Werken in natuur en landschap Onderzoek naar nieuwbouw in Meerlo 'Werken aan de toekomst van je dub' Provincie steunt vrijwilligers Seminars KvK Opening nieuwe 'cookshop' Speculaasactie Alles op hondengebied €18, peel en maas Donderdag 24 november 2005 - Pagina13 Werken aan het groen in de igen omgeving. Veel mensen doen niets liever. Niet alleen in ejgen tuin, maar ook in de eigen buurt, dorpsrand of buitengebied. Bomen knotten. Een kikkerpoel of ven uitbaggeren. Zagen in een houtwal of het maaien met de Leuk om te doen. Goed voor de gezondheid, maar ook voor de :d en sociale contacten. Bovendien profiteren plant en dier van dit beheer. Voor mensen die op zoek zijn naar een actieve hobby in het groen in de directe omgeving organiseert de stichting Instand houding Kleine Landschapsele menten in Limburg (IKL) vanaf 11 januari weer de Praktijkcursus landschapsbeheer. Tijdens tien bijeenkomsten leren deelnemers hoe ze in hun eigen omgeving met anderen aan de slag kunnen met het beheer van natuur en landschap. Kennis van groen is niet noodzakelijik. De cursus is niet alleen voor leden van natuur- verenigingen, maar nadrukkelijk ook voor het kader van jeugdorga nisaties, buurt- en wijkraden. Kortom, voor mensen die het leuk vinden om werk te maken van het groen in de eigen omge ving. Uit onderzoek blijkt steeds weer het belang van groen voor de leefbaarheid, de gezondheid van mensen, de economie en de natuur. Groen biedt een omge ving voor sociale contacten, recreatie, sport en spelen. Maar hier kan men ook herstellen van stress. Steeds meer Limburgers ontdekken dat zij door de handen uit de mouwen te steken een zin volle bijdrage kunnen leveren aan het herstel van het groen in hun eigen buurt. In de cursus komen diverse onderhoudswerken aan bod. Na afloop van de cursus kan een deel nemer naar keuze aan de slag met het onderhoud van kikkerpoelen, knotbomen, bosjes of hooilanden. Naast de theprie is er veel aan dacht voro de praktijk. Cursisten gaan ook daadwerkelijk met gereedschap aan de slag. Ze leren hoe ze een groep aan het werk moeten zetten en begeleiden. Hierbij hoort ook het zoeken naar een geschikt object en het leggen van contact met de eigenaar. Aan het einde van de cursus kunnen de deelnemers hun eigen project voorbereiden en uitvoeren. Daar waar nodig ondersteunt IKL de cursisten en groepen verder bij de uitvoering van het werk. Uitgeke ken op het balkon of de tuin? Dan is natuur en landschapsbeheer een buitenkans. Leuk om te doen. De waardering voor de rijkdom van je omgeving neemt met sprongen toe. Zelf een boom vel len. Samen met anderen een klus klaren. Je verbazen over het die renleven in een schep modder of de schaterlach wanneer iemands laarzen te kort bleken. Je maakt het mee tijdens de natuurwerkda gen. De theorie avonden vinden plaats op de woensdagavond in het GroenHuis in Roermond. De praktijklessen zijn op zaterdag ochtend (9.00 tot 13-00 uur). De kosten voor deze cursus (incl. cursusmap) bedragen 30,-. Aan melding door overmaken cursus bedrag op gironummer 52.41.531, t.n.v. stichting IKL Roermond, onder vermelding van praktijkcursus landschapsbeheer. Het maximum aantal deelnemers is 25. Informatie, stichting IKL 0475-386430 of e-mail ikl@ikl-lim- burg.nl, zie ook www.ikl-lim- burg.nl Internationale handel is van groot belang voor het regionale bedrijfsleven en daarmee de male economie. Een op twee arbeidsplaatsen in de regio is afhankelijk van export. Verschil len in wetten, regels en cultuur maken het echter niet eenvoudig. Veel ondernemers vinden interna tionale handel te complex en zien er om die reden vanaf. De Kamer van Koophandel Limburg-Noord ondersteunt ondernemers bij het zaken doen met het buitenland. Zo biedt