levarieerd programma lerdewerelddag Venray rote behoefte bij hinderen aan 'paarden fun1 r Ondernemers ergeren zich Thuiszorg zeer efficiënt Rondleiding in moskee Zorg aan Huis behoort tot allerbeste TAXATIES JÉk ytRÖör^ 5L EN MAAS Donderdag 22 september 2005 - Pagina 7 Flyers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites content management systemen content creation webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen.' Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel: 0478-546293 - info@flyers.nl stellingen presenteren zich op Henseniusplein pit jaar concentreren zich ile activiteiten van de Jerdewerelddag Venray op :t Henseniusplein. Op zon- 25 september om 12.00 zullen alle aangesloten rganisaties bij het Mondiaal flatform Venray starten met hm presentatie. Allerlei acti- Hteiten vinden plaats om de jzoekers te informeren over t projecten. tHet Mondiaal Platform Venray left als een overkoepelend jrgaan namens alle organisaties n stichtingen de regie van de fctiviteiten van deze middag. Het Wramma op het groot podium kt er als volgt uit: fl2.00-12.45 uur Hakuna Matata, jn groep enthousiaste percussie- jelers met danseressen o.l.v. Stef eeters, die inzet en gezelligheid (jog in het vaandel hebben staan, ma Matata betekent in het lili Geen probleem, dus de elf talers en zes danseressen zullen fet percussie, zang en dans onge- kijfeld alle aandacht van het jjbliek weten te trekken. Hun itreden zal afgewisseld worden )orvan 12.45 tot 13.15 uur de •rste modeshow o.l.v. de ereldwinkel-Venray. Eerlijke of beter gezegd mode |et meerwaarde en stof tot Jdenken. De wereldmodewin- lels bieden kwalitatief hoogwaar- lige producten met een eigen Jrhaal. Een verhaal, dat het ver- gllen waard is. Mooie handbe- kte stoffen en ook de geweven poffen hebben een exclusieve uit- aling. De genoemde meerwaar- geldt zeker voor de producen- [en in de ontwikkelingslanden, peze stoffen worden direct van coöperaties of via eerlijke faporteurs, die aan harde voor- rden moeten voldoen. In veel ontwikkelingslanden werken dui zenden mannen, vrouwen en kin deren in de textiel en de kleding industrie. Als spinner, wever, verver of bedrukker verdienen ze maar een schamel loon. Een groei end aantal van hen organiseert zich daarom in coöperaties. Samen doorbreken ze hierdoor de afhankelijkheid van machtige ondernemingen of malafide tus senpersonen. Deze coöperaties verkopen hun kleding en stoffen aan zelf gekozen organisaties. Daardoor krijgen zij een gegaran deerde prijs, betere arbeidsom standigheden en continuïteit in de afname. Verspreid over Nederland verkopen de Wereldmodewinkels hun produc ten: een mode met meerwaarde. Mooie stoffen en kleding voor mensen, die er mooi willen uit zien. Dit alles is in deze mode show te zien en de kleding, stof fen en accessoires zijn die dag ook te koop. Het programma ziet er verder als volgt uit: 13.15-14.00 uur Hakuna Matata, 14.00-14.45 uur tweede modeshow, 14.45- 15.30 uur Hakuna Matata, 15.30- 16.15 uur derde modeshow en 16.15-17.00 uur Hakuna Matata. WERELDWINKEL In het kort de instellingen en stichtingen die een bijdrage aan de Derdewerelddag in Venray. De Wereldwinkel Venray behoeft geen nadere toelichting, want deze is wel bij iedereen bekend. Henseniusstraat 3 A. Wist u, dat in deze winkel 30 vrijwilligers wer ken. Daarnaast wordt voorlichting gegeven op de scholen. De Wereldwinkel levert Max Havelaarkoffie aan scholen, bedrijven en instellingen. Zij ver zorgt ook kerstpakketten, ook