Verbroedering tussen vliegbasis en schutterij Venray betaalt exploitatie jongerenbus Symposium Landbouw in beweging Wijkcentrum De Kiosk 25 jaar Naar school in het buitenland Nieuwe website logistiek Wat u moet weten over de vogelgriep jM U Huursubsidie wordt huurtoeslag Nationale Voedselactie Flyers BEZORGEN? 'VDe Hoveniers Najaar! tijd voor een complete (Z UrlnOCK.nl 0478-571800 TAXATIES PEEL en maas Donderdag 27 oktober 2005 - Pagina i De gemeente Venray gaat de exploitatiekosten van de jonge renbus van Synthese Venray voor haar rekening nemen. De afgelo pen vier jaren werden die kosten betaald door de Lionsclub Venray, die daarvoor een vierjarige spon sorovereenkomst met Synthese Venray had afgesloten. Nu die overeenkomst is afgelopen, heeft Venray te kennen gegeven de kos ten over te nemen, waardoor het busproject blijft bestaan. In 2001 startte de Lionsclub Venray een sponsorovereenkomst met Synthese Venray ten behoeve van het busproject. In de voor gaande jaren beschikte Synthese over een oude SRV-wagen die ingericht was mobiele ontmoe tingsplek voor jongeren. De SRV- wagen was nodig aan vervanging toe. Door de sponsoring van de Lionsclub Venray, kreeg het bus project een geweldige impuls. Met de bijdrage van de Lionsclub kon Synthese begin 2001 een nieuwe bus kopen die werd omgevormd tot mobiele ontmoetingsplek voor jongeren. Er werd een grote stadsbus aange schaft die zowel van binnen als van buiten onder handen werd genomen. De buitenkant kreeg een opvallende paarse kleur en van binnen werd de inrichting aangepast aan de wensen van de jeugd. Zo kwamen er binnen twee pc's met spellen, een tafel voetbal, radio/cd-speler, televisie met video. Verder werd de bus voorzien van diverse spelmateri aal, tijdschriften en een groot fol- derrek met daarin informatieve en educatieve folders over diverse onderwerpen zoals alcohol drugsvoorlichting, seksualiteit, zinloos geweld en andere onder werpen. Verder zijn er leuke zit jes ingericht met gebruik van de originele busstoelen. Daarbij kwam dat in 2001 de gemeente Venray het aantal beschikbare uren voor de inzet van de jonge renbus fors uitbreidde zodat er nog meer jongeren bereikt kon den worden. De volgende jaren heeft Synthese zelf ook nog geïn vesteerd in het busproject om zo veel mogelijk de Venrayse jeugd te bereiken. Zo werd er geïnves teerd in nieuwe pc's en compu terspellen, tv-antenne en werd er geïnvesteerd in rijopleidingen van de (vrijwillige) chauffeurs. Daarnaast wist Synthese de bus ook in te zetten binnen hun werk gebied van de Unit Horst en wer den er verschillende festivals in de buurt bezocht. Met de jongerenbus bezoeken de jongerenwerkers van Synthese de jeugd actief op straat. Middels het contact met de jongeren bespreken jongerenwerkers actu ele thema's of geven info en advies aan de jongeren. De bus wordt ingezet bij ontmoetings plekken waar regelmatig jeugd komt. Maar door de aantrekkings kracht van de bus zoeken de jon geren ook zelf de bus op. De inzet met bus is in Venray op dit moment twee avonden per week. In de periode 2001-2004 is de bus 193 maal 'on the road' geweest met in totaal 3336 bezoekers, het geen overeenkomt met ruim zeventien bezoekers per inzet. Afgelopen week vond er een uitwisseling plaats tussen een groep van de materieeldienst van de Vliegbasis de Peel en de Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan uit Venray. De aanleiding was gelegen in het feit dat de Vliegbasis de Peel een compleet nieuwe koningsvogel had gemaakt en deze met de nodige taferelen feestelijk zou worden overgedragen aan de schutterij en zoals dit natuurlijk hoort gebeur de dit in uniform. In een toespraak van de com mandant werd de band tussen de schutterij en de vliegbasis nog maals aangesterkt. Samen bestaat de taak om de Venrayse