Raad steunt rapport rekenkamer Dag van de Ouderen brengt 500 senioren op de been 15% etaald parkeren in deel ranjebuurt Varkensbedrijf naar Veulen Vragen over oude raadhuis Fran Janssen (VVD) nieuw raadslid Faillissement voor Inalfa Metal Products Mexx VROEGE - VOGEL - KOITIIG Julicher Meijer ESPRIT ZONDAG 2 OKTOBER Vervolg VP Janssen vreest dat het niet nale ven van de subsidieverordening gevolgen zal hebben voor de rechtmatigheid van de jaarreke- ring. Daarvoor moet de accoun tant komend jaar een goedkeuren de verklaring afgeven. Dit jaar had de gemeente hiervoor de zaken nog niet op orde. De WD'er deed daarom het voorstel het mandaat voor subsidieverstrekking weg te halen bij de afdelingen en neer te leggen bij de gemeentelijke jurist en controller. Gerda van Stelten (CDA) vond ook dat het rapport heel duidelijk was en precies aangeeft wat er allemaal misgaat. "We kunnen er heel lang over praten wie de schuld heeft. Maar dat hebben wij allen, zowel de raad als het colle ge. We moeten vooral leren van de fouten en wat doen met de aanbevelingen. Er moet zo snel mogelijk actie ondernomen wor den." Bert Linskens (PvdA) sprak van een kritische analyse. "Hier moe ten we ons voordeel meedoen. De aanbevelingen zijn zeker niet vrijblijvend en moeten snel leiden tot concrete acties. Want de con clusies zijn niet mals. De subsidie verstrekking is ver onder de maat", aldus de PvdA'er, die meld de dat er geen sprake is van mis bruik of fraude. Linskens merkte op dat ook de raad last heeft van het ontbreken van subsidiebeleid. "Want we missen een fundament bij het maken van keuzes." Ike Busser (Samenwerking) begon met de woorden 'ontluiste rend, schokkend, onthutstend'. "De conclusies liegen er niet om, alhoewel het rapport voor ons vooral een leerzame bevestiging is." Busser refereerde aan zijn ver kiezingsslogan van 2002 'Het moet anders'. Ook de fractieleider van Samenwerking vindt dat de raad 'de hand in eigen boezem kan steken'. Maar Busser meent tevens dat met een goede regie vanuit het college en een betere aansturing van het ambtelijk apparaat veel problemen voorkomen hadden kunnen worden. Hij vroeg zich af of de reorganisatie wel het beoog de resultaat heeft opgeleverd. VERBETERING Samenwerking deed het voor stel een coördinator aan te stellen omdat subsidies door alle afdelin gen heenlopen. Victorine Derks (Lokaal Aktief) vond dat op alle niveaus verbete ring noodzakelijk is. "En dit begint met het beleid. Want het werkt door naar alle volgende stappen," Derks pleitte voor standaardpro cedures. "Dit maakt het voor medewerkers gemakkelijker en de rechtmatigheid zal toenemen. Ook de archivering moet uitdruk kelijk verbeteren. We zijn al blij dat er zich geen calamiteiten heb ben voorgedaan.' Wethouder Heidens (CDA) her haalde dat het college de conclu sies 'die hard, duidelijk en correct zijn' onderschrijft. "Gebrek aan beleid is inderdaad het vertrek punt. We komen met werkbare voorstellen om een kwaliteitsslag te maken. Sommige acties kunnen we al direct oppakken en andere plannen komen eind dit jaar. Het subsidiebeleid moet geborgd wor- den in de organisatie." Vragen over Arbeidsrecht? Tel.: 0478-52 10 70 Julianasingel 33a, Venray weer 85) ïbou» <euké Sinds het Europees Jaar van Ouderen in 1993 viert ederland op 1 oktober de Dag de Ouderen. Die landelijke itie ging lang aan Venray rbij. Totdat de orenraad op initiatief van rank Jacobs in 2003 de Dag pan de Ouderen nieuw leven inblies. En met succes, ïstaande zaterdag worden zo'n vijfhonderd senio- verwacht in de schouw burg in Venray, waar het eve nement wordt gevierd met muziek, zang, dans en vooral veel gezelligheid. "Er zijn seni