fenray Verbeeld (12, slot) till Colour, Chopin en >e andere sexe Cultuur unst in het oningskerkje Limburgse Molendag bij Nooit Gedacht Doe mee met het literair café Anky: fenomeen op vier benen t inky Extra concert Schönbergkwartet gini EN MAAS Donderdag 29 september 2005 - Pagina 19 zomertentoonstelling tot en 2 oktober in Museum 't Freu- 'buus wordt verzorgd door sten van het kunstencen- jerusalem, afdeling beel- ik 351. Er is gekozen voor werk ievorderde cursisten teke- jn schilderen, die gedurende Hzoen 2004 - 2005 aan de pijn gegaan met het thema [v onder leiding van de [ten Jeanny van Lieshout en Coppus. Er worden ruim werken gepresenteerd in Kopende technieken en deringen waarbij oorspron- dieid en kwaliteit voorop [Elkseizoen wordt ter inspi- een stijl gekozen uit de geschiedenis. Het seizoen - 2005 stond in het teken de Popart, een kunststro- [die ontstaan is in de jaren t in Amerika en Engeland, spireerd door de populaire Lr, moest de kunst bereik baar en begrijpelijk worden voor iedereen. De Popart haalt de banale, triviale dingen of gebeur tenissen uit het dagelijkse leven uit hun context en verheft deze tot kunst. Museum 't Freulekeshuus, Eindstraat 8 te Venray, woensdag, zaterdag van 2 tot 5 uur. Het werk van Carla rink-Kooy is getiteld Het is gemaakt van polystyreen, acrylverf Oude Elfe- Jerusalem. multiplex, en kopieën van foto's en meet 35 x 86 x 24 cm. Oude Elferink vertelde het volgende over hoe haar werk tot stand kwam. "Bij een bezoek aan het museum Ludwig in Keulen zag ik (en beleefde ik) een kunst werk van Janet Cardiff. Dit kunst werk betrof een theatertje waar ik zeer van onder de indruk was. Ik was al eerder met de assembla getechniek bezig geweest en toen ik op mijn zoektocht naar verpakkingsmateriaal dit stuk polystyreen tegenkwam, moest ik meteen aan het theatertje den ken in combinatie met de foto's van het oude Jerusalem internaat. Het leven op zo'n internaat heeft me altijd gefascineerd. U ziet dan ook in mijn werkstuk het Jerusa lem met aula, een non die op de trap naar boven gaat, daarboven de hemel, in de verborgen hoek jes zaken die absoluut niet kon den en bovenal het wakende oog van God." Sgramma Schouwburg Venray [terugkeer van Het Groot Vermijden, het dak eraf thelijne van Otterloo, iin van Herman van Veen andere sexe, een pittige He. Schouwburg Venray iteert komende week een tal bijzondere voorstellin- nne et Groot Niet Te Vermijden is Vrijdag 30 september treedt V3c vijftal weer op in Schouwburg Ze staan al enkele jaren op no rij te schitteren op de bühne in de ray maar dit jaar is wel heel bij der. In twee decennia hebben df cht schitterende theaterpro- ïplar ima's weten te maken. Een n heit moment dus om vooruit te ndtn met een terugblik. Dia- ids Pearls wordt een compi- ic^- van de eerste tien jaar Het t. Voor velen zullen de gepo- juweeltjes nieuw zijn, terwijl .fi en wellicht een 'O Ja!' beleve- ec' lillen hebben. De heren Bak- miJkockelmann, Kroon, Plak en de e reizen nog steeds graag van pertHelder naar Maastricht en van ij. JicKhoten naar Terneuzen om e%eatrale en muzikale kunsten be-rtonen. Wie eerder voorstel- /aanv'n van de heren gezien heeft, J dat dit een geweldige voor- Ég gaat worden. Alle prachtige mi dekstukken gecombineerd met t rmwaze sketches komen weer ieer bod. Ook de zeer kritische is onder de indruk van de aties van deze heren. "Iedere P'ar weten de leden van Het Groot Te Vermijden de sfeer van het :rfect neer te zetten. En is ibaar geen muziekstijl die ze 'leersen. De sfeer wordt nog irkt door het uitbeelden van :s die de volksaard heel goed [even. Zij het met een vette (GPD) "Weergaloze van Het Groot Niet Te Ver- Een feest, want alle liënten waren ruim voorhan- iot muzikaal vakmanschap, iende vondsten, swing, glit- m glamour, rare capriolen, irestaties die je verbazen, uit- Ide scèneopbouw en belich- ierfecte vaart en timing en lend tot de laatste minuut, laarbij een enorme hoeveel- ilplezier en een publiek dat is voor een feestje en je zit iteld," (Rotterdams Dagblad). nonds Pearls garandeert een :aaireldige avond uit te worden. :er t 1005T I du aal Voor deze voorstelling zijn nog enkele kaarten te verkrijgen. Zondag 2 oktober gaat het dak eraf. Kathelijne van Otterloo pre senteert samen met haar band haar nieuwe album Full Colour. De basis van het theaterconcert wordt gevormd door Engelstalige pop- jazz songs van dit nieuwe album. De eigentijdse, harmonierijke en toegankelijke liedjes van eigen sig natuur worden aangevuld met ver rassend gearrangeerde maar her kenbare jazzcovers. Katelijne neemt u mee naar het ontstaan van de muziek en laat u kennismaken met haar persoonlijkheid en emo ties. Kathelijne is een jonge vrouw met haar hart op de goede plaats. Ze heeft een innemende persoon lijkheid en zet zich in voor goede doelen. Dit blijkt uit haar single Give a smile die ze speciaal gemaakt heeft voor de Stichting Tegen Zinloos Geweld. Deze wordt niet verkocht via de normale kanalen maar is enkel te downlo aden via de website van deze stich ting. Een warm hart voor een goed doel. Kathelijne zingt, presenteert en vertelt en wordt daarbij bege leid door een band van uitstekende musici, waaronder de zonen van Rogier van Otterloo, die voor een Hii bet Koningskerkje in Vier- mlé beek start op zondag 2 okto- Ifridi ^positie Recent Werk met auwi en van kunstenares Maria ns. Megels toont tot en met 6 d3! mber recente schilderijen, 'en objecten. Kleurig abstract 1 al is er toch een herkenbare aüe te zien. In het ingetogen lcbap zijn n.l. ook huizen en mati es opgenomen. Abstracte -happen zijn vaker onder- van tentoonstelling geweest !t Koningskerkje. Blijkbaar en landschappen een grote ekkingstocht op kunstenaars, in de ingetogen landschap en Maria Megens komen "seis naar voren. Huizen ver- lcn en laten de toeschouwers Én dat concreet herkenbaar ngcname stilte en diepe kleu- okken de kijker verder het fee schilderij in. air is erg belangrijk voor ns, maar ook ordening, even- 1 en harmonie nemen een ferijke plaats voor haar in. In 'Sondering van haar atelier 'se in alle rust met kleuren, "snorde naar orde, zorgvuidig "ze haar schilderij op, zoekt to ordening en evenwicht in °mpositie net zolang totdat alles zijn juiste plek vindt en niets meer het beeld verstoort. Diepe, warme kleuren of juist koele, witte en blauwe tinten groeien uit tot harmonieuze, landschappelijke composities met een zinderende intensiteit. Zolang ze bezig is, mag niemand haar werk zien. Pas als zij vindt dat het doek af is, mag een ander het bekijken. Reizen en ont dekkingstochten in het buitenland se landschap liggen aan de basis van haar werk. Ervaren momenten van paradijselijke schoonheid en volmaakte gevoelens inspireren Megens tot haar schilderijen. Foto's herinneren haar aan het beleven van die mooie momenten in verre culturen. In haar objecten gaat ze een stap verder dan met haar schil derijen en treedt ze buiten de rechthoekige maten van het doek. Recent werk van Maria Megens vormt alles bij elkaar een expositie, waarin veel te kijken en te genie ten valt. De feestelijke opening is op zon dag vanaf 15.00 uur. René