:orse impuls voor verplaatsing farkens- en kippenbedrijven latergold voor ambitieuze imateurs en professionals Venray On Wheels Plus beste wijnsupermarkt Een vaste baan via Adecco lit onze nieuwe herfst/wintercollectie Topkwaliteiten voldoende keus V.a. I www.steja.nl I, EN MAAS Donderdag 6 oktober 2005 - Pagina 9 iburg opent een regeling Intensieve veehouderij- tijven in het reconstructie- jed die willen verplaatsen zones rond kwetsbare Jüfgebieden naar een gun- in e locatie in een landbouw- iikkelingsgebied. geze eputeerde Staten hebben n, inp de zogeheten extensive- doui «gebieden in Noord- en v.ketel den-Limburg zo'n regeling iet alle (gesteld. Ondernemers die root 9 tdoen krijgen een bijdrage maximaal 1 miljoen euro je kosten die met een ver- atsing gemoeid zijn. Er is OOR 11,9 mU*oen euro ;hikba; b aanpak maakt deel uit van provinciaal beleidsthema Le voor Limburg'. Seputeerdc Ger Driessen Mt van een forse impuls voor Chart van de reconstructie: het Kaatsen van varkens- en kip- jedrijven. "Alle seinen staan aen, nu zijn de ondernemers j[de beurt om op de trein te aldus Driessen. "Deze juls 'komt boven op de 50 jen die de overheid al in het reconstructiejaar het jed in heeft gepompt." ir de uitvoering van de rege ling stellen de provincie Limburg en het ministerie van LNV samen 11,9 miljoen euro beschikbaar (Rijk 8,3 miljoen euro en provin cie 3,6 miljoen euro). De ver wachting is dat hiermee de komende vier jaar ongeveer zes tien bedrijven verplaatst kunnen worden naar nieuwe, perspectief volle locaties. De regeling is deze week goedgekeurd door minister Veerman (LNV) en heeft het fiat van de EU. De afgelopen twee jaar zijn bin nen Limburg al vier bedrijfsver- plaatsingen gestart in het kader van het landelijke Verplaatsingsexperiment Intensieve Veehouderij (VIV). Positieve ervaringen hebben ertoe geleid dat de vijf reconstruc tieprovincies samen met het ministerie van LNV een provincia le verplaatsingsregeling hebben opgesteld. Alleen intensieve vee houderijbedrijven die geheel of gedeeltelijk zijn gelegen in exten- siveringsgebieden komen in aan merking voor deelname aan de regelingen. Op deze manier wordt veel natuur- en milieuwinst geboekt, terwijl de ontwikkeling ook voor de sector gunstig is: een nieuwe locatie in een landbouw- ontwikkelingsgebied biedt een bedrijf volop ruimte voor groei. De conclusie is dan ook dat deze aanpak aan meerdere reconstruc tiedoelstellingen voldoet. In de regeling is een aantal voorwaarden voor deelname opgenomen die samenhangen met de grootte van het bedrijf en de milieuwinst die met de deelna me wordt geboekt. De vergoedin gen bestaan uit een compensatie van de financiële nadelen op de te verlaten locatie en een bijdrage in de kosten van verplaatsing en de sloop van stallen. De regeling wordt opengesteld voor aanmelding vanaf 10 oktober tot en met 9 december 2005. Deelname aan de regeling kan plaatsvinden zolang de financiële middelen dit toelaten. Bij een hogere inschrijving komen die bedrijven in aanmerking waarbij het doelbereik het hoogst is. Hiertoe is in de regeling een lijst met criteria toegevoegd. Er is een brochure over de regeling beschikbaar via de Provincie en de gebiedsbureaus in de Reconstructiegebieden. Ook orga niseert de LLTB op donderdag 13 oktober een voorlichtingsavond voor geïnteresseerde onderne mers. De avond vindt plaats in res taurant Boszicht in Maasbree (aan vang 1930 uur). Per brief roept de provincie de Noord- en Middenlimburgse