Venray Zorgtoeslag, bijdrage in kosten zorgverzekering Brandweer sneller in Vredepeel Afvalcontainer niet verhuizen Venray gaat voor outdoorcentrum Advies en hulp bij schulden de werkt Gemeenteraadsverkiezingen registratie politieke partijen 'lemeente i betrokkenen Als u gaat verhuizen, hoeft u uw afvalcontainers en milieubox niet mee te nemen. -Er wordt van u verwacht dat u beide containers en de milieubox leeg en schoon achterlaat voor de nieuwe bewoners. De chip in uw container wordt daarna aangepast, zodat u voor deze containers geen ledigingen meer hoeft te betalen. U ontvangt een eindafrekening voor het oude adres, net zoals dat gebeurt voor gas-, elektriciteits- en waterverbruik. Het college stelt wel de voorwaarde dat de huidige activiteiten ingebed moeten worden in een groter concept, zodat meer activiteiten gericht op outdoorsporten mogelijk zijn. Het college denkt hierbij aan mountainbiken, klimmen, abseilen, tokkelen, een hindernisbaan of een speeltuin. Het wil deze onderbrengen in een multifunctioneel outdoorcentrum. Het college start de procedures en onderzoeken om de locatie Sinnesstraat te toetsen op planologische, financiële, milieukundige en maatschappelijke haalbaarheid. Zodra er meer bekend is, communiceert de gemeente hierover met alle untu uw rekeningen niet j. meer op tijd betalen? Lukt het leze maand niet of al langer niet meer? Voor advies of hulp ij schulden kunt u bij de emeente terecht. Bdereen die in de gemeente staat geschreven kan er terecht voor fiuldhulpverlening. Ivoorbeeld, als u niet goed meer indkomt van uw inkomen. Of als vaste lasten niet meer kunt Kalen, omdat u ineens minder lomsten heeft. Of als u met de oren de energierekening in de oei komt, omdat de (te hoge) lossing aan een lening automa- ih wordt afgeschreven. Kortom, u niet meer aan uw financiële fpllchtingen kunt voldoen. huidhulpverlening us bent u met een advies al loipen. Tijdens een of meerdere trekken helpen we u dan de fin weer goed op de rit te 9en. Maar, het kan ook verder ln' De gemeente helpt u dan bet regelen van de schulden, middelt tussen u en uw schuldei- iceJ.rs- regelt zelfs uw budgetbeheer cbi 'aat u onder bewind stellen. :r *r, de gemeente betaalt uw P 'Ulden niet. Dat doet u zelf. Het '9angspunt is dat er een goede lsis komt, een evenwicht tussen 'Inkomsten en uitgaven. Donderdag 3 november 2005 - Pagina 19 Op 1 januari 2006 loopt de overgangstermijn van het handhavingtraject van circuit De Peel af. Hoewel het college van B en W heeft geprobeerd om de activiteiten van het circuit op de huidige locatie te legaliseren, concludeert het nu dat legalisatie waarschijnlijk niet haalbaar is. Daarom heeft het een alternatieve zoeklocatie voor de huidige activiteiten op De Peel aangewezen aan de Sinnesstraat en omgeving in Oirlo. is bij alle zorgverzekeraars gelijk. De premie is dat niet. Naast de basis verzekering kunt u zich aanvullend verzekeren voor de risico's die u zelf belangrijk vindt. Tegemoetkoming De zorgverzekering is verplicht. Als u aan bepaalde voorwaarden voldoet, kunt u een maandelijkse te gemoetkoming krijgen in de kosten van de nominale premie, de zorgtoe slag. De hoogte van deze toeslag is afhankelijk van uw inkomen en dat van uw eventuele partner. Wie een laag inkomen heeft, krijgt meer toe slag dan iemand met een hoger in komen. Behalve de nominale premie moet iedereen ook een inkomens afhankelijke bijdrage betalen voor de zorgverzekering. Uw werkgever of uitkeringsinstantie is, op enkele uitzonderingen na, verplicht deze bijdrage aan u të vergoeden. Zorgtoeslag aanvragen Om in aanmerking te komen voor de zorgtoeslag moet u voldoen aan de volgende voorwaarden: - u bent 18 jaar of ouder - u heeft een Nederlandse zorg verzekering - uw inkomen is, als u geen toeslag partner heeft, maximaal 25.068 per jaar. En als u wel een toeslag partner heeft: samen maximaal 40.120 per jaar. Hierbij gaat Belastingdienst/Toeslagen uit van het toetsingsinkomen. (De inkomensgrenzen voor de zorgtoeslag zijn nog niet definitief vastgesteld.) Kinderen die jonger zijn dan 18 jaar hoeven geen premie voor de zorg verzekering te betalen. Heeft u (thuiswonende) kinderen van 18 jaar of ouder die niet meer dan 25.068 verdienen? Dan kunnen zij zelf zorg toeslag aanvragen. Aanvraagformu lieren zijn in september door de Belastingdienst verzonden. Hebt u recht op zorgtoeslag maar nog geen aanvraagformulier gekregen, dan kunt bellen met de Belastingtele foon: 0800 - 0543. Ook kunt u de zorgtoeslag 2006 rechtstreeks aan vragen via www.belastingdienst.nl. Gemeentearchief en informatiecentrum Maandag van 12,00 tot 2 dinsdag t/m donderdag v 9,00 tot 17.00 uur en Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Week 44 - EL EN MAAS Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500; 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Openingstijden