Pruvereej een nieuw experiment Tien nominaties voor Venrayse Ondernemersprijzen Open dag bij JDS Forse uitbreiding kantoor Peelrand Opnieuw succes Venrayse drumband Economisch herstel in Limburg Het is weer Fraay in Venray Ingezonden Niets! PagiinpEEL EN MAAS Donderdag 22 september 2005 - Pagina 9 ties. ins Kiwanisclub Schieëpersland heeft de traditionele boekenmarkt uitgebreid met een pruvereej. Het experiment start op zondag 25 september met twaalf kramen. Deze ondernemers hebben het langedurfd om met Kiwanisclub een pruvereej te starten in combi natie met de boekenmarkt. Elke ondernemer komt met een speci aal product op de markt dat geproefd, gekocht en gegeten kan worden.Zo komt forellenkwekerij Keyzersberg met speciale forel- lenhapjes, Boerderijwinkel 't Platteland met rabarber, brood bakker Ovivo uit Meerlo met sap pen, streekproducten en jams, Barto's broodjes met speciaal ijs en petit- fours, maatschap Claessens Venkel biedt speciale venkelhapjes aan, Café Hulsman komt met speciale wijnen, Plein 14 biedt speciale tapas aan, Theatercafé De Artiest komt met champignons, Fruitbedrijf 't Volen biedt in zijn kraam appels, sappen en jams aan, Landgoed Marienweerd uit Beesd, bekend van hun fairs, biedt iets speciaals aan. Divino delicatessen laat het publiek kennis maken met cham pagne en tapashapjes. Dit alles in combinatie met een grootse boe kenmarkt, waarin veertig kramen allerlei boeken te koop worden aangeboden. Nederlandse schrij vers, buitenlandse schrijvers, kookboeken, autoboeken, kinder boeken, vertaalde werken, religi euze boeken, boeken uit de streek, hobbyhoeken, geschiede nisboeken en reisboeken. Kiwanisclub hebben al jaren boe ken verzameld die ze nu te koop aanbieden voor een lage prijs. Daarnaast zijn vele andere stich tingen, verenigingen en handela ren op het schouwburgplein pre sent op hun boeken aan de man te brengen. De boekenmarkt wordt ondersteund door muziek en dans door leerlingen van de Venrayse muziekschool, verder vermaakt een joekskapel het publiek en is er speciaal voor de kleintjes een voorleestent waarin Dirk Heidens op verschillende tij den verhalen voor de kinderen gaat voorlezen. De netto opbrengst van dit spektakel komt ten goede aan de Venraynaar Harry Fijneman, die veel doet voor de armsten der armen in Albanië. Donderdag zijn de nomina ties bekend geworden voor de Venrayse Ondernemers prijzen. Dit jaar zijn maar liefst tien ondernemers in de ;race voor deze prijzen. Op ^donderdag 5 januari zal •ekend worden gemaakt wie met de Loek Nelissenprijs en Rabobank publieksprijs i de haal gaan. De Venrayse Ondernemers- Oprijzen is de nieuwe naam voor okplai uit evenement waarmee ondeme- gp°d mend Venray traditioneel het 5) St overt nieuwe jaar opent. Het evene ment mag jaarlijks op een grotere lectïe belangstelling rekenen. "Dit jaar is srkan 'willen we echter nog meer aan- Rui' dacht voor het evenement krij- vertelde voorzitter Gé Peterink donderdagavond. "We streven nog meer naar een her kenning. Vandaar dat we een nieuwe naam hebben gekoppeld aan het evenement. Qua opzet '•lijven beide prijzen gelijk." De riW f> Loek Nelissenprijs wordt toege kend door een jury die bestaat uit Jos Waals, Harrie Loozen, Jos Vervoort en Harry Clevis. Die laat ste is nieuw in de jury. Clevis is directeur Personeel en Organisatie bij Vodafone. Clevis was een aantal jaren hoofd perso neelszaken en algeheel directeur bij Xerox in Venray. De Rabobank publieksprijs wordt op de dag zelf bepaald door de aanwezigen in de zaal. De genomineerden voor dit jaar zijn: Tantje Jet aan de Maas door Konininklijke Horeca Nederland afdeling Venray; Schouwburg Venray door Venray Centraal, Personato door MKB Limburg afdeling Venray, Richard Bindels namens de Ondernemersvereniging Meerlo- Wanssum, het Praktijkcentrum voor Plant en Omgeving uit Vredepeel namens de LLTB, Gommans en De Wit namens VZO