Zoeken naar balans tussen lichaam en geest Sauna of hottub voor thuis: als je even kiest voor jezelf Sauna en de huid Weryoga geeft energie Jezichtsverzorging oor haar ezichtsverzorging roor hem 'agiOENMAAS Donderdag 27 oktober 2005 - Pagina 23 Tien slaaptips Lekker slapen met de volgende tips: 1. Zorg voor een regelmatig ritme. Ga iedere dag, ook in het weekeinde, op hetzelfde tijdstip naar bed en sta ook op hetzelfde tijdstip op. Slaapdeskundigen zijn het er over eens dat uitslapen het ritme ernstig kan verstoren. 2. Zorg ervoor dat je ontspan nen naar bed gaat. Dit kan door een warm (niet te heet) bad. Voeg er een ontspannende badolie aan toe voor een extra resultaat. 3. Specialisten zijn het er over eens dat je beter niet kunt gaan lezen in bed en al zeker niet moet gaan tv kijken of werken in bed. Bewaar dit voor in de woonkamer of studiekamer. 4. Bereid je voor op bedtijd. Drink een beker warme melk of een kop thee zonder cafeïne. Probeer suiker of zoetheden te vermijden. Daar krijg je namelijk weer energie van. 5. Probeer geen activiteiten in te plannen die na bedtijd vallen. Dit verstoort je ritme. 6. Doe ontspanningsoefeningen voor het slapen gaan om een gespannen slaaphouding tegen te gaan. 7. Vermijd het bekende 'slaap mutsje'. Alhoewel alcohol je helpt in slaap te vallen, onderbreekt het je slaap ook gemakkelijk. Als je hier last van hebt, vermijd dan alcohol vier uur voor je gaat sla pen. 8. Vermijd cafeïne, als je er sterk op reageert, zelfs al vanaf het middaguur. Cafeïne is name lijk één van de meest voorkomen de oorzaken van slaapproblemen. 9. Zorg ervoor dat je slaapka mer koel is en zorg voor voldoen de ventilatie. Houd je lichaam warm met dekens in plaats van met verwarming. 10. Zet geen grote verlichte wekker langs je bed. Minuten tel len is namelijk nog vervelender dan het tellen van schapen als je niet kunt slapen. de reacties die ik krijg, maak ik op dat ook de medische sector steeds meer het nut gaat inzien van infra rood sauna's. In vele andere lan den is dit al het geval. Het zou mij niet verbazen als fysiotherapie- praktijken in de toekomst infra rood cabine's gaan plaatsen. Het is gemakkelijk - je kunt er in bad pak, bikini of zwembroek in - en het heeft een heilzame werking op het lichaam, zowel preventief als curatief." Goodlife-Outside draagt van de inkomsten van ieder verkocht product een deel af aan de Nederlandse Reumastichting, ter financiering van verder onder zoek. "We zijn in gesprek met de Reumastichting over samenwer king. De praktijk leert dat reuma patiënten na een bezoek aan een infrarood sauna tijdelijk minder klachten hebben. De klachten gaan uiteraard niet voorgoed weg, maar mensen geven wel aan dat ze zich een aantal dagen weer pijnvrij kunnen bewegen." Henri van Helmond heeft zelf een traditionele en infrarood sauna in huis. "Ik vind het heerlijk na een dag werken of na een zware week. Het is ontspannend en rustgevend, ik ga er lekker van zweten, ik kom helemaal tot rust. Het geeft mij een heerlijk schoon gevoel. Ik word van binnen en buiten gereinigd. En ik bouw extra weerstand op tegen een griepje of verkoudheid. Ik kan het iedereen aanbevelen. Als je kiest voor je eigen welzijn en gezond heid, dan kies je voor een privé- sauna" Interesse? Neem dan contact op met Goodlife-Outside: 0478- 568881 of kijk op www. goodlifeoutsidenl De showroom is uitsluitend op afspraak te bezoeken. Goodlife-Outside Eindstraat 26, 5801 CR Venrayp De sauna is een vriend van de huid. In de sauna wordt je huid optimaal gereinigd. Dit komt doordat door de hoge tempera tuur de