Toezicht op kwaliteit kinderopvang Gemeente Venray iifsl Openbare bekendmakingen Kijk ook op www.venray.n Bijdrage voor parkeerplaatsen Oude kleding, textiel en schoeisel Wijzigingen in welstandsbeleid Begrotingsaanpassing positief Archief notaris Reijnders in gemeente archief PEEL EN MAAS Donderdag 10 november 2005 - Pagina 2005 2006 2007 2008 2009 Beleidsregels Vastgesteld Burgemeester en Wethouders hebben de volgende beleidsregel vastgesteld: - 'de Bodemkwaliteitskaart en bijbehorend bodembeheerplan (bodembeleid)' Doordat de Bodemkwaliteitskaart en bijbehorend bodembeheerplan vastgesteld zijn, Is het mogelijk om onder voorwaarden (verontreinigde) grond als bodem her te gebruiken. Doordat dit bodembeleid in samenwerking met de gemeenten Maasbree, Meijel, Sevenum en Helden- Panningen totstandgekomen is, Is het ook mogelijk binnen deze gemeenten onder vereenvou digde voorwaarden grond her te gebruiken. D&beleidsregels treden op 10 november 2005 in werking en liggen ter inzage. Verkeerszaken Verkeersmaatregelen Rectificatie Besluiten - Burgemeester van de Loostraat, tegenover huisnummer 2a i.p.v. huisnummer 52 - instellen parkeerschijfzone (max 1 uur) Bouwplannen Aangevraagd Bouwvergunningen en vrijstellingen - Horsterweg 27 - pluimveestal (nr. ba050474) - Nieuwhuisweg 2 - veranderen toegang bedrijfsgebouw (nr. ba050475) - St. Catharinastraat 13 - veranderen indeling voorgevel (nr. ba050476) - Duinhof 3 - woning (nr. ba050477) - Wilhelminastraat 17a - garage en fietsenstalling (nr. ba050478) - Grotestraat 76 - winkel met bovenwoning (nr. ba050479) - Gerrit Artsstraat ongenummerd - twee woningen (nr. ba050480) - Maasheseweg 83 - tent ten behoeve van tijdelijke opslag (nr. ba050481) - Teeuwenhofweg 18 - vergroten fok- en vleesvarkensstal (nr. ba050482) - Deurneseweg 114 - vergroten woning (nr. ba050483) Sloopvergunningen - Whistlerstraat 28 - garage/berging (nr. slp050055) - Bremmenkamp 14 - dak woning (nr. slp050056) - Grotestraat 76 - winkel met woning (nr. slp050057) De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze indienen. Voorgenomen vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor zover nodig met gebruik van artikel 17 of artikel 19, lid 1, 2 of 3 en artikel 15 WRO en/of artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet bouwvergunning te verlenen voor de navolgende bouwaanvragen: - Knopkruid 35 - zwembad (nr. ba050415) - Sneeuwklokje 12 - vergroten woning/bouw dakkapel (nr. ba050466). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 11 november 2005 t/m 22 december 2005 (zes weken) inzien. Tijdens de Inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelin ge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedach ten te wisselen. U zult dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze zal een verslag worden gemaakt. Tegen het besluit kunt u alleen later beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Verleend Bouwvergunningen en vrijstellingen - Puttenweg 2 - overkapping (nr. ba050426, verzenddatum 01/11) - Albionstraat 13 - carport (nr. ba050432, verzenddatum 02/11) - De Horik/Het Gevlecht/Eijckenhof ongenummerd - 47 woningen (nr. ba050273, verzenddatum 02/11) -Stationsweg 191 - vernieuwen aanbouw (nr. ba050338, verzenddatum 02/11) - Viiezenweg 6 - vergroten woning (nr. ba050339, verzenddatum 03/11) Reguliere bouwvergunningen tweede fase - Ysselsteynseweg 67 - vernieuwen langgevel boerderij (woning met bedrijfsruimte) (nr. ba050360, verzenddatum 31/10) Sloopvergunningen - Ysselsteynseweg 67 - restant woning met bedrijfsruimte (nr. slp050051, verzenddatum 31/10) - Beekweg 44 - paardenstal/aanbouw/overkapping (nr. slp050049, verzenddatum 01/11) - Vredeweg 2 - verwijderen asbest golfplaten (nr. slp050053, verzenddatum 04/11) U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar Is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbos 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. - Serenadestraat 68 - voor 1 boom, herplant 1 boom - Sportpark Venray - voor 12 bomen (ivm iepziekte), herplant 12 bomen Verlenging kapvergunning - Kempweg - voor 36 bomen, herplant 20 bomen U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester ep Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie de rubriek Bouwplannen. Wet milieubeheer Wet geluidhinder Ontwerpverzoek hogere grenswaarden (art. 83 WG) Burgemeester en Wethouders zijn van plan bij Gedeputeerde Staten van Limburg een verzoek in te dienen voor het vaststellen van hogere grenswaarden voor: - Stationsweg 128 - splitsing van de woning in twee woningen. U kunt de desbetreffende stukken van 11 november 2005 t/m 25 november 2005 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een zienswijze kan ook mondeling ingediend worden tijdens een -op verzoek- te houden openbare zitting. Kapvergunningen Verleend Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Langstraat 133 te Venray - een oprichtingsvergunning te verlenen aan Thuylshof Beheer BV Thuylshof VOF, Langstraat 133 te Venray voor de opslag en verkoop van consumenten vuurwerk. Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 10 november 2005 t/m 7 december 2005 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke bedenking indienen bij Burge meester en Wethouders. U kunt -schriftelijk en gelijktijdig met de bedenking- vragen uw per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook een mondelinge bedenking indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. De aanvrager wordt hiervoor uitgenodigd. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep Indienen wanneer u tijdig een bedenking hebt ingediend of wanneer u een belanghebbende bent en aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Ontwerpbesluiten (aanvraag ingediend na 1 juli 2005) Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de Inrichting gelegen aan: - Overbroekseweg 12b te Leunen - een veranderingsvergunning te verlenen aan J.A.F. Hendrickx, Overbroekseweg 12b te Leunen voor een varkenshouderij. Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 10 november 2005 t/m 21 december 2005 inzien. Tijdens de Inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burge meester en Wethouders. U kunt -schriftelijk en gelijktijdig met de zienswijze- vragen uw per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. De aanvrager wordt hiervoor uitgenodigd. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u een belanghebbende bent en aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Donderdag 10 november 2005 Burgemeester en Wethouders van Venray Open isvoe: cr var awaiii anprai Notariële archieven vormen een waardevolle bron voor stamboom' onderzoek. Ze geven een bijzonda kijkje in een verdwenen wereld, li een notarieel archief tref je allerlei soorten akten aan: openbare ver kopen, testamenten, schuldbeken tenissen, huwelijkse voorwaarde noem maar op. De akten bevat vaak bijzondere informatie over personen en families. Zo voerde notaris Reijnders op 16 juli 1867; openbare verkoop uit van de eit dommen van de weduwe van Jan! Hasenackers. De weduwe had sa men met haar man een winkel aan de Grotestraat. Honderden voorv/e pen werden bij opbod geveild. Nas tg de winkelinventaris gingen onder meer ook een buffet, een barometi en een kamerpot onder de hamer, erhaal e uit bracli nde v den v in 29 Jvemt van tul At lerett blei ttstei uzika celanc idgent nStul JUna Éstei aekels 'rinse: fee assen tn de rol' Kche tone) I0UW] Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Claudia Hendrickx, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers, Venray Fotografie Gé Hirdes, Mijntje Wismans Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray Het college van B en W heeft besloten een parkeerfonds in te stellen Daarin kunnen projectontwikkelaars of andere initiatiefnemers die geen of onvoldoende parkeerruimte op eigen terrein kunnen realise ren een bedrag storten. Daarmee financiert de gemeente dan de aanleg van nieuwe parkeerplaatsen of exploitatiekosten daarvan. Vaak worden bouwplannen gerealiseerd waarbij geen of onvoldoende par keerplaatsen worden aangelegd. Dan zijn toekomstige bewoners of gebrui kers (deels) aangewezen op openbare parkeerplaatsen. Omdat daar bij het bepalen van het aantal openbare parkeerplaatsen geen rekening mee is ge houden, neemt de parkeerdruk toe en kunnen parkeerproblemen ontstaan De gemeente draait dan vaak op voor de kosten van aanleg van aanvul lende parkeerplaatsen. Het fonds zou hieraan moeten bijdragen. Overigens koopt de ontwikkelaar of initatiefnemer geen parkeerplaatsen. Voor de uit eindelijke gebruiker geldt dat hij, in gebieden van betaald parkeren, de gel dende tarieven moet betalen of dat hij in het vergunninghoudersstelsel val' Resultaat +317.299 1 +118.509 +232.788 +215.625 +259.721 Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801'MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Openingstijden Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 u Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief en informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 2' dinsdag t/m donderdag v. 9.00 tot 17.00 uur en Alarm Centraal alarmnummer 112" Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 4<j Hulpaanvraag geen spoed brandweer'077 - 355 Week 4! Het positieve resultaat van 2005 komt voornamelijk door een voordeel op de bijstandsuitkeringen, extra legesinkomsten en een positieve bijstelling van de uitkering uit het gemeentefonds. Ook het meerjarige resultaat is hoofdzakelijk het gevolg van een hogere uitkering uit het gemeentefonds. Er liggen nog diverse ontwikkelingen in het verschiet, zoals de invoering van de Wet maatschappelijke ondersteuning. De financiële gevolgen hiervan zijn moeilijk in te schatten. Het is dus goed om geld achter de hand te houden om eventuele tegenvallers op te kunnen vangen. De gemeenteraad stelt de tweede algemene aanpassing 2005 vast op 20 december 2005. Liefdadigheidsinstellingen halen vier keer per jaar oude kleding, textiel en schoeisel huis-aan-huis op. Dat gebeurt in februari, mei, augustus en november. U kunt deze ook afgeven bij de Winkel van Sinkel, Bontekoe straat 2 in Venray. Of deponeer oude kleding, textiel en schoeisel in de daar voor bestemde textielcontainers: op de parkeerplaats van winkelcentrum 't Brukske, winkelcentrum Veltum en op het Kapelplein in Leunen. Ook kunt u deze gratis inleveren bij het milieustation of bij acties van scholen. De gemeenteraad heeft dinsdag 1 november ingestemd met de Evaluatienota Welstandsbeleid. Hierin staat een aantal uitgangs punten die tussen nu en juli 2006 leiden tot wijzigingen in het welstandsbeleid. Die zijn met name voor de inwoners van de gemeente Venray van belang. In de evaluatienota staan afspraken over de werkwijze en communicatie rondom welstand. De belangrijkste wijziging voor de Venrayse inwoners is echter dat na juli 2006 veel licht bouwvergunningplichtige bouwwer ken niet meer door de commissie Welstand, monumenten en architec tuur hoeven te worden getoetst. Bouwwerken die liggen op een deel van uw tuin dat niet aan openbaar gebied grenst, zijn vanaf dan wel- standvrij. U moet hier wel evengoed een bouwvergunning voor aanvra gen! Voor het buitengebied heeft de raad de opdracht meegegeven om te onderzoeken of dat gedeeltelijk of geheel welstandvrij kan worden. Kwaliteit Een tweede voorstel is dat voor veel voorkomende kleine bouwwerken, ansgri lance ilankei Inokk zoals dakkapellen en schuttingen standaardontwerpen beschikbar komen op het gemeentehuis. UI- onder dan meteen een goede tekeninjü at^aD uw bouwvergunning aan te vrag-- j^j^j Daardoor kan de vergunning snelemon Ier worden verleend. De raad heilevooi ook besloten strenger toe te zier op de kwaliteit van de ingeleverc stukken. Goede aanvragen kun- roep o nen versneld worden afgehande obby, De komende maanden werkt de gemeente de voorstellen verdekDje^ uit. Zij houdt u hierover zowel oondern deze pagina als op haar internetst ,V®I w zit regelmatig op de hoogte. e( Ein Het college van B en W is verantwoordelijk voor het toezicht op en de na leving van de landelijk geldende kwaliteitseisen en regels voor kinderopvang centra/gastouderbureaus. Dat staat in de Wet kinderopvang. Het moet hiervoor een ambtenaar van de GGD als toezichthouder aanwijzen. In de vergadering van 8 november 2005 heeft het college de heer H. Overman van de GGD als toezichthouder aangewezen. Dinsdag 1 november heeft het college van B en W de tweede alge mene aanpassing van de begroting 2005 vastgesteld. Hierin is, op basis van wat de gemeente tot en met augustus heeft gerealiseerd, de toereikendheid van alle budgetten getoetst. Deze aanpassing levert een positief financieel resultaat op. Het saldo van de voorgestelde begrotingsaanpassingen bedraagt 317.299. Ook voor de komende jaren zijn de verwachte resultaten positief. Het meer jarige resultaat ziet er na de tweede algemene aanpassing 2005 als volgt uit: In de studiezaal van het ge meentearchief is het sinds k( mogelijk het archief van nol Reijnders op microfiche te ri plegen. Hendrik Reijnders van 1847 tot aan zijn dood in 1873 notaris in Venray.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 20