Campagne 'autoluwe choolomgeving' van start Derdewerelddag Venray pnieuw een succes Opening van dierenkliniek Ingezonden }pen dag lierenkliniek forst Dag van de Palliatieve Zorg Wijnhuis viert jubileum met nieuw bier WONEN OP MAAT TAXATIES %L EM MAAS n/eede prijs Lisan Nabben uit Oirlo Verkeerswethouder Jan lessen en Lisan Nabben, een loliere van basisschool Maria in ■lo, woonden donderdag de van de provinciale campagne itoluwe schoolomgeving' bij. :1 is kinderen en hun ouders bewust te maken dat ze ook Hjpend of fietsend naar school [■•«innen komen. Nu brengen veel ■■Aders hun kinderen met de auto school, en dat leidt regelma- tot gevaarlijke situaties. De 'ARM rovincie en het Regionaal [gaan Verkeersveiligheid imburg (ROVL) willen dat dat rRA jenmdert. ook willen ze de fietsvaardighe- [LIQ! en van kinderen stimuleren. Een in de activiteiten die in het ader van deze actie worden ehouden, was een 'schoolstraat- ordwedstrijd' voor de groepen 7 n 8 van alle basisscholen. De rganisatie koos uit de ruim 300 pendingen de drie beste teke- ingen, waaronder die van Lisan. fINKE eOirlose won echter niet, want e jury gaf donderdag de voor- ur aan de tekening van Carmen listen uit Leveroy. De tekening Carmen is nu dus te zien op loolstraatborden in heel iburg. Lisan won met haar ening de tweede prijs, 's iiddags overhandigde wethouder iessen aan de Oirlose diverse :sentjes als dank voor haar '.et en creativiteit. Ze kreeg van gemeente onder meer een familiedagkaart voor speelparadijs Toverland. Daarna werden achter en voor de basisschool in Oirlo de nieuwe schoolstraatborden onthuld. De gemeente plaatst de komende tijd ook bij de basisscholen De Meent in Leunen en De Landweert, De Vlas wei, De Hommel en De Keg in Venray ditzelfde bord. De cam pagne sluit aan bij het verkeersvei- ligheidsbeleid van de gemeente. Lisan Nabben en wethouder Driessen onthulden donderdag het winnende bord van Carmen Corsten. imer f iet hi r kfl a)e Derdewerelddag Venray n afgelopen zondag was ook dit ar mede door het prachtige Meer geslaagd te noemen. Vele Taizenden mensen trokken langs JËï tenten en stands, waar de ver- Wm'hillenüe organisaties en stich ten hun projecten en activitei- hadden uitgestald. De lenwerking met de Kiwanis hun grote boekenmarkt was ia en mede door de andere Ibtiviteiten, zoals de proeverij on hapjes, streekproducten, wij len, groente, fruit en kaas was er .foor het publiek op vele plaatsen genieten. De winkeliersvereni- ing Venray Centraal als ook het kinstencentrum Jerusalem, dat [samenwerking met de schouw ing verschillende activiteiten op mw had gezet, trokken met de odeshow op de Grote Markt als met het optreden van veel k erlingen voor een boeiende ddag. De middag werd om .00 uur geopend met een 1 treden van St Petrus Banden, t door het dorp trok. Er was dit lar op de verschillende pleinen cel muziek, die de aandacht van et publiek trok en voor veel izelligheid zorgde. Voorzitter tin Kuijpers van het Mondiaal atform Venray is bijzonder vreden over de dag: "Veel men- n hebben mij gezegd, dat ze diende en interessante sprekken met de verschillende ganisaties hebben gevoerd en ook de leden van onze stichting hebben niet alleen in alle tenten en stands veel bezoek gehad, maar ook meer dan voorgaande jaren verkocht voor het goede doel. Ieder jaar weer hebben we de volle medewerking van boven, want het mooie weer is een fac tor in de organisatie, die voor het welslagen van groot belang is. En ook onze vrienden, de Marokkanen, de Turken en het Internationaal Vrouwencentrum met hun project Moedercentriim Venray, waren dik tevreden en hebben veel bezoek gehad. Veel mensen waren te gast bij de Turken en de Marokkanen en menigeen kon de aangeboden lekkernijen en de heerlijke thee wel waarderen. Ook de henna- versiering was voor velen een gelegenheid om arm of hand met een traditioneel Marokkaans motief te laten versieren. De bar