Dames SV United Buitenlust heeft twee midgetgolfkampioenen Vastelaovesliedjes 2006 bekend Nu ook Tienermök niet koelbloedig genoeg 300 euro voor CliniClowns Paardensport in Ysselsteyn Clubkampioenen Sjoelclub Venray Duivensport Oewieë zal de presentatie vaat Tienermók op zich nemen. PEEL EN MAAS Donderdag 29 september 2005 - Paginal MGC Buitenlust heeft zichzelf een plezier gedaan door op de voorlaatste speeldag twee teams kampioen te zien worden en dat nog in het 35-jarig jubileumsjaar. In de le klasse was Bui tenlust 1 gastheer voor de kampioen sinds jaar en dag Geldrop 3. Het laatste kampioenschap van Buitenlust 1 dateerde van 1988. Het geeft ook aan dat Geldrop al jarenlang de sterkste vereniging in Nederland is, waarvan nog twee teams in de Hoofdklasse spelen en waarvan Gel drop diverse landstitels in de wacht wist te slepen. Hoewel Geldrop 3 ver zwakt aan de start verscheen, was voor Buitenlust 1 zaak het hoofd koel te houden door gewoon haar eigen spel te spelen. Dat lukte al in de eer ste ronde door de Brabanders (Bel gen) met 95 - 113 terug te wijzen. Ook in de tweede omloop was het verschil negentien slagen in Venrays voordeel: 96 -114. Na de thee, meest al de zwakste ronde, was men bijzon der goed op dreef met een rondje 89, waarvan Gerrit Janssen met een ronde van negentien de exponent was. Geldrop was hier kompleet van slag met een ronde van 121, waar door er eigenlijk niets mis meer kon gaan. Maar ook de laatste ronde wilde men graag overtuigend winnen en dat gebeurde met 92 - 111, zodat het kampioenschap na jaren eindelijk een feit was. De uitslag 8 - 0 (372 - 459), wat een teamgemiddelde betekende van 23,25 liet aan duidelijkheid niets te wensen over. Gerrit Janssen bleek met 89 slagen de beste speler van zijn team.Het kampioensteam bestond uit Harrie Lenssen, Jan Engels, Gerrit Janssen en Gerrit Vermeulen. In de 2e klasse speelde Buitenlust 2 eveneens thuis en wel tegen Oirschot De kampioenen op de foto: staand Buitenlust 2: Huub Straatman, Henk van Leeuwen, Jan van Dijk en Jani jens. Gehurkt Buitenlust 1: Harrie Lenssen, Gerrit Venneuleti, Gerrit Janssen en Jan Engels. 1. En ook dit team had een voortreffe lijke gangmaker in de persoon van Huub Straatman. De eerste ronde werd overtuigend met 95 -119 bin nengehaald en dat gold ook voor de tweede omloop: 102 -110. In de eer ste ronde na de pauze zetten de Mid denbrabanders onze mannen het mes op de keel, maar het karwei klaren bleek net iets teveel voor de ploeg uit Oirschot: 100 -101. Hierna was het verzet bij de gasten gebroken en kon Buitenlust 2 de laatste ronde rustig uitspelen. 101 -115. Ook Buitenlust 2 boekte dus een ruime en verdiende 8 - 0 (398 - 445) overwinning, waarmee ook zij het kampioenschap in de wacht sleep Huub Straatman was de uitblinker zijn team met 89 slagen. De kampi Bloen nen zijn: Jan van Dijk, Henk van k wen, Jan Litjens en Huub Straatm Programma komend weekend: klasse Zicht Nirve 1-Buitenlust 1; klasse Eindhoven 2-Buitenlust 2 Oirschot 1-Buitenlust 3- Het Alvertje De tiende en laatste wedstrijd van de 50 pluscompetitie is gespeeld. Uitslag: 1 René Wijnhoven en Pie- ter