zij een speciaal seminar programma met als thema interna tionale handel. Marktontwikkelin gen en de internationale concurrentiepositie zorgen ervoor dat steeds meer Neder landse bedrijven hun productie processen gaan verplaatsen naar China. China land is een economi sche grootmacht in opkomst. Hier liggen kansen voor het Nederland se bedrijfsleven om zaken te gaan doen met China. Toch doen nog maar erg weinig Limburgse bedrij ven (6%) zaken met bedrijven in China en de andere in internatio- economisch opzicht sterk opkomende BRIC-landen (Brazi lië, Rusland, India en China). Dit blijkt uit de laatstgehouden BEL (Barometer Economie Limburg). Van de BRIC-landen is China wel het meest populaire land om zaken mee te doen. De Kamer van Koophandel Limburg-Noord ziet het belang van internationale han del voor de regionale economie en ontplooit diverse activiteiten om internationale handel te stimu leren. Zo werkt de Kamer van Koophandel bijvoorbeeld samen met diverse handelsbevorderende partijen. Daarnaast biedt de Kamer van Koophandel een speci aal seminarprogramma met onderwerpen gericht op de inter nationale handel. De Kamer van Koophandel Limburg-Noord biedt een eigen seminarprogramma, specifiek gericht op internationa le handel. Binnen het programma worden de volgende seminars aangeboden: Internationaal bet alingsverkeer (29 november 2005). The True Shape of China (1 december 2005). BTW binnen de Europese Unie (6 december 2005). Ontwikkelingen bij de Douane (13 december 2005). Exportdocumenten (15 december 2005). Aanmelden kan bij de Kamer van Koophandel Limburg- Noord via tel. (077)3203331 of via www.kvk.nl/seminars. Pash Cooking-Dining-Living Pasch, sinds 1992 in Venray gevestigd en in de gehele regio bekend als dé geschenkenspe ciaalzaak, heeft geleidelijk aan gekozen voor een nieuw con cept. 'Cooking, dining living' zijn de speerpunten om de consument - die steeds hogere eisen stelt aan de kwa liteit van het leven- tegemoet te treden. Het concept 'dining' is gereali seerd in het midden van de win kel, waar op ruim 150 m2 een internationaal assortiment servie zen en bestekken aanwezig is, waar u op elke individuele wijze uw gedekte tafel naar eigen wens en stijl kunt samenstellen. Zowel voor een klassiek, modem of een 'casual-diner' is er voor elk wat wils, waarbij met name de ont werpen van Jasper Conran voor Wedgwood en New Wave lijn van Villeroy Boch momenteel trendsettend zijn. 'Living' is te vinden op diverse plekken verdeeld aan de School straat en Schoutenstraatkant van de winkel, waar de merken Swa- rovskiGoebel (niet alleen meer Hummel maar ook de katten van Rosina Wachtmeister) en Alessi, üttala en Stelton het hedendaagse design vertegenwoordigen. Voor de invulling van 'cooking', waar alle artikelen onder vallen die voor de voorbereiding en het serveren van de maaltijd nodig zijn, heeft Pasch een partner in WMF gevonden. Deze onderne ming die meer als 150 jaar bestaat en in Duitsland 150 eigen winkels heeft, wordt in de entree van de Schoolstraat gepresenteerd in een totaal nieuwe cookshop met een complete kookstudio erbij voor kookdemonstraties Aanstaande vrijdag 25 novem ber van 15.00 tot 21.00 uur zal een chef-kok van WMF 'de aftrap geven' en als eerste een kookde monstratie geven met o.a. de Macao wok. Hen blikvanger zijn de profes sionele keukenhulpjes uit de Profi Plus serie. Bijna honderd verschillende keukenhulpjes zorgen ervoor dat u voor elk moment het juiste hulpje heeft van citroentrekker tot wokspatel. Een start met deze serie is nu zeer aantrekkelijk van wege de unieke actie: drie halen hvee betalen én daarnaast krijgt u °P 24 en 25 november bij aan koop van WMF-artikelen vanaf 25,00 een bolletjesgarde t.w.v. 22.50 