Venray Controles in grondwaterbeschermingsgebied Gemeente Kijk ook op www.toekomst.venray.nl Reconstructie Oude Oostrumseweg Entente Florale looft Odapark Blik op Venray voor prijswinnaar Samen keuzes gemaakt voor Venray Einde zomertijd BiSwBwwSbwwy Inzage ontwerp Gemeentelijk Ontwikkelingsperspectief Het ontwerp Gemeentelijk Ontwikkelingsperspec tief ligt vanaf woensdag 2 november zes weken ter inzage. Belangstellenden kunnen het concept doornemen in de publieksbalie van het gemeen tehuis, de openbare bibliotheek of via www.toe komst.venray.nl. Het is een formele procedure. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke of mondelinge zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een mon delinge zienswijze kunt u een afspraak maken met de afdeling Publieksdiensten. 1916 tot 1945 was de zomertijd van kracht. Tot begin twintigste eeuw had vrijwel elke plaats in ons land zijn eigen tijd, omdat voor de tijdsbepaling werd uitgegaan van de hoogste stand van de zon. Omdat de zon in het oosten opkomt en in het westen ondergaat werd de hoogste zonnestand in het oosten van ons land een kwartier eerder bereikt dan in het westen, (bron KNMI) EEL EN MAAS Donderdag 27 oktober 2005 - Pagina 19 Begin 2006 start de gemeente met de herinrichting van de Oude Oostrumse weg. Na de eenzijdige afsluiting in 2003 voldeed de inrichting van de Oude Oostrumseweg niet meer aan haar nieuwe functie van woonstraat. Het college van B en W van Venray heeft besloten om voor het ontwerp de aangrenzende Oranjebuurt als leidraad te gebruiken. Qua ontwerp en lay-out sluit de straat na de herinrichting naadloos aan op deze wijk. Tegelijk met de herinrichting wordt de bestaande riolering vernieuwd en vergroot. Verder wordt er een infïltratieriool aangelegd dat ervoor zorgt dat het regenwater, dat in de straatkolken terecht komt, in de bodem wordt 5 geïnfiltreerd. De huidige bomen worden door de slechte standplaats in hun groei belemmerd. Deze bomen worden nu vervangen door nieuw te planten esdoorns. Door de aanleg van goede ondergrondse voorzieningen en de juiste nazorg kunnen deze bomen wel volledig tot wasdom komen. De bussluis blijft gehandhaafd en is in het nieuwe ontwerp ingepast. Venray heeft bij de verkiezing van de groenste stad naast de prijzen gegrepen. Wel kent het bestuur van Entente Florale Nederland, op aanbeveling van de jury, op de thema's leefbaar heid en economie een eervolle vermelding toe aan Venray voor het Odapark en de strategische financiering van 'rood voor groen'. Uit het juryrapport: "Het Odapark, waarin kunst als integraal onderdeel is verwerkt onder het thema 'Kunst en Natuur' is van unieke kwaliteit en internationale allure." En: "Met Ide gebiedsvisie Loobeek wordt een langetermijnplan neergelegd dat op den duur zal leiden tot een verbe tering van het milieu. Bijzonder is de financiering op strategie door de waarden van woningen (rood) en natuur (groen) aan elkaar te verbinden." Aanbevelingen In het juryrapport staan verder waardevolle aanbevelingen met betrekking tot de gehele openbare ruimte. De gemeente neemt deze op in het groenstructuurplan en groen- beheerplan. Zo gaat de gemeente bijvoorbeeld meer fleur en kleur toe passen in het openbaar groen. Naast alle waardevolle aanbevelingen spreekt de jury ook de waardering uit over de integrale, innovatieve en interactieve aanpak. Dit vertaalt zich bijvoorbeeld in het in een vroeg stadium betrekken van burgers bij (her)inrichtingsplannen en later bij het beheer. De gemeente is blij met de eervolle vermelding van het bestuur van Entente Florale en gaat zeker aan de slag met de aanbeve lingen van de jury. Gemeentearchief en Alarm informatiecentrum Centraal alarmnummer 112 Maandag van 12.00 tot 20.00 uuo Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 dinsdag t/m donderdag van Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 43 Dagelijks gebruiken wij water om te drinken, eten te berei den, te douchen, om te wassen en poetsen... Ook industrie en landbouw vragen veel water. Schoon (drink)water is dan ook van levensbelang. In Limburg wordt bijna al het water dat uit de kraan komt bereid uit grond water. De gemeente voert in de maand november extra contro les uit bij bedrijven die in het grondwaterbeschermingsgebied Breehei liggen. Om te voorkomen dat grondwater vervuilt heeft de Provincie gebie den rondom de plaatsen waar dat wordt opgepompt aangewezen als grondwaterbeschermingsgebied. Hier wordt het grondwater extra beschermd en gelden strengere regels dan in de rest van Limburg. Deze regeling is opgenomen in de Provinciale Milieuverordening Lim burg. Het grondbeschermingsgebied in de gemeentes Venray en Horst aan de Maas is het gebied Breehei in Leunen. Extra controles In het kader van het Milieuhand- havingprogramma 2005 voert de gemeente in de maand november extra