lerman en Margo nder de indruk an 'mama België' Zorgen om verkeerssituatie Gele lis zorgt voor een stevige oever 'Sporten voor mensen met een beperking' SOS: stilte voor de storm Service rubriek PEEL EN MAAS Donderdag 24 november 2005 - Pagina 11 -jWilde Ganzen filmde projectreis naar Flores van echtpaar Vermazeren Herman (47) en Margo (45) /ermazeren uit Blitterswijck [zijn in gedachten nog elke dag lg met hun onlangs vol ste reis naar het Indonesi sche eiland Flores. "Het is heel indrukwekkend om te zien ihoe de mensen daar leven en jjnet welke liefde kansarme [deren en gehandicapten rorden opgevangen in de ..juizen", vertelt Margo Ver mazeren, die in haar dagelijks leven verloskundige is in Meerlo-Wanssum en Horst aan de Maas. Het echtpaar Verma zeren bezocht tijdens de herfstvakantie de projecten van de Horster stichting Nati- vitas en de zeventigjarige Bel gische ontwikkelingswerkster Marie Jeanne Colson, die op Flores bekendstaat als mama België. De Belgische is in de regio Horst bekend geworden dankzij de enorme inzet van het echtpaar Theo en Lies Dinnissen uit Horst, dat in 1986 tijdens een rondreis «op Flores verdwaalde en bij toeval uitkwam bij de kindertehuizen van Marie Jeanne Colson. Herman en Margo waren daar zo van onder de indruk dat ze de stichting Nati- vitas (Geboorte) oprichtten en sindsdien acties houden om geld in te zamelen voor onder andere de vijf kindertehuizen, een meis jesinternaat, een kleuterschool en een therapieruimte. Herman Vermazeren is als docent verbonden aan het Agra risch Opleidingscentrum AOC te Horst en is op deze school de drij vende kracht achter de jaarlijkse speculaasactie voor de kinderte huizen op Flores. De school was daar destijds voor benaderd door het Horster echtpaar Dinnissen. Al voor het zesde jaar verkopen de studenten van deze opleiding rond Sinterklaas speculaas aan familie, kennissen, vrienden en buurtbewoners. Met de opbrengst daarvan -jaarlijks zo'n 5000 euro- is de afgelopen jaren door mama Bel gië en haar organisatie al veel gerealiseerd op het eiland Flores. Zo zijn met geld van het AOC onder meer al een kippen- en var kensstal gebouwd, een vrachtauto ekocht, een bijzondere ruimte voor hydrotherapie voor gehandi capte kinderen gebouwd en wordt thans actie gevoerd voor de bouw van een timmerwerkplaats. "Het mooie van onze acties is dat de landelijke organisatie Wilde Ganzen en de NCDO de opbreng sten meer dan verdubbelen", legt Vermazeren uit. "Elke euro die wij inzamelen worden er uiteindelijk drie." TIMMERWERKPLAATS Vermazeren kreeg van de school de gelegenheid om de pro jecten van het AOC op Flores te bezichtigen. Tegelijk werd bij Wilde Ganzen in Hilversum het plan geopperd om het project op Flores en de acties in Horst te ver filmen. Dat leidde ertoe dat Her man en Margo Vermazeren de eer ste week op Flores werden gevolgd door een cameraploeg van de IKON-televisie, de omroep die Wilde Ganzen uitzendt tijdens de kerstdagen. Vermazeren ver telt: "We hebben al onze projec ten bezocht en zijn daar erg van onder de indruk. Vooral de filoso fie van de Belgische, omdat ze probeert te bewerkstelligen dat haar tehuizen straks elfvoorzie- nend zijn. Het project heeft een vervallen timmerwerkplaats die deze naam niet waardig is. Wat palen en ijzeren golfplaten. Er komt nu een nieuwe met steun van het AOC. De bedoeling is dat kinderen en licht gehandicapten daar een vak leren en tegelijk kun nen timmeren voor de tehuizen: kozijnen, stoelen, banken, tafels e.d. En wie weet kunnen ze straks ook nog wat timmeren voor de verkoop. Dat zijn projecten met een structureel karakter". Terwijl Margo en Herman voor de zoveelste keer via de laptop de achthonderd digitale foto's bekij ken van hun drieweekse trip naar Flores, komen alle herinneringen weer naar boven. "Kijk hier wor den gehandicapte