voor heel grote groepen. In nederland zijn ongeveer 400 wereldwinkels, maar niet alleen hier in Nederland, want het is een internationale organisatie. Amnesty International is een wereldwijde organisatie, die opkomt voor de mensenrechten. De organisatie is niet politiek, onafhankelijk en onpartijdig. Bij de stand van Amnesty krijgen kin deren zondag een waterpistool in handen gedrukt om als echte 'weaponbusters' wapens de wereld uit te schieten. Na het beëindigen van de Tweede Wereldoorlog is door de Verenigde Naties een fonds opge richt dat ten doel had alle kinde ren uit de oorlogsgebieden te hel pen. Het was duidelijk een noodfonds, dat bestemd was voor alle kinderen, dus van vriend en vijand. Nadat in Europa de groot ste nood verholpen was kreeg Unicef vooral taken in Azië en Afrika. Daar waren de gezond heidsproblemen groot en kreeg Unicef een veel bredere doelstel ling. Het werd tijd om zich te rich ten op de gezondheidstoestand van deze kinderen. Zo groeide Unicef uit tot een organisatie, die wereldwijd projecten uitvoert voor kinderen en hun omgeving. Al eerder heeft Missie- Ontwikkeling-Vrede (MOV) alle aandacht gevraagd voor de Aijense bruggenbouwer Pater Tjeu Haumann. Hij heeft voor de tienduizenden vluchtelingen in Zuid-Soedan de oude bailey-brug- gen opgekocht en verscheept, om hen te laten terugkeren naar hun vaderland en om daar hun dorpen weer te kunnen opbouwen. Dit jaar richten zij alle aandacht op het realiseren van een instituut voor gehandicapten in Calcutta, maar ook blijven zij het werk van Jeu Haumann in Soedan volop steunen. De Werkgroep Ontwikkelingssamenwerking van de LLTB is al jarenlang actief met voorlichting aan haar leden en advies in de Derdewereldlanden voor een verbetering van de voed selproductie. De LLTB probeert met gereviseerde en anderszins opgeknapte landbouwwerktuigen de boeren in ontwikkelingslanden en de Oost-Europese landen te helpen. Doel van de Stichting Ontwikkelingshulp Derde Wereldlanden is steun aan in nood verkerende kinderen en ouderen, ongeacht huidskleur of religie, onderwijsvoorzieningen voor wezen en kinderen uit de laagst geklasseerde/armste bevol kingsgroepen en ecologische pro jecten. Speciale aandacht wordt besteed aan projecten in de staat Tamil Nadu, een deelstaat in Zuid oost India, waarvoor door regel matige plaatselijke contacten ruime ervaring is opgebouwd. Naast een informatiestand over het project Udavum Karangal, een powerpointpresentatie en foto tentoonstelling zal de Stichting een krottenwijk bouwen, waar door het publiek aan den lijve kan ervaren en zien, onder welke omstandigheden vele miljoenen mensen leven. Stichting Venray-Divinolandia heeft vanaf 1987 veel tot stand gebracht in Brazilië. Het project is ondertussen wel bij veel Venraynaren bekend en zoals uit de resultaten blijkt, is men ook bereid dit te steunen. Divinolandia de Minas ligt in de binnenlanden van Brazilië, waar Jacqueline Eibers uit Overioon al meer dan 25 jaar het werk van haar heeroom, pater Hendriks voortzet. In 1999 werden nog 20 huisjes voor de minderbedeelden in aanwezigheid van burgemees ter Waals in gebruik genomen. Na het grote project van de Zuiveringsinstallatie in 1992, de bouw van een ziekenhuis en medische hulpposten, zijn in de afgelopen jaren meer dan 65 huis jes gebouwd kunnen worden met als directe verbinding met Venray deVenraystraat Culturen in beweging is een Belgische organisatie, die zich speciaal op de kinderen richt. Zij brengen boeiende