oren die elkaar jaarlijks treffen tijdens de Dag van de Ouderen." Het initiatief van de Verenigde Naties in 1993 werd ongekend enthousiast ontvangen. Sindsdien is zowel nationaal als lokaal deze dag niet meer weg te denken. Ook in het Internationaal Jaar van de Ouderen, in 1999, bleek de extra aandacht voor ouderen en hun rol in onze maatschappij niet aan dovemansoren gericht. De bood schap rond beeldvorming, partici patie en solidariteit tussen genera ties blijft actueel. Voor de coördinatie is het Comité Nationale Dag van de Ouderen verantwoordelijk. Onder voorzitterschap van Hedy d'Ancona, en met financiële hulp van ministeries, fondsen en spon sors en organisatie speelt Nederland hiermee een voortrek kersrol. Geen ander land neemt zo enthousiast deel aan de viering van deze dag. Van dat enthousiasme was in V/VIM lO.OO TOT 17.00 UUR Boxmeer 7QO m2 mannenmode op 2 etages 'verl!tl Martinique CUMX COTTONFIELD men MEN MAC for MEN f^Fellmw STATESf ART modern classics tenson River *4 Woods 'XarlC-Cmltra Sa/iplhri 1Q.OO TOT 1S.OO UUR MET VASTE KLANTEN KAART mannenmode, jeans and casual wear for men BOXMEER Steenstraat 73 Boxmeer Tel. (0485) 571 378 t.o. de HEMA Venray lange tijd geen sprake. Sterker: de Dag van de Ouderen werd vele jaren op rij niet eens gevierd. Totdat Frank Jacobs (66) in 2002 zitting nam in de commis sie activiteiten van de Seniorenraad - het dagelijks bestuur van de Centrale van Ouderenvereniging in Venray waarbij alle seniorenvereni gingen uit Venray en de kerkdor pen zijn aangesloten - en de Dag van de Ouderen aankaartte. "Ik vond het een gemis dat we die dag in Venray niet meer vierden. Ik heb me toen samen met mijn commis sieleden sterk gemaakt om het eve nement weer nieuw leven in te bla zen. En dat is gelukt." In 2003 werd de eerste editie gehouden. Een succes, mede door het programma. "In dat jaar werd de Vredeskerk omgebouwd tot een zorgkantoor. Veel mensen waren benieuwd hoe het nieuwe gebouw eruit ging zien. Wij hebben toen excursies gehouden en daar was veel interesse voor." INNOVATIEF Vorig jaar werd de Dag van de Ouderen in de schouwburg gehou den. "We moesten uitwijken naar de schouwburg, omdat het de enige locatie in Venray is die 500 mensen kan huisvesten. In 2003 "vierden we de dag in De Kemphaan, ons eigen home. Maar daar is plaats voor maximaal 250 mensen. Toen bleek dat 500 senio ren zich hadden ingeschreven, hadden we een probleem." Ook in de schouwburg was het vorig jaar erg druk. "In de schouw burg zelf kunnen 700 mensen terecht, maar de foyer is kleiner. Met 570 bezoekers verleden jaar was het vol, misschien wel te vol. Nu komen er zo'n 500 senioren en dat is eigenlijk meer dan voldoen de. Dan is het gezellig druk en heb ben we niet het gevoel dat het propvol zit." Het progra'mma, dat om 13-30 uur begint en tot 17.30 duurt, is nagenoeg hetzelfde als verleden jaar. "De Seniorenraad was zo tevreden over het succes van vorig jaar, dat het de wens was om het programma te herhalen. Dan doen we overigens maar twee jaar op rij, want in 2006 komt er een ander programma. We willen daar inno vatief in blijven, anders wordt het te voorspelbaar en zwakt de belangstelling gegarandeerd af. Terwijl de verwachting is dat de Dag van de Ouderen de komende jaren door de vergrijzing alleen nog maar aan populariteit zal winnen. Dat merken we aan het ledenbe stand van de ouderenverenigingen, dat neemt al jaren toe." Het programma begint met een heilige mis om 13-30 uur en wordt om 14.30 uur vervolgd in de schouwburg, die speciaal voor de Dag van de Ouderen een zelf ver vaardigde toegangspoort krijgt. Voor de muzikale omlijsting zorgt de groep Hacuna Matate en een