'Nieuw sportpark aan Helling in Wanssum' ni"h MeerloWanssu Maar liefst zes 50-jarige jubilarissen! Y Concert Fanfare Eendracht Meerlo Station Tienray een achterhaald station? Metalfeest in Tienray Service rubriek FEEL EN MAAS Toekomst buitensport Meerlo-Wanssum: politiek aan zet De gemeente Meerlo-Wans sum maakt zich op voor een interessante vergadering van de commissie burgers, aan staande maandagavond. Eén van de agendapunten is de pre sentatie van de notitie die een stuurgroep over de toekomst van de buitensportverenigin gen in Meerlo-Wanssum heeft opgesteld. De stuurgroep, die onder leiding staat van voorzit ter Henri Elbersen van het Huis voor de Sport Limburg, komt met conclusies en aanbevelin gen die zijn gebaseerd op bijna een jaar lang overleggen met de zes voetbalclubs en twee ten nisverenigingen uit de gemeen te. Inzet: wat moet er gebeuren om ook in de toekomst nog bui tensport in Meerlo-Wanssum te garanderen? Het antwoord van de clubs: samen sportaccom modaties betrekken en moge lijk zelfs fuseren. De voetbal clubs van Meerlo en Wanssum zetten als SV United in op een nieuwe accommodatie, Tienray en Swolgen onderzoeken of ze hetzelfde traject willen volgen. Nu de notitie is afgerond en maandag wordt gepresenteerd, is de politiek aan zet. Henri Elbersen noemde het tra ject dat de acht buitensportvereni gingen en de gemeente Meerlo- Wanssum in gang hebben gezet, begin dit jaar 'heel bijzonder'. Ach ter die kwalificatie staat hij nog steeds. "In tegenstelling tot veel andere gemeenten die over de toe komst van de verenigingen beslis sen, mogen de buitensportvereni gingen in Meerlo-Wanssum zelf actief meepraten en keuzes maken. De praktijk leert dat veel gemeen ten vanachter hun bureau plannen maken over de buitensport en saneren. In Meerlo-Wanssum is het juist andersom gegaan. De gemeen te heeft de verenigingen gevraagd om met voorstellen te komen. Zij hebben dit jaar gewerkt aan een nota waarin de toekomst van de buitensportverenigingen vorm heeft gekregen. Dat is heel bijzon der." De opmaat voor de nota was de conclusie van de gemeente Meerlo- Wanssum dat de zes voetbalvereni gingen met dezelfde problemen worden geconfronteerd. Proble men op onder meer het gebied van financiën, achterstallig onderhoud, accommodatie en regel- en wetge ving. De gemeente reageerde vorig jaar door de verenigingen uit te nodigen om samen een toekomstvi sie te ontwikkelen voor met name hun accommodaties. Eén van de vragen die de verenigingen moes ten beantwoorden, was 'waar zit ten de verenigingen over tien jaar?', 'hoe moet de buitensport er over tien jaar uitzien?' en 'wat wil je op langere termijn bereiken en hoe bereik je dit?' Omdat dit moei lijk in kaart te brengen was, werd een stuurgroep geformeerd die bestaat uit afgevaardigden van de zes voetbalclubs en van de twee tennisverenigingen, twee afgevaar digden van de gemeente - wethou der Leo Betermans en Ingrid Teeu- wen -, en Henri Elbersen van het Huis voor de Sport, als onafhanke lijk voorzitter en communicatie partner. NEGEN ELEMENTEN De stuurgroep focuste op samen werken en op de toekomst van de verenigingen. "We hebben ons gericht op negen elementen, waar onder sportieve samenwerking, wet- en regelgeving, subsidiebe leid, vrijwilligersbeleid, ledenwer- ving/ledenbehoud, communicatie, betrokkenheid, sponsoring en accommodatie. Dat zijn allemaal punten waarmee de verenigingen samen in alle openheid aan de slag zijn gegaan. Samenwerken en de toekomst van de sport veiligstellen stonden centraal in onze bespre kingen en verkenning. Alles wat hierover dit jaar is beslist, is terug gekoppeld naar de gemeente. De beslissingen die uiteindelijk wor den genomen, zijn beslissingen vanuit de verenigingen. De vereni gingen maken samen met de gemeente de keuzes." Een onderwerp waarover de stuurgroep zich expliciet heeft gebogen, is de accommodatie. "Daar hebben we veel over