Ik raakte meteen gefasci neerd door krachttraining en bodybuilding, en trainde zes keer in de week. 's Zondags sportte ik niet, alleen maar omdat het cen trum die dag gesloten was. Ik was een normale puber die niet erg breed was, maar in de eerste drie maanden kwam ik zelfs 12 kilo gram aan." PROFESSIONELE SPORT Barents werd zelf eigenaar van fitnesscentrum Doublé Active in Venray. Fit zijn is erg belangrijk voor hem. "Naar mijn klanten toe geeft het een positieve uitstraling en voor mezelf vind ik fit zijn ook erg belangrijk." Bodybuilding is een professio nele sport die je er niet even bij doet. "Ik train door het jaar heen gemiddeld vier keer per week. Drie maanden voordat ik een wedstrijd heb, wordt het trai ningsprogramma opgeschroefd naar zeven dagen per week vijf uur per dag. De trainingen bestaan uit fitness, cardio en flexen. Dit laatste doe ik om de hardheid in de spieren te krijgen." Moet Barents zich ook aan een dieet houden, of kan hij alles eten wat hij wil? "Ik heb een strak eet patroon. Het hele jaar door eet ik zes keer per dag. Ik begin 's och tends om half negen met 100 gram Brinta, daarna heb ik om half elf en half een twee brood maaltijden van acht boterhammen met kipfilet en appelstroop. Om half drie, half zes en acht uur eet ik een warme maaltijd van pasta, kip en groente. In de weken voor een wedstrijd wordt het eetpa troon nog veel extremer en eet ik alleen maar vetarme producten. Mijn vetpercentage is tijdens een wedstrijd nabij de 2%. Dit houd ik maar een week of twee vol, lan ger is bovendien ongezond. Ik heb in die weken ook altijd heel erg veel kleren aan om het niet koud te krijgen en ziek te wor den". FRIET EN COLA "Het is een hele opoffering om zo'n strak ritme vol te houden. Het is echte topsport! Ik vind het geweldig om met mijn eigen lichaam topprestaties te leveren. Na een wedstrijd moeten de rem men ook weer even helemaal los en eet ik weer een frietje en drink ik cola. In de week na de wed strijd kom ik soms wel 7 kilo aan. Ja, dat red ik niet zonder steun van het thuisfront. Want ook voor mijn vrouw Mirella vergen de drie voorbereidingsmaanden veel. Alles staat in het teken van trainen en die ene wedstrijd. Zonder haar steun zou het mij niet lukken om dit vol te houden." Om geestelijk in balans te blij ven, zingt Barents. "Vroeger trad ik op en had ik ook een eigen zangdocent. Nu zing ik alleen nog voor mezelf. Dat is heerlijk rustge vend." Dat bodybuilding vaak in één adem wordt genoemd met doping, deert de Venraynaar niet. "Als mensen mij vragen dat een bodybuilder toch niet op natuur lijke wijze aan zo'n lichaam kan komen, dan leg ik ze graag uit dat dit wél kan en dat ik daar het levende bewijs van ben. Bovendien: ik heb een fitnesscen trum, waar mensen komen om aan hun gezondheid en fitheid te werken. Dan kan ik het al hele maal niet maken om doping te gebruiken of me vol te proppen met verboden middelen. Ik heb een voorbeeldfunctie voor mijn klanten." Janny Barents maakt zich op voor het Europees kampioen schap bodybuilding dat in mei 2006 zal worden gehouden. "Ik ga hier weer enorm hard voor trai nen en wil een super prestatie neerzetten waar nog lang over wordt nagepraat." Goede voornemens aangenaam maken Elk jaar rond deze tijd borrelen i de goede voornemens op voor het nieuwe jaar. Minder eten, ;j stoppen met roken, afvallen, meer bewegen, een sportieve uit daging zoeken. De praktijk leert j echter dat deze goede voorne mens meestal geen lang leven beschoren zijn. Om ze dan vervol gens door te schuiven naar het volgende jaar. Hoe slaagt u erin j om uw goede voornemens komend jaar wél te realiseren? Tien tips. 1Specificeer uw eisen. Neem bijvoorbeeld niet 'afvallen' als voornemen, of 'meer sporten', j maar denk al meteen aan welke sport of wat u wilt doen om af te vallen. Verdiep u van tevoren in j dergelijke zaken, en eindig met voornemens als 'op woensdag avond gaan fitnessen', of 'meer water drinken en minder snoepen na het avondeten'. 2. Formuleer geen'onmoge- lijke' voornemens. 