Éoncert voor New Orleans ie Artiest en De Witte Hoeve loed toegankelijk Tentoonstelling Vredesposterwedstrijd Vijf jaar De Toverbal Dauwtrappen voor Kindervakantiewerk Groene Kruis in topvijf Jong Nederland helpt tien jaar in de natuur Showroommodellen Laat u inspireren... 2 Aanbouwkeukens 4 Badkamermeubelen Kleuractie marktkooplieden BBS Relatiegeschenken www.steja.nl 11 '1 Wilbert van Waayenburg in De Artiest en Nen Vosse an De Witte Hoeve namen Ijdagmiddag het Lokaal jankelijkheidssymbool in itvangst. Zij werden in het onnetje gezet vanwege de [oede toegankelijkheid van Bm horecagelegenheid voor indervaliden. lil totaal deden tien horecagele- [enheden aan het onderzoek bee. De nominaties werden toe- ekend in het kader van de Week an de Toegankelijkheid. De eide eigenaren waren verguld iet de toekenning van de nomi- laties. Een toegankelijke maat- diappij voor iedereen. Dat is wat ?t Landelijk Bureau Bigankelijkheid nastreeft. Om r aandacht voor te vragen ld het bureau vorige week men met enkele honderden vrij- illigers de Week van de ^/fl#°egankelijkheid. Samen met vim honderd organisaties van ehandicapten en ouderen wer en activiteiten ondernomen om lensen en organisaties bewust te -laken van het belang van toegan- elijkheid. Een belang dat met de ^enemende vergrijzing alleen jaar groter wordt. De bedrijven ie voldeden aan de normen kre- _A-Jfn vrijdagmiddag het Lokaal °egankelijkheidssymbool toege- end door de wethouder sEmonts n Teunissen. Het komende jaar de toegankelijkheid van portgelegenheden bijzondere mdacht van de leden van het Gehandicaptenplatform Venray. "Wij hebben van tevoren een puntenlijst doorgenomen. Dan pas besef je wat er wel en wat er niet goed aan het pand is", vertelt Wilbert van Waaijenburg. "Het toi let bijvoorbeeld hebben we toe gankelijker gemaakt. Verder besef je niet dat voor iemand in een rol stoel een standaard tafeltje veel te laag kan zijn. Horecazaken zijn vaak slecht toegankelijk voor min- dervaliden. Dat heeft niets te maken met onwil, maar meer met het niet beseffen van hoe ze het wel toegankelijk kunnen wor den. Het zijn vaak slechts van die kleine dingetjes." Ook Nen Vosse van De Witte Hoeve aarzelde geen moment om de speciale toegankelijkheidssti cker op de glazen toegangsdeur van zijn zaak te plakken. Ook hij sprak van onwetendheid. "Met de aandachtspuntenlijst-in de hand moesten we toch nog veel bijwer ken, zoals bijvoorbeeld de inrich ting van het invalidentoilet. De papierrolhouéer hing eigenlijk aan de verkeerde muur. Mensen in een rolstoel die op de wc zaten, konden niet bij de rol komen omdat hun rolstoel in de weg stond. Een extra handvat aan de binnenzijde van de deur zorgt er ook voor dat deze mensen de deur gemakkelijker kunnen dichttrekken." Het gehandicaptenplatform deelde de nominaties uit in het kader van de Week van de Toegankelijkheid, legt Jan van Gassel, voorzitter van de werk- m door onze keukens en badkamers hMMI k onze showroom: I Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 groep van het platform, uit. "Dit jaar werden de horecazaken onder de loep genomen. Eigenlijk is het wel opvallend dat er van de tien zaken slechts twee in aan merking kwamen voor een nomi natie. De toiletten zijn meestal het probleem, net als de te smalle deuren en natuurlijk de drem pels." De voorgaande jaren wer den onder meer de winkels gekeurd. Eerdere nominaties wer den uitgedeeld aan Tuincentrum Thuylshof, Modezaak Berden en de Venrayse bibliotheek." De