gebrainstormd. Waar investeer je wel en waar niet in, hoe zit het met de financiën, en hoe ziet de toe komstontwikkeling van de clubs eruit? Duidelijk is in ieder geval dat de verschillende verenigingen wil len samenwerken, maar dat niet allemaal op het gebied van accom modatie willen. Voor sommige ver enigingen heeft de accommodatie de hoogste prioriteit, voor andere clubs niet. We zijn op een gegeven moment op een aantal mogelijkhe den uitgekomen. Ten eerste zou er gekozen kunnen worden voor één centrale plek voor alle buitensport- verenigingen. Daar is al onderzoek naar gedaan door een onderzoeks bureau. De uitkomst heeft geleerd dat de financiële consequenties niet op te brengen zijn. Deze optie is afgevallen en ook niet meer uit gewerkt in de notitie." Wat wel is uitgewerkt, is een aantal centrale sportparken in de gemeente. "De voetbalclubs Meer lo en Wanssum zetten in op een nieuwe accommodatie aan de Hel ling in Wanssum. In de toekomst zou ook voetbalclub Blitterswijck daar kunnen aanschuiven. Het ligt centraal voor de drie verenigingen. Meerlo en Wanssum hebben ook een fusiecommissie geformeerd om te onderzoeken of en hoe de twee clubs het beste kunnen opgaan in een nieuwe vereniging. De voetbalclubs van Tienray en Swolgen verkennen of ook zij samen één accommodatie kunnen betrekken, eventueel samen met de tennisclub Of er ook daar mogelijk een fusie komt? Dat weet ik niet. Er is in ieder geval geen fusiecommissie geformeerd, zoals bij Meerlo en Wanssum." Voor het Huis voor de Sport is de samenwerking tussen de verenigin gen een belangrijk punt. "Samen werken zou de toekomst van ver schillende voetbalverenigingen ten goede komen. Het is moeilijk om als dorpsvereniging over twintig jaar nog te kunnen bestaan. Ook kunnen veel verenigingen voorde len halen uit beleidsmatig werken. Dit ontbreekt nog bij veel clubs. Het is belangrijk dat de betrokken verenigingen hun kansen niet laten lopen. Pak de samenwerking tus sen verenigingen breder aan dan alleen de accommodatie. Denk bij voorbeeld ook aan beleid en spon soring. Laat de samenwerking ook na de werkzaamheden van de stuurgroep doorgaan. Naar mijn mening is samenwerking echt nodig om de voetbalsport in Meer lo-Wanssum op de been te hou den." Volgens Elbersen is nu de politiek in de gemeente Meerlo- Wanssum aan zet. "Wij hebben ons werk gedaan, nu is de politiek aan de beurt om te bepalen welke aan bevelingen en wensen wel en welke niet worden gehonoreerd. Ja, geld speelt daarin een essentiële rol, dat is duidelijk. De politiek moet bepalen of er geld beschik baar is, en zo ja: hoeveel? En waar wordt dat in geïnvesteerd? Keuzes genoeg. Dat wordt best wel span nend. Ik ben zeer benieuwd wat de politiek gaat besluiten." Donderdag 10 november 2005 - Pagina - Paging ggL Er Wereli J i Tienrayse hengelsportvereniging viert gouden jubileum Huub Gielens is een van de organisatoren van de festiviteiten. Zelf is hij al 44 jaar lid van de Tienrayse hengelsportvereniging De Vriendenkring en bovendien vanaf 1999penningmeester. Feest in Tienray! Op 11 november is het precies vijftig jaar geleden dat hengelsport vereniging De Vriendenkring werd opgericht. Dat feit op zich is al aanleiding genoeg om een feestje te vieren. Maar wat het jubileum echt uniek maakt, is dat maar liefst zes leden al vanaf de oprichting lid zijn. De zes jubilarissen worden tijdens het feestweek end komende vrijdag en zater dag uitgebreid in het zonnetje gezet. Huub Gielens is een van de organisatoren van de festi viteiten. Zelf is hij al 44 jaar lid en bovendien vanaf 1999 pen ningmeester van de vereni ging. Een gesprek over verle den, heden en toekomst van De Vriendenkring. Hij heeft het er maar druk mee, Huub Gielens. Bij het organiseren van de jubileumfestiviteiten komt namelijk heel wat meer kijken dan je in eerste instantie denkt. "Nor maal gesproken hebben we een keer per maand een