gemeenten op om het proces van verplaatsen en nieuwvestiging te ondersteunen door per gemeente een coördinator hiervoor aan te wijzen en vlot mee te werken in de benodigde procedures. De Reconstructie Noord- en Midden-Limburg kent de zogehe ten 'afwaartse beweging' van de intensieve veehouderij als een belangrijke doelstelling. Hiermee wordt gedoeld op het beoogde vertrek van intensieve veehoude rijbedrijven die liggen in de exten- siveringsgebieden. Eén van de in het reconstructie plan aangekondigde instrumenten is een regeling op basis waarvan toekomstgerichte bedrijven die willen verplaatsen naar een land- bouwontwikkelingsgebied een bijdrage in de verplaatsingskosten kunnen krijgen. Om die afwaartse beweging op gang te krijgen is het aanwijzen van nieuwe vesti- gingsplekken in landbouwontwik- kelingsgebieden cruciaal; hierbij hebben gemeente een belangrijke rol. Het reconstructieplan gaat ervan uit dat in de hele planperio de (2004-2015) ongeveer 50 toe komstgerichte bedrijven uit extensiveringsgebieden zouden willen verplaatsen naar land- bouwontwikkelingsgebieden. Voor de eerste 4 uitvoeringsjaren (2004-2007) gaat het naar ver wachting om nog ongeveer 16 verplaatsingen. Gedeputeerde Ger Driessen: "Natuurlijk zijn we in het eerste reconstructiejaar volop bezig geweest met het inrichten van een goede organisatie. Daardoor functioneren er nu gebiedsbu reaus als loket in de streek. Dat we er daarnaast in zijn geslaagd om in het eerste jaar alleen al voor ruim 50 miljoen euro aan projec ten te financieren, zegt veel over de potentie die de reconstructie heeft. Dat zijn projecten over de volle breedte van de plattelands ontwikkeling. En dat zijn dan alleen nog maar de gelden die via de provincie in Noord- en Midden-Limburg geïnvesteerd worden. Daarnaast gaat er geld voor bijvoorbeeld kavelruil en natuurbeheer rechtstreeks van LNV naar de projecten. Inmiddels staat de teller al op 87 projecten sinds de start van de reconstructie vorig jaar. De reconstructie is dus goed op dreef." De inzet van de genoemde 50 miljoen (voor projecten april 2005 - april 2005 fachtige theatervoorstelling in Schouwburg Venray m'n a het weekend van 28 en 29 [ober wordt in Schouwburg voor de vierde keer de :ervoorstelling Klatergold esenteerd. Klatergold is uccesvolle tweejaarlijkse jaterproductie voor ambiti- en professionele artie- uit de regio, georgani- door een groepje housiaste vrijwilligers met i theaterhart. Vrijwel alle van het theater hen voor het voetlicht op avond: kortom een fami- ogramma om niet te mis- tdat het een jubileumvoor- ig is, wil het productieteam succes delen met de straatkin- en van Rio de Janeiro. Zo dt in het programmaboekje dacht geschonken aan het kvan de Limburgs/Brabantse ïting Sint Martinus voor straat- leren in Brazilië en is er gele- :id in de pauze om deze inisatie daadwerkelijk te steu- gen ar bePe organisatie ïs m handen van Venrayse productieteam er leiding van Milton Cavis. In 8 werd voor de eerste keer op rj lafief van de directie van g a louwburg Venray deze regio- jkop rhui ui productie op de planken bij gelegenheid van de her ring van het theater. Dat d artistiek zo'n groot succes ie publieke belangstelling was groot, dat de directie besloot Klatergold tweejaarlijks in het ouwburgprogramma op te nl CONTRAST jaar is de titel van de itervoorstelling Contrast; een wijzing naar de uiteenlopende aterkunsten die tijdens de gr te irstelling te zien zijn. Zeer geta- iht, i eerde en ambitieuze