becue van de Turkse gemeen schap, aangewakkerd door de wind, bewierookte tot slot van deze happening wat al te zeer de bezoekers." Het optreden van de grote per cussieband Hakuna Matata trok mede door de enthousiaste dan seressen, die een wervelende show verzorgden, veel publiek. Hun optreden werd afgewisseld door een modeshow van eerlijke kleding met mooie en kleurrijke modellen, verzorgd door de Wereldwinkel, die aan hun stand ook vele nieuwsgierige bezoekers mochten ontvangen. Amnesty en Unicef waren zeer te spreken over de interesse van het publiek en ook MOV, Divinolandia en de LLTB, waar de onvermoeibare Jan Jansen uit Ysselsteyn onder ande re zijn verhaal over Ghana hield, waren tevreden. De grote organi satie Udavum Karangal had weer een krottenwijk opgebouwd, waar de bezoekers door middel van een beamerpresentatie op intensieve wijze werden voorge licht over hun project in India. Opvallend en origineel was het optreden van Patrick Thijs van de Stichting Culturen in beweging uit België, die door zijn rappe tong en boeiende vertelkunst, maar ook door de prachtige muziek veel publiek aan zich wist te binden. Op een originele en ludieke wijze wist hij het publiek duidelijk te maken met vele voor beelden, dat alles wat anders is en wat men niet kent, ook een bron van nieuwe kennis kan zijn en dat men juist vaak van deze onbekende, maar boeiende nieu we wereld veel kan leren. Door de inzet van vele vrijwilligers heeft Venray weer een prachtige zondagmiddag beleefd, die zeker het volgend jaar herhaald zal wor den. SERVICE In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele riieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brieven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. V-Kick De presentatie van V-Kick in café 't Podium heeft tot klachten van geluidsoverlast geleid." Dit staat te lezen in een artikel in de Peel Maas van twee weken gele den. Een geweldig goed initiatief van jongeren uit Venray en omge ving komt op deze manier een beetje in een kwaad daglicht te staan. Of toch niet? Slechte publi citeit bestaat niet, wordt wel eens gezegd en dat gaat in dit geval zeker op. V-Kick wil graag gevarieerde activiteiten organiseren voor jon geren en doet dat op een zeer geslaagde manier, aldus burge meester Waals in het betreffende artikel. En dat klopt ook. Alle mensen die aanwezig waren op de Kick-off zullen beamen dat de middag en avond erg geslaagd waren. Een gevarieerd aanbod aan muziek, een goede sfeer bij het altijd gezellige café 't Podium en in totaal enkele honderden bezoe kers, waarvan het grote deel jon geren. Wat wil je nog meer? Er kan dus teruggekeken worden op een geslaagde middag en avond en deze aftrap van de jongeren- stichting V-Kick biedt voldoende perspectief voor nog meer activi teiten voor de jongeren van Venray en omgeving, die zich de laatste jaren verveelden. En bij die volgende activiteiten zullen we ons netjes aan de regels houden en zal iedereen tevreden zijn, zowel de jongeren als de omwo nenden. Stichting V-Kick, Venray SLAAPADVIES BEDSYSTEMEN BEDTEXTIEL Mishandeling Venrayse De politie heeft dinsdagavond rond 21.30 uur in een flat aan de Veltumse Kleffen een 43-jarige man uit Venray aangehouden op verdenking van mishandeling van een 46-jarige flatgenote. De man en de vrouw hadden onenigheid gekregen naar aanleiding van geluidsoverlast. Tijdens het con flict dat hierop volgde zou de man de vrouw hebben geslagen en geschopt. De politie kwam ter plaatse en heeft de verdachte in zijn woning aangehouden. De man is overgebracht naar het poli tiebureau voor verder onderzoek. Industriestraat 17a 5961 PH HORST tel. 077-3980889 Fax 077-3980890 Hoogveld www.wielhermkes.nl j Dierenartsenpraktijk Horst gooit op zondag 2 okto- van 11.00 tot 17.00 uur de 'ren van de kliniek in >rst open. Een aantrekkelijk amma geeft het publiek compleet beeld van de lelijkheden en de dagelijk- Praktijk