Meerlo-Wanssum Kiwanis geven 21.000 euro weg De Wiendbuul in Wanssum viert jubileum Brand verwoest stal Muzikanten 2006: bouw op het podium brede scholen Ingezonden TAXATIES Flyers Samenwerking Zorggroep en Gehandicaptenplatform SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN 'ntcrnet CM""*"''"" Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp 4 Communicatieadvies 4 Business monitoring 4 Content Management Systemen ^Zoekmachine marketing Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl Donderdag 10 november 2005 - Pagina 11 JsiaS ia,jpEaENMAAS Van vrijdag 11 november t/m zondag 13 november U dient van tevoren wel een afspraak te maken tijdens de kan tooruren van Synthese. Telefoon: 077-3978500. Snelheidscontroles Het 5x 11-jarig jubileum van de Wanssumse carnavals vereniging De Wiendbuul wordt gevierd van vrijdag 11 november tot en met zondag 13 november. "Een weekend lang hebben we tal van activi teiten op touw gezet voor jong en oud", vertelt vorst Marcel Deenen. "We hebben muziek, dansact, buuts en een middag voor de senioren en de jeugd. Maar het hoogtepunt moet toch wel de bekendmaking van de nieuwe prins op vrij dagavond 11 november wor den." Het feestprogramma begint echter al enkele uurtjes eerder met een seniorenmiddag in De Zandhoek, waaraan Piet Poels (zang en accordeon), Pierre van Helden (buuttereedner), Pieter Timmermans (zang en keyboard), Mark Hermans (buuttereedner) en (onder voorbehoud) Theo Vlie- genberg (zang en gitaar) hun medewerking verlenen. De senio renmiddag start om 14.11 uur en de entree is gratis. 's Avonds om 20.11 uur staat De Zandhoek geheel in het teken De jubileumcommissie van De Wiendbuul. Boven van links naar rechts: May Broere, Sraar Beterams, Hans van Peer, Herman Rutten, Peter van Els en Luc Beterams. Onderste rij van links naar rechts: Hans van Dartel, Angelique Heidens, Marcel Deenen en Jan Deenen. van het uitkomen van de nieuwe prins, de jubileumprins. Prins Johan I (Vousten) en zijn gevolg treden af, waarna de naam van de nieuwe prins bekend wordt gemaakt. Deze avond worden tevens de nieuwe steken van de prinsen en de Raad van Elf gepre senteerd aan het publiek. Het publiek kan tijdens deze avond verder genieten van veel feestmu ziek en van een optreden van de zingende slager uit Horst: Cris Coppens. De entree is gratis. Op zaterdag 12 november vindt in De Zandhoek een kindermid dag plaats, met medewerking van de kleinste dj ter wereld: The Popcomking uit Swolgen. Ook is er een optreden van de band Dink en kunnen de kinderen zich ver maken met spelletjes, schmink etc. De entree is gratis en de kin dermiddag begint om 14.11 uur. 's Avonds gaan de bezoekers in De Zandhoek terug naar de jaren zeventig met de swingende muziek van de band Le Freak. De entree voor deze avond bedraagt 5 euro. De laatste dag van het jubileum weekend, zondag 13 november, begint met een heilige mis in de kerk (aanvang: 10.00 uur), gevolgd door de receptie van car navalsvereniging De Wiendbuul in De Zandhoek (aanvang: 11.00 uur). De jubileumfestiviteiten worden afgesloten met een optre den van de Breultaler muzikanten, die na de receptie voor gezellige feestmuziek zullen zorgen. Deze band bestaat uit een tiental muzi kanten uit de omgeving van het Midden-Limburgse Echt. "De muziek die de muzikanten maken kan het best omschreven worden als gezellige feestmuziek voor iedereen. Het wordt een gezellig middagje frühshoppen", aldus Marcel Deenen. In het politiedistrict Venray zijn in de afgelopen week in totaal 14.183 automobilisten gecontro leerd op hun snelheid. Hiervan kregen 1.042 weggebruikers een proces-verbaal. De controles von den plaats in America, Heijen, Horst, Melderslo, Sevenum, Sie- bengewald, Venray, Wanssum en Ysselsteyn. De hoogste snelheid die met de radarauto werd geme ten, was op de Hoofdstraat in Heijen: een automobilist reed daar 110 km/u waar 50 km/u de limiet is. 101 bestuurders zijn bij een staande controle geverbali seerd voor verschillende overtre dingen. Het Gehandicapten Platform Venray en Zorggroep Noord- Limburg Regio Venray hebben een