gemeen schap te beschermen tegen invloeden van buitenaf, de schut terij in de tegenwoordige tijd op cultureel gebied en de Peel natuurüjk op andere gebieden, maar de strekking blijft hetzelfde. De band tussen de vliegbasis en de schutterij is in de afgelopen jaren sterker geworden en deze zal ook steeds sterker gaan wor den en uitgedragen worden. De voorzitter van de Venrayse schut terij benadrukte natuurlijk nog maals de onderlinge band, de medewerkendheid van beide par tijen en bedankte de groep voor het vervaardigen van een nieuwe koningsvogel met een knipoog naar de luchtmacht. In een onderlinge wedstrijd werd er geschoten om de koningstitel en een goede gastge- ver gunt de eindzege natuurrijk aan de gasten, waarna nog gezel lig werd nagedronken op de ver broedering. De landbouwsector is in bewe ging. Agrarisch ondernemerschap vraagt om nieuwe vormen van samenwerking, kennisuitwisse ling, innovatie, inspelen op trends en maatschappelijke vragen, kort om: kansen grijpen waar die zich voordoen. Taak voor de overheid (Provincie en gemeenten, maar ook gebiedscommissies) is, om de sector daarin zo goed mogelijk te ondersteunen. In de praktijk vergt dat ook van overheden creativi teit. Praktijkgerichte kennisuitwis seling tussen ondernemers, advi seurs, overheden en andere betrokkenen bij Platteland in uit voering kan daarbij helpen. Tijdens het symposium Landbouw in beweging donder- J op 3 november in Venray komen verschillende trends, bewegingen en de zogeheten 'afwaartse beweging van de inten sieve veehouderij' in toelichtin gen aan bod. In het ochtendge deelte licht gedeputeerde Ger Driessen de belangrijkste ontwik kelingen in de Limburgse land bouw toe. Vervolgens staat de Agrifoodbusiness centraal. Rinus van de Waart (Knowhouse) gaat in op het grote belang van deze bedrijfstak voor de Limburgse landbouw. Daarna laat Rutger Lommerse (directeur Veiling ZON) Greenport Venlo zien als goed voorbeeld van hoe de agri business in de praktijk werkt. De middag handelt over de zoge noemde 'afwaartse beweging van de intensieve veehouderij'. Hiermee wordt gedoeld op het beoogde vertrek van intensieve veehouderijbedrijven die liggen in de extensiveringsgebieden. Dat is een belangrijk onderdeel van het Reconstructieplan Noord- en Midden-Limburg. De Provincie heeft hiervoor deze maand een financiële regering opengesteld. Om die afwaartse_beweging op gang te krijgen is het aanwijzen van nieuwe vestigingsplekken in landbouwontwikkelingsgebieden cruciaal; hierbij hebben gemeen ten een belangrijke rol. Het Reconstructieplan gaat ervan uit dat in de hele planperiode (2004- 2015) ongeveer vijftig toekomst gerichte bedrijven uit extensive ringsgebieden zouden willen verplaatsen naar landbouwont wikkelingsgebieden. Ruud Verheijen, Provincie Limburg, geeft een korte schets van de mogelijkheden binnen de intensieve veehouderij. Gé «SS»® Interne* C<*t* Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl I Backus (Landbouw Economisch Instituut) laat zien hoe de aange wezen landbouwontwikkelings gebieden zo goed mogelijk benut kunnen worden; daar is plaats en is uitbreiding mogelijk. Henk Ullenbroeck, Arcadis, laat dit aspect zien. Wethouder Hans Teunissen van Venray is al volop bezig geweest met het verplaat sen van agrarische ondernemers in zijn gemeente en zal verder ingaan op de cultuurverandering die een gemeente kan teweeg brengen. Hoe prikkelen we ondernemers en ambtenaren om samen aan tafel te zitten en te zor gen voor een goede verplaatsing? Als laatste zal Mat Crijns, Meeüs, ingaan op de kernrandproblema- tiek. Hij draagt oplossingen aan, maatwerk en samenwerken zijn de sleutelwoorden. Deze dag is om te informeren, te stimuleren en ideeën uit te wisselen. Zo'n honderd belangstellenden uit de agrarische sector, gebiedsbureaus en overheden nemen aan deze dag deel. De dag wordt voorgeze ten door Simone van Trier. Belangstellenden kunnen voor meer informatie contact opne men met de Provincie Limburg, Diandra Hupkens, tel. (043)3897716 of da.hupkens@prvlimburg.nl. Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met nvr Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Wijkcentrum De Kiosk in Venray viert op vrijdag 28 okto ber zijn 25-jarig bestaan. In 1980 opende De Kiosk, mede dankzij de inspanningen van een groot aantal actieve wijkbewoners, voor het eerst de deuren. De eerste jaren verliepen moei zaam. Brukske was een nog groei ende wijk met bewoners uit alle windstreken die weinig sociale binding met Venray hadden. Ook het negatieve imago van de wijk, niet in de laatste plaats bij de bewoners zelf, speelde De Kiosk parten. Inmiddels heeft er een kentering plaatsgevonden. Onderkend wordt dat de wijk prachtig groen is en dat tal van woningen naar verhouding ruim en comfortabel zijn. Ook blijkt dat heel veel mensen al vele jaren met plezier in Brukske wonen. De Kiosk is in het hart van de wijk gelegen. In De Kiosk worden vrij wel alle denkbare voorzieningen aangeboden voor onder andere vergaderingen, bridgeavonden, voorlichtingsavonden, cursussen, dansavonden, sjoelwedstrijden, kindermiddagen, kinderdisco's. De feestavond op 28 oktober, die begint om 19.30 uur, worden belangstellenden in de gelegen heid gesteld om het bestuur, de medewerkers en de vrijwilligers op informele wijze te feliciteren met het 25-jarig jubileum. Aansluitend is er een optreden plaats van Mallemoer, een muziekgezelschap dat met oude instrumenten en zang veel sfeer en gezelligheid brengt. Daarna vindt op een groot videoscherm een presentatie plaats van diverse activiteiten die in en om De Kiosk hebben plaatsgevonden. Vervolgens treedt de Aostrumse Zangcompeneej op. Wil je wel eens wat anders? Even niet naar school, even helemaal in een andere wereld zijn? Ga dan eens een jaar naar het buitenland! Na je middelbare school, of gewoon tussen twee schooljaren in. YFY kan je daarbij helpen! YFU is een non-profit jongeren- uitwisselingsorganisatie die al ruim vijftig jaar jongeren uitwis selt tussen zo'n veertig verschil lende landen wereldwijd. Het doel van een uitwisseling is om een andere cultuur van binnenuit te leren kennen. Daarom gaan de studenten in het land van hun keuze wonen bij een gastgezin en gaan zij naar de plaatselijke high- school of universiteit. YFU International Exchange verzorgt regelmatig een informatiemiddag voor jongeren die erover denken om een school- of studiejaar in het buitenland door te brengen. Voor de regio Venlo-Eindhoven- Weert wordt deze middag gege ven op 29 oktober op het College Den Hulster aan de Waterhoenstraat 44 in Venlo. De bijeenkomst begint om 14.00 uur en duurt ongeveer 2,5 uur. De middag is bedoeld voor jongeren tussen de veertien en twintig jaar, hun ouders en andere belangstel lenden. Er zullen ex-deelnemers aanwezig zijn die vertellen over hun ervaringen in het buitenland. Ook zijn er buitenlandse stu denten die momenteel in Nederland wonen en die vertellen over hun pogingen zich aan de Nederlandse cultuur aan te pas sen. Er wordt informatie gegeven over de verschillende mogelijkhe den en zakelijke aspecten van uit wisseling met YFU. Ook mensen die meer willen weten over het ontvangen van een buitenlandse scholier in hun eigen gezin zijn van harte welkom. Meer informatie is verkrijgbaar bij YFU International Exchange, Postbus 25, 3645 ZJ, Vinkeveen, telefoon; 0297-264850, Fax; 0297- 262156, e-mail: info@yfu.nl, www.yfu.nl of bel met de Regiovertegenwoordigers Venlo- Eindhoven-Weert, Hanny en Gijs Janssen 077- 3824025. Tijdens de start van de Nationale Logistiek Week op maandag 31 oktober vindt de introductie van