les eren ommissie werkte ee jaar aan Contrast Geslaagde concertreis VMK Koorscholing mannenkoor Clemens van de Ven in De Evenaar Continental Kids in kunstencentrum Oirato presenteert blijspel Het Perron Donderdag 27 oktober 2005 - Pagina 21 oncert in 't Podium in Venray In de Evenaar kan men op zon dag 30 oktober vanaf 18.00 uur genieten van een optreden van Clemens van de Ven. Menig vrou- wenbekkern heeft hij de laatste keer doen vibreren met zijn diepe bruine stem, dus Cleneb doet de Evenaar weer aan. Hij speelt, geze ten achter zijn piano, swingende bekende en onbekende sfeermu ziek. Bij de warme houtkachel zal Clemens zijn onafscheidelijke minipiano vleugel in zon'n snel tempo stemmen, waar menig gita rist jaloers op zal zijn. Nog enkele viltjes onder de apparatuur en de microfroon met tape aan de vleu gel vastmaken en hij kan begin nen. Eigen nummers en covers van onder andere Louis Armstrong, Fats Domino en Joe Cocker wisse len elkaar af. Ook zijn eigen werk klinkt bekend. Clemens blijft trouw aan traditionele rechttoe rechtaan rythm and blues. De vir tuoos op de piano Clemens gaat overwinteren in China, dus als je hem nog wilt zien en horen kom dan zondag naar de Evenaar. De entree bedraagt 2,50 euro. Concert in Gryphus In jongerencentrum Gryphus in Vierlingsbeek vindt op vrijdag 28 oktober een concert plaats van de drie talentvolle regionale bands Fold, Mens Erger Je Niet en Grap- hick. Vers van het mes is de Ven- rayse band Graphick. Zij brengen een set eigen nummers aangevuld met covers van K's Choice, Guano Apes, Deep Purple en Neil Young. Mens Erger Je Niet is de naam van de nieuwe band van Vierlingsbe- kenaren Robert Smits en Giovanni Angenend. Samen met de Overlo- ners Koen Kersten en Paul Mathijssen maken zij deze avond hun debuut. Het kwartet speelt frisse Nederlandstalige popmu ziek met een akoestisch tintje. De teksten van Mens Erger Je Niet zijn doorspekt met humor maar zeker ook met de nodige levenser varing. Afsluiter van de avond is de band Fold. Fold zag eind 2003 het levenslicht en bestaat uit vier muzikanten met totaal verschil lende muzikale achtergronden: van pop tot hardcore. En ergens in het midden hiervan zit het geluid van Fold. Als een mix tus sen Coldplay en Foo Fighters. Op het podium is goed te zien dat het kwartet uit Venray er zin in heeft. Gryphus is deze avond geopend vanaf 21.00 uur. De eerste band begint om 21.30 uur. Meer infor matie over dit concert is te vinden op www.gryphus.nl. HoeveBlues 2005 In De Witte Hoeve in Venray wordt op zaterdag 29 oktober HoeveBlues 2005 gehouden. Het programma begint om 20.00 uur en duurt tot 02.30 uur. Er is onder meer een optreden door de Ameri kaan Boyd Small, bluesman en entertainer in hart en nieren. Nadat hij zich bijna tien jaar gele den in Amsterdam vestigde bouw de hij in de Europese blueswereld een naam op als zanger, drummer en producer. Hij speelde en assi steerde in talloze bands, maar for meerde ook zijn eigen Boys Smalls Big Blues Band, maakte diverse pla ten en trad op op alle grote festi vals in Europa. Boys Small maakte lange tijd deel uit van de Portland Bluesscene. Hij was elf jaar lang de frontman van de Terraplanes en deed ervaring op als drummer in de bands van Screamin' J. Hawk ins, Jimmy Rogers en Monti Amundson the Blubinos. Hij stond bekend als een van de beste drummers, als een van de beste tekstschrijvers en als een van de boeiendste zangers. Een bijzonder talent, enorm toegewijd aan zijn professie. Hij is opgenomen in the Hall of Fame van The Cascade Blues Association in Portland. In 1997 heeft Small zich na een Euro pese tournee met Monti Amunds on in Nederland gevestigd. De muziek van Boys Small: rockende shuffles, frisse jump blues, rootsy swamp pop en ranzige jive talk. Altijd met de juiste drive. Verder is er meer internationale inbreng van de Mighty Bandini Brothers. Deze Belgische band brengt originele, eerlijke en simpele Blues, gemixt met nieuwe blues-invloeden. De leden van de band hebben alles bij