helemaal gratis! Maar de grootste aandachttrek ker is zonder meer de messenkast met een zeer ruim assortiment keukenmessen, zowel van hand- gesmede series als bandstaai mes sen. WMF is een van de grootste messenfabrikanten en produceert in een eigen fabriek in Hayingen met eigen vakmensen honderd duizenden kwaliteitsmessen per jaar, Een bezoek dus zonder meer de moeite waard. Zeker voor trouwe lezers van weekblad Peel en Maas want de eerste 25 lezers die de originele Duitse naam voor de bolletjesgarde weten te noemen krijgen bij inlevering van dit artikel de 'Rührblitz' helemaal gratis. Pasch Cooking - Dining - Living, is gevestigd aan de Schoolstraat 11 Venray, tel. 0478-588566. I Jubileumboek Xerox Xerox Venray bestond afgelo pen vrijdag 40 jaar. Op die dag hield het bedrijf voor alle perso neelsleden feestelijke activiteiten waaronder «en rijdende disco, een high tea en een borrel. Boven dien ontving iedere medewerker een exemplaar van TrotsXL, het boek dat naar aanleiding van het jubileum verschijnt. Toen de voormalige Gouverneur van Lim burg Chris van Rooy, op 18 november de vestiging van Xerox in Venray officieel opende, veran derde het economisch perspec tief van de regio. Binnen tien jaar groeide het aantal medewerkers van 100 tot 3100. Dit maakte Xerox Venray tot grootste werk gever van Noord-Limburg. Het jubileumboek TrotsXL beschrijft aan de hand van persoonlijke her inneringen, anekdotes en mijlpa len een reis door de onderne mingshistorie. Het portretteert een bedrijf dat naast zijn vele ups, als de groei in de jaren zeventig en de momentele bloei, ook de nodige downs kende, zoals de reorganisatie in 1981. De jubi leumdag was vooral een feest voor en door Xerox-mensen. Men sen uit Venray en omgeving kon den aan de met banners versierde gebouwen zien dat er bij Xerox iets bijzonders te vieren is. Voor meer informatie kan men terecht bij Xerox Manufacturing (Nederland) B.V., Paul Hermans via tel. (0478)525477, e-mail paulhermans@xeroxcom. De leerlingen van het Agrarisch Onderwijs Centrum (AOC) loca tie Horst gaan zich met de Specu laasactie weer inzetten voor de kansarme kinderen op het eiland Flores in Indonesië. In samenwer king met de St. Nativitas uit Horst zijn honderden leerlingen op pad gegaan om duizenden pakken speculaas te verkopen. Eerst wer den de leerlingen geïnformeerd over het doel van de actie door de heer Vermazeren en zijn echt genote en de heer en mevrouw Dinnissen van de St. Nativitas. Zij hebben de resultaten van de vori ge acties op Flores dit jaar met eigen ogen kunnen aanschou wen. Zij brachten er namelijk hun vakantie door. Vermazeren (coördinator van de actie op het AOC) opende een stallencomplex van het AOC. De actie is dit jaar bedoeld voor de bouw van een timmerwerkplaats voor de kin dertehuizen van de Belgische ont wikkelingswerkster Marie Jeanne Colson die al meer dan dertig jaar kansloze baby's en kinderen op het geïsoleerde eiland Flores een menswaardig bestaan tracht te geven. Het gezelschap heeft zelf kunnen vaststellen dat de Indone sische overheid niet royaal is met daadwerkelijke hulp, maar wel al drie jaar achter elkaar de kinder tehuizen van mama Belgi, zoals mevrouw Colson hier genoemd wordt, heeft uitgeroepen tot de besten van het district Sikka. Het AOC en de Stichting Nativitas werken al jaren samen met de Wilde Ganzen die de actie jaar lijks ondersteunt met een grote bijdrage. Beide organisaties krij gen veel waardering van de Wilde Ganzen, hetgeen onder andere blijkt uit de opdracht van de Wilde Ganzen aan IKON-televisie om een tv-special te maken over de gevolgen van de acties in Horst en omstreken voor het eiland Flores. Deze special wordt op eerste kerstdag op Nederland 1 uitgezonden. De