125? Gemeenteraad steunt rapport rekenkamer Burgers betalen 23% minder lokale lasten De mobiele eenheid in actie ran intratuin iw intratuin Onze dieren vieren feest!!! Flex is vet! Gimbrère totSO% korting DeMKB Molen krijgt vorm in Blitterswijck En verder: AANBIEDING van 79,95 VESTEN voor€ ao95 J DS automatiseerder Sandoetere Da's kras Waardering voor Maria Dinghs op buitenplanten dé specialist tegels, sanitair en tegelwerken! L EN MAAS »/n Nieuws uit Meerlo-Wanssum 16 Kunst Cultuur 19 Gemeentelijke mededelingen 17-18 Sport 20-24 Kerkelijke diensten 26 u HET GROENE WARENHUIS WEBSDESIGN Maatwerk cp Internet .nl CAR-CITY VEIMRAY KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl Uw adres voor al uw Feesten, Bruiloften, Partijen, Vergaderingen. Cafe-Zaal 't 1/dcCe NU THEMA FEESTEN Kwatsavond €45.- p.p. Spooktochten €45.- p.p. Arrangementen all in vanaf €22,50 p.p. Ontvangst met vlaai koffie 5 uur vrij drinken 2x bittergarnituur uitgebreid buffet 't raspaardje van de horeca tot ziens in ,,'t Veule tel. 0478-581928 HET GROENE WARENHUIS 4 oktober werelddierendag groot assortiment dierenartikelen om uw trouwe huisdier in het "zonnetje te zetten" Div. acties en aanbiedingen www.intratuin.nl WILHELMINAPLEIN 15 HORST TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Beekweg 52 5815 CN Venray - Merselo T (0478) 54 63 39 E mlo@keutenvanloon.nl De gemeenteraad schaart zich volledig achter het dui delijke rapport van de reken kamer. Daarin worden tal van misstanden aan de kaak gesteld bij het toekennen van subsidies. De gemeente heeft onterecht subsidies verstrekt én ook onterecht subsidies geweigerd. De raad ging dins dag niet op zoek naar schul digen. Enkele raadsleden sta ken de hand in eigen boezem. Iedereen eiste wel dat de aanbevelingen uit het rapport worden uitgevoerd en dat het college nog dit jaar met een plan van aanpak komt. Bert Linskens (PvdA) consta teerde dat zowel het subsidiebe leid als de subsidieverordening, die door de gemeenteraad is vast gesteld, onvoldoende verankerd is in de organisatie. "En daarvoor is de raad mede verantwoorde lijk." Victorine Derks (Lokaal Aktief) wees erop dat het ontbre ken van beleid op tal van terrei nen, vooral bij Maatschappelijke Diensten, het begin van alle ellende is. "En dat mag de raad zich aantrekken. Want door het ontbreken van een beleidskader kunnen de medewerkers de ver ordening niet goed uitvoeren." Fran Janssen (WD) kon als pluspunt melden dat de rekenka mer een waardevol instrument is gebleken. Het instellen van de rekenkamer, die uit vijf raadsle den bestaat, gebeurde op initia tief van de WD. "Het rapport is duidelijk en onthutsend. Daar moeten we lering uit trekken", aldus Janssen. "Het is nu belang rijk dat er snel nieuw beleid ont wikkeld wordt, zodat de uitvoe ring ook makkelijker gaat." De WD'er vond het kwalijk dat de administratieve afwikkeling niet deugt. "Het kan niet zo zijn dat de archivering onder de maat is. Er moet daarom zo snel mogelijk een standaardprocedure komen." VERVOLG OP PAGINA 3. bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl Honderdzesentwintigste jaargang - week 39 - donderdag 29 september 2005 Venray, Langstraat 133, tel. 0478-588585 Ben je student en wil je graag bijverdienen? Wij hebben werk voor je als processor. Je werkt dan in het moderne logistieke bedrijf Flextronics in Venray. In teamverband maak je daar bestellingen verzendklaar. Interesse? Neem contact op met OTTO Uitzend Kracht. Bel 0478 - 52 99 99 of doe de flextest www.OTTOwerkt.nl Venray, Langstraat 133, tel, 0478-588585 