Publieksdiensten Maandag van 12,00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13,00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8,30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Op 1 januari 2006 gaat het nieuwe zorgstelsel in. Daarmee is iedereen verplicht verzekerd voor een basispakket van ziek tekosten: de zorgverzekering. Deze vervangt uw huidige ziekenfonds- of particuliere verzekering. Onderdeel van de veranderingen in het zorgstelsel is de zorgtoeslag, een bijdrage voor mensen met een lager inkomen om de premie van de zorgverzekering te betalen. Per 1 januari 2006 moet iedereen die in Nederland woont een zorg verzekering hebben. Dit geldt ook voor iedereen die in het buitenland woont maar in Nederland werkt. Verzekeraars moeten iedere verze- keringsplichtige die zich aanmeldt voor de zorgverzekering accepteren. Uw gezondheidstoestand speelt geen rol. De inhoud van het basispakket Wacht niet te lang Voor schuldhulpverlening kunt u zich melden bij de afdeling Publieks diensten. U maakt dan een afspraak voor een eerste gesprek. Daarin leggen we uit wat schuldhulpverle ning is en beoordelen we - als dat op dat moment mogelijk is - of u met uw vraag op de juiste plek bent. Schuldhulpverlening is een zwaar traject waarin elke cent die u extra heeft naar uw schuldeisers gaat. Wacht daarom niet te lang, als u het financieel niet meer redt en meld u op tijd voor hulp. In maart volgend jaar vinden de gemeenteraadsverkiezingen plaats. Politieke groeperingen die zich dan verkiesbaar willen stellen moe ten zich registeren. Dat kan tot uiterlijk 11 december 2005 bij het centraal stembureau Venray. Politieke groeperingen die geregistreerd zijn voor de verkiezing van de Tweede Kamer of Provinciale Staten en plaatselijke politieke groeperingen die bij de vorige gemeenteraadsverkiezing een geldige kandidatenlijst heb ben ingeleverd hebben ontheffing van deze registratieplicht. Registratie is wel nodig voor groeperingen die onder een andere naam of aanduiding wensen deel te nemen of een samenvoeging willen aangaan met een andere groepering die in 2002 geen geldige kandidatenlijst heeft ingeleverd. Zij moeten een verzoek tot registratie indienen bij het centraal stembureau Venray in het gemeentehuis. Daarbij zijn de volgende documenten nodig: - een afschrift van notariële akten waarin de statuten van de vereniging zijn opgenomen - een bewijs van inschrijving in het verenigingsregister afgegeven door de Kamer van Koophandel - een bewijs van betaling van de waarborgsom van 112,50 - een verklaring waarbij voor het verkeer tussen het centraal stembureau en de politieke groepering een gemachtigde en een plaatsvervangend gemachtigde wordt aangewezen. Na inlevering van een geldige kandidatenlijst voor de komende verkiezingen wordt de waarborgsom weer terugbetaald. Om de opkomsttijd van de brandweer voor het kerkdorp Vredepeel te verbeteren gaat Venray samenwerken met de gemeente Gemert-Bakel. Het college van B en W heeft daartoe vorige week het convenant Operationeel Brandweer optreden Vredepeel afgesloten. Het dorp Vredepeel ligt dichter bij de brandweerkazerne De Rips van de gemeente Gemert-Bakel dan die van de gemeente Venray. Het korps De Rips wordt voortaan gealarmeerd bij ongevallen en brandmeldingen in Vredepeel. De korpsen Venray en De Rips zullen vervolgens beide uitruk ken. Een snelle aanwezigheid van de hulpverlening bij een incident is in het belang van slachtoffer én hulp verlener. Conform de Brandweerwet 1985 heeft het college van B en W onder andere de zorgplicht voor het voorkomen, beperken en bestrijden van brand. De gemeente heeft in de begroting activiteiten vermeld om de inzet van de brandweer ter plaatse te verbeteren en de uitrijtijden te verbeteren. Burgemeesters Waals en Van Maasakkers 2005 heeft het college met de Venrayse fïrst-aanpak Werkende Na een aantal maanden een eerste tussenbalans De uitkomst hiervan rwegend positief. vanuit de gemeente als de betrokken externe part- Adecco, CWI en Arkant wordt geoordeeld over de samen- Ook de resultaten van de drie maanden Werkende Weg Ijn positief. Zo zijn 20 van de 57 lensen die in dit kader een tra- eet aangeboden hebben gekregen a een van de partners aan het erk gegaan. Daarnaast hebben 12 liënten op een andere wijze werk gevonden. Van de 25 cliënten die Jet zijn gaan werken, ontvangt een ioot deel geen uitkering (meer). Zij ikken zelf hun aanvraag in of hun kering werd beëindigd omdat zij fenmedewerking verleenden. Tot K| otis het ook goed om op te mer- 11J en dat een aantal cliënten wel een jstandsuitkering krijgt, juist omdat U1 it de informatie van Adecco, CWI of :ii rkant bleek dat door medische of ciale problemen werken niet direct Jgelijk is. ->< Venray, focus op mensen

Peel en Maas | 2005 | | pagina 19