Kunen3 Harrie Theeuwen, 4 Jos Hermans, 5 Piet Beijersbergen. De eindstand van deze serie is: 1 Pieter Kunen, 2 Harrie Theeuwen, 3 Will Berden, 4 René Wijnhoven, 5 Erich Hain. De derde wedstrijd om de herfstko- ning voor korte hengels is afgewerkt. Uitslag: 1 Toon van Ooyen, 2 Willy Verwijmeren, 3 Piet Beijersbergen, 4 Sjaak Theeuwen, 5 Math van Ooyen. De koppelwedstrijd in het Leuker- meer in Well verliep voor het Alvertje succesvol. Winnaar werd het koppel Toon Sanders en Wim Hendriks. Op de tweede plaats eindigde het koppel Jos Hermans en Wim Opbroek Uitslag van de derde wedstrijd om de Herfstkoning voor lange hengels: 1 Mark Peters, 2 Pieter Kunen, 3 Henk Theeuwen, 4 Peter Cuppen, 5 Jos Hermans. Op zaterdag 1 oktober is de Herfst- koningwedstrijd korte hengels 4 van 8.00 tot 12.00 uur, vijver 1. Zondag 2 oktober is de Herfstkoning lange hen gels 4 van 8.00 tot 12.00 uur, vijver 1 Voor vragen en informatie betreffen de lidmaatschap en vergunningen kan men contact opnemen met Pieter Kunen via tel, (077)3662920 of e-mail naar info@hsvhetalvertje.nl. De Roerdomp De wedstrijden voor de herfstko ning worden in Helmond op het kanaal gevist. Op zondag 2 oktober is de derde en laatste wedstrijd herfst koning 2005. Men kan voor verdere informatie contact opnemen met de wedstrijdcommissie de heer A. de Klein via tel. (0478)581066. Het laat ste nieuws over de geplande wed strijd en de uitslagen staan op wwwhsvderoerdompnl De uitslag van de zesde wedstrijd voor de 50 plus: 11. v/d Hoogenhof, 2 J. Philipsen, 3 H. Coppus, 4 A. De klein, 5 T. Weegels. De eindstand: 1 L. v/d Hoogenhof 6 punten, 2 J. Philipsen 16 punten, 3 A. van Mill 18 punten, 4 J. Dekkers 18 punten, 5 C. Kools 28 punten. Er zijn twee wedstrijden gevist voor de herfstkoning 2005, de uitsla gen van de eerste wedstrijd; 1J. Dek kers, 2 M. Voermans, 3 R. Knapen, 4 H. Goemans, 5 A. De klein, 6 L. v/d Hoogenhof. Uitslag tweede wedstrijd; 1 J. Dekkers, 2 M. Voermans, 3 L. v/d Hoogenhof, 4 A. De klein, 5 H. Goe mans, 6 R. Knapen. Mantelzorger Bent u iemand die om welke reden dan ook zorg nodig heeft en ont vangt? Is er iemand in uw naaste omgeving die met enige regelmaat voor u klaar staat? Geen hulpverle ners of vrijwilligers van organisaties, maar partners, vader, moeder, zoon, dochter, goede bekenden. Mensen die vanuit een persoonlijke relatie met u zorg verlenen aan u of iemand die u kent. Wilt u deze per soon eens een keer verrassen met een bloemetje? Laat het dan weten en bel naar het Steunpunt voor mantelzorg bij u in de buurt. Vertel om wie het gat, wat uw relatie met deze persoon is en wat diegene voor u doet of voor die ander doet. Dan zorgen zij ervoor dat deze mantelzorger in de bloeme tjes wordt gezet. Er zijn een beperkt aantal (gratis) bloemetjes te verdelen. De aanmeldingen worden in volgorde van binnenkomst behandeld. U kunt zich tot 31 oktober telefonisch aan melden bij Synthese Venray, telefoon 0478-517317 of Horst, telefoon 077- 3978500 In een gezellige, uitverkochte Witte Hoeve vond zaterdag 24 sep tember de jaarlijkse liedjesfinale van De Piëlhaas plaats. Elf artie sten streden om een plaats op de