Venray levert twee ton in bij afschaffing bewoners-ozb De Venrayse burgers zijn in 2006 gemiddeld 23 procent minder kwijt aan gemeentelij ke belastingen. Hoofdoorzaak is de gedeeltelijke afschaffing van de onroerendezaakbelas- ting (ozb). Het Rijk heeft deze maatregel genomen ter repara tie van het koopkrachtverlies dat volgend jaar ontstaat. Daarnaast wil de rijksoverheid een halt toeroepen aan de als maar sterk stijgende lokale las ten. De gemeenten protesteren tegen de afschaffing van het gebruikersdeel van de ozb voor woningen. Vanaf volgend jaar hoe ven huurders geen ozb meer te betalen, alleen de huizenbezitters worden nog aangeslagen voor de waarde van hun pand. Voor bedrijfspanden verandert er niets, zowel de gebruiker als de eigenaar blijft ozb betalen. Per huishouden betekent het een voordeel van zo'n 160 euro per jaar. De gemeenten zijn hier niet blij mee omdat ze een middel uit handen is genomen om zelf inkomsten te verwerven. Het Rijk compenseert over de hele linie de gemeenten volledig voor het ver lies aan ozb-inkomsten. Gemeenten, waaronder Venray, die de laatste jaren hun tarieven flink hebben opgeschroefd komen nu geld tekort. Terwijl andere gemeenten met een relatief laag ozb-tarief er nu positief uitsprin gen. Onder druk van de VNG (Vereniging Nederlandse Gemeenten) heeft minister Remkes onlangs een extra com pensatie toegezegd om de meest benadeelde gemeenten alsnog tegemoet te komen. Desondanks kampt Venray in 2006 nog met een tekort van 215-000 euro. Voor de meeste burgers pakt de afschaffing van de bewoners-ozb gunstig uit. Een modaal huishou den is dit jaar 744 euro kwijt aan lokale heffingen. Volgend jaar daalt dit bedrag met 172 euro naar 572 euro. De laatste jaren zijn er grote schommelingen. Want in 2004 moest gemiddeld 683 euro neergeteld worden. Met name door de afschaffing van de Zalmsnip (45,38 euro) stegen de gemeentelijke belastingen dit jaar met 10 procent. Dit wordt nu weer gevolgd door een daling van 23 procent. Naast de ozb bestaat de gemeen telijke belasting uit afvalstoffen heffing en rioolrecht. Het riool recht stijgt de komende jaren met 5,5 procent. Dit is een toename met 8 euro naar 156 euro in 2006. De afvalstoffenheffing (diftar) kan na jarenlange stijgingen eindelijk omlaag, Zowel het vastrecht als het variabele tarief daalt gemid deld met 8,7 procent. Dit betekent voor een huishouden een afname van 228 euro dit jaar naar 208 euro in 2006. In tegenstelling tot de ozb zijn de afvalstoffenheffing en het riool recht kostendekkende tarieven. Dit betekent dat de gemeente hier op geen 'winst' maakt en dat de burgers alleen de werkelijke kos ten betalen. Door verregaande afvalsamenwerking tussen de Limburgse gemeenten kunnen goedkopere contracten worden afgedongen bij afvalverwerkers. Daardoor kan het tarief ook omlaag. De gemeente Venray had zich voorgenomen het ozb-tarief voor taan alleen nog te laten stijgen met het inflatiecijfer. Dit is 1,75 pro cent in 2006 en 1,25 procent in de jaren daarna. Het Rijk wil in de toe komst voorkomen dat de gemeen telijke heffingen opnieuw de pan uitrijzen. Daarom wordt nog maxi maal een ozb-stijging van 2 pro cent toegestaan. Het college heeft besloten deze 2 procent ook volle dig te benutten waardoor wordt afgeweken van de lijn om slechts inflatiecorrectie toe te passen. De parkeertarieven gaan ieder jaar met 5 procent omhoog. De extra opbrengst wordt gebruikt voor de nieuwe parkeerkelder in De Gouden Leeuw. De hondenbelasting stijgt met 1,5 procent. Een hondenbezitter moet volgend jaar 41,28 euro