Kwaliteit vóór regels in buitengebied het Politieman gewond bij demonstratie ME 'Uitwaaiering drugshandel naar Venray valt mee' €1695 'Fietsstroken van slechte kwaliteit' Verander je theaterbezoek in een échte avond uit! Julicher Meijer McGREGOR MAN WOMAN Relatiegeschenken www.steja.nl bijzondere mensen, bijzondere badkamers Voor doe-het-zelvers deskundige begeleiding 2 jaar garantie op installatie Uneto-Vni o Steenstraat 6, Boxmeer (nabij rotonde Sambeek) BIJZONDER VOORDEEL BADKAMERS Basic Line -&75CT 2999,- Quadro Line -9249" 7399,- tel. 0485-576131 or on. incieli s lanf Vragen over Arbeidsrecht? Tel.: 0478-52 10 70 Julianasingel 33a, Venray www.baderieboxmeer.nl smullen van ons 3-gangen-menu Theatercafé de Artiest introduceert theatermenu. Een 3-gangen- menu naaf keuze, voorafgaand aan uw theatervoorstelling in de schouwburg van Venray. Vandaar dat u om 18.00 uur aan tafel wordt verwacht. Na de voorstelling krijgt.u een drankje van het hüis. U kunt theatermenu reserveren via 0478-587739 of via theatermenu@deartiestvenray.nl. Voor meer informatie kijk oprwww.deartiestvenray.nl/theatermenu. motoragent worden. Lekker scheuren met het zwaailicht en de sirene aan", vertelt hij. Op zijn hoofd heeft hij een politiepet. "Maar dan wil ik wel een helm op, anders wordt het te gevaarlijk als je met hoge snelheid een boef moet achtervolgen." Zijn vader maakte met zijn camera nog snel even een foto en samen gingen ze vervolgens naar de kraam van de Belgische politie voor een stapeltje posters en sti ckers. De bezoekers hielden hun handen op hun oren, de sirenes bleven loeien. "Zeer opvallend", lachte een Duitse politieagent. "Nu klagen ze dat het zo hard klinkt, maar in de auto lijkt nie mand de sirenes ooit te horen." VERKEERSONGEVAL Achter een gele opblaastent op het grasveld van het Raayland College werd een groepje kinde ren voorzien van kleine verwon dingen, zoals wat snij- en schaaf wonden en hier en daar een dikke bult op het hoofd. Niet echt, want even later speelden zij met verve de slachtoffers van een verkeers ongeval. "Dit zijn allemaal jeugd- spelertjes van SV Venray, maar tevens kinderen van medewer kers van de ambulancedienst", vertelt Rieky Wilbers van de Regionale Ambulance Voorziening. "Zij hebben vaker meegedaan met oefeningen en kunnen dus wel tegen wat bloed." Intussen werden op de Zuidsingel een auto en een busje klaargezet. De personenauto was ernstig beschadigd, twee volwas senen en twee kinderen mochten plaatsnemen in het wrak. De ove rige jongens en een chauffeur - die onder het bloed zat - namen plaats in het busje. Door de luid sprekers kon het publiek prima volgen hoe een centralist de hulp diensten op weg stuurde. Geduldig vertelde Wilbers aan het publiek hoe het ambulanceperso neel werkt en hoe de samenwer king met de verschillende dien sten verloopt. Vanwege het grote aantal slachtoffers werd tijdens de demonstratie ook het SIGMA-team opgeroepen. Een Snel Inzetbaar Groep ter Medische Assistentie, een groep speciaal opgeleide leden van het Rode Kruis en de EHBO-vereniging, die bij grotere ongevallen en rampen worden opgeroepen om de ambulance dienst te ondersteunen. De mees te slachtoffers konden het onge val gelukkig lopend verlaten en werden naar de gele tent gebracht, de verzamelplaats voor de gewonden. Later werden ook de slachtoffers die bekneld zaten naar dit onderkomen vervoerd. Bij een echt ongeval, wordt in de gele tent besloten wie van de slachtoffers naar het ziekenhuis moet, en in welke volgorde ze worden overgebracht. Maar dat is deze middag bij deze demonstra tie niet nodig. Bij de volgende demonstratie NEW NEW YORK 1921 for MAN WOMAN PAUL BROUWER MODE wilhelminastraat 2-4 venray telefoon 0478 510943 www.paulbrouwer.nl Ruim tienduizend mensen brachten een bezoek aan de lan delijke politiedag in Venray. Zij konden genieten van tai van demonstraties. werd een boef gearresteerd door politiemensen die hun pistool gebruikten. Het publiek genoot met volle teugen, maar werd plotsklaps