-leavy Weight: profs dansen met amateurs Kunst Cultuur Samen aan de slag met Venrode loliday on Ice iet Romanza Een schat van een buste 1 Geslaagd 'ubileumconcert Klatergold: hoogstaand en gevarieerd Open dag Djembé school Bij Djembé school Doun-Doun in Boxmeer wordt op zondag 6 november van 12.00 tot 17.00 uur een open dag voor volwassenen gehouden. Er worden deze dag gratis workshops voor volwassenen gehouden en er worden demonstraties gegeven door de meer gevor derde leerlingen. Veel mensen ontdekken het plezier van het bespelen van de Afrikaanse trommel, de djembé. Dit instrument staat dan ook op de derde plaats in de lijst van meest bespeelde muziekinstrumen ten. Dit is ook niet zo verwonderlijk, want de djembé is een zeer toe gankelijk instrument voor jong en oud. Het is heel hanteerbaar, je boekt relatiefsnel resultaat en je hebt er géén stroom en versterkers bij nodig, om er geluid uit te krijgen. Maar veel mensen twijfelen of het wel iets voor hun is en daarom wordt de open dag gehouden. Er wordt binnen de school op professionele wijze gedoceerd en de groepen zijn ingedeeld naar niveau. Dus met name ook voor de gedreven cursisten, biedt Doun-Doun de mogelijkheid om zich steeds meer te ontwikkelen op de djembé, maar ook op de begeleidende bastrommels. Belangstel lenden kunnen zich opgeven voor de nieuwe beginnerscursus, welke op maandag 14 november van start gaat van 19.00 tot 20.30 uur. Infor matie is verkrijgbaar via lnfo@doun-doun.nl. www.doun-doun.nl. of tel.(0485)572359. Popkoor Venrode is een groep van 45 enthousiaste vrouwen die onder leiding van dirigent Max Smeets een eigen genre presen teert, dat varieert van musical, easy-listening tot popmuziek. Zij streven er na het enthousiasme over te brengen op het publiek. In het jaar 2007 bestaat het koor 50 jaar en dit willen ze samen met het publiek vieren door twee uitvoeringen in de schouwburg Venray te geven van de rockmusi- cal Jesus Christ Superstar. Hier voor zijn we al geruime tijd druk bezig met het instuderen van lied jes en er zijn commissies voor kle ding, decor, sponsoring enz. Hier voor is echter ook geld nodig. Venrode houdt daarom onder andere een loterij met aantrekke lijke prijzen, zoals de eerste prijs, een driedaagse reis naar Enge land. Zij vragen daarom uw steun door het kopen van loten. De trekking van de loterij is op 7 december 2005. Ook zoeken zij bedrijven en particulieren die het koor willen sponsoren. Indien u interesse heeft, maar ook nog vragen, dan kunt u con tact opnemen met Dora Garson, tel.nr. 0478-585371, e-mail Zondag 6 november vindt in cultureel centrum de Wingerd in Sevenum de première plaats van de jaarlijkse avondvullende pro ductie van toneelvereniging Seto- vera. De regie is in handen van Frans van de Pas uit Ysselsteyn. Dit jaar is de keuze gevallen op een klucht. De titel is Een schat van een buste en het verhaal gaat over Gerard de huidige directeur van een familiebedrijf en de klein zoon van de oprichter. Prominen te aanwezige in zijn huis is de buste van grootvader. Zijn naza ten dulden met gemengde gevoe lens zijn aanwezigheid, want grootvader had zo zijn streken. Zo zou hij kort voordat hij zijn laatste dora@garson.nl Meer over Ven- rode kunt u lezen op www.ven- rode.nl adem uitblies, hebben laten door schemeren dat hij ergens in huis een schat had verborgen. Die laat ste verzuchting heeft de familie jarenlang in zijn greep gehouden. Was het een grap of niet? Gevon den is er nooit wat. En toch.... Speeldata: zondag 6, woensdag 9, zaterdag 12 en zondag 13 november aanvang 20.00 uur in de Wingerd. Kaartverkoop bij kantoorboekhandel P&T Seven um of telefonisch 077-4672452. PEEL EN MAAS een abonnement waard gin, eel en maas Donderdag 3 november 2005 - Pagina 21 Natuurwerkdag