elkaar zo'n slordige honderd jaar ervaring in toeren, cd- en vinylop- names. Toch al eens van The Wild Ones, Vaya Con Dios, D-Regula- tors, Hoboken Slim, Luke Walter Junior, Roland of Purple Prose gehoord? Het is allemaal terug te vinden bij de Mighty Bandini Brot hers. Het verdere programma van HoeveBlues omvat optredens door The Antones en Phil Bee the Buzztones. Reserveren kan via info@hoeveblues.nl., www.hoeve- blues.nl of 0478-581626. Auto-inbreker De politie heeft dinsdagavond rond 21.00 uur op de Luitstraat een 15-jarige jongen uit Venray aangehouden op verdenking van inbraak in een auto. Door getui gen werd gezien dat eerder die avond op de Oostsingel een tweetal jongens, waaronder de verdachte, zich verdacht ophiel den bij een auto en vervolgens wegliepen. In de betreffende auto bleek te zijn ingebroken. Op aan wijzen van de getuigen kon de politie de jongen aanhouden. Dansen Dansvereniging Amusement houdt op zaterdag 29 oktober vanaf 21.00 uur een dansavond met livemuziek in danscentrum Janssen in Venray. De zaal is open vanaf 20.30 uur. Ook niet leden zijn welkom. De Locht Bij streekmuseum De Locht in Melderslo wordt op zondagmid dag 30 oktober wordt weer het enige echte De Locht-brood gebakken in de authentieke bak oven van het museum. Zoals gewoonlijk mogen de kinderen daarbij helpen. De smederij is open en op de bovenverdieping is de expositie over eetgewoonten in de 20e eeuw te bezoeken. Het museum is op dinsdag, donderdag en zondag open van 14.00 tot 17.00 uur. Dialezing Kring Venray van het Natuur historisch Genootschap in Lim burg houdt op donderdag 27 oktober een varia-avond waarin onder andere de volgende the ma's aan de orde komen, de Klei ne ijsvogelvlinder, zeldzame vogels in Nederland en vleermui zen. De korte lezingen beginnen om 20.00 uur in het gemeen schapshuis van Oostrum. Op deze varia-avond kunnen leden van kring Venray een eigen bijdrage voor een lezing verzorgen. Jack Theelen gaat een dialezing verzor gen over de kleine ijsvogelvlinder. Deze vlinder is bekend van het Schuitwater tussen Broekhuizen en Melderslo. De Brenne in Frank rijk is bij velen nog onbekend. Henk Heijligers verzorgd een impressie van dit natuurgebied. Paul van Hoof houdt zich al gerui me tijd bezig met het fotograferen van vleermuizen. Naast afbeeldin gen van overwinterende dieren in de Limburgse mergelgroeven zal hij ook materiaal laten zien van vliegende vleermuizen. Vogels zijn geliefd bij een groot deel van de natuurliefhebbers. Vogelfoto graaf Patrick Palmen verzorgt een diapresentatie met vogelfoto's van zeldzame vogels in Nederland. Verder wordt er ook ingezoomd op het programma van 2006. Vocaal herf stf estiva I Het gemengd kerkkoor St. Cae- cilia uit Maashees houdt op zater dag 5 november een vocaal herfst- festival. Hoewel de verbondenheid met kerk en religie nog steeds in verschillende liederen goed hoor baar is, mag het gevarieerde pro gramma vooral eigentijds genoemd worden. Zo worden er ondermeer liedjes ten gehore gebracht van Vicky Brown, Cat Stevens, Crosby, Stills Nash Young, Bon Jovi, Clannad, U2 en Dire Straits. Aan het programma wordt invulling gegeven door St. Caecilia die voor deze gelegenheid gaat optreden met het gemengd kerkkoor uit Oostrum onder lei ding van dirigent Wim Lakeman. Met een hoofdzakelijk Engelstalig repertoire met liedjes als Stay with me till the morning, I don't know how to love him uit Jesus Christ Superstar en My lord what a mor ning. Uit Rijkevoort treedt op C'est la Vie onder leiding van Annelies Claassen op met ondermeer de liedjes Teach your children, Leun op mij en Bed of Roses. Hierna is het de beurt aan VoMuZi uit Vor- tum-Mullem. Dit a-capella koor maakt een muzikale reis om de wereld met ondermeer Dry your tears Africa, Bogoroditse dwejo, en Wenn die Nachtegalen Schlagen. Het slotoptreden wordt verzorgd door gemengde zangvereniging Vondel uit Vierlingsbeek. Zin zin gen onder andere Down by the sally gardens, Greensleeves, Sunri se, Sunset en een medley van kra