IKON heeft er inmiddels al vijf dagen filmen in Flores opzitten en een dag filmen op de school. Op 24 november volgt de IKON enkele leerlingen volgen bij het verkopen van de speculaas. Eventuele Giften kan men overmaken op actienummer 102272964 ten name van Specu laasactie Nativitas, Horst. Sinds kort is Ysselsteyn een ondememersechtpaar rijker. Bart en Judith Gevers zijn de trotse oprichters van internetwinkel www.dogsonly.nl. www.dogson- ly.nl. is een hondenspeciaalzaak op internet. Dat houdt in, dat er alles te krijgen is op hondenge bied (met uitzondering van de honden zelf), www.dogsonly.nl. is ontstaan uit de wens van de Gevers' om voor zichzelf te begin nen. Judith Gevers werkt als vrij willigster bij HondenCentrum Happy Tail en heeft honden als hobby: het trainen en het verzor gen ervan, maar vooral ook de hondensport. Bart Gevers zit in de computers. Ze waren op zoek naar een onderneming die hij naast zijn baan erbij zou kunnen doen. Een en een bij elkaar opge teld; honden en computers zo kwamen ze uit op een interne twinkel in hondenbenodigdhe den. Bart Gevers: "We willen niet over tien jaar tegen elkaar zeggen "Hadden we toen toch maar de stap gezet..." en dus zijn we in het diepe gesprongen," Na een inten sieve voorbereidingsperiode, het bouwen van de website, het zoe ken naar geschikte leveranciers voor het invullen van het assorti ment, was het eind september dan zover: Dogsonly.nl opende haar virtuele deuren. En kende een vliegende start mag wel gezegd worden. Vanaf de eerste week stromen de bestellingen binnen. Judith Gevers: "Mensen kopen thuis, vanuit hun luie stoel op onze website www.dogson- ly.nl hun spulletjes. Bij het afreke nen kunnen ze aangeven of ze hun besteUing onder rembours willen ontvangen of dat ze het lie ver vooraf betalen. Omdat wij bijna alles uit voorraad kunnen leveren, wordt de bestelling, zodra de betaling binnen is, dezelfde dag verzonden. Als ik terug kijk naar de eerste 2 maan den, dan heeft men gemiddeld de bestelling binnen drie tot vier dagen in huis. Dat is best snel in vergelijking met sommige andere webshops. Mensen zijn tevreden bij ons en we hebben inmiddels al een aantal klanten die voor hun tweede of zelfs derde bestelling bij ons terugkeren. En niet geheel onbelangrijk: in de gemeente Ven ray berekenen wij als service geen verzendkosten en mensen kun nen ook op afspraak bij ons terecht om hun spulletjes af te halen als dat beter uitkomt." Wat heeft www.dogsonly.nl in haar assortiment? Een korte opsom ming: de gerenommeerde voer- merken Arden Grange en Gilpa, een zeer hoogwaardige, hypoal- lergene hondenbrok waar ook in het pension van HondenCentrum Happy Tail dankbaar en gretig van wordt gegeten; de halsbanden, riemen en tuigjes van het hippe merk Rogz For Dogz, eigentijdse prints in verschillende variëteiten; mooie manden en hippe jasjes van Danish Design; leuke voer bakken en fijne speeltjes voor je hond. Maar ook de cadeau artike len, zoals: mokken, (kerst-)kaar- ten, deurmatten, kladblokjes, hon denkwartet, hondendomino, hondenmonopoly, speciale kerst halsbandjes en natuurlijk niet te vergeten de mooie kalenders van The Dog Artlist Collection. De honden op deze kalenders zijn gefotografeerd met een speciale fish-eye lens. Dit geeft een grap pig effect, de kalenders zijn dan ook een echte hit! Het assorti ment wordt continue aangepast en veranderd. Ook kunnen er spe ciale verzoeken ingediend wor den voor producten die (nog) niet in de winkel aanwezig zijn. De slogan van www.dogsonly.nl luid: Bent u op zoek naar een leuk cadeau in hondse sferen of zoekt u iets speciaals voor uw hond? Kijk dan op www.dogsonly.nl. Ook bent u bij ons aan het juiste adres voor leuke cadeau-ideeen. Voor