Vernieuwend concert Venray's Mannenkoor Kunst Cultuui Confetti viert vijftienjarig jubileum Het is niet allemaa gold wat er Expositie Sebastiao Rodrigues Expositie in Mariakapel 4-%* Lr :er Gunhoek PEEL EN MAAS Donderdag 13 oktober 2005 - Pagjr Met .een staande ovatie en een door het publiek afgedwongen toegift besloot het Venray's Man nenkoor haar twee concerten in de schouwburg. Het thema was een reis door de tijd. Zoals al in de aankondiging te lezen viel, was het niet zomaar een concert. Er zou met veel show en entertain ment een echte theaterproductie moeten worden neergezet. Het bleek een schot in roos. De opbouw van het programma was gewoon goed te noemen. Er was dit keer niet gekozen voor een programmaboekje, maar het publiek werd op reis genomen door de luitspeler Sies Liebrandt. Als levende mascotte van het Mannenkoor introduceerde hij bij het publiek op rijm het program ma. Met een klein ensemble werd de eerste in noten geschreven kerkelijke muziek gezongen. Dit alles speelde zich af in een mystie ke omgeving, waarbij een gedeel te van het Mannenkoor een mon nikenpij aan had getrokken. Het licht en decor waren daar hele maal op afgestemd. Daarna volgen de muzikale periodes zich in een rap tempo op. Met als een van de hoogtepunten het barbershop- pen. Samen met het publiek zong een octet het nummer Hey little babe off mine, waarna het avant- gardistische nummer Rondes niet alleen voor een groot muzikaal contrast zorgde maar ook nog eens de nodige humor bevatte. De 60e jaren werd uitgedrukt door het nummer Barbara-Ann (Beach Boys). Tijdens dit opzwe pende nummer zorgde een dan spaar voor een heuse rock and rolldemonstratie. De muzikale reis eindigde in Limburg. Het koor zong samen met de solist Michel Claessens het nummer Mien Limburgs Landj van de Schintalers. Het was een aubade aan het cultuurrijke Limburg. Met een optreden van de Venrayse schutterij zag de bühne er heel kleurrijk uit. Het publiek waar deerde deze afsluiter met een staande ovatie, terwijl het concert nog niet was afgelopen. Na de pauze trad het RWE Orkest uit Keulen op. Met een moderne interpretatie van licht klassieke werken wisten ze het publiek te boeien. De toegift was de Bohé mien Rapsody van Queen. Het RWE Orkest samen met het Man nenkoor brachten dit zeer specta culaire nummer met volle overga ve. Dit leidde tot een slot applaus dat minuten lang aanhield. Voor zitter Theo Janssen van het Man nenkoor: "Na afloop hebben we uitsluitend positieve reacties mogen ontvangen. Volgens het publiek hebben we de goede rich ting gekozen. Er viel niet alleen iets te luisteren, maar er was ook meer dan genoeg te zien. De afwisseling van de muziek alsook De leden van het mannen koor zorgden in een monniken pij voor een mystieke sfeer, foto Aerts Fotografie de nodige humor, het decor en de geweldige licht en geluideffecten zorgden voor een mooi geheel. Ik wil daarom de technici van de Schouwburg, Sies Liebrandt, de schutterij, Dansschool Janssen en de Stichting Bedrijven en Cultuur bedanken voor hun medewer king. Zonder hun medewerking en inspanning waren deze fantas tische avonden niet mogelijk geweest", aldus de voorzitter. Close Harmony Group Conf etti uit Venray bestaat dit jaar alweer vijftien jaar. Een jubi leum dat niet ongemerkt voor bij zal gaan. Het feest wordt namelijk afgesloten met een groots jubileumconcert op 29 oktober: 'Confetti niet te fïl- Dirigent Gertie Cremers over het begin van Confetti: "Vijftien jaar lijkt een hele tijd, maar ik kan me de oprichting nog herinneren als de dag van gisteren. Confetti heeft een enorme ontwikkeling doorgemaakt zowel zangtech- nisch, muzikaal als persoonlijk. Dit was in Barcelona heel duide lijk te zien en te horen. Ik ben muzieklerares en Confetti is mijn muzikale uitlaatklep waar je veel meer mee kunt als met een klas kinderen. Je bent op een ander niveau aan het musiceren, en dat boeit enorm." De groep is in 1990 ontstaan vanuit een kamerkoor Arabesque. Het koor kwam moeilijk aan nieu we leden en er werd besloten met een groepje mensen de boeg om te gooien naar een ander repertoire. Er werd een adverten tie geplaatst en er kwamen meteen veel reacties. In de begin tijd heeft Confetti enig verloop gehad, daarna eigenlijk niet meer zo. Er zijn nog steeds leden van het eerste uur bij Confetti. Mieke Verhagen, sopraan: "Ik ben lid vanaf het prille begin. Vanuit kamerkoor Arabesque heb ik meegeholpen om Confetti op te richten. Het bevalt nog steeds. Sterker nog, het wordt steeds leu ker. De stukken worden ingewik kelde^ het plezier dat we hebben met zijn allen, we zijn nog steeds groeiende." Door de jaren heen heeft Conf etti wel een aantal veranderingen meegemaakt. Gertie: "Confetti heeft een enorme ontwikkeling doorge maakt. Als je opnames hoort van jaren geleden en die vergelijkt met recente hoor je het al meteen. Door een andere aanna meprocedure in te stellen is dat denk ik ook wel ontstaan. Wij wil len graag dat een nieuw lid koor- ervaring heeft, noten kan lezen en redelijk kan zingen. Ik denk dat dit een voorwaarde is om in een kleine groep te zingen." Conf etti zingt met maximaal vijf men sen van elke stem (sopraan, alt, tenor, bas) en die zijn ook nog vaak gesplitst. Evy Smits, alt: "Confetti is in de vier jaar dat ik lid ben wel veranderd. Ik vind het repertoire wat steviger gewor den. Ik hoop dat die groei door gaat want dat ligt me wel. Het zijn 26 zeer verschillende mensen maar het klikt ongelooflijk goed onderling." Yvonne Vogelsangs, sopraan, vult aan( "Ik ben lange tijd het jongste lid van Confetti geweest, maar met de komst van nieuwe leden zoals Hanneke, San- der en Ralf is dat veranderd. Ik denk dat het goed is als er in zo'n klein clubje op z'n tijd nieuw bloed komt, al ben ik nog niet van plan om plaats te maken voor I anderen omdat ik er nog te veel plezier in heb. Naast nieuwe en andere leden is met name de manier waarop we ons presente ren veranderd. Het is allemaal veel losser geworden en we stra len veel meer plezier uit. Ook het niveau van de liedjes is gestegen ten opzichte van de beginperio de." In het begin zong Confetti een concert en had iedere zanger een eigen klapper in de handen. Na verloop van tijd werden de klap pers op een standaard gezet en moesten de zangers met zijn tweeën een klapper delen. Daar na is de klapper verdwenen en werd alles uit het hoofd gezon gen. Dit bracht meteen nieuwe mogelijkheden met zich mee. Er werd besloten om ook choreogra fie te doen tijdens de concerten. Dit was in het begin nog wel even flink wennen voor alle zan gers, maar inmiddels is het niet meer bij Confetti weg te denken. Gertie: "Tijdens een concert wordt alles uit het hoofd gezon gen en er moet vaak bij bewogen worden. Jaren geleden vonden we het te saai om alleen maar te zingen, zeker bij dit repertoire. Tevens is de tendens bij soortge lijke koren hetzelfde. Je gaat mee met de tijd en met wat het koor aankan. Het