amateurs professionals zorgen voor de ailing van deze avond; muziek, f, cabaret en acrobatiek. In de istbak zit de Venrays bigband lasementband die een aantal iaï'esten begeleidt. Daarnaast den enkele muziekstukken >eeld die speciaal voor ergold gecomponeerd en rrangeerd zijn door niemand 'der dan Erwin Hoorweg van Houdini's. Hoorweg schreef yj !et andere het merendeel van ^gementen van de succes volle cd Bitter Fruit van Trijntje Oosterhuis. BEKENDE NAMEN De 18-koppige Basementband heeft de laatste jaren aan een aan tal projecten gewerkt met ver schillende zangers en zangeressen uit het binnen- en buitenland. Op het affiche van Klatergold prijken bekende namén. Zo heeft sin ger/songwriter Ton Engels uit Helden zijn sporen al lang ver diend met zijn dialectliedjes. Deze succesvolle Limburgse zanger trekt met een eigen programma door het land. Cabaretier Miel Verstappen uit Arcen is ondertus sen ook een bekendheid op de Nederlandse podia. Hij was al eens eerder in Klatergold met de productie Miel en Ik. Tijdens de nieuwe productie van Klatergold brengt hij een deel van zijn avond- ostuums qq. vullend programma waarmee hij door het land toert. Uit Maasbracht komt de zangeres Maud Wilms. Zij brengt als geen ander met haar fluwelen stem de door haar zelf geschreven liedjes. Bovendien begeleidt ze zichzelf op gitaar. Ook zal ze een lied zin gen dat begeleid wordt door De Basementband. Maud is in de Venrayse schouwburg geen onbe kende. In 2003 won zij de Schouwburg Venray talenten show De Kans. Voor spektakel tekent de Helmondse streetdance- groep TWN. Deze dansgroep behoort tot de top van Nederland, getuige de derde plaats tijdens het Nederlands kampioenschap dit jaar en de landstitel vorig jaar. Op het programma staat ook de bij zondere act Ijs en Weder. De organisatie wil hierover nog niet veel meer verklappen dan alleen maar te melden dat het om twee mensen gaat die acrobatiek uit voeren. Uit Sevenum komt het cabaret trio Vlugzout. Ze stonden al met succes in verschillende Limburgse theaters. Het is de eerste keer dat ze op de bühne staan van Schouwburg Venray. Het trio heeft onlangs een nieuwe cd opgenomen. Myrna van den Bosch, docente dans van het Kunstencentrum Jerusalém Venray, heeft met haar dansgroep speciaal voor Klatergold een stuk gemaakt met als thema Contrast. De dansgroep wordt muzikaal begeleid door De Basementband. Dat Klatergold ook open staat voor jonge en moderne artiesten, blijkt wel uit het feit dat er twee rappers en een dj op het programma staan. Onder de naam Reflexy timmeren deze drie jonge Venrayse jongens hard aan de weg met hun Nederlandstalige raps. Met hun ijzersterke teksten hebben ze reeds een gevestigde naam opge bouwd in de Nederlandse hiphop- scene. Klatergold 2005 heeft ook een premeur: nooit eerder stond er een wereldkampioen op het podi um. Daar komt nu verandering in omdat het productieteam Geert Chatrou uit Mierlo heeft weten te strikken. De inmiddels wereldbe roemde kunstfluiter won deze titel in de Verenigde Staten en is sindsdien een veelgevaagde artiest in binnen- en buitenland. Degene die Chatrou voor het eerst hoort en en ziet fluiten, vindt het meestal even komisch wat de Mierlonaar doet, maar snel daarna raakt de luisteraar onder de indruk van de zeer bijzondere kunst en techniek van het fluiten. De voorstellingen zijn op vrijdag 28 oktober en zaterdag 29 okto ber, telkens om 20.00 uur. De kaartverkoop is inmiddels gestart. De commissie Klatergold bestaat