Marleen Custers wil naar de top Belangrijke zege voor Red Stars dames Prima start Geodis Vitesse Buitenlust blijft ongeslagen Iris Verreyt pakt twee titels Zege voor Werner Kuenen Bridge in Venray e.o. Gunhoek Pag, PEEL EN MAAS Donderdag 6 oktober 2005 - Pagina 29 jVt BC 2002 RV De uitslagen van BC 2002 RV lagen deze week dicht bij elkaar. Voor de tweede achtereenvolgende keer zijn Corrie Hartong en Nellie Bexkens de winnaars in de gele lijn met 56,25 procent. Ze werden op de voet gevolgd door een gedeelde tweede plaats van Piet van Aar met Sef Raedts en Nellie Houben met Toon Stiphout met 55,83 procent. Frans Mertens met Nellie Taxs en Mia Koopman met Annie Clermonts behaalden een gedeelde derde plaats met 54,58 pro cent. In de rode lijn was de eerste plaats voor Nellie Schrooten en Maria Vloet met 58,33 procent, gevolgd idoor Rieki van Bree en Bep Martens met 57,64 procent. Derde waren Riet lobbe en Annie van Mil met 55,56 irocent. Klavertje Vier De tweede ladder bij Klavertje Vier F is gespeeld. In geel ging de eerste plaats naar Van Ham en Korsmit met 162.50 procent, gevolgd door Linders I enRooyakkers met 60.83 procent. De I derde plek was voor Van de Boom en I Van Glabbeek met 60.42 procent. In I groen waren van Dik en Canli met 168.06 procent de winnaars. De twee de plaats was voor Smits en Dusee F met 63.89 procent en derde waren Van Goinga en Verheyen met 59.72 I procent. Overloonse I Bridgeclub Bij de Overloonse Bridgeclub is de competitie van start gegaan. In de gele lijn waren Wim en Luus van Son de winnaars met 65.42 procent. Tweede met 59.17 procent waren Bert en Nelly Vloet. De derde plek ging naar Aike van Glabbeek en Marij ke van de Boom met 58.75 procent. In de rode lijn waren Jo Kok en F Johanna Manders de winnaars met I 70.14 procent. De tweede plaats was voor Peter Geurts en Ben Revet met 54,51 procent, gevolgd door Irma Huis en Adele van Leuken met 54.01 I procent. Bridgeclub Venray In de bovenste lijnen van de drie competitiegroepen is nog weinig tekening in de strijd te zien. Onder- Ie acti loelpa en aan zijn de verschillen wat groter. In in de hoogste groep nog een verlen ging geven. De derde plaats was voor Annie Rottgering met Toos Willems. In de rode groep was Klazien Baak ulamet Henk Merkx goed voor de hoog- ste score van de avond. Zij werden gevolgd door Herma Darmstadt met Caroline Wikkers die de punten goed konden gebruiken. Ria Liebrand en (tMientje Wester legden beslag op de derde plaats. In de groene lijn eindig de gelegenheidspaar Hilde Kooien met Charlotte Oüslagers als eerste. Bella Huisman met Adri de Klerk en Dien Houben met Leen Linders com pleteerden de top drie. jdroa zee dat itrijd ranbf en 2 en hl blelt won Vei Ia Ja :n0 ndec e ein Ma n en 'steli De vierde zitting van de eerste ronde om het clubkampioenschap is gespeeld. In groep A was de eerste plaats voor Van Haren en Schaeffers met 64 procent, gevolgd door Fiers en Manders met 58,75 procent. Derde waren Arts en Schoonbeek met 58 procent. In groep B ging de eerste jja jk plaats met'6111 procent naar Arts en Borssen. Swinkels en Keunen behaal- den de tweede plaats met 57.29 pro- de je cent en derde was het echtpaar Wien- infall mi de va oeelH liet a n uil 2sp< (vt iden; nner. n Erk Rot ennf en* rd is-Lö! dreef de b< ktec 5. Kei de gele lijn was gelegenheidspaar Wil Gielen met Annie Boekholt het beste op dreef, gevolgd door de goed sco rende Irene Camps met Jaques Jeuris- sen. Zij willen in elk geval hun verblijf BC Harten Drie tjens met 54,17 procent. Volgende week is de vijfde zitting. Commom Sense Bridgeclub Common Sense heeft in twee lijnen gespeeld. In geel was met 62,92 procent het echtpaar Michels eerste. Tweede waren Anne- lies Rooyakkers en Martien Verheijen met 60 procent en de derde plaats was voor Jeanne Korsmit en Jac. met 57,92 procent In rood -J waren Ger Claessens en Tonny Wijn- 11 hoven de winnaars met 64,38 pro cent. De nummers twee en