de website www.werkeninlogistiek.nl plaats bij ND Logistics in Venray. De feestelijke hande ling wordt verricht door Agnes Jongerius van FNV en Ron van 't Schip van Transport en Logistiek Nederland. Beiden geven hun visie over de ontwikkeling van de sector. Aansluitend is er gelegenheid voor een rondleiding door het warehouse van ND Logistics. De komende jaren heeft de logistieke sector behoefte aan een nieuwe generatie logistieke medewer kers. Hoewel het vinden van ope rationeel personeel op dit moment geen probleem is, kan dat snel veranderen wanneer de economie verder aantrekt. Op mbo-niveau is er nu al wel sprake van een tekort. Er is behoefte aan allround warehouse- medewerkers en customer servi ce medewerkers. Voor deze beroepen is goed gekwalificeerd mbo-personeel. Om de logistieke sector beter op de kaart te zetten gaat VTL van start om het brede publiek voor te lichten over de logistieke sector. Hart van deze activiteit vormt de website www.werkeninlogis- tiek.nl. Op deze site staat informa tie over de sector, de verschillen de beroepen en de opleidingsmogelijkheden Bovendien kunnen bezoekers testen of ze geschikt zijn voor een carrière in de logistieke sector. VTL ondersteunt hiermee werkge vers bii het zoeken naar voldoen de logistieke medewerkers op vmbo- en mbo niveau. In de week na 31 oktober gaan in het hele land scholieren van een tiental mbo-scholen op bezoek bij logis tieke dienstverleners om kennis te maken met logistieke bedrijfs processen. Alle bedrijven die meewerken zijn lid van de Physical Distribution Group (PDG), een onderdeel van Transport en Logistiek Nederland. De bijeenkomst is bedoeld voor pers en direct betrokken bedrij ven en scholen. Men kan zich voor deze bijeenkomst aanmelden bij Judith Lieverse via www.jlie- verse@vtl.nl. de SCHATTEN van de Grote Kerk de schatten van de Grote Kerk «wsssaaiees-- Verkrijgbaar voor €1750 bij: 2 munckhof bv r t i Grotestraat 68 Venray 0478-582727 Beestachtig Vogelgriep ook wel vogel pest genoemd wordt veroor zaakt door een griepvirus. Het vogelgriepvirus, van het beruchte H5Nl-type is inmid dels in 17 landen aangetrof fen, waaronder Rusland, Roemenie, Turkije en Griekenland. Het lijkt een kwestie van tijd dat het virus Nederland bereikt. Het virus wordt gemakkelijk verspreid via de ontlasting van trekvogels. Deze trekken in het najaar van Rusland, via de Zwarte Zee naar Afrika. Slechts een klein deel vliegt dan via West- Europa. Maar in het voorjaar vliegen ze op de terugweg wél via West-Europa. Mensen raken niet gemakkelijk besmet met het H5Nl-virus. Alleen bij intensief contact met besmette vogels of vogelpoep kan het virus worden opgepikt. In Azië zijn voor zover bekend zestig mensen aan het virus overleden. Over deze slachtoffers is niet veel bekend, maar het lijkt alleen voor te komen bij mensen met een relatief zwakke gezondheid die zelf pluimvee houden. U hoeft uw vakantie naar één van de besmet te landen dus niet te annuleren. Het ministerie van Landbouw adviseert vakantiegangers wel om geen contact te hebben met plaat selijk pluimvee. Voor zover bekend kan het virus ook niet worden opgelopen via het eten van eieren of vlees. Bovendien wordt het virus bij voldoende ver hitting gedood. Onder vogels verspreid het virus zich wel razendsnel. Wilde ganzen en eenden kunnen het virus bij zich dragen zonder zelf ziek te worden. Via hun uitwerp selen kunnen ze het virus gemak kelijk verspreiden. Voor kippen en kalkoenen is het virus dodelijk. In Nederland geldt voor de zogenoemde risicogebieden, de gebieden waar veel trekvogels neerstrijken, inmiddels een ophokplicht voor het pluimvee. In deze regio is dat niet het geval. Er wordt veel gesproken over een mogelijke pandemie, een wereldwijde verspreiding van het virus onder mensen, zoals de Spaanse