uit vrijwilligers die hun hart verlóren hebben in het theater en er veel plezier aan bele ven om artiesten te scouten voor deze bijzondere regionale produc tie. Het productieteam bestaat uit Milton Cavis (artistieke leiding; voorzitter), Edgar van Kessel (pro ductie; vice-voorzitter), Hans Spee (secretaris), Willy Voesten (productie) en Lilian Vollenberg (artiestenbegeleiding). Meer info: website: www.klatergold.nl Occasionshow met veel aanbiedingen bij zeven autodealers: De autobedrijven verenigd in de Venrayse Autodealers (VAD) houden dit weekend, op vrijdag 7, zaterdag 8 en zondag 9 oktober, een gezamenlijke occasionshow. Bezoekers kun nen bij elk van deze dealers hun slag slaan en maken bovendien kans op enkele mooie prijzen. Maak een rond rit langs de showrooms en ervaar 'Venray On Wheels'. Onder de vlag van de VAD wer ken zeven autodealers in Venray samen. Goede traditie is het hou den van gezamenlijke occasion shows. Die krijgen telkens een andere invulling. Dit keer vindt de show niet op een centrale locatie plaats, maar kunnen bezoekers bij elk van de deelnemers terecht voor de verschillende aanbiedin gen. U zult dus zelf 'on wheels' door Venray moeten. Het voor deel daarvan is dat u tegelijkertijd kunt kennismaken met de nieuwe auto's van de merkdealers. Voor veel van deze auto's gelden even eens bijzondere acties en aanbie dingen. De deelnemende bedrijven zijn: Auto Arena, dealer van VW en Audi aan de Leunseweg, Auto Lenders, dealer van Kia en Suzuki op het bedrijventerrein Keizersveld, Van Haren Autobedrijven, Forddealer aan de Raadhuisstraat, Autobedrijf Nabuurs, met het huismerk Peugeot, aan de Zuidsingel, Autobedrijf Strijbosch, Renaultdealer op bedrijventerrein De Hulst, Autobedrijf GHV, dealer van Fiat aan de Stationsweg, en AMV Smakterheide, met MG en Rover, aan de Maasheseweg. In totaal staan zo'n 200 gebruikte auto's te wachten op een nieuwe eigenaar. Doordat er de laatste jaren veel nieuwe modellen zijn verschenen, betekent dat ook dat er zeer uiteenlopende jonge gebruikte auto's in de showrooms staan - veel autorijders ruilen hun auto immers na enkele jaren weer in. Bij iedere dealer zult u niet alleen het eigen huismerk aantref fen, maar ook 'vreemde' merken. De keuze is in elk geval groot. Alle soorten, maten, gewichten, en prijsklassen zijn vertegenwoor digd: compacte stadsauto's, mid delgrote personenauto's, luxe lan- geafstandsrijders, stationcars, MPV's, terreinwagens en zelfs bedrijfsauto's. In alle gevallen gaat het om occasions die in uitsteken de staat verkeren en grondig wor den gecontroleerd voor afleve ring. Tijdens de. show gelden extra hoge inruilprijzen, dus wie bij aankoop ooit zijn eigen vierwieler wil aanbieden, moet deze gele genheid zeker niet voorbij laten gaan. Daarnaast beloven de deel nemende bedrijven gunstige financieringen. En wat meer is: bij aankoop vallen u wellicht extra prijzen ten deel: accessoires ter waarde van 500 euro bijvoor beeld, een cultureel arrangement in de vorm van een theatervoor stelling naar keuze en een diner bon, of een brandstofbon van 500 euro, in deze tijd van hoge brand stofprijzen een zeer praktische aanwinst. De Venrayse Autodealers heten u van harte welkom. 