Oostrumse feestband naar Engeland Kunst Cultuu Vergeten koppelbaas 1 Prinsenpaar De Huibuuke Venrode behoort bij top popkoren Voor het goede doel Koor Harmony bij Ivo Niehe Jubilarissen St. Catharina gehuldigd PEEL EN MAAS Donderdag 17 november 2005 - ;l Als ze in Liverpool feest wil len, dan krijgen ze feest. Een heldhaftige kreet voor een feestband die amper buiten het dorp komt en waarvan het aantal optredens op een jaar tijd misschien net nog op twee handen te tellen zijn. Maar feestband Aacht vur Elluf uit Oostrum weet dat het kan en gaat ervoor. Op 26 november wordt de band voor een optre den verwacht in de Ruskin Sportsclub in Liverpool. 'Via kennissen die in Liverpool wonen zijn wij benaderd om daar tijdens een feest te komen spe len', vertelt Will Cremers. Cre- mers is in de regio bekend van het muzikale carnavalstrio Heej en Weej'. In Oostrum zingt hij bij vrijwel elke dorpsfeest en bege leidt zichzelf daarbij op een akoe stische gitaar en is van begin af aan de leader of the band. 'Nou is dat in Liverpool geen enorm grote hal of massa's publiek waar wij gaan spelen, maar toch", probeert hij te relativeren. "Het is niet dat je ons moet vergelijken met The Beatle's of welke band dan ook'. Aacht vur Elluf, de naam alleen al doet vermoeden dat het met carnaval te maken heeft. Cremers: "De carnavalsvereniging kwam vijf jaar geleden met de vraag of we niet een feestband konden for meren. De bedoeling was om tij dens de carnavalsbals het publiek aan het hossen en springen te krij gen. Met een groepje hobbymuzi kanten uit het dorp zijn we bij elkaar gaan zitten en hebben een klein repertoire van muziek samen kunnen stellen dat in de eerste plaats bij de band paste en die volgens ons het publiek zou aanspreken. De naam werd vanuit de carnavalsvereniging aangedra gen: Aacht vur Elluf. Oftewel 8 muzikanten voor de vastelaovend. De naam klonk goed, de band was geboren. Komende carnaval vie ren wij ons eerste lustrum". "Het gaat goed met de band. Het eerste optreden was gelukkig voor eigen publiek, dat verschafte ons enig krediet voor de foutjes die er af en toe gemaakt werden. Het publiek en de carnavalsver eniging waren dik tevreden over het resultaat. De bandleden von den het een kick om op het podi um voor publiek hun grote hobby uit te oefenen. En er kwam meer. Wekelijkse repetities, nieuwe nummers, de kwaliteit ging stuk ken vooruit. Het gevolg was dat we gevraagd werden op een brui loft te spelen, dat werd een groot feest. Daarna volgden nog ver schillende leuke optredens. Het is elke keer weer volop genieten van het feit dat het publiek zich amuseert, en het zelf genieten van het maken van muziek". Maar de band speelt zeer zeker veel meer dan carnavalsmuziek. Het repertoire is heel breed te noemen: van stevige rock (Gol den Earring) tot nummers van Rowwen Heze, Duitstalige num mers en Nederlandstalig, maar ook prachtige nummers in het Aostrums dialect. Zeer opvallend zijn de zang kwaliteiten van Marly Driessen. Zij zingt eveneens vanaf het eer ste moment in de band en doet telkens weer iedereen versteld staan. "Ik vergelijk haar stem met die van Aretha Franklin", zegt Will Cremers. "Zij heeft een volume, dat is werkelijk niet te geloven". Marly is zich bewust van de reac- tie's die zie telkenmale weer bij het publiek oproept. Marly: "Ik denk zeer zeker wel dat ik een roeping heb gemist. Maar ach, ik ben te oud voor Idols, ik heb een