Ysselsteyn, Thuiszorg Noord-Limburg namens Business Vision Venray, Kies Techniek namens de Industriële Club Venray, Knowhouse namens de Agri Business Groep Venray en Van de Mortel Assurantie-advies namens de OOZO. Met het aantal van tien genomi neerden wordt de belangstelling voor deze prijzen nog eens duide lijk onderstreept. Het thema voor dit jaar is ondernemen en samen werken. Alle genomineerden zijn op hun eigen manier bezig met een bepaalde vorm van samen werking met klanten, andere part ners etc. Voorzitter Peterink noemde het verrassende nomina ties en sprak de hoop uit dat de genomineerden vooral ook van elkaar wat opsteken. De genomineerden hebben dit jaar bovendien te maken met een extra aspect. De jury zal voor het eerst ook een bedrijfsbezoek afleggen om een indruk te krijgen van het reilen en zeilen binnen het bedrijf. WW Automatiseerder staat al 20 jaar klaar Uan J Al 20 jaar is JDS, met aan het roer Julian Hendriks, actief als onderneming. Dit feit wordt 1 oktober gevierd, met een open dag in de vestiging Venray. V JDS helpt elk bedrijf, met de nadruk op het midden- en -j kleinbedrijf. Van opleiding tot "advies, van software tot hard ware, netwerk of losstaand c'tje. JDS is dé MKB-automati- erder. 'Goede wijn behoeft geen krans'. Het klinkt raar, maar twin tig jaar meedraaien in de automa tisering is lang. Dat zegt een trot se Julian Hendriks. Twintig jaar i geleden, om precies te zijn 8 november 1985, ging hij met JDS van start. In al die jaren is het niet spelen- j derwijs gegaan. "We hebben ijk Vein zeker moeten knokken, moeten staan voor kwaliteit en service. Toch, als ik zo terugkijk, zijn die jaren snel voorbijgegaan. Voor mij een teken dat wij er plezier in hadden. En dat is nog steeds het geval!. Blikken we terug, dan zijn twee zaken van belang: de staat van dienst van de Venrayse automati seerder en haar kracht van samen- rerking. Het eerste aspect uit zich in betrouwbaarheid, service, kwali teit. "Er zijn nog altijd klanten van het eerste uur, zoals transportbe drijf Vullings/Nedpak aldus Hulian. Dit Noord-Limburgs bedrijf freeg een totaaloplossing voor zijn automatisering; software, hardware en beheer. Waardoor Vullings/Nedpak een prima voor beeld van geslaagde automatise ring werd. Een ander voorbeeld uit Zuid- Nederland is het ontwerp, de implementatie en het beheer van I een netwerk met 175 gebruikers voor de zorginstelling stichting ans Berger Kliniek. In moeilijke tijden leer je je "lenden kennen: in het weekend I Directeur Julian Hendriks viert deze maand met JDS Bedrijfsautomatisering het 20-jarig bestaan. istlget werd bij een bedrijf uit de regio een inbraak gepleegd. "Alles werd gejat, zelfs de server werd meege nomen", zegt Julian. Rampzalig voor het bedrijf. Maar onze 24- uurs service heeft dat prima opge vangen." De geplaagde onderne ming had dinsdagavond al weer alles compleet aan het 'draaien'." Ook landelijk heeft de Venrayse bedrijfsautomatiseerder haar spo ren verdiend. JDS is marktleider en specialist op het gebied van digitale planning, met toepassin gen in de auto-industrie, Automotive genoemd. Klinkende automerken als Ford, Volvo, Mazda, Mercedes, VW, Lexus en Porsche hebben gekozen voor softwareoplossingen van JDS. Het ander aspect, de kracht van samenwerking, vertaalt zich op meerdere vlakken. JDS werkt met Rocom telecom municatie samen, voor totaalop lossingen waar ook telecommuni catie om de hoek komt kijken. Met Dignion worden er samen bedrijfs- en productopleidingen aangeboden. Zelfs ondersteuning op het gebied van vormgeving kan: Flyers internet communicatie is de partner voor webdesign. De rij wordt gesloten door Idégoned, Tiscali, Maxdata: landelijk en internationaal opererende bedrij ven waarmee JDS samenwerkt. JDS kan terugkijken op een suc cesvolle en mooie tijd, maar een opsomming van al haar geslaagde opdrachten zou te veel papier in beslag nemen. Binnenkort echter kunt u als ondernemer zelf de mensen van JDS ontmoeten, zodat u zichzelf kan laten informe ren en adviseren. 