Appartementen op locatie De Steeg Gerda van Stelten CD A-lijsttrekker Forse toename woninginbraken Maquette Venray ml eer grote belangstelling reünie Smakt en Holthees Woningbouw achter kerk Oirlo? Mexx Julicher Meijer ESPRIT Pagin pEEL EN MAAS Donderdag 22 september 2005 - Pagina 3 Oirlo krijgt waarschijnlijk weer meer bouwmogelijkheden. Een mogelijke locatie is het terrein achter de kerk aan de Hoofdstraat. Het probleem bij deze plek is dat er nog geen goede ontsluiting mogelijk is. Daarvoor moet eerst meer grond verworven worden. Wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) was onlangs op de bezoek bij de dorpsraad. Teunissen vertelde dat er op korte termijn zicht is op een oplossing voor dit probleem. Indien deze locatie vrijkomt, dan kan Oirlo flink uitbreiden. De dorpsraad hoopt binnen twee jaar met de woningbouw te kunnen starten. Vooruitlopend op de nieuwbouw wil de c inventariseren hoe groot en wat dé woningbehoefte is in Oirlo. Het dorp kampt met een teruglopend inwoneraantal dat weer zakte beneden de 1200-grens. Hoofdoorzaak is de stagnatie in de woning bouw. De afgelopen jaren is er nauwelijks gebouwd in Oirlo. In het dorpsomgevingsprogramma (DOP) heeft woningbouw dan ook de allerhoogste prioriteit gekregen. ZONDAG 25 SEPTEMBER VAIN 11.ÜO TOT 17.QD UUR De contouren van het vooroor logse Venray zijn goed te herken nen. "De landmarks zie je meteen. De bekende gebouwen en de Grote kerk waren in die tijd sterk beeldbepalend. Het bleek onmo gelijk om ieder huis en bebou wing in de maquette op te nemen. Vandaar dat we hebben gekozen voor de bekende gebou wen, het stratenpatroon is exact nagebouwd en we hebben aange geven waar bebouwing en waar groen was. Het geheel geeft zo een prima beeld van het oude Venray." GEBOUWEN ADOPTEREN De maquette werd zaterdag officieel aangeboden aan wethou der Emonts. Het 'miniatuur Venray' is gefinancierd door een honderdtal particulieren en bedrijven die de gebouwen die zijn verwerkt in de maquette, hebben geadopteerd. Ook kwam er een belangrijke bijdrage van het Lokaal Historisch Platform Venray. De totale kosten van het project bedragen zo'n 17.000. Drijvende krachten achter de mar keting van de maquette waren Truce Raaijmakers en Stan Storms. "Zonder hen was het pro ject nooit van de grond gekomen. Ze verdienen alle lof en credits." Het jubileum leidde voor Kring Venray een periode van bezinning in. "We hebben de voorbije jaren een aantal projecten opgepakt die vervolgens zijn overgegaan in een zelfstandige stichting of vereni ging. Denk bijvoorbeeld aan de Kruisen en Kapellen, en het museum. Het uitgeven van publi caties is overgenomen door het Lokaal Historisch Platform Venray. We zijn nu bezig om ons te oriënteren op nieuwe projec ten en plannen. Het is nog niet bekend wat we gaan oppakken. We hopen dat we ook door der den worden gevoed en geprik keld om met bepaalde onderwer pen aan de slag te gaan." Er ligt ook nog een andere opdracht: het jubileumfeest was voor een aantal bestuursleden het moment om afscheid te nemen. Dat betekent dat Kring Venray ook op zoek is naar nieuwe bestuurders. "Er moet vers bloed in het bestuur komen. Nieuwe mensen brengen ook nieuwe ideeën en plannen in. Dat hebben we nodig." Gebroken kaak De politie onderzoekt een ver keersongeval dat donderdagmid dag rond 13.40 uur plaatsvond op de Burgemeester van Rijnsingel in Venlo. Bij het ongeval raakte een 33-jarige vrouw zonder vaste woon- of verblijfplaats gewond. De vrouw kwam uit de richting van het Julianapark en stak de Burgemeester van Rijnsingel over in de richting van de Stalbergweg. Vermoedelijk heeft ze het rode voetgangerslicht niet opgemerkt. Een 39-jarige taxichauffeur uit Venray, die in de richting van het Koninginneplein reed, kon de vrouw niet meer ontwijken. Dé vrouw is met een gebroken kaak naar het ziekenhuis vervoerd. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 Aft. Venray Ttel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhöf.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@vandenmunckhof xü Vragen over Arbeidsrecht? Tel.: 0478-32 10 70 Julianasingel 33a, Venray Bijzondere badkamers - bijzondere mensen Voor doe-het-zelvers deskundige begeleiding 2 jaar garantie op installatie Bijzonder voordeel badkamers: Basic Line J750? 