Ziedses des Plantes geeft dan een muzikale vertolking op klarinet. Het Koningskerkje is op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur geopend of op afspraak via tel. (0478)631401. instrumentale verrassing zorgen. Chopin - Chanson de Daniël - is een nieuwe spannende en intrige rende voorstelling van de hand van Herman van Veen die hij schreef voor Stichting Mishigaz. Mishigaz wil een intieme vorm van muziek, theater, muziektheater en dans laten zien. Chopin -Chanson de Daniël - is een muzikaal toneelstuk over liefde en verlies. Spanning en ontroering. Een psychiater bena dert Joanne, musicologe, om een patiënt van hem te bezoeken. De man in zijn kliniek beweert dé Frédéric Chopin te zijn. Ze treft een zeer getalenteerde pianist aan die wonderlijk goed op de hoogte blijkt te zijn van de kleinste details uit het leven van Frédéric Chopin. "Waarom zou ik bang voor de dood zijn, waarom haar niet verwelko men als een bruid, als je vlak voor haar dood zulke mooie muziek kunt componeren?". De voorstel ling is op dinsdag 4 oktober. Het wordt gespeeld, gezongen en gedanst door Truus te Selle, Frédé ric Steenbrink en Lilja Hermanns- dottir. De muziek is onder andere van Frédéric Chopin, Wolfgang Amadeus Mozart, Johan Sebastiaan Bach, Joan Osborne, Joni Mitchell, Tom Waits, Edith Leerkes en Her man van Veen. De komedie De andere sexe op woensdag 5 oktober mag met recht pittig genoemd worden. Een bokswedstrijd zonder spelregels. Het hele scala aan menselijke tekortkomingen trekt tot in de klei ne lettertjes voorbij. Twee echtpa ren, die elkaar bij toeval ontmoe ten doen enige beschamende ontdekkingen. Tot hun eigen ver bazing zien ze zich gedwongen een confrontatie met elkaar aan te gaan, die tegelijkertijd het beste en het slechtste in ze naar boven haalt. Een opéénstapeling van ver nedering, schaamte, ruzies en hila riteit is het gevolg. Als het doek valt zijn we gelouterd: alles wat we onze partner wel eens tactvol zou den willen toefluisteren is in twee uur tijd kamerbreed en met onna volgbare geestigheid uitgeser- veerd. De schrijver David Tristram is een van de meest gespeelde komedie auteurs van Engeland. Wereldwijd worden er jaarlijks ruim duizend voorstellingen gege ven van zijn stukken die op een prikkelende, onderhoudende en altijd onverwachte manier het thema van menselijke relaties op de korrel neemt. Alle voorstellingen beginnen om 20.00 uur. Kaarten zijn te verkrij gen bij onze kassa tussen 10.00 - 15.00 uur op het telefoonnummer 0478 - 530999. U kunt ook via e- mail reserveren op info@schouw- burgvenray.nlWilt u meer lezen over de voorstellingen, kijkt u dan op www.schouwburgvenray.nl De andere sexe (Ben van Duin) Kinderboekenweek In de bibliotheken wordt van 5 tot en met 15 oktober de Kinder boekenweek gehouden. Geduren de tien dagen worden de kinderen meegenomen op een magische ontdekkingsreis, waarbij ze alles kunnen lezen over toveren, sprookjesprinsessen, draken en andere wonderlijke wezens. In alle bibliotheken kunnen kinderen meedoen aan de Kinderboeken- quiz De Toveracademie. Met deze quiz kan de kennis getest worden van verschillende magische boe ken die allemaal in de jeugdbiblio theek te vinden zijn. Ook de Jeugd bibliotheek Venray heeft weer een sprankelend programma voor de Kinderboekenweek georganiseerd: Op woensdag 5 oktober zijn er van 10.00 tot 11.00 uur spelen kinde ren van groep 6, 7 en 8 van basis school Coninxhof het magische bordspel De Slangendans. In navol ging van de tovenaar Merlijn en koning Arthur gaan zij op zoek naar stenen voor hun