kinderen op de laadbak van de vrachtwagen gezet. De kinderen liggen er los op of zitten in een rolstoel. De filmploeg heeft alles vastgelegd", vertelt Vermazeren. Bij een foto van een baby'tje met een enorm waterhoofd staat de verloskundige Margo Vermazeren even stil. "Er zijn hier veel gehandicapte kinde ren. Pas na de bevalling ontdek ken de ouders dat het kindje een waterhoofd heeft. Er zijn helaas geen mogelijkheden om de kinde ren in een ziekenhuis te laten behandelen. Als ze meteen na de geboorte een draine plaatsen heeft zo'n kindje kans om een menswaardig leven te leiden." Herman vertelt dat hij enkele Herman en Margo Vermaze ren bekijken regelmatig de vele foto's die ze tijdens het indruk wekkend bezoek aan Flores heb ben gemaakt. dagen geleden van Theo Dinissen heeft gehoord dat het baby'tje op de foto al is overleden. "Dat grijpt ons erg aan. Je kent het kindje, het heeft een naam. Het is zo dicht bij", aldus Herman Vermazeren. INDRUK Het bezoek aan de projecten op Flores heeft veel indruk gemaakt op het Blitterswijckse echtpaar, Aan de hand van de vele foto's hebben ze al presentaties gedaan tijdens de projectdag op het AOC. "We hebben met eigen ogen gezien dat de stichting Nativitas erg goed werk heeft gedaan in het verleden en met goede projecten bezig is op dit moment", zeggen Margo en Herman in koor. Mer Kerstmis zendt de IKON- televisie de film uit over he£ bezoek van het echtpaar aan de projecten op Flores en de acties op het AOC in Horst. Meer infor matie op de site van de stichting Nativitas: www.kinderenvanflo- res.nl College Meerlo-Wanssum op bezoek in Geijsteren Afsluiting van de Maashese- weg of niet? Wanneer is Geijs teren veilig voor de Maas? Hoe gaat de bibliotheekvoorzie ning eruitzien? Op zijn rondje gs de dorpen deed het col- „e van burgemeester en wet houders van Meerlo-Wanssum vorige week donderdag Geijs teren aan. Zo'n dertig dorps bewoners hadden zich de moeite getroost naar zaal De Kei te komen. Daar voltrok zich een levendige gedachte wisseling. Aan de orde kwa men onder meer de rol van dorpsraden, de brede school, de toekomstige woningbouw en de Maaswerken. Maar het heetste hangijzer bleek de ver keersveiligheid. Al jaren zucht Geijsteren onder verkeershinder. De route via Wanssumse- en Maasheseweg is nu eenmaal de kortste om vanuit Wanssum de Venrayse industrie terreinen en de A73 richting Nij megen te bereiken. Dit leidt tot sluipverkeer van mensen die in Venray werken. Veel groter is echter de overlast van zwaar vrachtverkeer dat uit de haven van Wanssum komt. Met name op de smalle en onoverzichtelijke Maasheseweg doen zich met enige regelmaat levensgevaarlijke situaties voor. Al drie jaar trekt de Geijsterse dorpsraad bij het gemeentebestuur aan de bel om tot een oplossing te komen. De dorpsraad greep het bezoek van burgemeester en wethouders aan om het probleem nog maar eens aan de orde te stellen. Volgens de dorpsbewoners is er slechts één echte remedie: afsluiting van de Wanssumse- en Maasheseweg voor zwaar vrachtverkeer. Wethouder Derikx (CDA) bena- dnikte dat het gemeentebestuur er veel aan gelegen is om tot een voor alle partijen aanvaardbare oplossing te komen. Een westelij ke rondweg in Wanssum zou de overlast in Geijsteren waarschijn lijk aanzienlijk hebben vermin- I derd. Nu die op de lange baan geschoven is, zal een andere uit weg voor de problemen gevon den moeten worden, zo betoogde de wethouder. Afsluiting van Wanssumse- en Maasheseweg voor vrachtverkeer ligt het meest voor de hand. Dit is echter niet zo eenvoudig als het lijkt. Zou de gemeente zo'n besluit nemen, dan dient het ook tot in de puntjes juridisch te zijn onderbouwd. Zo niet, dan staan vrachtvervoerders binnen de kortste keren met scha declaims op__de stoep. Wat de zaak verder bemoeilijkt, is dat een tweede belanghebbende, de