De samenwerkende natuur- en landschapsorganisaties houden op zaterdag 5 november voor de vijfde maal een Natuurwerkdag. Dit is een actieve werkdag in de natuur die op 23 Limburgse loca ties wordt gehouden. Het werk bestaat het omzagen van bomen om, de snoei van heggen, poelen uitbaggeren, werken op de hei of het snoeien van hoogstamfruitbo- men. Lokale vrijwilligers treden op als gastheer voor iedereen die er zelf eens achter wil komen wat landschapsonderhoud is. Niet kij ken maar doen, is het motto van deze dag. Op veel locaties is er een speciaal kinderprogramma. Op andere plekken kunnen ze gewoon met hun ouders meewer ken. Inmiddels hebben zich in Limburg al vijfhonderd mensen aangemeld als deelnemer. Onder de deelnemers een bedrijf, scou- tingroepen, een serviceclub en diverse vriendenclubs. Maar ook mensen die een dagje mee willen werken of deze activiteit gebrui ken als invulling voor een kinder feestje. Ontdek de charme van het samen baggeren of de span ning rond een te vellen boom. Natuurvrijwilligers in de buurt beheren vaak de mooiste stukjes landschap. Deze gebieden zijn vaak niet zo bekend. Op de natuurwerkdag kan men niet alleen die gebiedjes bekijken maar er ook actief in aan de slag met handzagen, zeisen, bagger- beugels en rieken. De locatie in de buurt vindt men op www.natuurwerkdag.nl of neem contact op met de stich ting IKL via tel. (0475)386430. Cursus over zoogdieren Het Natuurhistorisch Genoot schap in Limburg start op zondag 20 november met een basiscursus zoogdieren. De basiscursus is opgezet voor iedereen die geïnte resseerd is in het waarnemen en de leefwijze van de zoogdieren- soorten in de omgeving. De cur sus wordt gehouden op kinder boerderij Hagerhof in Venlo en bestaat uit een tiental tweeweke lijkse lessen, welke bestaan uit een deel theorie en een deel prak tijk. De lessen worden gegeven op de zondagochtenden en op twee doordeweekse avonden. Tij dens de cursus wordt per les een zoogdierengroep behandeld. Zo zijn er onder andere lessen met aandacht voor vleermuizen, mar ters, hazen en konijnen, wilde zwijnen, enzovoort. In het theo- riedeel worden aspecten behan deld als soortherkenning, bio- toopeisen, leefwijze en hoe deze zijn waar te nemen. Bij de prak tijklessen wordt getracht in het veld de diergroep van de theorie les op te zoeken. Afhankelijk van de diergroep gebeurd dit met bij voorbeeld batdetector, dierspo- ren, lifetraps of via zichtwaarne- mingen. De cursusonderdelen worden door verschillende zoog dierendeskundigen gegeven. Voor de cursus is geen voorken nis over zoogdieren vereist. Voor informatie of aanmelding kan men contact opnemen met Bert Morelissen via tel. (077)3738165, e-mail bert_morelissen@hotmail.com. Prinsenbal Overloon Op zaterdag 12 november wor den tijdens het prinsenbal in Overloon de nieuwe heerser over het Huibuukeland gepresenteerd. U kunt raden naar de naam van de nieuwe prins op www.hui- buuke.nl of tijdens het prinsenbal bij de entree. Omdat een goed begin het halve werk is opent het prinsenbal ook dit jaar met een 'Happy Half Hour', oftwel een half uur lang twee consumptie halen en slechts een betalen. Klokslag 20.11 gaat dit half uur in onder de bezielende muzikale opluistering van Overloons beste DJ; Tom Loonen. Ook dit jaar wordt er tij dens het prinsenbal een kostume ringwedstrijd gehouden. Inschrij ven kunt u gratis bij de entree en tijdens het prinsenbal kunt u zich presenteren op de catwalk. Er wordt in deze enerverende en bonte wedstrijd gestreden in de categorieën enkelingen, paren en groepen. Een ter zake kundige jury maakt de einduitslag op en de prijzen worden uitgereikt door de kersverse prins. Het Prinsenbal vindt plaats op zaterdag 12 november in de cultuurbunker van Overloon; aanvang 20.11 