elgrims verhalen ver hun voettocht Norbert en Wout Poels tekenen bij semi-profploeg Meerlo-Wanssum Rowwen Hèze treedt op voor basisschooljeugd Rommelmarkt Meerlo: ruim 1000 bezoekers Sportuur en rolstoeldansen Service rubriek MAAS Donderdag 6 oktober 2005 - Pagina 13 Dialezing woensdag 12 oktober in Tienray Jan en Jana Bexkens uit Tien ray verzorgen op woensdag 12 oktober een bijzondere diale zing in het Parochiehuis in Tienray. Centraal tijdens de bij eenkomst staan hun ervaringen tijdens de 2300 lange pelgrims tocht van Tienray naar het Spaanse Santiago de Composte- la. Deze avond wordt georgani seerd in samenwerking met de Stichting Ontwikkelingssamen werking Meerlo-Wanssum. Dit vanwege het feit dat het echt paar aan de voettocht een spon- J soractie heeft gekoppeld die ten goede komt aan het kinderte huis Hogar Esperanza in het stadje Chilian in Chili. Jan en Jana verhalen boeiend iver de motivatie van de reisplan- len, de bagage, het weer, bijzonde re ontmoetingen, de onverwachte slaapplaatsen, gastvrije mensen onderweg, de snurkers, het wisse lende landschap, de pijnen, de vele lichtpuntjes en uiteindelijk de fina le. Het verhaal van Jan en Jana wordt geïllustreerd met veel prach tige dia's die het echtpaar onder weg maakte. De voettocht van het Tienrays echtpaar hebben de lezers van het weekblad Peel en Maas des tijds op de voet kunnen volgen dankzij het dagboek dat Jan Bex kens noteerde en wekelijks door speelde aan de redactie. Op pinksterdag 2004 werd het echtpaar voor de kerk in Tienray uitgewuifd door familie, pastoor en burgemeester en een delegatie van het SOS-bestuur Meerlo-Wanssum. Want Jan en Jana liepen niet zom aar een voettocht. Naast hun per soonlijke overwegingen en inten ties om deze pelgrimstocht te ondernemen, koppelde het sociale echtpaar er een sponsoractie aan vast. Voor het SOS-kinderhuis Hogar Esperanza in het Chileense stadje Chilian. Inwoners van Meer lo-Wanssum, lezers van Peel en Maas en anderen sponsorden de tocht en dat bracht 4000 euro bij elkaar, mede ook dankzij een bij drage van de landelijke tv-actie Wilde Ganzen. Het verhaal is bekend. Na 67 dagen en 1540 kilometer lopen moesten ze vorig jaar op 4 augustus 2004 de strijd staken omdat Jan last kreeg van zijn enkels. Zaterdag 23 april van dit jaar zijn ze weer van start gegaan voor de laatste 850 kilometer. En ook tijdens deze tocht zat het niet allemaal mee. Na meer dan honderd dagen wandelen Jan en Jana onderweg in het noorden van Spanje. arriveerden ze vermoeid - maar met in hun rugzak onuitroeibare herin neringen aan deze pelgrimstocht naar Sint Jacobs - in de kathedraal van Santiago de Compostela. De speciale Sint-Jacobsschelp mogen ze trots in hun woning uitstallen. Tijdens het tweede deel van de tocht hebben ze in het begin gezel schap gehad van Twan en Bep Jans- sen-Bexkens uit Broekhuizenvorst. Ook zij waren onder de indruk van de voettocht: "Het was een fantasti sche ervaring en die heeft ons met het virus besmet", zeggen Twan en Bep in koor. De dialezing vindt woensdag 12 oktober plaats in het parochiehuis in Tienray. Aanvang: 20.00 uur. Iedereen is welkom, de entree is gratis. Broers uit Blitterswijck naar sterke Fondas-P3 Transfer wielerploeg Van links naar rechts, Jacques Hanegraaf, Wout Poels, Norbert Poels en teammanager Daan Luijkx. zekerheid bieden. Daarom heb ik bijgetekend bij Fondas-P3 Transf er. Maar de ploegleiding weet dat als ik in december of januari als nog bij een profploeg terecht kan, ik weg ben. Die kans laat ik mij niet ontnemen." ZEER PROFESSIONEEL Voor de twee broers breekt nu een periode van rust aan. Voor Wout Poels is het seizoen al voor bij, Norbert rijdt dinsdag zijn laat ste koers. Eind oktober beginnen ze met de voorbereidingen op het nieuwe seizoen. "Krachttraining, veldrijden, rustig conditie opbou wen. In januari zal Fondas-P3 Transfer deelnemen aan de Tour de Langkawi