Mogelijke verkoop Nelipak Raad worstelt met duale rol Sluitingsrit krijgt karakter van oriëntatietocht Gebiedscommissie gaat Loobeekdal verkennen Goede zorg? Geen probleem! GROENEKRUIS Zorg aan van der putt Advocaten LETSELSCHADE? Laat u inspireren.. m Dus als u zorg nodig heeft, vertel dan uw arts dat u het Groene Kruis wilt. Professionele wijkzorg is nu eenmaal ons vak! Klantenservice 077-320 95 95 Meer info? Kijk op www.zgnl.nl ZORG ■GROEP Nelipak Thermoforming wordt mogelijk eind dit jaar verkocht aan Sealed Air Corporation. De aandeelhou ders van Nelipak Holding BV, de eigenaar van Nelipak, zijn sinds enkele weken in gesprek over een overname van het volledige aandelenpakket. De vakbonden en de onderne mingsraad zijn inmiddels over het voornemen geïnformeerd. Volgens directeur en aandeel houder Frank Nelissen zis Nelipak enige tijd geleden door het Amerikaanse bedrijf, dat geves tigd is in Saddle Brook New Jersey, benaderd voor een overna me. "Er is dus geen sprake van een slechte situatie bij Nelipak. Integendeel. We verwachten dit jaar een omzetgroei van 39 naar 42 miljoen euro met een winst ontwikkeling overeenkomstig onze wensen. Daarnaast hebben we nog tal van investeringsplan nen. Kortom, het gaat goed met ons", aldus Nelissen, die bena drukt dat de overname geen banen zal kosten. Volgens hem is de overname een bundeling van krachten. 'Wij zijn sterk op het gebied van medi sche verpakkingen. Nelipak bete kent voor Sealed Air een uitbrei ding van zijn marktpositie in de medische en farmaceutische wereld en op de markt van klant- specifieke producten. Doelstelling van deze samenwer king is om het marktaandeel in alle markten verder uit te bou wen." Bij de overname zijn ook de ves tigingen in Overloon en Ierland betrokken. Volgens Nelissen wil Sealed Air in Venray de ontwikke lingsafdeling verder uitbreiden en wereldwijd nog een aantal pro ductievestigingen net als in Ierland realiseren. Sealed Air is een wereldwijd opererende onderneming met een totaalomzet van circa 4 mil jard, 18.000 medewerkers en 104 productielocaties. Sealed Air is genoteerd aan de effectenbeurs in New York. De onderneming heeft de afgelopen jaren een belangrij ke groei doorgemaakt en reali seert goede resultaten. Circa 30% van de activiteiten van Sealed Air vindt plaats in Europa. Nelipak is een specialist in het ontwerpen en produceren van klantspecifieke 'gethermovormde' producten. De onderneming is toonaangevend op de markt van verpakkingen voor medische en farmaceutische producten en ver pakkingen voor duurzame consu mentenproducten, van scheerap- paraten tot computerspelletjes. Tevens is Nelipak actief in het ontwerpen en produceren van technische producten zoals zon nebank omkastingen en tentpane len. De onderneming heeft 400 medewerkers. Nelipak heeft de afgelopen jaren succesvol geïnvesteerd in nieuwe markten en gespeciali seerde productiecapaciteit en realiseert goede resultaten. Na ruim 50 jaar zelfstandigheid en grote betrokkenheid van de familie Nelissen gaat Nelipak bin nen Sealed Air een nieuwe fase in. Frank Nelissen, algemeen direc teur, zal na de eventuele overna me als directeur aanblijven en zal binnen Sealed Air de uitbouw van de activiteiten op zich nemen. De ondernemingsraad van Nelipak is geïnformeerd en zal om advies gevraagd worden. Bij een positieve ontwikkeling van de gesprekken zal de overna me voor het einde van dit jaar afgerond worden. De gebiedscommissie Venray Meerlo-Wanssum gaat op donder dag 27 oktober (vandaag) op veld- excursie naar het Loobeekdal in Venray. Een drietal sprekers spreekt de gebiedscommissie toe. Zo wordt de totstandkoming van de Loobeekvisie en het uitvoe ringsprogramma besproken en de kansen voor de landbouw en watergerelateerde zaken die daar uit voortvloeien. Hiermee bereid de gebiedscommissie zich voor op de