Ik heb de ambitie om nooit meer dik te worden' jezelf een moment van en volledige ontspanning gaat? 'al je af als je taar de sauna De populairste allround trainingsvorm Boekentip Peel Maas Visualiseer je eigen ontspanning l&zw&actie K^ecept Spreuken Kg. EM MAAS Donderdag 29 september 2005 - Pagina 11 jgina ly r 'Uty WeUne&& [ielhaas-vorst Fun Sijbers valt zestien kilo af met hardlopen en 1000-calorieëndieet a De teller van de weegschaal leef maar stijgen. Bij klusjes tuis zat zijn buik in de weg, traplopen raakte hij buiten em. Eind mei was Fun :rs zijn overgewicht letter en figuurlijk zo moe, dat een ambitieus traject voor ichzelf uitstippelde. De vorst an de Pielhaas wilde in tien eken tijd tien kilometer kun- en hardlopen en tien kilo 'IJN AS ER gallen. Van internet plukte hij een voor em bruikbaar loopschema en uit receptenboeken een rits 1000 lloriemaaltijden. Fun is inmid- els zestien kilo afgevallen, hij iopt met gemak vijftien kilome- :r en zit goed in zijn vel. "Ik heb ]Kambitie om nooit meer dik te Örden." Nee, lichamelijke klachten iiternatüj aren er niet. Maar Fun (45) erkte in het voorjaar aan alles at zijn lijf schreeuwde om een [tere conditie en minder besui mvang. "Ik was snel moe, mijn Lsp^ nik zat vaak in de weg en mijn inditie was hopeloos slecht. Ik ■n ctoon >est er echt iets aan doen. In het rieden heb ik vaker een poging r :daan om via hardlopen kilo's vijt te worden, maar dat hield ik ooit lang vol. Na 10 minuten lag na,le: iop apegapen, overal spierpijn, DLII1 vreselijk saai. Toch heb ik eind lei besloten om weer te gaan - Weftrdlopen. Maar nu verantwoord, 2625 P een schema en een hartslag- :ter. Ik heb goede loopschoe- gekocht en ik ben samen met ijn vrouw Mariëtte begonnen. Ik ib wel nog gedacht aan andere iningsvormen, maar het grote lordeel van lopen is dat ik dat in doen wanneer ik wil en met ie ik dat wil. Geen verplichtin gen, alleen aan mezelf. En ik vind het fantastisch om door de natuur te joggen." SPAANSE KUST Fantastisch was zijn eerste trai ning overigens niet. "Vier keer twee minuten lopen. Ik was hele maal stuk. Als een oude man stond ik te puffen. En natuurlijk spier pijn. In het begin was het moeilijk om het lopen te blijven volhou den, ook omdat mijn lijf tegen sputterde. Ik had gevoelige knieën en ik voelde me uiteraard niet fit als ik had gelopen. Maar het ging me steeds gemakkelijker af. Mijn lichaam begon aan het lopen te wennen, de pijn verdween uit de knieën en ik ging vooruit. De eer ste keer twintig minuten onafge broken hardlopen was een over winning voor me." Ook tijdens de vakantie aan de Spaanse kust hield hij het looppro gramma vol. '"s Ochtends in alle vroegte stond ik op om een uurtje te hardlopen. Vervolgens kwam ik terug op een nog slapende cam ping en dook ik de ongeschonden zee in. Iedere keer weer een geweldige belevenis." Fun, in het dagelijks leven hoofd communicatie van de GGZ- groep Nóord- en Midden-Limburg, paste ook aan. "Afvallen is een kwestie van bewe gen én letten op het eten. Mariëtte en ik zijn overgestapt naar een 1000-calorieëndieet. In de zomer maanden is dat goed vol te hou den, omdat je dan veelal toch lich tere kost eet zoals salades. Ik keek wel enorm op tegen het feit dat het een barbecueloze zomer voor mij zou worden. Ik ben gek op barbecuen, maar dat zijn meestal meer dan 1000 calorieën. Gelukkig waren de weergoden op mijn hand. Door de wisselvallige zomer is er veel minder dan nor maal gebarbecued. Dat maakte het iets gemakkelijker voor mij." Op 6 atigustus, kermiszaterdag in Venray, waren de tien weken voorbij. Fun had al zijn doelstellin gen gehaald. Hij was tien kilo afge vallen en hij kon tien kilometer hardlopen. Nadeel was dat geen broek hem meer paste. "Ik ben in mijn kledingmaat vijftien jaar terug in de tijd gegaan. Bijna niets past meer, dus ik moet een nieu we garderobe aanschaffen. Maar