ziet erg mooi uit als het zo kan en het is een goede constructie." Yvonne: "In het begin had ik wel mijn vraagte kens bij de choreografie, maar door hier zelf zitting in de com missie te nemen heb ik er mijn visie in kunnen verwerken samen met de andere commissieleden. Het blijft een lastig punt voor velen, maar het heeft tevens een meerwaarde bij uitvoeringen dat is iets wat voorop staat. Ondanks het feit, of misschien wel dankzij dit feit, dat ik in de choreografie commissie zit heb ik zelf ook moeite met het onthouden van de choreografie. Net als vele ande ren." Theo Martens, tenor: "Ik was nog maar net bij Confetti gegaan om fijn te kunnen zingen en wat gebeurde er? Men kwam op het idee om wat aan chore ografie te gaan doen. Daar was ik niet direct blij mee!" Confetti bestaat uit 24 zangers, verdeeld over sopranen, alten, tenoren en bassen. De muziek die Confetti brengt is zeer uiteenlo pend. Zij zingen om te beginnen Close Harmony. Dit is koormu ziek met akkoorden die heel dicht bij elkaar liggen. Verder zin gen zij verschillende stijlen muziek zoals musical en pop. De meeste nummers die zij zingen zijn vierstemmig, maar dit kan bij enkele nummers oplopen tot zevenstemmig. Confetti wordt begeleid door de dirigent Gertie Cremers op de piano en door Dolf Verbeek op de basgitaar. Zij vormen het combo van Confetti. Confetti zingt ook een aantal nummers a capella. JUBILEUMCONCERT Over het algemeen zijn de leden van Confetti zeer trouw. Ze komen iedere week naar de repe titie en blijven ook lang lid van de club. Een aantal leden is al het begin lid. Evy: "Ik zing bij de alten. Dit is een clubje meiden dat nooit meteen naar huis gaat na de repetitie en waarmee ik vreselijk veel lol kan maken en op zijn tijd ook serieus mee kan zingen. Ik ben bijna vier jaar bij de club via Gertie. Ik zag Gertie regelmatig op feestjes bij mijn broer en het zingen kwam wel eens ter sprake. Ineens belde ze me op of ik audi tie wou komen doen. Ik heb vanaf dat moment niet veel meer geslapen zo spannend vond ik het. Tijdens de eerste repetitie zat ik alleen maar te kijken met naast me Sander en Ralf. Dat waren die avond nog lieve rustige en een beetje verlegen mennekes. Intus sen zijn het vreselijke, gezellige bassen geworden die altijd in zijn voor een lolletje. Vanaf dag een vind ik het gezellig en ik vind het altijd heerlijk om te gaan zingen". Bart van Dijk, bas: "Als voorma lig zanger van de Zangertjes van Sint Frans had ik het zingen in me. Ik kwam bij een concert van Confetti uit en was meteen ver kocht. Het geluk was dat er nog bassen werden gezocht. Na een aantal repetities en een stemtest ben ik in 1994 als bas lid gewor den." Theo: "Bij sopranen, alten en bassen heb ik veel wisselingen gezien. De tenoren hebben nog dezelfde bezetting als negen jaar geleden. Door andere drukke werkzaamheden, maar ook door mijn leeftijd zal ik echter af gaan bouwen. Confetti moet een jonge uitstraling behouden. De komst van twee nieuwe tenoren maakt dat vertrek gemakkelijker." Door de jaren heen heeft Conf etti veel optredens op zijn naam staan. Het koor heeft een aantal keren meegewerkt met de Night of the Proms in Venray. Daarnaast heeft Confetti drie jaar achter elkaar een carnavalsmedley inge zongen op de Venrayse camavals- cd. In Weert heeft het koor mee gewerkt aan Manoeuvre Unplugged, bedrijfsfeesten voor zien van een muzikaal tintje, maar ook met Venray Muzikaal Totaal heeft Confetti meerdere jaren haar