projecten die zullen komen n.a.v. het uitvoeringsprogramma. In 2005 heeft de gebiedscommis sie Venray Meerlo-Wanssum inge stemd met de aanvraag voor pro- cesgelden die benodigd waren om tot een integrale visie te komen omtrent het Loobeekdal. De Loobeekvisie wordt getrokken RVS designproducten www.steja.nl door de gemeente Venray en het waterschap Peel en Maasvalei. Zij hebben een werkgroep samenge steld waarin de diverse belang hebbende partijen hebben deelge nomen. Zo waren er vertegenwoordigers uit de agrari sche sector, de natuur, leefbaar heid en de recreatie en toerisme. Het integrale kenmerkt zich door de veelheid van wensen van de verschillende partijen op elkaar af te stemmen. De gebiedscommis sie is dan ook trots dat partijen in het gebied zich hebben kunnen vinden, om gezamenlijk proble- matieken op te pakken. Zo moet er ruimte zijn voor rundveehou derij, waterberging, natuuront wikkeling en woningbouw. Een onderdeel van de Loobeekvisie is het project Zwartwater waarin ruilverkave ling een grote rol speelt. Dit is het eerste project dat onlangs door de gebiedscommissie is voorgedra gen om aan te pakken. De provin cie heeft in haar brief van 7 okto ber jongstleden laten weten hier aan groen licht te geven. Uitvoerder hierin is de Dienst Landelijk Gebied (DLG). Voor een aantal andere projecten is eerst een vooronderzoek nodig, zoals een hydrologische studie en het agrarisch toekomstperspectief in het Loobeekdal. Het waterschap, de LLTB en het Verenigd Innovatief Platteland spelen bij deze vooronderzoeken een grote rol. Ook hier heeft de gebieds commissie positief geadviseerd naar Gedeputeerde Staten om hier gelden voor beschikbaar te stellen. De Loobeekvisie is hét voorbeeld in reconstructieland en is niet voor niets de eerste priori teit van de gebiedscommissie. De gebiedscommissie kan dan ook stellen (met het Loobeek voorop), dat het wederom gelukt is het platteland te bewegen. Dag van de vrijwilliger Op 10 december houdt het Steunpunt Vrijwilligerswerk Venray - Match - opnieuw de jaar lijkse vrijwilligersdag in de foyer van de Schouwburg Venray aan het Schouwburgplein. Naast veel informatie over het vrijwilligers werk worden er in de ochtend een drietal workshops gehouden met als onderwerpen: communi catie, sponsoring en de nieuwe Wet Maatschappelijke Onder steuning (WMO). Vooral het thema WMO zal, met de invoe ring in 2006 voor de deur, vele vragen oproepen waarop we deze dag proberen zoveel mogelijk ant woorden te geven. In de middag organiseren ze een forumdiscus sie over het vrijwilligersbeleid in Venray terwijl ook de prijs voor de vrijwilligersorganisatie van het jaar zal worden uitgereikt. Ook zal de hele dag voldoende ruimte zijn om samen van gedachten te wisselen onder het genot van een kop koffie en veel (live) muziek, die verzorgd zal worden door de muziekschool Venray terwijl ook toneelgroep Balans acte de pre sence zal geven. Voor meer informatie: Leo Veenbrink of Jan Faessen van het Steunpunt Vrijwilligerswerk Venray (Match) tel. 516995 of via match.venrav@Dlanet.nl De letselschade-advocaat helpt u vaak kosteloos om uw schade te verhalen! Wist u dat een letselschade-advocaat u meestal kosteloos kan bijstaan?! De afdeling aansprakelijkheid en letselschade van Van der Putt advocaten bestaat uit drie gespecialiseerde advocaten, die allen lid zijn van de Vereniging van Letselschade-Advocaten LSA: mr. P.C.M. ten Brummelhuis mr. A.J.F. van Dok mr. W.H.M.J. Pelckmans Wanneer u meer informatie wilt over uw rechten, neemt u dan vrijblijvend telefonisch contact op met Henri Pelckmans of Arthur van Dok. Wij kunnen u in een gratis intakegesprek vertellen wat de mogelijkheden zijn. Van der Putt Advocaten Patersstraat 15-17 5801 AT Venray Tel: 0478-556677 Fax: 0478-556678 E-mail: info@putt.nl Internet: www.putt.nl door onze keukens en