Geduld loont voor KNVB onderzoekt afgelast duel Holthees-Oostrum SV United strijdt voor aansluiting bij top lumma topschutters lassement Volharding in slotfase naar winst Leunen verliest van koploper rU 95; 95/f, ind. 85/|b' 95/ )e Schijnwerper op/Bart )[an der Kroon (Sf woetbald za PagitEL EN MAAS Donderdag 6 oktober 2005 - Pagina 25 bi /G [nok in het voetbalseizoen 2005-2006 wek/ÖJks een sp^i^rtrainer i Lbaldier' van een amateurvereniging ujKle gemeenten Vehsa^en Mei Inssum in de schijnwerpers. Ook sobers van SSS'18, Volharding fs worden in de rubriek 'De schijrafërper op...' aan de tand gevoeld. De As- Leler voorspelt net als de voeth/Kenners van het Venrayse nieuwsblad c )k «weerde uitslagen van ticn/mateurduels die dat weekend gespeeld w >r- L 2ijn de voorspellingen/Sn de gastspeler beter, dan wint hij of zij een for de jeugdafdeling^ptfn zijn voetbalvereniging, die beschikbaar wo Eeid door Sport-Int/mn het Henseniusplein in Venray. Ook dingen de d Êmers met hun tomlscore mee naar enkele prachtige prijzen. De redat tie Lpeei en Maa/uoet mee om de eer. Deze week in de schijnwerper: Bart an if Kroon vy lam: l/ftvan der Kroon feftijd:21 'boren in: Venray bonplaats: Overloon irtner: ik heb een vriendin: Fieke nEsch nderen: nee jdie: MTS Elektronica in Helmond Ub: SSS'18 litie: rechtsback oogtepunt: de twee nacompetities ik met het eerste heb gespeeld éptepunt: een vervelende liesbles- netwee seizoenen terug orjge clubs: ik heb alleen bij SSS este trainer: ik heb alleen maar xde gehad echtste trainer: daar geef ik geen itwoord op rootste ergernis, ik zou het zo snel et weten este boek/tijdschrift: Voetbal International este film: Lord of The Rings ndere hobby's: zaalvoetbal evelingseten: friet rank: bier looiste vrouw: Fieke, ik wil geen ruzie avoriete tv-programma: Studio Sport ivoriete club: Barcelona avoriete speler: Ronaldinho voriete vakantieland: Spanje ie wordt kampioen in jullie klasse?: Olympia ie wordt laatste in jullie klasse?: Ysselsteyn krijgt het moeilijk ■striji jjilhelmina'08-Venray e Ster-Volharding Jelden-Leunen L iselsteyn-Swolgense Boys tEB-SSS' 18 w 0 N D^OP' 27-Baarlo /United-Grashoek raC'Ol-Kronenberg [erselo-VCA strum-Meterik foei en Maas-redacteur Henk Lammen verloor ruim van Gijs Dinghs van C'Oï; Dinghs behaalde maar liefst acht punten tegen Lammen slechts drie. et dit aantal staat Pouwels meteen (gedeeld) bovenaan in het tussenklasse- ent. Hij kan nog meer punten behalen, want het duel Holthees-Oostrum fcrd afgelast. Maurice Pouwels (Ysselsteyn) en Gijs Dinghs (SVOC'Ol) 8 punten 6) Juul Swinkels (SV Leunen) 6 punten Bart Linders (SV Venray), Joep Vossen (Volharding) 4 punten, pijs Dinghs heeft de uitslag van het duel Holthees-Oostrum nog te goed Bart redactie 1-2 2-1 2-0 1-2 3-1 1-1 0-2 1-4 0-3 1-2 0-5 1-1 2-1 2-2 4-1 2-0 0-3 2-2 3-1 1-1 Henseniusplein 5c Venray Tel. 0478-550099 ik dit jaar kunnen de topschut- van alle ploegen uit de gemeen- Venray en Meerlo-Wanssum weer tchtige prijzen winnen. Vanwege :t grote aantal Peel en Maas-abon- :es in de omgeving van Holthees, ierlingsbeek en Overloon dingen ik de topscorers van SSS'18 uit /erloon, Holthees en Volharding uit ierlingsbeek dit seizoen weer mee lar de prijzen. Tijdens het voetbal- :n wordt u door