medewerking verleend. Confetti heeft het vijftienjarig jubileum eerder dit jaar ingeluid met een reis naar Barcelona. Het jubileum wordt afgesloten met een zeer groots jubileumconcert op zaterdag 29 oktober: 'Confetti niet te filmen' heeft een heel andere opzet. U wordt bij binnen komst begroet door Octet Nog. Tijdens het concert gaat Confetti nieuwe nummers brengen, maar ook een aantal oude nummers passeren de revue. De nummers worden door korte filmpjes, gemaakt door leden, aangekon digd. Na het concert van Confetti zal de band Alice's Restaurant nog tot laat op de avond spelen en de avond feestelijk afsluiten. Als u kaarten wilt bestellen voor Conf etti niet te filmen kan dat via de leden, bij Cl000 Brukske, bij Optiek Verhoeven, of via de web site: www.confetti.tk. Kaarten kosten €7.50, dit is inclusief een kopje koffie bij binnenkomst. M xrtbal Ontwerpen kunstwerken rotondes in de bibliotheek In de bibliotheek Venray zijn de hele maand oktober de ontwer pen te zien voor de kunstwerken die geplaatst worden op de 5 bestaande rotondes aan de singels in Venray. Kunstenaars van De Waan hebben schetsen en ont werpen gemaakt voor de roton des van Venray. De opdracht was: neem als uitgangspunt materialen van het pisychiatrisch centrum dat afgebroken wordt. Materialen en voorwerpen die in dienst hebben gestaan van de psychiatrie in Ven ray. Alle rotondes krijgen als ondergrond het puin van de afge broken paviljoens van het insti tuut. Ove* dit puin komt een dun laagje asfalt. Vervolgens richten de kunstenaars op deze asfaltlaag de rotondes in met installaties die iets vertellen over 100 jaar psy chiatrie in Venray. Het puin dient dan weer als fundament. Naast de ontwerpen van de vijf kunstwer ken is momenteel ook de foto expositie 100 jaar psychiatrie in de bibliotheek te zien. Een 60-tal foto's geven een mooi tijdsbeeld van het Vincent van Gogh Insti tuut door de jaren heen. Getoond worden kleurenfoto's van de diverse paviljoens en zwart-wit foto's van de werkplaatsen waar de bewoners arbeidstherapie kon den verrichten, de slaapzalen en van diverse interieurs van de paviljoens. Deze expositie is tot stand gekomen in samenwerking met het museum van het Vincent Van Gogh Instituut naar aanlei ding van het uitbrengen van het gelijknamige boek. De bibliotheek is geopend maandag 13-00-17.30, dinsdag 11.00-17-30, woensdag 11.00- 17.30, donderdag 13.00-17.30, vrijdag 11.00-20.00 en zaterdag 11.00-14.00 uur. Groene Halte wandelroute Samen met openbaar (bus)ver- voerder Hermes en Promotieplat form de Maasduinen houdt Stich ting het Limburgs Landschap op zondag 23 oktober een speciale actie voor wandelaars die de nieu we Groene Halte wandelroute de Maasduinen willen uitproberen. Het nieuw uitgezette Maasduinen- pad is bedoeld voor de liefhebber. Het loopt van Mook tot Venlo en bestaat uit acht aaneensluitende etappes van tussen de elf en vijf tien kilometer lang. De wandelaar komt langs vennen, heidevelden, uitgestrekte bossen, oude cultuur gronden en leuke historische dorpjes. Natuurlijk zijn er volop gelegenheden om te pauzeren bij aan de route liggende horecabe drijven. Ongeveer om de zeven kilometer is er een aflooproute naar een van de zogenaamde groe ne bushaltes, waar men de bus terug kan pakken naar het begin punt. Dwars door de Maasduinen loopt buslijn 83 van de Hermes. Zondag 23 oktober is er gele genheid kennis te maken met de nieuwe Groene Halte Wandelrou te. Voor het traject van Well-Arcen (22 kilometer) geldt die dag name lijk een speciale actie. Bij Café Vink in Well en bij Jachthut op den Hamer in Wellerlooi liggen dan gratis folders van de Groene Halte Wandelroute klaar. Vanuit deze plekken kunnen yandelaars de Groene Halteroute gaan ver kennen. Wandelaars kunnen zelf kiezen welk deel van het traject ze graag willen lopen. Wie wil wan delen langs de oever van de Maas kiest voor Well-Wellerlooi, wie houdt van uitgestrekte heide en zanderige duinen loopt tussen Wellerlooi en de Hamert. Wande laars die in zijn voor een herfstige boswandeling kunnen van de Hamert naar Arcen wandelen. Echte diehards kunnen ook voor twee of zelfs drie etappes gaan. Op deze zondag kunnen de wan delaars bovendien van extraatjes profiteren. Op vertoon van de wandelfolder krijgen ze bij Café Vink in Well, Jachthut op den Hamer in Wellerlooi en bij Het Zoete Genot en Alt Arce in Arcen, speciale korting op een hapje of drankje. Ook Hermes heeft op ver toon van de folder een verrassing voor mensen die bij de Groene Haltes de bus terug nemen. Start kan bij Café Vink, Sterrenbos 1 in Well vanaf 11.00 uur. Auto's kun nen geparkeerd worden op het achterste deel van de parkeer plaats bij het café. Start bij Jacht hut op den Hamer aan de Twiste- denerweg 2 Wellerlooi kan vanaf 10.00 uur. Er is een parkeerterrein aanwezig. Bij beide startlocaties is een Groene Halte aanwezig en stopt lijn 83. Buiten de acties om zijn de routebeschrijvingen ver krijgbaar bij de WV's, diverse horeca- en recreatiebedrijven langs de route, bij Stichting het Limburgs Landschap info@lim- burgs-landschap.nl of (077)4737575, en bij Hermes www.hermes.nl of 0900-8212208. peter' Na een spraakmakende start in de kunstbranche opende Abraham Reijnders vorig jaar het AbrahamArt Centre. Gelegen in de bosrij ke omgeving van het natuur park St. Anna Park in Venray vindt de bezoeker een enor me, bijna 1000 vierkante meter, tot kunstpaleis omge toverde monumentale boer derij. Deze internationale kunstgalerie is open op afspraak maar ze is ook voor een breed publiek toeganke lijk tijdens speciale kunsteve nementen zoals in de komen de drie weekenden. Tijdens deze grote expositie zal spe ciale aandacht uitgaan naar het werk én de aanwezigheid van de Braziliaanse kunste naar Sebastiao Rodrigues. Eén van zijn ontdekkingen waarin Braziliaans temperament en originaliteit tot uitdrukking komen is de kunstenaar Sebastiao Rodrigues. Geboren in een vis sersdorpje met 150 inwoners in de Amazone ontwikkelde Sebas tiao zijn talenten door het schil deren van de flora en fauna die hij in zijn omgeving aantrof. Hij trok naar Manaus (hoofdstad van de Amazone) waar hij zich naast schilderen toelegde op reclame ontwerp. De drang om zijn schil derkunst verder te ontwikkelen leidde echter tot zijn vertrek naar Rio de Janeiro waar hij nog steeds woonachtig is. In deze metropool ontwikkelde Rodri gues zijn bijzondere werk. Ondanks het feit dat Sebastiao's technische kwaliteiten opmerke lijk zijn, is dat niet de belangrijk ste drijfveer in zijn creatieve pro ces. Gefascineerd door de mens portretteert hij in zijn werken menselijke idealen als schoon heid, liefde en waarheid op onna volgbare wijze. Sebastiao s mensen zijn niet echt, bijna abs tract, het zijn ideale schepsels die hij in het leven roept om ons te inspireren met een aanstekelijk optimisme. De grote betrokken heid van de kunstenaar in sociale projecten en de interesse in Oos terse religie en