2999,- Quadro Line 5249f 7399,- Uneto-Vni SSïïSKl 6'Boxmeer 0485-576131 Onze nieuwe wintercollectie is nu binnen! Matinique CUMN C0TT0NFIELD men MEN TENSON boxmeer mannenmode, jeans and casual wear for men venray ij casual wear for men UU.C. De Bleek 82 Uenray Tel. (0478) 512 308 www.baderieboxmeer.nl Er komt hoogstwaarschijnlijk een appartementencomplex op de locatie van disco De Steeg in Leunen. Eigenaar Ton van Dijck is daarover in onderhandeling met een aantal ontwikkelaars. Mogelijk dat ook het woonhuis aan de St. Catharinastraat 18 in Leunen bij het bouwplan wordt betrokken. Er zou ruimte zijn voor ruim dertig appartementen. Van Dijck geeft aan dat de gemeente eveneens de voorkeur heeft voor woningbouw op deze plek in de kem van Leunen. Eind dit jaar komt de locatie beschikbaar vanwege de verhui zing van de discotheek naar De Hulst II in Venray. Begin dit jaar is gestart met de nieuwbouw van uit gaanscentrum Zenith. Nog voor de feestdagen in december wil Van Dijck- de nieuwe superdisco ope nen. Zenith telt vier zalen en zes cafés en kan vierduizend bezoekers onderbrengen. Ton van Dijck wil niet zeggen om hoeveel appartementen het precies gaat en voor welke doel groep ze bestemd zijn. "Dat is ook mijn zaak niet. Ik verkoop alleen maar het perceel en de ontwikke laar bepaalt wat hij ermee gaat doen." In Leunen gaan de geruch ten dat er mogelijk een agrohotel voor buitenlandse seizoenarbeiders komt. Ook de dorpsraad heeft hier over signalen ontvangen en is er niet helemaal gerust op. Er is een werkgroep geformeerd die de plan nen op de voet blijft volgen en in direct contact staat met wethouder Teunissen (Lokaal Aktief). In het dorpsomgevingsprogramma van Leunen staat dat deze vrijkomende plek bestemd moet worden voor woningbouw. De dorpsraad vindt het niet wenselijk dat Polen en andere seizoenarbeiders in de kem in een hotel worden onderge bracht omdat ze niet zouden inte greren in de plaatselijke gemeen schap. Gerda van Stelten (47) wordt de lijsttrekker van het CDA bij de gemeenteraadsverkiezin gen van 7 maart 2006. Vorige week donderdag tijdens een ledenvergadering in De Witte Hoeve waren er geen tegen kandidaten en stemden de leden in met de voordracht van Van Stelten. Gerda van Stelten maakte een snelle opmars binnen het Venrayse CDA. Zonder enige poli tieke ervaring stond ze bij de ver kiezingen van maart 2002 als nieuwkomer op de vierde plaats van de CDA-lijst. Ze behaalde toen 204 stemmen. In maart 2004 volg de ze Ton Teeuwen-Peeters op als fractievoorzitter. Ze heeft zitting in de commissie Stedelijk Beheer en is voorzitter van de commissie Maatschappelijke Diensten. Bij de vorige raadsverkiezingen kreeg het CDA harde klappen. Terwijl de christen-democraten landelijk in de lift zaten, moest de partij in Venray terug van tien naar acht zetels. Het CDA is daar mee nog steeds de grootste partij. Maar in het voormalige CDA-bol- werk Venray is acht zetels een his torisch dieptepunt. "We gaan voor een elftal in de raad", riepen lijsttrekker Jan Driessen en partij voorzitter jan Loonen vier jaar geleden in koor. In het persbericht wordt nu geen nieuwe prognose gedaan. "Wij gaan ervan uit met deze lijst trekker een goed resultaat te sco ren", aldus het schrijven waarin Van Stelten geroemd wordt om haar visie, daadkracht, durf en ambities. Gerda van Stelten is geboren in Breda. Ze verhuisde in 1983 naar Venray omdat haar echtgenoot een baan kreeg op de vliegbasis in Vredepeel. Ze is schoonheidsspe cialiste van beroep en is Venray vooral bekend als presentator van Omroep Venray. In het verleden werd de CDA- lijst altijd aangevoerd door een wethouder. Jan Driessen (60), die de partij bij de vorige twee verkie zingen aanvoerde, stapt uit de politiek. De partij heeft in het huidige duale stelsel voor een andere lijn gekozen. Omdat de wethouders geen deel meer uitmaken van de fractie, vindt het CDA dat de frac tievoorzitter ook de politieke lei der moet zijn. In het persbericht laat de partij weten deel uit te willen blijven maken van het college. "Met Gerda als boegbeeld en voorgan ger heeft het CDA er alle vertrou wen in dat dit gaat lukken." Vanaf de oprichting zit het CDA in het centrum van de macht in Venray. Sinds 1982 vormt de partij samen met de PvdA een coalitie. In de periode 1998-2002 