in een regionaal :renziekenhuis. Dierenartsenpraktijk Horst e.o. Eeft met haar klinieken in orst> Blerick, Grubbenvorst, venum en Oostrum een regio- 'le functie en biedt voor alle wen een compleet gezond- idszorgpakket. Bij een rond- ®g door de dierenkliniek krijgt en presentaties van de nieuw- onderzoeks- en behandelings- toüeken bij gezelschapsdieren paarden, van gebitsreinigings- rooden, operatietechnieken röntgen- en echo-onderzoe- P Men krijgt ter plekke een pmk van wat het huisdier te Fchten staat bij opname en gratie. De viervoeter kan proe- 'n van de diverse speciale dier- Pders. Men kan hond of kat gjderwerpen aan een gewichts- Introle met eventueel een pas send dieetadvies. Maak in het laboratorium kennis met bacte riën, bewegende spermacellen en antistoffen tegen virussen Neem een kijkje bij het rariteiten kabinet met spelingen van de natuur op stérk water. En bekijk de beeldende presentaties over de gezondheidszorg bij varkens, koeien en schapen. De kinderen hebben hun eigen programma met schatgraven, die- rengezichten schminken, een springkussen en de levensgrote hond Bello en de leeuw Chita, die leuke attenties uitdelen. Behalve dit doorlopende aan bod, zijn er op vaste tijdstippen nog een aantal aantrekkelijke programmaonderdelen: 12.30 uur spectaculaire reptielenshow, 13.00 uur start huifkarritten naar de paardenmelkerij incl. rondlei ding, 13.30 uur demonstratie onderzoek levend paard, 14.30 uur spectaculaire reptielenshow, 15.00 uur demonstratie onder zoek levend paard, 15.30 uur die- renquiz door televisiedierenarts Henk Lommers, 16.15 uur prijs uitreiking fotowedstrijd Dier Mens door Henk Lommers. Zondag 2 oktober is er in het Dierencentrum Sevenum een groots opgezette open dag ter gelegenheid van de ope ning van de dierenkliniek van DierenDokters Sevenum. Dierenambassadeur Dion Graus zal de officiële opening voor zijn rekening nemen en het lint doorknippen. Daarna wordt iedereen uitgeno digd om een kijkje te nemen in de nieuwe dierenkliniek en mee te doen aan de diverse activiteiten en feestelijkheden die in het die rencentrum plaats hebben. Met diverse presentaties zal het reilen en zeilen achter de schermen uit de doeken gedaan worden. Er zul len diverse stands met voorlich ting over dierverzorging en dier verzorgingsproducten aanwezig zijn. Er worden hondendemon straties gegeven zoals schapen- drijven, dogfrisbee en breiten- sport. Er is een fotograaf die iedereen gratis met zijn huisdier op de foto zet. Met de ballonnen wedstrijd, waaraan iedereen mee kan doen, zijn leuke prijzen te winnen. Er is een springkussen voor de jeugd en een lekker kopje koffie, suikerspinnen en nog wat aardigheidjes zullen niet ontbre ken. Het is geen toeval dat deze open dag, enkele dagen voor werelddierendag, samenvalt met de jaarlijkse Open Asieldagen. Dierencentrum Sevenum hoopt hiermee extra aandacht te krijgen voor de lieve maar baasloze die ren die daar op een nieuwe eige naar zitten te wachten. De grote actie van de dag zal zijn het gratis chippen van honden en katten. Gesteund door Dierenbescherming Noord Limburg en Dierencentrum Sevenum zullen de dierenartsen van DierenDokters Sevenum uw hond of kat kosteloos chippen. Via het plaatsen van deze chip zal een weggelopen dier eerder naar zijn baas terug te leiden zijn. DierenDokters Sevenum is een nieuwe, zelfstandig werkende kli niek die een volledig pakket aan dierenzorg biedt. Naast gewone zorg, entingen en controles wor den er ook de uitgebreidere dier geneeskundige handelingen, labo ratorium onderzoek, röntgenologie en operaties uitge voerd. De uitgebreide zorg wordt ondersteund door gebruik te maken van natuurgeneeswijzen. Een homeopaat en een acupunc turist maken dan ook deel uit van het team. Het concept om meer dere dierenactiviteiten onder een dak te brengen is uniek. De bun deling van dierenkliniek, pension, hondenschool,evenemententer rein en