meer informatie kijk op www.dogsonly.nl., stuur een e- mail naar hello@dogsonly.nl of bel naar (0478)542075. Veilig voedsel Meer dan 700 deelnemers gaan op donderdag 24 november ken nismaken met het nieuwe project Veilig voedsel, gezonde mensen. ZijActief Limburg, AOC Limburg en de LLTB werken nauw samen in dit project, waarvan de aftrap plaatsvindt ip Theaterhotel De Oranjerie in Roermond. Wat komt er allemaal bij kijken om gezond en in balans te blijven in onze hectische maatschappij? Produ centen, consumenten en dienst verleners zijn samengebracht in workshops en een grote interac tieve informatiemarkt. De ludieke aftrap wordt om 17.30 uur gege ven door Noud Janssen namens de LLTB, Grieta Gootjens namens LLTB Vakgroep Vrouw en Bedrijf, Ans Christophe namens AOC en Marij Cox namens ZijActief. Daar na kunnen de deelnemers op interactieve wijze kennismaken met de thema's Vers van het land, Keumerken rijk, Voedsel wonder land, Noviteiten regio, Wereld van de ingrediënten, Kom in beweging, Biologisch centrum, Gezondheidstest CZ en Ontspan de geest. Officiële start bouw brede scholen in Meerlo-Wanssum De realisatie van de brede scholen in de gemeente Meer lo-Wanssum is dinsdagavond officieel van start gegaan met de ondertekening van de intentieverklaring door Dyna miek scholengroep, Stichting Peuterspeelzalen Meerlo- Wanssum, Zorggroep Noord- Limburg, Groene Kruis, Jeugd zorg, Samen Sterk in Kinderopvang (SSK) en de gemeente Meerlo-Wanssum. De partijen zeggen in de inten tieverklaring zich te zullen inzet ten, zowel gezamenlijk als indivi dueel, om de brede schoolontwikkeling te doen sla gen en om de activiteiten die hier aan gekoppeld zijn uit te voeren. Met de ondertekening van de intentieverklaring ligt volgens de partijen de weg open voor een duurzame en intensieve samen werking waarbij de ontwikkeling van het kind centraal staat. In de gemeente Meerlo-Wans sum wordt de basisschool gezien als een belangrijk centrum voor de leefbaarheid in de kernen. De inhoudelijke voordelen van een brede school, huisvestingsproble men voor voorzieningen en moge lijkheden voor nieuwbouw waren mede aanleiding om de ontwikke ling van de brede scholen in de zes kernen in te zetten. Scholen, peuterspeelzalen, gemeente en andere partnerorga nisaties die te maken hebben met kinderen en hun ouders slaan de handen ineen. Door beter met elkaar samen te werken willen de organisaties hun aanbod naar kin deren en ouders toe vergroten en verbeteren. Afstemming, samen hang en samenwerking zijn voor de brede school van cruciaal belang. Het onder één dak bren gen van alles wat te maken heeft met onderwijs, gezondheid en welzijn bevordert de samenwer king en biedt kansen voor kind, ouder en gemeenschap, aldus de partijen. STUDIE NIEUWBOUW MEERLO De gedachte achter de brede school is gemeentebreed gelijk. Echter de invulling per kern is wis selend, afhankelijk van de lokale situatie. Uniform binnen elke basisschool is het creëren van een 'gemeenschapsruimte' als centra le, publieksvriendelijke en zeer toegankelijke voorziening. Daar naast worden de bibliotheekservi cepunten en de bestaande peuter speelzalen ondergebracht in de basisscholen. Dit geeft invulling aan de versteviging van de basis school en het behoud van deze voorzieningen in de dorpen. In Meerlo wordt nog een studie uit gevoerd naar een mogelijke nieu we locatie van de basisschool. In het nieuwe gebouw moeten ook andere instellingen een plek krij gen, zoals consultatiebureau, bibli otheek en kinderdagverblijf. De meest geschikte locatie is in de nieuwe woonwijk Burgveld III, bij zalencomplex 't Brugeind aan de Leeuwerik. De huidige basis school in Meerlo is te klein en de peuterspeelzaal is toe aan een flin ke