dat doe ik met plezier." Het loopvirus heeft hem niet meer losgelaten. Fun loopt nog steeds, heeft zich ingeschreven voor de vermaarde Zevenheuvelenloop in Groesbeek in november, en denkt aan een halve marathon in 2006. "Opmerkelijk dat ik het lopen zo leuk ben gaan vinden. Als je me dat begin dit jaar had gezegd, had ik je uitgelachen. Vroeger liep ik met tegenzin om af te vallen, nu omdat ik het leuk vind. Mijn leef stijl is ingrijpend veranderd en ik voel me er wel bij." Fun woog 91 kilo en nu lacht hem het getal 75 toe. Als buffer voor het carnavalsseizoen wil hij nog enkele kilo's kwijt. "Ik weet dat er een drukke periode vol hap jes en drankjes op me afkomt. Ik zal daardoor weer wat aankomen, maar ik blijf lopen en zoveel mogelijk op het eten en drinken letten." De vorst is overigens niet de enige binnen de Pielhaas die zijn uiterlijk en levensstijl heeft veran derd. "De Raad van Elf kende meer zwaarlijvigen. Je moet ons nu eens zien. Samen zijn we vele tientallen kilo's kwijt. En ook binnen de GGZ-groep heb ik tal van collega's die hardlopen. Onderling houden we elkaar scherp. Dat stimuleert. Ik wil nooit meer dik worden?' assagestudio Feel verzorgt diverse soorten preventieve en ontspannende massages sages; Eén deur maakt het verschil issen de gejaagdheid en tikte van alledag, en de wel dadige rust en ontspanning i massagestudio Feel, aan C Eindstraat 5 in Venray. Wie le studio binnenstapt, waant 'ich binnen enkele tellen in :en hutje op een bounty- dland. De inrichting is geheel in bam- lestijl, een grote wandschilde- ig met wit strand en een door- over een azuurblauwe zee, en rustgevende muziek verster- dat gevoel. De ambiance past ladloos bij de ontspanningsmas- ;es van massagestudio Feel. Een (tgelezen mogelijkheid om even it het dagelijkse hectisch leven komen en heerlijk te ontspan en en weg te dromen. Je komt ':er helemaal tot jezelf. Discretie en vertrouwen zijn de ^telwoorden voor Evelien :ndriks, eigenaresse van massa- XPÜfcstudio Feel. Iedereen moet zich zijn gemak voelen en daar is ie studio dan ook op ingericht, ^et geeft een geborgen gevoel in 'pische sferen. Als ik mijn kle- ig uitdoe, trekt Evelien zich dis- et terug. Bij de Touch-Pro 'dmassage blijft de kleding gewoon aan. 'T)at werkt drempel verlagend. Niet iedereen voelt zich op zijn gemak als hij een shirt of broek moet uitrekken. Met de Touch-Pro stoelmassage hoeft dat niet. Deze massage is ook perfect om op locatie, bij voorbeeld bij bedrijven, te geven. Ik neem de stoel mee en ik kan 'enrai 388.' ES LIË Val je ook af als je naar de sauna at? Ja, maar je slankt er niet van In de sauna zweet je flink, annen over het algemeen meer in vrouwen, maar tochje akt op zo'n avondje sauna heel at vocht kwijt. En dus ook "wicht. Dat ligt er aan hoe heet sauna is en hoe gemakkelijk je veet. Wie dus voordat hij naar de una gaat op de weegschaal gaat 'an en direct na het laatste rond- weer, zal merken dat zijn 'naamsgewicht is afgenomen. aar juich niet te vroeg, want 'tis maar van zeer tijdelijke aard. Het lichaam is veel vocht kwijtge raakt en heeft dus behoefte aan aanvulling. Een drankje gaat er dus best in, sauna maakt dorstig. En het duurt dan ook niet zo lang of het verloren gewicht is er weer bij. Wie dus écht wil afvallen, zal meer mpeten doen. In de meeste gevallen zal dat neerkomen op (veel) minder eten en meer bewe gen. Naar de sauna is dus geen remedie om af te slanken. Maar er blijven voldoende argumenten over om regelmatig de sauna te bezoeken. Het komt jouw gezond heid op vele manieren ten goede. voor iedere werknemer geduren de een kwartier een rustgevende en preventieve massage verzor gen. Deze massages helpen stres- sgerelateerde klachten en het ziekteverzuim terug te dringen." De Touch-Pro stoelmassage is 'gebaseerd op oude Oosterse acu- pressuurtechnieken die het lichaam meer energie geven. De