vastelaoves-cd 2005/2006. Nadat alle artiesten twee keer had den opgetreden, kon de jury in over leg en werden de toeschouwers in de zaal in de gelegenheid gesteld om ook hun stem uit te brengen. Na een klein uurtje waren de stemmen geteld. Geen volgorde van 1 t/m 4, maar vier winnaars. De volgende liedjes hebben een plaats op de cd weten te bemach tigen: Gerrie Puts met 't Is nog nie gedaon; Koffiedik met Dat is vastelao- vend; De Daltons met 't Dak göt 'r af!!! en Vrollie Uut Rooi met Weej zien VUR De artiesten gaan nu de studio in voor de opname van de cd die wordt gepresenteerd op zondag 13 novem ber, in de foyer van de schouwburg, tijdens Hazepaeper. Net als vorig jaar wordt de Hazepaeper dit jaar weer gecombineerd met het ondertrouw- bal van de boerenbruiloft. Organisatie zoekt artiesten Na Circus Mök en de Kien- dermök, twee evenementen die al enkele jaren succesvol zijn, kan ook de jeugd tussen 12 en 16 jaar gaan genieten van een eigen Cir cus Mök. Onder de naam Tie nermök organiseren De Piëlhaas en De Hazekeutel dit jaar voor het Mudhunters Op uitnodiging van de Venlose ATB vereniging Dust 'n Mud vertrok ken er vijftien mudhunters van de mountainbikevereniging richting Venlo. Daar aangekomen werden ze ontvangen door een even zo grote groep uit Venlo. Hierdoor kon er in vier niveaugroepen gereden worden. De mannen die ook nog op en neer waren gefietst, hadden nagenoeg honderd kilometer op de teller staan. Komend weekend is er een thuis- tocht en volgende week wordt het programma gesplitst. Met de tour tochten voor de boeg komt iedereen aan zijn trekken. Afstanden zijn vanaf dertig kilometer en gaan soms door tot boven de zestig kilometer. Wie zich aan wil sluiten bij de vereniging vindt altijd wel iemand die ongeveer dezelfde snelheid rijdt. Alles wat men nodig heeft is een stel benen die der tig kilometer door het bos kunnen brengen, een ATB, een helm en wat sportieve kleding. Vooral jeugd van veertien tot achttien en dames zijn welkom. Vanaf 4 oktober start de wintertraining in de zaal. Kijk ook op www.mudhunters.nl. De eerste vier weken kunnen nieuwe leden uitpro beren zonder verplichting. Agenda: zondag 2 oktober tocht van Venray, vertrek vanaf de atletiek baan om 9.00 uur. Zondag 9 oktober tocht in Horst 30, 40, 50 km vertrek 8.00 fiets 8.30 auto. Tevens 9 oktober tocht in Mol België 30 tot 90 km ver trek 8.00 per auto. eerst een zittingsavond voor deze leeftijdscategorie. Circus Mök is voor camavalvierend Venray sinds jaar en dag een begrip. Sinds drie jaar organiseert de commis sie Circus MÖk van De Piëlhaas, in samenwerking met de Hazekeutel een Circus Mök vur kiender. Circa 1300 kinderern uit groep 3 tot en met 8 van de Venrayse basisscholen bezoeken twee voorstellingen. Het grootste gedeelte van het programma wordt door kinderen van die leeftijd verzorgd. Een enthousiast groepje Piëlhazen pakte, in samenwerking met de Haze keutel, het idee op om een Tie nermök te organiseren. De voorberei ding zijn al in volle gang. De avond is bedoeld voor kinderen van klas 12 en 3 van het voortgezet onderwijs. De voorstelling (er is er één gepland) vindt plaats