in Maleisië, daar moet de basis worden gelegd voor het nieuwe seizoen. Eind februari begint het wedstrijdsei zoen echt met Kuume-Brussel- Kuurne en de Brabantse Pijl. Aan de faciliteiten in de ploeg zal het volgend jaar in ieder geval niet lig gen. Alles wordt beter en moder ner. Fondas-P3 Transfer pakt het zeer nrofessioneel aan." wielercarrière met school: hij volgt Havo 4 bij het Raayland Col lege in Venray. "Ik kom van het VMBO en tot dusver kan ik het prima combineren. Ik denk wel dat ik er meer voor moet laten nu ik voor de eerste keer voor een semi-profploeg ga rijden. Het voordeel is dat het Raayland Colle ge de status heeft van topsport- vriendelijke school en daardoor medewerking zal verlenen zodat ik topsport en studie goed kan combineren." Norbert Poels studeert com merciële sporteconomie aan de Johan Cruijff University in Amster dam en loopt stage bij Ambaum Media Communicatie in Steyl. Hij richt zijn leven zoveel moge lijk naar het wielrennen in. "Mijn stage loopt in januari af. In febru ari begint het seizoen, dus dat is goed te combineren. Maar ik moet eigenlijk volgend jaar nog een andere stage lopen, ik ben benieuwd of dat gaat lukken. Ik geef het wielrennen nu toch voor rang, omdat ik volgend jaar perse een profcontract wil afdwingen." Jacques Hanegraaf, ex-wieler- prof en de manager van Norbert Poels, probeert hem nu al onder te brengen bij een profploeg. "Er zijn contacten, maar geen enkele profploeg kan mij op dit moment Norbert (22) en Wout Poels |(18) uit Blitterswijck hebben in Roosendaal hun handteke ning gezet onder een éénjarige verbintenis bij de sterke Fond- as-P3 Transfer wielerploeg. De semi-profploeg is een opstap voor jonge wielrenners naar het profpeloton. De facilitei ten en het programma voor 2006 zijn zo afgestemd dat de Wielrenners zich kunnen meten met hun professionele vakbroeders. Voor Wout Poels zal 2006 een leerjaar worden, voor zijn oudere broer Nor- heit het jaar van de waarheid. Hij heeft zijn zinnen gezet op een profcontract en sluit niet uit dat hij zelfs al deze winter die overstap maakt. Fondas zag eind 2004 het levenslicht. Op dat moment was het te laat om voor 2005 een ster ke ploeg samen te stellen. Fondas heeft toen veel renners van de dub Willebrord Wil Vooruit de gegeven een jaartje conti nentale wedstrijden te rijden. Maar nu, een jaar later, gaat de P)oeg alleen verder met renners de ambities hebben om ooit Prof te worden. De anderen keren tCrug naar de club. Norbert Poels kwam ook dit I jaar al uit voor Fondas. Hij ziet zich volgend seizoen omringd door sterke jonge renners als Peter van Agtmaal, Peter Möhl- mann, Reinier Honig, Maarten Lenferink, Arne Hassink, Ger Soe penberg en de van de junioren" overkomende Wout Poels. Juist ja, zijn jongere broer. "Het is de eerste keer dat we samen in dezelfde ploegen rij den", vertelt Wout Poels. "Maar er zit natuurlijk wel een groot ver schil in onze positie in de ploeg. Ik ben belofte en voor mij wordt het een leerjaar. Norbert daaren tegen wil volgend jaar een prof contract afdwingen. Dat zijn twee totaal andere doelstellingen. Ik hoop dat ik Norbert met zijn doel kan helpen, en ik verwacht dat hij mij tips en aanwijzingen geeft zodat ik veel kan leren." Dat familie en sport nu zo eng verweven zijn, vindt de jongste van de twee broers niet erg. "We zullen thuis heus wel napraten over de koers, maar ik denk dat we het ook goed kunnen schei den. Ik verwacht niet dat we thuis ruzie gaan krijgen als ik een keer niet mee spring terwijl dat wel was afgesproken of als ik mijn werk voor de,ploeg niet naar behoren heb gedaan." Wout Poels combineert zijn Rowwen Hèze bestaat twin tig jaar en viert het bereiken van deze mijlpaal met een aan tal jubileumconcerten op vrij dag 11, zaterdag-12 en zondag 13 november. Een wel heel bij zonder concert wordt gegeven op vrijdagmiddag 11 novem ber. De leden van Rowwen