drie waren Sari Hordijk met Wil Tacken en Jo Linders met Jo Kok met 58,33 pro s'^ cent. Bridgesoos De Kemphaan De eerste middag van het bridgen van Bridge-Soos De Kemphaan is goed verlopen. Er was een goed weds °Pkomst met weer nieuwe leden, zoveel zelfs dat er een ledenstop is. Ze hebben in drie lijnen gebridgd en wel in oranje was nummer 1 Jeanne Korsmit en Jac. Huijs met 60,00 op ■de tweede plaats Tonny Claessens en Wim Hermans met 59,17 en op de 'derde plaats Truus Buijssen en Ilse irgslt Nummers met 57,50 In rood was enofi Dorry Driessen met Jan Tiggeloven 'Hommer een met 65,42 op een sloth 'woede plaats met 57,92 staan Nellie ^exkens en Leny Spekhorst en op de derde plaats Nel Gorree met Bettie Janssen met 56,67 In groen was er 1Ll so °°k een nummer een en wel Nel ondc koeffen met Anny Verdegaal met niddd 56,94 op een tweede plaats met 55,83 Leny van Klink en Annie van Mil en op een gedeelde derde plaats ract 54,17 Willy van der Heide en all be Bep Keijsers en Zus Verschuiten en Tonny Wijnhoven. K De Hoveniers ook voor üw tuin www.gunhoek.nl Venray 0478-571800 Het damesteam van TTV Summa/Red Stars won zaterdag afge tekend met 5-2 van AA-Drink/FvT. In Rotterdam waren de Venrayse dames te sterk voor het jonge team van FvT. Sabina Larmené en Sandra Leijten wonnen beiden hun enkelspelen, Kelly Willems verloor alleen nipt van Charell Schoonbrood. De andere twee Rotterdamse speelsters, Simone de Klerk en Monique Posthuma, kwa men duidelijk te kort. Sabina won net met 13-11 in de vijfde game van Simo ne, maar de overige overwinningen waren duidelijk voor Summa Red Stars. Alleen het dubbelspel werd (weer) verloren, terwijl Kelly verras send van Charell verloor. Al met al staat het resultaat vast en staat de Venrayse formatie fier vijfde, met maar een punt achter op nummer vier GTTC/Assen. Met de wedstrijden tegen NAK Den Helder, Bonnema Westa en GTTC/Assen voor de boeg kan Summa/Red Stars een goede uit gangspositie in de play-offs niet meer ontgaan. De mannen van Summa/Red Stars boekten thuis een degelijke 7-3 over winning op SVE (Utrecht). Ronald Bogaard won al zijn enkelspelen, ter wijl Patrick Zwiers tweemaal won en met Bogaard ook het dubbelspel. Theo Boon won eenmaal. De heren staan nu 8 punten 'los' van de num mer twee, Heksenberg-Heerlen. Uitslagen: AA-drink/FVT 1-Dames 1 2-5 Dames 2-Branderstad 2 5-5 Heren 1-SVE 1 7-3 TTC Tegelen 1-Heren 2 2-8 VW 1-Heren 3 5-5 Heren 4-Hit/Sittard 1 7-3 Hafkamp/Meglaces 2-Heren 5 7-3 Hafkamp/Meglaces-Heren 6 9-1 Heren 7-Elsloo 1 5-5 Armada 1-Heren 8 9-1. Jongens 1-Elsloo 1 2-8 Westa 1-Jongens 2 4-6 Jongens 3-Destatec 1 4-6 Wap-In 1-Jongens 4 7-3 Asterix 1-Jongens 6 1-9 Jongens 7-TTC 1 3-7 Jongens 8-Armada 4 2-8 Veta 2-Jongens 9 0-5 Ook de hoofdklasse van de bedrij ven recreantencompetitie van Red Stars is inmiddels van start gegaan. Er zijn twee nieuwe teams bijgekomen, namelijk Geodis Vitesse met de 'tafel- tennisprofessoren' Huub Thijssen en Ben Hendriks die samen met Wijkie David en Hans van den Bosch wel licht voor verrassingen kunnen gaan zorgen. Weliswaar niet het jongste team maar wel enorm veel ervaring. Verder zal het team van Old Devils onder een nieuwe nam gaan spelen en wel die van Inalfa Roof Systems. Barto's Broodjes- Geodis Vitesse 3-7 De broodjesmannen begonnen uitste kend aan deze wedstrijd en namen een 3-0 voorsprong omdat Ernst Bre- cheisen verrassend won van Wijkie David, Dudley Moss van een nerveuze Ben Hendriks en Leo Manders van Hans v.d. Bosch. Alle wedstrijden werden pas in de vijfde en laatste game beslist. Toen was het echter over met de pret voor Barto's Brood jes want het dubbelspel bracht de ommekeer in deze toch wel krankzin nige wedstrijd. Ben Hendriks en Hans v.d. Bosch wonnen vrij gedecideerd van Leo Manders en Dudley Moss en Geodis Vitesse gaf daarna geen wed strijd meer uit handen. Good old Ben Hendriks gooide alle schroom van zich af. Zijn flinterdunne topspinbal- len en niet