neer tellen voor zijn hond, dit is nu nog 40,68 euro. De tweede en iedere volgende hond is met 61,92 euro een stuk duurder. Ik woon al sinds jaar en dag in Oranjebuurt. Voor mij nog gjtijd de meest gastvrije buurt van iigieit y Dat was het met name de renovatie. Gastvrij ontvin- -I h3r MO wij ui die auto's van bestuur ffits die zich de rest van de dag in re centrum bezighielden met and filmwerk. Invoering van betaald parkeren heeft mij en mijn buren in onze gastvrijheid beperkt. Omdat onze gasten moeten gaan betalen, zul len ze vermoedelijk wel een ande re gastvrije wijk op gaan zoeken waar hun auto de warme zon of de natte regen mag gaan trotse ren, terwijl het baasje lekker bin- tjèn achter zijn bureau zit of ach ter de toonbank staat. Het lijkt dus gedaan met onze gastvrijheid. Gasten, en daarmee .bedoel ik vrienden en familie die mij op willen komen zoeken, moeten gaan betalen om hun auto kwijt te kunnen. Zelf heb ik een plekje kunnen kopen voor nog geen honderd euro, maar mijn familie moet voortaan gaan dok ken. Een euro twintig per uur maar liefst, Maar de gemeente is ons toch nog goed gezind. Voor een euro vijfendertig mag ik zelfs twee uur lang bezoek ontvangen. Sterker nog, ik mag dat maximaal 50 keer per jaar voor die prijs doen! Het enige wat ik moet gaan doen is kraskaarten kopen. Jawel, kras kaarten en je hebt altijd prijs! Ik heb meteen zo'n setje van vijftig kaarten gekocht en ben direct met de kalender en een kopje koffie aan tafel gaan zitten. Toen kwamen de problemen pas. Wie kan ik wanneer uitnodigen? Wie mag twee uurtjes blijven? En wie vier? Want dat kan ook nog, maar dan kost mij dat twee kras- kaartjes. Toen ik dacht dat ik klaar was, was ik meteen de helft van mijn vriendenkring kwijt. De andere helft zit binnenkort twee uur lang gestrest op de klok te kijken en ik blijf met de drank zitten. Had mijn schoonmoeder een auto gehad, dan zou mijn vriendenkring nog verder geminimaliseerd zijn want zij komt elke week op bezoek. Ik heb mijn kalender toen maar doormidden gescheurd en mijn familie en vrienden laten weten dat ze altijd welkom zijn, maar dat ze beter op de fiets kunnen komen. Hé, dacht ik bij mezelf, is dat niet wat de gemeente met haar parkeerbeleid heeft beoogd? Da's kras! Hannes Theater op bezoek in Asteria Venray vakkundig adviseren. Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reserveringen: Tel. 0478-511466 (m.u.v. reeds geldende aanbiedingen/acties) looptijd 26-9-2005 t/m 5-10-2005 www.intratuin.nl Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u Grotestraat 23 - 5801 BE Venray - Tel. 0478-581526 Altijd al de mobiele eenheid (ME) in actie willen zien? Of een kijkje willen nemen in een helikopter? Dat en nog véél meer. kan tijdens de Landelijke Politiedag op zaterdag 8 oktober van 10.00 uur tot 16.00 uur in én bij het politiebureau aan de Leunseweg 4 in Venray. Op déze dag is er werkelijk voor iedereen wat te doen. Zo zijn er voortdurend indrukwekkende demonstraties te 'zien en er zijn allerlei informatiestands ingericht. Bezoekers kunnen vinger afdrukken laten afnemen, politievoertuigen van binnen bekijken en natuurlijk de sirenes laten loeien... Kijk voor meer informatie snel op www.politielimburgnoord.nl. De demon straties met politiehonden zijn altijd zeer in trek bij het publiek (foto: Lé Giesen, Venlo). "Falend subsidiebeleid mag iedereen zich aantrekken" TV-dierenarts Henk Lommers Open Dag Dierenkliniek Horst vooralledierenhetbeste.nl Keizersveld 22 Venray Tel. (0478) 55 04 10 www. rongenvof. nl

Peel en Maas | 2005 | | pagina 1