aantal lokale artiesten. "Het pro gramma zit niet boordevol met activiteiten. Een bewuste keuze. We hebben gemerkt dat senioren veel waarde hechten aan het elkaar ongedwongen ontmoeten en bij- Frank Jacobs kijkt uit naar de Dag van de Ouderen in Venray. kletsen. Een vol programma zou eerder storend werken dan dat het op prijs wordt gesteld." Hoe belangrijk de Dag van de Ouderen is, heeft Frank Jacobs inmiddels wel ervaren. "Er heeft zich een bijna blinde, oude vrouw aangemeld voor het evenement. Ze woont in Venray en vroeg zich af hoe ze in de schouwburg kon komen. Ik heb aangeboden dat ik haar zou ophalen. Daar was ze heel blij om, want dan kon ze tenminste haar zuster weer treffen. De twee zussen wonen op twee kilometer afstand van elkaar, maar blijken elkaar jaarlijks op de Dag van de Ouderen te ontmoeten." Gerrit Verkoeijen (Samenwerking) vroeg dins dag in de raadsvergadering naar de stand van zaken rond het oude raadhuis. Hij wilde duidelijkheid hebben omdat de raad moest instemmen met de herinrichting van de Grote Markt als horecaplein. En daarin vervult het oude raadhuis als blikvanger een pro minente rol. Eigenaar Piet van Benschop kocht het pand in 2002 voor 204.000 euro met een horecabestemming voor mini maal twee jaar. Daarna kan de bestemming verruimd worden als horeca niet exploitabel blijkt in het monumentale pand. Maar er zijn ondertussen pro blemen gerezen. Van Benschop is naar de Raad van State gestapt om het bestemmingsplan van zijn pand aan te vechten. De raadsleden vinden dat het alle maal al lang genoeg geduurd heeft en dringen aan op actie. Wethouder Heidens (CDA) kon dinsdag niet veel nieuws melden. Hij vertelde dat er sinds 27 januari 2005 een geldige bouwvergunning ligt en dat de ondernemer dus aan de slag kan. De gemeente heeft inmiddels al zes keer uitstel verleend. De laat ste termijn loopt af op 10 decem ber 2005. "Op die datum zou de verbouwing gereed.moeten zijn", schetste Heidens. "Maar dit is onmogelijk. We kunnen dan twee dingen doen. Of we verle nen nog één keer uitstel of we koersen af op een ontbinding van de koopovereenkomst. Daarvoor zullen we eerst de eigenaar in gebreke moeten stellen en daar een redelijke termijn aan verbin den." Raadslid Verkoeijen wees erop dat een nieuwe eigenaar straks andere plannen kan hebben die indruisen tegen het beoogde horecaplein. "Dan moeten we het bestemmingsplan weer ver anderen." Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief) zei geen enkel vertrouwen meer te hebben in de plannen van Van Benschop. Heidens verklaarde dat de eige naar het pand in gebruik moét nemen volgens het koopcontract en het bestemminsplan. "Dat is hij wettelijk verplicht", aldus de wethouder die beloofde commis sie en raad op de hoogte te hou den van de stappen die het colle ge nu gaat ondernemen Het varkensbedrijf van de maatschap Derikx-van Rengs wordt deels verplaatst van de Begijnhofweg in Heide naar een nieuwe locatie aan de Steegsepeelweg in Veulen. Door de verplaatsing wordt de stankcirkel verkleind waar door er meer woningbouw- mogelijkheden ontstaan aan het zuidoosten van Heide. De gemeente verleent haar volle medewerking aan het ver huisplan. Want het huidige var kensbedrijf in Heide ligt in een verwevingsgebied. De nieuwe Fran Janssen uit Venray is dinsdagavond tijdens de raads vergadering geïnstalleerd als nieuw raadslid van de WD. Janssen volgt de vertrokken John Oosterbeek op. Nadat een commissie van drie raadsleden tijdens een korte schorsing zijn geloofsbrieven onderzocht en ermee instemde, kon de WD'er zijn plek op de publieke tribune inruilen voor de vrije raadszetel. Na het afleggen van de eed was de benoeming