1 oktober 2005 gaan de deuren van het bedrijf wagenwijd open. Tussen 12.00 en 16.00 uur bent u van harte welkom! JDS is gevestigd op industrieter rein Keizersveld, Keizersveld 25. Telefonisch is het bedrijf bereikbaar onder nummer 0478- 585457, het internetadres is www.jds.nl en het e-mailadres info@jds.nl. De Limburgse economie laat in 2004 met een voorlopig groeicij fer van 0,9% een voorzichtig her stel zien. Een positief resultaat na een afname in de jaren 1997 tot 2003. Echter, meer dynamiek en een verdere transformatie naar een kenniseconomie is nodig. Dat past ook in de op 1 juli jongstle den gepresenteerde Versnellingsagenda Limburg op weg naar 2012 een toekomstvisie op de economie in Limburg ver gezeld met een dynamische agen da waarbij projecten versneld worden uitgevoerd. In 2004 laten een aantal economische indicato ren, na een periode van economi sche neergang, weer een gunsti ger beeld zien. De vooruitgang is in Limburg geringer dan in Nederland. Dat geldt bijvoorbeeld voor de ontwikkeling van het aan tal starters (16,1% tegen 20,0%), de arbeidsproductiviteit (1,7% tegen 1,9%) en de werkgelegen heid (-0,9%) tegen -0,3%). In Limburg verschuiven de werkge- legenheidsaandelen van de econo mische sectoren. Van 2000-2004 kromp het aantal banen in onder meer de sectoren industrie en financiële instellingen (beide - 14,8%). De werkgelegenheid in de gezondheidszorg (12,2%) en de zakelijke dienstverlening (5,6%) nam toe. Het aantal banen bij bedrijven waarvan het afzetge bied voor een groot deel buiten de eigen regio ligt, nam af met 6,8%. Het aantal banen bij de regionaal verzorgende bedrijven groeide met 3,9%. Op het punt van scholing en onderzoek is er voor Limburg nog veel vooruit gang te boeken. Tussen 1998 en 2002 steeg het aandeel hoger opgeleiden (HBO en universiteit) in Limburg met bijna 9% tot 19,2%, in Nederland echter met ruim 11% tot 23,4%. Limburg blijft ook nog achter op de indicator levenslang leren (het percentage 25-64 jarigen dat deelneemt aan enige vorm van opleiding of trai ning). De Limburgse uitgaven voor Research Development dalen van 1999 naar 2002. Maar Limburg is in 2002 wel de tweede provincie van Nederland naar het aantal ingediende patenten per 100.000 inwoners. De Provincie Limburg wil investeren in het kennisintensiever maken van de industrie. Vandaar ook de intro ductie van de Versnellingsagenda in juli jongstleden. Maak verbin dingen tussen ondernemingen, kennisinstellingen en overheden. Nieuwe verbindingen leiden tot nieuwe inspiratie, nieuwe pro ducten, nieuwe technologieën. De versnellingsagenda wil een kettingreactie op gang brengen in de Limburgse clusters van kracht: Chemie, 1 Health Cure Care, 2 Agro/Food 3 High Tech kennis- industrie/value added logistics. Daarnaast richt de versnellings agenda zich op versterking van ondernemerschap en meer inno vatie in het MKB én van grens overschrijdende samenwerking. Limburg in cijfers 2005 is een puur beschrijvende weergave van gegevens, zonder verdere inter pretaties en beschouwingen. Het bestaat uit drie delen, bevolking en wonen, economie en sociaal- economische kerngegevens. Het laatste deel bevat tabellen met de belangrijkste gegevens voor zowel de provincie als geheel, als ook voor haar drie deelregio's en de zevenenveertig Limburgse gemeenten. In de bijlagen staat de afbakening van de regio's Maas Rijn en Rijn-Maas-Noord en de verklarende begrippenlijst. Geïnteresseerden kunnen het rap port Limburg in cijfers 2005 opvragen via de bibliotheek van de Provincie Limburg, telefoon (043) 389 73 82. Tal van activiteiten op 25 september Op zondag 25 september bruist het weer van de activi teiten in het centrum van Venray. Naast de traditionele (mode)koopzondag is er van alles te