uur. Kaarten voor dit spektakel zijn aan de kassa te verkrijgen a 3,50. Ook geven passe-partout kaarten recht op toegang. De Locht Bij Streekmuseum De Locht in Melderslo komt op zondag 6 november de scharensliep op bezoek. De heer Biermans uit Ber- gèijck heeft een ouderwetse scha rensliep gebouwd die hij al trap pend in beweging brengt. Hij slijpt (niet gekartelde) messen en scharen op een manier zoals dat vroeger gebruikelijk was. Bezoe kers van De Locht mogen zelf wat scharen of messen mee brengen om gratis te laten slijpen. Ook is er een demonstratie stroop maken. Kinderen mogen aan de vooravond van Sint Maarten een ouderwetse lampion maken. Op de bovenverdieping is de exposi tie over eetcultuur in de 20e eeuw te bezichtigen. Het museum is op dinsdag, donderdag en zon dag open van 14.00 tot 17.00 uur. Koorscholing Het Venray's Mannenkoor houdt op donderdag 3 november vanaf 19.30 uur voor de vijfde maal de cursus koorscholing in partycentrum De Witte Hoeve. Het doel van deze cursus is om mannen tussen de 20 en 50 jaar kennis te laten maken met zingen. Tijdens de cursus wordt ingegaan op het gebruik van de stem, ademhalingstechniek en vooral het samen zingen. Het repertoire is divers. De cursus wordt gege ven door de tweede dirigent van het Venray's Mannenkoor, de heer Jac Janssen. De laatste vier jaar is het VMK zeer actief om vooral jonge mensen aan te trek ken. Dat het koor daarin geslaagd is, blijkt uit de het aantal aanmel dingen van de afgelopen drie edi ties van deze kennismakingscur sus. Geïnteresseerden in de koor scholing van het VMK kunnen zich aanmelden via tel. (0487)515741. Close Harmony Group Confetti kan terugzien op een geslaagd concert ter ere van haar 15-jarige jubileum, met als titel Confetti, niet te filmen. Voor het concert werd dirigent Gerti Creemers door haar eigen koorleden verrast met een speciale Confetti-award, in de vorm van een broche. Dit als dank voor haar tomeloze inzet van de afgelopen vijftien jaar. Het publiek werd bij binnenkomst muzikaal opgewacht door de bar- ber-shop groep Octet Nog. De dames en heren van Confetti ver zorgden een muzikaal afwissend programma onder begeleiding van Gerti Creemers en Dolf Ver beek op piano en basgitaar. Tij dens het programma liet Confetti niet alleen horen maar ook zien wat het allemaal in haar mars heeft door met choreografische effecten en attributen de show te verrijken. De sopranen, alten, tenoren en bassen hadden allen apart een eigen filmpje hadden gemaakt als aankondiging op de nummers die daarna gezongen werden. Dit was te zien op een groot scherm. Tijdens het num mer van May It Be van Enya werd door twee balletleerlingen van Myrna van den Bosch een dans uitgevoerd. De rest van de avond kon men luisteren en dansen op de vrolijke noten van de band Ali ce's Restaurant. www.stichtingdansendlimburg.nl De Stichting Dansend Limburg stimuleert moderne dans in Lim burg. De stichting wil iedereen die danst voor zijn plezier in aan raking laten komen met moderne dans. Bovendien wil SDL profes sioneel dansen in Limburg promo ten door amateur-dansers in con tact te brengen met de professionele danswereld. Met Heavy Weight en andere projec ten wil de stichting een breder publiek kennis laten maken met moderne dans. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Het ovationele applaus aan het einde van de tweede uit voering van de theatervoor stelling Klatergold onder streepte nog eens duidelijk de gevoelens van het publiek. De productiecommissie van deze voorstelling heeft het toch al verwende publiek tijdens de twee voorstellingen verrast met een hoogstaand geva rieerd programma waarbij de contrasten groot waren. Jam mer genoeg waren de twee voorstellingen niet uitver kocht. Milton Cavis, artistiek leider van deze theatervoorstelling, weet de oorzaak ook niet. "We hadden een prima programma. Daar kan het niet aan liggen", zei hij na afloop. Edgard van Kessel, lid van de commissie Klatergold en een van de leiders van de Venrayse Base ment Band, zei het al eerder in Peel en Maas. "Je kunt er beter bij zijn dan dat je het gesprek van de dag -na de voorstelling- moet mis sen". En daar heeft Van Kessel gelijk in. Zo kreeg de productie complimenten voor het verrassen de decor en de spannende doch functionele verlichting tijdens de acts. De artiesten waren allemaal ambitieuze artiesten uit de regio. De een sterker dan de ander maar dat komt omdat het programma heel divers is wat genres betreft. De programmering, zonder een vaste presentator, deed het uitste kend en de Basement Band onder leiding van Erwin Hoorweg en Remco Slagter bewees weer eens dat deze Venrayse band van inter nationale klasse is. Op virtuoze wijze begeleidde de band enkele acts. Alleen jammer dat het publiek de muzikanten niet bezig kon zien omdat ze plaats hadden genomen in de orkestbak. De titel van de theatervoorstelling, Con trast, was niet voor niets gekozen en verwees naar de uiteenlopen de theaterkunsten die tijdens de voorstelling te zien waren. Het Panningse caberetduo Vlugzout beet na de openingsdans de spits af met grappen die niet altijd even sterk waren en een indringend liedje. Hun plaatsgenoot singer/songwriter Ton Engels kreeg met zijn bijzondere dialect liedjes de zaal enkele keren aan het zingen. De uit Arcen afkomsti ge cabaretier Miel Verstappen tekende voor twintig minuten topconference. In een razend vlot tempo passeerden zijn grappen en grollen, rende hij van links naar rechts over het podium en stak hij op meesterlijke wijze de draak met de wijze waarop de Duitse televisie de Engelstalige programma's ondertiteld. Zangeres Maud Wilms uit Maas- bracht, twee jaar geleden nog winnares van de Kans, stal de har ten van het publiek met haar prachtige liedjes. Vooral haar laat ste nummer presenteerde ze met veel verve en persoonlijkheid op de bühne. Wat en power heeft deze jonge vrouw! Wellicht de grootste verrassing was het acro- batenduo Ijs en Weder waarvan de vrouw, José Renkens, afkom stig is uit Lottum. Dit tweetal ver richte acrobatische toeren op een vierkante meter en deden dat ele gant en met veel perfectie. De choreografie van hun act was uit muntend. Dit duo zou zo bij het Franse Cirque Pluim aan de slag kunnen.. De dansgroep onder lei ding van Myrna van den Bosch, docente dans Kunstencentrum Jerusalem Venray, zorgde voor artistieke en mooie tussendoor tjes. IJzersterk in tekst en uitvoe ring was ook de rapgroep Reflexy. Deze twee Venrayse jon gens, spraakwatervallen van het eerste uur, zetten een maatschap pij kritische rapact op de bühne die zeer werd gewaardeerd. Wereldkampioen kunstfluiter Geert Chatrou uit Mierlo deed wat van hem werd verwacht. Een bijzonder aardig en kunstig stukje kunstfluiten. Al wachtte het publiek na twee nummer tever geefs op een komische afsluiting van de fluitende wereldkam pioen. De collecte die tijdens de pauze werd gehouden voor de straatkin deren van Rio de Janeiro en de Stichting Sint Martinus leverde het bedrag op van 168,55 euro. )e choreografie en artistieke ling zijn in handen van Jaakko vonen, de winnaar van Get-up, md-up van 2004. Het project ivy weight wordt geprodu- :rd door Stichting Dansend iburg in samenwerking met pany Koorts, Academie voor Jek en dans Weert, Kunsten- itnim Jerusalem Venray en iekschool Heerlen. Intensief iden de leerlingen van het stencentrum Jerusalem met choreograaf Jaako. Deze hele iwe stijl was geweldig om te raten, een andere manier van rken en zeer leerzaam. Nor it volgt deze groep leerlingen isiek ballet op het