bestuursver gadering, maar de laatste tijd ver gaderen we met de jubileumcom missie gemiddeld wel een keer per week. Daarnaast hebben we ook nog veel telefonisch contact. Er valt natuurlijk ook heel wat te regelen. Heeft wel iedereen een uitnodiging gehad? Wie krijgt er allemaal een bloemetje? Noem maar op. Je bestaat maar een keer vijftig jaar en als je dat viert, moet je het ook goed doen. En al hele maal wanneer je zes gouden jubi larissen in de gelederen hebt." Uit het relaas van Huub Gielens wordt 'al snel duidelijk dat hengel sportvereniging De Vriendenkring vanaf de oprichting een bloeiende vereniging is geweest. "We zijn in 1955 begonnen met 75 leden. Nu zijn dat er 117. Het ledental is de laatste jaren vrij stabiel. Dat komt vooral omdat we heel veel aan dacht besteden aan de jeugd. In 1974 zijn we met de junioren begonnen. Op het moment heb ben we 34 jeugdleden. Pas is er nog een jeugdcursus geweest. De animo daarvoor was groot, vooral bij kinderen in de leeftijd van zes tot twaalf jaar. Met het oog op de continuïteit is het natuurlijk alleen maar goed als we zoveel mogelijk jeugd aan ons weten te binden." De Vriendenkring biedt zowel wedstrijdvissers als recreanten de mogelijkheid een vis aan de haak te slaan. Huub Gielens: "Het wed strijdprogramma is ingedeeld in twee competities. We hebben een eigen wedstrijdprogramma en daarnaast zijn er wedstrijden met zusterverenigingen, steeds op een andere locatie. Hoogtepunten van onze eigen wedstrijden zijn het koningvissen en het kermiscon- cours. Het koningvissen moet je zien als een soort jaarlijks club kampioenschap. Inmiddels zijn er 49 koningen gehuldigd. Al vanaf I960 vissen ook de dames om de titel van koningin. Het kermiscon- cours organiseren we samen met de handboogschietvereniging. Eerst wordt er een wedstrijd gevist, daarna gaan we schieten met de handboog en ten slotte wordt het met een glas bier erbij nog heel gezellig EIGEN VISWATER De hengelsportvereniging beschikt over een eigen viswater: 't Soar in Swolgen. Dit bevat vis sen in alle soorten en maten. De Vriendenkring heeft echter zijn langste tijd gehad in Swolgen, zo weet de penningmeester te mel den: "We moeten inderdaad weg uit 't Soar. De provincie heeft een tijdje terug besloten om het gebied weer terug te geven aan de natuur. Een plaats voor het nieu we viswater is al gevonden: de Tienrayse Heide. De werkzaamhe den daar zijn intussen begonnen, maar door allerlei procedures ligt alles helaas al een tijdje stil. Geluk kig kunnen we de eerste jaren nog in 't Soar blijven vissen." Over de zelfwerkzaamheid van de leden heeft het bestuur van De Vriendenkring absoluut niet te kla gen. Huub Gielens: "Het onder houd van de vijver vergt vrij veel werk. De oevers zakken bijvoor beeld regelmatig weg. Die moeten dan met zand worden aangevuld. Bij dit soort werkzaamheden doen we nooit tevergeefs een beroep op de leden. Ze zijn altijd bereid om te helpen. We hoeven het maar te vragen of ze staan klaar." Dat er niets mis is met de ver enigingsgeest blijkt ook uit het feit dat maar liefst zes leden al vanaf de oprichting lid zijn: Herman Cox, Theo Gielens, Michel Knoops, Ger van Lin, Mart van Lin en Jan Smits. Van hen hebben Her man Cox en Jan Smits (31 jaar!) ook op bestuurlijk vlak hun ver diensten voor de vereniging gehad. Een andere "oudgediende" is Toon Knoops. Hij behoorde in 1955 tot de oprichters, maakte als secretaris deel uit van het eerste bestuur, was daarna jarenlang niet in Tienray woonachtig, maar is sinds 1988 weer lid. Zo zijn er meer dan voldoende redenen om uitgebreid stil te staan bij het vijftigjarig bestaansjubi- leum van De Vriendenkring. Dit gebeurt dan ook op 11 en 12 november. Op vrijdag vindt er van 19.30 tot 21.30 uur een receptie plaats in het Parochiehuis te Tien ray. Op zaterdag (12 november) is er een feestavond voor de leden, waarbij onder meer alle zes de jubilarissen