de redactie van 1 en Maas op de hoogte gehouden het Summa Topschutters Klasse- lent 2005-2006. Aan het einde van rit zijn er prijzen voor de eerste elf- len en de spelers die de meeste dpunten hebben gescoord in de iteurvoetbalcompetitie 2005- •6. U wordt verzocht de namen 'an de topscorers doorgeven via het email-adres leonv@summa.nl. '18 heeft alleen de leiding inge nomen in het teamklassement door fgelopen weekend twee keer te sco- «n. De vierdeklasser staat nu op acht- AJDl tien treffers. Naaste concurrent Oos- um kwam niet in actie en blijft oorlopig steken op zestien doelpun- n. In het individuele klassement kwa len de nummers een en twee, Jelle van Tilburg van Holthees (acht treffers) en Dick Janssen van Oostrum (zes goals) niet in actie. Johan Speyc- ken (BW 27) scoorde twee keer en deelt nu de tweede plaats met Oos- trum-speler Janssen. Teamklassement: 1) SSS'18 18 2) Oostrum 16 3) Holthees 15 4) Venray 12 5) BW'27 11 6) Swolgense Boys, SV United en SVOC'Ol 9 9) TOP'27 8 10) Volharding 7 11)Leunen 6 12) Ysselsteyn 5 13) Merselo 4 Individuele klassement: 1Jelle van Tilburg (Holthees) 8 2) Johan Speycken (BW'27) en Dick Janssen (SV Oostrum) 6 3) Bas Joosten (SSS'18) en Tim Kle- mans (SV United) 5 3) Wout Janssen en Luc Janssen (bei den SSS'18), Freek Thoone (Leunen), Hakan Sazak (Holthees) en Sander Dinghs (SVOC'Ol) 4 8) John Tijssen (Swolgense Boys) en Mark Blenckers (Volharding) 3- SV Leunen itslagen diates Al- Leunen Al ritesse'08 A2G-Leunen A2 :unen Bl-VCH BI ien Cl-Melderslo Cl ftisteyn C2-Leunen C2 C4-Leunen C3 ;unen Dl-Venray D3 "Herik Dl-Leunen D2 ien D3-SSST8 D3 itesse'08 E2-Leunen El «unen E2-Venray E4 fenlo. Boys E3 -Leunen E3 «inen E4-AmericaE2 Venlo. Boys E7-Leunen E5 "leterik E3-Leunen E6 Ysselsteyn Fl-Leunen F1 «uien F2-SSST8 F2 Boys FIC-Leunen F3 /"^£Unen ^Kronenberg F2 n runen F5-Venray F11 1 «inen F6-Venray F12 eunen-GFC'33 Leunen 1- EMS 1 1-2 Sparta'18 F6-Leunen F4 9.00 Leunen 2-Mifano 2 2-0 Melderslo F3-Leunen F5 10.30 Panningen 4-Leunen 3 4-1 Venlo. Boys F7-Leunen F6 9.00 2-5 Leunen 5-Sparta'185 1-10 Leunen vet.-Venray vet. 17.00 6-0 Kronenberg 4-Leunen 6 0-11 Programma zondag 9 oktober 2-1 Kronenberg 3-Leunen 7 0-0 Helden-Leunen 14.30 14-1 Programma zaterdag 8 oktober Lierop 2-Leunen 2 11.00 1-5 Leunen Al-Stormvogels Al 15.00 Leunen 3-Sparta'182 1300 7-3 Wittenhorst B2-Leunen BI 14.30 Leunen 4-United 3 10.30 1-1 United B2-Leunen B2 13.30 Wittenhorst 9-Leunen 5 11.30 10-0 SVOC'Ol Cl-Leunen Cl 1300 SVOC'Ol 5-Leunen 6 9.30 3-5 Leunen C2-Volharding C3 13.30 Leunen 7-SVOC'Ol 4 11.00 1-3 Leunen C3-TSC04 C3 MVC'19 Dl-LeunenDl Leunen D2-MerseloDl 12.00 74 3-0 13-30 11.30 VV Holthees 3-9 Ysselsteyn D2-Leunen D3 12.45 Uitslagen 11-1 Leunen El-OostrumDl 11.00 Holthees vet.-Venray vet. 3-3 19-0 SSS'18 E2-Leunen E2 9.00 Holthees 2-SSST8 4 0-1 1-3 Leunen E3-SVOC01 E2 9-15 Volharding 7-Holthees 4 5-1 6-0 Volharding E4-Leunen E4 11.00 Programma zaterdag 8 oktober 5-1 Leunen E5-Sparta'18 E4 11.15 Oirlo vet.