convenant getekend waar in ze nadere afstemming en samenwerking met elkaar hebben vastgelegd. Het Platform is een koepel van belangenorganisaties en behartigt op verschillende manieren de belangen van mensen met een beperking en/of chronische ziek te. Zo toetst en beïnvloedt het Platform bijvoorbeeld het gemeentelijk beleid. Belangrijk punt daarbij is de WVG (Wet Voorzieningen Gehandicapten) en de toekomstige WMO (Wet Maatschappelijke Ondersteu ning). De WVG regelt onder meer het vervoer van ouderen en men sen met een handicap, maar ook de regelingen voor woningaan passing. Het Gehandicapten Platform houdt zich ook bezig met toegan kelijkheid, bruikbaarheid en bereikbaarheid van openbare voorzieningen, winkelcentra en horecagelegenheden. Zorggroep Noord-Limburg is in Venray actief in de ouderen- en thuiszorg. Niet alleen met verpleeghuis Beuken rode en verzorgingshuis Het Schuttersveld, maar ook met Groene Kruis Zorg aan Huis, dat dagelijks verzorging en verple ging biedt in de thuissituatie. Groene Kruis Zorg aan Huis is 7 dagen per week 24 uur per dag beschikbaar. Zowel voor geplan de zorg, als voor zorg op afroep. Met name dit laatste is een belang rijk vangnet voor mensen in de thuissituatie. Zorggroep Noord-Limburg wil zich blijven richten op de wensen en behoeften van huidige en toe komstige klanten. Samenwerken met vertegenwoordigende organi saties is hierbij heel belangrijk. Daarom werd eerder al een samenwerkingsovereenkomst met de Seniorenraad gesloten en nu dus met het Gehandicapten Platform. De Zorggroep heeft zich verplicht om haar toekomstplan nen, bijvoorbeeld over huisves ting, voor advies voor te leggen. Het Gehandicapten Platform voorziet deze dan van commen taar. Daarnaast zal het Platform algemene ontwikkelingen en belangrijke trends aan de Zorg groep voorleggen. Het gezamen lijk belang is de optimale afstem ming van diensten van Zorggroep Noord-Limburg op de vragen en behoeften van de Venrayse oude ren en mensen met een beper king. Na negen repetities al een concert geven? Ja hoor, dat kan! De jongste muzikanten van de diverse fanfares in de gemeente Meerlo-Wanssum bewezen dat vorige week. Jeugdorkest Meerlo-Wanssum bestaat uit zo'n dertig muzikanten van wie er zo'n vijftien voor het eerst in orkestverband speelden en pas een jaar les volgden. De rest van de muzikanten speelt al één en sommigen zelfs al enkele jaren langer in het jeugdorkest. Het orkest staat onder deskundige leiding van diligente Marjo van der Locht. In september begon nen de jeugdige muzikanten aan een nieuw muzikaal seizoen. Na negen repetities brachten ze op dinsdag 1 november een vijftal nummers ten gehore. De Speul- plats in Meerlo was voor deze gelegenheid omgetoverd tot een heuse concertzaal. Tegen half 8 stroomde de zaal vol met papa's, Het Jeugdorkest van Meerlo- Wanssum verzorgde onlangs een prachtig concert in Meerlo. mama's, broertjes, zusjes, opa's, oma's en andere belangstellen den. Maartje Lenssen en Laura Buk- kems, twee wat meer ervaren muzikanten uit het orkest, praat ten de nummers aan elkaar en ver telden het aanwezige publiek het een en ander over het jeugdor kest. Voor de jonge muzikanten was het uiteraard een spannende avond; ze speelden uiterst gecon centreerd en aan het applaus na afloop van elk nummer was te horen dat het aanwezige publiek bewondering had voor de prachti ge muziek die de jonge muzikan ten lieten horen. En dat in zo'n korte |ijd! Lijkt het je ook leuk om in het jeugdorkest te spelen? Informeer bij de plaatselijke fanfa re naar de mogelijkheden. De bouw van de brede scho len in de dorpen Swolgen, Geijsteren, Tienray, Wanssum en Blitterswijck begint in 2006. Dat antwoordde wet houder Beterams maandag avond tijdens de behandeling van de begroting 2006 op vra gen van het CDA. De wethou der maakte een uitzondering .voor Meerlo, omdat daar nog niet duidelijk is of de huidige school blijft of dat ze ver plaatst wordt Het loskoppelen van de peuter speelzalen van de brede scholen om de bouw te versnellen, zoals het CDA voorstelde, leek de wet houder geen goed idee. "Dat is