magische zwaard. Die stenen kunnen zij ver dienen door opdrachten uit te voe ren. Van 5 oktober tot 5 januari houdt de jeugdbibliotheek het lees programma Wonderlijke Sprookjes voor kinderen van vier tot negen jaar oud. Bedoeld voor kinderen die graag lezen over heksen, kabouters, sprookjesprinsessen en andere wonderlijke sprookjesfigu ren. Op 5 oktober is er 's middags van 14.00 tot 14.45 uur een hek- senwedstrijd. Eens in de driehon derd jaar vindt er op een hoge berg in het zwarte bos een heksenbij- eenkomst plaats. Hybiskus is hier voor bezig met een speciale tover drank. Ze mist alleen nog één heel belangrijk ingrediëntkinderha ren. De voorstelling is voor kinde ren vanaf vier jaar. Verder kunnen kinderen zich deze woensdag van 14.00 tot 16.00 uur laten schmin ken tot heks, tovenaar of draak. Of toch liever een prinses of kikkerko ning. Op woensdag 12 oktober wordt de Rinaldo's jeugdshow gehouden. Van 14.00 tot 14.45 uur en van 15.00 tot 15.45 uur. Een magische voorstelling met gooche len en buikspreken. Rinaldo tovert bloemen, ballonnen, levende dui ven en een konijn uit zijn koffer. Iedere dinsdag- en donderdagmid dag worden vanaf 15.30 uur jeugd films vertoond: Harry Potter (6 oktober), de Hopeloze Heks (11 oktober) en Shrek (13 oktober). Algemene informatie over de Kin derboekenweek kan opgezocht worden op www.kinderboeken- week.nl. Wie naar www.obven- ray.nl surft, vindt'informatie over de plaatselijke activiteiten. Het Gilde van Vrijwilliger Mole naars, afdeling Limburg houdt in samenwerking met de Molenstich ting Limburg op zondag 2 oktober voor de zevende maal de Limburg se Molendag. In heel Limburg zijn op deze dag traditiegetrouw talloze wind- en watermolens geopend en vinden er allerlei activiteiten plaats. Op de meeste molens wordt graan gemalen. Daarnaast wordt er tekst en uitleg gegeven tijdens rondleidingen, wordt er brood en vlaai gebakken, is er muziek en kan men exposities bekijken. In Lim burg zijn ruim veertig molens geo pend. Deelnemende molens zijn vermeld op www.limburgsemo- lens.nl. Draaiende en malende molens staan centraal tijdens de Limburgse Molendag. In diverse regio's 'aan elkaar geregen' door middel van een fiets- of autotocht. De route beschrijvingen zijn ver krijgbaar bij de molens. Men komt ook aanvullende activiteiten tegen, zoals een tentoonstelling. De Lim burgse Molendag wordt ingezet als middel om de samenwerking tus sen de vrijwillige molenaars, uiter aard streeksgewijs, te bevorderen. De Molen Nooit Gedacht in Merse- lo is deze dag ook van 11.00 tot 16.00 uur geopend. Men is van harte welkom bij deze molen die dateert uit 1867 en in 1995 volle dig is gerestaureerd. Bij voldoende wind wordt er tarwe gemalen. Het is mogelijk meel te kopen om zelf brood te bakken. Molenaars zijn een zoon en een dochter van de voormalige eigenaar Albert Michels te weten Lambert Michels en Helma Michels. Helma is sinds mei 2005 geslaagd als vrijwillig mole naar en kan zich daarmee de enig ste vrouwelijke vrijwillig windmo lenaar noemen in de provincie Limburg. Tevens draait zij de molen op de 2e en 4e zaterdag van de maand van 13-30 tot 16.30 uur, ook dan zijn bezoekers van harte welkom. Meer informatie over Nooit Gedacht zie wwwmerselodorpen venraynl/de molen Via een fietsroute/autoroute zijn nog drie andere molens in Noord-Limburg met Merselo ver bonden. Dit zijn Eendracht maakt macht in Meterik, Weimarsche watermolen beter bekend als de Ijsvogel in Arcen en de Rosmolen in Geijsteren. De routebeschrijving is verkrijgbaar bij de molens. Het Gilde van