-Holthees vet. 17.00 2-5 Leunen E6-MerseloE2G 9.15 Programma zondag 9 oktober 0-2 Leunen Fl-Wittenhorst F1 900 Volharding 6-Holthees 2 10.00 0-19 IVO F2-Leunen F2 9.30 Wittenhorst 11-HoIthees 3 11.30 0-2 Leunen F3-SVOC01 F2 9.00 Holthees 4-Sambeek 4 11.00 Volharding-Margriet 2-1 (1-0). Doelpunten Volharding: Niels de Bruin en Jaap de Vlam. Het zit Volharding de laatste wed strijden eindelijk eens mee. Na de uit- overwinning tegen tien man vorige week tegen RKVB werd nu in eigen huis nummer twee Margriet uit Oss in blessuretijd verslagen: 2-1. Een gelijk spel had de verhoudingen beter weer gegeven, maar daar maalde na afloop bij de thuisclub terecht niemand om. Door de late goal is Volharding geklommen van de elfde naar de zevende plaats op de ranglijst. Zonder de uitblinker van vorige week Mark Blenckers (hij blesseerde zich afgelopen vrijdag tijdens een zaalvoetbalduel) begon Volharding aan het lastige karwei tegen Margriet. Blenckers werd zeker gemist, maar zijn vervanger Jaap de Vlam vulde de plek van de jongeling uitstekend in. De Rijkevoortenaar in Vierlingsbeek- se dienst was de beste man aan Vol harding-kant. Halverwege de eerste helft was het juist Jaap de Vlam die aan de basis stond van de openings treffer. Met een fraaie steekpass stuur de hij Joris van de Weegh naar de ach terlijn en diens voorzet werd door Niels de Bruin met wat geluk binnen gewerkt: 1-0. Volharding controleer de de eerste helft van de eerste tot de laatste minuut. De gasten uit Oss waren alleen gevaarlijk met schoten van afstand. Na rust veranderde dat. De bezoe kers begonnen na de hervatting van meet af aan te drukken en dat had al na zeven minuten succes. Het was middenvelder Claus van Vught die via een Volharding-been raak schoot: 1-1 Daarna eiste Volharding-keeper Stefan Gelden een hoofdrol op. Met een aan tal prima reddingen hield hij de Vier- lingsbekenaren op de been. Iedereen bij Volharding leek, met name gezien het wedstrijdverloop in de tweede helft, tevreden met een punt maar het werden er uiteindelijk zelfs drie. Een minuut in de extra tijd mocht Patrick van Kempen aanleggen voor een vrije trap aan de zijlijn. Zijn mooi indraai ende trap was te hoog voor de inko mende Maikel Fransman, maar bij de tweede paal was het uitgerekend Jaap de Vlam -de man die daar het meeste recht op had- die de bal alsnog bin nen gleed: 2-1. Scheidsrechter Oppers uit Landhorst liet vervolgens nog zes minuten naspelen, waarin Volharding nog een paar keer goed wegkwam. Joep Vossen had geluk dat Oppers niet floot toen hij binnen de zestien de bal al dan niet opzettelijk op de hand kreeg en in de allerlaatse minuut redde Stefan Gelden opnieuw prima bij een schot in de korte hoek, waardoor Volharding de tweede over winning op een rij boekte. Leunen-EMS 1-2 (1-2). Doelpunt Leunen: Freek Thoone Leunen heeft op eigen veld een ongelukkige nederlaag geleden tegen koploper EMS: 1-2. In de 8e minuut kwam het eerste echt gevaarlijke schot van EMS, door een onachtzaam heid bij een verdediger. Was het nu nog geen doel, echter twee minuten later kwam de openingstreffer al tot stand. Vanaf de middenlijn kon een EMS-er zonder aangepakt te worden het veld oversteken. Daarna werd rond het zestien meter gebied de bal afgelegd naar een medespeler. Die omspeelde de keeper en schoof de bal in de binnenhoek van de goal. Hierna liet EMS de tegenstander het spel maken en Leunen werd sterker. Een drie tegen drie situatie werd slecht uitgespeeld, en daarna was er bij een goed opgezette aanval geen goede