te vergeten zijn listige ser vice waren te lastig voor zowel Leo Manders als Ernst Brecheisen. Ook Wijkie David en Hans van den Bosch lieten er geen gras over groeien en verloren geen partij meer. Wijkie David voelt zich lekker in dit louter met routiniers spelend team van Geo dis Vitesse, Huub Thijssen is ook nog aan dit team toegevoegd en heeft zeker in de breedte het team ver sterkt. Dudley Moss was wel speel- klaar doch zeker nog niet geheel fit na een vervelend auto-ongeluk. Van beide teams wordt verwacht dat zij goed in de middenmoot zullen mee draaien. TempoTeam- De Keukenkenners 3-7 De Keukenkenners is uitstekend begonnen aan deze competitie. Het team is versterkt met Martijn Arts en samen met Marcel Swaghoven, Jan Zanders en Jeroen Swinkels kan dit team nog voor de nodige verrassin gen zorgen. TempoTeam speelde met de dames Angelina Koenen, Nel Dors- sers en Karin Bonants. Angelina Koe nen, die topfit achter de tafel ver scheen, was deze avond voor de Keukenmannen een te sterke oppo nent en zal zeker nog de nodige pun ten vergaren voor TempoTeam in deze kompetitie. Jammer dat Nel Dorssers en Karin Bonants niet echt de vorm van de avond hadden, want beiden bleven zonder winstpartij. TempoTeam heeft nog wel een sterke troef achter de hand (John Bonants) en zullen zeker een goede rol gaan spelen. Marcel Swaghoven (Keuken kenners) was goed op dreef en won evenals Jan Zanders twee partijen. Het dubbelspel was ook voor de Keu kenkenners en zo nestelen zij zich voorlopig op een veilige plaats op de ranglijst. The Headhunters- Huggers Elektronika 9-1 Huggers Elektronika moest in de eer ste wedstrijd al direct tegen The Headhunters, één van de sterkste teams in de Hoofdklasse. Huggers met teamcaptain Geert Huggers, Lieneke Roording en Rick Bonten in de gele deren begon enthousiast en onbevan gen aan deze partij en natuurlijk moesten zij buigen voor dit sterke en ervaren team. Wel wist Rick Bonten, de jongeman met de lastige eerste opslag, te winnen van Dorien v.d. Giessen, al moest hij wel diep gaan in de laatste en vijfde game die hij nipt won met 14-12. Arno Shrivers en Peter Bouwmans bleven ongeslagen en wonnen ook het dubbelspel. Hug gers zal het in deze competitie nog zwaar genoeg krijgen, doch ze heb ben niets te verliezen. De lange Rick Bonten zal met zijn lastige service best wel de nodige tegenstanders in de Hoofdklasse kunnen verrassen TextDepartment- Inalfa Roof Systems 5-5 De kampioen van vorig seizoen, Text- Department, moest de punten delen met Inalfa Roof Systems, waar Twan van Veghel excelleerde met drie uit stekende overwinningen op Ying-Fu- Li, Peter Clijsters en Gorazd Greben jak en dus ongeslagen bleef, Jos Achten wist alleen van Grebenjak te winnen. Jos Koenen kon deze avond tegen deze sterke tegenstander geen echte vuist maken ondanks zijn soms onnavolgbare forehandballen met de backhandkant a la Peter Bouwmans. Omdat het dubbelspel toch vrij ver rassend werd gewonnen door Inalfa eindigde deze partij in een 5-5 gelijk spel. Gezien de versterkingen bij de diverse andere Hoofdklassers, is Text- Department niet per definitie de gedoodverfde kampioenskandidaat. The Headhunters en Inalfa zijn dus teams om rekening mee te houden. Ook in de laatste wedstrijd in de le klasse is Buitenlust 1 ongeslagen gebleven. In de altijd lastige uitwed strijd tegen Zicht Nirve 1 uit Nuth gin gen de kampioen in de eerste ronde met 5 slagen onderuit (104 - 109). In de tweede omloop werd met 99 - 99 gelijkgespeeld. Na de pauze werd 2 slagen winst geboekt (98 - 96), zodat de stand in wedstrijdpunten (3 - 3) weer gelijk was met nog 3 slagen ach terstand. In een bol van spanning staande laatste ronde was dan mis schien niet de beste ronde, maar leek de thuisploeg verlamd door een mogelijke nederlaag op eigen baan en dat resulteerde in rondewinst voor de Buitenlustploeg_(106 - 101) en was ook de achterstand ongedaan gemaakt. Het was gelukt om ongesla gen