spiritualiteit geven de vertaling van zijn ideeën naar beeldende kunst een extra dimensie, waardoor hij keer op keer schoonheid tot leven weet te wekken. Tijdens het kunstevenement in oktober is er tevens werk te zien van diverse Europese kunste naars zoals Jorgen Polman (NL, fotografie), Pascal Magis (Schilde rijen, Frankrijk), Leo Schepens (NL, schilderijen), Rosa Gillisen (D, keramiek) en een interessan te collectie gevestigde Latijns Amerikaanse kunstenaars (schil derijen en beelden). De eerste verdieping van het AbrahamArt Centre is voor het eerst open voor publiek en zal het toneel zijn van een bijzonde re kunstpresentatie van jonge (betaalbare) Latijns-Amerikaanse kunstenaars. De bezoeker wordt getrakteerd op een sprookjesach tige wandeling door de in oude staat herstelde zolders van het monumentale pand waarin de galerie is gevestigd. De galerie voorziet tevens in een extra dimensie door een ongedwon gen loungeachtige atmosfeer en performances van diverse video's van de kunstenaars. De openingstijden zijn op de zaterdagen 15, 22 en 29 en de zondagen 16, 23 en 30 oktober van 12.00 uur tot 17.00 uur. Het AbrahamArt Centre is gevestigd aan de Noordsingel 39 in Venray. Crescendo Seniorenkoor Crescendo ray is een gemengd koor mensen die de leeftijd van 55 hebben bereikt, maar niet o\ in ?ee zijn dan 80 jaar. Het koor r ®mer leuke, gezellige maar ookseri liederen. Belangstellenden nen komen kijken op een tie op de woensdag vanaf Epl uur in ouderencentrum De fc irtner: haan in Venray. Voor inlichij ndetf kan men contact opnemen !f°eP- de heer Van Stiphout via 'ekeri (0478)586721 of met me» *:S' Tap via tel. (0478)583140. K>r de steld c :mers 'stli tam leftijd: Njeborei' In de Mariakapel in Holthees houden kunstenaars die verbon den zijn aan de Kunst Werk Plaats Venray vanaf zaterdag 15 oktober gedurende drie weekenden een expositie. De expositie wordt op zaterdag om 15.00 uur geopend en is vervolgens nog te bezoeken op zondag 16 oktober, zaterdag en zondag, 22 en 23 oktober, en zaterdag en zondag, 29 en 30 okto ber. Op al deze dagen is de exposi tie te bezoeken van 11.00 uur tot 17.00 uur. De opening op zaterdag muzikaal wordt opgeluisterd door musici, die verbonden zijn aan de Muziek Werk Plaats Venray. De expositie geeft een overzicht van de verschillende vormen van beel dende kunst, zoals die door een keur aan kunstenaars wordt beoe fend. Er is schilderwerk te zien, beeldhouwwerk, fotografie, instal laties, poëzie, een bont palet van creativiteit. Om èen beeld te krij gen van de kwaliteit van het gebo- dene kan men een kijkje nemen op de website van de werkplaats, www.kunstwerkplaatsvenray.nl, waar diverse kunstobjecten op staan afgebeeld. De Kunst Werk Plaats Venray is in 1999 ontstaan, op initiatief van enkele mensen die de kunstbeoe fening door mensen met een psy chiatrische handicap graag wilden ondersteunen, Door de deelne mers aan de Kunst Werk Plaats faciliteiten aan te bieden kunnen ze door middel van hun artistieke inzet structuur in hun leven aan brengen en hun positie in de maat schappij verstevigen. Wekelijks bezoeken ongeveer zestig kunste naars de Kunst Werk Plaats om op hun eigen niveau, op vastgestelde tijden, bezig te zijn met beeldende kunst en muziek. De musici maken gebruik van de faciliteiten van de Muziek Werk Plaats, die een onderdeel vormt van de Kunst Werk Plaats. De kunstenaars wor den in hun artistieke activiteiten begeleid door een aantal professio- (olthee