Samenhang en samenwerking Verbouwing basisscholen -Gemeente Venray sjrcuit De Peel Egaliseren Praat mee op de presentatieavond inder regels in IPV Start bouw brandweerkazerne Nauwelijks leegstand in buitengebied Kijk ook op www.venray.nl Kijk ook op www.toekomst.venray.nl Raad akkoord met begroting 2006 ilf ;ei ken t Inspectie VROM heeft de pro- icie en de gemeente Venray dj rzocht op te treden tegen rcuit De Peel in Ysselsteyn. Dat tin een beschermd natuurge- j': ed. Op 1 januari 2006 loopt de 52] lergangstermijn van het hand- ivingstraject af. Echter, zowel t college als de gemeenteraad in Venray blijven zich ervoor zetten om het circuit op de G lidige locatie te legaliseren kon sluiting op 1 januari 2006 te ?ei lorkomen. Dinsdag 22 november is er weer een presentatieavond in de raad zaal van het gemeentehuis. De gemeentelijke brandweer verzorgt om 19.30 uur een presentatie over onder meer de volgende onderwerpen: wat betekenen de opkomsttijden van de brandweer voor u?, maatregelen en samenwerking om de brandweerzorg te optimaliseren, de veiligheidsregio. Ook zijn er specialisten aanwezig om uw vragen te beantwoorden. Vanaf 20.40 uur staat het ontwerp-Ontwikkelingsperspectief op de agenda. Kijk voor meer informatie hierover op de gemeentepagina van vorige week of op www.toekomst.venray.nl. Na beide presentaties kunt u vragen stellen en over het onderwerp discus siëren. Wij nodigen dan ook alle inwoners van Venray van harte uit deze avond bij te wonen. Verder zijn het gemeentebestuur en de dorps- en wijk raden aanwezig. raad heeft hiervoor dinsdag 8 ui ivember ingestemd met een motie na n het college. Wethouder Teunis- n heeft er overigens bij de raad op ;st ngedrongen het onderzoek naar locatie Sinnesstraat in Oirlo niet te breken. De provincie heeft het ld sfapge namelijk laten weten dat ignwellicht het circuit op de huidige itie nog een keer tijdelijk kan ogen. Daarvoor moet Venray dan een definitieve, onderbouwde lo- plalekeuze maken. Het college moet Hf haalbaarheid van de alternatieve itie onderbouwen. Ook moet aantonen dat het hiervoor de rojfcodigde procedures en onder- iken heeft opgestart. Wat er uit onderzoek naar de locatie aan Sinnesstraat komt, is uiteraard g niet bekend. Het college denkt er naast de huidige activiteiten ^jcoutdoorachtige sporten mogelijk oi leten zijn. De gemeenteraad vindt mf dat het college er in de tussentijd is aan moet blijven doen het cir- top de huidige plek te legaliseren. "We doen eigenlijk niets nieuws. Wel doen we dingen anders. En daardoor op een aantal punten mogelijk ook beter." Dat zeggen Marcel Barents en Henk Verstegen over de nieuwe werkwijze van de gemeente: gebiedsgericht werken (GGW). Henk Verstegen: "Eerder dit jaar is de strategische visie 'Venray, dorp en stad' vastgesteld. Op dit moment ligt het ontwerp-Ontwikkelingsperspectief ter inzage. Dat is een concrete uitwerking van de strategische visie. Het gebiedsgericht werken is daar eigenlijk een logisch vervolg op. Met het GGW zoomen we in op een bepaald gebied." Gebiedsgericht werken is een andere manier van werken? "Juist", zegt Henk. Sinds september is hij gebiedsco- ordinator gebiedsgericht werken. "Een aantal speerpunten van het college, zoals vraaggericht werken, burgerparticipatie, dichter bij de burger staan en integraal werken, komt samen in het GGW." Leefomgeving verbeteren Beleidsmedewerker Marcel Barents: "Die aspecten zijn allereerst binnen de muren van het gemeentehuis van belang. De zeven afdelingen in onze organi satie willen we nog beter laten