Met succes op eigen kracht toekomst in De blijde intocht Kersttrends bij Intratuin Oefengroepen reuma Nieuwe naam voor Bureau Rechtshulp Voedselactie bij Plus van Dijck wam to iitotoïü Niets! INSTALLATIEBEDRIJF VIERLINGSBEEK Rio de Janeiro EüJ] ©Mm Mi DE NIEUWSTE COLLECTIE IN DE AANBIEDING! PEEL EN MAAS Donderdag 3 november 2005 - Pagina®'1 Jachtbouwer Peter Linskens verhuist naar het COVAS-terrein Vlak voor de eeuwwisseling stond ambachtsman Peter Linskens voor een beslissende keuze: laat ik het bedrijf lang zaam doodbloeden of blaas ik het nieuw leven in. „Er werd gezegd dat ik toen geen ver stand had van botenbouw, wel visie. En ze vonden mij een eigenwijs manneke", herin nert Peter Linskens zich nu. Van de positieve keuze die hij toen maakte, plukt hij nu de vruchten. De 36-jarige ondernemer, directeur en eigenaar van Interieur en Jachtbouw Peter Linskens bv uit Wanssum heeft onlangs namelijk weer een beslis sende keuze gemaakt. Hij kocht het verlaten bietenoverslagstation COVAS aan, dat ligt tussen de aan de Geijsterseweg gelegen jachtha ven en de industriehaven, en besloot om zijn florerend bedrijf aan de Stayerhofweg in Wansum te verplaatsen en uit te breiden. Hij hoopt dat de nieuwe twee duizend vierkante meter grote loodsen en het nieuwe kantoor na de zomer van 2006 gereed zijn, en er in de nieuwe fabriek door de veertien medewerkers kan wor den gewerkt. „Wij zijn een bedrijf in een groeisector. De jachten- bouw floreert. De orderporte feuilles zijn goed gevuld", zegt de jonge ondernemer. „Wij maken op dit moment jaarlijks vijf jach ten en willen dat aantal uitbreiden i tot zeven." ADVERTENTIE De 'roots' van jachtbouw Peter Linskens b.v. liggen in het ambachtelijk produceren van meubels en interieurs, waar Peter Linskens in 1991 mee startte. Dankzij een advertentie in het weekblad Peel en Maas kwam hij in de boten wereld terecht. In die advertentie vroeg een Venraynaar timmerhulp bij het aftimmeren van een boot. Peter Linskens reageerde meteen en kreeg de smaak te pakken. Van 1996 tot 1998 werden er naast bouwkundi ge interieurs ook diverse jachten Peter Linskens staat op de scheiding van de jacht- en industriehaven van Wanssum en wijst naar het COVAS-terrein waar hij zijn bedrijf gaat vestigen. van een mooi interieur voorzien. In die tijd werkte Peter Linskens ook veel samen met de producent van Catfish-jachten, M. Pijpers uit Broekhuizen. Toen deze in 1999 zijn activiteiten om gezondheids reden moest staken, stond Peter Linskens voor de keuze om al dan niet door te gaan. Dit was voor Peter Linskens het moment om de naam Catfish op te pakken en het merk een nieuw leven in te bla zen. Dit heeft erin geresulteerd dat het product Catfish in vijf jaar tijd een echt merk is geworden op de Nederlandse markt, dat zich onderscheid door zijn goede prijs, prima kwaliteitverhouding en een sfeervol interieur. In 2004 was de tijd rijp om naast de goed lopende Catfish-lijn een geheel nieuwe lijn jachten op te zetten in een totaal nieuw seg ment genaamd Catcruiser, waar van de catcruiser(r) 45 het eerste schip is. Tijdens de jongste HISW A-beurs scoorde de Wanssumse onderneming uitste kend met deze boot en op de komende Botenbeurs in Dusseldörf zal het succes niet minder zijn. Bovendien is de vak pers zeer lovend over de activitei ten van het Wanssumse bedrijf. LOCATIE Hoewel hij al langer op zoek is naar een geschikte locatie aan het water (hij had een plek verwacht binnen het havenproject Het Nieuwe Wanssum, red.), is de knoop onlangs pas doorgehakt. De COVAS-locatie ligt ideaal op de hoek van de jacht- en industrie haven in Wanssum aan de Geijsterseweg. Het terrein is zes duizend vierkante meter groot en Linskens denkt daar de komende jaren te kunnen groeien. Met nadruk meldt hij dat hij geen plan nen heeft om eigenaar te worden van de jachthaven of