controles uit bij bedrijven die in het gebied Breehei liggen. De toe zichthouders zullen deze bedrijven bezoeken. Daarbij gaat de aandacht vooral uit naar bodembeschermende voorzieningen. Binnen dit project worden ook woningen bezocht die een boven- of ondergrondse opslagtank hebben. Ook voor deze particuliere tanks gelden milieuvoor schriften die gecontroleerd worden. Zo zorgen we er mede voor dat er bij u schoon water uit de kraan blijft stromen. Malou had echter bedenkingen bij een rondvlucht. Zij krijgt een andere prijs. Bas vertrok zaterdag 8 .oktober samen met zijn vader en grootvader enthousiast vanaf vliegveld Goch voor een blik op Venray. De vlucht ging tevens over Geijsteren en Afferden, de geboortegrond van respectievelijk Bas' vader en groot vader. Voor de winnaar was het een Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Openingstijden Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Het ontwerp Gemeentelijk Ontwikkelingsperspectief ligt vanaf woensdag 2 november zes weken ter inzage. Mathieu Emonts, coör dinerend wethouder, benadrukt nog eens hoe belangrijk dit perspec tief voor Venray is. Hij wil zoveel mogelijk mensen aansporen het concept te komen bekijken. "Vind je dat er echt iets anders moet? Maak dan gebruik van die mogelijkheid." "Bij dezen wil ik mensen echt oproepen om vooral te komen kijken naar het ontwerp Ontwikkelingsperspectief of dat te doen op internet", zegt Emonts nog eens. "Ik kan wel vertellen waarom het zo belangrijk is, maar pas als je het ziet, begint het te leven. We hebben er ook heel bewust voor geko zen het Ontwikkelingsperspectief te visualiseren. Iedereen kan nu gewoon zien wat we de komende jaren met Venray van plan zijn. Wat voor effect de keuzes die we nu maken hebben. Hoe onze dorpen, wijken en het buiten gebied er concreet uit gaan zien. We willen dat mensën begrijpen waar het om gaat. Het gaat tenslotte om hun leefomgeving. Daarom vinden we het ook heel belangrijk om samen die keuzes te maken." Meepraten Burgerparticipatie is een van de speerpunten van het college. "Dat zeggen we niet alleen, daar werken we ook heel gericht aan", zegt de wethouder. "Tijdens het opstellen van het Ontwikkelingsperspectief zijn er tal van mo menten geweest waarop burgers, vertegenwoordigers van organisaties en andere belanghebbenden konden meepraten of hun mening konden geven. Dat leverde vaak hele leuke en vooral interessante discussies op. Daar heb ik echt van genoten. Bovendien, en dat is nog veel belangrijker, heeft dat hele proces een plan opgeleverd dat we in gezamenlijkheid hebben opge steld. Samen hebben we voor deze richting gekozen, die we nu concreet hebben gemaakt in doelen." Laatste kans Mathieu Emonts: "Deze inzagetermijn voor het ontwerp Ontwikkelings perspectief is de laatste mogelijkheid om je mening te geven. Om mee te praten over de toekomst van Venray. Maak daar dan ook gebruik van. Want het gaat echt ergens over. Het gaat over het behouden van waarden en je tegelijkertijd als gemeénte blijven ontwikkelen. En het evenwicht daartus sen. Dat zijn belangrijke ontwikkelingen." De ontwerpwedstrijd op het Reayland College voor de strategische visie is gewonnen door twee leerlingen van de brugklas: Malou Linders en Bas aan de Brugh. Met hun ontwerp in het kader van de Blik op de toekomst wonnen zij een rond vlucht boven Venray. prachtige dag en een unieke erva ring om met drie generaties over Venray en omgeving te vliegen. Venray in 2015? Wilt u weten hoe Venray er in de toekomst uit gaat zien? Kijk dan op www.venray.nl. Daar staat de stra tegische visie 'Venray 2015, dorp en stad'. Dat document is opgesteld op basis van de toekomstdebatten die in november 2004 zijn gehouden. Rode draad in de Venrayse visie is dat we Venray zien als stedelijke centrumgemeente in haar regio, die dat op krachtige wijze weet te combineren met haar van oorsprong dorpse karakter. Deze visie werken wij nu verder uit in een Ontwik kelingsperspectief en uitwerkings programma voor Venray. Hierover kunt u meer lezen op onze speciale website www.toekomst.venray.nl. Sinds 1996 begint de zomertijd op de laatste zondag van maart en eindigt hij op de laatste zondag van oktober. In de nacht van zaterdag 29 oktober op zondag 30 oktober wordt de klok om 3 uur teruggezet naar 2 uur. De 'wintertijd' is eigenlijk de gewone tijd en duurt vijf maan den. Bij de overgang naar wintertijd schuift de daglichtperiode een uur op waardoor het 's ochtends eerder licht en 's avonds eerder donker wordt. De Ministerraad heeft beslo ten dat de zomertijd in elk geval tot en met 2006 ingaat in het laatste weekeinde van maart en eindigt in het laatste weekeinde van oktober. In Nederland is het onderscheid tussen zomer- en wintertijd in 1977 opnieuw ingevoerd. Ook van s.» •Yn Venray, focus op mensen

Peel en Maas | 2005 | | pagina 19