Vrijwillige Molenaars afdeling Limburg is een onderafde ling van het Landelijke Gilde van Vrijwillige Molenaars die als doel heeft vrijwillig molenaars op te lei den. De afdeling Limburg telt momenteel ruim honderd leden en in totaal zijn er circa tweeduizend vrijwillige Molenaars aangesloten bij het Landelijke Gilde. Expositie mandalatekenen Tijdens een expositie bij Syn these in Venray kan men zestig mandala's bekijken waarbij het accent ligt op bijvoorbeeld de techniek, op de kleuren of op de inspiratie. Mandalatekenen is het werken met kleur en vorm, als uit gangspunt de cirkel. Mandalateke nen is een ruim begrip is en biedt veel mogelijkheden om de creati viteit en de persoonlijke ontwik keling te stimuleren. Er is tijdens de expositie ook informatie te verkrijgen over de nieuwe cursus sen en workshops mandalateke nen voor beginners en gevorder den, alsook over de cursus Helend werken met kleuren. De expositie is te bezichtigen van zaterdag 1 oktober tot en met 29 december. Belangstellenden kun nen tijdens kantooruren de schil derijen in het openbare gedeelte van het gebouw bekijken. Voor bezichtiging door het gehele gebouw, moet een afspraak gemaakt worden. De openingstij den zijn van maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Kindermarkt In gemeenschapshuis De Linde in Oirlo wordt op zondag 2 okto ber van 10.00 tot 12.00 uur door de Stichting Jongerenwerk St. Machutus Oirlo een kindermarkt gehouden. Op deze markt bieden kinderen hun tweedehands speel goed aan. Ook de traditionele arretjescake wordt te koop aange boden. De Locht In het kader van de landelijke Week van het Brood staan op zon dagmiddag 2 oktober de bakkers bij Streekmuseum De Locht in Melderslo klaar om met kinderen vlechtbroodjes te bakken. Eerst wordt het deeg klaargemaakt, dat vervolgens wordt gekneed, gerold, gevormd en gebakken. Omdat een mens niet alleen van brood leeft, geven leden van het Wijnmakersgilde Dionysos een demonstratie appelwijn maken. Kinderen mogen appeltjes aanrij gen om te drogen. Elders in het museum is de zadelmaker aan het werk. Het museum is op dinsdag, donderdag en zondag open van 14.00 tot 17.00 uur. Op zondag 2 oktober geeft het Schönberg Kwartet een bijzonder concert in het Theehuis in het Odapark in Venray. Aanvang van het concert is 14:00 uur. De toe gang is gratis en het concert duurt ongeveer een uur. Er is echter slechts een beperkt aantal vrije plaatsen beschikbaar. Jaarlijks biedt het Schönberg Kwartet de stichting Vrienden van het Schön berg Kwartet een concert aan als dank voor de steun die het kwartet ontvangt ten behoeve van projec ten als cd-opnames. Veelal vindt het Vriendenconcert plaats ergens in de Randstad maar vanwege Living apart together in het Oda park is nu gekozen voor Venray. Bovendien heeft deze keer het Vriendenconcert een wel heel bij zonder karakter: Henk Guittart, de artistiek leider van het kwartet, geeft een inleiding op de muziek van Schönberg en de andere com ponisten van de zgn. Tweede Weense School. Daarbij zal het kwartet delen uit verschillende werken spelen als illustratie. Wie nu eindelijk wel eens wil weten hoe die muziek van Schönberg en zijn collega's in elkaar zit, heeft nu een prachtige gelegenheid van Het Schönbergkwartet (Foto: Jan Swinkels) specialisten daarover te horen. Het Schönberg Kwartet - 28 jaar al wer ken de musici samen - is een van de toonaangevende kwartetten in Nederland met een rijke internatio nale ervaring op de belangrijkste podia. Vorig jaar was het nog te gast in de reguliere serie in het Theehuis waar