dat hij de haven wil gaan exploiteren. Het grote witte gebouw van de jacht haven (met kantoor van de haven meester, bar, toiletgroep e.d.) hoort wel bij het COVAS-terrein en wordt dus eigendom van Peter Linskens. De Wanssumse onder nemer verwacht dat hij zijn nieuw bedrijf op het COVAS- terrein begin september volgend jaar opent en dat een maand later de eerste boot te water kan worden gelaten. Sint Nicolaastentoonstelling in 't Freulekeshuus (1) In een serie van negen arti kelen schenkt Peel en Maas aandacht aan de Sint Nicolaastentoonstelling die op dit moment in museum 't Freulekeshuus in Venray te zien is. Dit gebeurt aan de hand van ansichtkaarten die in het museum te bezichtigen zijn. In deel 1: de blijde intocht. De aankomst van de Sint is j dankzij de televisie een nationale gebeurtenis geworden, waarbij telkens een andere stad wordt i aangedaan. In de loop van de tijd is er steeds meer omheen verzon nen en is één boot met de Sint bij voorbeeld niet meer voldoende. In zijn kielzog vaart ook nog een pakjesboot mee en telt het gevolg van Sint-Nicolaas tegenwoordig een heel Pietenleger. Dan gaat het er in Waalre, waar de Vereeniging Voor de Jeugd in 1907 werd opge richt, heel wat eenvoudiger aan toe. De fotokaart zal vóór de Eerste Wereldoorlog (1914-1918) zijn genomen. In heel wat gemeenten waren veel straten toen nog niet geplaveid, wat voor de schimmel wel zo prettig is. Afgezien van de 'heren' van het organiserend comité, heeft Sint- Nicolaas slechts één knecht. Wie het is, valt niet te herkennen, want net zoals zijn meester is hij gemaskerd. In Duitstalige landen is dat soms nog het geval. Let ook eens op de wandelstokken, toen nog een teken van stand. De tradi tie van de Sint-Nicolaasintocht kwam boven de grote rivieren pas laat op gang, in de jaren '30. Grootste stimulator was ongetwij feld de middenstand, die op deze manier een uitweg uit de econo mische crisis zocht. Deze kaart van Peter van Trigt en vele andere ansichtkaarten kunt u bekijken op de tentoonstelling Sint Nicolaas, die tot en met 8 januari 2006 in Museum 't Freulekeshuus te zien is. Verder zijn mooie, oude foto's te zien van de intocht van Sint Nicolaas in Venray. Venray was trouwens de eerste gemeente in Nederland waar een intocht gehouden werd, en wel in het jaar 1888. Ook van het Sint Nicolaasgilde, dat al jaren de intocht van Sinterklaas in Venray organiseert, zijn bijzondere bruik lenen te zien. Voor de kinderen is er een testkamer voor speelgoed ingericht en zij mogen na afloop een Pietendiploma en een zakje pepernoten mee naar huis nemen. Volgens Intratuin wordt het een Kerstmis waarbij alles kan. Er wordt een geheel eigen stijl gecreëerd door een combinatie te maken van diverse stijlen. Van bling-bling tot naturel, van kleur rijk tot traditioneel. Dit komt onder andere tot uiting in de kerstboom. De kerst bal verliest enigszins aan populari teit en moet plaats maken voor zij den bloemen, hangornamenten, linten, veren en zelfs poppen. In aanvulling op de kerstboom wordt het interieur gedecoreerd met onverwachte patronen, zoals grote schalen met een mix van rustieke kaarsen, theelichten en kerstballen, allen in verschillende kleuren. Tevens wordt op de kersttafel veel kleur gebruikt, voorspelt Intratuin. Naast de kerstsfeer in het interieur wordt tevens veel aandacht besteed aan de buitenkerst. Intratuin heeft ieder jaar nieuwe kersttrends. De eerste trend is Evening Glow, hierin spelen de kleuren cognac, cacao, goud en oranje een hoof drol. Een thema met een rijk kleu renspel dat voor luxe maar ook veel glitter en glamour staat. Luxe stoffen en rijke accessoires zor gen voor een klassieke uitstraling en worden op een gewaagde manier samen gecombineerd. Het straalt een Kerstmis uit met veel gevoel voor sfeer en traditie. Felle kleurnuances met vrolijke details komen