3. Maak een plan van aanpak, waar u zich echt aan kunt hou den. 4. Neem een voornemen met vrienden tegelijkertijd. Samen stoppen met roken is altijd gemakkelijker dan alleen. 5. Probeer komend jaar élke dag een goed voornemen te maken. Dit hoeft maar iets heel kleins te zijn, maar het kan het naleven van grotere voornemens een stuk eenvoudiger maken. 6. Zorg voor meerdere voorne mens. Op deze manier is het mak kelijker er op zijn minst één na te leven. 7. Probeer uw voornemen als iets aantrekkelijks te gaan zien, in plaats van als een vervelende taak of een opoffering. Pas het op zó'n manier in uw leven in, dat er niets ten koste gaat van uw voorne men. 8. Zorg dat de voornemens die u kiest echt voor uzélf zijn, en niet voor iemand anders. U moet het zélf willen, om het te kunnen doen. 9- Stel tussendoelen. Plan niet direct een halfjaar vooruit, maar neem het met kleine stappen tegelijk. 10. Als dat allemaal niet lukt, raadpleeg dan het e-boek 'voome- mens-maken'. Er bestaat er een emailcursus 'goede voornemens aangenaam maken' van tintelingen en blaak van de energie. Erg enthousiast ben ik en ik ver tel mijn ervaringen aan ieder die het horen wil. Ik vind het jkmmer dat niet veel meer mensen op de hoogte zijn van de mogelijkheden die een chiropractor biedt. Zonder medicijnen je toch weer gezond en fit voelen dat wil toch iedereen. Ik vertel dit verhaal omdat ik iedereen zo'n verande ring gun als de verandering die ik ervaren heb. Bent u ook enthousiast gewor den door mijn verhaal en op zoek naar een kundige en aardige chi ropractor, maak dan ook een afspraak met IQ Wellness center, Chiropractiepraktijk Venray, Langstraat 106 Venray, tel. 0478- 568833. haar praktijk Natuur- tcswijze werkt natuurgenees- therapeute Henriëtte is-Janssen nu ook met cra- l^craal therarpie. Bij deze the- wordt contact gemaakt met cranio-sacraal systeem, dat bevindt tussen de schedel um) en het heiligbeen im). In het dagelijks leven 11 men er niet bij stil hoe het van het lichaam werkt. Men h dat het bloed stroomt door ^rtslag, het voedsel wordt 'ferd door de darmen en de whaling plaatsvindt door de hing van de longen. Eigenlijk slechts onderdelen van het besturingsysteem dat uit hersenen en ruggen- Als dit systeem niet goed poneert stagneert ook de rest het lichaam. In de hersenen jjjt de hersenvloeistof aange- |t die volgens een bepaald |c door de hersenen stroomt "eer verdwijnt in de bloedba- Dat is het cranio-sacraal- p. dat voelbaar is over het lichaam, Met dit ritme wordt ferkt bij cranio-sacraal thera- De therapie bestaat uit een zacht aanraken en meegaan met het ritme van het lichaam. Het brengt verlichting bij de meest uiteenlopende klachten. Wismans is gediplomeerd cra nio-sacraal relaxatie therapeute. Ze werkt in haar praktijk natuur geneeswijze met bowen-techniek, tactiel Stimulering, kinesiologie, massage, voetreflex, orthomole culaire voeding en fytotherapie. Meer informatie staat op www.natuurgeneeswijze.nl., mail wismans.m@planet.nl, tel. (0478)516517. Joinbalance: praktijk voor additieve geneeswijzen voor lichamelijke, emotionele, sociale en!of leer- en leesproblemen Joinbalance is de naam van een vernieuwende praktijk voor additieve geneeswijzen. Deze praktijk in Veulen bestaat één jaar en richt zich op het helpen van zowel vol wassenen als kinderen op het gebied van lichamelijke, emo tionele, sociale en/of leer- en leesproblemen. Joinbalance biedt een nieuwe aanpak voor deze problemen. Een aanpak die erg succesvol blijkt te zijn. Joinbalance is een initiatief van Ingeborg Schoots en haar man Johan, die de coaching voor organisaties verzorgt. In hun praktijk kunnen problemen zoals ondermeer stress, onzekerheid, angst, faalangst, dyslexie, ver moeidheid, ontevredenheid, leerproblemen, slaapproblemen, gedragsproblemen, pestgedrag, ADHD, gevoel ondergewaar deerd te worden, conflictsitu aties, arbeidsrelaties, enz. wor den aangepakt. "Onze praktijk verschilt in vergelijking met vak broeders niet alleen in de aanpak van de