kers van Boudewijn de Groot. Het vocaal herfstfestival wordt gehou den in het gemeenschapshuis in Maashees. Het programma begint om 20.00 uur en gaat ruim twee uur duren. Voor eventuele verdere informatie kan men terecht bij de voorzitter van de organiserende vereniging, de heer Litjens via tel. (0478)636854. leatervoorstelling Klatergold is een begrip bij publiek en artiesten mend weekend (vrijdag zaterdagavond) staat ouwburg Venray in het ken van de succesvolle gionale theatervoorstelling atergold. Deze voorstelling il et Contrast en deze titel dat op de grote variatie die ze voorstelling van Klaterg- ld in zich heeft, zegt voorzit- Milton Cavis van de com- lissie Klatergold en artistiek lider van de voorstelling. De immissie wordt verder "n> emand door Edgar van Kes- evtl(vice-voorzitter en produc ing Willy Voesten (produc- ,e/decor), Lilian Vollenberg 1 e' tiestenbegeleiding) en :0%ns Spee (secretaris en pen- n éngmeester). De commissie ,n/ trots op de productie die en zeer gevarieerd aanbod resenteert van theateronder- elen van hoge kwaliteit en .eurrerse verrassingen. vijf personen sterke com- is al zo'n twee jaar in de op de bühne "Maar het laatste jaar is gewerkt en verga- zegt Cavis. Daarvoor wor- en rechts voorstellingen ionale artiesten bekeken, krantenknipsels van loka le artiesten bewaard en wordt via internet gezocht naar potentiële artiesten die de voorstelling van Klatergold kleur kunnen geven. Een jaar geleden waren bijna alle artiesten voor de komende show geboekt. Edgar van Kessel (ook lid van de Basement Band) en Willy Voes ten hebben samen met Milton Cavis het uiteindelijke program ma in elkaar gezet. "Maar met het complete team is gebrainstormd over de opzet, de titel en gezocht naar artiesten", aldus Milton. F.dgar van Kessel heeft zich vooral veel bemoeid met de Basement Band en heeft de contacten gelegd met de componist van de muziekstukken die speciaal voor de voorstelling zijn geschreven. Willy Voesten is verantwoordelijk voor het uiteindelijke decoront werp en voor het ontwerp van alle reclame-uitingen als flyers, programmaboekje, poster en internet. Klatergold is aan de vierde voorstelling toe en heeft de afge lopen jaren al een goede naam opgebouwd. Dat blijkt onder andere uit het feit dat LI afgelo pen maandag in Venray opnames heeft gemaakt voor het tv-pro- gramma Uit Zo dat vanavond (donderdag 27 oktober) wordt uitgezonden om 17.00, 19 00, 21.00 en 23.00 uur. HET BEGIN Het begon allemaal in 1998. Bij de verbouwing van de schouw burg in dat jaar vroeg de toenmali ge directeur Peter de Neef aan de bekende artiest/entertainer Ten Duijf (van het duo Grad en Pat- ran) of hij iets leuks kon beden ken in het kader van de herope ning. "Het moest iets regionaals zijn van hoge kwaliteit, zoals hij dat noemde", herinnert Duijf zich. Duijf ontwikkelde het concept van Klatergold en zocht daar enkele enthousiaste mensen bij. Dat waren Milton Cavis, Willy Lemmen, René Poels en Jos van den Boom. Samen met deze man nen stampte Duijf de eerste voor stelling van Klatergold binnen een halfjaar uit de grond. De eerste voorstelling met talentvolle regionale artiesten werd een groot succes. Hoewel het uiteindelijk de bedoeling was om deze productie eenmalig te doen, smaakte het succes naar meer en werd besloten van Kla tergold iets structureels te maken. Ten Duijf: "In latere jaren hebben wij de doelstelling bijgesteld zodat uit een ruime regio - zeg maar Limburg en Oost Brabant - De klatergoldcommissie v.l.n.r.: Edgar van Kessel, Willy Voesten, Lilian Vollenberg, Milton Cavis en Hans Spee. het beste op amateurniveau naar de schouwburg gehaald werd. Waarbij wij niet schroomden ook professionals als Nard Reijnders, de Franse acrobate Valerie en Ger ard van Maasakkers in het pro gramma te krijgen." Binnen de voorstelling van Kla tergold komen allerlei vormen van theater aan bod, van de klas sieke muziek tot de smartlap. Kla tergold is de afgelopen jaren een begrip geworden in de regio, niet alleen bij het