beleven. Bovendien houdt ook de gemeente Venray open huis en is het gratis parkeren in het cen trum. De laatste zondag van septem ber is traditioneel een koopzon dag in Venray. Met name de mpdewinkels laten zien wat ze voor de herfst in huis hebben. Op de Grote Markt wordt om 13.00, 14.00, 15.00 en 16.00 uur de nieuwste herfstmode geshowd. U kunt dan de modecollecties van Van Oorschot Mode, Berden, Spetters, Helderman, Nice Price, Steps en Maine bewonderen. Mode voor jong en oud zal wor den geshowd door professionele mannequins. Daarnaast treden ook dansers op. De nieuwste schoenmodellen worden door Nimco verzorgd terwijl Kapsalon Hair en September ieder op hun eigen wijze zorgen voor de finishing touch. Onlosmakelijk met deze koop zondag is inmiddels de boeken markt van serviceclub Kiwanis Schieëpersland. Maar liefst 42 kra men liggen op het Schouwburgplein vol met twee dehands boeken die er naar smachten om opnieuw gelezen te worden. Dit jaar heeft de Kiwanisclub een nieuw aspect toegevoegd aan de boekenmarkt. Met een aantal ondernemers uit Venray is een pruvereej opgestart. Tal van lekkere hapjes en drankjes zijn op de boekenmarkt te proe ven en te kopen. Uiteraard is de opbrengst van de boekenmarkt ook dit jaar weer bestemd voor het goede doel. Kiwanisclub Schieëpersland steunt hiermee Venraynaar Harry Fijneman die tal van projecten in Albanië heeft opgezet. De boekenmarkt begint overigens al om 11.00 uur. Sinds een paar jaar'laat ook cul tureel Venray zich gelden tijdens deze kooozondae. Schouwbure Venray, Kunstencentrum Jerusalem en tal van andere cultu rele organisaties presenteren onder de noemer 'Festival Uit de Kunst' hun programma voor het komende jaar. Zo zullen onder meer de inmiddels bekende Airstreamers van het Odapark in het centrum van Venray te bewonderen zijn. Op het Henseniusplein houdt het Mondiaal Platform Venray een derdewerelddag. Een dag waaraan tal van organisaties deelnemen en zich presenteren. Ook zal de Wereldwinkel een modeshow organiseren en is er een Speakers Corner ingericht waar mensen hun visie kunnen geven over het thema Venray Wereldwijs. Al deze acties worden onder steund door de werkgroep Fraay Venray. Sinds begin van dit jaar is deze werkgroep actief bezig met de promotie van het centrum van Venray. Tijdens diverse evene menten bent u ongetwijfeld de kreet Fraay Venray tegengeko men. Ook deze zondag is door de werkgroep ondersteund met advertenties, driehoeksborden en ander promotiemateriaal. Dit jaar houdt de gemeente Venray een open huis. Dit voor jaar werden de nieuwe publieks ruimtes geopend. Iedereen kan nu zondag een kijkje komen nemen in die ruimtes. Tussen 10.00 en 16.00 uur bent u wel kom in het nieuwe informatiecen trum, de publiekshal en de studie zaal van het historisch archief. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Hondenpoep (2) Als burger en hondenbezitter sluit ik mij aan bij de uitspraak van de PVDA-er Bisschops. De ingetrokken maatregel van het verdwijnen van de uitlaatstroken blijft een onderwerp van discus sie, ondat deze goed werkte. Natuurlijk ligt er nog altijd veel poep in de buurt van de voormali ge uitlaatstroken. Ik als hondenbe zitter loop nog altijd dezelfde ronde, en in het hoge gras ga ik niet zoeken naar de achtergeble ven drol. Politiek kan in Venray eisen was ze willen, als burger heb ik ook rechten, echter ik vraag deze in plaats van ze te eisen. In mijn vorige schrijven gaf ik dit ook al aan, maar onze bur gervader wil het weer hard spe len. Ik vraag mij af of Waals zelf wel kan luisteren naar zijn mede mens! De uitspraak de burger is het er toch niet mee eens, slaat nergens op, ik als hondenbezitter wil best wel luisteren. Begin eens met op een gezonde manier te communiceren met je burgers, dan komt er vanzelf een oplos sing. De afgelopen jaren bent u genoed in het nieuws geweest, negatief, tegenover diverse doel