niet efficiënt. We doen de aanbe steding voor vijf locaties exclusief Meerlo om zo een maximaal voor deel te behalen." Het uitgangs punt is volgens Beterams het opzetten van een brede school, inclusief peuterspeelzaal, in de dorpen Wanssum, Swolgen en later Meerlo. "Met Wanssum en Swolgen voorop." En daarmee was voor het CDA, de grootste partij in de gemeente Meerlo-Wanssum, de kous af. Fractievoorzitter Jan Kuijpers trok het amendement over de bouw van de peuterspeelzalen in omdat hij het antwoord van de wethouder voldoende achtte. Het CDA vindt dat de bouw van de peuterspeelzalen al veel te lang op zich laat wachten. Het is de partij een doom in het oog dat eind 2005 nog steeds geen bouw activiteiten voor de peuterspeel zalen waar te nemen zijn. De brede scholen, waarbij de basis school, minibibliotheek en in sommige dorpen ook de peuter- ïcwfcj. vi speelzaal onder een dak worden gehuisvest, moeten er het snelst komen in Wanssum en Swolgen. Dat komt doordat de gebouwen waarin de peuterspeelzalen in die twee dorpen zijn gevestigd, niet meer aan de eisen van deze tijd voldoen. De gemeente heeft 1,6 miljoen euro beschikbaar gesteld voor de komst van de brede scho len in de zes kerkdorpen. De basisscholen stoppen er nog eens zes ton bij uit de pot voor onder wijskundige vernieuwingen. Voor de peuterspeelzalen was al vijf ton gereserveerd. In ieder dorp moet een brede school komen om daarmee de voorzie ningen in de kernen op peil te houden. In Meerlo, Wanssum en Swolgen betekent dat dat de peu terspeelzalen in het gebouw van de basisscholen komen. Daar naast heeft elke basisschool vorig jaar september al een bibliotheek voorziening gekregen ter vervan ging van de bibliobus. In sommi ge scholen kan er ook kinderopvang bij komen en kan bijvoorbeeld de arts van het con sultatiebureau er spreekuur hou den. De bedoeling van de brede scholen is het per dorp onder een dak brengen van alles wat te maken heeft met onderwijs, gezondheid en welzijn van kinde ren tot twaalf jaar. Dat scheelt de gemeente bovendien geld, omdat ze straks nog maar zes gebouwen hoeft te beheren en onderhou den. Aangifte senioren Hulp bij het invullen van een aangifteformulier 2002 t/m 2004 voor 65-plussers. Veel senioren, die geen verplicht aangifteformu lier voor de belastingen hoeven in te vullen, kregen in veel gevallen toch belasting terug. Dit kan door het invullen van een zogenaamd T-formulier. Indien u denkt in aan merking te komen voor een even tuele teruggave over het jaar 2002, 2003 of 2004, dan kunt u tegen een geringe vergoeding gebruikmaken van een extra inge last spreekuur van de vrijwillige belastingconsulent van Synthese. Dit spreekuur zal plaatsvinden op donderdagmiddag 24 november bij Synthese, Bemmelstraat 2 te Horst. van de toneelzaal. De Kiwanis- club had als lustrumproject de stichting Oncologie die actief is in het VieCuri ziekenhuis. Die stichting kreeg 10.000 euro over handigd. Verder mochten de gas ten een stem uitbrengen op in totaal twaalf projecten die in het verleden al eens gesteund zijn geweest. Drie projecten werden vervolgens verblijd met 4000 In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Circuit De bittere Pil We tellen het jaar 2030. Het Venrayse platteland is bedekt met hallen. De boeren zijn met de I opbrengsten van torenhoge bur- gerflats gesaneerd en zijn massaal naar Spanje vertrokken. Vanuit de 30e verdieping van mijn Leunse 1 bejaardenflatje kijk ik uit op het immense racecircuit 'De bittere i Pil'. Het circuit werd gebouwd in 2006 in het toenmalig hoogland- schappelijke gebied aan de Sin- nesstraat in Oirlo en behoort momenteel tot de meest prestigi euze ter wereld. Met snerpend geluid en met snelheden van 500 km per uur razen de auto's aan mijn raampje voorbij. Komende via natuurgebied de Leunse Paes razen zij door het stadscentrum van Leunen, Veulen en Ysselsteyn en kris kras door de ecologische hoofdstructuur nabij vliegveld De Peel naar het centrum van Ven ray, alwaar zij het college van BMW het zoveelste poepje laten ruiken. Slingerend over het voor malige Sint Anna terrein