bezetting voor de goal. Na ongeveer een half uur spelen, speelde de tegenstander Leunen vakkundig uit. En uiteindelijk ging de bal vanaf de zestien meter met een lob over de uitkomende keeper in de goal. Wie dacht dat men hierdoor van slag was, had het verkeerd. Bij een genomen corner van EMS, werd de bal door Edwin Berden onderschept. Deze legde de bal halverwege eigen helft af op Geert Thijssen. Die ging aan de haal met de bal tot aan het zestienme ter gebied van de tegenstander. Daar na volgde de perfecte voorzet op Freek Thoone, die deze kans knap verzilverde. In de 40e minuut sloeg de schrik er weer in bij Leunen. Een goede strakke voorzet van EMS werd vanaf zeven meter vrij voor de keeper niet benut. De bal ging naast. Jaap Lit- jens zou kansloos geweest zijn. In de rust kon men bijpraten over een mooi voorgeschotelde voorstelling van beide teams. Er werd over en weer goed gevoetbald en de wedstrijd was zeer open. In de 50e minuut een zeer grote kans voor Leunen. Een voorzet van Freek, die vooraf ging van een sla lom tussen een woud van benen, belandde op vijf meter voor de goal voor het hoofd van Roel Gielens. Die kopte vrij voor de keeper tegendraads in. Echter met een reflex kon de keeper zich enigszins herstellen, en keerde de bal zeer knap. Dit had de gelijkmaker moeten zijn. Leunen hield nu meer het initiatief. In de 65e minuut stompte de keeper die ver uit zijn goal stond de bal voor de voeten van invaller Remco Hellegers. Die legde de bal af op Freek Thoone, maar die zag zijn schot in de korte hoek echter gekeerd. In de ,75e minuut nog een actie van youngster Frits Lucassen. Hij omspeelde enkele spelers en ging voor de korte hoek. Maar het schot werd niet gevaarlijk. Het bleef uiteindelijk bij 1-2. SSS'18 Uitslagen SSS'18-Ysselsteyn 2-0 SSS'18 2-Ysselsteyn 2 5-1 Olympia'18 4-SSS18 3 0-9 Holthees 2-SSST8 4 0-1 Dames Prinses Irene-SSS'18-1-0 Programma zondag 9 oktober SVEB-SSS'18 14.30 Sambeek 2-SSST8 2 11.00 SSS'18 3-Vitesse'08 4 10.30 SSS'18 4-Montagnards 5 10.00 West. Boys 2-SSST8 5 10.30 Dames: SSS'18-Kon. UD 12.00 Elsendorp 1-SSS'18 2 11.00 PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00.17.00 uur SV Venray veteranen Uitslag Holthees-SV Venray Zaterdag geen wedstrijd SVV veteranen Uitslagen Oostrum-SW 2-5 SJW-SW 5-1 Programma zaterdag 8 oktober Leunen-SW 16.00 SV Geijsteren Programma zondag 9 oktober SV Geijsteren-Merselo 4 11.00 Programma zaterdag 8 oktober GFC'33-Geijsterenvet. 16.30 Ysselsteyn spring slordig met kansen om SSS'18-Ysselsteyn 2-0 (0-0). Doelpunten: 68. Bas Joosten 1-0; 77. Bas Joosten 2-0. Scheidsrechter: Pennings (Geffen). Toeschouwers: 225- Gele kaart: Rob Janssen (SSS'18). SSS'18: Bram Dekkers; Bart van der Kroon, Marcel Rooymans, Rob Jans sen (35- Paul Joosten) en Merijn Muijsers; Coen Janssen, Paul Janssen en Patrick Borghs; Luc Janssen, Bas Joosten en Wout Janssen. Ysselsteyn: Rob Berkers; Martin Pouwels, René van de Pas, Jeffrey Ver- steegen en Erwin Brouwer; Eddy Kuenen (73. Jeroen Sanders), Maurice Pouwels en Frank Geurts; Ronnie Bovee, Thijs Berkers (66. Dirk Sche- pens) en Phil Versteegen. Door Jan Leijsten Noud Janssen, trainer van titel- favoriet SSS'18, is voor aanvang niet helemaal gerust op een goede afloop tegen laagvUeger