asiel is een waardevolle combinatie. Zo vinden er puppy entingen en -controles plaats onder één dak met de puppycur sussen. Als er op het spreekuur gedragsstoornissen bij een hond aan het licht komen, kunnen baas en hond na het ontvangen van medische zorg makkelijk worden doorverwezen naar een gedrags deskundige. De aanwezigheid van dierenartsen bij het katten- en hondenpension zal een eigenaar een veilig gevoel geven. En ook de zwerfdieren die opgevangen worden, zullen blij zijn dat er nog sneller diergeneeskundige zorg geboden kan worden. Ook bij sportevenementen met dieren zal er een dierenarts aanwezig zijn. Uit de wijde omtrek worden bezoekers verwacht. U bent wel kom van 11.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Donderdag 29 september 2005 - Pagina 7 De internationale Dag van de Palliatieve Zorg, die op zaterdag 8 oktober plaats vindt, wordt wereldwijd op verschillende manieren inge vuld. In Nederland wordt deze dag aangegrepen om het grote publiek duidelijk te maken wat palliatieve terminale zorg En ook dat in de laatste fase van het leven de kwaliteit voorop staat. Tevens wordt benadrukt dat iedereen in deze fase van zijn of haar leven zelf keuzes kan maken. Keuzes ten aanzien van waar men wil sterven, maar ook op het gebied van verzorging op medisch, verpleegkundig, psycho sociaal en spiritueel gebied. Zo ontstaat er ruimte om het leven af te ronden. Vraag een willekeurige patiënt of voorbijganger wat pal liatieve terminale zorg is en hij zal zijn schouders ophalen. Sommigen weten dat terminaal 'iets met sterven' van doen heeft maar bij het woord palliatief heb ben maar weinig mensen een idee. Om deze reden wordt rond om de internationale dag van de palliatieve zorg zowel landelijk als regionaal aandacht besteed aan dit onderwerp. Palliatieve zorg is de zorg voor mensen die niet meer kunnen genezen (palliatief) en in de laat ste fase van hun leven (terminaal) zijn gekomen. Hulpverleners rich ten zich zowel op het beperken van lichamelijke klachten als op de zorg voor emotionele aspec ten. Denk hierbij aan de afronding van het bestaan en aan afscheid nemen. De best haalbare "kwali teit van leven", zowel voor dege ne die gaat sterven als voor zijn naasten, staat voorop in deze periode. Het Netwerk Palliatieve Terminale Zorg Noord-Limburg verzorgt in de week voorafgaand aan 8 oktober informatiestands op een aantal locaties in Noord- Limburg. Gedurende deze midda gen zullen vrijwilligers en mede werkers van de netwerkparticipanten proberen om deze, toch vaak gevoelige materie, onder de aandacht te brengen van patiënten en bezoe kers van VieCuri en Verpleeghuis d'n Horstgraaf. Om voorbijgan gers even stil te laten staan bij het onderwerp Palliatief en Terminaal is een aansprekende boekenleg ger met de slogan 'Palliatief neem je niet voor lief ontworpen. Hierop staat kort verwoord waar het in de laatste levensfase om draait. Tevens heeft de klankbord groep van het netwerk een alge mene informatiefolder ontwik keld. Hierin staat beschreven wat palliatieve terminale zorg is. Daarnaast zal bij de stands vol doende informatie zijn over het zorgaanbod in de regio. Belangstellenden kunnen bij de informatiestands terecht bij: VieCuri Venlo in de centrale hal op 5 en 7 oktober van 13-00- 17.00 uur, VieCuri Venray in de centrale hal op 6 en 7 oktober van 13.00-17.00 uur en Verpleeghuis d'n Horstgraaf op 8 oktober van 1300-17.00 uur. Het is al decennia geleden dat in Venray een eigen speci- aalbier werd ontwikkeld en op markt gebracht. Wijnhuis Venray brengt daar nu veran dering in. In het kader van het vijftienjarig bestaan van het Wijnhuis brengt eigenaar Joost Wilders Venrays Blond en Bruun op de markt. "Voor dit bier ben ik zelfs diverse archieven ingedoken", laat Joost Wilders weten. Ook in het Venrays gemeentearchief is Wilders gaan snuffelen naar alles wat met bier en Venray te maken heeft gehad. "Uiteindelijk