gezin en kinderen. Misschien in een volgend leven... Maar zingen is mijn lust en leven. Ik zing altijd en overal: thuis, naast de band ook bij het Venrayse koor Chris- ko, samen met Gerrie Clephas op bruiloften. Eigenlijk overal waar ik gevraagd word". De band speelt drie keer met de carnaval, een voorbal plus de lied jesmiddag. Daarnaast hooguit een keer of zes, zeven, op een feest, kermis of een bruiloft. Maar zeer zeker niet elk weekend, want de blaassectie heeft zijn verplichtin gen aan de harmonie. Afgelopen zomer speelde de band voor het eerst tijdens Venray Muzikaal Totaal. Een hele positieve erva ring, al was het voor de band en het publiek snel duidelijk dat de ruimte in De Bleek veel te klein was voor het muzikale kunnen van de band. De band bestaat inmiddels uit tien personen. Op drums Noud van den Mortel, saxofoon Geert Janssen, trompet Willem Verhe- ijen, schuiftrombone Martijn Kempen, basgitaar Hay Rubie, elektrische en akoestische gitaar Jos Hellegers en Frank Cremers, op accordeon en keyboard Sand ra Bovend'Eerdt, zang Marly Dries sen, en zang en akoestische gitaar Will Cremers. "26 november is de grote dag. Twee personen reizen vooraf per auto en boot met de instrumen ten. De rest reist per vliegtuig naar Liverpool. In de koffers ook sjaaltjes, kleine lampjes en balpen nen met de naam erop. Het dak van de Ruskins Sportsclub gaat er gegarandeerd af. Het motto van de band is dan ook: Als je feest wilt, kun je feest krijgen!" Tijdens het prinsenbal van De Huibuuke in Overloon werden prins Wilbert 1 en prinses Lobke gepresenteerd als het nieuwe prinsenpaar van het Overloonse Huibuuke land. Een bijzonder kweekproces was nodig om de nieuwe prins aan het Overloonse publiek te presenteren. Een selec te afvaardiging van het bestuur bemestte met een aantal typisch Overloonse ingrediënten de aarde van een levensgrote bloem pot opgesteld achter een groot wit doek. Het publiek zag gedu rende het proces de contouren van de nieuwe prins uit de bloempot verschijnen. Plotseling viel het witte doek en het publiek reageerde enthousiast toen zicht baar werd dat het hier ging om prins Wilbert 1. Prins Wilbert (Van Perlo) is 32 jaar en in dage lijks leven timmerman bij bouw bedrijf Fleuren in Venray. De prins wordt bijgestaan door prin ses Lobke (School). Prinses Lobke is werkzaam als verpleegkundige van verstandelijk gehandicapten bij Vizier in Gennep. Samen zijn zij de ouders van zoontje Jelle. Het paar is goed ingeburgerd in de Overloonse gemeenschap. Prins Wilbert heeft als hobby muziek. Bijna al zijn vrije tijd wordt besteed aan de muziek band Cold-Turkey waarvan hij de leadzanger is. Venrode heeft deelgenomen aan het popkoren Hotzone Festi val van BALK (Bond voor a capella en lichte koormuziek). Het festi val vond plaats in het Orpheus theater in Apeldoorn. Veertien vooraf geselecteerde popkoren, waaronder Venrode, presenteer de zich aan de vakjury, bestaande uit Rob van der Meule (juryvoor zitter) Hans van den Brand en Martina Hilarides. De koren brachten een vijftal liedjes ten gehore, waaronder een a capella nummer. Venrode behaalde met 243,5 punt een gedeelde tweede plaats, achter popkoor Kolok uit Hel mond. Een prachtige prestatie voor Venrode, dat zich nu mag rekenen tot de top van de popko ren in Nederland. Venray bezit nu twee koren die behoren tot de beste in hun categorie. Ook het Venray's Mannenkoor mag zich rekenen tot een