kampioen ttTworden en om onge slagen te blijven door een nipte 5 - 3 (407 - 405) overwinning. Harrie Lens- sen was met 95 holeslagen Venrays beste speler. In de 2e klasse, waar Buitenlust 2 vorige week ook al het kampioen schap voor zich opeiste, stond de uit wedstrijd tegen Eindhoven 2 op het programma. In de eerste ronde werd 3 slagen verlies geleden (118-121), maar dat werd in de tweede ronde ruimschoots rechtgezet met 129 - 115. Ook in de derde ronde waren de Buitenlustreserves veel te sterk: 121 - 115, waardoor al minimaal een half punt werd binnengehaald. De wissel vallig spelende Eindhovense ploeg verraste in de laatste ronde met een score van 108, waar de Venray naren tot 116 slagen kwamen, waardoor de stand 4 - 4 ontstond, maar op basis van holeslagen (476 - 467) de winst (2,5 - 0,5) naar zich toetrokken. Henk van Leeuwen en Huub Straatman waren de beste spelers met 109 sla gen. Buitenlust 3 had een uitermate zwaar karwei te klaren en dat was de uitwedstrijd in en tegen Oirschot 1 Op deze zeer pittige baan was geen enkele eer te behalen en kregen dan ook een zware 8 - 0 (431 - 568) neder laag te verwerken. Ton Hendriks was met de 132 slagen de beste speler. De jaarlijkse samengestelde wed strijd (dressuur, springen, cross country) werd verreden op de terrei nen aan de Midden Peelweg in bij Paardensportvereniging Ysselsteyn. Voor de organiserende vereniging was het de eerste maal dat de Regio kampioenschappen Limburg werden verreden onder de Limburgse deelne mers. De ongeveer 175 deelnemers hebben voor een leuke paardensport- dag gezorgd in de cross-country met faire en uitnodigende hindernissen. Sabine Franken, lid van de organise rende vereniging wist met haar paard Jupiter in de klasse M het kampioen schap naar zich toe te trekken. De gemeente Venray bleek echter meer kampioenen in deze tak van sport te herbergen. Iris Verreyt uit Leunen wist zelfs twee titels te pakkem door in de klassen pony's M en Z, Regio- kampioen Limbure te worden met haar pony's Contessa en Melissa. Voorts werd Ingrid Bonneux uit Mer- selo met haar paard Plato, Regiokam pioen Limburg in de klasse B. Uitslagen: B-pony's; 1 Milou Cruy- sen (Bergharen) Johnny Boy. L-pony's; Jessica Bennis (Moerka- pelle) Neptunes; M-pony's; 1 en Regiokampioen Limburg, Iris Verreyt (Leunen) Contessa; Z-pony'sl 1 en Regiokampioen Limburg, Iris Verreyt (Leunen) Melissa. B-paarden; 1 en Regiokampioen Limburg, Ingrid Bonneux (Merselo) Plato, 2 Anneloes Verfuhrt (Reuver) Noa, 3 Kim Egelmeers (Ysselsteyn) Lady Chelsea; L-paarden; 1 en Regio kampioen Limburg, Patricia Smulders (Horst) Merato; M-paarden; 1 Tim Lips (Made) Oncarlos; 3 en Regiokam pioen Limburg; Sabine Franken (Ysselstevn) Tupiter. Mudhunters Tweeëntwintig mountainbikers van de Mudhunters verschenen aan de start van de 'thuiswedstrijd' in Ven ray Het gros reed de 50 kilometer variant en een aantal mensen 35 of 65 kilometer. Er waren ook diverse men sen uit Venray die nu misschien de smaak te pakken hebben en best vaker zouden willen mountainbiken. Vooral de jeugd en dames in de ver eniging willen er wel een paar maat jes bij. Men kan zich vier weken aan sluiten en daarna beslissen of de interesse nog steeds even groot is. Vanaf 4 oktober start de wintertrai- ning in de zaal. Wekelijks 60 minuten spinning op hoge intensiteit. Agenda: zondag 9 oktober tocht in Horst 30, 40, 50 km vertrek 8.00 fiets 8.30 auto, 9 oktober tocht in Mol Bel gië 30 tot 90 km vertrek 8.00 per auto. KHBV Diana St. Sebastiaan in Heide heeft de eer ste ronde om de NHB beker gehou den. KHBV Diana plaatste zich daar voor de volgende ronde. Ook is de tweede ronde van het indoorgebeu- ren afgewerkt. Twee van de drie teams wisten te winnen. Verder is bij Soranus Boukoul de finale gehouden van hun toernooi. Hier werd een derde plaats behaald. Zaterdag kop pelwedstrijd van St Willibrordus Mil- heeze. Aanvang 19- 00 uur. Zondag Semi Interland regio 16. Vrolijke