opgeschrikt door het bericht dat bij een actie van de mobiele eenheid op de Leunseweg een ME'er ernstig gewond was geraakt. Een van de toeschouwers vertelt: "De demon stratie was nog maar net begon nen en toen ging het ineens mis. Het gebeurde recht voor ons. Twee ME-ers te paard kwamen aangereden en tilden een demon strant op. Op de een of andere manier kwam de man ten val. Hij raakte met zijn hoofd keihard het asfalt en het leek erop dat hij ook nog door de paardenhoeven werd geraakt. Toen hij bleef liggen, dachten we: 'nu gaat het gebeu ren'. Maar het was een echt onge luk. Onze kinderen hebben alles van dichtbij gezien en zijn best wel geschrokken." De hulpdiensten arriveerden snel en de ernstig gewonde poli tieman werd met de ambulance - onder grote belangstelling van het publiek - weggebracht. Veel toe schouwers horen pas 's avonds in de nieuwsuitzendingen op televi sie dat er een echt ongeval gebeurd was tijdens de landelijke politiedag in Venray. Het meren deel van het publiek dacht dat het ongeluk in het programma hoor de en in scène was gezet. Ondanks het ongeval sprak de organisatie van 'een zeer geslaag de dag'. Uitlij f PEEL EN MAAS rCDA en PvdA botsen over herziening bestemmingsplan Ia de herziening van het bestemmingsplan buitenge bied staat 'ontwikkelings planologie' centraal. Strakke regels en allerlei beperkin gen, zoals strikte maten voor de 'hoogte en inhoud van gebouwen, worden onderge schikt aan kwaliteit bij wonen ia het buitengebied. De her- bouwmogelijkheden zijn flink verruimd, de cultuurhisto risch waardevolle panden worden beter beschermd en woningsplitsing is ruimer toe gestaan. Dinsdagavond had de commissie Stedelijke Ontwikkeling liefst twee uur nodig om het plan te bespre ken. Waarbij CDA en PvdA het met elkaar aan de stok kre gen. In een landschapsvisie zijn de kwaliteiten met bijbehorende doelen van het gebied vastgelegd. Bij alle initiatieven worden deze doelen nagestreefd. De gemeente denkt met de nieuwe aanpak tegemoet te komen aan de roep om vereenvoudiging van regels en het stellen van kwalitatieve normen boven kwantitatieve. In het bestemmingsplan buitenge bied is het ruimere beleid van de provincie niet meegenomen, dat is nu in herziening wel gebeurd. Het nieuwe beleid valt uiteen in een basispakket en een plus pakket. Het basispakket bevat regels (zoals maximale hoogte en inhoudsmaat) die voor iedereen gelijk zijn en er wordt geen tegenprestatie van de aanvrager verlangd. Bouwplannen die hier binnen passen kunnen snel wor den afgedaan. Initiatiefnemers die wat extra's willen, worden via het pluspak ket op hun wenken bediend vol gens het motto 'voor wat, hoort wat'. Het bevat kwalitatieve nor men zonder maxima met de voor waarde dat de bouwaanvraag pas send moet zijn in de omgeving en dat het geen afbreuk doet aan de kwaliteit van het gebied. In ruil voor extra ruimte of bouwmoge lijkheden wordt een tegenpresta tie gevraagd. Deze tegenprestatie beoogt een kwaliteitsverbetering te bereiken door bijvoorbeeld het slopen van overtollige bedrijfsge bouwen of het aanleggen van natuur. Het uitgangspunt voor het bui tengebied is 'ontstening'. Nieuwe burgerwoningen worden niet meer toegestaan. Vandaar dat niet is gekozen voor het volledig vrij laten van nieuwbouw en uitbrei- ding. In het bestemmingsplan is de inhoudsmaat voor burgerwonin gen nog vastgesteld op 600 m3 en voor bedrijfswoningen op 770 m3- Er zijn geen uitbreidingsmo gelijkheden. In de herziening wordt hiervan afgestapt en er zijn aanzienlijke uitbreidingen moge lijk tot maximaal 1.400 m3- De ongeveer driehonderd cultuurhis torisch waardevolle panden wor den ook extra beschermd tegen sloop. De sloopregeling van bijgebou wen is flink verruimd. Nu mag tot maximaal 20 procent van het ges loopte oppervlak worden terug- gebouwd. In het nieuwe beleid wordt dit percentage opgerekt tot maximaal 50 procent. Dit heeft als doel de waardevolle ensembles in stand te houden en het behoud van cultuurhistori sche panden wordt