groepen. Moeten wij nu ook als een doelgroep gezien worden? De burger moet volgens een uit spraak van Waals de wet volgens en het milieu niet belasten, wie belast nu wie? Krab jezelf nog eens achter de oren en laat zien dat onze burgervader ook kan lui steren. Martin van de Esschert, Venray. Burgemeester Wa(a)ls(t) over (gevoelens van) mensen heen In de Peel en Maas van 15 sep tember las ik, verbijsterd, de reac tie van burgemeester Waals over de herrie bij V-kick. Volgens raadslid J. van de Vorle vonden veel mensen het een onmenselijk lawaai; bij een ander raadslid sprongen de vullingen uit de tan den van de herrie; volgens Ding(us)hoofd Gijsbers mocht zoveel herrie bij hen nooit (en dat wil wat zeggen). Volgens de bur gemeester waren er wel wat mel dingen van overlast, maar hij was blij met de geslaagde activiteit. Ga je zo om met een serieuze klacht van mensen die vinden dat er al jarenlang veel teveel herrie is, men name in de weekeinden? Het gaat er mij nog niet alleen om dat er zoveel herrie was, hoe erg ook, maar om de instelling erachter: de mensen kunnen barsten, want wij willen dat zo of er nou kleine kin deren moeten slapen of er (ern stig) zieken zijn; of dat anderen weekeinddiensten hebben enzo voort. Die kwalijke instelling, dat geen rekening met anderen hou den, en wel van meerdere leef tijdsgroepen; kan tocht niet gesti muleerd en getolereerd worden. Er zijn toch nog andere groepen dan alleen jongeren? Deze instel ling zie je steeds meer terug. Bijvoorbeeld, van 10 tot 11 sep tember was er tussen 0.15 en 04.00 uur verschrikkelijk rück sichtslos en langdurig gegil en geschreeuw tussen begin Tinnegieterstraat en Petten makersstraat; 's avonds ervoor kei harde muziek van verderop; het gebeuk en gedreun uit auto's enzovoort. Pedagogisch en medisch valt hierover wel het een en ander te vertellen. Natuurlijk, jongeren moeten hun vertier kun nen hebben, maar moet dat zo hard en ten koste van het leefple- zier van anderen? En als ja burge meester bent ben je dat voor iedereen. Zo drijf je mensen uit elkaar, maar je de kloof breder en dieper. Me dunkt, dat we volko men verkeerd omgaan met groe pen mensen, met allerlei zaken. Ik denk dat er heel wat schort aan de opvoeding, de laatste vijftien jaren. Gryprisch gezegd; welbe schouwd is het misschien zo, dat de klachten van velen een aan klacht tegen henzelf is. Th. Van Griensven, Venray. Peelrand Makelaardij bestaat vijf jaar. In die vijf jaar heeft deze NVM makelaar zich ont wikkeld tot een bedrijf waar persoonlijk gerichte aanpak hoog in het vaandel staat. Peelrand heeft wat dat betreft inmiddels een goede naam in Venray en omgeving. Het kantoor is uitgegroeid van een naar vijf medewerkers. Naast Louis Jansen bepalen Huub Janssen en Niek Hettinga het gezicht van Peelrand Makelaardij in de buitendienst en zorgen Laura Vink en Monique Coppus voor de ondersteunende werkzaamheden. Peelrand Makelaardij staat voor een professionele aanpak, wat heeft geleid tot een steeds verder groeiend woningaanbod. Daarbij wil Peelrand geen sprookjes ver kopen maar gaat het bij de ver koop van woningen uit van reële verkoopprijzen. "Alleen dat leidt tot succes", aldus Huub Janssen, vanaf het eerste uur betrokken bij Peelrand Makelaardij in Venray. De professionaliteit van Peelrand vind u ook terug in het feit dat zowel Louis Jansen, alsook Huub Janssen en Nick Hettinga gecertificeerd taxateurs zijn op het gebied van wonen en bedrijfs matig onroerend goed. Daarbij is Louis Jansen het meest bezig met taxeren. Met zo'n 300 taxaties per jaar in een regio die ligt tussen Venlo, Nijmegen, Den Bosch en Eindhoven heeft hij een goed inzicht in de prijzen en verkoop doorstroming van de markt. Kennis waarmee Huub en Niek weer hun voordeel doen. Peelrand Makelaardij kan daar naast terugvallen op gegevens van andere NVM-makelaars waardoor verkoopprijzen, courantheid, aan bod