bloedvaten en poriën zich maximaal verwijden. Door een verhoogde doorbloeding, die tevens wordt veroorzaakt door de hoge temperatuur, wordt de huid van binnen uit gereinigd en ga je meer transpireren. Door het trans pireren worden de dode huidcel len week, die je onder de douche van je afspoelt. Door het transpi reren verhes je tevens het vuil en de onzuiverheden. Zowel de sauna, met een lage luchtvochtig heid, als het stoombad, met een hoge luchtvochtigheid, hebben een heilzame werking op de huid. Het effect is optimaal wanneer warmte en kou regelmatig wor den afgewisseld. Omdat je in de sauna bloot bent, kun je vrijuit zweten en kan de hele huid pro fiteren van het zuiverende effect. Hoe vaker je de sauna bezoekt, hoe meer de zweetklieren wor den geprikkeld en hoe meer je kunt zweten. Zorg ervoor dat je iedere saunaronde afsluit met een koude douche of een bezoek aan het dompelbad. Dit sluit namelijk de poriën en zorgt ervoor dat er geen 'vuil' in de poriën komt. Mlcentratie, ademhalings- •ningen, kordate yogabe- iingen en de focus op het 'erlijk, dat is Poweryoga. In eds meer fitnesscentra rdt Poweryoga toegepast, ■sluit immers perfect aan de trend van onthaasten en Stoeiende behoefte aan een 3yj onde geest in een sterk is niets zweverigs aan deze ,1IV n'eve variant van yoga. De •ste fitnesscentra die ;tyoga aanbieden, gaan dan i@hd uit van het sportieve element, luidt tot een krachtig en soe- spierstelsel en een goede con- j omdat je voortdurend in anWeging bent. Poweryoga is goed voor iedereen. Jong, oud, stijf of getraind, iedereen doet mee in eigen tempo en op eigen niveau. Yoga betekent: inzicht in jezelf. Aanwezig zijn in het hier en nu. Je krijgt inzicht in hoe het nu met je gaat en hoe je jouw gezondheid positief kunt beïnvloeden. In Poweryoga ligt het accent op con tinuïteit. De vloeiende bewegin gen activeren energiestromen in je lichaam. Ademhaling is hierbij van groot belang. Power in de naam slaat dan ook niet op macht of kracht, maar op energie. Poweryoga geeft energie! Doordat het accent op continuï teit ligt, is het belangrijk dat je Poweryoga open en zonder ambi tie beoefent. Je merkt dat door deze continuïteit in concentratie, ademhaling en beweging, de hou dingen langzamerhand eigen wor den. Poweryoga leert je om je eigen lichaam te kennen. Je ontdekt waar je blokkades liggen en hoe je daaraan kunt werken. De meteen merkbare fysieke effecten - meer energie, souplesse, kracht en evenwicht - houden direct ver band met jouw innerlijke. Lichamelijke blokkades houden vaak verband met wat emotioneel of in ons onderbewuste bezig houd. Jouw fysieke en mentale veerkracht wordt herontdekt en versterkt. Daarnaast heeft Poweryoga een gunstige invloed op de stofwisseling en de bloed somloop. o gezonde huid is afhankelijk een uitgebalanceerde voe- hydratatie, geregelde isbeweging, bescherming o de zon en een dagelijkse orging. Deze verzorging taat uit vier basisstappen die root zorgen dat de huid wordt stevigd en de natuurlijke soe- heid verbetert. Iedere stap is chikt voor ieder huidtype, ken&ruik wel producten die zijn Stemd op jouw huidtype en jehoeften van jouw huid. Het is van essentieel belang luid te reinigen om vuil, make- andere onzuiverheden te wijderen. Reinig je huid 's iflds voor het slapen gaan en 's itends voor het aanbrengen je crème en make-up. Met me het reinigen van je huid 's inds is van groot belang, 's ichts herstelt de huid zich Dielijk van de opgelopen scha- gedurende de dag. L Gebruik na het reinigen een toner, die je huid rehydrateert, verkoelt, voedt en verfrist. Bovendien verwijdert de toner de laatste achtergebleven restjes vuil van je huid die door de cleaner zijn achtergebleven. Gebruik een toner zonder alcohol, omdat alco hol je huid kan uitdrogen en beschadigen. 