terug in het thema Happiness. De vormgeving is modern, uitbundig en gewaagd, maar ook volledig van deze tijd. Verschillende materiaalkeuzes en speelse hangornamenten bepalen de happiness van dit interieur. Bijbehorende kleuren zijn ker- strood, honinggoud, fuchsia, blauw en lindegroen. De kleuren uit het Be Natural thema dragen bij aan een eigenwijs karakter, vooral de kleur groen is een eye catcher. De kleuren lichtgoud, groen en cacao komen koel over, maar door de eenheid in het gebruik straalt er veel inspiratie en rust uit. Pure Elegance biedt het zwierige zwart-wit, zilver en rode accenten uit de jaren twin tig. De grafische prints en de kris tallen zorgen voor een klassiek tintje dat in een modern jasje is gestoken. De trends worden uiter aard gepresenteerd tijdens de kerstshow van Intratuin. Intratuin is extra geopend van 11.00 tot 17.00 uur op de zondagen 27 november, 4, 11 en 18 december. Woensdagavond 14 december is er kerstshoppen met spectaculai re actie. H. Schambergen Fysiothera peuten in Venray starten met oefengroepen voor mensen met reuma en fibromyalgie. Bewegen is een eerste levensbehoefte waar het in deze moderne maatschap pij vaak aan ontbreekt. Zittend naar het werk, zitten op het werk, zitten na het werk, zitten op ver gaderingen, school of cursus en ga zo maar door. Vooral als men een chronische aandoening heeft zoals reuma of fibromyalgie brengt dit beperkingen met zich mee. Voldoende bewegen is belangrijk voor de algemene gezondheidstoestand: het ver traagt botontkalking, verlaagt de bloeddruk, vermindert kans op ouderdomssuiker en vermindert depressies. Ondanks goede voor nemens blijkt het toch vaak niet makkelijk deze ook waar te maken, en mogelijk weet men niet waar zijn grenzen liggen of durft men niet goed te bewegen. H. Schambergen Fysiotherapeu ten kunnen een steuntje in de rug geven door onder leiding van een fysiotherapeut te oefenen op het juiste niveau, rekening houdend met de beperkingen maar vooral met de mogelijkheden. Er wordt gewerkt een keer per week gewerkt in groepen tot twaalf per sonen. Op dinsdag van 19-00 tot 20.00 uur en op donderdag van 15.00 tot 16.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. Meer informatie is verkrijgbaar bij H. Schambergen via tel. (0478)550255, e-mail fysi- other.eindstraat@hetnet.nl. Bureau Rechtshulp is al vele jaren een vertrouwd adres voor burgers met juridische proble men. Sinds kort is een deel van het Bureau Rechtshulp omge vormd tot een advocatenkantoor dat werkt onder de naam Rechtshulp Zuid Advocaten en - net als in het verleden - kantoor houdt op diverse plaatsen in Limburg. Speciaal aan Rechtshulp Zuid Advocaten is, dat de kanto ren werken zonder winstoog merk. Rechtshulp Zuid Advocaten verleent rechtsbijstand aan alle burgers met juridische problemen en richt zich vooral op mensen die in aanmerking komen voor gesubsidieerde rechtsbijstand. In dat geval draagt de overheid het overgrote deel van de kosten. Ook mensen die niet in aanmer king komen voor gesubsidieerde rechtsbijstand zijn van harte wel kom. Gewoon de particulier die zijn juridisch probleem snel uit de wereld geholpen wil hebben tegen redelijke en vooraf inge schatte kosten. Tijdens een eerste kort gesprek of telefoontje wordt beoordeeld of rechtsbijstand van een advocaat nodig is. Bij sommi ge kantoren kunt u hiervoor ook gebruik maken van een gratis bin nenloopspreekuur. Mensen die denken een advocaat nodig te hebben, kunnen telefonisch con tact opnemen voor advies of pro cedures over vrijwel alle juridi sche problemen. Dat kan bijvoorbeeld gaan over werk of uitkering, over echtscheiding, huur of verblijfsvergunning. De advocaten van Rechtshulp Zuid Advocaten zijn specialisten die snel werken en naar de meest effi ciënte oplossing streven. Daardoor blijven de kosten voor goede rechtshulp zo