Yssel steyn. "Denk eraan het zijn der by's. Wij scoren inderdaad gemakkelijk maar vergeet niet dat Ysselsteyn vorig seizoen ook in Overloon won." Zondag konden de Ysslsteyners die stunt niet her halen. Alhoewel SSS'18 lang moest wachten voordat de 2-0 zege gestalte kreeg. De thuisclub schoot gedreven uit de startblokken. De snelle balcircula tie van de Overloners dwong de gas ten direct in het defensief. De eerste mogelijkheid ontstond pas na ruim een kwartier toen Wout Janssen een directe vrije trap vanaf achttien meter net onder'de lat schoot. Maar doel man Rob Berkers verwerkte de bal tot corner. Halverwege knalde de Ysselsteynse aanvaller Phil Versteegen fraai op de bovenkant van de lat. Ook Thijs Ber kers miste nog eens ternauwernood het Brabantse doel. Ondertussen kwam het uitblinkende - samen met zijn broer Maurice - bijtertje Martin Pouwels met een vermanend vinger tje goed weg toen hij Bas Joosten pit tig attaqueerde. De Ysselsteynse spel wijze met de sterke libero Jeffrey Versteegen achter een viermans ver dediging was nauwelijks een verras sing. Trainer Peter Groenen verklaar de immers vooraf: "SSS heeft een gemiddelde van vier goals per wed strijd." Toch kregen de gasten verrassend de beste mogelijkheden. Phil Verstee gen en Maurice Pouwels stuitten op de solide keepende Bram Dekkers. Het laatste woord voor de thee was voor de Overloonsé ploeg. De precie ze voorzet van Luc Janssen kopte zijn broer Paul laag in de hoek maar met een prachtige reflex voorkwam Rob Berkers een treffer. Al snel in de tweede helft stuurde Thijs Berkers Phil Versteegen de diep te in maar schuin voor het doel werd het te moeilijk voor hem. SSS'18 speelde sporadisch over de vleugels waarmee het vastberaden Ysselsteyn se centrumduo Jeffrey Versteegen- Erwin Brouwer in de kaart werd gespeeld. Door de weinige ruimte die de mannen van Noud Janssen kregen leek de derby steeds meer op een Ysselsteyns succesje (lees 0-0) uit te draaien. Juist op het moment dat de bezoe kers er steeds meer in geloofden dook Bas Joosten als een duveltje uit een doosje twee meter voor Rob Berkers op. De Overloonse spits verzilverde met een simpele voetbeweging de voorzet van Luc Janssen: 1-0. Een minuut later pakte SSS-verdedi- ger Merijn Muijsers net binnen de zes tien Phil Versteegen vast. Arbiter Pen nings, die van fikse afstand volgde, had de bal makkelijk op de stip kun nen leggen maar zijn naam was haas. Dertien minuten voor tijd speelde Wout Janssen, na aangeven van uit blinker Luc Janssen, Erwin Brouwer uit en hij vond de attente Bas Joosten die ook ditmaal niet versaagde en 2-0 binnenschoot. Door de gewisselde spits Thijs Berkers voor Dirk Sche- pens was de scherpte in de Yssel steynse aanval grotendeels verdwe nen. Jeffrey Versteegen ging met twee benen in op Paul Janssen die revan che nam. Dat vergde een blessurebe handeling voor de Ysselsteyner maar de lankmoedige arbiter Pennings bedekte dit voorval met de mantel der liefde. Echter van een derbysfeer of een spetterend laatste kwartier was helemaal geen sprake meer. SSS'18 voldeed aan de verwachting door Ysselsteyn met 2-0 aan de kant te zetten. Noud Janssen toonde zich blij met de overwinning. "Doordat Ysselsteyn goed verdedigde liep het wat moeizaam bij