opknapbeurt. De gemeente heeft als voorwaarde gesteld dat het eventuele nieuwe gebouw in Meerlo moet passen binnen het beschikbaar gestelde budget van 2.2 miljoen euro. Wordt de nieuw- Midsummerpop Deel een van de film van het legendarische Midsummerpopfes- tival Meerlo (1969/1974) werd woensdagavond door Ll-televisie in het programma Tijd voor Toen uitgezonden en volgende week woensdag volgt deel twee. De eerste uitzending is om 18.00 uur en daarna wordt het twintig minu ten durend item de hele avond en nacht herhaald. Vanwege de vele reacties op de eerste uitzendin gen anderhalf jaar geleden, besloot Ll-televisie de tweedelige serie nogmaals uit te zenden. Alquin, Supersister, Ekseption, Focus, Solution, Rob Hoeke, CCC, Colin, Blunstone, Genesis en ga zo maar door: ze stonden aan het begin van de jaren zeventig alle maal op de affiches van het Mid summer Popfestival in Meerlo. Twee initiatiefnemers, journalist René Poels uit Meerlo en Karl Dit- trich uit Maastricht, oud-voorzit ter van de Raad van Bestuur van de Universiteit Maastricht, kijken terug op de jaren waarin het anders zo rustige Meerlo door hun toedoen plotseling verander de in het Mekka van de flowerpo- wer-cultuur. Anders gezegd: sap pige anekdotes en veel, héél veel muziek in twee delen! De histori sche filmbeelden zijn van de hand van Meerlonaar Poels. bouw duurder, dan worden de huidige gebouwen aangepast. De bouw van de brede scholen in de dorpen Swolgen, Geijsteren, Tienray, Wanssum en Blitterswij- ck begint in 2006 en moet voor het nieuwe schooljaar klaar zijn. In Meerlo wordt de brede school niet voor het begin van het nieu we schooljaar gerealiseerd vanwe ge de studie die eerst uitgevoerd moet worden. De brede scholen, waarbij de basisschool, minibibliotheek en in sommige dorpen ook de peuter- De feestelijke start van de bouw vond dinsdag plaats. speelzaal onder een dak worden gehuisvest, moeten er het snelst komen in Wanssum en Swolgen. Dat komt doordat de gebouwen waarin de peuterspeelzalen in die twee dorpen zijn gevestigd, niet meer aan de eisen van deze tijd voldoen. In ieder dorp moet een brede school komen om daarmee de voorzieningen in de kemen op peil te houden. In Meerlo, Wans sum en Swolgen betekent dat dat de peuterspeelzalen in het gebouw van de basisscholen komen. Daarnaast heeft elke basis school vorig jaar september al een bibliotheekvoorziening gekregen ter vervanging van de bibliobus. In Geijsteren en Tienray wordt de brede school het smalst. In die dorpen krijgt de brede school alleen een gemeenschapsruimte, waarin ook de bibliotheek een plek dient te krijgen. Maar de ruimte kan tevens dienst doen als documentatiecentrum, of als com puterlokaal voor bijvoorbeeld senioren. Omdat de peuterspeel zaal in Blitterwijck nog in prima staat is en het gemeenschapshuis voor een gedeelte draait op de huurinkomsten van deze voorzie ning, blijven de peuters in dit dorp voorlopig nog in de huidige peuterspeelzaal in het gemeen schapshuis. De realisatie van de brede Scho len wordt mede mogelijk gemaakt door subsidie van de provincie Limburg. Het college van Gedepu teerde Staten ondersteunt het pro ject omdat de brede scholen een stevige impuls geeft aan de hand having van de vitaliteit in de ker nen. Daarom stelt de provincie via het Leefbaarheidfonds in totaal 300.000 euro ter beschikking. Informatiebijeenkomst in Horst Sport-3, het breedtesport project van de gemeenten Horst aan de Maas, Sevenum en Meerlo-Wanssum, heeft samen met het Huis voor de Sport Limburg ook in 2005 de handen in elkaar geslagen en heeft het genoegen u uit te nodigen voor het Regionaal Sportcongres in Horst. Het hoofdthema is dit jaar 'Wer ken aan de toekomst van je club'. U bent van harte