3. Scrub een keer per week je huid, om de dode huidcellen te verwijderen. Let er wel op dat je een middel gebruikt dat niet te korrelig is, omdat dit je huid kan beschadigen. Wil je echt voeden, doe dan daarna een masker op je huid. Doordat de dode huidcellen zijn verwijderd, kan het masker optimaal haar werking doen. 4. Breng voeding en vocht in door een dagelijkse moisturizer met beschermingsfactor, een voe dende en herstellende nachtcrè me en een oogcrème te gebrui ken. Ben je niet iemand die twee crèmes gebruikt, kies dan voor een speciale 24-uurs crème, die je huid ook 's nachts optimaal voedt. My ma van den Bosch gaat al dansend door het leven Speciale Peel en Maas lezersactie van Goodlife-Outside: 10% korting op sauna, én gratis bezorgd en geplaatst Een hottub of bubbelbad in de tuin. Een sauna in huis. Een 101 Haar hele dag staat in het teken van dansen. Lesgeven op het Kunstencentrum Jerusalem, eigen trainingen afwerken en voorstellingen geven. Haar lichaam is haar werkinstrument. Myrna van den Bosch stelt dan ook hoge eisen aan haar lijf. Het belang rijkste is dat ze zich goed voelt. "Anders kan ik niet goed dansen. Fit zijn is voor mij me goed voelen en lekker in mijn vel zitten. Dan kan ik het beste uit mezelf halen." Myrna van den Bosch (29) danst al vanaf haar 4e. "Ik ben begonnen met dansen in een kin dergroep. Lekker bewegen op muziek, dat vond ik heerlijk. Vanaf mijn tiende wist ik dat ik er mijn beroep van wilde maken. Ik ben naar mijn danslerares gegaan en heb haar gevraagd wat ik moest doen om dit voor elkaar te krijgen. Ik ben op haar aanraden naar de vooropleiding dans gegaan op het toenmalige Thomascollege in Venlo. Toen volgde ik al op hoog niveau dans les. Daarna ben ik naar het Koninklijk Conservatorium in Den Haag gegaan en heb tijdens die opleiding bij een pleeggezin gewoond. Achteraf gezien best heftig, al vond ik dat toen heel normaal." Ook toen was ze al veel met haar lichaam bezig. "Omdat ik veel danslessen volgde, moest ik natuurlijk voldoende rust nemen. De Ieraren op deze klassieke opleiding vonden het belangrijk dat je op je gewicht bleef. Daar werd op gehamerd, maar hoe je dat voor elkaar moest krijgen, werd er niet bij gezegd. Helaas zag ik wel eens dat meisjes die zichzelf uithongerden en soms zelfs anorexia kregen. Zover heb ik het niet laten komen. Ik had gelukkig geen problemen met mijn gewicht en at gewoon wat de pot schafte." Op moderne opleidingen van tegenwoordig wordt hier niet meer zo op gelet. De hele dag is Van den Bosch met dansen bezig. "Ik geef 22 uur in de week les op het kunsten centrum Jerusalem en heb een coördinerende functie. Daarnaast train ik zelf nog de nodige uren bij een professionele theater groep, waarmee ik ook optreed." Om goed te kunnen dansen, is het voor haar belangrijk dat ze fit is. "Fit zijn is voor mij me goed voelen en lekker in mijn vel zit ten. Voel ik me niet goed, dan kan ik ook niet goed dansen, zo sim pel is het eigenlijk. Om me lekker te voelen, zorg ik dat ik voldoen de, gevarieerd en gezond eet. Voor mij houdt dit in voldoende drinken, er voor zorgen dat ik vol doende fruit en groente binnen krijg en regelmatig eten. Dat is soms wel erg lastig met zo'n baan, je werktijden zijn onregelmatig. Ik heb het geluk dat ik geen dieet hoef te volgen. Omdat ik veel beweeg, verbrand ik ook veel. Voldoende slaap is voor mij ook