Schutters Er is een ontmoeting gehouden tus sen dé senioren van St. Petrus uit Brouwhuis bij Helmond en de Vrolij ke Schutters. Het is voor de Brouw- huizenaren een kansloze missie geworden. Omdat de hoogste schut ters telden keerden ze met een gewel dige nederlaag huiswaarts Donder dag start de binnencompetitie. De Schutroe bijt de spits af. Aanvang 14.00 uur. Nobel Oostrum heeft een springwedstrijd gehouden in Meerlo. Iisette van den Berg werd met haar pony Mickey eer ste met 50 punten. Klinte de Rijck heeft in Swolgen deelgenomen aan een dressuurwedstrijd. Ze startte in de klasse C L2 op haar pony Hollanda S en behaalde de eerste prijs met 164 punten. Ook Bianca Enders startte hier met haar pony Olena. Zij behaal de een tweede prijs in de klasse ELI. St. Jan Merselo Ter afsluiting van het outdoorsei- zoen werd afgelopen weekend in Ysselsteyn de samengestelde wed strijd verreden. Op zaterdag werd de dressuur verreden. Ingrid Bonneux eindigde met Plato op de eerste plaats. Een mooie uit gangspositie voor de cross en het springen. Als eerste werd zondag het springparcours verreden. Ook hier kwamen Ingrid Bonneux en Plato goed doorheen en na de goedkeuring van de dierenarts moch ten ze aan de cross beginnen. De cross gaat over natuurlijke hindemis sen en moet binnen een bepaalde tijd verreden worden. Ondanks een tijd- overschrijding in de cross werden Ingrid en Plato toch eerste in hun ring in de klasse B en tevens Limburgs Kampioen. Marion Janssen en haar paard Mickey namen voor het eerst deel aan een SGW. Ze kwamen fout loos rond in het springparcours en hadden een tijdoverschrijding in de cross. Totaal zijn ze op de vijftiende plaats geëindigd. Tijdens de laatste dressuurwedstrijd die in Uden buiten werd verreden eindigde Esther Bou- mans met Hain in de klasse LI op de vierde plaats met 163 punten. Janine van Ooi eindigde met Narlando in de klasse Ml op de vierde plaats met 168 punten. Op zaterdag 8 oktober wordt op het ruiterterrein in Merselo de onderlinge wedstrijd verreden. Om 9.30 uur wordt er gestart met de dres- suurwedstrijden. Hier komen zowel de beginnende ponyruiters alsook de meer gevorderde ruiters aan de start. Om 12.30 uur gaat de cross van start gevolgd door het springparcours om 14.30 uur. TV Venray De mountainbiketocht mag een succes genoemd worden, met ruim 650 deelnemers. Bij een loopwed strijd in Boxmeer heeft Maikel Wis- mans een beker gewonnen met zijn vijfde plaats bij de jongens. In Venlo vielen Peter Scheres en Frank Tim mermans ook in de prijzen met een respectievelijk tweede en derde plek bij de Océloop. Jo Klerken greep helaas net naast de prijzen, maar toonde wel aan dat hij weer goed her steld was na de marathon van Berlijn. Trainingen: donderdag jeugdlopen van 18.15 tot 19 uur atletiekbaan Ven ray, seniorenlopen van 19.00 tot 20.45 uur atletiekbaan Venray. Zaterdag seniorenlopen van 15-00 tot 17.00 uur, vertrek vanaf Peter Scheres (Gastendonkstraat 19 in Horst). Zondag fietsen (ATB) vertrek om 9.00 uur vanaf de Sprank. Programma: 9-10 ATB-tocht Horst (30/40/50km.) www.twcoranje.nl e-mail: twenray@hotmail.com, tel. (077)4674070. www.twenrav.nl. Marleen Custers is blij dat ze weer kan tennissen. De 17-jarige Oostrumse was twee jaar lang uit de roulatie met een hardnekkige rugblessure, maar is sinds enkele maanden weer actief op de ten nisbanen. De door haar zo gelief de tennisbanen, want een leven zonder tennis kan de talentrijke tennisster zich bijna niet voorstel len. Twee jaar lang mocht ze niet sporten, een periode die ze graag zo snel mogelijk wil vergeten. Want Marleen Custers heeft een droom: zo snel mogelijk naar de Nederlandse top en ooit een keer internationaal tennissen- en de wereld rondreizen, het liefst samen met haar huidige tennis- trainer Twan Lensen. Leyton Hewitt is hét grote voor beeld van Marleen Custers. En dat is niet zo vreemd, vindt Twan Lensen, want net als de Australische topten- nisser is ook