en interessante verhalen onder de titel Kundabuffï's, klanksprookjes en reisverhalen. Een muzikale vertel ler neemt je mee op een muzikale wereldreis door de tijd, van het begin van de schepping tot aan de andere kant van de wereld. Het Internationaal Vrouwencentrum is een eind 2004 in Venray opgerichte groep vrouwen die gestart is om een moedercentrum in Venray op te richten. In een moedercentrum ontmoeten allochtone en autocht one vrouwen elkaar samen met hun kinderen. De Marokkaanse gemeenschap in Venray wil zich graag presente ren en iedereen uitnodigen om hun gast te zijn en kennis te maken met hun cultuur. Zo zullen zij u ontvangen in een tent en in een stand en u niet alleen lekker nijen aanbieden, maar ook op allerlei manieren kennis laten maken met hun cultuur en gewoontes. Dit jaar vierde de Turkse gemeenschap het feit, dat zij veer tig jaar in Venray zijn. Zij zijn aar dig ingeburgerd zoals dat heet, maar zeker de ouderen voelen zich verbonden met hun moeder land en de cultuur. Hun gastvrij heid is bekend en daarom nodi gen zij u graag uit in twee stands om gezellig met hen te praten en over vele zaken te discusiëren. I luitersportcentrum Vlakwater wordt met nieuw elan en ambities uitgebouwd Ondernemers ergeren zich groen en geel aan regels die te pas en te onpas worden veranderd. Dit blijkt uit de top tien van hin derlijke regels, die onlangs is aan geboden aan staatssecretaris Van Gennip. Het voortdurend wijzi gen van regels staat in deze top tien op nummer een. De Kamer van Koophandel Limburg-Noord krijgt veel vragen van onderne mers over de wijzigingen in wet en regelgeving en heeft daarom een serie praktijkgerichte semin ars ontwikkeld waarin de belang rijkste wijzigingen aan de orde komen. De top 10 van hinderlijke regels bestaat uit de tien grootste ergernissen waar ondernemers mee te maken krijgen op het gebied van administratieve lasten en strijdige regelgeving. Zo zijn regels rond arbeidsomstandighe den, de bouw en milieueiSen belangrijke bronnen van ergernis. Ondernemers voelen zich ook gehinderd door regels rond bevoorrading van winkels door vrachtwagens, de arbeidstijden wet en afvalstoffen. De Kamer van Koophandel Limburg-Noord biedt een eigen seminarprogram ma, specifiek gericht op de belangrijkste wijzigingen in.de wet- en regelgeving. Binnen het programma worden de volgende seminars aangeboden: Personenvennootschap, een nieu we rechtsvorm (4 oktober). Loonaangifte 2006 en de nieuwe WAO (6 oktober). Personeel: rechten en plichten als werkgever (11 oktober). Verzuimbeleid, maak er werk van (12 oktober). De seminars zijn primair gericht op ondernemers, maar ook werk nemers kunnen zich aanmelden. Men kan zich aanmelden bij de Kamer van Koophandel Limburg- Noord via tel. (077)3203331 of via het aanmeldformulier op www.kvk.nl/seminars. Thuiszorg Noord-Limburg behoort tot de vier efficiëntste thuiszorginstellingen van Nederland. Dat blijkt uit de benchmark 2004-2005 die Z- org, de voormalige Landelijke Vereniging voor Thuiszorg (LVT), onder haar leden heeft gehouden. Met gemiddeld een 8,0 scoort Thuiszorg Noord- Limburg op alle onderdelen van het financieel onderzoek ongeveer gelijk aan of hoger dan het landelijk gemiddelde. Het benchmarkonderzoek werd voor de derde keer binnen de thuiszorg gehouden. Er deden 50.000 klanten, 58.000 medewer kers en 82 organisaties aan mee. Het financieel onderzoek is een van de drie onderdelen. Naast de financiën wordt ook de tevreden heid van cliënten en