belangrijk om me fit te voelen. Daarnaast vind ik het prettig om naast het dansen ook nog op een andere manier te bewegen, bij voorbeeld wandelen en fietsen. Nu in het najaar vind ik het heer lijk om een wandeling te maken in het bos. Lekker buiten zijn, daar krijg ik energie van en kom ik tot rust." "Om het beste uit mezelf te kunnen halen, is het voor mij van belang dat ik op de juiste momen ten ontspan. Regelmatig een film pje kijken vind ik heerlijk. Maar ook zo nu en dan lekker op stap met vrienden en vriendinnen. Dingen doen die niets met dansen van doen hebben. Dat geeft me de gelegenheid de accu op te laden." Ze zoekt ook bewust naar manieren om geestelijk tot rust te komen. "Ik lees veel over dit soort dingen, over yoga bijvoorbeeld. Ik beoefen nu nog geen yoga, maar ik sluit niet uit dat ik dit in de toe komst wel ga doen. De voorstelling waar Van den Bosch nu in speelt, heet 'Theater op bezoek' en is te zien in het Asteria hotel in Venray. "Het is een dinershow, waarin wordt gezongen en gedanst. Bezoekers kunnen genieten van een uitge breid diner met tussen de gangen door een aantal blokken theater. Een gezellig, ontspannen avondje uit!" heuse wellnesszolder of kel der. Het zijn beelden die we kennen van de documentaires over de 'rich and famous'. Maar je hoeft al lang niet meer rijk of beroemd te zijn om thuis je eigen wellnessparadijs in te richten. Tegenwoordig zijn hottubs en sauna's finan cieel voor veel meer mensen toegankelijk en kunnen ze op maat worden geleverd voor iedere ruimte, binnen of bui ten. Speciaal voor de lezers van Peel Maas heeft Goodlife-Outside een einde- jaarsaanbieding: wie voor 6 december een sauna koopt, krijgt 10% korting. Bovendien wordt de sauna dan gratis bezorgd én geplaatst. Dus wie voor 6 december bestelt, kan Kerstmis en de jaarwisseling vieren in een traditionele of infrarood sauna. Een geweldig idee om jezelf of een ander cadeau te doen. Het blijft een verrassende entree, ook na het zoveelste bezoek. Een showroom met hot tubs en sauna's in de voormalige kloosterkapel van St. Jozef in Venray. Een ontspannen omge ving met producten die het gevoel nog eens versterken. De bezoeker kan kiezen uit een keur aan exclusieve sauna's (traditio neel en infrarood), whirlpools, hottubs, originele Australische barbecues en meer. Keuzes die zorgvuldig en discreet worden gemaakt. Zeker als u zelf eerst eens een sauna of een hottup wilt uitproberen. Goodlife-Outside is dan ook alleen op afspraak te bezichtigen, zodat u meer service en privacy geniet op het door u gewenste tijdstip, zelfs in de avon duren en op zaterdag en zondag. De consumentenmarkt voor sauna's en hottubs is de voorbije jaren sterk gegroeid. Dat heeft alles te maken met ons versterkt gevoel voor wellness. Of, zoals Henri van Helmond, algemeen directeur van Goodlife-Outside. worden. Dit komt ook het sche ren ten goede, dat zal gemakkelij ker en soepeler gaan. 2. De huid van een man is vet ter dan de huid van een vrouw. Hierdoor is de kans op acne gro ter. Het is daarom verstandig om je huid geregeld te scrubben. Hierdoor verwijder je de dode huidcellen, stimuleer je de huid en zal de huid minder vet wor den. 3. De huid om de ogen is bij de man uiterst kwetsbaar, waardoor snel lijntjes ontstaan, donkere kringen en een vermoeide uitstra ling. Verstandig is om vanaf je 25ste oogcrème-te gebruiken, om dit tegen te gaan. 4. Alcoholhoudende producten beschadigen de huid. Vermijd daarom ieder'contact met deze producten, bijvoorbeeld de zoge naamde 'verfrissende doekjes'. 