schoof de WD als derde partij aan in het college. Sinds 2002 is dit fractie Van de Vorle die een jaar later uit- Loting twee bouwkavels in Veulen In het uitbreidingsplan aan Voerleberg in Veulen zijn nog twee bouwkavels beschikbaar die door middel van loting worden toegewezen. De gemeente Venray laat notaris Mathijsen op 12 okto ber de loting verrichten. Gegadigden kunnen zich tot vrij dag 7 oktober 13.00 uur aanmel den op het gemeentehuis. Inwoners van Veulen krijgen voorrang. Ook mensen die econo misch gebonden zijn aan Veulen of oud-inwoners die maximaal tien jaar weg zijn, worden als 'autochtoon' aangemerkt. De kavels hebben een grootte van 485 vierkante meter. Ze zijn bedoeld voor een particuliere vrij staande woning. De grondprijs bedraagt 198 euro per meter, exclusief btw. een viel, waarna de ex-volgelin- gen van Joost van de Vorle als Lokaal Aktief doorgingen in de coalitie. Door nu al Gerda van Stelten naar voren te schuiven als lijst trekker, wil het CDA duidelijk heid scheppen. De nieuwe lijst trekker heeft ook een stem in de kandidatenlijst en speelt een rol bij het opstellen van het verkie zingsprogramma. Op de volgende algemene ledenvergadering op donderdag 17 november zal de volledige verkiezingslijst bekend worden gemaakt. Opknapbeurt speelterrein Oirlo Het speelterrein aan De Leng in Oirlo krijgt een opknapbeurt. De gemeente gaat de planten vervan gen door gras omdat de planten vaak vertrapt worden. Om het gras beter te laten groeien, komt er een tijdelijke afrastering rond om het speelveldje. De dorpsraad van Oirlo wil dat het speelterrein aan De Leng beschikbaar blijft voor kinderen van drie tot zes jaar De speeltoestellen worden ook op deze doelgroep afge stemd. Oudere kinderen kunnen gebruikmaken van het speelter rein op het schoolplein. Snelheidscontroles In het politiedistrict Venray zijn deze week 1470 automobilisten gecontroleerd op hun snelheid. Hiervan kregen 134 weggebruikers een bon. De hoogste snelheid die werd gemeten 78 km/u waar 50 km/u de limiet is. 27 Twaalf inzit tenden werden beboet voor het niet dragen van de autogordel. Een automobilist kon geen rijbewijs laten zien, een automobilist kreeg een bon voor de apk die niet in orde was en drie weggebruikers werden beboet voor een gesloten verklaring. Vervolg VP Het Pelgrimshuis en Onze Lieve Vrouwe Fanfare organisatoren tweede editie |»Het Pel Twee dorpen, twee gemeen ten, twee provincies, één dorps reünie. Er lopen boeiende scheidslijnen door Smakt (gemeente Venray, Limburg) en Holthees (gemeente Boxmeer, Brabant), maar ze zorgen niet voor een scheiding. De twee dor pen, samen goed voor zo'n zeven honderd inwoners, onderhouden een goede relatie en zetten vrij dag 30 september gezamenlijk voor de tweede keer een dorps reünie op. De organisatie ligt wederom in handen van het Pelgrimshuis en Onze Lieve Vrouwe Fanfare. Vijf jaar geleden vormde het nieuwe millennium de opmaat voor de eerste editie. "We wilden als dorpsgemeenschap iets doen in het kader van het millennium. De jaarwisseling zelf was geen geschikt moment, omdat mensen dat veelal in familiaire kring of bij vrienden thuis vieren. Het feest werd daarom verschoven naar september." De eerste dorpsreünie was een groot succes. Ruim driehonderd bewoners en oud-bewoners trof fen elkaar weer en haalden herin neringen op. De reünie smaakte naar meer. "We hebben destijds de afspraak gemaakt om de reünie vijfjaarlijks te organiseren, onder de voorwaarde dat er belangstel ling voor is. We gaan geen reünie houden voor een handvol men sen. Maar die animo is er, zo blijkt uit de aanmeldingen. Ik verwacht dat we weer een driehonderdtal gasten mogen begroeten." VRIJERE INVULLING Gezelligheid, lekker eten en muzikale entertainment vormen de ingrediënten van de dorpsreü nie. Het programma wordt bewust niet strak geregisseerd. "Vijf jaar geleden hadden we een vol programma. Dat was niet zo geslaagd. Mensen hebben elkaar jaren niet gezien en willen vooral gezellig bijpraten. Ze zitten dan niet te wachten op een vol pro gramma met entertainment en allerlei activiteiten. Nu hebben we gekozen voor een vrijere invulling. We willen de gasten alle ruimte geven om elkaar te tref fen." Vijf jaar geleden mikten het Pelgrimshuis en Onze Lieve Vrouwe Fanfare op de doelgroep 20 jaar en