griep in 1918 waarbij mil joenen doden vielen. Op di moment is dat scenario onwaai schijnlijk. In de huidige vorm i het virus niet echt gevaarlijk voo mensen en kan het bovendiei niet van mens op mens oversprir gen. Maar een virus kan ziel gemakkelijk aanpassen, muteren Vooral als iemand die al besmet i met een gewoon griepvirus ii aanraking komt met de voge; griep, kan het H5N1-virus verar deren in een gevaarlijk en er; besmettelijk type. De mens heel geen natuurlijke afweer tegen di virus en er is ook nog geen vaccii beschikbaar. Er wordt gewerk aan de ontwikkeling van menseli ke vaccins maar deze zijn waai schijnlijk niet op korte termiji beschikbaar. Wel worden e wereldwijd enorme voorradei griepremmers Tamiflu aangelegd Ook Nederland heeft vijf miljoei kuren besteld bij de fabrikant. D verwachting is dat bij een vroe; ontdekt ziektegeval, de griepren mer verdere verspreiding kaï voorkomen. Voor actuele informatie over d vogelgriep zie: www.vooralledit renhetbeste.nl najaarsbeurt van uw tuin levering van alle tuinplanten Oirlo-Venray Heeft u recht op huursubsidie? Vanaf 1 januari 2006 verandert er het een en ander. De huursubsi die heet dan huurtoeslag en de uitbetaling ervan wordt verzorgd door de Belastingdienst. Wonen Venray geeft een korte toelichting op de veranderingen. Wat verandert er allemaal? Behalve dat de naam verandert in huurtoeslag en niet meer het Ministerie van Vrom, maar de Belastingdienst zorgt voor de uit voering, verandert er nog een aan tal zaken. Zo loopt het subsidie jaar voortaan van 1 januari tot 1 januari. Vóór 2006 liep een subsi diejaar van 1 juli tot 1 juli. Bovendien telt niet meer het inko men van het voorgaande jaar om de huurtoeslag te berekenen, maar het actuele inkomen. De voorwaarden om in aanmer king te komen voor huurtoeslag veranderen niet. Er geldt nog steeds een minimale en maximale huurprijs, een inkomens- en ver mogensgrens en de minimale leef tijd van 18 jaar. Iedereen die op dit moment huursubsidie ont vangt, heeft in september van de Belastingdienst een aanvraagfor mulier thuisgestuurd gekregen. Als het formulier vóór 1 novem ber 2005 ingevuld wordt terugge stuurd, ontvangt men in decem ber de eerste maandelijkse bijdrage voor januari 2006. De maandelijkse bijdragen zijn voor schotten. In de eerste helft van 2007 checkt de Belastingdienst of het werkelijke inkomen over 2006 gelijk is aan het geschatte inkomen. Vervolgens stuurt de Belastingdienst een brief met daarin het totale bedrag aan huur toeslag waarop men recht had. Bij teveel ontvangen huurtoeslag moet worden terugbetaald, bij te weinig ontvangen huurtoeslag volgt een nabetaling door de Belastingdienst. De Belastingdienst heeft een speciale website waarop alles te vinden is over huurtoeslag, zorg- toeslag en kinderopvangtoeslag: www.toeslagen.nl. U kunt ook bellen met de BelastingTelefoon: 0800-0543- Hier kunt u ook aan vraag- en wijzigingsformulieren opvragen. Voor algemene infor matie over huurtoeslag kunt u tij dens kantoortijden natuurlijk bij Wonen Venray terecht. Dorcas Hulp Nederland houdt van zondag 30 oktober tot en met zondag 6 november in ruim 350 gemeenten in Nederland een voedselinzameling ten bate van de allerarmsten in Oost-Europa en Afrika. In Venray wordt de actie gehouden op vrijdag 4 november vanaf 17.00 uur en zaterdag 5 november tussen 10.00 en 14.00 uur bij PLUS G. Van Dijck aan de Kruidenlaan. Het ingezamelde voedsel is bestemd voor de aller- E SERVICE SSIONELE RKING ORDELIGSTE armsten in diverse Oost-Europese landen, zoals Albanië, Roemenië, Rusland, Kosovo, Moldavië en Oekraïne. Met name bejaarden en alleenstaanden hebben het daar nog altijd ontzettend moeilijk. Ze kunnen nauwelijks rondkomen van het inkomen dat ze ontvan gen. Sommige mensen hebben een tekort aan goede voeding