enige rolstoelrijder in het gezelschap, Hans van de Venne, toonde tijdens de wandeling van De Artiest naar de Witte Hoeve nog meer problemen die hij dage lijks ondervindt: "Overal in het centrum staan fietsen dwars geparkeerd. Smalle afvalbakken staan dwars op de stoep. De Grotestraat is helemaal een ramp. Die is voor iemand in een rolstoel ontoegankelijk, met als zijn heu vels. En kijk eens naar de smalle deuren van winkels en hun drem pels. Daar kan ik echt niet naar binnen." Het zou eigenlijk heel gewoon moeten zijn dat er voorzieningen worden getroffen, stelde wethou der Emons. "Ook een mindervali- de moet overal naar binnen kun nen. Het is goed dat de problemen onder de aandacht worden gebracht. Het college staat dan ook helemaal achter deze nominaties." Zijn collega Teunissen is het met het gezelschap eens dat er bij Nen Vosse is trots op het lokaal toegankelijkheidssym bool voor De Witte Hoeve. het maken van de bouwtekenin gen voor nieuwbouw eigenlijk al rekening moet worden gehouden met de toegankelijkheid voor min- dervaliden. Binnen de project groep wordt veel gesproken over het maken van aanpassingen tij dens de bouw. Ideeën worden geopperd over levensloopbesten- dig bouwen van woningen. Van Gassel: "Eigenlijk zouden er eisen moeten worden gesteld via het vergunningenstelsel. Met het bun delen van de krachten kunnen de partijen veel meer voor elkaar betekenen. Het platform zou een ideale gesprekspartner voor de gemeente kunnen zijn." u de COMFORTABEL "Ww.comfortabel-wonen.com VJQUtHaanpak In de week van 24 tot 28 okto ber kunt u in de bibliotheek van Venray genieten van een bijzon dere tentoonstelling. Gedurende deze week zullen een groot aantal -tekeningen te bewonderen zijn die gemaakt zijn door 11- tot 13- jarige kinderen van vijftien basis scholen uit Venray en directe omgeving. Samen met veel andere Nederlandse kinderen hebben zij in wedstrijdverband opnieuw hun idee over Vrede aan het papier toevertrouwd, dit jaar naar aanlei ding van het thema: Vrede zonder grenzen. De wedstrijd wordt georganiseerd door de Lions Club Venray. Vrijdag 28 oktober, vanaf 15 00 uur in de middag, zal een deskundige jury met als voorzitter burgemeester Jos Waals bepalen welke drie tekeningen de beste genoemd mogen worden. De makers ervan kunnen een leuke prijs tegemoet zien. Voor de tweede keer heeft de wedstrijd commissie een publieksprijs inge steld. Alle kinderen tot en met 15 jaar kunnen in de tentoonstel- lingsweek op een stembiljet aan geven welke tekening naar hun mening de beste is. De biljetten zijn in de bibliotheek aanwezig en kunnen na het uitbrengen van de stem in een daarvoor bestemde verzamelbus gedeponeerd wor den. De maker van de door deze kinderen uitgekozen tekening kan eveneens een prijs tegemoet zien. Ouders en kinderen zijn van harte welkom om de tentoonstelling te bezoeken en him stem uit te bren gen. Ook tijdens de jurering is iedereen van harte welkom. Basisschool De Toverbal vierde vorige week haar vijfjarige bestaan. De Toverbal werd gesticht uit de basisscholen Dr. Poels en de Kemp en verhuisde naar het gebouw aan de St. Ursulastraat. De school biedt nu ook onderdak aan peuterspeelzaal de Kleurdoos en buitenschoolse opvang Het Kleine Luchtkasteel. De afgelopen jaren is de binnen kant flink opgeknapt en vorige week werden de door architect Colsen ontworpen nieuwe speel zaal, de werkruimtes voor leerlin gen en de nieuwe entree in eebruik eenomen. Binnen afzien bare tijd wordt ook de