beperkt mogelijk. Iedereen die zich in zijn recht voelt aangetast, kan er aan kloppen. De dichtsbijzijnde Rechtshulp Zuid Advocaten in Limburg is in Venlo, telefoon 077-3209191. Openingstijden van alle kantoren iedere werkdag tussen 9.00 en 17.00 uur. Dorcas Hulp houdt tot en met 6 november in ruim 350 gemeenten in Nederland een voedselinzame- ling ten bate van de allerarmsten in Oost-Europa en Afrika. In Venray wordt de actie gehouden op vrijdag 4 november vanaf 17.00 uur en zaterdag 5 novem ber tussen 10.00 en 14.00 uur. De actie vindt plaats bij PLUS G. van Dijck aan de Kruidenlaan. Het ingezamelde voedsel is bestemd voor de allerarmsten in diverse Oost-Europese landen, zoals Albanië, Roemenië, Rusland, Kosovo, Moldavië en Oekraïne. Met name bejaarden en alleen staanden hebben het daar nog altijd ontzettend moeilijk. Ze kun- Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS nen nauwelijks rondkomen van het inkomen dat ze ontvangen. Sommige mensen hebben een tekort aan goede voeding of heb ben zelfs dagenlang helemaal niets te eten. Door het uitdelen van voedselpakketten, in samen werking met plaatselijke kerken, wil Dorcas deze mensen de win ter door helpen. Naast deze hulp in Oost-Europese landen zal een deel van de opbrengst ook voor Zuidelijk Afrika worden bestemd. De afgelopen negen jaar was de voedselactie steeds een groot suc ces. Tijdens de eerste actie in 1996 konden we ruim 22.000 pakketten versturen en in de jaren daarna liep dat op naar ruim 47.000 pakketten vorig jaar. Een pakket bestaat uit houdbare pro ducten, zoals thee, suiker, rijst, macaroni, conservenblikken, cacao, droge soep, limonadesi roop, tandpasta, tandenborstel en zonnebloemolie. Giften voor de distributiekosten zijn van harte welkom en kunnen worden over gemaakt op giro 2018 van Dorcas Hulp Nederland, o.v.v. Nationale Voedselactie 2005- Meer informa tie over de actie is te vinden op www.nationalevoedselactie.nl. Ondernemers j\Ven prijzen Omroep Venray gaat aancl "J11 besteden aan de genominec |e van de Ven, 'i Ondernemersprijzen. Inhei i0l gramma Lokaal Extra gaat pn jak tator Leo Wilmot in gesprei eter; de genomineerde onderneii ira Het programma Lokaal (03 A wordt uitgezonden op zondai 17.00 - 18.00 uur. Op 30 okt loer heeft Gé Peterink (voorzittci gebo de commissie Vein I Ondernemersprijzen) een a iani gegeven door de luisteraars tt28 tellen over de opzet van Deitr Venrayse Ondernemersprij fler Op 6 november komen de c-( ode genomineerden aan het wc 04 B namelijk mevrouw Liebrand 1.04 de Schouwburg Venray ei tekin heer Bartels van Tante Jet aa rt0 Maas. De overige genominee :'M 1 de V™ Uen voor Ondernemersprijzen Knowhouse, Thuiszorg 1\', Wen Limburg, Stichting Kies Tech Personato, Van de tyj Assurantiën, Gommans-de jvl Automobielbedrijf, Rjc - Kappers en Praktijkcentrum Broe Plant en Omgeving. De Veni Jop Ondernemersprijzen wordt t Zoor reikt op 5 januari 2006 en bei uit twee prijzen: de «lm Nelissenprijs en de Rabo! jfi1™ Publieksprijs. De °L. Nelissenprijs wordt toege! !m door een jury die bestaat Waals, Harrie Loozen, Hf Vervoort en Harry Clevis, Rabobank publieksprijs won l, de dag zelf bepaald door dc wezigen in de zaal. Het i| voor dit jaar is onderneme samenwerken. Zorg goed vooi je tanden (b.oo Tot en met 6 novemberdag yolmo de Nationale poetsweek plaats. De GGD Noord Midden-Limburg onderstem week het tandenpoetsen o brede school Meander in 8c Op dinsdag 1 november om uur start de Poetsweek me j^g gezamenlijke activiteit. In de tandenpoetsweekf gEZC enkele tandheelkundige i g werkers op de brede si >end; Meander voorlichting au wonen basisschoolleerlingen over 6 Pe| q/ zorging van hun gebit. Bij gr en 2 zijn ook de ouders uh 2;\va] digd. Met deze tweede edii Ltejj de nationale tandenpoet be]len vragen verschillende gt heidsorganisaties aandach jjUUr