ons. En we gaven achterin nogal eens wat weg. Maar dat we geduld opbrachten en toch nog toesloegen stemt me wel tevre den." Zijn collega Peter Groenen zei ondanks het verlies niet teleurgesteld te zijn. "Zeventig minuten lang geven we niets weg. Terwijl we zelf twee vette kansen krijgen. Je speelt hier toch tegen een ploeg die zestien keer scoort in vier duels." De toekomst lacht Groenen en zijn manschappen evenwel niet toe nu spits Thijs Ber kers, voor een paar jaar naar Mexico, en Ronnie Peeters, die aan een enkele weken durende 'training' bij de koninklijke marine begint, zullen ont breken. Voorwaar niet de twee zwak- sten uit de Ysselsteynse formatie. Districtsconsul keurt veld wél goed Holthees-Oostrum, de topper in de zesde klasse E, ging zondag niet door op sportpark De Halt. Con sul Van Kempen van Holthees keurde zondagochtend in alle vroegte het hoofdterrein af. Oos trum vertrouwde het niet en scha kelde districtsconsul Theo Kreb- bers uit Wanssum in. Krebbers toog in allerijl naar Holthees en keurde het veld wél goed. Door Henk Willemssen Krebbers, die vlak na het middag uur in Holthees arriveerde, zal van zijn bevindingen rapport uitbrengen aan de KNVB. Ook Oostrum heeft inmid- SV United verloor in Baarlo (3- 1) voor de eerste keer in haar nog korte historie. De fusievereniging uit Meerlo en Wanssum viel daar door weg uit de kopgroep van de vijfde klasse F. De ploeg van trai ner Hans Winkelhag wil de koplo pers Baarlo en SVOC'Ol niet uit het oog verliezen en zal thuis tegen Grashoek loeren op een overwinning. Voor aanvang van de competite was de kracht van SV United moeilijk in te schatten. Meerlo eindigde vorig jaar op de negende plek in 5F terwijl Wanssum een niveau lager op de tweede plaats eindigde. Meerlo-trai- ner Winkelhag ging door bij de fusie club maar zag nogal wat routiniers afhaken. SV United beschikt nu over een jonge, talentvolle groep. De voet ballers uit Meerlo-Wanssum, die in de jeugd ook al samenspeelden, blijken elkaar vrij snel gevonden te hebben. Maar zondag in Baarlo vond de fusie club toch zijn Waterloo. De eerste nederlaag in de nog prille historie is een feit. SV United krijgt zondag op sport park Bergsbos Grashoek op bezoek dat in hetzelfde schuitje zit. De Gras hoekers verloren zondag van de ande re koploper SVOC'Ol. Voor beide clubs is het komend weekeinde zaak niet te verliezen om zo in het spoor te blijven van het leidende duo. SVOC-doelman Ralf Steeghs moest na 440 minuten de eerste tegentreffer incasseren. Dat deerde SVOC'Ol niet want de club won opnieuw. Zondag is promovendus Kronenberg te gast op sportpark De Heesakker. Gezien de stand mag dit duel weinig proble men opleveren voor de manschappen van Ruud Vermeer. Concurrent Baar lo speelt in Tienray tegen TOP'27. De Tienrayse formatie bivakkeert in de middenmoot maar presteert nogal wisselvallig. Venray speelt in de eerste klasse D de 'klassieker' tegen Wilhelmina'08 in Weert. Beide clubs komen rechtst reeks uit de tweede klasse. Venray werd kampioen in 2H en Wilhelmina promoveerde via de nacompetitie. De rood-witten hadden afgelopen sei zoen weinig moeite met de Midden- Limburgers. In Weert werd met 2-3 gewonnen terwijl in eigen huis, een week na het binnenhalen van het kampioenschap, Wilhelmina