problemen, maar ook in het uitgangspunt. Wij vinden elk mens uniek. En daarom verdient elk mens en elke situatie een unieke benadering door middel van een combinatie van diverse behandelmethoden, waaronder de Matrixmethode, Braingym, Nei, NlsPel, EFT, Chakrabalancing, enz." Speciaal voor kinderen is Ingeborg Schoots gecertificeerd als Kindervitaliteitscoach. Joinbalance is aangesloten bij het Beroepsregister RING, de Beroepsvereniging BATC, Stichting Relief en gecertificeerd door de ABNLP. Verder is Joinbalance opgenomen in het Groene Kruis Pluspakket, het geen betekent dat mensen die zijn aangesloten bij het Groene Kruis Pluspakket automatisch 10% korting krijgen. CHINESE GENEESKUNST Het vertrekpunt van Joinbalance is het vitaliteitpenta- gram. Dit oorspronkelijk uit China afkomstige figuur verklaart vijf elementen die met elkaar samenhangen en elkaar beïnvloe den. Elk element in het figuur is verbonden met organen en bijbe horende emoties. Vuur (emotio nele of hormonale klachten), Aarde (allergieën, vitaminen en mineralen), Metaal (energie niveau), Water (constitutie) en Hout (fysieke klachten) blijken allemaal op zo'n manier samen te hangen, dat het ene het andere veroorzaakt, of juist oplost. "Zo zul je merken dat als je emotio nele of hormonale klachten hebt, dit invloed heeft op je energieniveau en resulteert in lichamelijke klachten. Of als je niet gevarieerd eet of last hebt van allergieën, je je slap gaat voe len of dat sluimerende ziektecel len zich uiten in een klacht. Pas op het moment dat alle elemen ten met elkaar in balans staan, ga je jezelf ook beter voelen." THERAPIE EN COACHING Bijzonder aan de aanpak van Joinbalance is dat therapie wordt gecombineerd met coaching. "Dit is ontstaan uit de ervaring dat begeleiding in de vorm van coaching tijdens de behandelin gen leidt tot inzicht en bewust wording. We vinden het zeer belangrijk om als uitgangspunt datgene te nemen waar de klant zélf behoefte aan heeft. Zo vra- een wii ondermeer 'wat wilt u concreet bereiken?, 'wat kunt u zélf doen om uw doel te berei ken?', 'welke hindemissen of val kuilen zijn er voor u?', en 'welke mogelijkheden heeft u om doe len te realiseren?' Op deze manier bereikt de cliënt zelf inzicht en bewustwording waar door hij of zij dan weer op eigen kracht en met eigen kwaliteiten verder kan. Verder is ook de mix van verschillende therapieën met daarnaast afzonderlijke tech nieken en de mogelijkheid tot inzetten van ondersteunende middelen iets waar niet veel andere praktijken gebruik van maken. Voor het geven van the rapie heb ik tien jaar verschillen- de studies gevolgd." Enkele therapieën waar Joinbalance gebruik van maakt, zijn ondermeer Matrixmethode, Braingym, Reflexologie, Nei en Chakrabalancing. "We hebben in het afgelopen jaar gemerkt dat onze manier van werken succes vol blijkt te zijn. We krijgen ook steeds meer vragen van mensen om hen te helpen. Om nog meer bekendheid aan onze aanpak te geven, hebben we folders neer gelegd bij onder andere fysiothe rapeuten, doktoren en bibliothe ken." VRAGEN STELLEN Joinbalance is gevestigd in Veulen. Op de website www.joinbalance.nl is veel meer informatie te vinden over de praktijk, en kunt u ook vragen stellen. "Bij Joinbalance kunt u terecht voor uiteenlopende klachten op verschillende gebie den, zodat u de unieke benade ring krijgt die u verdient, waar door u weer op eigen kracht doorkimt." Na de begeleiding van JOINBALANCE kan de wereld er weer zo uit zien. Als ik blijf kijken Zoals ik altijd heb gekeken Blijf ik denken Zoals ik altijd heb gedacht Als ik blijf denken Zoals ik altijd heb gedacht Blijf ik geloven Wat ik altijd heb geloofd Als ik blijf geloven Wat ik altijd heb geloofd Blijf ik doen Zoals ik altijd heb gedaan Als ik blijf doen Zoals ik altijd heb gedaan Blijft mij overkomen Wat mij altijd overkomt Maar als ik nu mijn ogen sluit En mijn ware zelf voel van binnen Dan kom ik deze cirkel uit En kan ik steeds opnieuw beginnen www. joinbalance. nl

Peel en Maas | 2005 | | pagina 25