ouder. De praktijk wees echter uit dat jongeren niet warm- liepen voor de dorpsreünie. "Als we meer jongeren bij het feest wülen betrekken, moeten we het programma op hen afstemmen. Maar dat spreekt de grootste doel groep, de dertig-plussers, weer niet aan. Het is nagenoeg onmo gelijk oiïi één programma Voor alle leeftijdsgroepen samen te stellen. Dat streven we nu ook niet na. Het gros van de bezoe kers is weer dertig-plus, daar heb ben we rekening mee gehouden." Het programma van de dorps reünie ziet er als volgt uit: 19.00 uur: welkomstdrankje en vlaaibuffet (gebak, koeken en Piet Bonants (l) bij de Brabantse steen van Macken, te zien in het Limburgse Smakt. vlaai van eigen harde bodem), onder muzikale begeleiding van J. Houbers. 20.30 uur: start met de verkoop loten eerste kavel optreden van select groepje fanfare. 21.00 uur: wok- en roerbak buffet. 21.45 uur: eerste trekking van de loterij eerste kavel. 22.00 uur: optreden bekende Nederlander 23.00 uur: start van de ver- kooploten tweede kavel optre den van select groepje van de fan fare. 23-30 uur: trekking loterij twee de kavel en afsluiting. Aanmelden of meer informatie via het Pelgrimshuis (0478- 636228) of via de Onze Lieve Vrouwe Fanfare (0478-636202). Zie ook: www.pelgrimshuis.nl Venray kent dit jaar een forse toename van het aantal woninginbraken. Met name de laatste maanden is er een forse stijging te zien. Een echte verklaring voor de groei heeft de politie van de basis eenheid Venray niet. Tegenover deze stijging staat een daling van het aantal auto inbraken. "We hebben vaker te maken met een stijging van het aantal inbraken in de vakantieperiode. Dat is een jaarlijks verschijnsel. Dit jaar is het aantal echter meer dan voorgaande jaren", aldus Angela van Mersbergen, woord voerster van de politie. Volgens haar wordt de toename niet ver oorzaakt doordat er meer inbra ken zijn in een specifieke wijk of buurt, maar gaat het om een alge hele stijging in Venray. "Vorig jaar hebben we in de eerste acht maanden 128 inbraken geregis treerd. Dit jaar zijn dat er al 169 De politie in Venray heeft het bestrijden en oplossen van woninginbraken als een van haar speerpunten "We zijn er volop mee bezig. We hebben in ieder geval kunnen constateren dat er geen sprake is van één groep inbrekers. Daarvoor zijn de werk- Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur, Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 1700 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen 18,95 (postcode 58..) 33,50 (overige binnenland) Bezoek onze showroom met: Ruime keuze in sanitair en tegels Bubbelbaden - Stoom cabines - Sauna's Sauna's (maatwerk) en infraroodcabines Badkamermeubeis Grote collectie accessoires Op de tweede editie van de dorpsreünie Smakt en Holthees worden weer ruim driehonderd gasten verwacht, hetzelfde aantal als bij het eer ste feest in 2000. Toen stond de reünie in het teken van het millennium, nu is niet voor een specifiek thema gekozen. De animo is er echter niet minder om. Voor de twee organisatoren, het Pelgrimshuis en Onze Lieve Vrouwe Fanfare, de bevestiging dat een vijfjaarlijkse dorpsreünie in Smakt en Holthees levensvat baar is "Er is blijkbaar behoefte om eens in de zoveel jaar herinne ringen op te halen en oude vrien den en kennissen te treffen", geeft Piet Bonants, eigenaar van het Pelgrimshuis aan. Geleerd van de eerste editie is er ook. "Het pro gramma zit nu minder vol, zodat de bezoekers meer ruimte en gelegenheid hebben om bij te pra ten." wijzen te verschillend. Tijdens het onderzoek moeten we het vooral hebben van het werk van de technische recherche en buurtonderzoek. Daarbij doen we met name een beroep op de alert heid van de bewoners van Venray. Vaak worden dingen gesignaleerd die op het eerste oog niet belangrijk zijn, maar die ach teraf toch met een inbraak te maken hebben." Zaken als het noteren van een kenteken of een signalement van een verdachte persoon, kan de politie vaak ver der helpen. Tegenover deze stijging staat een daling van het aantal auto inbraken. In de eerste acht maan den van dit jaar werd 331 keer ingebroken in een auto. Dat is bijna tien keer per week. Vorig jaar werd tot en met augustus 486 keer aangifte gedaan van auto inbraak.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 3