van de beste koren van Nederland. Venrode heeft de laatste maanden, samen met dirigent Max Smeets, hard gewerkt om een goede prestatie neer te kunnen zetten op Hotzo ne. Er werden extra stem- en ademhalingstechnieken geoe fend. Daarnaast werd er aandacht besteed aan staging. Dit alles in de aanloop naar het 50-jarig jubi leum van het koor. Venrode pre senteert dan de musical Jesus Christ Superstar in Schouwburg Venray. Brigitte Broeksteeg en Noor Kampen hebben een benefietcon cert voor de slachtoffers van de ramp in Pakistan gehouden in de Artiest in Venray. Met deze muziekmiddag wisten de dames 406,97 euro op te halen voor het goede doel. Dit geld wordt (via de zusters van Steyl) naar de zusters van moeder Theresa in Pakistan gestuurd. Brigitte Broeksteef en Noor Kampen danken iedereen. Sint-Nicolaastentoonstelling in 't Freulekeshuus (3) In een serie van negen arti kelen schenkt Peel en Maas aandacht aan de Sint-Nicolaas tentoonstelling die op dit moment in museum 't Freu lekeshuus in Venray te zien is. Dit gebeurt aan de hand van ansichtkaarten die in het museum te bezichtigen zijn. In deel 3: Vergeten koppel baas. Ruim tien jaar waart in deze streken Sint-Valentijn - een nep- sint van Angelsaksische bodem - rond. Hij wordt geacht de bren ger van anonieme liefdesbood schappen te zijn, terwijl Sint- Nicolaas dat in onze contreien al honderden jaren deed. De vrijer en vrijster van speculaas of taai taai en het suikerhart zijn bij ons nog de laatste overblijfselen van dat gebruik. Nu is het sturen van anonieme kaarten op 5 december in onze contreien zeldzaam geweest. Heel anders lag dat in Noord- Frankrijk, Zuid-Duitsland en Oos tenrijk. Daar werden tot begin 20- er jaren uit naam van de Sint nog druk anonieme kaarten verstuurd naar een aanbedene of aanbidder. De Franse Sint was overigens allen de schutspatroon van de jonge vrijers. De vrijsters hadden Ste Cathérine (op 25/11). De afgebeelde kaart met goud opdruk!) is geproduceerd in Duitsland voor o.a. de Nederland se markt. Dat het elegante dames schoentje een on(der)bewuste toespeling op de vagina is, zal bij de afzender noch de ontvanger zijn opgekomen. Seks was toen onbespreekbaar. Nu is het een niet te vermijden onderwerp. Mede daardoor is Sint-Nicolaas als kerkelijk erkend koppelaar wer keloos geworden. Deze kaart uit de collectie van Peter van Trigt en vele andere ansichtkaarten kunt u bekijken op de tentoonstelling Sint-Nico laas, die tot en met 8 januari 2006 in Museum 't Freulekeshuus te zien is. Verder zijn mooie, oude foto's te zien van de intocht van Sint-Nicolaas in Venray. Venray was trouwens de eerste gemeen te in Nederland waar een intocht gehouden werd, en wel in het jaar 1888, Ook van het Sint-Nico- laasgilde, dat al jaren de intocht van Sinterklaas in Venray organi seert, zijn bijzondere bruiklenen te zien. Voor de kinderen is er een testkamer voor speelgoed ingericht en zij mogen na afloop een Pietendiploma en een zakje Hobbymarkt De Reumapatiënten Vereniging Venray e.o. houdt op zondag 20 november van 11.00 tot 17.00 uur een hobbymarkt in hotel Asteria in Venray. Ook het Rad van Avontuur wordt de hele dag gedraaid met vele mooie prijzen. De entreeopbrengst komt ten goede aan de Reumapatiënten Vereniging Venray e.o. Meer informatie is verkrijgbaar bij Annelies Joosten via tel. (0478)580848. ToneeiGroep Rips Onder regie van Frans van der Pas uit Ysselsteyn brengt