en de meanderende Oostrumse Beek bereiken zij binnen luttele secon den de eindstreep aan de Oirlose Hoofdstraat. De vanaf 2004 vast gestelde bestemmingsplannen, de reconstructie van het platteland, alsmede het POL en de DOP's hebben hun vruchten afgewor pen. Bedankt voor jullie inzet, ook namens onze kinde renflapdrollen! Leo Reintjes/Leunen Alles weer bij het oude Gelukkig. Alles is weer bij het oude. Aanvankelijk waren er alar merende berichten dat er een nieuwe politieke wind zou gaan waaien. En zoals u weet, winden kunnen flink stinken. Maar wees gerust. Alles is weer als .vanouds. De gemeente staat met de rug tegen de muur en burgemeester en wethouders weten zich geen raad. Slapeloze nachten hebben ze van die Harrie Maessen. Eerst die verdomde autofabriek uit Duitsland en nu dat gedonder met dat racecircuit. Maar ja, wie baas is, bakt koek. Dus wat Harrie zegt, dat gebeurt. In dat opzicht is er niks veranderd. Alles blijft bij het oude. Dat zeggen ook de politieke partijen met de verkiezingen vlak voor de deur. "Samenwerking valt terug in oude oppositierol", kopt Peel en Maas. Is het nu een terug val of een vooruitgang? Ik hou het op beide. PvdA heeft 'goed gevoel' over verkiezingen. Ook dat is een bekend geluid. Optimist tot in de kist. "Invloed voor de burgers", kakelt de WD. Wie is daar nu eigenlijk de baas? En het CDA is blij dat de 'klus bijna geklaard is'. Wat hebben ze dan precies gedaan? Bonter dan bont maakt het Lokaal Aktief. Eindelijk zien ze daar de zon door de wol ken heen breken. Rijkelijk laat, zou ik menen. Eerst schoppen ze oprichter en stemmentrekker Joost er uit, en vervolgens gaat hun wethouder er met behoud van salaris vandoor. Lokaal Aktief is zo'n beetje de LPF van Venray. Bijlhout en zo, weet je nog wel. Toch daagt er iets aan de hori zon. Pim Kienhuis en zijn mensen van inVENtief staan er aan te komen. Het partijprogramma telt 52 punten. "We wilden het kort houden" aldus de oprichters. Opmerkelijke programmapunten zijn er bij. "Alle burgers hebben recht op gezondheidszorg" vindt inVENtief. Kom daar maar eens om bij al die andere partijen. De gemeente moet het Sint Annater- rein kopen, aldus inVENtief, en vrijwilligers wil men promoveren tot 'prominente burgers'. Alle maal een lintje met carnaval. Maar van een verbluffende een voud is hun oplossing voor het probleem van het straatvuil. Stads wachten en parkeerwachters bij het uitdelen van de bonnen gelij kertijd de straat laten schoonve gen. Wat een vondst. Vroeger hadden we ze ook, de straatveger en putjesschepper, zoals Tinuske van Meet en-de onvergetelijke Sjefke Jacobs. Ze waren herken baar aan hun pet, hun kar en de lange straatbezem. Dat beeld weer terug In onze straten. Cul tuurhistorie als inspiratiebron voor de vernieuwing. Geweldig. Alles weer bij het oude. Twan van Els PEEL EN MAAS een abonnement waard euro ('t Raayke in Tienray voor nieuwe speeltoestellen) en twee keer 3000 euro (Hospice Zenit en Scouting De Peelspeurders). Als verrassing werd nog eens 1000 euro overhandigd aan het Oda- park. Dat laatste bedrag was een geschenk van de Kiwanisclub uit het Duitse Geldern, waarmee Schieëpersland al enige jaren een band heeft. Actie Amnesty Peel Maas Amnesty Peel Maas roept minister Verdonk op mensenrech tenschendingen serieus te nemen en vluchtelingen menswaardig te behandelen. Ook u kunt uw stem laten gelden door de petitie te ondertekenen. Als mensenrech tenorganisatie beschouwt Amne sty International de bescherming van vluchtelingen als een mensen rechtenkwestie. Grenzen mogen nooit gesloten worden voor vluchtelingen die vervolging vre zen. Alle staten moeten bereid zijn bij te dragen aan de bescher ming en opvang van vluchtelin gen, uit welk land dan ook. Ook Amnesty Peel Maas probeert te voorkomen dat mensen naar een land worden gestuurd, waar zij een reëel gevaar lopen slachtoffer te worden van marteling, 'ver dwijning', buitengerechtelijke executie of de doodstraf. Op zaterdag 12 november verzamelt Amnesty Peel Maas daarom handtekeningen bij de ingang van Albert Heijn, tussen 10.00 en 16.00 uur. In