gemeente Boxmeer, zich juist vanwege die juridische onderbou wing uit het overleg heeft terug getrokken. Bovendien zou de eventuele afsluiting in Wanssum weer voor extra verkeersoverlast kunnen zorgen. Kortom: "Een ingewikkeld dossier", aldus wet houder Derikx. Hij erkende wel dat het gemeentebestuur ten opzichte van de Geijsterse bevol king de morele plicht heeft om nu op korte termijn met voorstellen te komen. Daarom zal het gemeentebestuur opnieuw de mogelijkheden tot afsluiting gaan onderzoeken. Zodra daarover iets concreets te melden valt, zal de Geijsterse dorpsraad onmiddellijk op de hoogte worden gesteld. Een ander gesprekspunt dat op deze avond de tongen losmaakte, was de toekomstige woningbouw in Geijsteren. De provincie Lim burg heeft recentelijk de regelin gen voor het bouwen van nieuwe woningen aanzienlijk versoepeld. Dit betekent dat er in de hele gemeente Meerlo-Wanssum tot 2010 zo'n driehonderd woningen mogen worden gebouwd. In Geijsteren komen er twaalf woningen bij: in beginsel acht koopwoningen en vier huurwo ningen. De aanwezigen betwijfel den echter of de behoefte aan huurwoningen in Geijsteren wel zo groot is. Wethouder Derikx zegde daarop toe de verhouding koopwoningen-huurwoningen nog eens nader te bezien. Over de locatie van de nieuwbouw kon hij nog geen uitsluitsel geven. De gemeente onderzoekt binnenkort de meest geschikte locaties. Om vertraging vanwege mogelijke procedures té voorkomen, zal daarbij vooral bekeken worden waar de minste weerstand te ver wachten is. Burgemeester Hahn zei te ver wachten dat in elk geval voor het einde van volgend jaar duidelijk zal zijn waar de nieuwe woningen komen. Mocht de gemeente er in slagen zelf de grond voor de te bouwen woningen te verwerven, dan zal de uitgifte van de kavels bij loting plaatsvinden. In dat geval hebben dorpsbewoners voorrang. Als daarentegen pro jectontwikkelaars de grond weten te verwerven, maken de autochto nen evenveel kans op een nieuwe woning als mensen van buiten het dorp. Minder gespreksstof leverde de toekomstige rol van de dorpsra den in de gemeente Meerlo-Wans sum op. Wethouder Beterams (PK) wist te melden dat de het gemeentebestuur de communica tie met de dorpsraden wil verbe teren. Daarom komt er binnen de gemeentelijke organisatie één aanspreekpunt voor dorpsraden. Dit om te voorkomen dat dorpsra den het idee krijgen dat ze van het kastje naar de muur worden gestuurd. Verder beloofde de wet houder binnen bepaalde grenzen meer eigen speelruimte voor de dorpsraden. Wethouder Beterams kwam ook aan het woord over de brede school. Die zal in Geijsteren onder meer leiden tot een grote gemeenschapsruimte in de basis school. De computers die daar geplaatst worden, zullen ten goede komen aan de hele gemeenschap. Zo zal bijvoorbeeld het bibliotheeksteunpunt dat in de school gevestigd wordt, er van kunnen profiteren. De collectie boeken is vooral bedoeld voor de leerlingen van de basisschool, maar ook ouderen zullen er iets van hun gading kunnen vinden. Ten slotte was er ook aandacht voor de Maaswerken. De overstro mingen van de jaren negentig hebben aangetoond dat de Maas een reële bedreiging vormt voor Geijsteren. De Maaswerken moe ten er toe leiden dat de Maas een grotere afvoercapaciteit krijgt. Elders in de gemeente Meerlo- Wanssum en in de gemeente Ber gen komt er daarom meer ruimte voor de Maas. Dit moet er volgens wethouder Derikx toe leiden dat het waterpeil met dertig centime ter zakt, waarmee het ergste gevaar is geweken. Verhoging van de kades is, naar het zich laat aan zien, de eerstkomende zeven a acht jaar nog niet te verwachten. Laatste werkzaamheden aan de Groote Molenbeek Intocht Sinterklaas in Blitterswijck Sinterklaas en zijn zwarte pieten brengen op zaterdag 26 november een bezoek aan Blit terswijck. Om 14.45 uur ver trekken de kinderen en overi ge belangstellenden samen met drumband en fanfare Moed en IJver naar Tante Jet aan de Maas, waar de sint met zijn gevolg om circa 15.00 uur met de boot zal arriveren. Bij Tante Jet zal hij door het bestuur van oudervereniging Kin derpret welkom worden geheten. Daarna gaat het gehele gezel schap weer terug naar het dorp, waar het feest wordt voortgezet in het Parochiehuis. Of de zwarte pieten, zoals andere jaren, weer een stunt in petto hebben, is afwachten. Na afloop van de fees telijke bijeenkomst in het Parochiehuis zal St.