dichterbij Ontwikkeling Smakterheide 3 Gemeente Venray Openbare bekendmakingen De as Zelf kiezen waar je gaat stemmen Kinderen bezoeken gemeentehuis Vragen over de langdurigheidtoeslag? Langdurigheidtoeslag 2005 B en W hebben besloten de ontwikkeling van bedrijventerrein Smak terheide 3 door te zetten. Binnenkort stelt het college zijn visie vast voor het terrein. Daarna werkt de gemeente de concrete doelstelling en de kaders in tijd, geld, kwaliteit, organisatie en informatie uit in een projectvoorstel. De ontwikkeling van het toekomstige bedrijventerrein vindt plaats in het gebied tussen de kerkdorpen Oirlo, Oóstrum en Castenray. Dat heeft de provincie als voorkeurslocatie voor uitbreiding aangegeven. Eerder al heeft de gemeente voor de ontwikkeling van Smakterheide 3 een kader van rand voorwaarden vastgesteld. Eén marktpartij met aantoonbare belangen in het gebied, Maessen bedrijven BV, heeft zich inmiddels bij de gemeente gemeld. Deze partij werkt onder regie van een gemeentelijke werkgroep aan de visie op de ontwikkeling van het terrein. Toekomst De huidige voorraad aan uitgeefbare bedrijfskaveis in Venray is beperkt. Met de ontwikkeling van bedrijventerrein Smakterheide 3 wil de gemeente ook in de toekomst ruimte kunnen bieden aan bedrijven en economische groei. Ook sluit het goed aan bij de ambitie van Venray om zijn economische po sitie in de regio te versterken en de werkgelegenheid verder uit te breiden. Bovendien heeft de Provincie Limburg, in het Provinciaal Omgevingsplan Limburg, Venray aangewezen voor de ontwikkeling van èen bovenregionaal bedrijventerrein. De gemeente heeft de opdracht zeventig hectare netto be drijventerrein te realiseren, waarvan 35 hectare strategische reserve. Met de realisatie van Smakterheide 3 vult Venray een gedeelte van deze opgave in. De Wet werk en bijstand (WWB) maakt het mogelijk een lang durigheidtoeslag te verstrekken. Dat is een onbelaste inkomens ondersteunende maatregel die landelijk wordt geregeld. Voor 2005 bedraagt deze toeslag 466 euro voor gehuwden/ samenwonenden, 418 euro voor alleenstaande ouders en 327 euro voor alleenstaanden. Om hiervoor in aanmerking te komen moet u aan een aantal strikte voorwaarden voldoen. Uitgangspunt van de Wet werk en bijstand is dat de bijstandsnorm in beginsel toereikend is om in de algemeen noodzakelijke kosten van het bestaan te voorzien. Reserve ringen voor vervanging van duur zame gebruiksgoederen zijn hierbij inbegrepen. De financiële positie van mensen die langdurig op een mini mum inkomen zijn aangewezen kan echter onder druk komen te staan. Vooral als er na verloop van tijd geen enkel perspectief lijkt te zijn om door inkomsten uit arbeid het inkomen te verhogen. Daarom is de langdurigheidtoeslag in het leven geroepen. Voorwaarden Om in aanmerking te komen voor de langdurigheidtoeslag moet u in elk geval aan onderstaande voorwaarden voldoen: U bent 23 jaar of ouder, maar jonger dan 65 jaar en u woont in de gemeente Venray. U hebt de laatste twaalf maanden geen langduri'gheidtoeslag ont vangen. En de laatste vijfjaar: Was uw inkomen niet hoger dan de bijstandsnorm. Lag uw vermogen niet boven de vermogensgrens als bedoeld in de WWB (voor alleenstaanden 5.105, voor gehuwden/ samenwonenden en alleenstaande ouders 10.210). Hebt u geen inkomsten uit of in verband met arbeid ontvangen (deze voorwaarde geldt niet voor mensen die een arbeidsongeschikt heidsuitkering ontvangen berekend naar een arbeidsongeschiktheids percentage van 80 tot 100%). Vergaderingen Agenda voor de vergadering van de bestuurscommissie begraafplaatsbeheer op woens dag 23 november 2005, aanvang 16.00 uur in het gemeentehuis. 