preventieve voorlichting o\ denpoetsen en een ge KOo! mond. Maar liefst 9.000 basis; len in Nederland hebben^a/j, actiepakket aangevraagd. I-ialve actiepakket zit voor de 0^.517 bouw een poetskalender me suggesties, voorbeelden ens[ek( opdrachten. Voor ieder kind [partai een 'poetskaart' toegevc Bklrj< waarop een week lang ingc Hra's kan worden wanneer het ei 04' zijn tandenpoetst. Voor de den- en bovenbouw zijn [jevf leaflets gemaakt, waarmee 2 Oude klassikaal als zelfstandig gev Det di kan worden. Er zijn extra ve Qeef g kingsopdrachten en een k Tel.06 over 'dieren tanden' voegd. toni Goede poetsgewoonten: BALA tweemaal per dag twee min ZOekt j en gebruik een tandpasta BELn fluoride en een tandenbo 0478-.' (kleine borstelkop zachte) tjes). Te hui Goede eetgewoontes: voor 1 niet meer dan 3 a 4 keer pei gemee een tussendot tel04S Tandartsbezoek: bezoek elk 06219: jaar de tandarts voor controle - TE KI Ameri Nieuws uit Vem en omgeving 111041 leest U in elm KLUS PEEL EN MAi fc Zilver! Tel. 0( Tel. 04 >rb - aanleg CV en onderhoud - zinkwerk - gasinstallaties - waterinstallaties - sanitair - verkoopbalie doe-het-zelf artikelen Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 9.00 uur en 16.30 - 17.30 uur Ander tijden op afspraak Grotestraat 80 - 5821 AH Vierlingsbeek Tel. 0478-631502 - Fax 0478-632156 Daihatsu Cuore 1.012V STi 3-drs. automaat'00 Renault Clio 1.4 RT airco stuurbekr. zwart '99 Ford Ka 1.3 airco lm-velg, stuurbekr.'99 Ford Fiesta 1.3 stuurbekr. '99 Ford Ka 1.3i stuurbekr. radio/cd zwart'99 Ford Ka 1.3i 3-drs'98 Ford Ka 1.3i stuurbekr., sunroof'99 Nissan Micra 1000 16V 5-drs. automaat st.bekr.'98 Suzuki Alto 1000 3-drs. '98 Ford Ka 1.3 zwart stuurbekr. schuifdak'99 Suzuki Alto GL1000 3-drs. zeer mooi '99 Opel Corsa 1.216V veel extra's 3-drs'00 Toyota Starlet 1.3i 3-drs'98 Renault Clio 1.2 RN 3-drsdec.'97 Nissan Micra 10001.6V 3-drs'98 Suzuki Swift 1.3i 3-drs. stuurbekr. airco'98 Peugeot 106 schuifdak 3-drs. veel extra's.'96 Suzuki Alto 1000 GL 3-drs'00 Seat Inca 1.9 Diesel SDi grijs kenteken'99 Opel Corsa 1.2i 3-drs'96 Peugeot 1061.0 zwart 3-drs'97 Ford Ka 1.3i stuurbekr.'98 Fiat Punto 60 Selecta 3-drs. automaat stuurbekr.'96 Peugeot 106 Diesel 1.5 i.g.st '94 Fiat Cinquecento 3-drs'96 Audi 80 4-drs. mooi '91 00K VOOR ONDERHOUD, REPARATIE APK KEURING Niek Krekels INDUSTRIESTRAAT 19A HORST 077-398 57 44, Langs Provinciale weg Horst-Sevenum www.niekkrekelshorst.nl STICHTING SIN I MARTINI'S voor hulp aan Straatkinderen leven als ratten op straat in een oneerlijke strijd op leven en dood verzorging, onderwijs, sport, ontspanning en begeleiden hen naar een job. U kunt meehelpen door een gift over te maken Bankrek: 17.74.12.089 Stg. Sint Martinus Nuenen t.b.v. straatkinderen Secr:Hoofdstraat 36. 5864 BG Meerlo tel: 0478698241 SINT 06-19 0478-( I8.OO1 Custers kunstgebitte Reporcities klaar terwijl u wod Voor een nieuwe prothese kunt u rechtstreeks bi ons terecht. Vergoedingen kunnen voor alle verzekeringen geregeld worden. Ons laboratorium is ook gespecialiseerd in implantaatprotheses. Voor meer informatie kunü geheel vrijblijvend bij ons terecht. Erkent V.L.H.T. lid, medische hulpmiddelen naar maat volgens EU richtlijnen 93/42 EEC Tandtechnisch laboratorium M. Custers Oirloseujeg 4. Oostrum (800 meter vanaf NS station Venray) Tel.. 0478-581997 Fax. 0478-589335 ujujuj.ttlcusters.nl Na een prachtige nazomer, is het nu weer tijd om lekker naar binnen te gaan. Gordijnen zijn sfeermakers bij uitstek! Maar nu nog de perfecte stof kiezen!? Om u te helpen bij uw keuze presenteren wij meer dan 80 nieuwe showbanen! En in oktober woonmaand krijgt u 10% korting op deze* nieuwe gordijnstoffen. Zo heeft u het allernieuwste, tegen de beste prijs! *U herkent ze aan het actie-label, actie loopt t/m 31 oktober.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 28