medewerkers periodiek gemeten. Dit leverde in 2004 een 8,3 respectievelijk een 7,5 op. Net als bij de vorige rap portcijfers is bestuurder Wiel Ploegman blij met uitslag. "Efficiency staat in dit onderzoek voor het aantal geproduceerde zor- guren per euro; anders gezegd: de relatie tussen de productie en de daarmee gepaard gaande kosten. De resultaten laten zien dat we onze organisatie op dit onderdeel behoorlijk op orde hebben. Tegelijkertijd laten de cijfers zien dat de kwaliteit van onze zorg uit stekend is, gezien de waardering door cliënten en medewerkers. En die combinatie, daar gaat het natuurlijk om." De resultaten passen bij de koers die Thuiszorg Noord- Limburg voor ogen heeft. Ploegman: "De huidige ontwikke lingen zoals de toename van zor gaanbieders en de op handen zijn de invoering van de Wet maat schappelijke ondersteuning (Wmo) vragen om resultaatgericht heid, kostenbewustzijn en onder nemingszin. We willen ook in de toekomst zorg blijven verlenen tegen een uitstekende prijs-kwali- teitverhouding en tegelijkertijd de grootste aanbieder van thuiszorg in de regio blijven. Dat kan alleen als de organisatie daar goed op ingericht is. We bereiden onze organisatie voor om goed in te kunnen spelen op deze ontwikke lingen." Een concreet resultaat dat onlangs werd bereikt, is de afname van het ziekteverzuim. Uit eerder onderzoek onder medewerkers bleek dat een belangrijk verbeter- punt. "De afgelopen maanden heb ben we een eerste succes bereikt en zien we een duidelijke afname van het verzuim. Heel belangrijk, want met minder ziekteverzuim kunnen we natuurlijk veel meer productieve uren maken." Thuiszorg Noord-Limburg biedt alphahulp, huishoudelijke verzor ging, persoonlijke en gespeciali seerde verzorging, verpleging en Vrijwillige Thuishulp. Het' zorgaan bod is volop in ontwikkeling, mede dankzij samenwerking met andere partijen. Zo ging 1 septem ber de consultatiefunctie voor ouderen van start, waarbij Thuiszorg Noord-Limburg samen werkt met huisartsen en VieCuri Medisch Centrum. Voorbeelden van andere initiatieven zijn de dag voorziening in Venray en Grashoek in samenwerking met welzij nsinstellingen Synthese en Vorkmeer, zorgboerderij De Haam in Veulen, het project Videocommunicatie en het zor gaanbod Onplanbare Zorg. •t was twee jaar geleden al op het eerste gezicht, werd de koop pas in de van dit jaar gesloten, het is het wachten voor Piet en en hun doch- Ze verkochten houtdraaierij in en mogen zich ingang van 1 augustus de eigenaren van noemen. Met nieuw elan en de nodige JDbities blazen zij het ruiter- portcentrum nieuw leven in: ^negeles, paardentraining, paar- 'enpension en mogelijk ook con- :°ursen. Bovendien willen ze ®et de horeca van het centrum inhaken bij de wandel- en fiets- °utes die langs en door het natuurgebied Vlakwater leiden, eerste weken zijn prima beval- Sonja Vennema (49) was aarschuwd voor het inburge ren in het Limburgse land. "Het zou niet gemakkelijk zijn om geaccepteerd te worden en om te wennen. Van Amsterdam naar Venray, dat is een andere wereld. Maar ik moet zeggen: wij zijn uit stekend opgevangen en ontvan gen. We hebben al leuke contac ten met bezoekers en buurtbewoners. Van moeilijk inburgeren is geen sprake. Het heeft er natuurlijk ook mee te maken hoe we onszelf opstellen. Wij zijn 'open en gastvrije' men sen, dat wordt gewaardeerd." SCHITTEREND COMPLEX De Vennema's liepen al enkele jaren met het plan rond om ergens in Nederland een manege of ruitersportcentrum te