wel kom op 30 november in het Gasthoês in Horst. De bovengenoemde gemeenten vinden het verenigingsleven en sport en bewegen dermate belangrijk dat er een breedte sportproject loopt met onder meer als doel het versterken van de sportverenigingen. Door een aantal maatschappelij ke ontwikkelingen staat het ver enigingsleven namelijk onder druk en wordt er steeds meer gevraagd van sportbestuurders. Dit congres staat in het teken van de sportvereniging van de toe komst. Wat moeten sportbestuur ders ondernemen om ook in de toekomst een sportaanbod te kun nen bieden. Hoe ziet de sportver eniging van de toekomst eruit? Naast het centrale thema wat vooral op de lange termijn gericht is willen de gemeenten een aantal concrete thema's met u bespre ken waar u als vereniging nu wat aan heeft. De volgende thema's komen in de workshops aan de orde: het werven en behouden van kader, sponsoring, financieel beheer en effectief vergaderen. Allemaal thema's waar u in de praktijk mee aan de slag kunt. De bijeenkomst begint om 19.00 en zal de gehele avond duren. Deelname is gratis en u kunt met meerdere mensen deel nemen. Iedere deelnemer gaat let terlijk en figuurlijk met een rug zak vol nuttige bagage naar huis. U kunt het volledige programma nalezen op www.synthese.nl of www.sport3.nl en u kunt zich opgeven via Paul van Rengs van Synthese 077 3978500 Met de waarderingsregeling vrijwilligerswerk Limburg 2005-2007 geeft de provincie Limburg drie jaar lang een impuls aan het Limburgse vrij willigerswerk. Elk jaar heeft een thema: voor 2005 'Jeugd', in 2006 'Muziek' en in 2007 'Senioren'. Met deze regeling wil de provincie haar grote waardering laten blijken voor al het werk dat vrijwilligers in Limburg doen. VrijwiUigerswerk speelt een wezenlijke rol bij de leefbaarheid en vitaliteit van onze kernen en buurten. Naar schatting zijn in Limburg circa 350.0000 vrijwilli gers actief in ruim 10.000 vrijwilli gersorganisaties. 2005 - JEUGD Alle verenigingen en stichtin gen in Limburg die volgens hun statuten primair en specifiek zijn gericht op activiteiten voor en door jeugdigen tot 18 jaar komen in aanmerking voor een waarde ringssubsidie van maximaal 500 euro. Hierbij gaat het om jonge renverenigingen, scoutingclubs, ouderverenigingen en verenigin gen c.q. stichtingen gericht op fysieke jongerenvoorzieningen zoals speeltuinen of op jeugd honk/jongerenwerk en kinderva kantiewerk. Er mag maximaal één aanvraag per organisatie in 2005 worden ingediend en een organi satie krijgt maximaal één keer subsidie in de periode 2005-2007 Het beschikbare subsidiebedrag 2005 van 975.000 euro wordt over de gehonoreerde aanvragen gelijkelijk verdeeld, met een maxi mum van 500 euro per aanvraag. Zijn er meer goedgekeurde aan vragen dan het beschikbare bud get, dan kan het bedrag van 500 euro lager uitvallen. SUBSIDIE AANVRAGEN Met behulp van een gebruiks vriendelijke checklist kan elke vrijwilligersorganisatie in Limburg snel inzicht krijgen in de haalbaar heid van de subsidieaanvraag. De aanvraagperiode loopt van 1 september tot en met 30 novem ber 2005. Alle aanvragen die aan de criteria voldoen, worden geho noreerd; er wordt dus niet op volgorde van binnenkomst gese lecteerd. Aanvragen kunnen alleen worden ingediend via het 'aanvraagformulier subsidierege ling vrijwilligerswerk 2005' (vanaf 1 september beschikbaar). Voor vragen over de Subsidiere geling Vrijwilligerwerk 2005 kunt u contact opnemen met jeugd- en jongerenwerk Synthese, tel 077 3978500 Een jaarabonnement kost u slechts 95 l'l'I'BW Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld Jr van mijn bank- of girorekening af te halen. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig)

Peel en Maas | 2005 | | pagina 13