Toneel- Groep Rips het stuk Apart Volk op de planken. De opvoeringen vinden plaats op vrijdag 25 en zaterdag 26 november en op vrij dag 2 en zaterdag 3 december in gemeenschapshuis D'n Eik in De Rips. Aanvang 20.00 uur. Apart Volk is een klucht die dè toe schouwer terugvoert naar de jaren 60. Plaats van handeling is de boerderij annex café van de familie Zeurstra. Dat oma nog steeds het heft in handen heeft blijkt uit het feit dat zij een huwe lijksadvertentie in de krant plaatst voor haar twee kleindochters Klara en Stientje. Op zich is dit al heel apart. Uiteraard trekt deze advertentie diverse mensen aan, de een nog wat aparter dan de ander. Uit dit gegeven ontstaan allerlei hilarische situaties die doorspekt met humor naar een happy end leiden. Toegangskaar ten zijn te bestellen bij Maria Bis- seling via tel. (0493)599462 en bij gemeenschapshuis D'n Eik via tel. (0493)599488. Geslaagd Peter-Willem Schellen uit Ven ray is sinds 9 november jongstle den in de Verenigde Staten inge schreven als registeraccountant met een specialisatie in automati- seringsonderzoeken (CISA). PEEL EN MAAS niét ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur pepernoten mee naar huis op woensdag, zaterdag en zondag nemen. Het museum is geopend van 2 tot 5. Afgelopen vrijdag trad koor Harmony uit Oostrum op in De Theater Show van Ivo Niehe in de schouwburg van Venray. Tijdens deze show zaten de leden van het koor tussen het publiek en als verrassingsact werd door het koor een liefdeslied gezongen (a capella). Na afloop werden in de foyer nog enkele liedjes gezon gen onder leiding van dirigent Jac Janssen. In oktober bestond dit koor 30 jaar en dus was er na Koor Harmony en Ivo Niehe. afloop van deze show weer alle reden om nog een feestje te bou wen onder enthousiaste pianobe geleiding van Otto Kooien. Mocht u interesse hebben om dit koor te komen versterken, bezoek dan geheel vrijblijvend hun repetitie. Zij repeteren iede re maandag van 19.45 uur tot 21.30 uur in cafe-zaal Back in Time te Oostrum. Harmonie St. Catharina heeft haar jaarlijkse Cecilia-avond gehouden. Tijdens deze avond werden vier leden in het zonnetje gezet. Mart van Vegchel (40 jaar lid) en Jan Peeters, Piet Litjens.en Siem Lemmens (allen 50 jaar lid) werden gehuldigd. De jubilarissen hebben met elkaar gemeen dat ze korter of langer actief zijn geweest in de blaaskapellenwe- reld als lid van blaaskapel Die Fröhlichen Rübensammler en Siem Lemmens als lid van de blaaskapel van Ysselsteyn. Ook hebben ze in hun muzikale loop baan allen meerdere instrumen ten bespeeld. Van de jubilarissen zijn Piet Litjens en Siem Lemmens jaren lid van het bestuur geweest. Siem Lemmens als penningmees ter en Piet Litjens als bestuurslid. Behalve erelid Jan Peeters zijn Piet Litjens, Siem Lemmens en Mart van Vegchel actief muzikant en actief binnen de verschillende werkgroepen of commissies van de vereniging. Voorzitter Ger Claassens reikte de jubilarissen de bij deze jubilea behorende onder scheidingen en oorkondes uit. De avond werd voortgezet met een interne receptie en een gezellig samenzijn. loc teb lege Creatieve wedstrijd 'Klaart het nog op..?' thema van de creatieve w( die de GGZ-groep Noord- den-Limburg houdt om aa te vragen voor depressie, november kan men zich ii ven bij het Informatieci Geestelijke Gezondheid, het nog op...?' Een vraag di sen met depressieve klacl een depressie vaak da hoofd speelt. Wordt