-Nicolaas aan alle kinderen uit Blitterswijck van 0 tot en met groep 8 van de basis school nog iets leuks uitdelen. De organisatie van de intocht van St.-Nicolaas is in handen van Oudervereniging Kinderpret. Waterschap Peel en Maasval lei iegt de laatste hand aan de werkzaamheden aan de Groote Molenbeek in de kern van Meerlo. Nabij de Mgr. Jen- neskensstraat en bij de Vee straat zijn op wel op heel bij zondere (Oud-Hollandse) wijze de oevers van de beek verstevigd. Er zijn namelijk zogenaamde wiepen (wilgen hout) achter de palen geplaatst. Hiermee is het talud voorzien van een goede veran kering op de bodem van de beek. Hierboven zijn graszoden aan gebracht, die moeten voorkomen dat het talud beschadigd wordt door de stroming van de beek. Ook is het talud plaatselijk aange plant met de gele lis. Deze plant zal ervoor zorgen dat het talud ook in de toekomst stevig blijft. De gele lis heeft namelijk een uit gebreid wortelstelsel, dat de grond goed kan vasthouden. En door de plant krijgt de beek ook een vriendelijker aanzien. Net als trouwens de verdere spontane ontwikkeling van andere water en oeverplanten. Behalve deze werkzaamheden is ook de rioolpersleiding tussen de Mgr. Jenniskensstraat en de Bergboslaan verlegd om ook hier de nodige meanders (slingers in de beek) aan te kunnen leggen. Bovendien zal bij de Bergboslaan in Meerlo in de komende winter periode nog een kijkheuvel wor den aangelegd, vanwaar een prachtig uitzicht zal ontstaan over de nieuwe meanders. Ook zal er een informatiebord worden geplaatst bij deze terp. Ten behoeve van de amfibieën zijn onder de bruggen loopplanken aangelegd. Ook worden de leu ningen van het bruggetje bij 't Kasteelke nog vernieuwd. Deze leuningen zijn doorgeroest en vormen volgens het waterschap een gevaar voor wandelaars die naar de vistrappen komen kijken. "Met de uitvoering van deze werken in de kern van Meerlo en de verdere 'hermeandering' van de beek wordt invulling gegeven aan het groenbeleidsplan van de gemeente, waarin de Molenbeek weer de parel van Meerlo-Wans sum wordt", aldus Karei Haazen, projectleider van Waterschap Peel en Maasvallei. Het project Herinrichting Groote Molenbeek omvat 3,5 kilo meter beek. Het totale project kost 1,2 miljoen euro en wordt deels bekostigd door Europese subsidies. Onderzoek gemeenten Inactiviteit van de mens is een steeds groter wordend probleem. Één van de redenen hiervoor is dat veel mensen het idee hebben dat er voor hen geen passend sport- en beweegaanbod in de regio is. Vooral voor mensen die beperkt worden in hun moto rische of fysieke mogelijkhe den, lijkt er vaak geen passend sport- ën beweegaanbod te zijn dat aansluit bij de wensen van hét'individu. Toch is vaak meer mogelijk. De drempel om te kunnen sporten en bewegen hoeft in principe niet zo hoog te zijn als menig een denkt. De Sport-3-gemeenten Seven- um, Horst aan de Maas en Meer- lo/Wanssum in samenwerking met de gemeenten Venlo en Ven ray, zijn onlangs een onderzoek gestart naar de sport- en beweeg- wensen van mensen met een beperking. De uitkomsten van dit onderzoek moeten antwoord geven op de vraag, of vraag en aanbod van sport- en beweegacti- viteiten voor mensen met een beperking op elkaar kunnen wor den afgestemd en of er nog knel punten