op 9 februari 2006 in de Venrayse schouwburg. Het decor wordt gevormd door het bekende cir cus Mök-doek. Ook nu is het de bedoeling dat de kinderen het leeu wendeel van het programma zelf ver- ra P0MÏ te koo] Nelliss Caster Tel. 04 zorgen. "Wij zijn daarom ook op zoek artiesten", laat Huub Janssen welt "Kinderen van circa 12 tot l6j« worden uitgenodigd om zich in schrijven. Ken je iemand die ietsb op het gebied van zang, dans, buut sketch? Doe je zelf graag mee met« vriend(innen)groepje of met andeit die je kent van je sport- of vrijetiji vereniging? Geef je dan op bij een» onderstaande mensen. Zij willen graag helpen om de ideeën uit tew ken." De bekende Venrayse cabaretgn* Oewië heeft al toegezegd de draad van het programma te ven: gedeelt Tel. 58 gen. De kaartverkoop vindt rondt jaarwisseling plaats. Verder berid daarover volgt nog. Voor informatie: Grad Heidens (gradheldens@planet.nl, tel 58892! Brechje Jeuken (brechjejeukw home.nl, tel 512931), Huubjans (huub@janssenonline.nl, tel 51067 TE Hl Opslaj 100 tol in Ven Tel.06 TE Hl grote k De Maasvogels SV United-Handel 2-3 (0-1). Doel punten SV United: Tessa Hendrix (2x). Het gezicht van Sanne van Rljs- wick spreekt na afloop boekde len. De middenveldster van SV United is enorm teleurgesteld na afloop van de met 2-3 verloren thuiswedstrijd tegen Handel. De Brabantse dames deden met dode lijke precisie wat de voetbaldames van de combinatieploeg verzuim den: kansen benutten. Voorafgaand aan de voetbaltopper tussen SV United en Handel waren de belangen duidelijk. De strijd in de vijf de klasse lijkt zich toe te spitsen op drie teams: SV Oostrum en de beide ploegen die elkaar zondag voor het eerst troffen op sportpark Bergsbos in Meerlo. De drie ploegen scoren er lus tig op los tegen de overige teams in hun klasse en het heeft er alle schijn van dat de onderlinge confrontaties beslissend zullen zijn wie zich aan het einde van de rit kampioen mag noe men en promoveert naar de vierde klasse. "Helaas promoveert maar een ploeg", stelde SV United-coach Peter Ernst al voor de topper vast. Ernst, in het verleden al trainer van de dames van RKDEV en Sparta, legt de vinger op de juiste plek als hij constateert dat de onderlinge verschillen in de vijfde klasse te groot zijn. "Dat is jam mer voor het niveau, vooral ook van je eigen team. We krijgen te vaak te weinig weerstand en dat heeft invloed op ons spel." In de eerste helft is daar niet veel van te merken. SV United dringt aan tegen een tegenstander die zich bewust terugtrekt op eigen speel- helft. Zonder verschillende basis krachten (Lonneke van Eist, Milou Christians, Eef Pingen en Kim Grun- tjens ontbreken vanwege een bles sure of werk) heeft de thuisploeg het heft in handen en creëert verschillen de goede kansen om de score te ope nen, maar Jolijn Wagemans, Sanne ben in het eerste bedrijf het vizier nog niet op scherp staan. Zoals zo vaak valt het doelpunt dan aan de andere kant Bij een van de spaarzame counters haalt een Handel-speelster vanaf achttien meter uit en ziet haar poging in de benedenhoek tegen het netje belanden: geheel tegen de ver houding in 0-1Op slag