de petitie roept Amnesty de minister op om de kwaliteit van de interviews in de asielprocedure te verbeteren; medisch onderzoek te doen naar martelingen, schendingen van mensenrechten serieus te nemen en te luisteren naar mensenrech tenorganisaties. Amnesty Peel Maas nodigt iedereen uit de peti tie te komen tekenen. Amnesty Peel Maas is een onderafdeling van Amnesty International. Amne sty Peel Maas is actief in de gemeenten Bergen, Horst, Sint Anthonis, Meerlo-Wanssum en Venray en werkt daarbij nauw samen met andere regionale Amnestygroepen en met het lan delijk secretariaat in Amsterdam. Met tal van acties brengt Amnesty Peel Maas mensenrechten schendingen en vooral de strijd daartegen onder de aandacht van de inwoners in de regio. Daar naast zet de groep zich actief in voor gewetensgevangenen en het behoud van mensenrechten over al ter wereld. Kijk ook op www.amnestypeelenmaas.nl. Kieindierenshow afgelast De door KSV Venray geplan de kieindierenshow op 12 en 13 november in Ysselsteyn gaat niet door. Na een tentoonstellingsverbod door ministerie van LNV en VWA (Voedsel en Warenautoriteit) was er alleen nog de optie om ont heffing van dit verbod aan te vra gen. Martien Janssen, voorzitter van KSV Venray; "Als we beden ken dat hier in Ysselsteyn en oms treken zich de grootste concentra tie van pluimveebedrijven en West-Europa ligt, vindt het bestuur en de leden van KSV Ven ray het toch niet verantwoord, nu met de dreiging van het vogel griepvirus, dieren uit de hele regio tentoon te stellen. Na 2003 is het de tweede maal dat de show geen doorgang kan vinden. Het is voor de leden natuurlijk een teleurstelling, maar zij heb ben voldoende veerkracht en ver trouwen om het volgende seizoen weer te gaan werken aan een mooie tentoonstelling." Muziek voor hef goede doel Noor Kampen en Brigitte Broeksteeg (beiden elf jaar) hou den een muziekmiddag voor het goede doel. Op 13 november van 15.00 tot 17.00 uur gaan iedere tien minuten andere muzikanten optreden in café De Artiest. Noor Kampen en Brigitte Broeksteeg hebben gezorgd voor een veelzij dig programma. Er is een variatie van muziek op piano, trompet, altviool, viool, altfluit, drums en gitaar en daarnaast wordt er ook gezongen. De opbrengst van deze middag gaat naar de slachtoffers van de aardbeving in Pakistan. De Vriendschap De Vriendschap is een buurt vereniging voor alle bewoners van de Oranjebuurt. Onder Oran- jebuurt vallen alle straten tussen de Stationsweg, Oude Oostrumse- weg, Julianasingel en Oostsingel. De buurtvereniging bestaat bijna zestig jaar. De activiteiten bestaan ondermeer uit buurtfeesten, kin deractiviteiten, bowlen, Sinter klaas en kerstbrunchen. Wie lid wil worden van de buurtvereni ging kan contact opnemen met Nicke van Gerven via tel. (0478)584201 of met Annie Cox via tel. (0478)516672. Kledinginzameling Basisschool De Kruudwis houdt op dinsdag 15 november een kle dinginzameling. Alle soorten kle ding, aan elkaar gebonden schoe nen, huishoudtextiel en knuffelbeesten kunnen verpakt in plastic zakken aangeboden wor den tussen 8.15 en 9.00 uur aan de hoofdingang van De Kruudwis aan de Klaproos 21 in Venray. De brandweerkorpsen van Meerlo-Wanssum en Venray moesten woensdag uitrukken om een in brand staande koeienstal van de familie Aerts aan de Gun 15 in Swolgen te blussen. De brandweer wist drie koeien die nog in de stal stonden ongedeerd naar buiten te halen. Het overige vee stond in het weiland bij de koeienstal. De brand is vermoedelijk ont staan doordat op de zojder van de stal gelegen stro vlam vatte. De brandweer moest alles in het werk stellen om de brand niet te laten overslaan naar de aan de koeienstal gelegen woning. De koeienstal brandde volledig uit. Over de schade is nog niets bekend. Tijdens een zeer geslaagd lustrumfeest van Kiwanisclub Schieëpersland is aan vijf pro jecten een totaalbedrag van 21.000 euro overgedragen. De serviceclub bestaat dit jaar vijftien jaar en vierde dat met een feestavond in de schouwburg, alwaar voor het eerst een diner werd geserveerd op de bühne

Peel en Maas | 2005 | | pagina 11