kopen. In het najaar van 2003 reageer den ze op een advertentie in een paardensportblad, waarin de manege in het Venrayse natuur gebied Vlakwater te koop werd aangeboden. "Het was liefde op het eerste gezicht toen we de manege zagen. Een schitterend complex in een mooie omgeving. We zagen tal van kansen en uitda gingen om er een florerend rui tersportcentrum van te maken." Toch duurde het bijna twee jaar voordat de koop werd geslo ten. "Dat had een financiële en praktische reden. We moesten eerst ons bedrijf en huis in Amsterdam verkopen, voordat we elders een manege konden kopen. In die twee jaar zijn we in Nederland gaan kijken naar mane ges en paardensportcentra die te koop werden aangeboden, maar telkens kwamen we terug bij Venray. Ook omdat onze dochter Diewerke haar opleiding had genoten bij het NHB in Deurne. Zij kende de regio en had daar een goed gevoel aan overgehou den. Toen we ons bedrijf en het huis hadden verkocht, bleek de manege in Venray nog steeds te koop. We hoefden vervolgens niet lang na te denken: doen, kopen!" De Vennema's hebben ambiti euze plannen met het ruitersport centrum. "We willen het dien stenaanbod uitbreiden naar manegeles, het trainen van paar den, het stallen van paarden in het pension en mogelijk ook het organiseren van concoursen. Daarin willen we samen optrek ken met de plaatselijke ruiter sportvereniging." De kantine van het ruitersport- centrum zal breder worden inge zet. "Het centrum ligt aan fiets- en wandelroutes. Onze kantine en horeca zouden prima als pleister plaats kunhen dienen." De eerste zes weken zijn voor de Vennema's in een roes voorbij gegaan. "We zijn aangenaam ver rast door de reacties en de grote animo. Er is geen dag voorbij gegaan of we kregen nieuwe aan meldingen of mensen die een keer wilden komen kijken. Wat opvalt is de grote interesse onder volwassenen voor rijles. We gaan een aantal nieuwe paarden kopen De familie Vennema is de nieuwe eigenaar van Ruitersportcentrum Vlak Water. om tegemoet te komen aan die vraag." Voor Ruitersportcentrum Vlakwater staan kwaliteit en vei ligheid voorop. 'Dat is ons uit gangspunt, dat willen we borgen. Vervolgens kunnen we daar aller lei activiteiten aan koppelen, variërend van rijles tot het verzor gen van paarden. Er is een groep je meisjes die, als ze tijd hebben, na school naar het ruitersportcen trum komen om de paarden te borstelen en te verzorgen. Ze rij den zelf paard, dus ze weten hoe sterk wij aan kwaliteit en veilig heid hechten. Het fungedeelte willen we verder uitbouwen, daar is grote behoefte aan. Kinderen zijn iedere dag welkom om naar de paarden te kijken, ze te verzorgen of gezelschap te houden, mits de veiligheid is gegarandeerd." De Rotaryclub Horst-Sevenum- Maasdorpen was maandagavond te gast in de Haci Bayram moskee in Venray. In de vorm van een discussiepanel is informatie gege ven over de islam in het algemeen en de Turks islamitische gemeen schap in Venray in het bijzonder. Naast een rondleiding in de mos kee, hebben de rotaryleden een gemeenschappelijk gebed bijge woond. Wilt U ook met een groep een rondleiding in een moskee? Voor de Turkse moskee aan de Eindstraat belt U met dhr Ünüvar 06-40416225. Voor de Marokkaanse moskee in het Brukske belt U met dhr Abderachim 06-15060513- De zorg bij mensen thuis die Groene Kruis Zorg aan Huis in Noord-Limburg levert, behoort tot de allerbeste van Nederland. Uit een landelijk klantenonderzoek van bran cheorganisatie Z-org, waaraan 55.000 klanten