publiek maar ook bij de artiesten. De naam verwijst naar de illusie, de fantasie, de spiegel en de schijnwereld die in het theater aan het publiek voor geschoteld wordt. STRAATKINDEREN En in de pauze wordt deze keer aandacht gevraagd voor de straat kinderen van Rio de Janeiro. Omdat het daar niet allemaal 'gold' is wat er blinkt, wordt er in de pauze gecollecteerd voor de stichting Sint Martinus die in Rio de Janeiro straatkinderorganisa ties helpt. Het Venray's Mannenkoor (VKM) is terug uit Slovenië van een tiendaagse concertreis. De muzikale hoogtepunten waren een tweetal concerten samen met het RWE orkest uit Keulen. De concerten stonden, net zoals in de schouwburg Venray, in het tekenen van een muzikale reis door de tijd. Het Sloveense publiek reageerde enthousiast. Met staande ovaties verliet het in grootte getale opgekomen publiek de concertzalen. Het Mannenkoor luisterde tijdens de concertreis ook nog een tweetal missen op. Een in de Franciscaner Kathedraal in de hoofdstad Ljubl jana en een in bedevaartsoord Brezje. Tijdens de dagen dat het koor geen optredens verzorgde, was er gelegenheid om gebieden van Slovenië te leren ontdekken. Met een uitstapje naar de grotten van Postojna, een rondrit door het Trentadal en een boottocht over de Adriatische zee werd niet alleen het veelzijdige natuur schoon bewonderd, maar werd er ook enorm genoten van de Slo veense gastvrijheid. Voorzitter Theo Janssen, "We hebben geno ten van deze dagen .De reis is soe pel verlopen en onze concerten hebben een goede indruk achter gelaten. Onze achterban, die in grote getale was meegereisd, heb ben kunnen merken dat op zo'n dergelijke reis er sprake is van een grote familie. Tevens was dit ook een goede promotie voor de gemeente Venray. Het concert in Ljubljana werd namelijk live uitge zonden via de radio, en heeft ertoe geleid dat we tijdens onze reis vaak weren aangesproken of wij dat koor van de radio waren. En dat is toch heel leuk om mee te maken. En nu op naar ons kerstconcert van 2005, want dat staat nu als eerste voor de deur", aldus de voorzitter. In de aula van Kunstencentrum Jerusalem aan de Heuvelstraat in Venray wordt op zaterdag 29 oktober vanaf 16.00 uur het Conti nental Kids gehouden. Continen tal Kids is een concert voor kinde ren in de leeftijd van acht tot en met twaalf jaar. De Continental Kids zingen zowel Nederlandstali ge als Engelstalige nummers in uit eenlopende muziekstijlen. Snelle swingende nummers worden afge wisseld met rustige nummers en korte drama acts. Het concert is gericht op kinderen in de basis schoolleeftijd. Natuurlijk zijn ook broers en zussen, vaders en moe ders, opa en oma's, vrienden en vriendinnen van harte welkom. Het thema van het concert is Afspraak=Afspraak! Met hun muziek willen de Continental Kids een christelijk geluid laten horen en laten zien dat geloven niet ouderwets of saai is, maar zeer waardevol. Juist in deze tijd en in deze moderne maatschappij. Toe gangskaarten kan men reserveren via e-mail ContinentalKids-Ven- ray@hotmail.com of via tel. (0478)631869. Ook voor extra informatie kan contact opnemen via bovenstaand e-mail adres en telefoonnummer. Toneelvereniging Oirato uit Oirlo brengt het blijspel Het Per ron door Froukje Annema. Het is een blijspel in drie bedrijven. Het perron van een treinstation. Een plaats waar veel mensen elkaar ontmoeten. Ook een plaats waar handel wordt gedreven. Dit per ron is het domein van Erik de bloemenverkoper, Aart de kiosk- eigenaar en Marie de toiletjuf- frouw. Marie, een rasecht volksty pe, fungeert tevens als buffer en bemiddelaar tussen de beide heren, die al anderhalf jaar ruzie hebben. Vrolijke Marie voorziet alles dat rondom haar stekkie gebeurt van commentaar. Onge merkt heeft ze de touwtjes in han den. Toch heeft ze het niet gemakke lijk, met baldadige jeugd, crimina liteit, haar breiwerk en haar dove waakhond Boris. En wat te den ken van Jenny de dochter van Erik die drie maanden eerder dan ver wacht thuiskomt en ontdekt dat haar