1. Opening en mededelingen 2. Spreekrecht van de burger 3. Verslag vorige vergadering 12 oktober 2005 4. Vervolgtraject invulling/vaststelling begraafplaatsbeleid 5. Rondvraag Agenda voorde presentatieavond op dinsdag 22 november 2005, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. - 19.30 uur - brandweerzorg - 20.40 uur - ontwerp-Ontwikkelingsperspectief Verkeerszaken Verkeersmaatregelen Besluiten - Henseniusstraat - instellen stopverbod vanaf de T-splitsing Henseniusstraat-Paterslaan tot aan de kruising Henseniusstraat-Langstraat U kunt dè desbetreffende stukken van 18 november 2005 tot en met 30 december 2005 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbos 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een'voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Gehandicaptenparkeerplaatsen Besluiten - Prins Bernhardstraat - de invalidenparkeerstrook uitbreiden met één extra invaliden parkeerplaats U kunt de desbetreffende stukken van 18 november 2005 tot en met 30 december 2005 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie hierboven'bij Verkeersmaatregelen. Bouwplannen Aangevraagd Bouwvergunningen en vrijstellingen - Pavanestraat 92 - terrasoverkapping (nr. ba050484) - Pavanestraat 94 - terrasoverkapping (nr. ba050485) - Pavanestraat 96 - terrasoverkapping (nr. ba050486) - Paterslaan 15 - veranderen le en 2e etage (nr. ba050487) - Whistlerstraat 1 - tuinhuisje (nr. ba050489) - Veulenseweg 61 - kaasmakerij/machineloods/mestopslag (nr. ba050490) - Voerleberg ongenummerd - twee woningen (nr. ba050491) - Hoek Langeweg/Langstraat - reclamebord t.b.v. project De Gouden Leeuw (nr. ba050493) - Testrik 1 - vernieuwen garage/schuur (nr. ba050493) - Pavanestraat 90 - terrasoverkapping (nr. ba050495) - Moderatostraat 5 - serre/berging (nr. ba050496) Sloopvergunningen - Hoogriebroekseweg la - deel stal/stalling (nr. slp050059) De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze indienen. Voorgenomen vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen -voor zover nodig met toepassing van artikel 15; artikel 17; artikel 19, lid 1, 2 of 3 Wet ruimtelijke ordening en artikel 50, lid 4, 5 of 6 Woningwet- voor: - Meester de Haanstraat 20a - entreegebouw en fietsenstalling (nr. ba050467). U kunt de desbetreffende stukken van 18 november 2005 t/m 15 december 2005 (4 weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemees ter en Wethouders. Verleend Bouwvergunningen en vrijstellingen - Blakterweg 3b - vergroten woning (nr. ba050427, verzenddatum 07/11) - Zwanebloem 40 - vergroten bergruimte (nr. ba050341, verzenddatum 08/11) - Bazuinstraat 44 - wijzigen pui garage (nr. ba050456, verzenddatum 08/11) - Truus Schröderstraat 8 - serre (nr. ba050441, verzenddatum 09/11) - Gunhoekweg 4 - dakkapellen/vernieuwen dakvlak (nr. ba050434, verzenddatum 09/11) - Langeweg 38 - wijzigen kozijnen/gevel garage (nr. ba050380, verzenddatum 09/11) - Zwartwater 1 - vergroten varkensstal (nr. ba050393, verzenddatum 07/11) - Jaegerhofweg la - vergroten rundveestal (nr. ba050320, verzenddatum 08/11) - Castenrayseweg 26 - veranderen voorgevel showroom (nr, ba050418, verzenddatum 09/11) - Zuivelweg 2 - aanpassen bedrijfspand (nr. ba050413, verzenddatum 09/11) - Boterbloem 47 - veranderen basisschool (nr. ba050116, verzenddatum 09/11) U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Zie voor het indienen van een bezwaarschrift de rubriek Verkeerszaken. Kapvergunningen Verleend - Vloetweg - 8 eiken, herplant 8 bomen - Sarabandestraat 16 - 2 dennen, geen herplant - Etudestraat 36-2 esdoorns, herplant 1 boom - Lelie - 15 sierperen, herplant 15 bomen - Serenadestraat 68 - 1 trompetboom, herplant 1 boom Geweigerd - Sarabandestraat 16 - enkele berken - Hagelweg 21-1 den - Beethovenstraat 1 - 1 eik U kunt de desbetreffende stukken van 18 november 2005 tot en met 30 december 2005 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Zie voor het indienen van een bezwaarschrift de rubriek Verkeerszaken. Wet milieubeheer Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Puttenweg 80 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Smits Champignons B.V. Puttenweg 80 te Ysselsteyn voor een champignonkwekerij. Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 17 november 2005 t/m 14 december 2005 inzien. Tijdens de inzagetermijn kurtt u een gemotiveerde schriftelijke bedenking indienen bij Burge meester en Wethouders. U kunt -schriftelijk en gelijktijdig met de bedenking- vragen uw per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook een mondelinge bedenking indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. De aanvrager wordt hiervoor uitgenodigd. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u tijdig een bedenking hebt Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Claudia Hendrickx, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers, Venray Fotografie Gé Hirdes, Mijntje Wismans Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray Donderdag 17 november 2005 - Pagjn Openingstijden Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 u Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief en informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uu dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm I 1 Ook I Centraal alarmnummer 112 wtb^l Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - issfcder 1 weer Ja Ziji fde lelde fptfl I(SV Stemmen in een stembureau naar keuze bij de gemeenteraadsverkiezin gen van 7 maart 2006. Burgemeester en Wethouders willen dat alle Ven- rayse kiesgerechtigden die mogelijkheid hebben. Daarvoor wil de gemeent; deelnemen aan het project SWS: stemmen in een willekeurig stembureau binnen de gemeentegrenzen. Het project moet de politieke betrokkenheid van de burger vergroten. Inwoners moeten dan wel een stempas gebruiker in plaats van de oude oproepkaart. De kiezer mag dan in elk willekeurig stembureau stemmen. Handig om dat te combineren met een bezoek aan het gemeentehuis. Of als je dichter bij een ander stembureau werkt. Ook bewoners van het instituut van de GGZ Groep hoeven nu niet meer op eer andere locatie te gaan stemmen dan waar ze verblijven. Daarnaast kan d: gemeente eventueel met een mobiel stembureau de kiezer opzoeken. Bo vendien mag een kiezer, zonder extra inspanningen te hoeven doen, door maximaal twee kiezers uit een ander stemdistrict worden gemachtigd. Ten slotte maakt de invoering van de stempas het keizersregister overbodig. Stemmen gaat dus sneller! Hebt u zich voldoende ingespan nen om algemeen geaccepteerde arbeid te verkrijgen en te aan vaarden. Bovenstaande voorwaarden gelden ook voor uw eventuele (ex)partner. Meer informatie Deze informatie beschrijft de rege ling op hoofdlijnen. Hebt u nog vragen? Bel dan tijdens het spreek uur met Martha Peters van de afdeling Maatschappelijke Diensten. Het spreekuur is van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 10.00 uur. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij de afdeling Publieks diensten. Hierop vindt u ook meer informatie over de regeling. Kinderen van groep 7 en 8 van de Petrus' Bandenschool bezoch ten donderdag 3 november het gemeentehuis. Het bezoek vond plaats in het kader van de the- maweek van de school: 'Leven in Venray'. De kinderen mochten in de raad zaal op de plek van de raadsleden zitten. Ze kregen uitleg over hoe Bel tijdens het spreekuur, van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 10.00 uur, naar 52 33 33. de gemeente werkt en waarvi I zoal op het gemeentehuis moi I De leerlingen stelden veel