aantrekkelij ker door ruimere bouw- en gebruiksmogelijkheden. In de commissie Stedelijke Ontwikkeling gingen Theo Mulders (Samenwerking) én vooral Patrick van der Broeck (CDA) dinsdag zeer uitgebreid en gedetailleerd op de materie in. Dit stond in schril contrast met de PvdA die geen enkele inhoude lijke reactie had. De hoofdrolspe lers Van der Broeck en Mulders 'degradeerden' de andere com missieleden tot figuranten. Want er gaapte een enorm gat aan ken nis. Voor de niet-insiders was de discussie nauwelijks te volgen. Ontwikkelingsplanologie is het stokpaardje van CDA'er Van der Broeck. Zijn betoog omvatte zeven vol getikte pagina's waarin zo'n twintig vragen gesteld wer den aan de andere fracties. Tom van den Hoek (Lokaal Aktief) was de eerste die reageerde. "Dit gaat ons boven de pet. Van ons mag niet verwacht worden dat we overal op kunnen antwoorden." Bert Linskens (PvdA) was zelfs geïrriteerd. "Dit is niet kies. Het getuigt niet van respect dat Van der Broeck de commissie op deze manier met dit soort vragen con fronteert." Het stak Linskens dat de commissieleden pas tijdens de vergadering de vragen onder ogen kregen. Wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) had de CDA-vragen al een dag eerder ontvangen en was dus wél voor bereid. Linskens verweet het CDA ver der dat het geen enkele aandacht had voor handhaving van de regels. Van der Broeck reageerde op zijn beurt geïrriteerd omdat hij in zijn betoog juist wél het belang van handhaving had aan gegeven. "De reactie van de PvdA stelt me diep teleur. Bij zo'n majeur onderwerp komt Linskens niet verder dan 'katten' dat wij te uitgebreid zijn. Ik verwacht ook niet van iedereen detailkennis. Maar wel een globale inhoudelij ke reactie." Later in de vergadering bood de CDA'er zijn excuses aan. "Ik had mijn tekst met vragen van tevoren naar de andere fracties moeten mailen. Dat heb ik me onvoldoende gerealiseerd. Mijn excuses hiervoor. De volgende keer zal ik het wel doen." Ongeval domper op de feestvreugde Donderdag 13 oktober 2005 - Pagina 3 Bezoek onze showroom met: Ruime keuze in sanitair en tegels Bubbelbaden - Stoom cabines - Sauna's Sauna's (maatwerk) en infraroodcabines Badkamermeubels Grote collectie accessoires om 18.00 uur aan tafel! Het CDA ergert zich aan de slechte kwaliteit van de rode fïetssuggestiestroken in de gemeente Venray. "De kwali teit is belabberd. Dit is bene den alle peil", zei Gerda van Stelten maandag in de com missie Stedelijk Beheer. Van Stelten constateert dat 'de rode kleurstof niet blijft zitten' en ze vroeg zich af hoe het zit met de garantie. Wethouder Driessen (CDA) verklaarde dat de rode splitlaag slechts enkele jaren houdt. "Binnen de huidige bud getten valt er niets beters te ver wachten. Na verloop van tijd wordt de kwaliteit van de stro ken inderdaad minder. Als we een betere kwaliteit willen, dan hangt daar een heel ander prijs kaartje aan", aldus Driessen, die meldde dat de aannemer zijn werk niet altijd goed heeft gedaan. "Sommige stukken heeft hij daarom moeten overdoen." CDA-commissielid Harry Holtackers heeft het probleem al vaker aan de orde gesteld. Een goed voorbeeld is de Ysselsteynseweg, waar op de nieuwe rode fietsstroken al direct zwarte strepen te zien waren. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AAVerirav Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnenen@vandeirniunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag é-mail: advertentie@vandenmuncldiof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,95 (postcode 58..) 