samenwerken. Dat proces moet ervoor zorgen dat we zaken sneller, beter en efficiënter kunnen doen. Daarnaast zoeken we ook heel gericht de inwoners van een gebied op. Daarvoor vormen we wijk- en dorpspanels. Daarin hebben de wijk- en dorpsraden een prominente plaats naast onze andere kernpartners: politie, Synthese en Wonen Venray. We vragen hen welke producten en diensten er nodig zijn -zij wonen en werken er tenslotte- en we betrek ken hen ook bij het uitvoeren ervan. Om samen, heel gericht de leefom geving te verbeteren." Ervaring opdoen "We zoeken nadrukkelijk de samen werking", zegt Verstegen. "Ook de samenhang is belangrijk. We stem men met onze partners de activitei ten en inzet van middelen op elkaar af. Per gebied kunnen er overigens meer en verschillende partners zijn. Op dit moment zijn we bezig die panels te vormen voor de gebieden waarmee we in 2006 van start gaan." Dat zijn Oostrum, Brukske en het centrumgebied. "We kunnen het GGW niet meteen overal invoeren", legt Barents uit. "In Brukske beginnen we omdat daar al wijkbeheer is voor het onderhoud van de openbare ruimte. In over leg met het dorpsradenoverleg is Oostrum als startgebied voor de dorpen voorgesteld. En we hebben voor het centrum gekozen omdat daar iedereen belang bij heeft. Het is nu een kwestie van beginnen en samen met onze partners oefenen hoe we zaken het beste kunnen aanpakken. Ervaring opdoen met deze manier van werken. Wij hebben er alle vertrouwen in dat deze andere manier van werken voordelen voor onze burgers oplevert." Henk Verstegen en Marcel Barents In het Handhavingsprogramma 2005 staan zeven vooraf aange kondigde handhavingsacties. In het kader van deze themamaan den stond in oktober het thema 'gebruik vrijgekomen agrarische gebouwen' op het programma. Aanleiding hiervoor waren sig nalen dat in het buitengebied de hand gelicht zou worden met de milieu- en bestemmingsplan- regels. Medewerkers, van het team hand having zijn extra alert geweest op eventueel strijdig gebruik van agrarische gebouwen. Vanwege de hoge bedrijfsdichtheid lag de focus op het gebied ten westen van de Midden Peelweg. Zo'n 150 bedrijven zijn onderzocht. Hieruit bleek dat er nauwelijks sprake is van enige leegstand. Verreweg de meeste opstallen van gestopte agrariërs zijn gesloopt of in eigen gebruik voor opslag van persoonlijke spullen. Een enkele keer is een stal verhuurd aan een collega. Ook bij de actieve ondernemers werd geen leegstand aangetroffen. Slechts in zeven gevallen is er mogelijk sprake van strijdigheid met het bestemmings plan. Dan gaat het over bedrijven die actief zijn in het buitengebied met een andere dan agrarische bestemming. Deze zaken worden verder onderzocht. Op industrieterrein De Brier zijn de voorbereiding en voor de nieuwbouw van de brandweerkazerne gestart. De aannemer start 1 december met de bouw. De nieuwe kazerne bevat straks vijf extra remises (bergplaats voor voertuigen), èen nieuwe les- en vergaderruimte, een kantine, sanitair en een oefenplaats. Daarnaast wordt gewerkt aan de stalling/berging en de parkeerplaatsen. De nieuwe kazerne is naar verwachting in mei 2006 gereed. De verbouwingsplannen van basisscholen De Flierefluit (Brukske), De Vlaswei (Land- weert) en St. Jan de Doper (Merselo) hebben groen licht gekregen van het college van B en W. De gemeente stelt hier voor 225.786 beschikbaar. In 1994 stelde de gemeente in totaal 3.017.000 beschikbaar om de Venrayse basisscholen aan te laten passen aan de laatste ontwik kelingen op het gebied van onder wijskundige vernieuwingen. De 