de Oostrumse op de ten nisbanen een vechter, iemand die nooit opgeeft en tot de laatste minuut blijft knokken om de punten. En die fanatieke instelling heeft haar geen windeieren gelegd, want in haar nog jonge leven behaalde de havo-leerlin ge talloze titels. Ze was meerdere keren Limburgs beste, won vele Nederlandse toernooien en behoorde Marleen Custers: "Ik ben blij dat ik weer kan tennissen. als jeugdspeelster tot de beste van het land. Juist op het moment dat ze op doorbreken stond, ze stond zesde op de Nederlandse ranglijst bij de jeugd tot en met 14 jaar achter bijvoorbeeld Michaela Krajicek, kreeg ze echter een vervelende rugblessure. De rug pijn was zo hevig dat ze het tennis racket 24 maanden lang in de kast moest laten liggen. Tot haar grote frustratie. "Ik ben in hele land bij spe cialisten, fysiotherapeuten en andere doktoren geweest, maar niemand kon me helpen. Ze konden niks vinden, terwijl ik van de pijn echt niet kon tennissen. Ja, de onzekerheid was twee jaar lang groot. Ik ben blij dat ik nu wel weer kan tennissen." WISSELVALLIG Een halfjaar geleden liet ze een mri- scan maken van haar rug en toen daarop niks te zien was en de specia list tegen haar zei dat ze maar weer moest gaan tennissen omdat 'er toch niks kapot kon gaan', stapte Marleen Custers diezelfde dag nog de baan op. "Ik wilde meteen weten of ik zonder pijn zou kunnen tennissen. Sindsdien heb ik gelukkig geen last meer." De tennisster kan merken dat ze twee jaar lang niet trainde. "De vastig heid is er nog niet, mijn spel is nog erg wisselvallig. Maar ik train vijf keer per week bij Tennisschool Maascourt en speel mijn wedstrijden in het weekend. Zo hoop ik zo snel mogelijk weer op mijn oude niveau terug te zijn." En snel weer te stijgen op de Nederlandse ranglijst. Want het lid van TC Venray heeft de hoop op een profloopbaan nog altijd niet opgege ven. Momenteel staat ze op de natio nale ranglijst 177ste in het enkelspel en 77ste in het dubbelspel. "Ik zit nu in het eindexamenjaar en wil na het behalen van mijn diploma een tijdje alles op het tennissen zetten. Ik wil het hoogste bereiken. Waar mijn per soonlijke top ligt, kan ik nu echt niet zeggen, Dat zal nog moeten blijken." Trainer Twan Lenssen vult aan: "De bedoeling is om na de zomer, als Mar leen klaar is met school, enkele inter nationale Challenger-toernooien te spelen. Dat is de enige manier om erachter te komen hoe hoog dat niveau is en te weten aan welke zwakkere punten Marleen nog moet werken om internationaal te scoren. Het is ook mijn droom om een tennis ser of tennisster uit de eigen school te begeleiden als travelling-coach. Mar leen heeft het juiste karakter, veel talent en ze is erg goed te coachen. Ze neemt tips van haar trainer aan en dat is bij veel dames anders." STEDENTENNIS Op zondag 9 oktober is Marleen Custers een van de tennistalenten van Tennisschool Maascourt die in actie komen in de eerste klasse van het i zogenoemde Stedentennis, een inter nationale competitie waaraan tal van bekende tennisscholen uit Nederland, België en Duitsland deelnemen. Uit de regio Venray doen onder meer mee Jacqueline van Gasselt, Angeli- que van Gasselt, Marloes van de Linde, Paul Geurts, Glenn Cremers, Ron van de Wouw, Rick Obers en Marleen Custers. "Hèt streven is om met ons team binnen twee jaar van de eerste klasse naar de eredivisie van het Stedentennis te promoveren", weet Twan Lensen. "De tennissers en tennissters spelen in verschillende leeftijdsgroepen en categorieën een dubbel- en een enkelspel. We spelen onze wedstrijden in de tennishal in Boekend, Tennis en Fitplanet Racket Healthcenter." TS Maascourt begint komende zon dag met een uitwedstrijd tegen Kie- nenhoef. Op 13 november volgt de eerste thuiswedstrijd in Boekend, tegen Lissevoort. Voor de tweede keer waren de jeugdrijders dit jaar te gast op het cir cuit de Goede Hoop in Well. Voor deze wedstrijd hadden zich 167 rij ders aangemeld die zorgde