5. Couperose - huidaandoening waarbij rode adertjes ontstaan - komt regelmatig voor bij mannen. Vermijd, wanneer je daar last van hebt, grote temperatuurwisselin gen, bijvoorbeeld in de sauna en erg heet douchen of baden. Vermijd ook pikante gerechten, cafeïne en sterk alcoholische dranken. het stelt: 'wellbeing'. "Maar die term ligt niet lekker in de mond. Vandaar dat iedereen het heeft over wellness. In feite gaat het om je lekker voelen. Sauna's en hot tubs leveren daar een bijdrage aan. Bovendien hebben zeker sauna's ook een helende werking. Ze dragen bij aan onze gezond heid. Een opkomende verkoud heid, een pijnlijke rug, reuma klachten kunnen tegengegaan of zelfs (tijdelijk) worden verholpen. Aangezien er steeds meer aan dacht komt voor gezondheid en fitheid, gaan steeds meer consu menten over tot de aanschaf van een privé-sauna." Was een privé-sauna een aantal jaren geleden nog decadent en een forse investering, tegenwoor dig is het voor steeds meer men sen te betalen. De traditionele sauna's kosten tussen de 1800 en 7000 euro, de infrarood sauna's tussen de 1800 en 2600 euro, afhankelijk van de grootte. Er zijn 1-zitters, maar ook 2-zitters tot 6- zitters. Een groot voordeel van de nieuwe generatie traditionele en infrarood sauna's is de kwaliteits borging - tien jaar garantie - en het plaatsings- en gebruikersgemak. "De sauna wordt op maat gele verd en opgebouwd. Voor een infrarood sauna is alleen een rand- aarde stopcontact van 220 Volt nodig. Mensen hoeven heus geen muren uit te breken of kamers compleet te verbouwen. De sauna wordt op maat gemaakt. Voor de traditionele sauna is een aansluiting van 380 Volt en venti latie nodig. En ook de traditionele sauna kan op maat worden gemaakt." Sterk in opkomst zijn de infra rood sauna's. Deze maken gebruik van infrarood stralen. We kennen dit systeem van een infrarood lamp die we wel eens hebben gebruikt als hulp bij het herstel van rugpijn, verstuikingen of spierletsels. De infrarood sauna versnelt het stofwisselingsproces van essentiële organen en endo criene klieren. De toenemende bloeddoorstroming versnelt de genezing van verstuikingen en verrekkingen, en verlicht de pijn. sneller te herstellen door de stof wisseling. Giftige afvalstoffen worden sneller in het lichaam gereinigd door de transpiratie uit de huid. Een infrarood sauna is gemakkelijker en comfortabeler in het gebruik dan de stoomsauna en vereist niet de uitgestrekte opwarmperiode die de stooms auna wel nodig heeft. De stook kosten zijn dan ook veel lager. Henri van Helmond verwacht veel van de infrarood sauna's. "Ik ben geen dokter, maar uit de medische rapporten die ik lees en leeds meer mannen besteden lacht aan hun uiterlijk. Het ip 'metrosexuele man' - een iroseksuele man die open voor zowel zijn vrouwelijke lelijke kant - wordt popu- rder Er bestaan ook meer pro- cten die hierop inspelen, waar- Ier huidverzorgingsproducten ciaal voor de man. Toch is toecl Iverzorging voor veel mannen [vreemd. Dat maakt het echter tinder noodzakelijk. De huid de man is dikker, vetter en it meer bloot aan schadelijke Deden van buitenaf, zoals I eren en sporten. goede verzorging van de 'zorgt voor een fittere, jonge- Qgezondere huid. Enkele tips: De basis voor een goede 'verzorging ligt ook bij de en in een goede reiniging, nig de huid met name 's nds met een speciale reiniging •r mannen of een ph-neutrale p Voed de huid daarna met (verzorgende en hydraterende me. Een mannenhuid verliest vocht, met name door het leren. Als overdag en 's nachts goede crème wordt gebruikt, de huid soepeler en steviger

Peel en Maas | 2005 | | pagina 23