33,50 (overige binnenland) drankje van het huis! THEATERCAFÉ-DINER I (U WbtSt VENRAY TELEFOON 0478 587739 INFO@DEARTIESTVENRAY.NL WWW.DEARTIESTVENRAY.NL heeld- datheLin Venray over zes of acht panden gaat. Maar ik deel wel de zorgen van Samenwerking. We moeten meer grip krijgen op de drugshandel en hennepkweek in Venray." De burgemeester erkent dat door het Hektor-project drugscri minelen uitwaaieren over de regio. "Ze zitten ook in Venray, maar ze vestigen zich hier niet. Bovendien vindt de grootschalige hennepteelt vooral buiten het centrum van Venray plaats." Waals verklaarde dat het bestrijden van drugsoverlast en hennepteelt speerpunten zijn in het nieuwe veiligheidsprogram ma. "Wij pakken vooral de klein schalige huisteelt aan, terwijl het Openbaar Ministerie in Roermond zich richt op de groot schalige teelt." De gemeente gaat zich ook meer bezighouden met het scre- nen van ..hor^caotidernemers Door de wet Bibob kan de integri teit van de ondernemers worden nagetrokken en kan een horeca- vergunning worden geweigerd. Wethouder Driessen (CDA) ver klaarde dat hij nogal wat vraagte kens zet bij een aantal horecaza ken dat om de haverklap wisselt van eigenaar of exploitant. "Dit heeft voor ons topprioriteit. We vragen ons af hoe het zit met de financiën, legaliteit en rechtma tigheid van een aantal onderne mers. Zonodig schakelen we daarbij de Fiod in." Waals sprak het vermoeden uit dat horecaza ken worden gefinancierd met drugsgeld. "We richten ons niet alleen op de horeca maar ook op de vastgoedwereld. We moeten een verweving van de boven- en onderwereld zien te voorkomen", aldus de burgemeester, die ook mobiele camera's wil inzetten om illegale drugshandel op te sporen. genieten van de voorstelling Door het succes van het anti-drugsproject Hektor in Venlo zal de drugscriminali teit overwaaien naar andere gemeenten. Er zouden in Venray tien tot vijftien voor namelijk Turkse criminelen actief zijn die afkomstig zijn uit Venlo. Ze opereren vanuit zes tot acht panden in Venray, zo vermoedt het bureau Interval in een eindrapport over Hektor. Gerrit Verkoeijen (Samen werking) stelde maandag in de commissie Stedelijk Beheer vra gen aan burgemeester Waals. Verkoeijen wilde weten of deze berichten waar zijn en wat de gevolgen zijn voor de leefbaar heid in Venray en het veiligheids gevoel van de burgers. Volgens Waals is het probleem minder groot dan Interval schetst. "We hebben niet het Een politieman van de mobiele eenheid is zaterdag Tijdens de landelijke politiedag Venray ernstig gewond jeraakt. De man liep hoofdlet sel op en moest met de ambu lance worden overgebracht het ziekenhuis in [Nijmegen. De man deed 's middags mee an een demonstratie waarbij hij [door twee agenten te paard als jerdachte werd afgevoerd. Hij 0iep tussen de twee paarden in jtoen hij ten val kwam, en moge lijk onder een paard raakte. Het "rogramma werd even stilgelegd, [naar even later weer hervat, jlleen de demonstraties van de to werden afgelast. Het ongeval een domper op de feest- ïeugde. Want vanwege het [mooie weer brachten naar schat- jng ruim tienduizend mensen [een bezoek aan de open dag van ï.de politie. ME'ers, politiehonden, een arres tatieteam en diverse voertuigen in het vooruitzicht, beloofde het toch een prachtige dag te wor den. En dat werd het zeker, want het zonnetje begon te schijnen en de temperatuut steeg in de loop van de middag tot zomerse hoog ten. Er was veel te beleven in en om het politiebureau aan de Leunseweg in Venray. De bezoe kers konden vingerafdrukken laten afnamen, politieauto's en - boten bekijken en een foto laten maken met behulp van de nor maal door hen zo verfoeide flits kast. De technische recherche toonde de nieuwste camera's, politieagenten fietsen op speciale fietsen en politiehonden gaven demonstraties. De jeugd was niet weg te slaan bij de hulpverle ningsvoertuigen: Nederlandse en Duitse politieauto's en motoren én voertuigen van de Koninklijke Marechaussee stonden gebroeder lijk naast elkaar. De jongste bezoe kers mochten achter het stuur van de politiewagens zitten en speelden met de knoppen van de zwaailichten en de sirene. De 9- jarige Michael genoot zichtbaar op de stoere Duitse politiemotor. "Lekker ruig. Ik wil later ook GEEN HELIKOPTER De dag begon met een dikke mistwolk, waardoor de beloofde helikopter niet kon komen en publiekstrekker nummer één helaas van het programma werd geschrapt. Maar met een peloton

Peel en Maas | 2005 | | pagina 3