voor span nende en sportieve wedstrijden. Bij de vijftig mini automaten reed Luc Hermsen een puike wedstrijd, na lOminuten hun rondjes te hebben gereden. In de eerste manche wist hij als tweede over de streep te gaan en in de tweede manche eindigde liij op een tweede plek. De vijfde beker bij de 65 versnellingen kleine wielen was weggelegd door Jeremy de Vink die na een felle strijd een vijfde en een vierde stek voor zijn rekening nam. Een prachtige tweede stek bij de 85 kleine wielen groep B kwam in han den van Bryan Kersten door de man ches op een derde en een tweede plek af te sluiten. Bij de 85 kleine wie len groep A ging Danny Brügemann beide keren als zestiende man over de meet om in het dagklassement een vijftiende stek op zijn naam te schrij ven. De hoogste trede bij de 125 jeugd werd veilig gesteld door Emile Cox die in de eerste manche de twee de man werd en de tweede manche met enige voorsprong wist af te slui ten. De derde beker bij de liefhebbers klasse was voor Ferdy Kersten door op een tweede en een vierde plek te worden afgevlagd, terwijl Henk Hagens achtste werd in het dagklasse ment met een zevende en een negen de plek in de manches. In de eerste manche moest Rob Munsters vroegtij dig het rennerskwartier op zoeken en in de tweede manche eiste hij een zestiende plaats op. Bij de veteranen eindigde Andre Cox als zevende man door in de manches op en negende en een vierde plek te worden afge vlagd. Ook de rijders waren voor de twee de keer te gast op het circuit van MCV Well. Bij de Inters 125 wist Jim Janssen beide keren als elfde man de streep te passeren om ook een in de dagstand een elfde stek voor zich op te eisen. Nadat Marc Josephs op een derde en een zevende stek de man ches af wist te sluiten was er voor hem een derde plaats weggelegd bij de Nationaal 250 en was voor Edwin Logtens de twaalfde stek door de manches op een zevende en een vijf tiende plek af te sluiten. Bij de 125 senioren eindigde Kevin Gielens tweemaal op een negende stek om ook de negende plaats in het dagklas sement op zijn naam te schrijven. Paul Eickmans werd op de vijftiende man en werd op een vijftiende en een veertiende stek afgevlagd, terwijl Sjoerd Heijnen vijfentwintigste werd met een eenentwintigste en een vie rentwintigste plaats na het rijden van de manches. De zesentwintigste plaats kwam op naam te staan van Roy Nilessen die op een vijfentwintig ste en een tweeëntwintigste plek over de eindstreep kwam. Bij de Zijspan Nationaal tijdens wedstrijden in Stevensbeek was de derde trede van het erepodium voor Piet Aben/Ties van Dijk door beslag te leggen op een vijfde en een vierde plaats in de reeksen en eindigde Mar tijn van Ravenstein/Mat Wijers op een zevende stek. In de eerste manche reed het duo een sterke manche en wist een vierde plek voor zich veilig te stellen en in de tweede manche ging het duo als dertiende over de meet. Bij de Inters 500 was er voor Maarten van der Aa een achtste plek weggelegd door de manches op een zesde en een negende plaats af te slui ten. De grootste trede bij de 250 seni oren was weggelegd voor Wemer Kuenen door de eerste manche voor zich op te eisen en in de tweede man che werd hij de tweede man. Mare van Dijck stelde de achttiende plaats veilig nadat hij op een eenentwintig ste en een veertiende plaats te finish en. Het volle pond aan punten was voor Rob Simons die voor eigen publiek een sterke wedstrijd reed door de beide manches te zegevieren en was er een achtentwintigste plek voor Jan Kuenen met een achtentwin tigste en een vijfentwintigste plek na het rijden van de beide manches. Een dertiende plek bij de 125 junioren was voor Dennis Kuenen die op een negende plaats en een zeventiende stek werd afgevlagd. Komende zondag is er een nationa le wedstrijd in Prinsenbeek. Het Alvertje Uitslag vierde wedstrijd korte hen gels: 1 Math Houwen, 2 René Wijnho ven, 3 Math van Ooyen, 4 Franz Jozef Niersmann, 5 Henk Janssen. De