badkamers MK 'J Groene Kruis is een begrip in Noord-Limburg. Al generaties lang komen onze medewerkers bij de mensen thuis voor huishoudelijke hulp, verzorging en verpleging. Groene Kruis Zorg aan Huis behoort tot de vijf beste zorgdiensten van Nederland. Zo bleek onlangs uit een landelijk onderzoek onder 55.000 thuiszorgklanten. Donderdag 27 oktober 2005 - Pagina 5 EL EN MAAS «stuurlijke vernieuwing komt niet uit verf fenrayse motorclub MTC2004YOU wil in 2006 motordag houden Na ruim drie jaar blijft het Venray worstelen met het jlisme en de bestuurlijke oieuwing. Sinds de verkie- „en van maart 2002 zijn er anderingen doorgevoerd het gemeentebestuur beter laten functioneren. De leiding tussen raad en colle- was de grootste wijziging, houders zijn sinds die tijd ^raadslid meer en zijn dus ([geen lid meer van de frac- Met de ontvlechting van ege en raad moest de span- lg weer terugkeren in de idzaal. jit een enquête onder raadsle- college en ambtenaren blijkt dat het dualisme niet de ogde verbeteringen heeft iracht. De raadsvergaderingen n niet interessanter geworden de kloof tussen burgers en litiek is niet verkleind, ivallend is dat college en raad ak uiteenlopend over eikaars actioneren denken. Waarbij rgemeester en wethouders gal zelfingenomen zijn. Het col- te klopt zichzelf herhaaldelijk 'de borst en spreekt zich nogal itief uit over de gemeente- De raadsleden durven daar- :gen wél de hand in eigen zem te steken. Ze worstelen iral met de onduidelijkheden er de nieuwe verhoudingen ids maart 2002. Het ontbreekt een bestuurlijk samenspel tus- acollege en raad. Spelregels en igsvormen zijn niet duide- en het ontbreekt aan een :de sturing. De regering dacht tt de wettelijke veranderingen itomatisch zouden leiden tot in cultuurverandering. Dit blijkt een misvatting. In Venray is begin dit jaar een werkgroep opgericht om het dualisme beter van de grond te tillen. Drie punten behoeven speciale aandacht: de rol van de raad, de verhouding raad-college en betrokkenheid van burgers. Achttien raadsleden, vijf colle geleden en twaalf topambtenaren hebben dit jaar deelgenomen aan de landelijke enquête van Vernieuwingsimpuls Dualisme en Lokale Democratie. In vergelij king met andere gemeenten heeft Venray een negatiever beeld (41%) over dualisme. Bij 44% van de antwoorden wijkt het beeld niet af van het gemiddelde en bij 15% springt Venray er juist posi tiever uit. ONVOLDOENDE INITIATIEVEN Bijna iedereen (raad, college en ambtenaren) is het erover eens dat de raad onvoldoende initiatie ven neemt om burgers en instel lingen erbij te betrekken. Op de vraag of raadsleden de vinger aan de pols houden in de samenle ving, wordt verschillend gedacht. Driekwart van de raadsleden vindt van wél. De ambtenaren reageren ook in meerderheid positief. Maar het college oordeelt totaal anders. Tachtig procent vindt dat de raad juist onvoldoen de feeling heeft met de samenle ving. Raadsleden geven aan min der tijd te hebben voor het onderhouden van de contacten met de burgers. Het spreekrecht is een vorm om burgers bij cie besluitvorming te betrekken. Alle raads- en com missievergaderingen beginnen met spreekrecht voor het publiek. Alhoewel hier heel wisselend gebruik van wordt gemaakt, luidt het oordeel dat de toegevoegde waarde voor de besluitvorming gering is. Over het doel van dualisme wordt verschillend gedacht. Raadsleden en ambtenaren vin den het verkleinen van de afstand tussen burgers en lokaal bestuur het voornaamste doel. Terwijl het college meer waarde hecht aan een betere besluitvorming. Alle partijen zijn het erover eens dat het beoogde doel in de afgelopen periode niét dichterbij gekomen is. GEMEENTERAAD Wordt de gemeenteraad vroeg tijdig bij de besluitvorming betrokken? Meer dan de helft van de raadsleden vindt van niet, ter wijl 80% van het college en de