incricï 8- férpun jiatop POC'OI nele kunstenaars, en middti tonen! aanbieden van workshop rashoe andere kunstzinnige activi) leijcn-fv kunnen de deelnemers doorgroeien naar een mett |^a standig kunstenaarsschap, Kunst Werk Plaats is meen hobbycentrum, de Kunst Plaats is uitdrukkelijk bt [Mauri voor hen die het vervaardigt (juui S kunst als een essentieel ono§Bart v van hun leven zien. De laatste jaren timmt £'lsDi Kunst Werk Plaats nadrui aan de weg. Zo heeft zij in lopen jaren projectmatig werking verleend aan de i tatie De Waan in 2002 in aan de manifestatie Met ziel, georganiseerd door dc ting Galatea in Maastricht, een grote kunstmanifestatie kader van de week van de trie. Zeer recent, in oktobi de Kunst Werk Plaats kunstmanifestatie verzorg! erf van zorgboerderij Boer' Venray, met als thema O' zen. De Mariakapel in H< die er naar streeft om tw( per jaar een expositie te hc stelt dan ook graag haar beschikking aan de Kunstj Plaats, in de stellige ov< dat veel kunstminnende uit de regio graag kennis nemen van de verschillei boeiende kunstuitingen v^ookd deelnemers aan de Kunst $van Plaats. iVenr Tie wol iewoi ;nray-( Ölhardi achtigi De Hove nil W - J tiling. k de ook voor üw iS™ ar de| www.gunhoek.il fe ent 20 iritzijr Venray 0478-S71M -=Mmateur 06. U nde ti inail-adi Klatergold geeft straatkinderen Rio de Janeiro een kans! Ipun indi' De voorstellingen van Kla tergold zijn voor het produc tieteam, de artiesten en het publiek altijd weer een feest. Dit keer laat de organisatie de straatkinderen van Rio de Janeiro (Brazilië) meedelen in de feestvreugde. Er is gekozen voor de projecten van de Stich ting Sint Martinus voor hulp aan straatkinderen in Rio de Janeiro omdat daarin twee mensen actief zijn die mede aan de wieg van Klatergold hebben gestaan: Ten Duijf en René Poels. Rio de Janeiro! Stad van zon, samba, carnaval en voetbal. Maar het is niet allemaal gold wat er blinkt. Het is ook de stad van dui zenden straatkinderen. De krot tenwijk zal maar je geboorteplaats zijn. Er is geen enkel uitzicht op een toekomst. Geen onderwijs, geen normale opvoeding en al op jonge leeftijd worden geconfron teerd met criminaliteit, drugs, prostitutie en onrechtvaardigheid. Wij kunnen in Nederland van geluk spreken dat hier onze wieg stond en dat wij wel kansen krij gen om ons te ontwikkelen. Om te overleven wonen in Rio duizen den kinderen op straat. Samen met de partnerorganisatie Sao Martinho haalt de Stichting Sint Martinus jaarlijkse tientallen kin deren van de straat en biedt hen een toekomst. Veel kinderen komen via het dagcentrum in een van de gezins vervangende tehuizen terecht, volgen onderwijs en doen werker varing op. Voor hen breken betere tijden aan. De resultaten zijn bemoedigend mede dankzij de steun vanuit Nederland. Tijdens en na de voorstelling van Klaterg old zal er even stil worden gestaan bij de straatkinderen van Rio de Janeiro. Bezoekers kunnen de acti- Klatergold laat de stratii jsgew; deren van Rio de Janeiro fl ™loP delen in de feestvreugde. luk' v viteit.cn van de stichting sten .jarige door een bijdrage te deponcff ogst i een van de collectebussen, ^ir Ven De theatervoorstelling vaol Roda tergold met als titel Contrast tplich den plaats op 28 en 29 ok" f 2005 in de Venrayse Schout L Kaarten zijn (nog) verkrijgbar de kassa of via www.schout venray.nl. tie de Voor meer informatie kijk het se www.sintmartinus. newsman0 ijtl. m chtsé

Peel en Maas | 2005 | | pagina 22