worden gehuldigd. pevisv Verloskundigenpraktijk Horst Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maascj Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissem Marjon Truijen. ijkston od ia C[ Keejaarl reffen i eel Eui m gesP* issen m an een U kunt in alle gevallen bellens - weg»! tel.nr; 077-3981450 b.g g 0478-522222. Voor het makem, afspraken kimt u het beste bellem dinsdag, woensdagmorgen of dot derdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 5 oden kv Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; min de inbouw tijdens de uren dat de praktijk ge Qven de pend is. Artsen: P.H.A. JoostenJ.F.H. van Arensbergen, ezichtigc F.J.P. van Arensbergen Een vai Spreekuren: uitsluitend op afspri et treffe lenvan h Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.3»Ldenker 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uuit nan ster van 17.00 tot 18.00 uur. Buiten do ombinat openingstijden kunt u uitsluitend voor spoedrecepten terecht bij Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 A! T. Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie; Praktijk voor fysiotherapie MetA Wanssum, Constantijnstraat 7,5& BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 69263 Verheij e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl t j^en- iegvissi neer dat Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smott burg, Legert 15, 5866CG, Swolg;., tel: 692532, e-mail: mieghem®^ lOOy donline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogewq Postbus 242, 5900 AE Venlo, li 077-3550222. Geopend: ma t/m 8.3O-I7.3O uur. In deze stichting ondergebracht: kinder- en jeugd volwassenenzorg, ouderenzorg, jT ventie en dienstverlening. De orga flwasw sclub Ve rfhebbe iraties Team trheijen t'is unii henge lok noj eweginj grafie zij iworpc Verhei; lallet ze eerd en Praktijk voor psychotherapie el bewustzijn, mw D Van Dijk, Mg Aertsstraat 51. 5866 BG Swolgen.1 077-4632297. amber aissen eeft c oogste 'heidii Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limbi Drie Decembersingel 48, Post! 3165, 5902 RG Venlo. Bureau tenservice: bereikbaar tijdens la neQ L tooruren (inclusief ledenadminia tvaar tie), tel: 077-3209595. ,nderd ïedebt ibun tn. .stb, Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5# die CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo 4-iarig merik als Inderh bij wolgei Tandartsen: S.H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BJ Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: vd litgerei gens afspraak. e amb udste Hulpverlening: femilie Kindertelefoon, tel: 08004)432 (d( *9)^ lijks bereikbaar van 14.00 tot 20J jtj uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 071 3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Ml den-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof li 5804 BV Venray. tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis!» deling, Postbus 219, 5913 STVetik tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslaving* zorg, tel: 077-3548200. ijensf ing in uister* oor all* icrtus t ft'oonat rerd vi ladlyn Den er Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Ti» mensei ray-Swolgen, Secretaris: l.B.A. Ans naar Ti- Generaal Dempsystraat 21, 5866 B hij mei Swolgen, Tel. 0478-692028. VW ïoort, bezoekwerk: tel. 0478692364 fienra] ncht nderc lijn v; lerij 1; loorh Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN HorS, verzon tel. 077-3978500, fax O77-3978505, c zie email: unithorst@synthesei j0vee] www.synthese.nl Ouderenadviseur voor inform# advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak O77-3978500. Steunpunt voor Mantelzorg^ Inloopbijeenkomst elke derde d" dag van de maand van 10.00 - uur. Algemeen Maatschappelijk M Voor tel. afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vrijfl van 09-00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemiddel# of persoonljike informatie