ambtenaren meent dat dit juist wél het geval is. Over de controle rende functie van de raad wordt eveneens heel verschillend gedacht. Het college heeft er una niem geen hoge pet van op. "Het is vooral terugblikken en het zoe ken van fouten." Een meerderheid van de ambtenaren is het hiermee eens. Maar de raadsleden zien het anders. Slechts eenderde vindt dat alleen wordt teruggeblikt of naar fouten wordt gezocht. De rest stelt zich neutraal op of vindt dat het juist gaat om vooruitkijken en zoeken naar verbeteringen. Het invoeren van een program mabegroting, in plaats van de pro ductbegroting, is geen onver deeld succes. De helft van de raad vindt dat daardoor de controlemo gelijkheden zijn vergroot. De andere helft vindt dat het niets uitmaakt of dat de controlefunctie daardoor juist verkleind is. Periodieke rapportages over grote projecten. Die zijn er vaak, vindt een overgrote meerderheid van college (80%) en ambtenaren (75%). De raad oordeelt heel anders. Slechts 22% is van mening dat deze rapportages vaak te zien zijn. De helft van de raadsleden meent dat de onderlinge politieke discussie in deze raadsperiode is toegenomen. Eenderde vindt dat het geen verschil maakt met het preduale tijdperk, terwijl een min derheid van oordeel is dat de dis cussies tussen raadsleden juist zijn verminderd. Er is meer overeenstemming over de aard van de debatten. Bijna driekwart meent dat de dis cussies juist oninteressanter zijn geworden. Deze mening wordt gedeeld door college en ambtena ren. Tweederde deel van de raad is ontreveden over het aantal raads- en commissievergaderingen. Twee jaar geleden is bij wijze van proef afgestapt van de maandelijk se cyclus. Raad en commissies vergaderen sindsdien nog maar eens in de zes of zeven weken. Alhoewel er al vanaf het begin onvrede is over de nieuwe opzet, ontbreekt de daadkracht om weer terug te keren naar de oude situ atie. De meeste raadsleden stellen vooral vragen om zich politiek te profileren (55%). Het volk verte genwoordigen (22%), kaders stel len (17%) en controle (6%) komen duid dijk op het tweede plan. Ook het college (60%) en ambtenaren (67%) vinden dat raadsleden voor al bezig zijn zich als politicus te manifesteren. COLLEGE Het magere burgerjaarverslag van burgemeester Waals valt niet in goede aarde bij de topambtena ren die hier unaniem ontevreden over zijn. Dit geld ook voor 80% van raad en college. Moet een wethouder aanwezig zijn bij commissie- of raadsverga deringen? De raadsleden en amb tenaren vinden van wél. In tegen stelling tot het college dat het in grote meerderheid (80%) niet nodig vindt. De worsteling van de raadsle den komt naar boven bij de taak verdeling. Liefst 83% vindt de taakverdeling tussen raad en col lege onduidelijk. Ook het bepalen van de raadsagenda is niet eendui dig. Duidelijk is wel dat raad en college er niet op gericht zijn eikaars positie te versterken. Daar is iedereen het over eens. Het aan tal conflicten is dan ook toegeno men, meent tweederde van de ondervraagden. Wie neemt neemt het initiatief om de raad te informeren? "Meestal het college", reageren B en W in koor. De raad zegt dat dit slechts in 22% van de gevallen opgaat. Het meest komt het initia tief zowel van college als raad. Hoe zit het met de actieve infor matieplicht? Alle collegeleden tonen zich hier tevreden over, ter wijl de helft van de raadsleden juist ontevreden is. Hetzelfde geldt voor het elkaar tijdig infor meren. B en W vinden unaniem dat dit goed gebeurt, terwijl de raad daar verdeeld over denkt. hele regio. De motoren zijn alle maal uitzonderlijke exemplaren: van tourmotor tot sportief. "Het gaat om het toergenot", verduide lijkt woordvoerder Caspar Hout. "We leren bij, op theoretisch en praktisch niveau. Bij het toeren staat de veiligheid voorop. Het is geen kwestie van racen." De leden zetten in