c.q. wensen zijn. Zo hopen de gemeenten uiteindelijk een beleid te ontwikkelen waarbij zoveel mogelijk aan de sport- en beweegwensen voor mensen met een beperking in deze regio kan worden voldaan. De enquête is inmiddels met behulp van diverse organisaties, die werkzaam zijn met mensen met een beperking, uitgezet onder de doelgroep. Om echter een zo breed mogelijk beeld te krijgen, bieden de gemeenten ook burgers die tot de doelgroep behoren en die niets met deze organisaties te maken hebben, de gelegenheid om hun reactie ken baar te makeja. Zij nodigen u dan ook gaarne uit om aan de enquête deel te nemen. Ondervindt u een beperking bij het sporten en bewegen en wilt u uw sportwen- sen kenbaar maken, surf dan naar www.sport3.nl en download daar de enquête. De gemeenten verzoeken u de enquête uiterlijk 1 december ingevuld toe te zenden aan Sport3, p/a Postbus 6812, 5975 ZG Sevenum. Voorbereidingen nieuw project in volle gang Het Wereldfestival ligt alweer even achter ons, maar dat betekent niet dat de Stich ting Ontwikkelingssamen werking Meerlo-Wanssum op haar lauweren rust. Het pro ject in Chili is afgesloten en de eerste voorbereidingen voor een nieuw project wor den opgestart. Drie jaar activiteiten in de hele gemeente voor het kindertehuis Hogar Esperanza in Chili heeft in totaal 50.143,00 euro opge bracht. Een prachtig resultaat dat is bereikt door de vele particulie re initiatieven in de afgelopen drie jaar. Waar is dit geld allemaal voor gebruikt? Samen met MIVA Nederland heeft de stichting voor het kindertehuis een perso- nenbusje aangeschaft, ze bouw de samen met een bedrijf uit Wanssum een kantoortje/behan delruimte bij een van de kinder tehuizen en in samenwerking met Wilde Ganzen, de basisscho len en het echtpaar Jan en Jana Bexkens uit Tienray hielp ze bij het vervangen van oud en/of defecte huishoudelijke appara tuur in de tehuizen en de aan schaf van nieuw educatief materi aal voor de zeventig kinderen. Bovendien is er nog geld over waarmee in de drie kindertehui zen brandtrappen en een spren kelinstallatie worden aangelegd. Van het resterende bedrag kan de zuster een deel van de exploi tatie van de tehuizen enkele jaren bekostigen. Maar dit project in Chili heeft zeker niet alleen geld opgele verd. Verschillende studenten uit de gemeente Meerlo-Wanssum hebben stage gelopen bij het kin dertehuis en met eigen ogen gezien wat er nodig is om deze kinderen een toekomst te bie den. Daarnaast heeft de stichting veel gedaan aan bewustwording op de scholen. Kinderen zijn te gast geweest in de tipi van de familie Lensen uit Swolgen, er is aandacht aan besteed in de schoolklassen en er zijn hele totempalen gebouwd. Al met al was het voor iedereen een leerza me en leuke periode. De familie Denissen uit Well, die dit project heeft ingediend bij SOS, bedankt alle gulle gevers en vrijwilligers voor him inzet: "Wij willen jullie laten weten dat wij genoten heb ben van het Wereldfestival. Het eindbedrag is veel meer dan wat wij ooit voor mogelijk gehouden hadden. Wij zijn er ons van bewust dat er heel veel werk door jullie en de vrijwilligers ver richt moet zijn om dit mooie fes tival te organiseren, echt fantas tisch! Natuurlijk mogen wij de afgelopen drie jaar dat dit project gelopen heeft niet vergeten, waar natuurlijk ook veel kinde ren en volwassenen spontane acties op touw gezet hebben om geld in te zamelen. Wij willen iedereen die ons kindertehuis Hogar Esperanza gesteund heeft bedanken, ook namens alle kin deren van het kindertehuis en zuster Lucienne Hardy. Bedankt!" Inmiddels zijn de voorbereidin gen voor een volgend project alweer in volle gang. In decem ber komt er een oproep in alle dorpsbladen om projecten in te dienen die SOS Meerlo-Wanssum voor de komende drie jaar kan adopteren. Verschillende men sen in de gemeente zijn