drukpuntmassage verhoogt de concentratie, stimuleert de bloed somloop en werkt stressverla- gend. Hoofd, nek, schouders, rug, armen en handen worden behan deld. Evelien doet dat volgens een vast stramien, waarbij ze nauw keurig druk zet op bepaalde pun ten en als het ware de 'negatieve energie via de vingers uit mijn lichaam trekt'. Een opmerkelijke gewaarwording. Voordat ze met de massage begint, moet ik een aantal vragen beantwoorden. "Er zijn contra indicaties voor de Touch-Pro stoelmassage", legt ze uit. "Voor zwangere vrouwen is deze massa- gevorm niet geschikt. Ook men sen die bepaalde medicijnen of pijnstillers gebruiken, raad ik het af. En bij twijfel, masseer ik niet. Gezondheid staat voorop." Na ruim een kwartier in de stoel is de massage voorbij. De laatste minuten breng ik rechtop zittend door, om de bloedomloop te normaliseren. "De stoel gebruik ik ook voor massageparty's. Ik kom een middag of avond langs met de stoel en dan kan iedereen het uitproberen. Omdat de kle ding aanblijft, kan iedereen erbij blijven. Een leuke activiteit tijdens een verjaardag of vriendenavond." ZALIGE ROES De ontspanningsmassage vindt op de grote massagetafel plaats. Evelien trekt zich discreet terug, zodat ik me ongestoord van mijn kleren -'op onderbroek na - kan ontdoen. Als ze terugkomt, lig ik op mijn buik op de massagetafel. Vervolgens bedekt ze mijn lijf met handdoeken, en haalt ze de hand doek weg van het lichaamsdeel dat ze masseert. De massage is haast 'liefelijk'. Geen stevig kne den of pijnlijk knijpen. Al na enke le minuten beland ik in een zalige roes. De rustgevende muziek sust me bijna in slaap. Opnieuw werkt Evelien volgens een vaste volgor de, waarbij ze voeten, benen, bil, rug en nek masseert. De zachte massage voelt als een weldaad voor lichaam en geest. "Dit moet je jezelf gunnen", lacht ze. "De massage is ook ideaal als je last hebt van stress of pijnlijke en gespannen spieren." De ontspanningsmassage kan ook als klassieke massage worden uitgevoerd. "Die massage is inten siever en meer gericht om de doorbloeding in de spieren te sti muleren. Bijvoorbeeld als spieren 'hard' zijn en moeten worden los gemaakt." Na een uur is de ontspannings massage voorbij. Evelien vertrekt naar een belenende ruimte, zodat ik in alle rust kan nadoezelen. HETE STENEN Nieuw in het aanbod van massa gestudio Feel is de hot-stone mas sage. Afgeronde basaltstenen wor den opgewarmd en op en naast je neergelegd. De warmte van deze stenen geven een heerlijk ont spannen gevoel. Vervolgens wordt het lichaam ingesmeerd met olie om de stenen goed te laten glijden over de huid. "Een ontspannende massage die je zeker een keer moet uitprobe ren", beveelt Evelien aan. "Perfect voor de koude wintermaanden." Na ruim anderhalf uur mag, nee, moet ik weer terug naar de werkelijkheid. Het verschil tussen de zalige ontspanning en de druk te is opnieuw maar weer één deur dik. Zweverig loop ik naar de auto op de parkeerplaats, twintig meter van massagestudio Feel. Dichterbij parkeren kan bijna niet. Tip: plan niet teveel na de mas sage, want het ontspannen gevoel zindert nog lang door... Massagestudio Feel, Eindstraat 5 in Venray, werkt alleen op afspraak. Telefoon; 06-23784374. www.feelmassagestudio.nl Visualiseren wordt niet alleen gebruikt om prestaties of gezond heid te verbeteren, maar ook om te Ieren ontspannen. Leer om een mentaal beeld te creëren waarin spanning op te lossen is en je jezelf in een omgeving van totale rust en ontspanning kunt bevinden. Lichaam en geest reageren sterk op de beelden die we zelf oproe pen. Een rustige geest staat rechts- evenredig met een ontspannen lichaam en visa versa. Bij visualisatie is het belangrijk om zoveel mogelijk gewaarwor dingen van zien, voelen, ruiken en proeven te beleven. We kunnen onszelf een voorstelling maken waarin we totaal relaxed in een rustgevende omgeving zijn. Kleur je mentale voorstelling in met details van bijvoorbeeld een mooie natuur met strand, bomen, golven, dieren, zonneschijn, wind, lekker weer, vrienden en rust. Als je in het dagelijks leven een moment van stress ervaart en je hebt niet de mogelijkheid om deze of ande re ontspanningsoefeningen te doen, dan is het goed om aan de rustgevende omgeving van de visu alisatie terug te denken. De geest herkent dan het gevoel en je zult weer snel in een ontspannen toe stand terugkeren. Een oefening die je jezelf kunt aanleren! 