Hèze treden dan op voor ruim drieduizend kinderen van basisscholen uit de gehele regio. De organisatie van de middag is in handen van de Rotary Club Horst-Sevenum- Maasdorpen en joekskapel Mekkeluk Zat. Al verschillende jaren houdt Rowwen Hèze het laatste concert van het seizoen in thuisplaats Ame rica. Voor de organisatie tekent joekskapel Mekkeluk Zat die er, samen met een groot aantal vrijwil ligers, voor zorgt dat het slotcon- cert van de band elk jaar een niet te missen festijn is. Met het twin tigjarige jubileum van de Ameri- caanse band in het vooruitzicht werd besloten om in plaats van één concert, twee concerten te houden. Door de grote belangstel ling van het publiek is dit intussen uitgegroeid tot drie concerten. Dat is echter niet alles. Om de basis schoolkinderen ook eens de kans te geven naar een concert van Rowwen Hèze te gaan, zonder dat ze onder de voet gelopen worden door het volwassen publiek, vindt er op vrijdag 11 november een optreden speciaal voor hen plaats. "We krijgen vaker het verzoek van basisscholen om eens langs te komen voor een optreden", laat bandlid Theo Joosten weten. "Daar komt echter zoveel bij kijken, waardoor het moeilijk is om zoiets in ons programma te passen. En omdat op vrijdagmiddag toch al alles gereed staat, de instrumen ten, het podium en zo meer, is dit een ideale gelegenheid om de kin deren van de groepen zeven en acht eens uit te nodigen voor een concert." Ruim drieduizend kinderen zijn er uitgenodigd voor het optreden van Rowwen Hèze. Rotary Club Horst-Sevenum-Maasdorpen, die de organisatie op zich genomen heeft, heeft zo'n zestig basisscho len uit de regio Venray aangeschre ven. "Elke twee jaar organiseren we het Winterzonfestival, Een eve nement speciaal voor mensen met een beperking", zegt Theo Engels. "We liepen al langer met het idee rond om ook zoiets dergelijks voor de jeugd te organiseren en hebben er de leden van Rowwen Hèze op attent gemaakt. Toen zij met het idee voor dit concert kwamen von den wij het de ideale gelegenheid om ons plan tot uitvoering te bren gen." De leden van de club zorgen die dag onder andere voor het ver voer per bus, het verkeer wordt ter plekke geregeld, samen met joekskapel Mekkeluk Zat die ook voor de catering zorgt. Het was zondagmiddag dringen geblazen bij de jubilerende rom melmarkt van carnavalsvereniging De Vöskes in Meerlo. Al een uur voordat de hekken werden geo pend, stonden de mensen in de rij ongeduldig te wachten om als eer ste binnen te kunnen zijn. Want, wie het eerst binnen is, kan de beste koopjes eruit pikken. Zowel buiten als binnen het zalencom plex 't Brugeind in Meerlo waren duizenden voorwerpen uitgestald die een week eerder door leden van de carnavalsvereniging in het dorp huis aan huis werden opge haald. Toen om 13.00 uur de hekken opengingen was er geen houden meer aan. Honderden mensen drongen zich naar binnen en begonnen te snuffelen, schooien, scharrelen, struinen, neuzen, rom melen en handelen. Veel Noord- Limburgers, maar ook veel Turkse, Marokkaanse en Afghaanse families zochten temidden van het rijkelijke aanbod de koopjes. Opvallend zijn ook elk jaar de vele Poolse mannen en vrouwen, die tijdelijk werken in deze regio, en op de markt in Meer lo tweedehands gebruiksvoorwer pen kopen voor hun familie in Polen. En vele mensen sjouwden gepakt en gezakt meerdere malen naar hun auto om de gekochte goe- Het Platform Gehandicapten Meerlo-Wanssum is maandag avond begonnen met het sportuur voor mensen met een functiebe perking. In de sportzaal van zalen complex 't Brugeind in Meerlo kunnen mindervalide sportliefheb bers 's maandags van 19.00 tot 20.00 uur onder begeleiding van fysiotherapeuten deelnemen aan een mix van sporten. Het platform is nog op zoek naar begeleiding. Het Meerlo-Wanssumse gehan dicaptenplatform begint overigens niet alleen met het sportuur. Men sen met een beperking