met 7-0 werd afgedroogd. Nu na vijf duels ontlopen de clubs elkaar niet veel. Ze staan beide in de middenmoot met zes punten. Leunen staat, duidelijk te laag in de derde klasse C. De ploeg van trainer Jos Rutten speelde goede wedstrijden tegen RKSVO en EMS maar ging toch twee keer onderuit. Voorlopig moe ten de oranje-witten genoegen nemen met een bescheiden tiende plek. Zon dag wacht de uitbeurt tegen subtop per Helden. Het wordt geen gemak kelijke opgave voor Leunen dat wel weer kan beschikken over Frank Brands die terugkeert van een schor sing. In de vierde klasse G staat de regio nale derby Ysselsteyn-Swolgense Boys op het programma. De Swolgense nieuwkomer kan nog geen beroep doen op topscorer John Thijssen die een schorsing van vier duels uitzit. Trainer Fred Donkers kan daarente gen wel weer beschikken over Kevin Tissen. Swolgense Boys staat na vijf duels keurig in de middenmoot ter wijl Ysselsteyn in de staart van de ranglijst terug te vinden is. Vooral Ysselsteyn heeft de punten heel hard nodig om uit de benarde situatie te komen. In dezelfde klasse gaat SSS'18 op bezoek bij SVEB in Broekhuizenvorst. SSS-trainer Noud Janssen tipte voor het seizoen SVEB als titelkandidaat. Maar de degradant acteert tot nu toe uiterst wisselvallig. Janssen kent de kracht van de komende tegenstander want met zijn vorige club Leunen trof hij de Broekhuizense formatie regel matig. De nummer drie SSS'18 wil aan blijven haken bij de nog ongeslagen koplopers Olympia'18 en Sparta'18. Merselo is na twee nederlagen weggezakt naar de tiende plaats in de vijfde klasse G. Zondag speelt de Mer- selose ploeg thuis tegen VCA uit het Brabantse St. Agatha. Een duel dat de mannen van trainer Ger Delauw niet mogen verliezen want VCA heeft evenveel punten (vier) dan Merselo. Oostrum verdedigt in de zesde klas se E zijn koppositie tegen Meterik. De koploper zat in de winning mood met vier zeges op rij. Dat de topper in en tegen Holthees niet doorging kwam de ploeg van trainer Twan Bloemen dan ook heel ongelegen. Tegen de nummer drie Meterik, dat een stugge ploeg heeft, probeert Oostrum de draad weer op te pakken. Holthees heeft zondag vrijaf terwijl middenmo ter BW'27 het iets hoger geklasseer de GFC'33 op bezoek krijgt. dels een rapport ingediend. De kwes tie kan nog wel eens een vervelend staartje krijgen voor Holthees. Indien blijkt dat het veld ten onrechte of met bijbedoelingen is afgekeurd, dan zal de voetbalbond een fikse straf uitde len. Naast een geldboete kunnen er ook winstpunten in mindering wor den gebracht bij de nummer twee op de ranglijst. Ed Poels, voorzitter van Holthees, denkt dat het allemaal zo'n vaart niet loopt. Het hoofdveld op De Halt kreeg na afloop van het vorige seizoen een nieuwe grasmat. De KNVB is ervan op de hoogte dat het eerste elftal zijn thuisduels in het begin van de compe titie op het tweede veld zal afwerken. Uitgerekend in de topper tegen Oos trum zouden de blauw-witten het nieuwe hoofdveld voor het eerst in gebruik nemen. Maar het terrein blijkt nog niet goed in orde. Aan de zijde van de kan tine en vooral in de hoek bij de bos rand is de afwatering slecht. Alhoewel het zondag stralend weer was en het zaterdag droog bleef, bleek de regen val van vrijdag de