rest van het gebouw onder handen geno men. Net zoals er in het gebouw veel veranderd is, is ook het onderwijs op de Toverbal niet stil blijven staan. Het heeft zich bin nen de schoolvisie 'samen leren' ontwikkeld tot hedendaags soci aal-pedagogisch onderwijs. Er is veel aandacht voor sociale vor ming, samenwerking en zelfstan digheid van leerlingen. Optimale leerprestaties en ruimte voor het zelf verantwoordelijk zijn, verster ken de basis voor een kind. De diversiteit van de schoolbevol- kina. maakt de Toverbal ook tot een ideale 'speeltuin' om kinde ren zich te ontwikkelen. Het feest startte woensdag met de opening van de Hogeschool voor de Toverkunsten: de Toveracademie. De hele ochtend stond in het teken van lessen in de toverkunst. Op het programma stonden onder meer heksenkrijsen, bezemstelenrace, muishappen, toverdrankjes proeven en tover spreuken verzinnen. Dit was tevens een opstap naar de Kinderboekenweek. Jan Brouwer van het schoolbestuur SPOV ver richtte de officiële openingshan deling. Ehielen' Chevroletdealer voor de regio Venray/Horst verkoop nieuwe Chevrolets verkoop gebruikte auto's onderhoud en reparatie originele onderdelen originele accessoires Keizersveld 55 Venray 0478-586200 www.autoghielen.nl Winkeldief Een 30-jarige vrouw uit Overloon is vorige week aangehouden in verband met diefstal van levensmiddelen ter waarde van dertien euro uit een winkel aan de Vierlingsbeekseweg in Overloon. Behoud de Peel Werkgroep Behoud de Peel gaat weer aan de slag, ditmaal waar schijnlijk ergens achter het kanaal van Deume. Verzamelen op zater dag 15 oktober om 9.00 uur bij de kerk van Liessel. Men gaat dan ber ken weghalen uit de Peel. Opgeven bij Chris Vieveen via het WBdP-kantoor tel. (0493)354411) of privé tel. (0492)515683. Op zondag 30 oktober houdt de Kiwanis Rooyse Ladies voor de tweede keer de Wandeling voor het Goede Doel. Na het succes van vorig jaar, waar de opbrengst geschonken werd aan Kindervakantiewerk, is dit keer als goed doel wederom gekozen voor de activiteiten van Kindervakantiewerk waaraan zovele vrijwilligers zich belange loos inzetten om de kinderen in Venray weer een leuke, actieve en gezellige zomervakantie te bezorgen. Een evenement waar iedereen ieder jaar weer met trots naar uit mag zien. Onder leiding van enkele (vrij willige) gidsen vanuit de Venrayse groengroeperingen starten ze om 08.00 uur vanuit het centrum van Geijsteren (café 't Trefpunt bij de kerk) om te dauwtrappen door het Venrayse groen. Deze gidsen zullen u alle mooie dingen van de natuur op de vroege morgen laten zien en uitleggen. Mooie plekjes die u nog nooit eerder had gezien en die het allemaal de moeite waard maken. Doe gezellig mee. Jong en oud. Iedereen is welkom. De dames van de Kiwanis Rooyse Ladies zorgen ervoor dat u een onvergetelijke ochtend zult heb ben met tijdens de wandeling in het bos een goede verzorging voor de inwendige mens. Ook ligt er een leuke presentie voor ieder een klaar. De kosten bedragen 12,50 euro per persoon (kinderen tot 12 jaar gratis). Dit is incl.usief een des kundige gids, een hapje en een drankje, een presentje en natuur lijk uw ondersteuning van het goede doel. Inschrijven via kan per e-mail aan: b.e.verhoeven@home.nl of telefo nisch bij Miep Cuppen (0478- 587773), Det Verhoeven (0478- 510619) of Sjan Muvres (0478-588483) vóór 21 oktober 2005. Kaartjes contant betalen bij afhalen. Donderdag 13 oktober 2005 - Pagina 7 agi"|EELgJMAAS hp zondag 16 oktober in Schouwburg