21 scholen hebben tot en met 2007 de tijd om dat te doen. De Flierefluit, De Vlaswei en St. Jan de Doper heb ben, in overleg met Stichting Primair Onderwijs Venray en regio, hun wensen aangegeven. De gemeente is hiermee akkoord gegaan. De drie scholen krijgen voornamelijk extra werkplekken en spreekkamers voor leerlingen en docenten. Daarnaast realiseren de scholen in Brukske en Merselo aanpassingen die niet onder de noemer onderwijskundige vernieuwingen vallen. Zij leveren daaraan dan ook een eigen bijdrage. Inmiddels zijn de basisscholen Anto- nius (Veulen), Regina Pacis (Vrede- peel), Petrus' Banden (Oranjebuurt) en De Toverbal (Venray-West) klaar met de verbouwingen. Basisschool Coninxhof (Veltum) wordt op dit moment verbouwd. ■V? Venray, focus op mensen ^agi ,L J.JJ maas Donderdag 17 november 2005 - Pagina 19 Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Openingstijden Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief en informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Week 46 iail et college van B en W heeft een jziging in de Algemene Plaat- lijke Verordening (APV) aan gemeenteraad voorgesteld. jnll oei hiervan is een actuele APV ,0[ et zo min mogelijk regels. de APV is een aantal wijzigingen genomen die direct merkbaar zijn es or de inwoners van Venray. Zo zijn ïW it Maartens-, carnavals- en Sint fllaasoptochten waarvoor geen rkeersmaatregelen nodig zijn en Siiarbij geen nevenactiviteiten zijn ortaan vergunningvrij. Daarnaast rvalt de vergunningplicht voor lurtjfeesten voor zover deze niet zijn bliektoegankelijk zijn en er geen 'ea igafsluiting nodig is. Tenslotte wallen de inrichtingseisen voor exploitatievergunning van een ogi recabedrijf. Hierdoor gelden voor n cafetaria waar geen alcohol rdt verkocht minder strenge eisen aanzien van de inrichting dan b or een cafetaria waar wel alcohol rdt verkocht. Verder is een aantal sp ikelen waarvan het onderwerp dal loende geregeld is in andere wet- regelgeving geschrapt. De ge- ienteraad behandelt het voorstel d december 2005. De gemeenteraad en de raadscommissies hebben de afgelopen weken over de Programmabegroting 2006 vergaderd. Op dinsdag 8 november heeft de raad de begroting vastgesteld. De raad heeft de voorstellen van het college allemaal overgenomen. Zo komt er geld vrij voor een onderzoek naar de haalbaarheid van een multi functioneel centrum, voor de uitvoering van het gemeentelijk rioleringsplan, het verbeteren van de kwaliteit van de dorpen en wijken en voor diverse infrastructurele werken. Ook heeft de raad enkele aanvullingen op de voorstellen van het college gedaan. Het geld dat in 2005 overblijft van het budget voor infrastructurele werken wordt in 2006 ingezet voor het oplos sen van knelpunten op het gebied van openbare verlichting. Verder heeft de raad het college opgedragen om te overleggen met de schouwburg en het kunstencentrum om te komen tot een realistisch subsidievoorstel in relatie tot de voorgestelde bezuinigingen. Een ander verzoek betreft de ziekenhuispost in Venray. Het college moet een dringend beroep doen op de verantwoordelijke partners zodat zij hun verantwoordelijkheid nemen voor het behoud van een 7x24 uur geopende ziekenhuispost. Tenslotte draagt de raad het college op om zich tot het uiterste in te spannen om Circuit De Peel op de huidige locatie te kunnen handhaven. Nu de raad de programma begroting heeft vastgesteld kan het college aan de slag met het voorberei den en het uitvoeren van het beleid voor 2006.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 19