1. Ga zitten of liggen, sluit je ogen en breng je aandacht terug naar je ademhaling. 2. Word je bewust van elke inademing en uitademing. 3. Laat je ademhaling vanzelf gaan en probeer deze niet te stu ren. 4. Neem waar hoe de lucht lang zaam door je neus naar binnen gaat, je longen vult en weer naar buiten gaat. 5. Als je na een paar ademhalin gen je lekker op je gemak voelt, begin je met de visualisatie 6. Bij iedere inademing voel je de energie in je longen vloeien. 7. Bij het uitademen beeld je je in dat alle negatieve gevoelens, samen met de uitgeademde lucht, uit je ontsnappen. 8. Als je wilt, kun je aan specifie ke gevoelens denken; herhaal dit een keer of vijf tot tien. 9. Zodra je in een heel ontspan nen toestand bent gekomen, kies je een beeld, situatie of omgeving die voor jou rust, vrede en ont spanning betekent. 10. Loop rond en geniet van elk moment in je favoriete omgeving. 11. Probeer al je zintuigen te betrekken. Ruik, smaak, kijk en voel tot in de diepe details. 12. Denk heel intensief aan dit beeld en houd het goed vast in je gedachten. 13. Probeer dit beeld in al zijn details te appreciëren en let daar bij goed op alle emoties die ermee gepaard gaan. 14. Voel de tintelingen in je lichaam,.;voel, je spieren steeds meer ontspannen en neem waar hoe je lichaam direct reageert op elementen uit de omgeving die je in je hoofd hebt gecreëerd. 15. Ga door met de visualisatie zolang als je wilt. 16. Als je wilt stopen, breng dan langzaam de aandacht terug naar de rest van je lichaam en de gelui den in de kamer. 17. Beweeg een beetje, stretch je spieren en open je ogen. 18. Klaar!! Indoor Cycling Training Indoor Cycling, ook bekend als spinning(r) of RPM, is conditie training, vetverbranding en inter- valtraining in één trainingsvorm. Indoor Cycling Training is een effectieve en motiverende groeps training, geschikt voor mannen én vrouwen, voor jong en oud, voor getrainden en minder getrainden. Kortom: geschikt voor iedereen die op een plezie rige en effectieve wijze wil wer ken aan zijn of haar conditie. Er is geen speciaal ritmegevoel of coör dinatie nodig. Indoor Cycling Training is zo eenvoudig en daar om zo herkenbaar en prettig om te doen. Niet voor niets in Indoor Cycling Training al jaren wereld wijd misschien wel de populairste trainingsvorm in sport- en fitness centra. Iedere deelnemer bepaalt zelf zijn of haar eigen weerstand of trapsnelheid, en is zo dus zelf ver antwoordelijk voor de intensiteit van zijn of haar training. Maar de instructeur, of beter gezegd de coach, zorgt er wel voor dat je het beste uit jezelf haalt! Goed geko zen muziek uit verschillende stij len zorgt voor een stimulerende sfeer die jou uitdaagt om letterüjk en figuurlijk een trapje extra te doen. Informeer naar Indoor Cycling bij het sport- en fitnesscentra bij jou in de buurt. Wie heeft er nu het ideale lichaam? We hebben vooral moei te met de beruchte 'probleemzo nes' buik, heupen en bovenbe nen. Rugproblemen en een stijf gevoel komen er ook nog eens bij. Tegoedbon cadeau bij ontspanningsmassage Speciaal voor Peel Maas heeft massagestudio Feel een lezersactie. Wie in de maand oktober een ontspan ningsmassage van 1 uur boekt, krijgt een massagekado- bon van 5 euro cadeau. En wie vijf Touch-Pro stoelmassages bestelt, krijgt de zesde gratis. Een buitenkans voor bedrijven om deze mas sage eens uit te proberen. Fit, slank en gezond is een alles omvattend uitgangspunt voor een mooier figuur, een gezonder leven en een beter gevoel. Als je je goed voelt in je eigen lijf, straal je dat uit. Je kunt hier nu aan wer ken. 