Venray IF DOOR IS CLOSED PLEASE CALL 0478 561626 0478 630583 06 14401214 o. 06 42091282 THANK YOU. St. 195 2ondag 16 oktober vanaf 12 ,ur s middags staat de Bt. 199 ^houwburg van Venray in het Aen van New Orleans. In et. 20! ffee zalen worden optredens ferzorgd door maar liefst 19 199 oornamelijk Limburgse )ands en solisten uit het 20dj ,iues- en rootsgenre. Daarmee jordt uiting gegeven aan het et. 209 nedeleven met, met name, de nuzikanten in New Orleans. W. 19}j )e stad is voor veel muziek- lefhebbers de bakermat van 5t 19 e blues- en jazzmuziek. De pbrengst van de dag wordt ivergemaakt aan een muziek- irganisatie in New Orleans. De organisatie heeft inmiddels contact gelegd met de organisatie van het onlangs gehouden bene fietfestival in het concertgebouw van Amsterdam. BRUL staat voor 'Blues en Rootsmuziek uit Limburg'. Het project is opgezet door de programmamakers van een tiental lokale omroepen in Limburg. Zij hebben zich als doel gesteld de blues- en rootsmuziek uit de eigen provincie te promo ten. Zij kiezen maandelijks een Limburgse Bruiband of een Bruiartiest van de Maand, die dan veel aandacht krijgt in de pro gramma's. Daarnaast zoeken ze manieren om de muziek en de muzikanten op andere dan gebrui kelijke wijze te promoten. Het contact tussen de muzikan ten van D'Anoukki en medewer kers van BRUL leidde tot het idee om het ophanden zijnde BRUL- festival op te dragen aan New Orleans. Al snel werd duidelijk dat er op de medewerking gere kend kon worden van veel muzi kanten en muziekliefhebbers, en werd in korte tijd dit grote evene ment georganiseerd. Alle mede werkers, van muzikant tot schouwburg, van geluid tot recla me, werken veelal belangeloos mee om er een geweldig festijn van te maken. In de schouwburg van Venray wordt, verdeeld over twee podia, van 12.00 tot 22.00 uur een unie ke diversiteit aan muziek gepre senteerd. De volgende artiesten zetten zich zondag 16 oktober in voor New Orleans: Lunghjuhn, SAT2D, Luna, Jan Schroën, Beale Street, Ren Bours featuring HerRen, D'Anoukki, Ton Engels, Blues-U-hate-2-lose, SUB, Starfish Bowl (BRULband van de maand september), Henri Meijer, Dizzy Robbie The Bluesraiders, Arno Adams, Pieter Vermeulen Cooder Connection en Rockacademie Tilburg. Wie de finale van de dag zal verzorgen, blijft nog geheim. Dit festival is gratis toeganke lijk. Mensen kunnen hun betrok kenheid bij het lot van de inwo ners van New Orleans laten zien. Zo is in de schouwburg onder meer een uniek 'BRUL Memorial Shield' te bestellen met de afbeel ding van het voor deze dag aange paste BRUL-logo. Ll-coryfee John Hendrix, bekend van zijn eigen zondagavondprogramma Groovetime en organisator van de Southern Bluesnight, zal het festi val presenteren. jehandicaptenplatform neemt horecazaken onder de loep De zorg bij mensen thuis die Groene Kruis Zorg aan Huis levert, behoort tot de allerbeste van Nederland. Uit een landelijk klantenonderzoek van brancheor ganisatie Z-org, waaraan 55.000 klanten deelnamen, is gebleken dat Groene Kruis Zorg aan Huis zich mag rekenen tot de topvijf van ons land. In het onderzoek werden de cliënten van 82 thuiszorginstellin gen gevraagd naar hun oordeel over de zorgverlening en de orga nisatie van de zorg. Op beide ter reinen heeft Groene Kruis Zorg aan Huis het predikaat best practi ces van ons land gekregen. Het rapportcijfer is een 8,5. Groene Kruis Zorg aan Huis, dat deel uit maakt van Zorggroep Noord-Limburg, levert zorg aan zo'n 4.000 mensen in heel