'Venray On Wheels' duurt drie dagen: vrijdag 7, zaterdag 8 en dus ook zondag 9 oktober. Op deze laatste dag zijn de showrooms geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Meer informatie over de deelne mende autobedrijven en hun auto modellen vindt u op de website www. autovenraynl Kerstpakketten Voor de derde keer op rij is PLUS uitgeroepen tot de Beste Wijnsupermarkt van Nederland. Wijnschrijver Hubrecht Duijker reikte hiervoor een stercertificaat uit aan Alexandra Pouderoyen, Category Manager wijnen van PLUS Retail. Het bleef niet bij deze prijs alleen. PLUS ontving ook stercertificaten voor 'Beste verkoper Syrah' en de 'Meeste wijnvermeldingen van alle super markten in de Wijnalmanak'. De uitreiking van de stercertifi caten vond plaats tijdens de pers presentatie van de zestiende edi tie van de Wijnalmanak van Duijker op vrijdag 30 september in het Olympisch Stadion. Het is de derde keer op rij dat PLUS de titel 'Beste Wijnsupermarkt van Nederland' mag voeren. Dit jaar heeft Duijker, in samenwerking met co- schrijver Harold Hamersma, in zijn Wijnalmanak maar liefst 25 wijnen van PLUS bekroond met een ster, een nog betere prestatie dan vorig jaar toen PLUS met 20 sterwijnen ook het beste scoorde. In de Wijnalmanak krijgen alleen wijnen een ster als deze een bui tengewoon goede prijs-kwaliteit verhouding hebben. Het gaat om wijnen van onder de 5 euro. Natuurlijk zal PLUS deze presta tie niet ongemerkt aan de consu ment voorbij laten gaan. De komende weken zijn er diverse voordeelacties, die in de weekfol- der van PLUS worden aangekon digd. De Wijnalmanak is vanaf 3 oktober bij PLUS verkrijgbaar. Tevens begint dan een 1+1 actie met vier Tierra Buena wijnen uit Argentinië: één betalen, twee halen. Deze actie loopt tot en met 8 oktober. De week daarop, van 10 tot en met 15 oktober, zijn de Zuid-Afrikaanse huiswijnen in de aanbieding. En in de week van 17 tot en met 21 oktober kan de con sument drie sterwijnen halen en slechts twee betalen. Kortom, ook de komende weken weer veel kwaliteit én voordeel bij PLUS, de beste wijn- supermarkt! Adecco introduceert een for mule om werkzoekenden snel en goed op weg te helpen naar een vaste baan. In alle 170 Nederlandse vestigingen gaat de specialist in flexibele arbeid van start met een nieu we service: Adecco Permanent Placement. Wie zich hiervoor inschrijft, kan rekenen op professionele begeleiding en heeft een hoge kans op een vaste job. Bij Adecco in Venray is Kitty Gossens de contactper- Het invullen van vacatures kost bedrijven veel kopzorgen. Met name het midden- en kleinbedrijf ontbreekt het aan de tijd voor tijd rovende sollicitatieprocedures. Daarom maken steeds meer ondernemers gebruik van de expertise van organisaties als Adecco om met name werving- en selectietrajecten snel en adequaat uit te voeren. Als antwoord op die trend ontwikkelde Adecco Permanent Placement als speciale dienst. Een effectieve service die voor zowel bedrijven als werkzoe kenden uitgesproken laagdrempe lig is. "Het principe is dat een goede match twee voorwaarden kent", vertelt Kitty Gossens. "Een kandi daat moet de kennis en vaardighe den hebben die voor de functie vereist zijn, maar ook qua karak ter en werkinstelling passen bij het betreffende bedrijf. Om dat te achterhalen, zijn tijdrovende solli citatieprocedures onvermijdelijk. Adecco Permanent Placement betrekt beide aspecten direct bij het interviewen en profileren van kandidaten. Bovendien volgt op de aanname van een vacature altijd een gecombineerde analyse van functiecriteria, werkplek en bedrijfskenmerken. Daardoor is het mogelijk om in korte tijd een voorselectie van kandidaten te presenteren die zich in beide opzichten optimaal laten inpas sen." Recruiters van Adecco Permanent