deelnamen, is gebleken dat Groene Kruis Zorg aan Huis zich mag reke nen tot de top-5 in ons land. In het onderzoek konden de cliënten van 82 thuiszorginstellin gen hun oordeel geven over de zorgverlening en de organisatie van de zorg. Op beide terreinen mag Groene Kniis Zorg aan Huis zich rekenen tot de 'best practi ces' van ons land. Het rapportcij fer is een 8,5. Groene Kruis Zorg aan Huis, dat deel uit maakt van Zorggroep Noord-Limburg, levert zorg aan zo'n 4.000 mensen in Noord-Limburg. Dit aantal groeit ieder jaar. Groene Zorg aan Huis biedt huishoudelijke hulp, verzor ging en verpleging. Daarnaast heeft het speciale teams in dienst met deskundigen op het gebied van complexe verpleging, reuma, diabetes, astma/COPD en oncolo gie. De nieuwste dienst van Groene Kruis Zorg aan Huis is Zorg op Afroep, een alarmdienst waarmee mensen dag én nacht hulp kunnen inroepen. Eén druk op de knop en binnen twintig minuten is een medewerker ter plekke. Van Zorg op Afroep kan iedereen gebruik maken; een indi catie van het CIZ is hiervoor niet nodig. Mensen die gebruik willen maken van Groene Kruis Zorg aan Huis of die meer informatie wil len, kunnen bellen met Klantenservice Zorggroep Noord- Limburg, telefoon 077-3209595. Ook kunnen zij terecht op de website van Zorggroep Noord- Limburg: www.zgnl.nl Aantal startende ondernemers blijft stijgen In de eerste helft van dit jaar zijn bij de Kamer van Koophandel Limburg-Noord 1223 nieuwe ondernemingen geregistreerd door startende ondernemers. Dit is een stijging van 15% ten opzich te van het eerste halfjaar van 2004. De meeste starters begin nen in de sector detailhandel. De starters hebben in het eerste half jaar van 2005 ruim 1.700 banen gecreëerd. Dit zijn de belangrijk ste uitkomsten van de 'Startersrapportage Limburg- Noord januari t/m juni 2005' van de Kamer van Koophandel Limburg-Noord. In totaal werden bij de Kamer van Koophandel Limburg-Noord in de eerste helft van 2005 1.895 nieuwe onderne mingen ingeschreven. Hiervan werden er 1223 (64,5%) inge schreven door startende onderne mers. Het grootste deel van de startende ondernemers (19%) begint, net als vorig jaar, een onderneming binnen de detail handel. Daarna komt de sector persoonlijke diensten (15,5%) en de bouw (12%). Van alle starters begint 52% de onderneming in één van de vier centrumgemeen ten (Venlo, Roermond, Venray en Weert). In dezelfde periode in 2004 was dit nog 48%. In de gemeenten Venlo worden nog steeds de meeste ondernemingen gestart, gevolgd door Roermond. Het aantal startende ondernemers dat parttime in loondienst blijft werken is de laatste jaren fors toe genomen. Deze trend is zowel op landelijk niveau als in de regio Noord- en Midden-Limburg zicht baar. In de eerste helft van 2005 kozen 249 ondernemers voor ondernemen in deeltijd, in dezelf de periode in 2004 was dit aantal nog 187. De meeste parttime ondernemers starten hun onder neming in de sector persoonlijke diensten (28,5%). Een van de belangrijkste taken van de kamer van koophandel is het voorlichten en adviseren van startende ondernemers. De con tacten verlopen onder meer via een fysiek bezoek aan de KvK- balie (2.606 baliebezoeken door startende ondernemers in de eer ste helft van 2005). Ook worden veel vragen telefonisch gesteld (ruim 3-500) of per e-mail (900). SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN Cm 1/ J jfMfk L MV ■k MAKELAARDIJ^!: Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768

Peel en Maas | 2005 | | pagina 7