Noord- Limburg. Dit aantal groeit ieder jaar. De dienst staat bekend om zijn huishoudelijke hulp, verzor ging en verpleging. Wat minder mensen weten, is dat dagelijks ook speciale teams onderweg zijn met deskundigen op het gebied van complexe verpleging, reuma, diabetes, astma/COPD en oncolo gie. Dit brede pakket van zorgdien sten is voor veel mensen een enorme uitkomst. Ook als ze ern stig ziek zijn of lijden aan een chronische aandoening, weten de verpleegkundigen en verzorgen den van Groene Kruis het meestal zó te regelen, dat langdurig ver blijf in het ziekenhuis of opname in een verpleeghuis voorkomen kan worden. De nieuwste dienst van Groene Kruis Zorg aan Huis is Zorg op Afroep, een alarmdienst wraarmee mensen dag én nacht hulp kun nen inroepen. Eén druk op de knop en binnen twintig minuten is een medewerker ter plekke. Van Zorg op Afroep kan iedereen gebruik maken; een indicatie van het CIZ is hiervoor niet nodig. Mensen die gebruik willen maken van Groene Kruis Zorg aan Huis of die meer informatie wil len, kunnen bellen met Klantenservice Zorggroep Noord- Limburg, telefoon 077-3209595. Ook kunnen zij terecht op de website van Zorggroep Noord- Limburg: www.zgnl.nl. Op zaterdag 15 oktober zal er voor de leden en leiding van Jong Nederland Venray een grote acti viteit plaatsvinden. Ze gaan zich dan bezighouden met het schoonmaken van de poel aan een heideveldje, aan de Paardenkop in Ysselsteyn. Dit zal in samenwerking zijn met het IKL (Instandhouding Kleine Landschapselementen). Het schoonmaken kan bestaan uit het uit de poel trekken van graspollen en waterplanten, zodat er ruimte komt voor kikkers en padden. Al tien jaar geleden is er gestart met het schoonmaken van een poel, als jaarlijks terugkerende activi teit. Evenals de afgelopen twee jaar gaan ze de poel, die zich aan de Paardekop in Ysselsteyn bevindt, weer verder opknappen. De poel is eigendom van de Peel en Maasvallei. De laatste paar jaar is in Ysselsteyn flink gehakt en gezaagd om een pad vrij te maken voor de salamanders en de pad den. Net als andere jaren is ervoor gekozen om deze klus over te laten aan de oudere en de jongere groepen binnen de vereniging. De leden worden zich er meer bewust van zuinig te zijn op de natuur en zijn er actief bij betrok ken. Het is uiteindelijk de bedoe ling om, verspreid over een aantal jaren, de poel op te knappen. Omdat de vereniging deze klus niet alleen kan klaren, is de hulp weer ingeroepen van het IKL. Samen is een plan van aanpak opgesteld. Dumpen afval De dorpsraad en de Vrienden voor Vrienden Club (WV) in Leunen willen dat de beken en bermen in het dorp schoon en veilig blijven. In een open brief in het dorps blad waarschuwen ze de inwo ners voor de gevaren die het dumpen van onder meer tuin- en restafval in de bermen en beken met zich meebrengen. Gelukkig is het volgens de 'klokkenluiders' momenteel nog niet zo erg dat er al vergiftigde rode en blauwe kik kers in de beken en bermen wor den gevonden. Maar dat duurt volgens de briefschrijvers niet lang meer, als de inwoners van het dorp niet stoppen met het vervuilen van de beken en ber men. 