een volle zaal enthousiast reageerde op het pro gramma en het spel van het kwar tet. Als er een kwartet is in Neder land dat ervaring heeft met het Theehuis dan wel het Schönberg Kwartet: al vele malen heeft het er opgetreden en steeds weer was het kwartet enthousiast over zaal, klankkwaliteit en publiek. Het beschrijft het Theehuis als een ideale plek voor een ontmoeting van kunsten, natuur en weer en noemt het een van de mooiste podia voor kamermuziek in Neder land. Informatie en gratis kaarten zijn verkrijgbaar bij Concertorgani satie Fred H. Renirie op 0478 582472 of per e-mail fredh.reni- rie.co@wxs.nl of bij de ingang van het Theehuis voor aanvang van het concert. Voor de maand september vormen de volgende bekende dichtregels de opgave: Groots en meeslepend wil ik leven! hoort ge dat, vader, moeder, knekelhuis! "Wie is de auteur van bovenstaande versregels en uit welk gedicht zijn ze afkomstig?" Antwoorden op deze twee vragen kan men iopsturen naar het secre tariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 15801 RR Ven ray, tot vrijdag 21 oktober. Elke laatste donderdag van de maand ver schijnt er een nieuwe opgave en wordt het gedicht van de afgelopen maand bekendgemaakt. Er zijn steeds tien punten te verdienen: vijf voor de juiste naam van de dichter en vijf voor de goede titel van het gedicht. Iedereen die de oplossing weet, spoort het Literair Café aan in te zenden. Immers behalve voor de jaarwedstrijd, wordt er voor men sen die wel eens een of twee keer een fragment herkennen, aan het einde van het jaar een prijs verloot! De opgave van de vorige maand bleek moeilijk: Mevr. L. Colsen 50 punten, gevolgd door de heren A. Kroft en J. Craghs f en mevr. R. van Daal met 30 punten. De dames. Tr. Cuijpers en L. Geurts en de heer A. Leijssen hebben 20 punten. Met 10 punten staan mevr. M. Kateman-van Opbergen en de heren J. Bekenes, J. Cruysberg, R. Quast en P. Weerts in het klassement. Het kwatrijn, dat de opgave vormde van vorige maand, kwam uit het gedicht Seizoenen van J. Boerstoel. Naarmate het leven verstrijkt vlakken de seizoenen meer en meer af en gaan de dagen steeds meer op elkaar lijken. Meestal vormen zij een reeks van natte grijze dagen, waar je niet vrolijker van wordt. Vivaldi had in die situatie er zeker geen inspiratie in gevonden als hij zijn Vier jaargetijden nog had moe ten componeren! Het wordt de hoogste tijd voor een nieuwe lente J. Boerstoel: Seizoenen Het wou niet zomeren het afgelopen jaar en ook het herfsten kon als herfst niet echt bekoren, over de laatste winter wil ik niks meer horen, omdat geen mens die opgemerkt heeft, dus vandaar. Geen jaargetijde wordt ons hier nog echt gegund, meer en meer lijken ook de grenzen te vervagen: één droeve rij van meestal natte grijze dagen, waar zelfs Vivaldi weinig mee had aangekund. Wie nog ouderwets weer wil dient dat ver te zoeken Hoog tijd om snel een nieuwe lente te gaan boeken. Het programma voor het nieuwe seizoen is klaar en ligt reeds bij de donateurs in de bus! Bezoekers van Uit de kunst hebben het ook in ontvangst kunnen nemen. Mensje van Keulen is op zondag 2 oktober de eerste auteur die Venray aandoet. Verwacht worden verder, Elle Eggels (20 november 2005) P.F. Thomése (26 maart 2006) en Tom Lanoye (21 mei 2006). Het boekenbal wordt voor de tweede maal gehouden. Schouwburg, bibliotheek en Literair Café organiseren dat na de voorstelling van het toneelstuk Champagne van Thomas Verbogt op vrijdag 17 maart 2006. Op dinsdag 1.6 mei geeft Johannes Kemkens Ook Mallemoer is er weer zijn met een