van rust krijgt Anouk Kleeven nog een uitgelezen mogelijkheid op de gelijkmaker. Klee ven faalt echter oog in oog met de keepster van Handel door de bal te zacht bij haar in de handen te schie ten. "In de eerste helft hebben we het al laten zitten. We waren niet fel genoeg", aldus van Rijswick. Zij is ook de meest bedrijvige speel ster aan SV United-zijde. In de tweede helft stuwt ze haar ploeg naar voren in de jacht op de gelijkmaker. Het werken wordt beloond door twee treffers van de nog heel jonge Tessa Hendrix, die keer op keer haar direc te tegenstander te slim af is. Na goed doorzetten tekent ze voor de 1-1 en na een slimme steekbal van Van Rijs wick passeert ze vervolgens de keep ster om de bal hoog in het doel bin nen te schieten. Met de 2-1 voorsprong krijgen de dames van SV United gerechtigheid voor hun inspanningen. Het smijten met de krachten eist in de slotfase wel zijn tol. De gasten, die het grootste deel van het duel achterover hebben geleund, profiteren in de laatste tien minuten optimaal door met twee treffers alsnog de volle buit binnen te halen. Sanne van Rijswick, die in de slotminuten op haar tandvlees liep en de gaten op het middenveld niet meer kon dichten, baalt als een stek ker van het verlies. "We hebben te veel kansen laten liggen. Het is ook balen dat er in onze competitie zoveel slechte teams staan. Dan win je twee potjes met 19-0 en sta je ach terin maar wat te kijken. Nu je echt aan de bak moet, kom je in de slotfa se kracht tekort. Dat is echt waarde loos. Maar misschien is de druk er nu vanaf en kunnen we de komende tijd meer vrijuit spelen." Marathon Berlijn In de Duitse hoofdstad Berlijn ver schenen maar liefst 40.000 lopers aan de start. Onder hen een achttal leden van de Lopersgroep van de Atletiek vereniging Venray. Voor een aantal was dit hun eerste marathon. De vol gende resultaten werden door de lopers neergezet. Jan Maessen 3.58.03, Nd Classens 4.01.10, Marjo van Heijster 4.43-59, Rita van den Munckhof 4.38.28, Gerda Top 340.42, Gerda Peeters 4.43-59, Jolanda Janssen 4.12.30 en Ger Litjens 3.39.12. Peelrunners Trainingen dinsdag baantraining 19 00 uur Kastiëlse Baan. Donderdag duurloop 5-10 en 15 kilometer 18.30 uur parkeerplaats tegenover Tover land in Sevenum. Donderdag 6 okto ber parkeerplaats Schuitwater, Mel- derslo, 13 oktober parkeerplaats Schadijker Bossen Meterik. Zaterdag bostraining 16.00 uur parkeerplaats Schadijker Bossen. Zondag 2 oktober Venlo Oce loop, zondag 16 oktober start van de Dagblad Crosscup 2005, met als eerste wedstrijd de Boekend cross, georganiseerd door Orion. Uitslagen: Hein Hoeijmakers liep in Deume een halve marathon in 1.20:20 uur, de eerste plaats in de klasse M 40 volksloop. De Posbank- loop in Velp voert de deelnemers over een heuvelachtig parcours over 15 kilometer. Rinie Ebisch eindigde in 1.16:23, terwijl Wim Ebisch finishste na 1.00:47. TV Venray 40.000 Lopers stonden aan de start voor de marathon in Berlijn. Daaron der bevonden zich onder andere Jo Klerken en een achttal leden van AV Venray, die ook onder begeleiding van Joop Wijnhoven en Peter Scheres trainden. Allen konden na afloop