al druk bezig om hun project goed te onderbouwen, want in het eerste kwartaal van 2006 zal SOS een keuze maken uit de ingediende projecten. Een belangrijk criteri um is in ieder geval dat het pro ject een directe band moet heb ben met iemand uit onze gemeente, dit om de betrokken heid te vergroten. Kortom: het is even stilte voor de storm, maar in 2006 zullen we zeker weer veel van SOS Meerlo-Wanssum horen. Voor meer informatie: SOS Meerlo-Wanssum, Désirée Driesenaar. tel: 0478-690400 of 06-11184001. Gratis identiteitskaart voor 14-jarigen De nieuwe identiteitskaart, die volgend jaar wordt ingevoerd, wordt gratis beschikbaar gesteld aan iedereen die in 2006 14 jaar wordt. Dat heeft het kabinet besloten. Met ingang van 1 januari 2005 is de Wet op de Identificatie plicht uitgebreid. Vanaf die datum dient iedereen zich te kunnen identificeren met een paspoort, Nederlands identiteitskaart of rij bewijs. Het kabinet heeft besloten een éénmalig gratis identiteits kaart te verstrekken aan personen die na 1 januari 2006 de leeftijd van 14 jaar bereiken. Ook een persoon die al in het bezit is van een nog geldige identiteitskaart of wiens kaart is vermist of gestolen, kan een gratis identiteitskaart aan vragen. Het aanvragen van de gra tis identiteitskaart is mogelijk vanaf acht weken voordat de 14- jarige leeftijd wordt bereikt, ech ter niet eerder dan 1 januari 2006. Na het bereiken van de 15-jarige leeftijd is het niet meer mogelijk om in aanmerking te komen voor een gratis identiteitsbewijs. De gemeente zal alle personen die vanaf 1 januari 2006 voldoen aan de voorwaarden, op de hoogte brengen over hun recht op een gratis identiteitskaart. Voor meer informatie kunt u terecht bij de gemeente Meerlo-Wanssum, afde ling burgerzaken, telefoon 0478 699222 Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of don derdag. Huisartsenpraktijk Meedo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Buiten deze openingstijden kunt u uitsluitend voor spoedrecepten terecht bij Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo- Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smoren- burg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worl- donline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17-30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, pre ventie en dienstverlening. WHIM.W» Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mwD. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klan tenservice: bereikbaar tijdens kan tooruren (inclusief ledenadministra tie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: vol gens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dage lijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 f uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077- 3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Mid-' den-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishan-1 deling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslaving»- zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tiert ray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Art/ Generaal Dempsystraat 21, 5866 BA Swolgen, Tel. 0478-692028. Voo bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Hors tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.n www.synthese.nl Ouderenadviseur voor informatii advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzorger Inloopbijeenkomst elke derde din dag van de maand van 10.00 -12.0 uur. Algemeen Maatschappelijk Wer) Voor tel. afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vrijde van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemiddelir of persoonljike informatie advie Tel. afspraak 077-3978500. Inzaj vrijwilligersvacaturebestandtijdei kantooruren. Vacatureklapper en v synthesevrijwilligersgids. nl

Peel en Maas | 2005 | | pagina 11