'Het dumpen van afval is verboden, strafbaar en niet net jes, Help ons en stop de illegale afvaldumpIDoe het zelf niet en spreek anderen eropaan als ze het wel doen', zo luidt hun noodkreet. Dorpsraad Ysselsteyn Tijdens de herfstvakantie heb ben de marktkooplieden in Venray weer een leuke actie voor de kinderen. Kinderen tot en met tien jaar kunnen namelijk onder leiding van een clown een kleur plaat zo mooi mogelijk inkleuren. Dit kan van 11.00 tot 16.00 uur op de feestmarkt van maandag 17 oktober in de tent die staat bij fri- ture La Promenade aan het Henseniusplein. Het leuke is dat alle kinderen die deelnemen prijs hebben, want ze worden getrak teerd op een heerlijk bakje friet. Dus kinderen, kleuren en vervol gens genieten van een lekker friet je. De feestmarkt op maandag 17 oktober duurt overigens van 10.00 tot 17.00 uur. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00*17.00 uur De Dorpsraad Ysselsteyn verga dert op maandag 10 oktober vanaf 20.00 uur in zaal Roelanzia. Op de agenda staan onder andere de mededelingen vanuit de commis sies, kennismaking met gebieds- mentor Krouwel Politie Noord- Limburg), verzoek info-avond werkgroep windmolens (ingeko men brief) en het verslag dorpsra- denoverleg. Collecte Kankerbestrijding De jaarlijkse collecte voor de kankerbestrijding heeft dit jaar in de gemeente Venray 16.196,13 euro opgebracht. De collecte heeft in de verschillende woon kernen van de gemeente de vol gende bedragen opgebracht. Venray kern 10.623,13 euro, Castenray 266,11 euro, Heide 332,35 euro, Leunen 698,06 euro, Merselo 733,41 euro, Oostrum 769,85 euro, Oirlo 753,41 euro, Smakt 380,34 euro, Veulen 308,60 euro, Vredepeel 162,25 euro, Ysselsteyn 1.164,79 euro. Deze opbrengst is mogelijk gemaakt door de burgers van Venray maar vooral ook door de collectanten die zich ook dit jaar weer hebben ingezet voor het goede doel. In het afgelopen jaar hebb_en ook velen bij de begrafe nis of de crematie van een dierba re een bijdrage gevraagd voor KWF kankerbestrijding. Daarbij is totaal 6239,88 verzameld. Deze opbrengst is mede mogelijk gemaakt door de medewerking van verschillende begrafenison dernemingen. Begin dit jaar heeft de perso neelsvereniging van Xerox met de verkoop van overtollige appa ratuur een bedrag van 1150 opgehaald ten behoeve van KWF Kankerbestrijding. Wie vragen heeft over kanker of KW Kankerbestrijding kan gratis bellen met de KWF Kanker Info Lijn 0800-0226622 (ma-vr. 10.00-12.30/13 30-16.00). Men kan ook surfen naar www.kwf- kankerbestrijding.nl of mailen naar info@kankerbestrijding.nl. Voor vragen over de afdeling Venray van KWF Kankerbestrijding kan men con tact opnemen met mevrouw Stoks-Steijvers via tel. ("04781586659. 4 Vrouw mishandeld De politie heeft zondagmorgen in een horecagelegenheid aan de Sint Catharinastraat een 16-jarige jongen uit Venray aangehouden op verdenking van mishandeling. Getuigen hadden gezien dat de jongen een 19-jarige vrouw uit America in het gezicht had gesla gen. Aanleiding was een woor denwisseling. Hij werd door de beveiliging overgedragen aan de politie. De jongen werd naar het politiebureau gebracht waar hij voor nader verhoor werd ingeslo ten. De ouders van de jongen wer den in kennis gesteld. v Diefstal fiets De politie heeft donderdagmid dag na onderzoek een 29-jarige man en zijn 24-jarige vriendin in hun woning in Venray aangehou den op verdenking van diefstal van een fiets. Getuigen hadden gezien dat zij dinsdagavond op de Watermolenstraat in Oostrum een fiets hadden meegenomen in een auto. Het tweetal werd overge bracht naar het politiebureau voor nader verhoor. Daar bleek dat de vrouw niets met de diefstal had te maken. Zij werd in vrijheid gesteld. De man bleek een veelp leger en werd voor nader onder zoek in verzekering gesteld.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 7