'Het grote fitboek' van de ANWB geeft een 7 stappenplan met echt power workouts, specia le oefeningen voor de rug, fun- sports, ontspannende massage technieken en een compleet stretchingprogramma. Je kunt het hele programma uitproberen of de oefeningen en technieken uit kiezen die je het meeste aanspre ken. Je zult zien hoe je met wei nig moeite veel kunt bereiken. En het is nog leuk ook! En wellicht geeft het boek ook motivatie om in een fitnesscen trum te gaan sporten en bewe gen. 'Het grote Fitboek. In 7 stappen naar een strak lijf, ANWB ISBN: 90-18-02146-6 Lekker en gezond: forel met kruiden en venkel Forel is een vis boordevol smaak. Deze vis heeft slechts enkele benodigdheden nodig om op smaak te brengen. Voor 2 personen 4 takjes rozemarijn 4 takjes venkelblad 4 takjes peterselie 4 takjes oregano 2 middelgrote forellen, schoonge maakt 1 eetlepel olijfolie gemalen zwarte peper 2 kleine venkelknollen, in lengte gehalveerd handje rucola partjes citroen dun touw of houten cocktail prikkers 1. Verwarm de oven voor op 1900 C (gasstand 5). 2. Vul de forellen met de kruiden en bind ze dicht met dun touw of steek ze dicht met houten cocktailprikkers. 3. Leg de vissen in een ondiepe braadslee. Besprenkel ze met olijfolie en bestrooi ze met; peper, 4. Blancheer de gehalveerde ven kelknollen 10 minuten in kokend water. Giet af en leg ze naast de forel. Bak de forel en venkel op het fornuis op mid*; delhoog vuur bruin, keer ze eenmaal. Bak ze nog 15 minu ten in de oven. 5. Serveer de forel met de venkel. Schenk het braadvocht erover en geef er rucola en partjes citroen bij. Per portie: 363 kcal; 18 gr vet Bron: 'Gl-dieet. Recepten voor een nieuwe lifestyle' door Antony Worrall Thompson Uittip: bewegen en ontspannen in een omgeving met beleving Ben je op zoek naar rustige beweging en ontspanning in een omgeving waar voldoende te zien en te beleven is? Dan is dierenpark Zoo Pare Overloon een ideale uittip. In Overloon ligt het verrassen de natuurlijke dierenpark met een botanische tuin. Als bezoe ker beleef je een spannende zwerftocht langs vele bijzonde re dier- en plantensoorten. Naast bekende dieren kun je genieten van bijzondere dieren als de palmgier en dwergnijl- paardjes. Daarnaast kun je in het park genieten van verschillende soorten natuur. Zo is er een botanische tuin met onder meer een rododendronvallei, kruiden tuin, pinetum en kassen met een grote acacia- en cactuscol lectie. In de bijenstal kun je bijen van heel dichtbij bekijken en alles te weten komen over deze bijzondere insecten. De Maidan, een gedeelte in het park waar Azië centraal staat, is een heuvelachtige en grazige J vallei met waterpartijen. De vele dieren die in de vallei ver blijven, voelen zich helemaal thuis en bewegen zich vrij tus sen de bezoekers. Zo kan het gebeuren dat je een onverwach te ontmoeting hebt met een antilope of zwarte ooievaar! Door haar grote oppervlakte biedt het park je een mooie wandeling door een indrukwek kende natuur lang verschillende dieren. Meer informatie: www.over- loonzoo.nl Wijsheden zitten in woord en daad, voeg daarom de daad bij het woord. Kies een lijfspreuk die bij jou past. Herhaal deze tegen jezelf in de ochtend, avond of bij min der leuke gebeurtenissen. Het zal je de wijsheid geven om goed en positief door te gaan. Houd je van het leven? Verspil dan geen tijd, daar is het leven namelijk van gemaakt. We zullen rust krijgen wanneer we kalmte in onze levens toela ten. Je bent zo oud als je gedachten Je moet verlangens koesteren. Ze stimuleren creativiteit, liefde en een lang leven.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 11