een feit en kon Janssen de felicitaties van zijn raadscollega's in ont vangst nemen. Het kersverse raadslid werd dinsdag tevens gekozen tot voor zitter van de commissie Stedelijke Ontwikkeling. Ook in deze functie volgt Janssen zijn voorganger Oosterbeek op. Samenwerking Venray had aan vankelijk Ike Busser kandidaat gesteld voor deze vacature. Samenwerking was in de veron derstelling dat de WD geen kandi- Inalfa Metal Products BV in Venray heeft het faillissement moe ten aanvragen. Inalfa Metal Products BV, ook bekend als IMP, had zijn productieactiviteiten al in april van dit jaar gestopt en overge dragen aan zijn zusterbedrijf in Hamont (België), samen met een groot deel van het machinepark. Zoals bekend is het bedrijf in Hamont twee weken geleden fail liet gegaan. Hoewel Hamont inmid dels een doorstart realiseert met een nieuwe eigenaar onder de naam Punch-Inalfa, is het te voor zien dat de opbrengsten van deze verkoop niet voldoende zijn om tij dig aan de nog openstaande vorde ringen van IMP te kunnen voldoen. locatie in Veulen ligt daarentegen in een landbouwontwikkelingsge- bied (LOG). De verhuizing past dan ook precies in het reconstruc tieplan dat voorziet in een cluste ring van intensieve veehouderijen in LOG's. De maatschap voert momenteel aan de Begijnhofweg 5 een agra risch bedrijf met vijftig hectare akkerbouw en groenteteelt, 300 fokzeugen en 700 vleesvarkens. Het varkensbedrijf is aan een grondige renovatie toe. Op de huidige locatie - op 250 meter van de dorpskern van Heide - kan het bedrijf binnen het bestaande daat zou voordragen en de lokale fractie is bovendien de enige partij die geen voorzitter levert aan een commissie. Met de voordracht van Fran Janssen trok Busser zijn kandida tuur weer in. Overigens werd de WD'er gekozen met 17 stemmen voor, zes tegen en één blanco stem. Zittend raadslid René Francken volgt Oosterbeek op als fractieleider. Fran Janssen stond bij de verkiezingen van 6 maart 2002 als vierde op de WD-lijst. De Venraynaar viel toenriet buiten de boot omdat de WD op drie zetels bleef steken. Wethouder Heidens (CDA) had in de raadsvergadering nog een kleine verrassing in petto voor het nieuwe raadslid. Traditioneel wordt in september de nieuwe begroting aangeboden aan één van de raadsleden. Heidens vertel de dat hij van plan was het boek werk aan te bieden aan Joost van de Vorle. Maar de raadsnestor was dinsdag niet aanwezig en daarom werd Janssen de gelukkige. Bij IMP zijn nog ongeveer 40 mensen in dienst, die vooral gede tacheerd waren bij het voormalige zusterbedrijf in Hamont. Het is onwaarschijnlijk dat deze werkne mers, ondanks de doorstart, naar Hamont kunnen terugkeren. Alle inspanning van Inalfa is er nu op gericht om voor deze werknemers een baan elders te vinden. Daartoe is reeds een banenmarkt voorbe reid, waarmee de directie hoopt voor velen een oplossing te kun nen vinden. De bedrijven van Inalfa Roof Systems en Inalfa Mastertools wor den door dit faillissement niet getroffen en staan geheel los van dit faillissement. bouwblok een nieuwe stal bou wen voor 2.700 vleesvarkens. Met deze uitbreiding komt de vergrote stankcirkel tegen de kern van Heide te liggen, wat een beper king is voor toekomstige woning bouw. Derikx heeft een perceel in eigendom aan de Steegsepeelweg in Veulen. De maatschap wil op deze locatie de vleesvarkenshou- derij voorzetten, de zoon zal het bedrijf gaan leiden. De zeugen- houderij blijft nog tot omstreeks 2012 aan de Begijnhofweg. Daarna wordt ook dit bedrijfson derdeel verplaatst naar Veulen. Het uiteindelijke plan is op de nieuwe locatie een gesloten var kensbedrijf te realiseren met 2.900 vleesvarkens en 400 