e.d. over langere perioden te onderzoeken zijn. "Dienstverlening is belangrijk", vertelt Huub Janssen. "Bij de ver koop van een woning treden we op in dienst van die verkoper. Potentiële kopers krijgen vol doende tijd om een woning te bezichtigen, op een tijdstip dat het hen het beste uit komt. Je kijkt wat dat betreft ook naar de belangen van de koper, zonder de belangen van de verkoper uit het oog te verliezen. We spelen een bemiddelende rol. Zo vragen kopers van een woning vaak aan ons een waardebepaling van hun eigen woning, nog voordat ze dè nieuwe woning gekocht hebben. Wij praten echter pas over de ver koop van hun eigen woning nadat de onderhandelingen zijn afge rond en de koop van de nieuwe woning gesloten is. Daarmee voorkomen enige belangenverstr engeling en dat stellen de klanten zeer op prijs." Naast internet (www.peel- rand.com en www.funda.nl en kranten zoals Wonen en Peel en Maas, heeft Peelrand Makelaardij sinds kort een nieuw verkoopins trument met het magazine Peelrand kijk op wonen. Een blad dat vier keer per jaar verschijnt in een oplage van 22.000 exempla ren. Vorige week verscheen het tweede nummer van dit jaar. Peelrand groeit en dat heeft ertoe geleid dat de oorspronkelij ke kantoorruimte aan de Schoolstraat te klein was. De oplossing lag nabij want Peelrand Makelaardij heeft nu de twee bovenliggende ruimtes bij het kantoor betrokken waardoor de dienstverlening aan de klant alleen nog maar verder kan wor den verbeterd: dus met Peelrand in lift!! De drumband van de Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan uit Venray heeft afgelopen zondag weer deelgenomen aan het muziek- en majorettenconcours in Almere. De dag begon voor de Venrayse schutterij door deel te nemen aan de Streetparade, alwaar de publieksjury de uitslag vaststelde. Natuurlijk geldt bij de Streetparades dat de prijzen zijn weggelegd voor showkorpsen, die veel optreden tijdens de diver se taptoes, maar desondanks zorg de de gedisciplineerde wijze van marcheren van de Venrayse drum- ban voor bewondering bij de inwoners van Noord-Holland en Flevoland. Het middagprogramma stond in het teken van een tweet al optredens. Het eerste optreden was voor een publieksjury, die op basis van showelementen het optreden beoordeelde, maar het optreden waar het om ging, vond plaats op de grote arena in Almere, alwaar de hoofdtribunes druk bezet waren. Het muzikaal optreden verliep goed. Om 18.00 uur was het grote moment aange broken, de prijsuitreiking van dit tweedaags muziekfestval. De pun ten waren er zeker om mee thuis te komen, 91 punten, een schitte rende eerste prijs met promotie en lof der jury. Met 94,5 punten was alleen de Abcouder Harmonie beter. Zij ontvingen dan ook de wisselbeker en een geldbedrag. Een persoonlijk suc ces was er nog zeker voor de Venrayse schutterij. Patrick de Klein, tamboermaïtre sinds drie jaren, verbetert zich telkens en dit jaar won hij op het Muziek- en Majorettenfestival de eerste prijs als beste tamboermaïtre. De Venrayse drumband van de eigen Schutterij functioneert al jaren op een hoog niveau in de muziekwereld. Tijdens diverse optredens in binnen- en buiten land ogen zij waardering voor hun gebrachte werken, dit betekent echter wel dat er continue gewerkt moet worden aan het vasthouden van deze prestaties en de drumband repeteert elke dins dagavond van 20.00 uur tot 21.30 uur in hun muziekgebouw aan de Oostsingel te Venray. Een jong korps, wat in het afgelopen jaar nog is uitgebreid met een nieuw jeugdlid van 15 jaar. De drumband bestaat uit: Patrick de Klein (tamboermaïtre), Giel Krijnen, Hans van Rhee, Pascal de Klein, Arie Jacobs, Peter Henssen, Ria de Klein-Peters, Lisanne Stevens, Bianca van Dorrestein, Jeannet Krijnen, Bianca Krijnen-de Klein, Ron Linders en het geheel staat onder leiding van de dirigent Toon van Opbergen.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 9