of hebben zelfs dagenlang helemaal niets te eten. Door het uitdelen van voedselpakketten, in samen werking met plaatselijke kerken, wil Dorcas deze mensen de win ter door helpen. Naast deze hulp in Oost-Europese landen zal een deel van de opbrengst ook voor Zuidelijk Afrika worden bestemd. De afgelopen negen jaar was de voedselactie steeds een groot suc ces. Tijdens de eerste actie in 1996 konden we ruim 22.000 pakketten versturen en in de jaren daarna liep dat op naar ruim 47.000 pakketten vorig jaar. Een pakket bestaat uit houdbare pro ducten, zoals thee, suiker, rijst, macaroni, conservenblikken, cacao, droge soep, limonadesi roop, tandpasta, tandenborstel en zonnebloemolie. Giften voor de distributiekosten zijn van harte welkom en kunnen worden over gemaakt op giro 2018 van Dorcas Hulp Nederland, o.v.v. Nationale Voedselactie 2005. Meer informa tie over de actie is te vinden op www.nationalevoedselactie nl. Bezoekgroep voor gevangenis In de gemeente Sevenum staa de grootste vrouwengevangeni van Nederland. Ze hee Vrouwengevangenis Ter Peel. Ii de hele inrichting verblijven 25' vrouwen. Ze komen uit alle delei van de wereld, waaronder vee vrouwen uit Spaans sprekend landen. Omdat hun familie zo ve weg woont, krijgen ze nooi bezoek. Dit maakt de straf die z< hebben opgekregen extra zwaai De geesteüjke verzorgers hebbei toestemming gekregen eei 'bezoekgroep' samen te stellei voor die vrouwen die nooi bezoek krijgen. Dit is gelukt. Maa de praktijk leert dat er mee bezoekvrijwilligers nodig zijn di Spaans spreken. Wie Spaan spreekt en graag lid wil wordei van de bezoekgroep, kan een so! licitatiebrief schrijven. Men moe j zich wel realiseren dat er eei, gesprek met pastor en directii, noodzakelijk is. Ook wordt me] gescreend. Wie wordt aangenc men om iemand te bezoeker] krijgt reisgeld betaalc j Belangstellenden die Spaans spr» i ken, kunnen een briefje opsturej naar: Herman Evers, justitiepas tor, PTV voor Vrouwen Paterstraat, 5977 NM Evertsoord. Startersdag In de eerste helft van dit jaa zijn bij de Kamer van Koophande Limburg-Noord 1223 nieuw» ondernemingen geregistreer» door startende ondernemers. Di is een stijging van 15 procent ter opzichte van het eerste halfjaa van 2004. Een van de belangrijk ste activiteiten van de kamer vat koophandel is het voorlichten ei adviseren van startende ondeme mers. In november en decembe vinden voor startende onderne mers diverse activiteiten plaats Het grootste deel van de startend» ondernemers begint, net als vorij jaar, een onderneming binnen d« detailhandel. Daarna komt de sec tor persoonlijke diensten en d< bouw. Het aantal startende onder1 nemers dat parttime in loondiens 1 blijft werken is de laatste jarer fors toegenomen. In de eerst» helft van 2005 kozen in de regi» Noord- en Midden-Limburg 24l, ondernemers voor ondernemer in deeltijd, in dezelfde periode ir 2004 was dit aantal nog 187. D< meeste parttime ondernemer: starten hun onderneming in d» sector persoonlijke diensten. Eer van de belangrijkste taken van d» kamer van koophandel is hei voorlichten en adviseren van star tende ondernemers. In de maan den november en december vin den -er voor startende ondernemers diverse activiteiter plaats. Zo is er op zaterdag november de jaarlijkse Startersdag van de Kamer van Koophandel Startende of pas gestarte ondeme mers kunnen in Venlo, Venray oi Weert diverse presentaties bijwo nen en een informatiemarki bezoeken. Mensen kunnen ziel aanmelden via www.kvk.nl/star tersdag. Daarnaast houdt de Kamer van Koophandel Limburg Noord in de maanden novembei en december een aantal seminars speciaal voor startende ondeme mers. Men kan zich aanmelden bi de Kamer van Koophandel tel (077)3203331 ofviawww.kvk.nl/ seminars. Kerstpakketten www.steja.nl

Peel en Maas | 2005 | | pagina 9