Kerstoptreden (18 december) en het nieuwe jaar 2006 zal beginnen met de uitreiking van de Raadse- lige rozen voor proza en poëzie op 22 januari. Er wordt ook weer aan dacht geschonken aan poëzie. Voordrachtskunstenaar Pierre Wilms zal op 23 april 2006 op een originele manier een programma vol gedichten verzorgen. Tenslotte ligt het in de bedoeling om in juni 2006 een oostelijke en een westelijke poëziefietsroute door het rand gebied van het centrum van Venray en door de kerkdorpen te presen teren, waarvoor de voorbereiding in volle gang is. De fietsroutes wor den analoog van opzet zijn aan de succesvolle poëziewandelroute door het centrum van Venray. Wie ook donateur wil worden van het Literair Café Venray-regio kan contact opnemen met het secretariaat. Donateurs krijgen het programma thuisgestuurd en ontvangen reduc tie op de entreekosten van de bijeenkomsten. Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café is verkrijgbaar bij het secretariaat aan de Rochusstraat in Venray, tel. (0478)582948 maarookopwww.literair-cafe-venray.nl. Peelwerkers Het Peelwerk, het vrijwillig natuur- en landschapsbeheer in de Peel, trekt zaterdag 1 oktober weer diep de Deurnese Peel in. De werkplek is nog niet duidelijk, maar waarschijnlijk wordt er met spanzaag en bijl berkebomen weggehaald van de grote open vlakten achter het kanaal van Deume. Onderweg probeert men met de verrekijker in de hand zoveel mogelijk van het seizoen te genieten. Want het landschap verkleurt van groen langzaam naar purper en goud en daarbo ven zien we allerlei groepen trek vogels zich verzamelen in de almaar krachtiger wordende najaarswind. Verzamelen zater dag om 9.00 uur bij de kerk van Liessel. Opgeven bij Chris Vie- veen via het WBdP-kantoor (0493>3544ll of thuis (0492)515683. Intratuin Wie lekker lang wil genieten van zijn lentetuin kan zaterdag 15 okto ber ideeën opdoen bij Intratuin. Er wordt dan een demonstratie lasag- nebeplanting gegeven. Deze dag krijgt de bezoeker een kijkje geeft in de keuken van de meerlagenbe- planting. Lasagnebeplanting dankt haar naam aan het feit dat bloem bollen in lagen onder elkaar geplant worden. Zo kunnen bollen die vroeg bloeien, gecombineerd worden met bollen die later uitko men. Op deze wijze dient zich het hele voorjaar een nieuwe bloemen pracht aan. Deze beplantingstech niek kan worden toegepast in de tuin maar ook in een bak of pot voor op het balkom op het terras. Bovendien is er een stand waar men terecht kan voor handige tips, bollengereedschap en natuurlijk de bloembollen. De groenadviseur is van 10.00 tot 16.00 uur aanwezig. Anky van Grunsven is in twintig jaar uitgegroeid tot een fenomeen. Naast zeges in wereldbekerfinales en Euro pese- en wereldtitels won ze met twee verschillende paar den twee individuele gouden olympische medailles. Anky's successen stimuleren anderen, waardoor Nederland van een onbeduidende natie is uitge groeid tot de bedreiging van Duitslands superioriteit in de dressuur. Waar Anky te paard ver schijnt, drommen mensen samen om te genieten van een dans waarin de dame leidt, zonder dat haar partner, het paard, in de gaten heeft dat het zich laat lei den. Als geen ander weet Anky dat zij zonder Gestion Bonfire en Keltec Salinero nooit de status bereikt zou hebben die ze heeft. Dat maakt Anky van Grunsven tot Jacob Melissen 'ietyómeen op vier benen een 'fenomeen op vier benen'. Anky: fenomeen op vier benen is te koop in boekhandel Van den Munckhof, Grotestraat 68 in Ven ray. Prijs: 14,95 euro.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 19