vragK, onder meer over de speeltoestü voor de speelplaats. Een var deren sloot de vergadering c de voorzittershamer op de t< slaan. Net zoals burgemeest dat doet in de een kijkje in de nieuwe en de trouwzaal gingen de Ié terug naar school. In het ka< de themaweek waren ze een in 't Freulekeshuus en het Oi geweest en hebben de Petrus' Bandenkerk beklornn PEEL EN MAAS Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Ontheffing Stookverbod Voornemen Burgemeester en Wethouders zijn van plan een ontheffing te verlenen van het verbod om afvalstoffen te verbranden voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting en landschapselementen op de locaties: - Testrik 1 te Merselo - te verlenen aan C.J.P. van Dijk. - Veulensewaterweg 8 te Veulen - te verlenen aan P.J. Takken. - Horsterweg te Castenray - te verlenen aan Swinkels. - Kievitsweg 6 te Ysselsteyn - te verlenen aan H v. Hugten. - Veulenseweg 68 te Veulen - te verlenen aan A.D.N. Knapen. - Brugpas 6 te Veulen - te verlenen aan A.J.A. Verstegen. - Overbroekseweg 9 te Leunen - te verlenen aan M. Janssen. - Kleindorp 23 te Merselo - te verlenen aan F. Muijsers. - Pauwweg 12 te Oirlo - een ontheffing te verlenen aan Maatschap Pouwels-Egelmeers. Aan de ontheffingen worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 17 november t/m 1 december 2005 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u schriftelijk of mondeling uw zienswijze over het voornemen indienen bij Burgemeester en Wethouders. Donderdag 17 november 2005 Burgemeester en Wethouders van Venray Besluiten Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Steegse Peelweg 95 te Veulen - een oprichtingsvergunning te verlenen aan I.J.M. Direks, Steegse Peelweg 95 te Veulen voor een paardenhouderij en -fokkerij. - Ysselsteynseweg 63 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Houbensteyn Holding BV, Ysselsteynseweg 69 te Ysselsteyn voor vleesvarkenshouderij. - Wanssumseweg 17b en 17c te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan H.J.M. Verheijen, Van Broekhuizenstraat 40 te Oostrum voor een vleesvarkens- en jongvee- houderij. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. Het laatstgenoemde besluit is gewijzigd ten opzichte van het ontwerpbesluit. U kunt de desbetreffende stukken van 17 november 2005 t/m 28 december 2005 inzien. U kunt van 18 november 2005 tot 29 december 2005 een beroepschrift (in tweevoud) indie nen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit hebt ingediend - belanghebbende bent en aantoont dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit in te dienen - een bedenking hebt tegen de wijzigingen die zijn aangebracht ten opzichte van het ontwerp besluit. De besluiten treden in werking na afloop van de beroepstermijn. Het beroepschrift moet wor den ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep Is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afde ling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800 - 80 51 of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. ingediend of wanneer u een belanghebbende bent en aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. 20 ~~1 Ilen er nclpurn Maandag 28 november tot en u vrijdag 23 december - nieuwe n(jet( asfaltdeklaag op Maasheseweg en de Nieuwe Maasheseweg. (X M(mra de fietspaden krijgen waar nodi fes een nieuwe asfaltdeklaag, enkéfSmel isseim gedeeltes worden geheel vernie jg^,. Deze werkzaamheden vallen in' ®rtw« fasen uiteen: van rotonde Noon singel tot en met kruispunt Niet staat huisweg/Keizersveld en vanaf genoemde kruising tot de zuidei oostn oprit van de A73 (Metaalweg). doorgaand verkeer wordt Direct aanliggende bedrijven in principe altijd bereikbaar. i ansm;

Peel en Maas | 2005 | | pagina 20