terugkijken op een geslaagde wed strijd met een mooie eindtijd. Aanko mend weekend wordt de mountainbi- ketocht van Venray gehouden. Deelnemers kunnen kiezen uit een afstand van 35, 50 of 65 kilometer, door de bossen in en rondom Venray. Inschrijving en start tussen 8.00 en 9 30. Meer informatie is te vinden op de website. Deze week is de laatste zwemtraining voor de rustmaand. Van 1 tot en met 31 oktober wordt er niet gezwommen. De eerste dag van november wordt de draad weer opge pakt. Trainingen dinsdag zwemmen jeugd en senioren van 1915 tot 20.15 uur zwembad De Sprank, donderdag jeugdlopen van 18.15 tot 19-00 uur Atletiekbaan Venray, seniorenlopen van 19-00 tot 20,45 uur atletiekbaan Venray, zaterdag seniorenlopen van 15.00 tot 17.00 uur vertrek vanaf Peter Scheres (Gastendonkstraat 19 in Horst), zondag ATB-tocht Venray. Uitslagen: Marathon Berlijn: Jo Klerken 4.17.36, Jan Maessen 3-58.03, Nel Classens 4.01.10, Marjo van Heijster 4.43-59, Rita van den Munckhof 4.38.28, Gerda Top 3.40.42, Gerda Peeters 4.43-59, Jolanda Janssen 4.12.30, Ger Litjens 3.3912. Het doelschieten tijdens het jaar lijkse Hamburg Mannheimer beacht- oemooi heeft dit jaar 200 euro opge leverd voor het goede doel: Stichting CliniClowns Nederland. Het bedrag werd met 100 euro ver hoogd door de heer Anton Saamena, agent van Hamburg Mannheimer Regio-Venray e.o. zodat het totaal bedrag op 300 euro uitkwam. De che que werd officieel overhandigd door de heer Frank Jans-Beken van Ham burg Mannheimer aan CliniClowns- ambassadeur Luc Bertrands uit Ven ray. Paardensportvereniging Ysselsteyn houdt in het weekeinde van 1 en 2 oktober de jaarlijkse Regiokampioen schappen Limburg Samengestelde Wedstrijd SGW, bestaande uit een dressuur- en springproef, alsmede een uithoudingsproef, ook wel cross country genoemd. Tijdens dit evene ment gaan de Limburgse combinaties in elke klasse strijden om het Regio kampioenschap Limburg. De wed strijd is opengesteld voor pony's (klassen beginners, licht, middel en zwaar) en paarden (klassen begin ners, licht en middel). Dit jaar is de klasse zwaar toegevoegd bij de pony's en de klasse middel bij de paarden. Het aantal deelnemers bedraagt onge veer tweehonderd, afkomstig uit het hele land en wederom ongeveer vijf tien combinaties uit België en Duits land, waardoor het evenement een internationaal tintje krijgt. Van de organiserende vereniging geven Frans in 't Hulst, Natascha Mennen, Kim Egelmeers en Sabine Franken acte de presence. Het wedstrijdterrein is gele gen aan de Midden Peelweg ten zui den van de kom Ysselsteyn. Het betreft hier een plek waar al jarenlang de samengestelde wedstrijdsport bedreven wordt en een trainingsdo mein is voor regionale en nationale teams. Het programma duurt op zaterdag van 10.30 tot 15.30 uur en op zondag van 8.30 tot 17.45 uur. Uitslag wedvlucht Strepy/Thieu, acht deelnemers, 213 duiven. 1, 2, 5, 12, 14 18, 22 H. Francken; 3, 13, 15 A. Aarts; 4, 6, 9,16, 25 L. Verhoeven; 7, 8, 11 G. Peters; 10, 23 G. Franc ken; 17, 24 M. Bol; 19, 20, 21 R. Roosen. PDV Ysselsteyn Uitslag wedvlucht, Strepy/Thieu, drie deelnemers, veertien duiven. 