boosdoener. "We hebben zaterdag nog met een riek staan prikken in de slechte hoeken van het veld", zegt Poels. "Maar het water loopt er gewoon heel slecht weg. Als op de slechte stukken een sli ding wordt gemaakt dan ligt het veld helemaal open." Zondagochtend om acht uur keurt de consul het terrein samen met wed strijdsecretaris Van de Winkel. Ze komen tot de conclusie dat er niet gevoetbald kan worden. Een alterna tief is het tweede veld maar daar speelt 's ochtends al een lager elftal. De scheidsrechter en tegenstander Oostrum krijgen rond half elf een tele foontje dat de wedstrijd niet doorgaat. Oostrum-voorzitter Sjef Arts over legt met zijn consul Toon van Soest, Ze vertrouwen de zaak niet en beslui ten KNVB-districtsconsul Krebbers in te schakelen. De Wanssummer rijdt naar Holthees en inspecteert in het bijzijn van een paar bestuursleden het veld. "Er kan prima gevoetbald wor den", oordeelt Krebbers, die meteen Arts op de hoogte stelt. Het is dan inmiddels 13-00 uur, maar de melding komt voor Oostrum te Iaat. "Want we hadden al onze spelers op de hoogte gesteld dat het niet doorging. Bij het café hadden we een streep door de opstelling gezet zodat de supporters het ook konden zien. Het is heel jam mer dat het zo gelopen is", vindt Sjef Arts. "Het was prachtig weer en ik ver wacht dat er heel wat publiek op af zou zijn gekomen. Ik weet dat uit Oos trum ook veel supporters tevergeefs naar Holthees zijn gegaan. De toe schouwers zijn hier de dupe van De Oostrum-preses wijst er op dat de zesde klasse E sowieso al een lasti ge poule is omdat er dertien clubs in spelen. De KNVB wil daarom al op 8 januari een extra speelronde inlassen. De clubs zijn daar allerminst blij mee en willen deze datum naar voren halen. "Maar als er dan zo snel een wedstrijd wordt afgelast, dan wordt het nog moeilijker. Terwijl het veld goed bespeelbaar bleek. Het competi tieverloop komt zo nog meer in het gedrang. En als er zondag in Holthees niet gevoetbald kon worden dan vraag ik me af wanneer het veld dan wel bespeelbaar is. Want de omstandighe den zullen eerder dan slechter dan beter worden", zegt Sjef Arts. Oostrum heeft na het bezoek van de districtsconsul geen contact meer gehad met Holthees. Arts: "We heb ben een rappport ingediend bij de KNVB. De voetbalbond is nu aan zet. Maar nogmaals: ik vind heel jammer dat zo'n mooie topper met zo'n mooi weer niet kon doorgaan." Holthees-voorzitter Poels verklaart dat het veld 's middags door de zon al flink was opgedroogd. "Onze consul is het-er niet mee eens hoe dit gelopen is. Hij probeert zijn werk zo goed mogelijk te doen en hij oordeelde dat het veld onbespeelbaar was. Dan is het heel vervelend als iemand je zo op de vingers komt kijken." Poels vindt dat de club er verder buiten staat. "Dit is duidelijk een kwestie van de consuls. We hebben er al veel geld ingestoken om het veld in orde te krijgen. Maar het is nog niet goed genoeg. Zolang het niet regent is er niets aan de hand. Maar als er een keer een flinke bui valt, dan kan het veld het water niet verwerken." De KNVB heeft het duel Holthees- Oostrum opnieuw vastgesteld op zon dag 23 oktober. Op deze dag staat een inhaal- en bekerprogramma gepland.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 25