die graag willen deelnemen aan professio nele lessen rolstoeldansen, kun nen ook in 't Brugeind terecht. Op donderdag 6 oktober (vandaag) verzorgt Els Kusters uit Venray, een ervaren trainster die al jaren werkt met rolstoeldansparen, van 19.30 tot 20.30 uur een tweede demonstratie rolstoeldansen. De belangstelling voor deze activiteit is groot, zo bleek vorige week tij dens de eerste bijeenkomst. De bedoeling is dat ook het rolstoel dansen een langdurig vervolg krijgt. Iedereen is welkom. Voor meer informatie over het sportuur of het rolstoeldansen: Truus Knoops, Platform Gehandi capten Meerlo-Wanssum, tele foon: 0478-691662. Een beeld van de drukke rom melmarkt in Meerlo. deren op te bergen. De organisatie kreeg van alle kanten complimen ten voor de perfecte organisatie. "De Meerlose markt staat in de hele regio bekend als een goede markt", aldus een Venlonaar die met een dik puzzelboek huiswaarts keerde. Nrt afloop maakte voorzitter Eric Vullings van De Vöskes bekend dat de rommelmarkt weer alle records had gebroken. Meer dan duizend bezoekers en een hogere opbrengst dan het jaar daarvoor. De opbrengst komt overigens ten goede aan het carnaval in het kerk dorp Meerlo. Vullings dankte de bijna honderd vrijwilligers die deze rommelmarkt weer mogelijk heb ben gemaakt. "Zonder jullie kun nen wij dit niet", zei hij. Kopstoot arbiter De politie heeft maandagavond rond 22.45 uur in een sporthal aan de Bosdaellaan een 32-jarige man uit Reuver aangehouden die tijdens een voetbalwedstrijd de scheids rechter een kopstoot had gegeven. Een beslissing van de scheidsrech ter, een 52-jarige man uit Meerlo, vormde hiervoor de aanleiding. Het slachtoffer liep hierbij letsel in zijn gezicht op. De verdachte werd door agenten aangehouden en overgebracht naar het politiebu reau voor verhoor. Hij is diezelfde avond nog in vrijheid gesteld. Hobby Gilde Hobby Gilde: vrijwilligersorga nisatie voor overdracht van kennis en vaardigheden op educatief en creatief gebied. Binnenkort gaat op de maandagmiddag weer een bridgecursus voor beginners van start onder leiding van Tilly Fasol. Beeldweven: een andere wijze van weven.Naar eigen idee een afbeel ding tekenen en deze vervolgens op een weefraam weven. Daarbij zijn verschillende technieken mogelijk. Aanvang cursus op dins dag 11 oktober. Voor meer infor matie, telefoon: 077-3988915. Relatiegeschenken www.steja.nl Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of don derdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Buiten deze openingstijden kunt u uitsluitend voor spoedrecepten terecht bij Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo- Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smoren- burg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worl- donline.nl. Spreekuur, volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, pre ventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klan tenservice: bereikbaar tijdens kan tooruren (inclusief ledenadministra tie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: vol gens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dage lijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077- 3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Mid den-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishan deling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tien- ray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor informatie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzorgers. Inloopbijeenkomst elke derde dins dag van de maand van 10.00 -12.00 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vrijdag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemiddeling of persoonljike informatie advies. Tel. afspraak 077-3978500. Inzage vrijwilligersvacaturebestand: tijdens kantooruren. Vacatureklapper en via synthese., vrijwilligersgids.nl

Peel en Maas | 2005 | | pagina 13