Venray Uitgifte bouwkavels Gemeente Verbouwing oude raadhuis start Kijk ook op www.venray.nl Klein gevaarlijk afval Taak raad gewijzigd na dualisering Openbare bekendmakingen Openingstijden Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief en informatiecentrum Maandag van 12.00 tot ?0,00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur, Alarm Centraal alarmnummer 112 Huipaanvraag geen spoed politie 0900 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 3« Week De gemeente Venray en de eigenaar van het oude raadhuis, B&W Exploita tiemaatschappij Venray BV, hebben overeenstemming bereikt over de in gebruikname van het pand. De eigenaar heeft toegezegd voor 10 decembe te starten met de verbouwingswerkzaamheden van het pand aan de Grote Markt. De gemeente heeft ingestemd met een latere ingebruikname dan 10 december, zoals oorspronkelijk afgesproken. Dat is door de vertraagde start van de verbouwing volgens beide partijen reëel. Ze geven aan zeer tevreden te zijn over het resultaat van het overleg. "Het historisch belang rijke pand is door de gemeente in 2002 verkocht aan B&W mede omdat er een goed plan achter zat. De uitslag van dit overleg is goed nieuws voor Venray en geeft aan dat het pand in goede handen is", aldus wethouder Heidens. De kwaliteit van dat plan komt ten goede aan het centrum van Venray en het te realiseren horecaplein. De eigenaar heeft verder aange geven dat het bordes zijn traditionele plaats behoudt in de intocht van Sinterklaas en de festiviteiten rond carnaval in Venray. voorwaarden, tekening(en) van de kavels, bouwvoorschriften en eventueel ook het bestemmings plan. De kaveluitgifte gaat via een notariële loting die in de week na het beëindigen van de inschrijfter mijn plaatsvindt. Bij een uitgifte in de kerdorpen wordt eerst geloot onder de autochtonen van dat dorp - hier zijn voorwaarden aan ver- bonden- en pas daarna onder de andere gegadigden. Er worden dus geen algemene inschrijvingslijsten gehanteerd. Inschrijving voor een bepaald plan is alleen mogelijk na de betreffende publicatie. U vindt de kaveluitgiftes op de website onder Wonen Leven/Wonen Bouwen/loting bouwkavels. Heeft u vragen over een bepaald plan dan kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten. Klein gevaarlijk afval (KGA) of klein chemisch afval (KCA) kunt u thuis bewaren in de KGA-box, die u van de gemeente in bruikleen heeft gekre gen. U kunt dit afval gratis inleveren bij het milieustation aan de Metaal- weg ld. Huishoudelijke producten die tot het KGA behoren zijn meestal gemakkelijk te herkennen aan het KGA-logo op product of verpakking: de container met het kruis. Olie of vet uit de frituurpan is geen klein gevaarlijk afval en kan dus gewoon in de restafvalcontainer. Producten die wel onder KGA vallen zijn: Huishoudelijk - batterijen - spaarlampen/energiezuinige lampen - TL-buizen - vloeibare gootsteenontstopper - lampenolie - petroleum - bestrijdingsmiddelen/insecticiden Medicijnkastje - medicijnen - kwikthermometers - injectienaalden inde lande; igt het lettoor hun |p vrije' Doe-het-zelf - verf, lak, beits en houtverdicn zamingsmiddelen - bij het schilderen gebruikte producten als terpentine, th height, verfafbijtmiddel, verfverduni kwastreiniger, kwastonthardi wasbenzine - kwikschakelaars (zoals niet-! 'vem^ verwarmingsthermostaten) iwicht Knot 7eight. Hoe t ing Hi et air rum Jei vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Wet milieubeheer Ontwerpbesluiten Burgemeester en wethouders zijn - in het belang van de bescherming van het milieu - van plan voor de inrichting gelegen aan: - Ossendijk 110 te Ysselsteyn - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van J.A.M. van Haperen, Ossendijk 110 te Ysselsteyn voor een parelhoenderhouderij ten behoeve van de inrichtingen gelegen aan de Heibloemseweg 20 te Panningen, Boddenbroek 3 te Oirlo en Op de kamp 2 te Melderslo (op verzoek vergunninghouder). U kunt de desbetreffende stukken van 3 november 2005 t/m 14 december 2005 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u - naar keuze - schriftelijk of mondeling uw zienswijze over het ontwerp bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer tijdig een zienswijze hebt inge diend of wanneer u belanghebbende bent en aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluiten Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: 1. Laagriebroekseweg 1 te Leunen - een oprichtingsvergunning te verlenen aan Mts. J.W.M. Litjens, Laagriebroekseweg 1 te Leunen voor een varkenshouderij en tuinbouw bedrijf 2. Volen 1 te Heide - een revisievergunning te verlenen aan Poels Poultry BV i.o., Volen 8 te Heide voor een scharrellegkippenhouderij en landbouwproductiebedrijf met aardappel opslagloods. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. Het besluit nr. 2 is gewijzigd ten opzichte van het ontwerpbesluit. U kunt de desbetreffende stukken van 3 november 2005 t/m 14 december 2005 inzien. U kunt van 4 november 2005 tot 15 december 2005 een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit hebt ingediend. - belanghebbende bent en aantoont dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit in te dienen. - een bedenking hebt tegen de wijzigingen die zijn aangebracht ten opzichte van het ontwerp besluit. De besluiten treden in werking na afloop van de beroepstermijn. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afde ling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051 of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Hobby - fotofixeer - foto-ontwikkelaar - etsvloeistoffen zoals salpetei1 of zwavelzuur - zoutzuur Vervoer - accu's - benzine - motorolie/afgewerkte olie/ren| - oliefilters De taak van de gemeenteraad de invoering van de Wet duali: gemeentebestuur in 2002 gew De raad is nu een zelfstandig! dat de beleidskaders vaststelt de uitvoering van het beleid doi B en W controleert. Met de dud ring hoopt het gemeentebestuu gemeentepolitiek meer herkent te maken voor de burger en de ger meer bij de politiek te betn De raad, zijn commissies en ini tfde duele leden krijgen bij het uitoi re^ nen van hun taken ondersteunt snaar van een zelfstandige afdeling, de griffie. De griffiemedewerkfl zijn rechtstreeks in dienst vani gemeenteraad. Zo is de onafto lijkheid gewaarborgd. De grifft oreer twee commissiegriffïers vervul een soort spin-in-het-webfuncti tussen de raad en zijn commis sies, het college van B en W en ambtelijk apparaat. Ook voor Venrayse burgers is de griffies aanspreekpunt als het om raaCi ft js commissieaangelegenheden ga PM, oom tde j g var toch, nde e nstriji ihow toeier ipare: ratui leimc c Mie eten: torst Donderdag 3 november 2005 Burgemeester en Wethouders van Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. Dé redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen, Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Claudia Hendrickx, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers, Venray Fotografie Gé Hirdes, Mijntje Wismans Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray PEEL EN MAAS Donderdag 3 november 2005 - pagin Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Verkeerszaken Verkeersmaatregelen Besluiten - Merseloseweg, parkeerterrein tegenover ziekenhuis - Afsluiten dagelijks van 22.00-06.00 uur - Hoenderstraat, tussen Langeweg en Bergweg - Parkeerverbod - Burgemeester van de Loostraat, tegenover huisnummer 52 - Instellen parkeerschijf- zpne (max. 1 uur) U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van publicatie - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbos 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bouwplannen Aangevraagd Bouwvergunningen en vrijstellingen - Rochusstraat 8 - veranda (nr. ba050461) - Westsingel 5 - veranderen interne indeling (nr, ba050462) - Maasheseweg 68d - tuinkamer (nr. ba050463) - Rouwkuilenweg 23 - zeugenstal (nr. ba050464) - Sneeuwklokje 12 - vergroten woning/bouw dakkapel (nr. ba050466) - Meester de Haanstraat 20a - entreegebouw/fietsenstalling (nr. ba050467) - Wanssumseweg 15 - veranderen woning (nr. ba050468) - Gentiaan 21 - vergroten woning (nr. ba050469) - Scheiweg 25 - vergroten woning (nr. ba050470) - Whistlerstraat 28 - vergroten woning (nr. ba050471) - Randenrade 77 - zwembad (nr. ba050472) - Hogeweg 2 - vergroten woning (nr. ba050473) Sloopvergunningen - Wanssumseweg 15 - dakbedekking (nr. slp050054). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze indienen. Voorgenomen vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor zover nodig met gebruik van artikel 17 of artikel 19, lid 1, 2 of 3 en artikel 15 WRO en/of artikel 50, lid "4, 5 of 6 van de Woningwet bouwvergunning te verlenen voor de navolgende bouwaanvragen: - Melchiorhof 5 - verbouwen woning (nr. ba050460) - Rochusstraat 8 - veranda (nr. ba050461) - Menuetstraat 15 - tuinberging (nr. ba050451) - Westsingel 5 - veranderen interne indeling (nr. ba050462) - Pottevenweg 10a-12 - vleesvarkensstal en sleufsilo (nr. ba050440) U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 4 november 2005 t/m 15 december 2005 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een monde linge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van ge dachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Tegen het besluit kunt u alleen later beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Rectificatie Ten onrechte is vorige week onderstaand bouwplan als voorgenomen vrijstelling gepubliceerd: - Zuivelweg 2e - vuurwerkbewaarplaats (nr. ba040353). Verleend Bouwvergunningen en vrijstellingen - Joke Smitstraat 5 - vergroten woning (nr. ba050404, verzenddatum 24/10) - Annie Romeinstraat 45 - berging en overkapping (nr. ba050410, verzenddatum 25/10) - Oranjestraat 18 - vergroten woning (nr. ba050237, verzenddatum 26/10) - Merseloseweg 130 - veranderen/vernieuwen poliklinieken (nr. ba050372, verzenddatum 24/10) - Wanssumseweg 14-7 woonclusters/dagactiviteitencentrum (nr. ba050294, verzend datum 25/10) - Coppelenberg 3 - veranderen basisschool (nr. ba050420, verzenddatum 26/10) Sloopvergunningen - Wanssumseweg 14 - twee panden (nr. slp050034, verzenddatum 25/10) U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bestemmingsplannen Voorbereidingsbesluit De gemeenteraad heeft op 27 september 2005 verklaard dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan - Uitbreidingsplan in hoofdzaken in verband met de realisatie van een woning en garage aan de Vliezenweg te Venray Het voorbereidingsbesluit treedt op 4 november 2005 in werking voor de periode van een jaar en ligt vanaf deze datum (met bijbehorende tekening) ter inzage. Wanneer u belangheb bende bent, kunt u van 4 november 2005 t/m 15 december 2005 een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij de gemeenteraad. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Kapvergunningen Verleend - Brukske/Zuidsingel (aanleg rotonde) voor 8 bomen, herplant 8 bomen. U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de Indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit Regelmatig kondigt de gemeente op deze pagina uitgiftes van particuliere bouwkavels in Venray of een van de omliggende kerkdorpen aan. Voordat bouwkavels uitgegeven worden moet er vaak heel wat gebeuren. Vandaar dat er soms langere tijd zit tussen het in eigendom krijgen van de grond en de daadwerkelijk uitgifte van bouwkavels. In het plan Aan den Heuvel wordt al volop gebouwd Het komt voor dat de grond op het moment dat de gemeente deze in eigendom krijgt nog niet de juiste bestemming heeft. Dan heeft de grond bijvoorbeeld een agrarische bestemming, terwijl er in de toekomst woningen op gebouwd worden. In en op deze grond zijn dan nog geen voorzieningen getrof fen die nodig zijn om een woonwijk in te richten met riolering en andere nutsvoorzieningen, wegen, fiets paden en groen in de wijk. Pas als het bestemmingsplan is gewijzigd en de grond bouwrijp gemaakt is kan de gemeente de uitgifte van de bouwkavels aankondigen. Dit doet ze op de gemeentelijke website en in verschillende bladen in de week waarin ook gestart wordt met de inschrijving. Inschrijving en loting U kunt zich inschrijven voor bouw kavels bij de afdeling Publieks diensten in het gemeentehuis. De inschrijvingstermijn is drie weken na de dag van publicatie. Na het betalen van het inschrijfgeld, in 2005 vastgesteld op 53,55, krijgt u een informatiepakket met onder andere de algemene grondverkoop-

Peel en Maas | 2005 | | pagina 20