Placement lichten deze voorselectie per kandidaat persoonlijk toe. Bedrijven maken vervolgens een kernselectie en Adecco Permanent Placement organiseert een beperkt aantal gesprekken. Daaruit kiest de ondernemer zijn definitieve nieu we medewerker. Voor werkzoekenden betekent Adecco Permanent Placement een kans op het vinden van een op het lijf geschreven baan. Aan inschrijving gaat een professio neel, intensief interview vooraf door getrainde recruiters. Afhankelijk van het functieniveau behoort testen tot de mogelijkhe den. Deze procedure resulteert in een onderscheidende CV die een relevant totaalbeeld biedt. Komen er vacatures binnen waar het kan didaatprofiel op aansluit, dan gaat in Venray Kitty Gossens hier direct achteraan. Een uitnodiging voor een sollicitatiegesprek volgt pas als een bedrijf wérkelijk geïn teresseerd is. Dus ook voor werk zoekenden geldt: minder tijdsin spanning en een hogere plaatsingskans. Adecco heeft inmiddels voor deze nieuwe servi ce een website ontwikkeld, zodat werkzoekenden zich gemakkelijk kunnen aanmelden: www.adec- copermanentplacement.nl Voor meer informatie: Adecco Venray, Kitty Gossens, tel. 586770 of kitty.gossens@adec- co.nl Opbrengst Zonnebloemloterij Dankzij de enorme inzet van vele vrijwilligers heeft de Zonnebloemloterij dit jaar in de regio Venray 17.390 opgebracht, 292 euro meer dan vorig jaar. De opbrengst van de loterij komt zowel het plaatselijke, regionale als het landelijke Zonnebloemwerk ten goede. Op maandag 14 november wordt in Breda de trekking van de Nationale Zonnebloemloterij 2005 verricht door de notaris. Er zijn 5020 geldprijzen, waaronder de hoofdprijs van 15.000 euro. De uitslag wordt na de trekking bekendgemaakt op de volgende manieren: -Internet op: www.zonnebloem.nl -een speciaal telefoonnummer (0900)0633. Het nummer kost 0,18 euro per minuut. -teletekst: Nederland 1,2,3- Vanaf 14 november gedurende enkele dagen. -een trekkingslijst in de regionale dag- en huis-aan-huisbladen. Open dag politie Diverse wegen rondom het poli tiebureau in Venray worden op zaterdag 8 oktober tijdens de lan delijke politiedag afgesloten. Het gaat om de Leunseweg (vanaf de Paterskerk tot de rotonde met de Zuidsingel), de rotonde Leunseweg (vanaf de singel tot de kruising Langstraat). De politie geeft diverse demonstraties op de wegen en er zal veel publiek lopen. Het is daar om niet wenselijk om de weg voor het autoverkeer open te houden. Tijdens de politiedag zet de poli tie veel agenten en voertuigen in. Andere agenten zullen die dag gewoon surveilleren en reageren op meldingen waarbij ze worden aangestuurd door de regionale meldkamer. De politie blijft die dag gewoon bereikbaar via 1-1-2 voor spoedmeldingen en via 0900-8844 voor allerlei andere zaken. Het publiek dat tijdens de open dag in Venray aangifte wenst te doen, zal door de telefonist worden geïnfor meerd over de open dag. De telefo nist zal vragen om de aangifte op een andere locatie te doen. In de BTS sanitairshowroom tonen we u alle mogelijkheden. Voor grote en kleine niimtes, van standaard tot zeer luxe, van alle gerenommeerde merken. De vakmensen van ons bouw bedrijf kunnen zelfs de complete uitvoering verzorgen. Alles in één hand! totaalbouw bouw tegels sanitait Kloosterstraat 18 5844 AN Stevensbeek tel. (0485) 381742 www.btstotaalbouw.nl W "kbek waant personeel ''wtige bediening 'iiede service •HEREN IX/I ODE» Grotestraat 32 - Venray - Tel. 0478-586387

Peel en Maas | 2005 | | pagina 9