vader in de periode dat zij als au pair in Engeland zat een vriendin heeft opgedaan. Marie moet al haar psychologische ken nis in de strijd gooien om het zover te krijgen dat Jenny Ria accepteert. Ook de partnerkeuze van Jenny heeft haar zorg. Het Perron is een modem realistisch spel. Een spel met veel actie, her kenbare situaties en hilariteit. Op zaterdag 29 oktober vanaf 20.00 uur en zondag 30 oktober vanaf 19.00 uur brengt Oirato Het Per ron op de planken van gemeen schapshuis De Linde in Oirlo. Het stuk staat onder leiding van Regis seuse May Maas. Meer informatie staat op http://members.home.nl/liebing. vuüings/oirato/ Hobbymarkt Op zondag 20 november houdt de Reumapatiënten Vereniging Venray e.o voor de elfde keer een grootse Hob bymarkt in hotel Asteria aan de Maasheseweg 80a in Venray van 11.00 uur tot 17.00 uur. Ook het bekende Rad van Avontuur zmet vele mooie prijzen al de hele dag weer gedraaid worden door erelid Marius Cornelissen. De entree bedraagt 2,50 euro inclusief een gratis consumptie. Kinderen tot 12 jaar betalen geen entree. De entreeopbrengst komt ten goede aan de Reumapatiënten Vereni ging Venray e.o.Voor meer infor matie: Annelies Joosten, telefoon 0478-58 08 48. Punkband de Ramroosjes staat de vooravond van een tour- door Nederland, België en "island. Om alvast in de stem- n8 te komen heeft de band s'°ten om twee zogenaamde °uts te doen. Deze unieke con- nen vinden plaats op vrijdag 4 Member in Café Tinus in Helden zaterdag 5 november in café 't ditim in Venray. Ramroosjes staat uit de leden van de Hor- r formatie Heideroosjes en Cc't uitsluitend covers van de lerikaanse band The Ramones. Omdat er geen enkel eigen nummer wordt gespeeld, heeft Heideroosjes heeft haar naam voor dit project tijdelijk omge doopt in Ramroosjes. Deze tribute to the Ramones concertreeks bestaat uit twintig concerten in twee maanden. Aftrap is dus in Limburg. "We werken dit jaar in stilte aan een nieuw album", aldus zanger Marco Roelofs. "Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan, dus zochten we naar een manier om toch op de planken te kunnen staan. Een muzikale ode aan onze helden van The Ramones leek ons een toffe manier. En omdat we het project minstens zo'n maffe naam wilden geven als onze eigen band, kozen we voor een menge ling van beide namen. Dat werd Ramroosjes." In 2000 deed cover-band Ram roosjes ook een korte tournee door Nederland. Ondanks veelvul dige verzoeken om meer bleef het daarbij. Tot dit jaar. "Na het tour- tje in november en december zal De Ramroosjes spelen pp vrij dag 5 november in 't Podium (foto: Manjn Poels) Ramroosjes weer in de ijskast ver dwijnen", aldus Roelofs. "Dan gaan we weer volle kracht verder met onze eigen band Heideroos jes." De aanvang van deze try out concerten is om 21.30 uur, voor meer info kan men kijken op www.ramroosjes.tk en www.goedtoeven.nl (Helden) en www.podiumvenray.nl (Venray). Het Venray's Mannenkoor houdt op donderdag 3 november vanaf 19.30 uur voor de vijfde maal de cursus koorscholing in partycentrum De Witte Hoeve. Doel van de cursus is om man nen tussen de twintig en vijftig jaar kennis te laten maken met zingen. Tijdens de cursus wordt ingegaan op het gebruik van de stem, ademhalingstechniek en het samen zingen. Het repertoire is divers. De cursus wordt gege ven door de tweede dirigent van het Venray's Mannenkoor, Jac Janssen. De laatste vier jaar is het VMK actief om vooral jonge men sen aan te trekken. Dat het koor daarin geslaagd is, blijkt uit de het hoge aantal aanmeldingen van de afgelopen drie edities van deze kennismakingscursus. Met deze groei en verjonging onder scheidt het mannenkoor zich van alle andere mannenkoren. En men is hiermee nog niet tevre den. Men wil verder doorgroeien en verjongen. Dit is noodzakelijk om het huidige niveau van het koor te kunnen handhaven en tevens verder uit te bouwen. Geïnteresseerden in de koor scholing kunnen zich opgeven via (0478)515741.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 21