januari tij dens de ledenvergadering de piketpaaltjes uit voor het nieuwe seizoen. "Eigen initiatieven zijn zeer welkom. We proberen één keer per maand een activiteit te houden, behalve in de zomerpe riode. De eerste vrijdag van de maand is een informele avond in ons clubhuis café De Evenaar. Thema-avonden, dagtoeren, weekenden, noem maar op. De Powerman, de internationale duathlon, heeft assistentie van de motorclub gevraagd tijdens het wedstrijdweekeinde. Het begelei den van juryleden en pers wordt door ons verzorgd. Zo kunnen we mooi reclame voor onszelf maken." Dat de motorclub niet alleen met toeren en feesten bezig is, bewijzen de leden met de thema avonden. "Die zijn voor ons net zo belangrijk als het toeren. Een thema-avond over techniek en hoe je de motor goed moet onder houden, is essentieel voor de echte motorrijder. Wij zijn van alle markten thuis. Denk bijvoor beeld aan theorielessen voor de Controle op fietsverlichting De politie van de basiseenheid Venray gaat in de komende maanden controleren op het voeren van fietsverlichting. De dagen worden korter en de noodzaak om goede verlichting te hebben is weer groter. Niet alleen levert het niet voeren van verlichting verkeersge- vaarlijke situaties op, in de top 10 van 'ergernissen in het ver keer' staat dit op de vierde plaats. In de gehele gemeente Venray zullen deze controles plaatsvinden, waarbij extra aandacht wordt geschonken aan de school- en uitgaande jeugd. Het niet voeren van een voor- of achterlicht levert een boete van 15 euro op. Worden ze beiden niet gevoerd dan bedraagt de boete 25 euro. Een defect voor- en/of achterlicht levert dezelfde bekeuringen op. gevorderde rijder of een instruc teur, die zorgt dat er tijdens onze weekenden op een nog veiligere manier wordt gereden. We zor gen dat de basis van de passie ver stevigd en verbreed wordt, dat is een doel op zich." ORIENTATIETOCHT Zaterdag wordt de afsluitende rit van het seizoen georganiseerd. "Dat wil niet zeggen dat leden na deze datum niet meer rijden. Velen toeren de hele winter door, maar niet in clubverband." De afsluitende rit is een oriënta tietocht. Een kleine groep motor rijders rijdt per keer samen en volgt vanuit coördinatiepunten de route. In de tussentijd kunnen ze de vragen beantwoorden, waar mee punten kunnen worden ver diend. De dag eindigt met een feestavond om het afgelopen jaar nog eens de revue te laten passe ren. "Sterke verhalen zijn dan altijd welkom. Op de ledenverga dering in januari wordt de wissel- beker uitgereikt aan de winnaar, een prijs en de eer om volgend jaar de rit te organiseren. We spe len met het idee om volgend jaar een motordag te organiseren. Een dag met informatie voor de begin ner én de gevorderde motorrij der." Meer informatie: www.mtc2004you.nl Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com a'eCOMFORTABEL W0NENn(i/'/>oAr Het verhaal begint met één ithousiaste motorrijder die |n advertentie plaatst in Peel Maas. In de advertentie 'agt hij gelijkgestemde 'thousiaste motorrijders, die ®en toerritten willen laken, zich bij hem te mel en. De oproep is niet aan y Iwemansoren gericht. Tal m geïnteresseerden reage- en. Een vergadering wordt ^«elegd en begin 2004 wordt lotorclub two for you [i MTC2004You) opgericht. Het 1B ide opmaat voor een seizoen ■t.(lang toeren. De sluitingsrit ré wordt zaterdag 29 oktober gehouden. Start vanaf 10.00 uur bij clubhuis café De Evenaar in Venray. De tocht bestaat uit een oriëntatieroute met vragen. Een tocht die de motorrijders in kleine groep afleggen. De route is nog een grote verrassing. MTC2004You trekt er op 27 maart 2004 voor het eerst op uit. Het ledenaantal groeit snel, naar tachtig op dit moment. Mannen en vrouwen die motorrijden als grote hobby hebben. Ze komen niet alleen uit Venray, maar uit de

Peel en Maas | 2005 | | pagina 5