adviri aa Tel. afspraak 077-3978500. Inz^™ vrijwilligersvacaturebestand: tijde# &w kantooruren. Vacatureklapper en «f Kei synthese.vrijwilligersgids.nl ijnde Lam] jen vi; Ie diö 1201 ezin "-5Ï ft Viering Sint-Willibrordus In Geijsteren wordt op zondag 13 november vanaf 10.00 uur het feest van Sint-Willibrordus, patroon van de parochie, het gilde en de bond voor ouderen, gehouden. De eucharistieviering vindt plaats bij de Willibrorduska- pel in het bos (bij goed weer). Het gilde brengt de gilde-eer en verzorgt samen met het kerkkoor de gezangen. Lezing over kerstlied De Heemkundevereniging Meerlo-Wanssum houdt op maandag 21 november een lezing over het kerstlied Stille nacht, heilige nacht. Deze lezing begint om 20.15 uur in het zaaltje van café Oud Meer lo Hoofdstraat 20a in Meerlo en wordt verzorgd door Rei- nier Thiesen uit Meerlo. De lezing is vrij toegankelijk voor leden en niet-leden van de Heemkundevereniging Meer lo-Wanssum. Tijdens zijn bezoek aan Obemdorf bij de graven van Mohr en Gruber in 1993, de makers van het lied, viel Reinier Thiesen op dat in het Stille Nacht-museum in het dorp hooguit vijf verschillen de versies aanwezig zijn. De Meer- lonaar heeft meer dan duizend verschillende versies van het lied Stille nacht, heilige nacht in alle mogelijke muziekstijlen en uitvoe ringen in zijn bezit. Ook het for maat is heel divers, van 78-toeren- plaat tot single, lp. cassette, cd, mp3 en ansichtkaart. Tijdens deze bijeenkomst bespreekt hij het lied en natuurlijk laat hij ook enkele versies van Stille nacht, heilige nacht horen. Brandtest De brandweer van de gemeen te Venray haakt in op de nationa le brandpreventieweek (van 5 tot en met 12 november) met een lokale folderactie. Mensen die tij dens deze week een elektrisch apparaat kopen bij elektronicaza ken in de gemeente Venray of Meerlo-Wanssum krijgen een exemplaar mee van de publieks- folder 'Doe de brandtest'. In de folder wordt voorlichting gege ven over het onderwerp 'Veilig gebruik van elektrische appara tuur'. Dit thema staat centraal tijdens de nationale brandpreventie week. De lokale folderactie maakt deel uit van de nationale voorlichtingscampagne 'Brand test', waarvan de brandweer medeafzender is. Deze massame diale campagne stelt het risico van brand door het onveilig gebruik van apparatuur en instal laties in de woning centraal. Het doel van de folderactie is mensen daadwerkelijk actie te laten ondernemen door hen te laten nagaan of de elektrische appara tuur in hun huis een verhoogd risico op brand geeft. Voor advies over hoe men preventief kan han delen, kan de folder en de inter actieve site www.brandtest.nl ondersteuning bieden. De publieksfolder Doe de brandtest is tevens verkrijgbaar bij de afde ling publieksdiensten van de gemeente Venray en bij de balie van de gemeente Meerlo-Wans sum. Op zaterdag 12 november in sporthal 't Brugeind Na een spetterend 115-jarig bestaansfeest - met het concert Inferno als hoogtepunt - is Fanfare Eendracht na de zomer weer met veel enthousiasme aan een nieuw muzikaal seizoen begonnen. Het repertoire is met zorg uitgekozen en bestaat uit een goede combina tie van concertmuziek en populai re nummers. Zo wordt er onder meer gewerkt aan Jubilee Ouver ture, the Gladiator, Ouverture Concertante en Marco Borsato on stage. In het afgelopen jaar zijn wederom een aantal jonge muzi kanten de gelederen komen ver sterken, en ook enkele meer erva ren muzikanten hebben de weg naar de fanfare (opnieuw) gevon den. Het orkest staat al een aantal jaren onder de bezielende leiding van dirigent Hans Breuls en bestaat momenteel uit zo'n 55 spelende leden. Op zaterdag 12 november geeft de fanfare haar eerste concert van dit seizoen. Als gastorkest komt de Koninklijke Fanfare Maasoever uit Kessel op bezoek. Deze fanfa re bestaat 150 jaar en staat onder leiding van dirigent Jos Stoffels. Ook dit muziekgezelschap brengt