beter? Gaat deze sombere p weer voorbij? Wel of gee soonlijke ervaring met dep dat doet er niet toe. Maat creatief genoeg om u tt inspireren door het onde Twijfel dan niet, maar doei zijn aantrekkelijke prijzen nen. Iedereen kan meedoe men zich heeft ingeschre dat kan tot uiterlijk 30 not De inzendingen zullen d( jury beoordeeld worden, januari 2006 is de feestelijk uitreiking in de hal van hei gebouw GGZ-groep Nog Midden-Limburg aan de Si jp weg in Venray. Vervolge! den de creaties van de p; naars en een selectie -y ingezonden werkstukken rende twee maanden gIn, seerd worden in het h: bouw. Meer informatie, spncie en inschrijfformulieren i rzoi krijgbaar bij Informatiec tui Geestelijke Gezondhei; jn maandag tot en met vrijj 9.00 tot 12.00 en van 1| 1 16.00 uur, tel. (0478)52* ierg, mail: igg@ggznml.nl ,vin( www.ggznml.nl. cfl Koorprojecterv Het jaar 2006 is een ji fitt jaar voor het Deurnes G licllS Koor. Het dan 80-jarige kom slu onder leiding van dirige van Houten twee grote jecten op stapel staan om leum muzikale luister bij t In mei 2006 staat een ui gepland van de Carmina van Carl Orff. Het wordt productie met de Koninkl 'n monie Deurne. Daamaastgnge' november 2006 twee gepland in samenwerking Symfonieorkest Helmond Op het programma sta ondermeer de uitvoeringtïwell Oratorium Die sieben fetie Worte unseres Erlösers am van Joseph Haydn voor koi solisten en symfonieorkci eei uitvoeringen vinden pli ieke theaters in de regio He haa Deume-Venray. Gezien het L en de omvang van de com; van Orff en Haydn stelt heaai nes Gemengd Koor projinodi gers in de gelegenheid om werken aan de uitvoering! project loopt van 19 dec on' 2005 tot en met novembet Sim Koorzangers die beide oft g nii beide composities al eens ^er hebben uitgevoerd met eei koor, kunnen zich aanmel tou projectzanger. Dat geldt o( letei (redelijk) ervaren koorzang j da, andere koren die deze s |s g, nog niet kennen. Het kooi elke maandagavond van 2( 1 °P 22.00 uur in de nieuwe ft ruimte in de voormalige E Kerk in Deurne. Project; kunnen voor nadere inforr aanmelding terecht bij set Ine Fijnaut via tel. (0492)3: e-mail inefijnaut@hetneti jP* dirigent Frans van Houten (0493)314162, frans_van_houten@hotmail|etcc ijzig lijk» e gei In de activiteitenruimtle' Bibliotheek Venray woiet 21 woensdag 23 novembe 14.00 tot 14.45 uur een de; klaasvoorstelling voor kif vanaf drie jaar opgevoerd,! n' van A Propos Producties ord het verhaal Piet in de probli nt M, Dormilon, de slaappid C0|a. prutst al zijn baantjes i stoomboot. Hoe vaak hij e verslapen heeft, kan de Sii 'arbi eens bijhouden. Daarom Dormilon nog één kans. Hi Embalar, de strenge inpi helpen. Zal het Dormilon om wakker te blijven en zij! ibliel tje bij de Sint te behouden |gafs gangskaartjes, ook voor o zijn te koop bij de uitlee van de bibliotheek. Nog exP januari loopt het leesprogi reca Wonderlijke Sprookjes, Kif n ca van vier tot negen jaar fo hieraan meedoen. Zij kunne ken kiezen met de sp sprookjeshoedsticker: b or e over draken, kabouters, li en andere sprookjesfigurd deelnemers krijgen een spakel' pasje. Voor ieder boek dal loen zen is krijgen zij een dral rpn cker op hun pasje. Bij vijfb is de pas vol en dan krijg deelnemers een cadeautje kinderen die met het lc gramma hebben meegedi gen een uitnodiging feestmiddag eind januari Voorstelling Sinterklaas orta valt lurt rdt lent ld di

Peel en Maas | 2005 | | pagina 18