fokzeu gen. Het nieuwe bedrijf aan de Steegsepeelweg is gelet op milieu, ruimte en bedrijfsomvang een duurzame locatie. Er zijn geen directe belemmeringen van uit het oogpunt van milieu. Er bevinden zich in de directe nabij heid ook geen kwetsbare natuur gebieden of andere gevoelige objecten en ruimelijk gezien zijn de nieuwe stallen goed inpasbaar. Door de bedrijfssplitsing wordt de stankcirkel in Heide verkleind van 219 meter naar 149 meter. In een overeenkomst tussen Derikx en de gemeente Venray is vastge legd dat in Heide geen uitbreiding meer zal plaatsvinden. Het bouw blok aan de Begijnhofweg 5 wordt verkleind volgens het bouwblok-op-maat-principe PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munekhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond B ezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,95 (postcode 58..) 33,50 (overige binnenland) PaginpEEL EN MAAS Wat Dber Op 1 oktober voert de gemeente Venray betaald par eren en vergunninghouder- jarkeren in voor een gedeel- van de Oranjebuurt. jewoners en bedrijven geves- igd in het gebied kunnen in aanmerking komen voor een ,ntheffing van betaald parke en. Als proef kunnen bewo- iers in het gebied kraskaar ten kopen voor bezoekers. In de straten Wilhelminastraat, ►rins Hendrikstraat, )ranjestraat, Prins lernhardstraat (gedeelte tussen le Julianasingel en de Pripses Irenestraat) en de Prinses Beatrixstraat geldt vanaf 1 okto ber betaald parkeren en vergun- ninghouderparkeren. Om lang- parkeren tegen te gaan, stelt de gemeente in dit gebied een maximale parkeerduur in van twee uur. Het tarief voor 2005 is bepaald op 1,20 euro per uur. De gemeente Venray heeft inmiddels twee ticketautomaten geplaatst, één op de hoek Wilhelminastraat/ Prins Hendrik straat en de tweede op de hoek Prins Bernhardstraat Prinses Beatrixstrraat. In de Dr. Poelsstraat, waar betaald parke ren al eerder is ingevoerd, blijft voorlopig het tarief 1,50 euro per uur zonder een maximale parkeerduur. Het betaald parke ren en vergunninghouderparke- ren geldt gedurende de betaaltij den zoals die ook gelden in het centrumgebied. Die zijn op werkdagen van maandag tot en met donderdag van 09-00 tot 19.00 uur, op vrijdag en extra koopavonden tot 22.00 uur en op zaterdag tot 18.00 uur. Bewoners en bedrijven geves tigd in het gebied komen in aan merking voor een ontheffing van het betaald parkeren. Om mis bruik te voorkomen, moeten zij een aanvraag doen op adres en gebeurt de afgifte op kenteken. Aanvraagformulieren zijn ver krijgbaar bij de informatiebalie in het gemeentehuis. Een vergun ning geeft ontheffing van betaald parkeren. De kosten voor een bewonersvergunning bedragen 92,40 euro per jaar. Voor een bedrijf is dat 236 euro per jaar. Als proef voert de gemeente voor bewoners in het nieuwe gebied kraskaarten in voor bezoekers. De kraskaarten zijn vanaf 1 oktober te koop op vertoon van een geldig legitimatiebewijs bij het parkeerbureau. Uitsluitend bewoners die wonen in het gebied, kunnen hiervan gebruik maken, gelimiteerd vijftig stuks per jaar, tegen een gereduceerde prijs. Kraskaarten kunnen wor den gekocht per tien stuks voor 13-50 euro. Een kraskaart is bedoeld voor eenmalig gebruik en maximaal twee uren geldig in het vergunninggebied. Om bezoekers van bewoners tege moet te komen, kan de parkeer tijd tot maximaal vier uren wor den verlengd door twee parkeerkaarten tegelijk te gebrui ken. De gemeente informeert de bewoners over het gebruik van kraskaarten. Zaterdag 1 oktober heilige mis en feestprogramma in de schouwburg Donderdag 29 september 2005 - Pagina 3 Door verkleining stankcirkel meer bouwmogelijkheden

Peel en Maas | 2005 | | pagina 3