r Ontwikkelingen in 2006 Gemeente Venray Multifunctioneel Centrum: uniek project Lokale lastendruk Bevolkingsgroei EL EN MAAS Donderdag 6 oktober 2005 - Pagina 21 Lees verder op de pagina Venray in cijfers 2005 Gemiddelde economische waarde woning 194.300,00 194.300,00 OZB gebruiker 164,00 afgeschaft OZB eigenaar 208,00 Rioolrechten 147,74 155,95 Afvalstoffenheffing Totale lastendruk 744,22 572,58 De informatieavond over het Multifunctioneel Centrum op woensdag 28 september was druk bezocht. Zo'n 35 geïnteresseerden kregen te horen hoe het project er op dit moment voor staat. Wethouder Mathieu Emonts deed de aftrap van de avond. Hij bracht het grote enthousiasme waarmee aan dit project gewerkt wordt over op de toehoorders. Net als de overige collegeleden is hij ervan overtuigd dat dit unieke initiatief door samenwerking tussen verenigingen, instellingen en diverse organisaties op het gebied van cultuur, muziek, onderwijs, sport en evenementen een groot succes kan worden. Die samenwerking was ook de rode draad door de bijeenkomst. De komende maanden is het nodig geza menlijk allerlei activiteiten op te pakken. De gemeente kan en wil dit initia tief niet alleen, maar samen met alle organisaties oppakken. Geboorte en sterfte I Geboren Overleden <40- Vestiging en vertrek 3 Vestiging Vertrek Openingstijden Publieksdiensten Postbus 500, 5800 AM Venray Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Telefoon (0478) 52 33 33 dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Fax (0478) 52 32 22 Telefonisch bereikbaar; maandag t/m E-mail gemeente@venray.nl donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en www.venray.nl vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. welnemen? jeeft uw organisatie interesse in [elname in het Multifunctioneel Bntrum, maar hebt u zich nog niet aangemeld? Dat kan nog tot fcn met 14 oktober 2005. Neem pntact op met Germy Thielen, pelefonisch 'via 52 33 33 of mail naar jemeente@venray.nl. I 'roef parkeer- kraskaarten Iedereen die een huishouden runt, betaalt jaarlijks gemeentelijke belas tingen. In de volgende tabel treft u een overzicht aan van de gemiddelde lokale lastendruk per huishouden. Met name door de afschaffing van het gebruikersdeel van de onroerende zaakbelasting (OZB) daalt de lastendruk behoorlijk. Ook de afvalstoffenheffing is minder dan vorig jaar. Dat komt voornamelijk door scherpere prijsafspraken met contractpartijen, de textiel- inzameling die voortaan in eigen beheer wordt uitgevoerd, minder onder houdskosten voor containers en een hoge oud papierprijs. De rioolrechten stijgen, zoals in het gemeentelijk rioleringsplan is opgenomen, met 5,5%. Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray 'p/olg Multifunctioneel Centrum: fniek project irvolgens zette projectleider Ernst- |an Meerbeek samen met zijn pro- [ctteam de verschillende stappen ïleal zijn gezet uiteen. In oktober «november werkt het team hard San het opstellen van een haalbaar- feidsadvies. Dat gebeurt, in nauw rerleg met de eindgebruikers, fenuit de uitgangspunten ruimte, janciën en eindgebruikers. Daarbij Ivan alle kanten de nodige inventi viteit, creativiteit en lef nodig. Gelet p het aanwezige enthousiasme in Ie zaal zijn alle partijen klaar voor feze uitdaging. \ls proef voert de lemeente in een deel 'an de Oranjebuurt larkeerkraskaarten in I/oor bewoners. Hun lezoekers kunnen met ;en kraskaart een malig maximaal twee lur parkeren in het •ergunninggebied. De larkeertijd kan tot een naximum van vier uur •orden verlengd door twee kraskaarten tege- ijk te gebruiken. Uit buitend bewoners uit het vergunninggebied iunnen vanaf 1 oktober naximaal vijftig stuks iwsiher jaar, op vertoon van y Geboorte of overlijden aangeven? Kijk op www.venray.nl Gemeentearchief en Alarm informatiecentrum Centraal alarmnummer 112 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 dinsdag t/m donderdag van Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 40 een geldig legitimatie bewijs, bij het parkeer- bureau (Eindstraat 4) kopen. De kaarten zijn per tien stuks verkrijg baar voor 13,50. Over het gebruik van de kraskaarten zullen bewoners rechtstreeks worden geïnformeerd. De Venrayse bevolking is in het eerste halfjaar van 2005 met 82 personen toegenomen. Dat komt door een geboorteoverschot (+39). Ook is er een positief migratiesaldo (+43). Dat wil zeggen dat zich meer mensen in Venray hebben gevestigd dan er zijn vertrokken. Het voorlopige inwonersaantal per 1 juli 2005 is 39.211 personen. In onderstaande grafiek de cijfers met betrekking tot geboorte, sterfte, vestiging en vertrék voor onze gemeente voor het eerste halfjaar van 2005. Rechts deze cijfers uitgesplitst per wijk en dorp. Meer bevolkingsgegevens van Venray kunt u vinden op www.venray.nl in het statistisch jaarboek Venray in cijfers 2005'. Zo stelt de gemeente bijvoorbeeld middelen beschikbaar voor het stimuleren van deelname aan (sport)activiteiten voor inwoners van 65 jaar en ouder en voor de uitbreiding van dagopvangvoorzieningen voor zelfstandig, thuis wonende ouderen. Daarnaast gaat zij samen met de inwoners de kwaliteit van de wijken en dorpen verbeteren door de uitvoering van dorpomgevings- programma's en door gebiedsgericht te werken, Verder doet de gemeente onderzoek naar de haalbaarheid van een Multifunctioneel Centrum. Ook voert ze weer werkzaamheden uit bij diverse basisscholen en gaat ze het jeugd- en jongerenbeleid meer vorm en inhoud geven. Tenslotte gaat een groot gedeelte van de middelen voor nieuw beleid naar het uitvoeren van infrastructurele werken (onder meer de herinrichting van de kom in Casten- ray en van diverse straten in Venray) en de uitvoering van het gemeentelijk rioleringsplan. In de Programmabegroting 2006 zijn voor onverwachte tegenval lers voldoende reserves aanwezig. De algemene reserve voldoet aan de norm van de Provincie Limburg. Voor onverwachte kosten is het budget voor onvoorziene uitgaven voldoende. Daarnaast is er ook nog ruimte vrijgemaakt voor nieuw beleid.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 21