ben ik op een speciale receptuur gesto ten waarmee ik uiteindelijk wel iets kon. Wel hebben we aan het recept nog iets gewijzigd om de smaak verder te verbeteren. Dat heeft uiteindelijk geresulteerd in een makkelijk drinkbaar Bruun en een licht bittere Blond." Ook het etiket en het bijbeho rende bierglas is typisch Venray met een afbeelding van een ets van het oude raadhuis uit de 18e eeuw. Het nieuwe bier is vanaf heden verkrijgbaar bij Wijnhuis Venray en bij diverse horecabe drijven in Venray. Wilders is in zijn jubileumjaar erg actief. Zo heeft hij voor dit jaar weer een nieuwe kerstwijn uit Frankrijk geïmporteerd. "Dit jaar is het een Chateau Lartigue A Valeyrac geworden. Een Cru Bourgeois uit de Medoc. Vorig jaar was onze kerstwijn een groot succes en werd tijdens een test als beste uitgeroepen. Dit jaar willen we met deze wijn weer met de besten meedoen", aldus Wilders. Wijnproeven kan dit jaar ook weer bij Wijnhuis Venray. Op 9 oktober vindt de jaarlijkse wijn proeverij in De Witte Hoeve plaats. Inschrijven kan nog maar vol is vol. Sinds kort is Wijnhuis Venray ook gestart met het geven van wijncursussen, in samenwerking met Claudia van Dongen. Wilders kijkt tevreden terug op de afgelopen vijftien jaar. "Als je ziet dat ik destijds letterlijk met niets ben begonnen, het parkeer terrein nog een zandvlakte was en de vloer binnen de winkel nog gestort moest worden, heb ben we het netjes voor elkaar gekregen. We zijn wat dat betreft een van de toonaangevende slij terijen in de regio." Wilders schrijft dat toe aan de servicege richtheid van zijn organisatie en de prijs-kwaliteitverhouding van zijn producten. "We werken met vaste, lage prijzen, zonder poes pas. En dat is wat de klanten er waarderen", aldus de jubilerende ondernemer. Pvd A-politici terug naar Den Haag Lia Roefs en Joanneke Kruijsen, Tweede- Kamerleden van de PvdA, zei den, aan het eind van hun bezoek aan Venray, tevreden weer naar Den Haag af te rei zen. Ze hadden een aantal nieuwe dingen gehoord en werden in andere zaken bevestigd in hun idee. In het kader van de PvdA-actie meer rood op straat gaan deze weken alle leden van de Tweede- Kamerfractie van de PvdA op bezoek op het platteland om meer zicht te krijgen op datgene wat speelt op het platteland. Na vóór de middag in Mook een aan tal gesprekken gevoerd te heb ben, voerde afgelopen maandag na de middag de tocht eerst naar Vredepeel. Daar werd in de basis school eerst met bestuursleden van de dorpsraden van Vredepeel, Ysselsteyn en Veulen gesproken. Daarna volgde een gesprek met directieleden vanuit het onderwijs, de zorg en woningbouw. Ten slotte spraken zij in het gemeentehuis met burgemeester Waals, wethouder Emonts, de voorzitter van de gebiedscom- missie Venray, Woltjer, en een delegatie van de PvdA, afdeling Venray. Vele onderwerpen pas seerden de revue zoals het belang van gepaste woning bouw, waarbij de bestuurders in een zin toevoegde gepaste werk gelegenheid meenamen, het gemis van kabelaansluiting met name voor internet op het platte land en de wenselijkheid dat de rijksoverheid hierin zijn verant woordelijkheid neemt, de nood zaak om nieuw perspectief te ontwikkelen voor het platteland, nu de agrarische beroepsbevol king steeds verder afneemt en het werken van vele buitenlan ders onder de CAO en de proble men rond illegale huisvesting. Lia Roefs en Joanneke Kruijssen vertelden de opgedane informatie mee te zullen nemen en die, samen met de informatie opgedaan door collega- Kamerleden, te verwerken in een brochure. Deze zal zijn bij het opstellen van het verkiezingspro gramma van de PvdA voor de kamerverkiezingen in 2007 een rol spelen waar de toekomst van het platteland aan de orde is. Beide dames komen al in het voorjaar van 2006 terug naar Venray om ditrboekwerkje aan te bieden aan de gesprekspartners van maandagmiddag.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 7