kunstencen- i). De choreografie van de fs in Heavy Weight is geha rd op boksen. Het gaat niet r het vechten zelf, maar over 'oorbereidingen voor de wed- d en de adrenaline in je lijf. Jet kunnen richten van agressivi- en het kunnen wegdrukken de pijn. Bij de choreografie de amateurs in Heavy Weight jgt het accent op ontspanning, jet toont een groep parachutisten jjen hun dapperheid. Parachutisten vrije val. Het gaat hierbij om de 'ichtsloosheid. Weightless, het jenovergestelde van Heavy [eight. loe te bezoeken? De voorstel- ïg Heavy Weight/Weightless amateurs van Kunstencen- Jerusalem in Venray is op 17 t-jpvember om 20.00 uur. Reserve- tingen via Kunstencentrum Jerusalem Venray telefoon: 0478- P5320. De kaartjes kosten acht jiro. Geïnteresseerden kunnen )or meer informatie kijken op yan 17tot en met novem- Wordt in Limburg de lerne dansuitvoering |avy Weight opgevoerd. L;lVy Weight is een danspro- Jamnia waarin de amateur- Lyers van Weert, Venray en trien de profs ontmoeten. I uitvoering bestaat uit twee |len: één dans wordt uitge- |erd door de professionele Lsers Kinga Laszló en Jenny ter en één dans door ama- ir-dansers. In Grefrath in het Duitse grens- bied wordt van 9 tot 13 novem- Holiday on Ice gehouden. De ow draagt de naam Romanza - ir>: ri'de en passie op het ijs. ilto 'eeëneenhalf uur lang hete lief- op koud ijs. Een spectaculaire mie voor een romantische snaar het rijk der liefde. Glitter glaniour, moderne muziek, fan- tische kostuums, indrukwek- ide effecten en professionele 'r bstrijders op de schaats zorgen "ie Or een wervelende show. In de ill: show Romanza spelen de grote 'oelens van de beroemdste lief- psren uit de geschiedenis en ratuur de hoofdrol. Van de leime relatie van Romeo en :r o Ji die teaslotte voor htm liefde eten sterven, via graaf Dracula, vorst van de Duisternis, die op aaC: is naar de eeuwige liefde en ga tnen, die dansend in een maal- •om van passie beland, tot en 'de pikante driehoeksverhou- 8 van Marc, Anton en Julius :sar die voor de schoonheid 'de Egyptische koningin Cleo- rj vallen, draait het allemaal de liefde. Passion Tour is dan I de passende naam voor de tnee, die de ijsshows Romanza Fantasy met tot 270 voorstel en naar 25 Duitse steden Pas in 2008 zullen deze ,ws ook in Nederland zijn tè II Eén van degenen die mee- fkten aan de nieuwe show is ïïnger Chris de Burgh. Hij nam wereldhit The Lady in Red Gaal voor Holiday on Ice nog ker op. Het gezicht van de Passion Tour is trouwens de doch ter van de wereldster»_Rosanna Davison, die in 2003 tot Miss World werd uitgeroepen en die in Romanza als Julia te zien zal zijn. De Nederlanden Frank Wentink voert de regie, voor de sound tekent Leo van den Boogaard. Met 305 miljoen toeschouwers is Holi day on Ice wereldwijd de popu lairste live entertainmentproduc- tie van de laatste decennia. Uit theater, dans, opera, pop, magie, musical en acrobatiek ontstaan innovatieve producties die jaar lijks met ongeveer 1.700 voorstel lingen in meer dan 80 steden en 20 landen in de hele wereld zijn te zien. De ijsbaan Grefrath ligt ongeveer 15 kilometer van de grens richting Krefeld. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijg baar bij de VW Venlo (Tel. 077- 354 38 00) en bij de Ticket- Express Reuver (Tel. 077-474 70 00). Voorstellingen van de Holi day on Ice-show Romanza zijn van 9 tot 13 november in de ijsbaan Grefrath (richting Krefeld) als volgt: woensdag 9 en donderdag 10 november: 19.00 uur, vrijdag 11 en zaterdag 12 november: 16.00 en 20.00 uur en zondag 13 november: 14.00 en 18.00 uur. Voorverkoop aan de kassa van de ijsbaan, via de reserveringslijn 0040-2158-918 931), bij de VW Venlo (Tel. 077-3543800) en bij de Ticket-Express Reuver (Tel. 077-4747000).

Peel en Maas | 2005 | | pagina 21