1, 2 Potten en Laenen. PDV De Zwaluw Uitslag wedvlucht Strepy/Thieu jong, achttien deelnemers, 242 dui ven. 1, 2, 9 M. Voesten en dochter; 3 J. Kerstens; 4, 21J. Leijssen; 5, 11 J. Sijbers; 6J. Henckens; 7 A. Sijbers; 8, 13, 23 M. Basten; 10 G. van Houdt; 12,15,19, 20 Van Haren- Stiphout; 14 H. Peeters; 16,17,18J. van Kessel; 24 G. D. Raaijmakers; 25 C. van Vught. Uitslag wedvluchtStrepy/Thieu oud; dertien deelnemers, 109 duiven. I, 2, 3, 4, 6, 21, 25 P. Loonen; 5, 8, 12, 13, 17, 19, 20 M. Basten; 7, 24 A. Sijbers; 9, 10, 16, 22, 23 J- Kerstens; 11, 18 J. van Kessel; 14 J. Sijbers; 15 M. Voesten en dochter. Suizende Vleugels Uitslag wedvlucht Thieu, negen deelnemers, 167 duiven. 1, 2, 12, 14, 19, 22 Reynders-Cuypers; 3, 7, 8, 11, 13, 20, 21, 24, 25 Th. Kleeven; 4, 5,6, 16, 17, 18 W. Bouten; 9, 10 M. van Boekei; 15, 23 Henk Bekers. DC D'n Oldtimer Uitslagen laatste zondagmiddag dartstoernooi van café D'n Oldtimer. Winnaarsronde: 1 Arno Verhaegen, 2 Dennis Smits, 3 Jan Koter; Verliezers- ronde: 1 Leo Cleven, 2 Johan van Hoof, 3 Björn Cleven. Hoogste finish 120 van Erik Jansen. Dennis Smits gooide twee keer 180, Arno Verhae gen, Björn Cleven, Leo Cleven allen een keer. Dartclub De Piëlhaas In café De Piëlhaas houdt dartclub De Piëlhaas op zaterdag 1 oktober vanaf 20.30 uur het whiskey darten. Aan dit toernooi kan iedereen deelne men. Inschrijven kan tot 20.15 uur via tel. (0478)582187. Uitslag levensmiddelendarten; win naarsronde: 1 Dennis Smits, 2 Henk van Moorsel, 3 Peter van de Berg, 4 Jos Heesen, 5 Roy Roelofs, 6 Johan van Hoof, 7 Albert Moorrees, 8 Roland van de Voort. Verliezersronde: 1 Geert van Hoof, 2 Danny Korsten, 3 Patrik Plum, 4 Marco Jacobs, 5 Dennie Plum, 6 Mendy Kuppen, 7 Bianca van de Voort, 8 Thorsten Gooren. Er werd drie keer 180 gegooid Smits en een keer door Berg. De hoogste finish :er van de Berg met 102 punten. Sporten voor 50- plussers Sport en bewegen is voor iedereen, maar zeker ook voor 50-plussers belangrijk voor de lichamelijke en psychische gezondheid. Naast spor ten en bewegen zijn ook de sociale contacten voor veel ouderen erg wezenlijk. Door Synthese worden in De Kemphaan diverse vormen van sport en bewegen aangeboden. Dit onder deskundige leiding. Ook koers- ballen en jeu de boules wordt in en om De Kemphaan gehouden en beho ren ook tot de categorie Meer bewe gen voor ouderen. Belangstellenden kunnen men zich opgeven bij Synthe se via tel. (0478)517317 of bij KBO Venray-kom via tel. (0478)582430. Eindstraat 12, tel. 581553 Vorige week vrijdag was de prijs uitreiking van de interne competitie van het afgelopen seizoen van Sjoel club Venray. Bij de jeugd werdt Inge Vermeulen clubkampioene met een gemiddelde van 124.4. De beste prestatie bij de jeugd kwam op naam van Tanja Vermeulen, met een gemiddelde van 122.9. Ben Rongen werdt uitgeroepen tot de clubkampioen bij de heren, met een gemiddelde van 123-7,terwijl de beste prestatie dit jaar naar Truus Schoeber ging met een gemiddelde van 107.7. De clubkampioene bij de dames was dit jaar ook weer voor Rietje Goumans met een gemiddelde van 134.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 24