een gevarieerd programma ten gehore. Als locatie is voor het eerst gekozen voor sporthal 't Brugeind. Na veel praten en dis cussiëren over de sporthal als concertzaal, wil de fanfare de stoute schoenen aantrekken en als een soort try-out in deze ruim te een concert geven. In het voor jaar heeft de fanfare al een proef- repetitie georganiseerd en de akoestiek is goed bevonden. In overleg met 't Brugeind wordt de sporthal voor deze avond omgebouwd tot een ware concertzaal. Het concert begint om 20.00 uur en de entree is gra tis. Is een station in Tienray nou een achterhaald station of niet? Pierre Maas vroeg burge meester Hahn maandagavond voor aanvang van de behande ling van de begroting om uit leg over zijn uitspraak in de rubriek Lukraak van Dagblad De Limburger. De Swolgenaar vroeg zich af of de burgemees ter soms een onderzoek had uitgevoerd waaruit bleek dat een station in Tienray niet haalbaar is. "Of heeft u dat inderdaad lukraak gezegd?", zo vroeg Maas zich af. "Ik denk dat u een station in onze gemeente juist zou moeten sti muleren. Al stopt de trein maar twee minuten op de lijn Venlo-Venray. Ik denk dat er in onze gemeente best mensen zijn die gebruik willen maken van het station." De Swolgenaar verwees naar de gemeente Horst aan de Maas, die met de provincie om de tafel zit om te kijken of er weer een trein- halte in Grubbenvorst kan komen. De provincies Limburg en Noord-Brabant nemen namelijk de exploitatie van de Maaslijn, het spoor tussen Roermond en Nijme gen, over van de Nederlandse Spoorwegen. Spoorwegbeheer der ProRail legt echter alleen zelf een treinstation aan als de gemeente Horst aan de Maas kan garanderen dat er via die halte duizend passagiers per dag ver voerd worden. En dat aantal is voor een klein dorp Tienray niet haalbaar. Burge meester Hahn, die ontkende dat er bij de gemeente Meerlo-Wans sum een verzoek van de provincie is binnengekomen om het Tien rayse station weer tot leven te wekken, vertelde zich voor te kunnen stellen dat een plaats als Grubbenvorst met zo'n 6500 inwoners misschien aan die rand voorwaarde zou kunnen voldoen. "Maar goed: ik denk dat onze gemeente geen schijn van kans heeft." Pierre Maas verwees naar nog een belangrijke reden om een treinstation te bouwen: de Floria- de in 2012. Een treinhalte kan vol gens hem een belangrijke rol spe len in de aan- en afvoer van bezoekers van de Floriade. Maar ook hij besefte wel dat Grubben vorst meer kans maakt op een treinstation. Niet alleen vanwege het aantal inwoners, maar ook omdat Grubbenvorst dichter bij Venlo - en het terrein van de Flo riade - ligt. De burgemeester zei de de kwestie samen met de por tefeuillehouder verkeer van de gemeente te zullen bespreken. "En mochten we meer informatie hebben, dan zal ik u per brief ver der informeren. En ik zal het er niet meer lukraak over hebben", beloofde hij. Vier bands op de planken van OJC Gaellus OJC Gaellus in Tienray staat op vrijdag 11 november in het teken van metal. Tijdens deze avond staan vier bands op het podium. De eerste formatie die op de planken staat, het Lottumse Remorse, is een jonge band die covers speelt van onder meer SOD, Metallica en Judas Priest. Na Remorse treedt Nederlands 'oud ste' deathmetalband Mangled op. Deze formatie werd opgericht in 1989, maakte enkele demo 's en vijf cd's en trad op in heel Euro pa. Impureza is een band die De band Collision treedt vrij dag op in Tienray. bestaat uir'coole' Fransmannen. Deze muzikanten spelen Spaansta lige deathmetal in de stijl van Nile. Het uit Horst aan de Maas afkomstige Collision sluit de avond af. Collision is een grindco- reband, die ook wordt beïnvloed door trashmetal en hardcore. Ook Collision speelde in heel Europa en bracht al drie cd 's uit. De deu ren van OJC Gaellus gaan om 20.00 uur open en Remorse begint te spelen om circa 20.30 uur.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 12