laatste wedstrijd komende zaterdag wordt nog erg spannend. Math Houwen en René Wijnhoven gaan namelijk mét een gelijk punten- aantal aan kop, gevolgd door Toon van Ooyen. De vierde wedstrijden om de herfstkoning voor lange hengels is gespeeld. Uitslag: 1 Toon van Ooyen, 2 Toon Langenkamp, 3 Jan Sanders, 4 Ton Deenen, 5 Jos Hermans. In de totaal stand gaat, voor de laatste wedstrijd, Jan Sanders aan de leiding. Op zaterdag 8 oktober is de laatste wedstrijd om de herfstkoning voor korte hengels van 8.00 tot 12.00 uur, vijver 2. Zondag 9 oktober is de laat ste wedstrijd om de herfstkoning voor lange hengels van 8.00 tot 12.00 uur, vijver 2. Vanaf zondag 9 oktober is het mogelijk zich aan te melden voor de wedstrijden om de winterko ning. Er kunnen maximaal achttien vissers deelnemen aan deze serie. Als er meer aanmeldingen komen hebben diegenen, die aan de meeste clubwed strijden van het Alvertje hebben deel genomen, voorrang. De Roerdomp De wedstrijden voor de herfstko ning worden in Helmond op het kanaal gevist. Op zondag 9 oktober is de derde en laatste wedstrijd herfst koning 2005. Voor meer informatie: A. de Klein via tel. (0478)581066. Het laatste nieuws over de geplande wed strijd en de uitslagen staan op www.hsvderoerdomp.nl. De uitslag van de zesde wedstrijd voor de 50 plus: 11. v/d Hoogenhof. 2 J. Philipsen, 3 H. Coppus, 4 A. De klein, 5 T. Weegels. De eindstand: 1 L. v/d Hoogenhof 6 punten, 2 J. Philipsen 16 punten, 3 A. van Mill 18 punten, 4 J. Dekkers 18 punten, 5 C. Kools 28 punten. Er zijn twee wedstrijden gevist voor de herfstkoning 2005. de uitsla gen van de eerste wedstrijd; 1 J. Dek kers, 2 M. Voermans, 3 R. Knapen, 4 H. Goemans, 5 A. De klein, 6 L. v/d Hoogenhof Uitslag tweede wedstrijd: 1 J. Dek kers, 2 M. Voermans, 3 L. v/d Hoogen hof, 4 A. De klein, 5 H. Goemans, 6 R. Knapen. Spio wedstrijd zwemmen In Nederweert is de district-zwem- competitie van start gegaan. Deze competitie bevat vijf wedstrijden. Sg Noord Limburg (Spio Venray en Manta Bergen) wil dit jaar hoge ogen gooien in deze competitie en mis schien zelfs promotie naar de landelij ke C Competitie. De zwemmers heb ben hier een goed fundament neergelegd. Zij hadden voor de ver schillende afstanden 194 seconden minder nodig dan als vorig jaar. Voor lopig staan zij hiermee op een tweede plaats. De uitslagen: 4x 50m vrije slag estafette: 1) Inge Arts, Renee Harkx, Kimberly Teunis- sen, Kelly Agterberg 2,07,36. 4x 100m vrije slag: 1) Kimberly Teunissen, Renske Nielen, Inge Arts, Lisa Dreesens 4.37 43. 4x50m wisselslag estafette: 1) Kas- per v. Dijk, Jelmer van Dijk, Dion Dreesnes, Geoff Ebskamp 2.15.32. 100m schoolslag: 3) Kimberly Teu nissen 1.30.92. 1) Minke Janssen I .35.15. 2) Vera Hendriks 1.48.66. 2) Kasper van Dijk 1.15.37. 3) Jelmer van Dijk 1.17.03. 1) Stan Gorree 1.31.88. 2) Alex Bos 1.36.45. 200m schoo!slag±: 1) Lisa Dreesens 3.06.52.-2) Kellv Agterberg 3-20.62. 3) Tessa Quaedvlieg 3 35 53. 1) Jel mer v Dijk 2.45.09. 2) AlecEbskamp 2.58.63. 50m rugslag±: 1) Minke Janssen 0.39.37. 2) Vera Hendriks 0.44.32. 3) lisa Peeters 0.45.49. 2) Stan Gorree 0.41.53. 3) Alex Bos 0.42.85. 100m vlinderslag±: 1) Inge Arts 1.13.87. 2) Lisa Dreesens 1.17.95. 3) Silvia Vousten 1.23.42. 50m vrije slag±: 1) Renee Harkx 0.32.88. 3) Tessa Quaedvlieg 0.33-35. 1) Sarah Bos 0.47.03. 3) Maxime Rin- tjema 0.51.20. 1) Jelmer v Dijk 0.28.13. 2) Alec Ebskamp 0.29.95. 100m vrije slag±: 1) Inge Arts 1.08.21. 2) Kimberly Teinissen 1.10.062. 3) Cyril Landstra I.I8.63. 1) Dion Dreesens 1.04.04. 2) Geoff Ebs kamp 1.096.65. 3) Kasper v Dijk 1.10.35. 200m vrije slag±: 2) Renske Nielen 2.41.53. 3) Silvia Vousten 2.45.48. 3) Job v Duijnhoven 2.10.24. 100m wisselslag: 1) Lisa Dreesesn 1.16.36. 1) Inge Arts 1.16.69. 2) Kim berly Teunissen 1.18.50. 3) Kelly Agterberg 1.22.69. 1) Dion Dreesens 1.15.20. 2) lelie Crooiimans 1.23-95- Tennistalent na rugblessure op de weg terug

Peel en Maas | 2005 | | pagina 29